Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

δε θυμαμαι καθολου πως μου την ειπε ο γιατρος αλλα σαν υστεροσαλπιγγογραφια μαλλον. και εγω το σεπτεμβρη λεω για να ξεκουραστω λιγο και να ηρεμήσω γιατι 3 προσπαθειες σε ενα χρονο μου πεσαν πολλες. να ρωτησω κατι? τη σαλμπιγγογραφια πρεπει να την ξανακανουμε?

Χριστος Ανεστη και Χρονια Πολλα.Εχω κανει και τα2 στο ιασω,Η υστεροσαλπιγγογραφια ειναι σε βαζουν να ξαπλωσεις σε 1 κρεβατι το οποιο μετακινειται ελαφρα δεξια και αριστερα, σου βαζουν κολποδιαστολεα οπως το τεστ παπ ριχνουν ενα υγρο το οποιο πηγαινει στις σαλπιγγες,ο γιατρος που στο κανει βλεπει απο το μονιτορ ποναει ελαφρα ειναι οπως σαν να ερχετε η περιοδος τετοιο πονο νιωθεις.Ενω στην λαπαροσκοπηση σε κοιμιζουν και σου βαζουν καμερα και κοιτανε εσωτερικα η τομη που μου εκαναν ειναι κατω απ τον αφαλο ειναι πολυ μικρη ενα ραμμα εκανα εγω ειχα και ενδομητριωση γι αυτο.Οσο για την σαλπιγγογραφια διαρκει 5 χρονια απλα πρεπει να εχεις την γνωματευση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια καλη αασταση σε ολες μας!εμενα τα νεα δεν ειναι καλα,σημερα το πρωι εκανα τεστ εγκυμοσυνης το οποιο βγηκε αρνητικο και κανα δυωρο μερα μου ηρθε περιοδος ενω παιρνω ακομα προγεστερονη!ο γιατρος μου ειπε να μην δωσω σημασια στο αποτελεσμα του τεστ ουτε στο αιμα νζ συνεχισω κανονικα τα φαρμακα μου και να ξανω χοριακη την τριτη αλλα εγω ειμαι απολυτα σιγουρη οτι αποτυχαμε!!το πρωι ημουν χαλια αλλα τωρα μαλλον το πηρα αποφαση!καλη τυχη στις υπολοιπες!

 

ameliek μην απογοητευεσαι. εγω μετα απο σπερματεγχυση, 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ειδα κανονικη περιοδο, με πονο κομπλε. ειχα μετρησει κ θερμοκρασια κ ειχα 36,6! κ ειχα απογοητευτει. εκοψα τα utrogestan... κ 2,5 μερες μετα μου κοπηκε αποτομα! εκανα χωριακη κ ηταν 250! ( δυστυχως παλλινδρομησε για ασχετο λογο) τπτ δεν εχει τελειωσει ακομα! καλα σου ειπε ο γιατρος σου! καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Νεραιδουλα πραγματικά λυπάμαι! Έτσι έπαθα κγω αυτή την φορά, αδιαθέτησα!! Νομίζω είναι πιο σκληρό απτό να κανείς την χοριακη...αλλά όπως είπες πάμε ξανά, δυνατά, το κεφάλι ψηλά! Σου εύχομαι καλή ανάσταση !!!!

Nola μου Χριστος Ανεστη! ΥΠΟΜΟΝΗ λεω αλλα καμμια φορα και αυτη μου εξαντλειται και τα βλεπω ολα μαυρα γυρω μου ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ να σηκωθω κι εγω και ΟΛΕΣ οι κοπελες που το περναμε αυτο γιατι η ψυχολογια μας ειναι ΤΟ ΠΑΝ !!!!!!!!Ελπιζω του χρονου να κραταμε ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ οι κοπελες τα μωρακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Nola μου Χριστος Ανεστη! ΥΠΟΜΟΝΗ λεω αλλα καμμια φορα και αυτη μου εξαντλειται και τα βλεπω ολα μαυρα γυρω μου ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ να σηκωθω κι εγω και ΟΛΕΣ οι κοπελες που το περναμε αυτο γιατι η ψυχολογια μας ειναι ΤΟ ΠΑΝ !!!!!!!!Ελπιζω του χρονου να κραταμε ΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ οι κοπελες τα μωρακια μας!!!

