Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια !

Ιωάννα οταν σε δεν είχες κανενα συμπτωμα , δηλ ουτε στηθος πρησμένο ή να πονάει, ουτε πονάκια χαμηλά; Δηλ σαν να μην έχεις κανει τιποτα; Θυμάσαι με τι νούμερο χοριακης ξεκίνησες;

 

Λίγο μπορεί να πονούσε η κοιλιά μου σαν να μου ερχόταν περίοδος αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Ούτε στήθος, ούτε τίποτα άλλο.

Η χοριακή η πρώτη ήταν 158 και η δεύτερη γύρω στο 600.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λίγο μπορεί να πονούσε η κοιλιά μου σαν να μου ερχόταν περίοδος αλλά τίποτα ιδιαίτερο. Ούτε στήθος, ούτε τίποτα άλλο.

Η χοριακή η πρώτη ήταν 158 και η δεύτερη γύρω στο 600.

 

Αχ, πολυ ελπιδοφόρα αυτές που λες Ιωάννα μου, γιατι και εγω πέρα απο τα πολυυυυ ελαφριά πονάκια μέχρι κ εχθές , γιατι σήμερα το απόλυτο τιποτα , δεν νιωθω κ εγω τιποτα αλλο. Αχ, φοβάμαι τοσο πολυ για το αποτελεσμα κ αυτές οι μερες δεν περνάνε με τιποτα!!!;

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πολυ ελπιδοφόρα αυτές που λες Ιωάννα μου, γιατι και εγω πέρα απο τα πολυυυυ ελαφριά πονάκια μέχρι κ εχθές , γιατι σήμερα το απόλυτο τιποτα , δεν νιωθω κ εγω τιποτα αλλο. Αχ, φοβάμαι τοσο πολυ για το αποτελεσμα κ αυτές οι μερες δεν περνάνε με τιποτα!!!;

 

Και εγώ πάλι τίποτα δεν νιώθω και με έχει πιάσει μια αγωνία, άσχετα αν και την προηγούμενη φορά ήμουν έτσι, αφού όταν με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι είναι θετικό νόμιζα ότι δεν κοροιδεύουν.

Πότε θα κάνεις εσύ την χοριακή σου?

Εγώ την Μ. Τρίτη είναι να πάω.

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάλι τίποτα δεν νιώθω και με έχει πιάσει μια αγωνία, άσχετα αν και την προηγούμενη φορά ήμουν έτσι, αφού όταν με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι είναι θετικό νόμιζα ότι δεν κοροιδεύουν.

Πότε θα κάνεις εσύ την χοριακή σου?

Εγώ την Μ. Τρίτη είναι να πάω.

 

Βρε Ιωάννα εχω λιγο μπερδευτεί. Έβαλα κατεψυγμένες βλαστοκυστες. Οταν ρώτησα τον γιατρο ποτε να κανω χοριακη στην αρχη ειπε σε 14 μερες. Επειδή όμως πέφτουν αργίες , ο άντρας μου του ειπε να την κανουμε σε 12 μερες που πεφτει Μ Σάββατο και ειπε οκ. Απο όσο ξερω όμως στις βλαστοκυστες πας για χοριακη 10 μερες μετα την μεταφορά. Οποτε λέω πως αν ειναι αρνητικο το αποτελεσμα λογικά Μ Πέμπτη 10 η μερα)ίσως δω αιμα. Δεν ξερω....

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ιωάννα εχω λιγο μπερδευτεί. Έβαλα κατεψυγμένες βλαστοκυστες. Οταν ρώτησα τον γιατρο ποτε να κανω χοριακη στην αρχη ειπε σε 14 μερες. Επειδή όμως πέφτουν αργίες , ο άντρας μου του ειπε να την κανουμε σε 12 μερες που πεφτει Μ Σάββατο και ειπε οκ. Απο όσο ξερω όμως στις βλαστοκυστες πας για χοριακη 10 μερες μετα την μεταφορά. Οποτε λέω πως αν ειναι αρνητικο το αποτελεσμα λογικά Μ Πέμπτη 10 η μερα)ίσως δω αιμα. Δεν ξερω....

