Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε ποιά κλινική να γεννήσω στη Θεσ/νικη?


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους! :)

Είμαι στην 26η εβδομάδα και αν και έχω ακόμα καιρό μπροστά μου θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ποιά ιδιωτική κλινική μου προτείνετε για την γέννα? Μιλάω πρώτα ο Θεός για Φυσιολογικό Τοκέτο πάντα.

Ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες και μου είπε να κάνω την επιλογή μόνη μου.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου.

Εγώ έκανα και τις δύο γέννες μου στο Γέννεσις και με το καλό αν κάνω και τρίτο εκεί θα γεννήσω. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη. Νομίζω όμως ότι όλες οι κλινικές είναι εξίσου καλές. Μπορείς να τις επισκεφτείς και να κάνεις την επιλογή σου. Εξαρτάται τι ζητάς. Για την κάθε κλινική νομίζω ότι θα ακούσεις από κάποιον τα καλύτερα κι από κάποιον τα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω Αγιο Λουκα ,2 γεννες και το συστηνω ανεπιφυλακτα,και οικονομικο μου φανηκε

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Γεννησα πριν 25 μερες στο Γαληνο.Και μενα ο γιατρος μου παντου ηταν αλλα εγω επελεξα εκει.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και κυριως με τις μαιες του 5οροφου.Εγω ημουν σε μονοκλινο και ηταν πολυ πολυ καλα.Ειναι πλυ καλες οι τιμες οποτε μπορεις πιο ευκολα να παρεις μονικλινο να εχεισ και την ησυχια σου.Σου προτινω παντως να τις δεις ολες και να αποφασισεις.Κ ο Αγιος Λουκας μου ειχε αρεσει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Γεννησα πριν 25 μερες στο Γαληνο.Και μενα ο γιατρος μου παντου ηταν αλλα εγω επελεξα εκει.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και κυριως με τις μαιες του 5οροφου.Εγω ημουν σε μονοκλινο και ηταν πολυ πολυ καλα.Ειναι πλυ καλες οι τιμες οποτε μπορεις πιο ευκολα να παρεις μονικλινο να εχεισ και την ησυχια σου.Σου προτινω παντως να τις δεις ολες και να αποφασισεις.Κ ο Αγιος Λουκας μου ειχε αρεσει!!

 

να σου ζήσει το μωράκι σου! μιας και μπήκα και διάβασα το θέμα θέλω λίγο να μου πείς, τί έκανες με το επισκεπτήριο. εγώ γέννησα εκεί πριν 3 χρόνια σε μονόκλινο, κ εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα απο όλες τις απόψεις...και τώρα που θα γεννήσω πάλι εκεί θα πάω σε μονόκλινο. αλλά μου είπαν οτι το επισκεπτήριο απαγορεύεται στο μονόκλινο. ισχύει αυτό? εγώ θέλω βέβαια να ισχύει, γτ δεν θέλω να μπαίνουν στο χώρο που θα υπάρχει νεογέννητο λίγων ωρών.

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου.

Εγώ έκανα και τις δύο γέννες μου στο Γέννεσις και με το καλό αν κάνω και τρίτο εκεί θα γεννήσω. Εμεινα πολύ ευχαριστημένη. Νομίζω όμως ότι όλες οι κλινικές είναι εξίσου καλές. Μπορείς να τις επισκεφτείς και να κάνεις την επιλογή σου. Εξαρτάται τι ζητάς. Για την κάθε κλινική νομίζω ότι θα ακούσεις από κάποιον τα καλύτερα κι από κάποιον τα χειρότερα.

 

Το ξερω natydia οτι για καθε κλινικη ''ακους'' λιγο απ ολα ... Ειπα να μαζεψω μερικες πιο προσωπικες γνωμες μεχρι να παω να τις δω απο κοντα!

Ευχαριστω πολυ οπως και να εχει!!!

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Γεννησα πριν 25 μερες στο Γαληνο.Και μενα ο γιατρος μου παντου ηταν αλλα εγω επελεξα εκει.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και κυριως με τις μαιες του 5οροφου.Εγω ημουν σε μονοκλινο και ηταν πολυ πολυ καλα.Ειναι πλυ καλες οι τιμες οποτε μπορεις πιο ευκολα να παρεις μονικλινο να εχεισ και την ησυχια σου.Σου προτινω παντως να τις δεις ολες και να αποφασισεις.Κ ο Αγιος Λουκας μου ειχε αρεσει!!

