Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοριτσια ποιες περιμενουμε μετα απο εμβρυομεταφορα


djina76

Recommended Posts

Τζίνα πολλά πολλά συγχαρητήρια! καλη συνέχεια! Και γω για

δίδυμα σε βλέπω!!!!!

Υπομονή κρίμα που φοβηθηκες τη σαλπιγγογραφια. Αν έχεις που απευχομαι κάποια υδροσαλπιγγα που συνήθως δε φαίνεται στον υπέρηχο τότε το υγρό της δημιουργεί τοξικό περιβάλλον για το έμβρυο . Ούτως ή άλλως μετά σου δίνουν κάποιες μέρες αντιβίωση την οποία ξεκινάς από πριν

 

Σευχαριστω πολυ!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 466
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας ευχαριστω ποκυ!!! Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!!!!

Ο αριθμος μου ειπαν ειναι τελειος!! ( παιζει και διδυμακια)

Στον Τσιριγωτη στο ΑΚΕΣΩ πηγα!!! Ουτε αιμα ειδα ουτε τπτ!!!!

Αν θεωρουντε συμπτωματα το πρησμενο στηθος.. Που μια πρηζοταν μια ξεπρηζοταν...που και που καμια ζαλαδα...και τα απογευνατα εχω υγρα.. Οχι παντα!!! Αυτα!! Αααααα και απο την ημερα της μεταφορας μεχρι και τωρα που μιλαμε.. Πονακια χαμηλα σαν σουβλιτσες.. Αν κουραστω με ποναει περισσοτερο!

 

Τι θα πει άμα κουραστείς????

Μωρή κάτσε στα αυγά σου και κλωσσα τα! Τώρα ξέρεις οτι φύτρωσαν!

Φεεεεετα και μην σε νοιάζει τίποτα μην κουνιέσαι καθολου, είδα οτι μένεις επαρχία άρα υποθέτω θα έχετε τους γονείς σας κοντά, ούτε που να κουνηθεις! Άλλοι να σου μαγειρεύουν και άλλοι να σου συμμαζεύουν.

Έχουμε γιορτή σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει άμα κουραστείς????

Μωρή κάτσε στα αυγά σου και κλωσσα τα! Τώρα ξέρεις οτι φύτρωσαν!

Φεεεεετα και μην σε νοιάζει τίποτα μην κουνιέσαι καθολου, είδα οτι μένεις επαρχία άρα υποθέτω θα έχετε τους γονείς σας κοντά, ούτε που να κουνηθεις! Άλλοι να σου μαγειρεύουν και άλλοι να σου συμμαζεύουν.

Έχουμε γιορτή σήμερα!

 

Χαχαχαχα!! Ναι ναι επαρχια μενουμε!!! Οχιι!! Δεν κουνιεμαι καθολου!! Ειμαι απο τις τυχερες που εχω καταπληκτικη πεθερα και μενουμε πανω κατω!!

Κλαμα να δεις η πεθερα σημερα που την ειπα οτι ειναι θετικο!!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες φτιάχνω λίστα ποια περιμένει τι, δηλώστε συμμετοχές!

 

Τζινα1990 29/6χοριακη

 

never give up 2/7 χοριακη

 

καντι 7/7 χοριακη

 

 

εχουμε και λέμε θετικά!

 

Τζινα με τρέλα ανεβασμένη τιμή :cool:

Κάτια 1/7 μας ανακοινώσε την τέλεια χοριακη της! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κούκλες φτιάχνω λίστα ποια περιμένει τι, δηλώστε συμμετοχές!

 

Τζινα1990 29/6χοριακη

 

 

never give up 2/7 χοριακη

 

 

καντι 7/7 χοριακη

 

 

rocy86 7/7 χοριακη

 

 

Teti84 8/7 χοριακη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν δεν μπόρεσα να κανω την επεξεργασία που ήθελα.

Αλλα θα πω με μεγάλη μου χαρα οτι πανω απο τα μισά κοριτσάκια απο μας που περίμεναμε ειναι εγκυουλες, τζινα, κατια και teti24, roky86 με τέλειες χοριακες!!!

Και στα δικά μας την επόμενη φορά!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα! Καταρχήν εύχομαι στις ήδη υπάρχουσες μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους! Στις μελλοντικές που κυοφορουν να έχουν μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Και σε αυτές που προσπαθούν και τόσο πολύ το επιθυμούν γρήγορα μια τεράστια χοριακη!

