Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

Κοριτσια γεια κ απο εμενα! Ήρθε η ωρα να μπω κ εγω στην παρέα σας! Βάλαμε πριν απο λίγες ωρες 2 βλαστοκυστες κ τωρα αναμονη. Μ Σάββατο χοριακή κ ο Θεός βοηθός!!!!

Καλή επιτυχια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη επιτυχια στα παλια και στα νεα κοριτσια! Ελπιζω να τα πανε τελεια οι βλαστοκυστες και να χουμε ολες μεσα στις επομενες μερες τριψηφιο αριθμο μπροστα στα ματια μασ!!!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ερώτηση σε όσες έβαλαν βλαστοκυστες. Σε ποσες μερες είπαν οι γιατροι σας να κάνετε την χοριακη. Εμενα στην αρχη ειπε σε 14 , αλλα επειδή πέφτουν αργίες μου ειπε σε 12. Λογικά θα δείξει έτσι; Βέβαια και την πρώτη φορά , παλι με βλαστοκυστες έτσι μου το τρεναρε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ερώτηση σε όσες έβαλαν βλαστοκυστες. Σε ποσες μερες είπαν οι γιατροι σας να κάνετε την χοριακη. Εμενα στην αρχη ειπε σε 14 , αλλα επειδή πέφτουν αργίες μου ειπε σε 12. Λογικά θα δείξει έτσι; Βέβαια και την πρώτη φορά , παλι με βλαστοκυστες έτσι μου το τρεναρε...

 

Eδω βλαστοκυστες! εκανα ετ 23/3 (μια εβδομαδα πριν) και χοριακη 1/4.. 9 μερες μετα δηλαδη! Μην ανησυχεις, αφου θα δειξει η δικη μου σιγουρα θα δειξει και η δικη σου.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια βλεπω οτι ολες κοντα πεφτουμε στην χοριακη.Μακαρι να πανε καλα για ολες μας!!Θα θελα να ρωτησω κατι εχετε κανενα συμπτωμα πονακια χαμηλα,πριξιμο στο στηθος η αιμα στην εμφυτευση;Εγω δεν εχω τιποτε απ ολα αυτα και με εχει παρει απο κατω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια βλεπω οτι ολες κοντα πεφτουμε στην χοριακη.Μακαρι να πανε καλα για ολες μας!!Θα θελα να ρωτησω κατι εχετε κανενα συμπτωμα πονακια χαμηλα,πριξιμο στο στηθος η αιμα στην εμφυτευση;Εγω δεν εχω τιποτε απ ολα αυτα και με εχει παρει απο κατω

 

Μην σε ταραζει που δεν νιωθεις κατι συγκεκριμενο - δεν σημαινει απολυτως τιποτα. Τοσα ειναι τα παραδειγματα μας απο εδω με κοπελες που δεν ειχαν συμπτωματα και τελικα τα καταφεραν, και το αντιστροφο και συνδυασμοι αυτων!

Εγω αιμα δεν ειδα, ουτε καφε, εχω πονακια περιοδου απτην επομενη της ετ, το στηθος ηταν πρησμενο απτην ωοληψια οποτε δεν το πολυμετραω και εχω και κατι υγρα σαν νερακι και αοσμα...σορρυ κιολας..αλλα αυτα εχω!!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Eδω βλαστοκυστες! εκανα ετ 23/3 (μια εβδομαδα πριν) και χοριακη 1/4.. 9 μερες μετα δηλαδη! Μην ανησυχεις, αφου θα δειξει η δικη μου σιγουρα θα δειξει και η δικη σου.

 

Σε ευχαριστώ πολυ sofakii!!!

Νεραϊδουλα ειναι νωρις για εμενα για να σου πω τα δικά μου συμπτωματα, όμως απο όσο γνωρίζω ολα ειναι σχετικά.Αλλες τα εχουν ολα και ειναι έγκυες , άλλες δεν εχουν τίποτα κ παλι ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια βλεπω οτι ολες κοντα π ειεφτουμε στην χοριακη.Μακαρι να πανε καλα για ολες μας!!Θα θελα να ρωτησω κατι εχετε κανενα συμπτωμα πονακια χαμηλα,πριξιμο στο στηθος η αιμα στην εμφυτευση;Εγω δεν εχω τιποτε απ ολα αυτα και με εχει παρει απο κατω

 

καλησπερα και απο εμενα. στο γιατρο που παω εινα μια ξαδερφη μου μαια και την ειχα ρωτήσει. τιποτε δεν παιζει ρολο η καθε μια εχει τα δικα της. εγω πρωτη φορα εχω τα υγρα που εχει το σοφακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ 28/03 έβαλα τις βλαστοκύστες και 7/4 θα κάνω την χοριακή.