 

Νομίζω ότι όσο πέρνουμε φάρμακα κανονική περίοδος δεν μπορεί να έρθει.

εμένα με 2 βλαστοκύστες 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά μου είπαν να κάνω χοριακή. Από ότι κατάβαλα δηλαδή και σε σχέση με την προηγούμενη φορά σε 15 ημέρες μετά την ωοληψία κάνουμε την χοριακή. Και μια δυο ημέρες νωρίτερα όμως να κάνεις αν είναι να βγει θετικό θα βγει. Οπότε μια βδομαδούλα ακόμα υπομονή και εσύ! Που θα πάει, θα περάσει.... Τι να κάνουμε πρέπει να το περάσουμε και αυτό!

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι όσο πέρνουμε φάρμακα κανονική περίοδος δεν μπορεί να έρθει.

εμένα με 2 βλαστοκύστες 11 μέρες μετά την εμβρυομεταφορά μου είπαν να κάνω χοριακή. Από ότι κατάβαλα δηλαδή και σε σχέση με την προηγούμενη φορά σε 15 ημέρες μετά την ωοληψία κάνουμε την χοριακή. Και μια δυο ημέρες νωρίτερα όμως να κάνεις αν είναι να βγει θετικό θα βγει. Οπότε μια βδομαδούλα ακόμα υπομονή και εσύ! Που θα πάει, θα περάσει.... Τι να κάνουμε πρέπει να το περάσουμε και αυτό!

 

οσο παιρνουμε τα φαρμακα οντως περιοδος δεν θα ερθει!!! Εμενα μου το ξεκαθαρισαν για να μην εχω αγχος καθε φορα να κοιταω το χαρτι τουαλετας, ηρθε δεν ηρθε. Δεν θα ρθει μην την περιμενεις, την εχουμε διακοψει ετσι με ολα αυτα που εχουμε κανει. Καλα ειπα κι εγω και δεν ξανασχοληθηκα! Πανως οντως αν ειναι να δειξει θετικο και 2 μερες νωριτερα η χοριακη θα το δειξει, αλλα καλο ειναι να κρατηθεις οσο μπορεις. Αν εβαλες βλαστοκυστες θα περιμενεις μονο 9 μερες βεβαια για τη χοριακη...

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!μαλλον ειμαστε το γκρουπ της ελλειψης συμπτωματων γιατι ουτε και εγω αισθανομαι κατι ιδιατερο ισως χτες κατι πονακια πιο πολυ σα βαρος και ισως λιγο συχνουρια!σημερα εκανα γενικη αιματος και οιστραδιολη γιατι ειμαι και επικινδυνη για τπερδιεγερση και περιμενω!!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς συμπτώματα και με προδιάθεση για υπερδιέγερση!

Αχ τι να πω...

 

Εσύ ameliek πότε θα κάνεις την χοριακή;

Εμένα η γενική αίματος έχει δείξει λίγο υψηλά λευκά και χαμηλό αιματοκρίτη, αλλά έχω και στίγμα οπότε ο αιματοκρίτης μου είναι σχετικά χαμηλός.

Φαντάζομαι με την χοριακή και εφόσον βγει θετική μια γενική αίματος θα μου κάνουν πάλι να δούμε τι γίνεται!

YRJgp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια κ όμως, την προηγούμενη φορά στην εξωσωματικη , χωρις να εχω σταματήσει τα χαπια είχαν ξεκινήσει τα καφέ. Έτσι είχαν πει κ σε εμενα , αλλα διαψεύστηκαν.

Πάντως σήμερα απο συμπτωματα τιποτα, τιποτα, τιποτα!!!! Σαν να μην εχω κανει τιποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο παιρνουμε τα φαρμακα οντως περιοδος δεν θα ερθει!!! Εμενα μου το ξεκαθαρισαν για να μην εχω αγχος καθε φορα να κοιταω το χαρτι τουαλετας, ηρθε δεν ηρθε. Δεν θα ρθει μην την περιμενεις, την εχουμε διακοψει ετσι με ολα αυτα που εχουμε κανει. Καλα ειπα κι εγω και δεν ξανασχοληθηκα! Πανως οντως αν ειναι να δειξει θετικο και 2 μερες νωριτερα η χοριακη θα το δειξει, αλλα καλο ειναι να κρατηθεις οσο μπορεις. Αν εβαλες βλαστοκυστες θα περιμενεις μονο 9 μερες βεβαια για τη χοριακη...

