Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

θα το λεω σε ολες τις κοπελες εδω μεσα. μου το ειπε ο ανδρας μου την ημερα που πηρα την κρυαδα και γω. "κλάψε, ξέσπασε, προχωραμε, δεν το βαζουμε κατω".

μην το βαζεις κατω. εγω δεν το βαζω. και εχω αρχισει πρωτοκολο ηδη για δευτερη προσπαθεια

δεν μπορει να σου κανει καλυτερη τιμη? εμενα ο δικος μου μου εκοψε 50-60% κατω. εξηγησε του την κατασταση. αν ειναι σωστος, θα σε βοηθησει

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου κι εσένα. ακόμα κι αν ψυχολογικά το παλέψω για μία ακόμη προσπάθεια όπως σας είπα δεν υπάρχει σάλιο. μόνο τους μισθούς μας έχουμε και πίστεψέ με δεν μας περισσεύουν και τόσα. μου είπε ο γιατρός μου να πάω απο το ιατρείο του για να συζητήσουμε το οικονομικό και ότι θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί για να με βοηθήσει. του έχω εμπιστοσύνη δε λέω, αλλά ό,τι καλύτερο και να κάνει πάλι δεν βγαίνουμε. είναι σαν να πρέπει να πληρώσεις τις δόσεις του δανείου. πόσο χαμηλή να είναι η δόση και για πόσο καιρό; άστο δε λέει.:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

 

καλή σου μέρα, τί έγινε; φαντάζομαι πήγες πρωί πρωί για αιματάκι ε; και τώρα η αναμονή. το ξέρω το feeling το έζησα χθες. κάνε ό,τι μπορείς για να απασχολήσεις το μυαλό σου. σου εύχομαι ολόψυχα να μας πεις τα καλά νέα της ημέρας. σου στέλνω όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολη τη θετική μου ενέργεια. φιλάκιααααααα:wink:;-):wink:;-):wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

 

 

καλημέρα κορίτσι, πού χάθηκες; τί έγινε χθες; περιμένω με αγωνία το αποτέλεσμα. όλα καλά;:?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου κι εσένα. ακόμα κι αν ψυχολογικά το παλέψω για μία ακόμη προσπάθεια όπως σας είπα δεν υπάρχει σάλιο. μόνο τους μισθούς μας έχουμε και πίστεψέ με δεν μας περισσεύουν και τόσα. μου είπε ο γιατρός μου να πάω απο το ιατρείο του για να συζητήσουμε το οικονομικό και ότι θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί για να με βοηθήσει. του έχω εμπιστοσύνη δε λέω, αλλά ό,τι καλύτερο και να κάνει πάλι δεν βγαίνουμε. είναι σαν να πρέπει να πληρώσεις τις δόσεις του δανείου. πόσο χαμηλή να είναι η δόση και για πόσο καιρό; άστο δε λέει.:cry:

 

Εντάξει βρε παιδί μου αν είναι μονο το οικονομικό, θα βρεθεί λύση, έστω και σαν δάνειο, ή στην κάρτα ή να συνεχίσεις με δημόσιο νοσοκομείο με τον γιατρό εφημερίας. Είναι κρίμα να εγκαταλείψεις αυτο που θέλεις για τα λεφτά.

Αν όμως είναι η ψυχική κούραση πάω πάσο καθένας μας εχει τις αντοχές του και δεν πρεπει να τις υπερβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδί μου αν είναι μονο το οικονομικό, θα βρεθεί λύση, έστω και σαν δάνειο, ή στην κάρτα ή να συνεχίσεις με δημόσιο νοσοκομείο με τον γιατρό εφημερίας. Είναι κρίμα να εγκαταλείψεις αυτο που θέλεις για τα λεφτά.

Αν όμως είναι η ψυχική κούραση πάω πάσο καθένας μας εχει τις αντοχές του και δεν πρεπει να τις υπερβαίνει.