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου ιστορία ξεκινά πριν 12 χρόνια με βαριά ενδομητριωση επέμβαση και άχρηστευση μιας σάλπιγγας και μιας ωοθηκης. Μετά για την εγκυμοσύνη η εξωσωματική ήταν μονόδρομος. Ευτυχώς πριν 6 χρόνια ο Θεός μας χάρισε απλόχερα με την πρώτη προσπάθεια ένα κοριτσάκι! Από τότε όμως προσπαθούμε για αδερφάκι χωρίς επιτυχία. Φέτος κάναμε 3 εξωσωματικες σε τρία διαφορετικά κέντρα με άλλους γιατρούς και άλλα πρωτόκολλα! Ξέρω δεν είναι καλό αυτό αλλά είμαι ήδη 36 με χαμηλή ΑΜΗ 7 κακής ποιότητας ωαρια και λίγα τον αριθμό, τα περισσότερα που έβγαλα ήταν 3!Το σπέρμα εξαιρετικό σε μένα είναι το πρόβλημα... Α... και θυρεοειδή hasimoto και άλλα αυτόανοσα. Από εξετάσεις φουλ όλα τα έχουμε κάνει. Τώρα είμαι στην δέκατη ημέρα εμβρυομεταφοράς με 2 ωαρια 3 ημερών. Από συμπτώματα τίποτα, μηδέν. Αισθάνομαι ότι η ζυγαριά κλείνει προς το αρνητικό και θα τρελαθώ. Αφού δεν θέλω να πάω για χοριακη! Οποία εμπειρία είναι πολύτιμη και κάθε βοήθεια δεκτή!

Περιττό να πω το σκέφτομαι συνέχεια δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Καταρχήν εύχομαι στις ήδη υπάρχουσες μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους! Στις μελλοντικές που κυοφορουν να έχουν μια τελειομηνη εγκυμοσύνη! Και σε αυτές που προσπαθούν και τόσο πολύ το επιθυμούν γρήγορα μια τεράστια χοριακη!

 

Η δική μου ιστορία ξεκινά πριν 12 χρόνια με βαριά ενδομητριωση επέμβαση και άχρηστευση μιας σάλπιγγας και μιας ωοθηκης. Μετά για την εγκυμοσύνη η εξωσωματική ήταν μονόδρομος. Ευτυχώς πριν 6 χρόνια ο Θεός μας χάρισε απλόχερα με την πρώτη προσπάθεια ένα κοριτσάκι! Από τότε όμως προσπαθούμε για αδερφάκι χωρίς επιτυχία. Φέτος κάναμε 3 εξωσωματικες σε τρία διαφορετικά κέντρα με άλλους γιατρούς και άλλα πρωτόκολλα! Ξέρω δεν είναι καλό αυτό αλλά είμαι ήδη 36 με χαμηλή ΑΜΗ 7 κακής ποιότητας ωαρια και λίγα τον αριθμό, τα περισσότερα που έβγαλα ήταν 3!Το σπέρμα εξαιρετικό σε μένα είναι το πρόβλημα... Α... και θυρεοειδή hasimoto και άλλα αυτόανοσα. Από εξετάσεις φουλ όλα τα έχουμε κάνει. Τώρα είμαι στην δέκατη ημέρα εμβρυομεταφοράς με 2 ωαρια 3 ημερών. Από συμπτώματα τίποτα, μηδέν. Αισθάνομαι ότι η ζυγαριά κλείνει προς το αρνητικό και θα τρελαθώ. Αφού δεν θέλω να πάω για χοριακη! Οποία εμπειρία είναι πολύτιμη και κάθε βοήθεια δεκτή!

Περιττό να πω το σκέφτομαι συνέχεια δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο!!

 

Καλημερα!! Καλως ηρθες και καλη επιτυχια τωρα στην προσπαθεια!! Σευχαριστουμε πολυ για τα καλα σου λογια! Να χαιρεσαι και το κοριτσακι σου..!! Γενικα αυτος ο δρομος ειναι δυσκολος.....τωρα τα θεματα που εχεις δεν ξερω κατα ποσο σοβαρα ειναι ωστε να μην μπορει να πετυχει η προσπαθεια....παντος μια γνωστη μου καταφερε να κανει παιδακι με αμη 0.4.....η αμη ελενχει την αποθηκη ωαριων...η fsh ειναι η πιο σημαντικη.....και γω ημουν δυσκολη περιπτωση αλλα δοξα το Θεο ολα πηγαν καλα και τωρα ειμαι εγκυος σε 3δυμα.....ξερω θα σκεφτεις οτι ειμαι πολυ τυχερη και μπραβο μου...ελα ομως που ολα δεν ειναι τοσο ροδινα....σε 2 βδομαδες θα κανω μειωση του 1νος γιατι λογο χωρου δεν μπορουν και τα 3.....