 

Αληθώς ο κύριος!!! Πρέπει να πέσεις , να τερματίσεις μετά αποκτάς περισσότερες δυνάμεις!!! Ξερεις τα λέω για να τακουσω κγω ;);).

 

Εγώ ετοιμάζομαι για την επόμενη μου προσπάθεια , περιμένω να αδιαθετησω κ ξεκινώ ....

 

Όλες όλες όλες δεν μπορεί θα έρθει. Σε φιλώ κ περιμένω νέα σου

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο κύριος!!! Πρέπει να πέσεις , να τερματίσεις μετά αποκτάς περισσότερες δυνάμεις!!! Ξερεις τα λέω για να τακουσω κγω ;);).

 

Εγώ ετοιμάζομαι για την επόμενη μου προσπάθεια , περιμένω να αδιαθετησω κ ξεκινώ ....

 

Όλες όλες όλες δεν μπορεί θα έρθει. Σε φιλώ κ περιμένω νέα σου

 

ax ti kala pou ksekinas kiolas!!!!! xerome toso poli gia sena!!!! afti tin fora tha ine i teleftea!!!! :wink: to pistevo!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax ti kala pou ksekinas kiolas!!!!! xerome toso poli gia sena!!!! afti tin fora tha ine i teleftea!!!! :wink: to pistevo!!!!!!

 

Αχ βρε μάγισσα με σκλαβωνεις!!! Ξέρω ότι ανυπομονείς για την επόμενη σου φορά, μάζεψε δυνάμεις...! !! Θα κανεις υστεροσκοπηση τελικά;; Τι σου είπαν οι γιατροί;;

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω τελικά αδιαθέτησα εχθές μετα απο εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων... Δυστυχως... Εχω άλλες δυο στην κατάψυξη αλλα δεν ξερω αν θα τις βάλω τελικά.

Μίλησα έμεναν αλλο εξωσωματικο( σε αυτον η αδερφή μου πέτυχε με την πρώτη προσπαθεια και έκανε ενα αγοράκι). Μου ειπε ( δεδομένου μιας βιοχημικής φυσικής συλληψης, μιας βιοχημικής μετα απο εξωσωματικη και μιας αρνητικής χοριακης αυτη τη φορά), οτι πρεπει να κανουμε υστεροσκοπηση , αν βγει καθαρή θα κανουμε καρυοτυπο και αν κ αυτός ειναι οκ ίσως απλά να ήμουν άτυχη έως τωρα. Οποτε Δευτέρα , τριτη παω για υστεροσκοπηση. Το θεμα μου ειναι το εξής...οπως θα καταλαβαίνετε κ εσείς, οικονομικά εχουμε ξεζουμιστει. Εχουμε τη δυνατότητα να δανειστούμε απο συγγενή μας χρήματα για μια ακόμα προσπαθεια εξωσωματικής. Εγω να σας πω την αλήθεια φοβάμαι να ξανάβαλω τα κατεψυγμενα μου, νομίζω πως εχουν κάποιο προβλημα. Εάν οι εξετασεις μας βγουν καθαρές να παω σε εξωσωματικη απο την αρχη ή να βάλουμε αυτά που εχουμε; Εχουμε μπερδευτεί παρα πολυ, δεν ξέρουμε πως να κινηθούμε. Εάν εχουν προβλημα οι βλαστοκυστες μας;;; Τι να κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε μάγισσα με σκλαβωνεις!!! Ξέρω ότι ανυπομονείς για την επόμενη σου φορά, μάζεψε δυνάμεις...! !! Θα κανεις υστεροσκοπηση τελικά;; Τι σου είπαν οι γιατροί;;

 

o giatros mou mou ipe oti den theori pos iparxi logos na kano ala an thelo den exi adirisi! pros to paron psaxno na do an boro na tin kano dorean meso tis idiotikis asfalias pou exo! an boro tha tin kano! alios oxi....ala malon tha boro ara malon tha tin kano!

anikse esi to dromo gia na akolouthiso ego meta!!!! neeeeeee?????!!!!!!

adeeeeeee.......!!!!!!!perimenoooooo!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω τελικά αδιαθέτησα εχθές μετα απο εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων... Δυστυχως... Εχω άλλες δυο στην κατάψυξη αλλα δεν ξερω αν θα τις βάλω τελικά.