 

κάρτα δεν έχουμε. είμαστε των μετρητών. εξάλλου δεν υπάρχουν χρήματα στην τράπεζα οπότε τί να την κάνεις την κάρτα; όσον αφορά το δημόσιο νοσοκομείο ούτε συζήτηση. δεν τον αφήνω τον γιατρό μου με τίποτα. του έχω εμπιστοσύνη. εξάλλου δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω σε επιτροπές και εξετάσεις και μάζευε ένα σωρό δικαιολογητικά, κλπ. τελικά μίλησα πάλι χθες μαζί του και τα βρήκαμε στο οικονομικό. αναπάντεχα καλό. οπότε θα σφίξω τα δόντια και θα κάνω μια τελευταία προσπάθεια. αλλά αυτή τη φορά θα είναι πραγματικά τελευταία. μετά από αυτό πραγματικά δεν θα έχουμε οικονομική δυνατότητα ούτε για τα βασικά. και εξάλλου και ηλικιακά είμαι γρια. μην κοιτάς εσείς που είστε όλες μικρές. το ξέρεις ότι είμαι ήδη 41; σε κούφανα ε; οπότε τώρα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω πάλι (cyclacur, utrogestan, κλπ.). :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΤ αρχας μου ρίχνεις μονο 6 χρόνια ε όχι και γριά, τώρα αρχίζουν τα καλύτερα!

Δεύτερον τι εννοείς τα φαρμακα τα πληρώνεις απο την τσέπη σου, δεν εχεις περάσει επιτροπή?

Και τέλος αφού ο οργανισμός υγειας δίνει μέχρι οδηγία μέχρι τα 50 για να κάνουμε εξωσωματική εχεις μπροστά σου 9 χρονάκια ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ αρχας μου ρίχνεις μονο 6 χρόνια ε όχι και γριά, τώρα αρχίζουν τα καλύτερα!

Δεύτερον τι εννοείς τα φαρμακα τα πληρώνεις απο την τσέπη σου, δεν εχεις περάσει επιτροπή?

Και τέλος αφού ο οργανισμός υγειας δίνει μέχρι οδηγία μέχρι τα 50 για να κάνουμε εξωσωματική εχεις μπροστά σου 9 χρονάκια ακόμα!

 

όχι δεν έχω περάσει. όταν ξεκίνησα την ιστορία των εξωσωματικών έμαθα ότι ένα από τα δικαιολογητικά αφορούσε και την σαλπιγγογραφία την οποία εγώ αρνήθηκα να κάνω. οπότε τα πάντα τα έχω πληρώσει από την τσέπη μου. γι' αυτό δεν μου έχει μείνει ευρώ. μιλάμε για πενταψήφιο νούμερο σε ευρώ. άστο. μην το ψάχνεις.

όσον αφορά τα όρια ηλικίας που λες έχω άλλη άποψη. μετά τα 42 πιστεύω ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο για να κάνεις εξωσωματική. και γιατί οι πιθανότητες είναι μηδαμινές και γιατί σωματικά και ψυχικά δεν υπάρχουν αντοχές για να μεγαλώσεις ένα παιδί. να μην σου πω ότι και μετά τα 40 δεν πρέπει να προσπαθείς. δεν μπορεί να έχεις μισό αιώνα διαφορά με το παιδί. τότε δεν θα είσαι μαμά αλλά γιαγιά. πόσα χρόνια θα το χαρείς; και μετά τί; θα μεγαλώσει μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω περάσει. όταν ξεκίνησα την ιστορία των εξωσωματικών έμαθα ότι ένα από τα δικαιολογητικά αφορούσε και την σαλπιγγογραφία την οποία εγώ αρνήθηκα να κάνω. οπότε τα πάντα τα έχω πληρώσει από την τσέπη μου.

 

συγγνωμη που ρωταω, υπαρχει καποιος λογος που αρνηθηκες την σαλπιγγογραφια?

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που ρωταω, υπαρχει καποιος λογος που αρνηθηκες την σαλπιγγογραφια?

 

φοβήθηκα μήπως μου κάνουν κάποια ζημιά μέσα μου και μήπως έχω μετά αιμορραγία και είχα ακούσει ότι είναι και επώδυνη. και εκτός αυτού δεν προλάβαινα να πάρω έγκριση, αν την έπαιρνα, έπρεπε να ξεκινήσω άμεσα. βλέπεις λόγω ηλικίας δεν είχα και δεν έχω περιθώρια για καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοπελίτσα μου αυτοπεριορίζεται τόσο πολυ. Τι 42 τι 45 να κανεις το παιδι δεν υπάρχει διαφορά.

Το tuboflo φοβήθηκες?

