Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την χοριακη μου και βγήκε θετική!!!!!86,39!!!!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!κλαίμε όλοι οικογενειακως!!!! Εύχομαι σε όλες εσάς που περιμένετε να έχετε το θετικό αποτέλεσμα που τόσο ποθειτε!!! :P

 

Συγχαρητήρια!! Εύχομαι να σας πανε όλα τέλεια και να έχετε το μπεμπέ σας σε λίγους μήνες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια...σήμερα έκανα την χοριακη μου και βγήκε θετική!!!!!86,39!!!!ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!κλαίμε όλοι οικογενειακως!!!! Εύχομαι σε όλες εσάς που περιμένετε να έχετε το θετικό αποτέλεσμα που τόσο ποθειτε!!! :P

 

μπραβο. τετοια ευχαριστα νεα να ακουω εδω μεσα. αντεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ!!!εύχομαι και σε σας ότι καλύτερο....η αλήθεια πάντως είναι ότι τώρα ξεκινάει το πραγματικό άγχος.... Είναι όλα καλά???θα προχωράει καλά η χοριακη?φοβάμαι μην παλινδρομησει....αλλά μετά λέω ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!και όλα θα πάνε καλά!! :P έτσι δεν είναι?πρέπει να περνούσε τα πάνω μας και να σκεφτόμαστε θετικά και όλα θα είναι μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!! εγω ειμαι νεα σε αυτο το θεμα!! οχι στο forum αλλα εδω!! ευχομαι ολες οι κοπελες της αναμονη να παρουν θετικη χοριακουλα και να εχουν μια ομορφη εγκυμοσυνη!!! εγω ειναι σε αναμονη για την 3τη προσπαθεια μου!! μαλλον την αλλη παρασκευη δινει ο αντρας μου σπερμα και την δευτερα 15 ιουνιου η τεταρτη 17 θα κανω την εμβρυομεταφορα!!! ευχοαμι να πανε ολα καλα!!! εχω κανει αλλες 2 φορες στη Θεσ/νικη στο embryolab η οποια η πρωτη ηταν βιοχημεικη. ειχα δλδ θετικη χοριακη 12,5 αλλα μετα απο 2 μερες επεσε στο 6 και την δευτερη φορα ηταν πληρως αποτυχια με αιμοραγια 4 μερες πριν τη χοριακη.....τωρα εχω αλλαξει κεντρο. εχω παει στην Αθηνα πλεον στο ΑΚΕΣΩ με τον Τσιριγωτη! ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα και να μεινω εγκυος!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

3uyY.pngdpTGp3.png ]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

 

Να είσαι αισιόδοξη και θα φυτρώσει που θα πάει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες,

 

είναι η πρώτη φορά που γράφω και δεν ξέρω αν το κάνω και σωστά. είμαι στην 10η μέρα από την εμβρυομεταφορά. έχει πρηστεί πολύ το στήθος μου και η κοιλιά μου, από χθες με ενοχλεί το στομάχι μου, τρώω ακατάπαυστα και χθες το βράδυ είχα έναν άσχημο πονοκέφαλο. κατά διαστήματα έχω κάποιες σουβλιές δεξιά χαμηλά. την δευτέρα 22 του μήνα θα πάω για χοριακή. ξέχασα να σας πω ότι από προχθές έχω δέκατα μεταξύ 36,8 και 37. άλλα συμπτώματα δεν έχω. ούτως ή άλλως ούτε όταν περιμένω αδιαθεσία δεν έχω. τι λέτε; έχω ελπίδες;:?:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Εχτες εκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων Και απο χτες εχω πονακια χαμηλα.. Δεν νιωθω να ειναι συσπασεις της μητρας η κραμπες... Ειναι διαφορετικη...πιστευω ολα να πηγενουν καλα εκει κατω... Χοριακη εχω την αλλη δευτερα!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

 

 

Ευχομαι να εχεις μια 3ψηφια χοριακη!!! Ολα καλα θα πανε!!!!

 

 

καλημέρα σε όλες,

 

είναι η πρώτη φορά που γράφω και δεν ξέρω αν το κάνω και σωστά. είμαι στην 10η μέρα από την εμβρυομεταφορά. έχει πρηστεί πολύ το στήθος μου και η κοιλιά μου, από χθες με ενοχλεί το στομάχι μου, τρώω ακατάπαυστα και χθες το βράδυ είχα έναν άσχημο πονοκέφαλο. κατά διαστήματα έχω κάποιες σουβλιές δεξιά χαμηλά. την δευτέρα 22 του μήνα θα πάω για χοριακή. ξέχασα να σας πω ότι από προχθές έχω δέκατα μεταξύ 36,8 και 37. άλλα συμπτώματα δεν έχω. ούτως ή άλλως ούτε όταν περιμένω αδιαθεσία δεν έχω. τι λέτε; έχω ελπίδες;:?:

 

 

 

Γεια σου!!! Να σου πω οτι δεν υπαρχουν συμπτωματα!! Κανε υπομονη μεχρι αυριο!! Ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να εχεις μια τεραστεια χοριακη!!!!