Μίλησα έμεναν αλλο εξωσωματικο( σε αυτον η αδερφή μου πέτυχε με την πρώτη προσπαθεια και έκανε ενα αγοράκι). Μου ειπε ( δεδομένου μιας βιοχημικής φυσικής συλληψης, μιας βιοχημικής μετα απο εξωσωματικη και μιας αρνητικής χοριακης αυτη τη φορά), οτι πρεπει να κανουμε υστεροσκοπηση , αν βγει καθαρή θα κανουμε καρυοτυπο και αν κ αυτός ειναι οκ ίσως απλά να ήμουν άτυχη έως τωρα. Οποτε Δευτέρα , τριτη παω για υστεροσκοπηση. Το θεμα μου ειναι το εξής...οπως θα καταλαβαίνετε κ εσείς, οικονομικά εχουμε ξεζουμιστει. Εχουμε τη δυνατότητα να δανειστούμε απο συγγενή μας χρήματα για μια ακόμα προσπαθεια εξωσωματικής. Εγω να σας πω την αλήθεια φοβάμαι να ξανάβαλω τα κατεψυγμενα μου, νομίζω πως εχουν κάποιο προβλημα. Εάν οι εξετασεις μας βγουν καθαρές να παω σε εξωσωματικη απο την αρχη ή να βάλουμε αυτά που εχουμε; Εχουμε μπερδευτεί παρα πολυ, δεν ξέρουμε πως να κινηθούμε. Εάν εχουν προβλημα οι βλαστοκυστες μας;;; Τι να κανουμε;

 

ego stin thesi sou tha ekana enan poli kalo iatriko elenxo! ke o sizigos fisika! an den proekipte kati tha evaza ta katepsigmena mou! an evriska kati pou tha borouse na sxetizete me ta katepsigmena mou tha ekana neo kiklo (me tin proipothesi pos tha borousa na kano kati diaforetiko oste na ime pio sigouri gia tin piotita ton epomenon emvrion). an pali evriska kati stin isteroskopisi pali tha sinexiza me ta katepsigmena mou kathos afto den epireazi tin piotita tous!!!! genika tha edina ta lefta pou exo gia enan pooooooli kalo elenxo efolis tis ilis!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ego stin thesi sou tha ekana enan poli kalo iatriko elenxo! ke o sizigos fisika! an den proekipte kati tha evaza ta katepsigmena mou! an evriska kati pou tha borouse na sxetizete me ta katepsigmena mou tha ekana neo kiklo (me tin proipothesi pos tha borousa na kano kati diaforetiko oste na ime pio sigouri gia tin piotita ton epomenon emvrion). an pali evriska kati stin isteroskopisi pali tha sinexiza me ta katepsigmena mou kathos afto den epireazi tin piotita tous!!!! genika tha edina ta lefta pou exo gia enan pooooooli kalo elenxo efolis tis ilis!!!!!

 

Βρε μάγισσα τι έλεγχο εννοείς; Απο όσο ξερω και όσο μας εχουν πει τα εχουμε ψάξει ολα, μονο υστεροσκοπηση κ καρυοτυπος έμειναν; Υπαρχει κατι αλλο που μας διαφεύγει;;;

Και εγω μεσα μου θα προτιμούσα να ξεκινησω νέο κύκλο, όσο πιο επίπονο κ οικονομικά δυσβάσταχτο ειναι. Δυο στις δυο τα εμβρυα ( βλαστοκυστες πάντα παρακαλώ) δεν τα κατάφεραν. Εχω πλέον φοβηθεί πως κατι φταίει με αυτά και να μπω στη διαδικασια προεμφυτευτικου ελέγχου δεν το νομίζω. Θα κανω καρυοτυπο και βλεπουμε. Βλέποντας κ κάνοντας δηλαδή , απλά με εχει πάρει λιγο απο κάτω. Εχω πλέον απελπιστεί πολυ. Ολα μαύρα τα βλέπω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

o giatros mou mou ipe oti den theori pos iparxi logos na kano ala an thelo den exi adirisi! pros to paron psaxno na do an boro na tin kano dorean meso tis idiotikis asfalias pou exo! an boro tha tin kano! alios oxi....ala malon tha boro ara malon tha tin kano!

anikse esi to dromo gia na akolouthiso ego meta!!!! neeeeeee?????!!!!!!

adeeeeeee.......!!!!!!!perimenoooooo!!!!!!