Δεν ισχυει αυτο κοριτσια γιατι εμενα οταν ειχα κανει 1 απ τις εξωσωματικες μου 2 μερες πριν τη χοριακη ειχα λιγο αιμα.Τωρα δεν ξερω τι να πω.Παντως ουτε εγω εχω κανενα μα κανενα συμπτωμα μονο εδω και 2μερες εχω πονακια περιοδου,Σοφακι ασε και γω το ιδιο κανω οποτε παω στην τουαλετα και μετα σκουπιζομαι κοιταω να δω εαν εχω αιμα,ασε μου χει γινει εμμονη ιδεα:wink:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο κοριτσια γιατι εμενα οταν ειχα κανει 1 απ τις εξωσωματικες μου 2 μερες πριν τη χοριακη ειχα λιγο αιμα.Τωρα δεν ξερω τι να πω.Παντως ουτε εγω εχω κανενα μα κανενα συμπτωμα μονο εδω και 2μερες εχω πονακια περιοδου,Σοφακι ασε και γω το ιδιο κανω οποτε παω στην τουαλετα και μετα σκουπιζομαι κοιταω να δω εαν εχω αιμα,ασε μου χει γινει εμμονη ιδεα:wink:

 

Νεραϊδουλα συμφωνώ μαζί σου ως προς τα χαπια κ την περιοδο....

Όσο για τα συμπτωματα τουλάχιστον εσυ έχεις τα πονάκια, εγω ουτε καν αυτά....

Θυμηςε μου , σε ποιος ημερα μεα την ετ εισαι;;;εγω 4η.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ μετά απο 3 αποτυχημένες εξωσωμάτικες...ειμαι στην αναμονή για μεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκύστεων. Όπως κ στις προηγούμενες φορές το αγχος μου δυστυχώς είναι μεγάλο...

Εύχομαι σε όλες μας να καταφέρουμε το πολυπόθυτο ...

Καλά αποτελέσματα κ υπομονή σε όλες μας ...!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Παρακολουθώ τις συζητήσεις ολο αυτο το διάστημα και πραγματικα λέω σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν στην διαδικασία της εξωσωματικης ΑΞΙΕΣ!!! εκανα και εγω την πρωτη μου εξωσωματικη και ειμαι στην 10 μερα της έμβρυο μεταφοράς .εχθες είχα ελάχιστο καφε και σημερα εκανα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αρνητικό.ρωτησα τον γιατρο και μου είπε να κανω κανονικά την Δευτέρα την χοριακη μου...αλλα ειμαι απογοητευμένη οσο δεν παει...:confused:τι λέτε εσεις;; Εχει καμοια παρόμοια εμπειρία;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Παρακολουθώ τις συζητήσεις ολο αυτο το διάστημα και πραγματικα λέω σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν στην διαδικασία της εξωσωματικης ΑΞΙΕΣ!!! εκανα και εγω την πρωτη μου εξωσωματικη και ειμαι στην 10 μερα της έμβρυο μεταφοράς .εχθες είχα ελάχιστο καφε και σημερα εκανα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αρνητικό.ρωτησα τον γιατρο και μου είπε να κανω κανονικά την Δευτέρα την χοριακη μου...αλλα ειμαι απογοητευμένη οσο δεν παει...:confused:τι λέτε εσεις;; Εχει καμοια παρόμοια εμπειρία;;

 