Αυτο που μπορω να σου πω ειναι να εχεις πιστη και οολα θα γινουν....μην ψαχνεις συμπτωματα δεν υπαρχουν και προς Θεου οχι τεστ φαρμακειου....σου τα λεω εγω που δεν ειχα τρανταχτα συμπτωματα και που 1 μερα πριν τη χοριακη εκανα τεστ φαρμακειου λαι εφαγα πατατα με το αποτελεσμα....Αρνητικο.....

Ποτε κανεις χοριακη;;;

Ευχομαι να ειναι 3ψηφια!!

Σουυ στελνω μπολικη μπεμπεδοσκονη!!!

****************************************

****************************************

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου ιστορία ξεκινά πριν 12 χρόνια με βαριά ενδομητριωση επέμβαση και άχρηστευση μιας σάλπιγγας και μιας ωοθηκης. Μετά για την εγκυμοσύνη η εξωσωματική ήταν μονόδρομος. Ευτυχώς πριν 6 χρόνια ο Θεός μας χάρισε απλόχερα με την πρώτη προσπάθεια ένα κοριτσάκι! Από τότε όμως προσπαθούμε για αδερφάκι χωρίς επιτυχία. Φέτος κάναμε 3 εξωσωματικες σε τρία διαφορετικά κέντρα με άλλους γιατρούς και άλλα πρωτόκολλα! Ξέρω δεν είναι καλό αυτό αλλά είμαι ήδη 36 με χαμηλή ΑΜΗ 7 κακής ποιότητας ωαρια και λίγα τον αριθμό, τα περισσότερα που έβγαλα ήταν 3!Το σπέρμα εξαιρετικό σε μένα είναι το πρόβλημα... Α... και θυρεοειδή hasimoto και άλλα αυτόανοσα. Από εξετάσεις φουλ όλα τα έχουμε κάνει. Τώρα είμαι στην δέκατη ημέρα εμβρυομεταφοράς με 2 ωαρια 3 ημερών. Από συμπτώματα τίποτα, μηδέν. Αισθάνομαι ότι η ζυγαριά κλείνει προς το αρνητικό και θα τρελαθώ. Αφού δεν θέλω να πάω για χοριακη! Οποία εμπειρία είναι πολύτιμη και κάθε βοήθεια δεκτή!

Περιττό να πω το σκέφτομαι συνέχεια δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο!!

 

 

Καλημερα! Μην εισαι αρνητικη! Να σκεφτεσαι θετικα, ετσι λειτουργουν ολα καλυτερα!!!

Μην δινεις σημασια στα συμπτωματα. Τα περισσοτερα ειναι απο τα φαρμακα. Πολλα κοριτσια με καθολου συμπτωματα τα καταφεραν. Υπομονη και ευχομαι μια θετικοτατη β χωριακη!!!:-)

NMVcp3.png
Link to comment
Share on other sites

TΖΙΝΑ1990 & e_l_e_n_a_ σας ευχαριστώ που μπήκατε στο κόπο να απαντήσετε!είναι πολύ σημαντικό να ξέρουμε ότι έχουμε η μία την άλλη και ας μην γνωριζόμαστε... Καταρχήν Τζίνα δεν ήξερα ότι κυοφορεις τρίδυμα :D:D

Ουαου όντως πολύ τυχερή! Με το καλό να υποδεχτεις τα μωράκια σου! Τη μείωση δεν τη γλιτώνεις με κανένα τρόπο? Εσύ ξέρεις βέβαια και ο γιατρός σου. Το λέω από τη μεριά των μαμαδων που προσπαθούν, πως ακούγεται η μείωση... Βεβαίως ότι είναι το καλύτερο για να μην κινδυνεύει η κύηση. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε κατ ευχήν! :-P

Αύριο κάνω χοριακη και μου έχουν κοπεί τα πόδια! Τεστ από φαρμακείο εννοείται δεν κάνω, δεν δείχνει σε μας! Προσπαθώ για θετική ενέργεια αλλά μετά από δύο απανωτά μηδενικά είμαι επιφυλακτικη!