Σε 11 μέρες δηλάδή

Ιωαννα μου μαζι εχουμε την χοριακη.Καλες χοριακες και για της δυο μας αλλα και για τα υπολοιπα μας κοριτσια:P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να κανω μια ερώτηση αμα παρω τεστ απο το φαρμακειο γιατι μεχρι την πεμπτη θα τα δω ολα δεν καπνιζω κιολας λετε να βγαλω καμια ακρη?

 

καλυτερα να τ αποφυγεις το τεστ και να κανεις υπομονη ως τη χοριακη.. Τα φαρμακα που παιρνουμε μπορει να το κανουν να δειξει ψευδες αποτελεσμα... αμαρτια να βγει λαθος..το ξερω ειναι δυσκολο το περιμενε αλλααααα..

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να κανω μια ερώτηση αμα παρω τεστ απο το φαρμακειο γιατι μεχρι την πεμπτη θα τα δω ολα δεν καπνιζω κιολας λετε να βγαλω καμια ακρη?

Μην μπεις σε αυτη την διαδικασια γιατι μπορει να σου δειξει λαθος αποτελεσμα.Εγω οταν ειχα μεινει εγκυος την 1 φορα και εκανα τεστ του φαρμακειου μου εδειξε αρνητικο και μετα απο 2-3 μερες που εκανα την χοριακη ηταν θετικη.Κανε λιγη υπομονη,εξαλλου σου μεινανε 2 μερουλες:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε ξερω κοριτσια μου εχω αρχίσει να τρώγομαι μεσα μου. μεχρι και στον αντρα μου μουρμουράω. αντε σοφακι αυριο που θα μας πεις τα καλα νεα θα κανουμε παρτυ.:-P:razz::-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου μαζι εχουμε την χοριακη.Καλες χοριακες και για της δυο μας αλλα και για τα υπολοιπα μας κοριτσια:P

 

Αχ αντε να γινει το θαυμα σε ολες μας! Με εχει φαει η ξεκουραση ολες αυτες τις μερες,δεν κανω σχεδον τιποτα. Εχω και προδιαθεση για υπερδιεγερση και ειμαι ολη μερα πολυ νερο, κρεας και αυγα.... Εσεις πως περνατε τη μερα σας;;;

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω κοριτσια μου εχω αρχίσει να τρώγομαι μεσα μου. μεχρι και στον αντρα μου μουρμουράω. αντε σοφακι αυριο που θα μας πεις τα καλα νεα θα κανουμε παρτυ.:-P:razz::-P:razz:

 

μακαρι μακαρι μωρε!!! Πολυ λιγο μου εμεινε.. εγω κοιταω την κοιλια μου και αναρωτιεμαι Ειναι κανεις εκει μεσαααα οεο????Παρολαυτα νιωθω οτι αυτη η μια μερα μου ειναι υπεραρκετη για να φαω ολα μου τα νυχια και να τσακωθω με ολο τον κοσμο οδηγωντας στον δρομο...ντροπη μου.. :oops:

θα φαω λιγο σοκολατιτσα να νιωσω καλυτερα.

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αντε να γινει το θαυμα σε ολες μας! Με εχει φαει η ξεκουραση ολες αυτες τις μερες,δεν κανω σχεδον τιποτα. Εχω και προδιαθεση για υπερδιεγερση και ειμαι ολη μερα πολυ νερο, κρεας και αυγα.... Εσεις πως περνατε τη μερα σας;;;

 

Ααα κι εγω μια απτα ιδια σχετικα με την υπερδιεγερση. Μου δινουν και ενα ντοστινεξ τη μερα απτην ωοληψια για να το προλαβουμε κ κανω και ηπαρινη προληπτικα. Τα ασπραδια τα σιχαθηκα περιττο να σου πω.

Χαζευω tv και στο λαπτοπ πολυ και σημερα πηρα το αυτοκινητο και πηγα εως το φαρμακειο, περπατησα και λιγακι, φοβερα πραγματα!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οχι τεστ σε εξωσωματικη! Χοριακη και μονό χοριακη. Πρεπει να κανουμε υπομονή. Να σας πω την αλήθεια εγω δεν θελω ουτε χοριακη να κανω. Φοβάμαι για το αρνητικο. Εντωμεταξύ δεν νιωθω τίποτα. Μονο μια μικρή πίεση να το πω χαμηλά, που δεν ξερω καν αν ειναι καλό ή οχι. Μακαρι να υπήρχαν συμπτωματα τρανταχτά, αν κ ξερω οτι τίποτα δεν ειναι απόλυτο κ δεν θελω να μπω σε αυτο το τριπάκι. Άντε να δούμε τι θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οχι τεστ σε εξωσωματικη! Χοριακη και μονό χοριακη. Πρεπει να κανουμε υπομονή. Να σας πω την αλήθεια εγω δεν θελω ουτε χοριακη να κανω. Φοβάμαι για το αρνητικο. Εντωμεταξύ δεν νιωθω τίποτα. Μονο μια μικρή πίεση να το πω χαμηλά, που δεν ξερω καν αν ειναι καλό ή οχι. Μακαρι να υπήρχαν συμπτωματα τρανταχτά, αν κ ξερω οτι τίποτα δεν ειναι απόλυτο κ δεν θελω να μπω σε αυτο το τριπάκι. Άντε να δούμε τι θα δουμε...