Καλησπέρα. Απο οτι κατάλαβα σου ειπε χοριακη σε 12 μερες. Καλό ειναι να αποφεύγεις τα τεστ στην εξωσωματικη , μονο χοριακη. Τον Δεκέμβριο που ειχα κανει εξωσωματικη την 11η μερα ειχα δει καφέ κ εκανα χοριακη που ηταν γύρω στο 14(μετα πήγε 19, οποτε σταμάτησα κ τα φαρμακα). Δηλ θελω να πω οτι το 14 δεν θα το έπιανε το τεστ. Υπήρξε κυηση απλά ηταν βιοχημικη. Επίσης παίζει ρόλο και ποσών διαιρεσεων εμβρυακια έχεις βάλει. Αν ηταν μικρά πιστεύω οτι 10η μερα ειναι πολυ νωρις. Περίμενε ως τη Δευτέρα , δεν ειναι απίθανο να ειναι θετικό. Για τα καφέ που είδες τι σου ειπε; Αύξησε τα utrogestan; Σε εμενα αυτο είχε πει.

Καλή επιτυχια κ με μια θετικη χορια ευχομαι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεραϊδουλα συμφωνώ μαζί σου ως προς τα χαπια κ την περιοδο....

Όσο για τα συμπτωματα τουλάχιστον εσυ έχεις τα πονάκια, εγω ουτε καν αυτά....

Θυμηςε μου , σε ποιος ημερα μεα την ετ εισαι;;;εγω 4η.

Evgi μου νομιζω οτι ειναι πονακια περιοδου αυτα που εχω ειδα και λιγο καφε αιμα σημερα αστα ουφφφφφφφ:-( την Μ.Τριτη θα παω να κανω την χοριακη αν δε με προλαβει η περιοδος.Σαν τη Μ.Παρασκευη ειμαι ψυχολογικα.Ειναι η 5 μου εξωσωματικη,δεν μετραω σπερματεγχυσεις.ΑΣΤΑ:-(:sad::-(

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Παρακολουθώ τις συζητήσεις ολο αυτο το διάστημα και πραγματικα λέω σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν στην διαδικασία της εξωσωματικης ΑΞΙΕΣ!!! εκανα και εγω την πρωτη μου εξωσωματικη και ειμαι στην 10 μερα της έμβρυο μεταφοράς .εχθες είχα ελάχιστο καφε και σημερα εκανα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αρνητικό.ρωτησα τον γιατρο και μου είπε να κανω κανονικά την Δευτέρα την χοριακη μου...αλλα ειμαι απογοητευμένη οσο δεν παει...:confused:τι λέτε εσεις;; Εχει καμοια παρόμοια εμπειρία;;

Angeljo μηνκανεις τεστ φαρμακειου δεν ειναι τοσο αξιοπιστα εγω οταν ημουν εγκυος εκανα τεστ και εδειξε αρνητικο και εκανα χοριακη και ηταν θετικη.Γλυκια μου μην απογοητευεσαι να εισαι θετικη η ψυχολογια σου ειναι το παν,θα δεις που ολα θα πανε καλα.:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ! Έρχεται μεγάλη εβδομάδα κ εύχομαι ολόψυχα να έχετε όλες ένα καλό αποτέλεσμα είτε αφορά ωοληψια είτε αφορά εμβρυομεταφορα. Ήθελα να πω αυτό που μου συνέβη εμένα με τα χάπια! Στην μια μου αποτυχία μέχρι που έκοψα τα χάπια δεν είχα απολύτως τίποτα, μετά αδιαθέτησα, στην άλλη μου αποτυχία είχα πόνους περιόδου 3 μέρες πριν την χωριακη,καφέ κ μετά αίμα όπου έκανα την εξέταση κ ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα. Είναι άτιμα τα χάπια που περνούμε. Κορίτσια δεν μπορείς να καταλάβεις τι πραγματικά συμβαίνει στο σώμα σου , το μόνο που έκανα ήταν να μιλάω με τους γιατρούς κ αυτοί μου λέγανε τι να κάνω!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Evgi μου νομιζω οτι ειναι πονακια περιοδου αυτα που εχω ειδα και λιγο καφε αιμα σημερα αστα ουφφφφφφφ:-( την Μ.Τριτη θα παω να κανω την χοριακη αν δε με προλαβει η περιοδος.Σαν τη Μ.Παρασκευη ειμαι ψυχολογικα.Ειναι η 5 μου εξωσωματικη,δεν μετραω σπερματεγχυσεις.ΑΣΤΑ:-(:sad::-(