Σας ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι σε όλες οτι επιθυμείτε να σας το δώσει ο Θεός. Αυτά όχι απλά για να τα πω μέσα από την καρδιά μου τα πιστεύω και τα εύχομαι γιατί κορίτσια έχω περάσει πολύ πόνο...

Φιλάκια σε όλες.!

Link to comment
Share on other sites

TΖΙΝΑ1990 & e_l_e_n_a_ σας ευχαριστώ που μπήκατε στο κόπο να απαντήσετε!είναι πολύ σημαντικό να ξέρουμε ότι έχουμε η μία την άλλη και ας μην γνωριζόμαστε... Καταρχήν Τζίνα δεν ήξερα ότι κυοφορεις τρίδυμα :D:D

Ουαου όντως πολύ τυχερή! Με το καλό να υποδεχτεις τα μωράκια σου! Τη μείωση δεν τη γλιτώνεις με κανένα τρόπο? Εσύ ξέρεις βέβαια και ο γιατρός σου. Το λέω από τη μεριά των μαμαδων που προσπαθούν, πως ακούγεται η μείωση... Βεβαίως ότι είναι το καλύτερο για να μην κινδυνεύει η κύηση. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε κατ ευχήν! :-P

Αύριο κάνω χοριακη και μου έχουν κοπεί τα πόδια! Τεστ από φαρμακείο εννοείται δεν κάνω, δεν δείχνει σε μας! Προσπαθώ για θετική ενέργεια αλλά μετά από δύο απανωτά μηδενικά είμαι επιφυλακτικη!

Σας ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι σε όλες οτι επιθυμείτε να σας το δώσει ο Θεός. Αυτά όχι απλά για να τα πω μέσα από την καρδιά μου τα πιστεύω και τα εύχομαι γιατί κορίτσια έχω περάσει πολύ πόνο...

Φιλάκια σε όλες.!

 

Σευχαριστω πολυ!! Και συ αυριο με το καλο η χοριακη!! Να ειναι τριψηφια!!!

Την μειωση οχι δεν την γλυτωνω..εκτος και αν καποιο απο ολα σταματησει απο μονο του....

Να πω την αληθεια τα θελω και τα 3...αλλα δεν θελω να τα βαλω σε κινδυνο πολυ προωρου τοκετου και με ισως σοβαρα και ανεπανορθωτα προβληματα...οποτε θα θυσιασω το 1 για καλητερη τυχη των αλλων 2.....

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω! Δεν το περίμενα.... Κορίτσια η χοριακη βγήκε 20!!! Είναι πολύ χαμηλή.... Βέβαια 11η μέρα θα ξανακάνω Τετάρτη... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι θετικό αρκει να διπλασιάσει μεθαύριο. Η αγωνία κορυφώνεται, νόμιζα ότι θα ήξερα σήμερα το αποτέλεσμα! Τι να περιμένω από το 20???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω! Δεν το περίμενα.... Κορίτσια η χοριακη βγήκε 20!!! Είναι πολύ χαμηλή.... Βέβαια 11η μέρα θα ξανακάνω Τετάρτη... Ο γιατρός μου είπε ότι είναι θετικό αρκει να διπλασιάσει μεθαύριο. Η αγωνία κορυφώνεται, νόμιζα ότι θα ήξερα σήμερα το αποτέλεσμα! Τι να περιμένω από το 20???

 

Καταρχην,! Συγχαριτηρια!! Ειναι θετικο! Οκ ειναι λιγο χαμηλο αλλα ολα γινονται!! Αυτο που θελουμε τωρα ειναι να γινει 40 και πανω!!! Ολα καλα θα πανε!! Αναψε το καντηλακι κανε το σταυρο σου και ολα θα γινουν!!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! 2η έμβρυο μεταφορά και δυστυχώς αρνητικές εχθές την έκανα τη χωρική!! Εχω όλες τις εξετάσεις κανει δεν μας βρίσκουν τιποτα και δυο προσπάθειες αρνητικές!! Δε ξερω γιατι να γίνεται αυτο τι αλλο να ψάξω!! Συγχαρητήρια σε όλες σας με τα μωράκια σας και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! 2η έμβρυο μεταφορά και δυστυχώς αρνητικές εχθές την έκανα τη χωρική!! Εχω όλες τις εξετάσεις κανει δεν μας βρίσκουν τιποτα και δυο προσπάθειες αρνητικές!! Δε ξερω γιατι να γίνεται αυτο τι αλλο να ψάξω!! Συγχαρητήρια σε όλες σας με τα μωράκια σας και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν!!!!