 

Φυσικά κ θα ακολουθήσεις , μια μέρα διαφορά είχαμε στην εμβρυομεταφορα όποτε ακολουθείς μετά :D:D! Εγώ έχω κάνει υστεροσκοπηση γιατί είχαμε υποψία για πολύποδα όποτε φαντάζομαι με κοίταξαν λίγο μέσα!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω τελικά αδιαθέτησα εχθές μετα απο εμβρυομεταφορα 2 κατεψυγμενων βλαστοκυστεων... Δυστυχως... Εχω άλλες δυο στην κατάψυξη αλλα δεν ξερω αν θα τις βάλω τελικά.

Μίλησα έμεναν αλλο εξωσωματικο( σε αυτον η αδερφή μου πέτυχε με την πρώτη προσπαθεια και έκανε ενα αγοράκι). Μου ειπε ( δεδομένου μιας βιοχημικής φυσικής συλληψης, μιας βιοχημικής μετα απο εξωσωματικη και μιας αρνητικής χοριακης αυτη τη φορά), οτι πρεπει να κανουμε υστεροσκοπηση , αν βγει καθαρή θα κανουμε καρυοτυπο και αν κ αυτός ειναι οκ ίσως απλά να ήμουν άτυχη έως τωρα. Οποτε Δευτέρα , τριτη παω για υστεροσκοπηση. Το θεμα μου ειναι το εξής...οπως θα καταλαβαίνετε κ εσείς, οικονομικά εχουμε ξεζουμιστει. Εχουμε τη δυνατότητα να δανειστούμε απο συγγενή μας χρήματα για μια ακόμα προσπαθεια εξωσωματικής. Εγω να σας πω την αλήθεια φοβάμαι να ξανάβαλω τα κατεψυγμενα μου, νομίζω πως εχουν κάποιο προβλημα. Εάν οι εξετασεις μας βγουν καθαρές να παω σε εξωσωματικη απο την αρχη ή να βάλουμε αυτά που εχουμε; Εχουμε μπερδευτεί παρα πολυ, δεν ξέρουμε πως να κινηθούμε. Εάν εχουν προβλημα οι βλαστοκυστες μας;;; Τι να κανουμε;

 

 

Καλησπέρα κ απο εμένα evgi!!!εγω έχω κάνει δυο προσπάθειες με κατεψυγμένα η πρώτη αποτυχία, η δεύτερη πέτυχε αλλά ήταν παλινδρόμηση. Ενώ είχα αλλά τρία έκανα κύκλο απο την αρχή, πάλι αποτυχία!! Ζητα να μάθεις την ποιότητα των βλαστοκυστεων κ μετά αποφάσισε αν θα πας σε νέο κύκλο.

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο εμένα evgi!!!εγω έχω κάνει δυο προσπάθειες με κατεψυγμένα η πρώτη αποτυχία, η δεύτερη πέτυχε αλλά ήταν παλινδρόμηση. Ενώ είχα αλλά τρία έκανα κύκλο απο την αρχή, πάλι αποτυχία!! Ζητα να μάθεις την ποιότητα των βλαστοκυστεων κ μετά αποφάσισε αν θα πας σε νέο κύκλο.

Nola σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απο οτι μας λένε οι βλαστοκυστες ειναι άριστες. Μάλιστα στη μεταφορα αυτη τη φορά η μια απο τις δυο άρχισε να εκκολάπτεται, δηλ προχώρησε ακόμα περισσοτερο και μας είχαν σίγουρους . Όλο έλεγαν οτι τα πάντα ηταν ιδανικά, αλλα να τα αποτελεσματα... Μονο προεμφυτευτικς έλεγχος θα δειξει ακριβώς τι γινεται. Επειδή όμως τα χρήματα για κατι τέτοιο ειναι πολλά , πήραμε οπως έγραψα πιο πριν σε αλλο εξωσωματικο κ μας πρότεινε αυτά που έγραψα. Οταν τον ρώτησα για τις βλαστοκυστες μας, ειπε οτι μπορει ενα έμβρυο να φαίνεται άριστο αλλα σε βιοψία εάν γίνει να βρεθεί κάποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Nola μου, αποδίδουν κάπου τις αποτυχίες σου;