 

 

Παμε γερα!!! Θα γεμισει ο κοσμος μωρα!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Εχτες εκανα εμβρυομεταφορα δυο βλαστοκυστεων Και απο χτες εχω πονακια χαμηλα.. Δεν νιωθω να ειναι συσπασεις της μητρας η κραμπες... Ειναι διαφορετικη...πιστευω ολα να πηγενουν καλα εκει κατω... Χοριακη εχω την αλλη δευτερα!!!

 

ερχονται τα bebe λεμε. ελα ρε τζινα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι να εχεις μια 3ψηφια χοριακη!!! Ολα καλα θα πανε!!!!

 

 

 

 

 

 

Γεια σου!!! Να σου πω οτι δεν υπαρχουν συμπτωματα!! Κανε υπομονη μεχρι αυριο!! Ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να εχεις μια τεραστεια χοριακη!!!!

 

 

Παμε γερα!!! Θα γεμισει ο κοσμος μωρα!!!!

 

ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα. και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα κι απ' ότι τα περιμένεις. θα σε ενημερώσω αύριο μόλις μάθω. φιλάκια πολλά!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα. και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα κι απ' ότι τα περιμένεις. θα σε ενημερώσω αύριο μόλις μάθω. φιλάκια πολλά!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

σευχαριστω πολυ!!!! θα περιμενω με αγωνια!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ κουκλίτσα. και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλύτερα κι απ' ότι τα περιμένεις. θα σε ενημερώσω αύριο μόλις μάθω. φιλάκια πολλά!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλημεραα?!! Καλη επιτυχια!!! Μια τεραστια χοριακη να εχεις!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα?!! Καλη επιτυχια!!! Μια τεραστια χοριακη να εχεις!!!!

 

Καλή σου μέρα και καλή εβδομάδα,

 

μακάρι να σας πω καλά νέα. αλλά πάλι ό,τι είναι για καλό ας γίνει αλλιώς ας προσπεράσει. δεν είναι και το τέλος του κόσμου. αύριο η μεγάλη μέρα, ε; σου εύχομαι μια μεγάαααααααααααλη χοριακή. εγώ πάντως μετά την εμβρυομεταφορά μόνο 2 μέρες έκατσα σπίτι. την 3η πήγα δουλειά. απλά όλες αυτές τις μέρες πρόσεχα να μην σηκώνω βάρη, να μην κουράζομαι και να μην κάθομαι όρθια. δεν είμαστε δα και άρρωστες. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου μέρα και καλή εβδομάδα,

 

μακάρι να σας πω καλά νέα. αλλά πάλι ό,τι είναι για καλό ας γίνει αλλιώς ας προσπεράσει. δεν είναι και το τέλος του κόσμου. αύριο η μεγάλη μέρα, ε; σου εύχομαι μια μεγάαααααααααααλη χοριακή. εγώ πάντως μετά την εμβρυομεταφορά μόνο 2 μέρες έκατσα σπίτι. την 3η πήγα δουλειά. απλά όλες αυτές τις μέρες πρόσεχα να μην σηκώνω βάρη, να μην κουράζομαι και να μην κάθομαι όρθια. δεν είμαστε δα και άρρωστες. :lol::lol::lol::lol:

 

Κατσε!! Με μπερδεψες!! Σημερα δεν κανεις χοριακη;;; πηγες;; εδωσες αιματακι;;

 

Εγω την αλλη δευτερα χοριακη!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατσε!! Με μπερδεψες!! Σημερα δεν κανεις χοριακη;;; πηγες;; εδωσες αιματακι;;

 

Εγω την αλλη δευτερα χοριακη!!

 

 

ναι, πήγα πρωί πρωί αλλά δεν με έχουν πάρει ακόμα. λογικά δεν θα είναι καλά τα νέα και απλά θα περιμένουν να βρει λίγο χρόνο ο γιατρός μου για να μου πει τα άσχημα μαντάτα. τα άσχημα πάντα εκείνος μου τα λέει. δεν σας έχω πει την ιστορία μου αλλά έχω προσπαθήσει αρκετά τα τελευταία 2 χρόνια με 4 φυσικούς κύκλους και 2-3 φορές με φάρμακα - ενέσεις κλπ αλλά τίποτα. είναι η πρώτη φορά που έφτασα σε εμβρυομεταφορά. τέλος πάντων. σε λίγες ώρες θα ξέρω σίγουρα οπότε και θα σας ενημερώσω.