 

λυπαμε παρα πολυ.......δυστοιχος συμβαινει...δεν θελω να σε βαλω σε διαφορες ιδεες.... απλα ψαξτο... βεβαια δεν ξερω το προβλημα σου παντος θα ελεγα να το σκεφτεις πριν συνεχισεις για την επομενη προσπαθεια....! σου εχει πει ο γιατρος γιατι δεν πετυχενει?????

ευζομαι η απομενη να ειναι και η τυχερη σου και να γεμισει η κοιλιτσα σου μωρακια!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση!! Οι εξετάσεις που έχουμε κάνει μέχρι σήμερα ήταν όλες καλές ανεξήγητη υπογονιμότητα μου είπε ο γιατρός μου! Τώρα μετά απο δύο αποτυχημένες προσπάθειες θα κάνω υστεροσκόπιση μου είπε για να δούμε και ποιο μέσα τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση!! Οι εξετάσεις που έχουμε κάνει μέχρι σήμερα ήταν όλες καλές ανεξήγητη υπογονιμότητα μου είπε ο γιατρός μου! Τώρα μετά απο δύο αποτυχημένες προσπάθειες θα κάνω υστεροσκόπιση μου είπε για να δούμε και ποιο μέσα τι γίνεται.

 

Ναι να την κανεις την υστεροσκοπηση!! Και μενα στον υπερηχο ολα καλα φαινοντουσαν....τελεια μητρα τελειο ενδομητριο!! Στην υστεροσκοπηση ομως που εκανα φανηκε οτι εχω 2 τρυπες εξωτερικα στην μητρα...με αποτελεσμα τις αλλες 2 φορες που ειχα κανει εξωσωματικη στο αλλο κεντρο τα εμβρυα να τα εβαζε εκει....απο τον υπερηχο δεν φαινοντουσαν...και επρεπε ο γιατρος οταν θα εμπαινε για να βαλει τα εμβρυα να κανει μια καμπυλη για να μπουν σωστα...

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα τα κανω πριν συνεχίσω!! Συγχαρητήρια για τα μωρακια σου!! Να πανε όλα καλα σου εύχομαι!! Ποιον γιατρο έχεις;

 

Σευχαριστω παρα πολυ!!! Εγω πηγα στο ΑΚΕΣΩ με τον Μαρινο Τσιριγωτη.πετυχα με την πρωτη προσπαθεια...και οχι απλα πετυχα υπερ πετυχα καθως οπως ειπα και παρα πανω εχω 3δυμα..αλλα το 1 θα το αφαιρεσω καθως δεν μπορω να αντεξω σωματικα μια τετοια εγκυμοσυνη.....και τωρα που μιλαμε εχω απο τα ξυμερωματα πολυ αιμοραγια....εκει σταματα εκει ξεκινα..μακαρι να ειναι καλα τα μωρακια μου....εχω μιλησει με τους γιατρους αυξησα τα φαρμακα και αμα συνεχιστει θα παω στην κλινικη για παρακολουθηση...μη λογο της αιμοραγιας πεσει πολυ ο αιματοκριτης μου....

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά σου έυχομαι να μιλάς με το γιατρό σου τώρα με το αίμα και ότι σου πεί συμβαίνουν αυτά όλα καλά θα πάνε!!! Τριδυμάκια πωπωωωω μπράβο μπράβο σου έβαλε τρεία εμένα ένα είμαι ειδική περίπτωση θα σου στείλω πρσ μήν!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά σου έυχομαι να μιλάς με το γιατρό σου τώρα με το αίμα και ότι σου πεί συμβαίνουν αυτά όλα καλά θα πάνε!!! Τριδυμάκια πωπωωωω μπράβο μπράβο σου έβαλε τρεία εμένα ένα είμαι ειδική περίπτωση θα σου στείλω πρσ μήν!!

 

Σευχαριστω πολυ! Μιλαω με το γιατρο..αλλα το ανγχος αν ειναι καλα με εχει κυριευσει.....2 βαλαμε αλλα το 1 διαιρεθηκε με αποτελεσμα να εχω 2 ομοια μωρακια και 1 μονο του!!

Dyvnp3.png?hpEKGhcf

 

UpGZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...