 

Πφφφφ πουθενά! Κανείς δεν μου έχει πει τίποτα! Δεν ήξερα για τον προεμφυτευτικο έλεγχο κ κανείς δεν μου τον πρότεινε σε δυο κέντρα που έχω πάει!! Άριστα επίσης κ τα δικά μου έμβρυα!! Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις!! Έκανα ακριβώς αυτό που σκέφτεσαι κ ΕΣΥ , επειδή ήθελα νέα έμβρυα ενώ είχα ήδη τρία έκανα ξανά την διαδικασία! Αλλαααα.....τίποτα! Τώρα έχω τρία στο ένα κέντρο κ τρία στο αλλο!!!

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε μάγισσα τι έλεγχο εννοείς; Απο όσο ξερω και όσο μας εχουν πει τα εχουμε ψάξει ολα, μονο υστεροσκοπηση κ καρυοτυπος έμειναν; Υπαρχει κατι αλλο που μας διαφεύγει;;;

Και εγω μεσα μου θα προτιμούσα να ξεκινησω νέο κύκλο, όσο πιο επίπονο κ οικονομικά δυσβάσταχτο ειναι. Δυο στις δυο τα εμβρυα ( βλαστοκυστες πάντα παρακαλώ) δεν τα κατάφεραν. Εχω πλέον φοβηθεί πως κατι φταίει με αυτά και να μπω στη διαδικασια προεμφυτευτικου ελέγχου δεν το νομίζω. Θα κανω καρυοτυπο και βλεπουμε. Βλέποντας κ κάνοντας δηλαδή , απλά με εχει πάρει λιγο απο κάτω. Εχω πλέον απελπιστεί πολυ. Ολα μαύρα τα βλέπω...

 

 

Ανοσολογικό έλεγχο, θρομβοφιλια, καρυοτυπο ζεύγους, υστεροσκοπηση και για μένα και άριστο Ενδοκρινολογικο έλεγχο! Για μένα ας πουμε καλο ειναι να γίνει και καμπυλη Ζαχαρου και ινσουλίνης!

Ο προεμφυτευτικος δεν ειναι απλα διαφικασια! Πρεπει να υπαρχει σοβαρός λογος και ανησυχία για κατι συγκεκριμένο νομιζω! Πχ στίγμα κλπ ετσι γενικα δεν το προτείνουν ευκολα γιατι ειναι επικίνδυνη και επίπονη διαδικασία για τα εμβρυα! Πρεπει πρωτα να βρεις τι φταιει και μετα να αποφασίσεις αν θα πας για νεο κύκλο η αν θα βαλεις τα κατεψυγμένα! Πριν το ψάξεις αριστα δεν χρειαζεται να αποφασίσεις για κατι!

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ πουθενά! Κανείς δεν μου έχει πει τίποτα! Δεν ήξερα για τον προεμφυτευτικο έλεγχο κ κανείς δεν μου τον πρότεινε σε δυο κέντρα που έχω πάει!! Άριστα επίσης κ τα δικά μου έμβρυα!! Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις!! Έκανα ακριβώς αυτό που σκέφτεσαι κ ΕΣΥ , επειδή ήθελα νέα έμβρυα ενώ είχα ήδη τρία έκανα ξανά την διαδικασία! Αλλαααα.....τίποτα! Τώρα έχω τρία στο ένα κέντρο κ τρία στο αλλο!!!

 

Ο προεμφυτευτικος δεν ειναι απλη διαδικασία ξανά λέω.....λογικο που δεν στο έχουν προτείνει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο προεμφυτευτικος δεν ειναι απλη διαδικασία ξανά λέω.....λογικο που δεν στο έχουν προτείνει!!!!!

 

Μάγισσα κ δεν ξέρω αν θα το έκανα αν δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο! Κ αποτι διάβασα είναι επίπονο κ για τα έμβρυα...