νόμιζα ότι ήσουνα αύριο για χοριακή. sorry.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

 

σου εύχομαι απο καρδιάς αυτη η φορά να είναι επιτυχής και να σου πάνε όλα καλά. καλή επιτυχία για αύριο. κουράγιο, μισή μέρα έμεινε. μην το σκέφτεσαι.:D:D

Link to comment
Share on other sites

ναι, πήγα πρωί πρωί αλλά δεν με έχουν πάρει ακόμα. λογικά δεν θα είναι καλά τα νέα και απλά θα περιμένουν να βρει λίγο χρόνο ο γιατρός μου για να μου πει τα άσχημα μαντάτα. τα άσχημα πάντα εκείνος μου τα λέει. δεν σας έχω πει την ιστορία μου αλλά έχω προσπαθήσει αρκετά τα τελευταία 2 χρόνια με 4 φυσικούς κύκλους και 2-3 φορές με φάρμακα - ενέσεις κλπ αλλά τίποτα. είναι η πρώτη φορά που έφτασα σε εμβρυομεταφορά. τέλος πάντων. σε λίγες ώρες θα ξέρω σίγουρα οπότε και θα σας ενημερώσω.

νόμιζα ότι ήσουνα αύριο για χοριακή. sorry.

 

Αχχχ θα με σκασεις..!! Παρε καλε και ρωτα...!!! Οτι και να ειναι εδω ειμαστε να δινουμε κουραγιο!! ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΠΟΤΕ!!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, ξανά εδώ ξαπλα και περιμένοντας να περάσουν η μέρες. Την τρίτη 9.06 έκανα Έμβρυο μεταφορά και 23.06 πρέπει να κάνω β χοριακη, η αγωνία είναι στα ύψη, τελικά κάθε φορά είναι ακόμα πιο δύσκολη από την προηγούμενη.

 

 

Καλη σου επιτυχια για αυριο!! Ολα καλα θα πανε!! Θετικη σκεψη!! Σου ευχομαι μια 3ψηφια χοριακη!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ θα με σκασεις..!! Παρε καλε και ρωτα...!!! Οτι και να ειναι εδω ειμαστε να δινουμε κουραγιο!! ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΠΟΤΕ!!!!!

 

πήρα τελικά εγώ. ήταν ακριβώς όπως σου τα έλεγα. θα με έπαιρνε ο ίδιος λίγο πιο μετά απλά έπεσε πάρα πολύ δουλειά γι' αυτό δεν πήρε νωρίτερα. τζίφος. και κάπου εδώ τελειώνει το όνειρο μαζί με τα λεφτά. δυστυχώς πλέον δεν είναι μόνο ψυχολογικό το θέμα είναι και οικονομικό. δεν υπάρχει φράγκο, σεντς. δεν πειράζει. λυπάμαι βέβαια που είχα δίκιο, θα ήθελα μια φορά στη ζωή μου να έχω άδικο αλλά... όπως κατάλαβες αρνητικό το αποτέλεσμα. καλή συνέχεια και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια. εύχομαι και σύντομα μανούλες. σας φιλώ γλυκά :-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

πήρα τελικά εγώ. ήταν ακριβώς όπως σου τα έλεγα. θα με έπαιρνε ο ίδιος λίγο πιο μετά απλά έπεσε πάρα πολύ δουλειά γι' αυτό δεν πήρε νωρίτερα. τζίφος. και κάπου εδώ τελειώνει το όνειρο μαζί με τα λεφτά. δυστυχώς πλέον δεν είναι μόνο ψυχολογικό το θέμα είναι και οικονομικό. δεν υπάρχει φράγκο, σεντς. δεν πειράζει. λυπάμαι βέβαια που είχα δίκιο, θα ήθελα μια φορά στη ζωή μου να έχω άδικο αλλά... όπως κατάλαβες αρνητικό το αποτέλεσμα. καλή συνέχεια και σε σένα και σε όλα τα κορίτσια. εύχομαι και σύντομα μανούλες. σας φιλώ γλυκά :-(:-(:-(:-(

 

Ελα ρε κοριτσι.....και πιστευα οτι ολα θα ειναι καλα.... Γιατι δεν πετυχενει;; δεν εχεις καλα εμβρυα;; τι σου εχει πει ο γιατρος;;; τι να πω;;; οπως ειπα κ παραπανω.. Ολες θα γινουμε μανουλες.. Αλλες γρηγοροτερα αλλες λιγο πιο αργα... Υπομονη κ επιμονη.