 

τέλος πάντων. τώρα ό,τι έγινε έγινε. σήμερα αδιαθέτησα και ενημέρωσα τον γιατρό μου και περιμένω τηλέφωνο να μου πει πότε ξεκινάω τα χάπια. προς το παρόν καλή σου νύχτα. είμαι πολλή κουρασμένη. πάω για ύπνο και ξεκούραση. μάκια πολλά σ' εσένα και σε όλες.:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

φοβήθηκα μήπως μου κάνουν κάποια ζημιά μέσα μου και μήπως έχω μετά αιμορραγία και είχα ακούσει ότι είναι και επώδυνη. και εκτός αυτού δεν προλάβαινα να πάρω έγκριση, αν την έπαιρνα, έπρεπε να ξεκινήσω άμεσα. βλέπεις λόγω ηλικίας δεν είχα και δεν έχω περιθώρια για καθυστερήσεις.

 

ζημια πρωτη φορα το ακουω.

εγω την εκανα, πνεσα λιγο ειναι η αλήθεια αλλα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

ζημια πρωτη φορα το ακουω.

εγω την εκανα, πνεσα λιγο ειναι η αλήθεια αλλα ολα καλα.

 

καλημέρα. να ρωτήσω κάτι; 03:30 το πρωί τί κάνεις ξύπνια;

άκου tuboflo. πλάκα έχεις. τέλος πάντων. προχωράμε και ο ΘΕΟΣ βοηθός.:-):-)

Link to comment
Share on other sites

Καλε ναι αφού αν εχεις μικρό θεματάκια ξεβουλωνει....

Καλά και μένα ο ύπνος μου είναι οτι να ναι όποτε θέλω ξυπνάω όποτε θέλω κοιμάμαι....

Και ο θεός βοηθός......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα τη χοριακη!!!!

 

Η τιμη της ειναι.... ................ 348.8!!!!!!!!

 

Με το καλο και τα υπολοιπα κοριτσια θετικες χοριακες!!!!!!!

 

Μπράβο κορίτσι μου! Συγχαρητήρια! Πολύ καλή τιμή!!!Έύχομαι να σου πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!!

tAWvp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τη χοριακη!!!!

 

Η τιμη της ειναι.... ................ 348.8!!!!!!!!

 

Με το καλο και τα υπολοιπα κοριτσια θετικες χοριακες!!!!!!!

 

Μπράβο βρε τζινακι πολυ χάρηκα!!!

Ενός καλού μυρια έπονται!!!

Νομίζω οτι είναι τέλειος και ο αριθμός της χοριακης!

 

Αν θέλεις κάνε ενα review σε ποιον γιατρο ήσουν και αν είχες συμπτώματα πχ αίμα εμφύτευσης?:lol::cool::-P

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε τζινακι πολυ χάρηκα!!!

Ενός καλού μυρια έπονται!!!

Νομίζω οτι είναι τέλειος και ο αριθμός της χοριακης!

 

Αν θέλεις κάνε ενα review σε ποιον γιατρο ήσουν και αν είχες συμπτώματα πχ αίμα εμφύτευσης?:lol::cool::-P

 

 

Σας ευχαριστω ποκυ!!! Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!!!!

Ο αριθμος μου ειπαν ειναι τελειος!! ( παιζει και διδυμακια)

Στον Τσιριγωτη στο ΑΚΕΣΩ πηγα!!! Ουτε αιμα ειδα ουτε τπτ!!!!

Αν θεωρουντε συμπτωματα το πρησμενο στηθος.. Που μια πρηζοταν μια ξεπρηζοταν...που και που καμια ζαλαδα...και τα απογευνατα εχω υγρα.. Οχι παντα!!! Αυτα!! Αααααα και απο την ημερα της μεταφορας μεχρι και τωρα που μιλαμε.. Πονακια χαμηλα σαν σουβλιτσες.. Αν κουραστω με ποναει περισσοτερο!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίνα πολλά πολλά συγχαρητήρια! καλη συνέχεια! Και γω για

δίδυμα σε βλέπω!!!!!

Υπομονή κρίμα που φοβηθηκες τη σαλπιγγογραφια. Αν έχεις που απευχομαι κάποια υδροσαλπιγγα που συνήθως δε φαίνεται στον υπέρηχο τότε το υγρό της δημιουργεί τοξικό περιβάλλον για το έμβρυο . Ούτως ή άλλως μετά σου δίνουν κάποιες μέρες αντιβίωση την οποία ξεκινάς από πριν

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...