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κοριτσια! Εκανα την εμβρυομεταφορά 2 κατεψυγμένων εμβρύων στις 18/4. Στην αρχή ήμουν πολύ κουλ αλλά όσο περνάνε οι μέρες έχω φοβερή αγωνιά και μια τεράστια επιθυμία να κάνω τεστ φαρμακείου...Δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες μέχρι Σαββατο που θα πάω για την χοριακή!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα την Παρασκευή και κάνω χοριακη 5/5.Δε ξέρω αν είναι νωρίς αλλά δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα :shock:. Τεστ φαρμακείο λέω να μην κάνω αλλά να πάω μια μέρα πριν να δώσω αίμα ώστε αν δεν είμαι να σταματήσω να παίρνω τα φάρμακα έστω και μια μέρα νωρίτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια που έχουν κάνει την εμβρυομεταφορα!! Η αγωνία σας καταλαβαίνω έχει πιάσει ταβάνι , το έχω κάνει τρεις φορές κ πάω για την Τετάρτη! Μην κάνετε τεστ δεν έχει νόημα , ότι αποτέλεσμα κ αν βγάλει δεν ξέρετε αν θα είναι σωστό , αναγκαστικά θα περιμένετε να κάνετε την χωριάκη την ημέρα που σας ειπαν όποτε ΄η τζάμπα θα χάρηκε ΄η τζάμπα θα στεναχωρηθείτε ! Όποτε καλύτερα να είστε στην κατάσταση της αναμονής :wink:;-)

Καλή επιτυχία σας εύχομαι κ γράψτε μας για την θετική σας χωριακη:D:D:D

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αναφορικά με την κουβέντα της Evgi και της Nola περί κατεψυγμένων (αν και το θέμα είναι άλλο εδώ) θα ήθελα να πω ότι μετά το "ξεπάγωμα" τα έμβρυα μπορεί να ανέβουν grade δηλαδή να βελτιώσουν την ποιότητά τους αντί να "χαλάσουν". Αυτό συνέβη σε δική μας κατεψυγμένη βλαστοκύστη. Γενικά τα κατεψυγμένα έμβρυα μπορούν κάλλιστα να οδηγήσουν σε επιτυχή εγκυμοσύνη οπότε δεν βλέπω κανέναν λόγο να μην τους δώσει κάποιος την ευκαιρία τους, και να ξαναπεράσει όλη τη διαδικασία της διέγερσης, της ωοληψίας και της γονιμοποίησης με όλα τα ρίσκα και το κόστος που αυτό συνεπάγεται. Στο κάτω κάτω, τί είχες τί έχασες;

 

Τώρα, για την προεμφυτευτική διάγνωση, μια που εμείς κάνουμε εξωσωματική λόγω στίγματος, να πω ότι πράγματι υποβάλλει τα έμβρυα σε μία ταλαιπωρία που μπορεί να μειώσει και το δυναμικό εμφύτευσής τους και άρα και τις πιθανότητες επιτυχίας. Οπότε σίγουρα θα πρέπει να υπάρχει ένας καλός λόγος για να γίνει η προεμφυτευτική διάγνωςη και τον λόγο θα τον υποδείξει λογικά ο γιατρός. Αυτά τα ολίγα από εμένα και καλή επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

marakige 22 και εγω δεν εχω κανένα συμπτωμα εκτος από κατι τραβηγματακια χαμηλα στην κοιλια.... το μυαλο μου μαλλον μου κανει κολπάκια και ίσως να είναι και της φαντασίας μου!

Nola4004 καλά τα λες σχετικά με το test και ελπίζω να κρατηθώ!

Link to comment
Share on other sites

marakige 22 και εγω δεν εχω κανένα συμπτωμα εκτος από κατι τραβηγματακια χαμηλα στην κοιλια.... το μυαλο μου μαλλον μου κανει κολπάκια και ίσως να είναι και της φαντασίας μου!

Nola4004 καλά τα λες σχετικά με το test και ελπίζω να κρατηθώ!

 

Εγώ δεν έχω ούτε αυτό σε σημείο που ξεχνιέμαι και θυμάμαι να προσέχω. Τώρα βέβαια αν εμφυτευτηκαν εμφυτευτηκαν!!! Καλή επιτυχία και μια τριψήφια χοριακη εύχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...