 

 

Βρε κοριτσάκι μου δεν ειναι νωρις για να θεωρήσεις τα καφέ που είδες αρχη περιοδου, δεδομένου οτι η χοριακη ειναι για Μ τριτη; Ίσως σημαινει κατι θετικό, το εχουμε δει πολλές φορές. Καταλαβαινω απόλυτα κ ειλικρινά τον φόβο σου, το ιδιο νιωθω κ εγω, ποσο μάλλον εσυ που το πέρασες τόσες φορές. Πραγματικά ευχομαι να τελείωσει αυτη τη φορά η αγωνια σου κ προσπαθεια σου να εχει θετικη εξελιξη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρεουλα!σε ολες τις μελλοντικες μανουλες,που προσπαθουμε τοοσο πολυ για να γινουμε μανουλες!ευχομαι καλη επιτυχια κ καλα αποτελεσματα με μεγαααλες χωριακες σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

Evgi μου νομιζω οτι ειναι πονακια περιοδου αυτα που εχω ειδα και λιγο καφε αιμα σημερα αστα ουφφφφφφφ:-( την Μ.Τριτη θα παω να κανω την χοριακη αν δε με προλαβει η περιοδος.Σαν τη Μ.Παρασκευη ειμαι ψυχολογικα.Ειναι η 5 μου εξωσωματικη,δεν μετραω σπερματεγχυσεις.ΑΣΤΑ:-(:sad::-(

 

koritsaki moy kalispera. oyte ta ponakia oyte to aima simeni kati. h fili moy eixe kai ta 2 kai h xoriaki ths htan thetiki kai ola phgan mia xara

Link to comment
Share on other sites

Ζιωγας Βασιλειος λεγεται ειναι στην Λ.Κηφισιας απεναντι απ το πρεσιντεν τηλ.210 7750941 και 210 7771042 το τιμ που εχει ειναι καλο η Κ. Μιρελα ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ο Κ Δεδες πολυ καλος

 

se efxaristw poly. den eixa mpei toses meres giati hmoyn xali poly psixologika simera eimai ligo kalitera

Link to comment
Share on other sites

Evgi μου νομιζω οτι ειναι πονακια περιοδου αυτα που εχω ειδα και λιγο καφε αιμα σημερα αστα ουφφφφφφφ:-( την Μ.Τριτη θα παω να κανω την χοριακη αν δε με προλαβει η περιοδος.Σαν τη Μ.Παρασκευη ειμαι ψυχολογικα.Ειναι η 5 μου εξωσωματικη,δεν μετραω σπερματεγχυσεις.ΑΣΤΑ:-(:sad::-(

 

Nεραιδουλα μου καλη σου επιτυχια για αυριο!!!!! Να μπεις να μας πεις μολις εχεις νεα!

Μην απογοητευεσαι καθολου με τα καφε, οσο για τα πονακια περιοδου ειχα κι εγω. Τιποτα δεν εχει τελειωσει, κανε μεγααααλη υπομονη σημερα και πρωι πρωι χοριακη ;) ολα καλα θα πανε!!

b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ μετά απο 3 αποτυχημένες εξωσωμάτικες...ειμαι στην αναμονή για μεταφορά 2 κατεψυγμένων βλαστοκύστεων. Όπως κ στις προηγούμενες φορές το αγχος μου δυστυχώς είναι μεγάλο...

Εύχομαι σε όλες μας να καταφέρουμε το πολυπόθυτο ...

Καλά αποτελέσματα κ υπομονή σε όλες μας ...!

 

Κορίτσια καλησπέρα ειμαι καινούρια στο forum εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη και ο γιατρος μου εκανε εμβρυομεταφορα τη δευτερη μερα 2 ωαρια και 1 βλαστοκυστη την πεμπτη μερα.το εχει ακουσει αυτο καμμια σας;;οταν μου το ειπε αγχωθηκα αλλα ειπα μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει...και τωρα περιμένω..:oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...