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε κοριτσι.....και πιστευα οτι ολα θα ειναι καλα.... Γιατι δεν πετυχενει;; δεν εχεις καλα εμβρυα;; τι σου εχει πει ο γιατρος;;; τι να πω;;; οπως ειπα κ παραπανω.. Ολες θα γινουμε μανουλες.. Αλλες γρηγοροτερα αλλες λιγο πιο αργα... Υπομονη κ επιμονη.

 

δεν υπάρχουν ωάρια δικά μου πια. με δανεικά έγινε αυτή τη φορά. για την ακρίβεια με ένα. αν έχεις τύχη διάβαινε. τέλος πάντων. δεν θα γίνουμε όλες μανούλες. εγώ σταματάω εδώ. ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν και χρήματα πια για εξωσωματική. είναι πάρα πολλά και δεν τα έχουμε. τέλος πάντων. ο γιατρός λέει να ξαναπροσπαθήσω άλλα δεν έχω όρεξη και λεφτά. οπότε... άστο να πάει. υπομονή σ' εσένα και τις υπόλοιπες.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν ωάρια δικά μου πια. με δανεικά έγινε αυτή τη φορά. για την ακρίβεια με ένα. αν έχεις τύχη διάβαινε. τέλος πάντων. δεν θα γίνουμε όλες μανούλες. εγώ σταματάω εδώ. ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν και χρήματα πια για εξωσωματική. είναι πάρα πολλά και δεν τα έχουμε. τέλος πάντων. ο γιατρός λέει να ξαναπροσπαθήσω άλλα δεν έχω όρεξη και λεφτά. οπότε... άστο να πάει. υπομονή σ' εσένα και τις υπόλοιπες.

 

Και γω με δανεικα ειμαι.... Δεν σου ειπε γιατι δεν πετυχε;; εχεις κανει υστεροσκοπηση;;; σε τι σταδιο ηταν το εμβρυακι;;; και βεβαια οολες θα γινουμε μανουλες...καταλαβαινω την πικρια σου... Και γω πεφτω στα πατοματα...παρε το χρονο σου ...γεμισε μπαταριες και προχωραμε μπροστα.....Σε πιο γιατρο εισαι;; ποσο σου κοστησε;; αμα θες στειλε μου πμ!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν ωάρια δικά μου πια. με δανεικά έγινε αυτή τη φορά. για την ακρίβεια με ένα. αν έχεις τύχη διάβαινε. τέλος πάντων. δεν θα γίνουμε όλες μανούλες. εγώ σταματάω εδώ. ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν και χρήματα πια για εξωσωματική. είναι πάρα πολλά και δεν τα έχουμε. τέλος πάντων. ο γιατρός λέει να ξαναπροσπαθήσω άλλα δεν έχω όρεξη και λεφτά. οπότε... άστο να πάει. υπομονή σ' εσένα και τις υπόλοιπες.

 

θα το λεω σε ολες τις κοπελες εδω μεσα. μου το ειπε ο ανδρας μου την ημερα που πηρα την κρυαδα και γω. "κλάψε, ξέσπασε, προχωραμε, δεν το βαζουμε κατω".

μην το βαζεις κατω. εγω δεν το βαζω. και εχω αρχισει πρωτοκολο ηδη για δευτερη προσπαθεια

δεν μπορει να σου κανει καλυτερη τιμη? εμενα ο δικος μου μου εκοψε 50-60% κατω. εξηγησε του την κατασταση. αν ειναι σωστος, θα σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Και γω με δανεικα ειμαι.... Δεν σου ειπε γιατι δεν πετυχε;; εχεις κανει υστεροσκοπηση;;; σε τι σταδιο ηταν το εμβρυακι;;; και βεβαια οολες θα γινουμε μανουλες...καταλαβαινω την πικρια σου... Και γω πεφτω στα πατοματα...παρε το χρονο σου ...γεμισε μπαταριες και προχωραμε μπροστα.....Σε πιο γιατρο εισαι;; ποσο σου κοστησε;; αμα θες στειλε μου πμ!

 

ρε κορίτσι επειδή ως νέα στο forum δεν ξέρω πως να σου στείλω πμ. γράψε μου πώς γίνεται για να σου πω για τον γιατρό.

υστεροσκόπηση εννοείται πως έχω κάνει. τα εντός μου είναι όλα καθαρά και ωραία. αν ήταν να γίνει κάτι θα γινόταν μόνο με δανεικά. τα υπόλοιπα τα έχω ήδη δοκιμάσει και δεν πέτυχαν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...