 

Bρε συ να εισαι αισιοδοξη! πολυ αισιοδοξη, οχι στις κακες σκεψεις που ταραζουν τα σπορακια μας.

Μπορει να νιωσεις διαφορα , μπορει ομως και τιποτα. Καλα κανεις και δεν μπαινεις σ αυτο το τρυπακι γιατι τιποτα δεν ειναι απαγορευτικο!

Εγω εχω συμπτωματα ιδια με αυτα της περιοδου, πραγμα που απο συνηθεια και μονο με ριχνει, αλλα οποτε νιωθω νταουν κανω μια κουβεντουλα με τον εαυτο μου και συνερχομαι!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα κι εγω μια απτα ιδια σχετικα με την υπερδιεγερση. Μου δινουν και ενα ντοστινεξ τη μερα απτην ωοληψια για να το προλαβουμε κ κανω και ηπαρινη προληπτικα. Τα ασπραδια τα σιχαθηκα περιττο να σου πω.

Χαζευω tv και στο λαπτοπ πολυ και σημερα πηρα το αυτοκινητο και πηγα εως το φαρμακειο, περπατησα και λιγακι, φοβερα πραγματα!!

 

Και εγώ τα πέρνω τα φαρμακάκια και τις ενεσούλες μου, δεν έχω παράπονο!

ηπαρίνη και κορτιζόνη λόγω προηγούμενης αποβολής.

Εμένα μου είπαν τουλάχιστον 4 ημέρες να μην οδηγήσω, οπότε μόνο ο άντρας μου με έχει πάει σε φαρμακείο για να κάνω μια άλλη ενέση. Διαβάζω και κανένα βιβλιαράκι.... :) :)

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Bρε συ να εισαι αισιοδοξη! πολυ αισιοδοξη, οχι στις κακες σκεψεις που ταραζουν τα σπορακια μας.

Μπορει να νιωσεις διαφορα , μπορει ομως και τιποτα. Καλα κανεις και δεν μπαινεις σ αυτο το τρυπακι γιατι τιποτα δεν ειναι απαγορευτικο!

Εγω εχω συμπτωματα ιδια με αυτα της περιοδου, πραγμα που απο συνηθεια και μονο με ριχνει, αλλα οποτε νιωθω νταουν κανω μια κουβεντουλα με τον εαυτο μου και συνερχομαι!

Sofaki μου εγω πιστευω οτι αυριο θα πετας στα ουρανια τα πονακια και τα υγρα απο κατω που εχεις ειναι ενα συμπτωμα εγω τα ειχα αυτα οταν ειχα μεινει εγκυος.Μακαρι αυριο να πετας στον 7 ουρανο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γιατι τρωτε ασπραδια σας το ειπε ο γιατρος σας εγω κανω την ενεση θρομβοπαριν το κολπικο υποθετο κρινον και απο χαπια περνω σαλοσπιρ φολιντεξ τροφοκαρτ και μεντρολ και μια μερα εκανα μια ενεση αρβεκαπ

Link to comment
Share on other sites

Nεραιδουλα μου μακαρι!!! μου το ειπαν και αλλες κοπελες που τα καταφεραν κι εμειναν εγκυουλες αυτο για τα υγρα... Μακαρι αυτη η αηδιουλα να ειναι καλο συμπτωμα (σορρυ κιολας αλλα περι αηδιουλας προκειται...δεν προλαβαινω ν αλλαζω εσωρουχο-δεν ειμαι και φαν των σερβιετακιων)

Το ασπραδι εχει πρωτεινη και λευκωμα και βοηθα σε περιπτωση υπερδιεγερσης να φευγει το πρηξιμο απτις ωοθηκες - μου ειπαν οτι αν χρειασθει να μπεις στο νοσοκομειο με υπερδιεγερση για ληψη υγρων ο ορος που σου βαζουν εχει λευκωμα μεσα! Αχρειαστος να ναι βεβαια.

Απο χαπακια 1 ουτροτζεσταν, σικλακουρ, φιλισιν, 1 ντοστινεξ και μια ενεση ινοχεπ τη μερα και βασκλορ κολπικα πριν τον υπνο. Ξεχναω κατι? ααα τα medrol τα πηρα μονο για 5 μερες.

Το τροφοκαρτ για τι ειναι? Τα αλλα λιγο πολ τα γνωριζω ή φανταζομαι απο το ονομα τι κανουν :-D

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...