 

marinaki ανυπομονω να παω να τις δω απο κοντα. Στον Γαληνο γεννησε και μια ξαδερφη του αντρα μου και εμεινε πολυ ευχαριστημενη, οποτε και για μενα ειναι απο τις επικρατεστερες. Ευχαριστω για την απαντηση!

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στη Βιοκλινική γέννησα. Οι τιμές καμία σχέση μου φάνηκαν σε σχέση με τις υπόλοιπες κλινικές. Λίγο ο αναισθησιολόγος δεν μου πολυάρεσε, αλλά αυτό όπου και να πας μπορεί να το έχεις. Αυτό που βρίσκω καταπληκτικό είναι ότι έχουν το πρόγραμμα των 2 ημερών. Μια χαρά γύρισα σπίτι μου νωρίτερα! Είχα βέβαια βοήθεια από τη μαμά μου! (Και να φανταστείς είχα τους ενδοιασμούς μου να φύγω νωρίτερα. ) Για το μωρό ήρθε μαία στο σπίτι για να μετρήσει ίκτερο, βάρος κτλ. με 40 ευρώ αν θυμάμαι καλα.

 

Πρώτα ο Θεός στο επόμενο αν δεν πάω στο νοσοκομείο για να κερδίσω τα λεφτά της γιατρού, θα πάω σίγουρα βιοκλινική και θα πάρω το πρόγραμμα της μιας ημέρας αν όλα πάνε καλά βέβαια.

 

Με το καλό να πάρεις στα χέρια σου το μωράκι σου!

8noIp2.pngjOU4p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 γεννες στο ιστορικο μου,η μια το 2011 στο γεννεσις και η αλλη 2013 διαβαλκανικο.αν μου ερχοταν και τριτη γεννα θα πηγαινα στο διαβαλκανικο.

αν θελησεις λεπτομερειες θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πρώτο μου το έκανα στο Διαβαλκανικό και το δεύτερο στον Αγ. Λουκά. Αγ. Λουκάς σίγουρα κατά την γνώμη και εμπειρία μου καλύτερος! Πιο οικογενειακά, πιο ήσυχα, πολύ εξυπηρετικές οι κοπέλες και επίσης πολύ πιο οικονομικό. Αν θες κατι συγκεκιρμένο να ρωτησεις ευχαριστως να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!ειμαι 34 εβδομαδων και προκειται να γεννησω στην βιοκλινικη-Γαληνος.αποτι εχω ακουσει και απο τα λιγα που διαβαζω εδω,ειναι μια καλη επιλογη μου φαινεται!!θα μπορουσε να μου πει καποια κοπελα αν τα μωρακια σου τα δινουν εφοσον το θελεις να ειναι στο δωματιο μαζι σου?θα ηθελα να το εχω κοντα μου για να προσπαθησω απο την πρωτη στιγμη να το θηλασω.ευχαριστω!!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με εκανε να μην επιλέξω το Γαληνό είναι ότι δεν έχει παιδίατρο 24 ωρες το 24ωρο αλλά on call. ΔΕν ξέρω βέβαια τώρα τι ισχύει. Αντε, άμα είναι όλα καλά δε λέω αλλά αν...λέμε αν...χτύπα ξύλο; Καλό τοκετό σε όλες,φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και σε όλους! :)

Είμαι στην 26η εβδομάδα και αν και έχω ακόμα καιρό μπροστά μου θα ήθελα την βοήθεια σας.

Ποιά ιδιωτική κλινική μου προτείνετε για την γέννα? Μιλάω πρώτα ο Θεός για Φυσιολογικό Τοκέτο πάντα.

Ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες και μου είπε να κάνω την επιλογή μόνη μου.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

εγω γεννησα στο γεννεσις και αν ξαναμεινω εγκυος εκει θα ξαναπάω..

οι μαιες ειναι καταπληκτικες και γενικά όλα τα ατομα ειναι υπεροχα και βοηθανε πολύ

με το καλο το μωράκι σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέννησα πριν 2 μήνες στον Γαληνό. Το μωρό ερχόταν ανάποδα οπότε είχα ραντεβού για καισαρική. Το χειρουργείο ήταν προγραμματισμένο για τις 13:00. Ο γιατρός μου είπε να είμαι εκεί στις 11:00. Αργά ή νωρίς δεν ξέρω. Αυτό μου είπε, αυτό έκανα! Γενικά δεν έχω προβλήματα υγείας, οπότε δεν είχα πολλά πάρε δώσε με γιατρούς και νοσοκομεία και μία πολύ εύκολη εγκυμοσύνη. Ήμουν λοιπόν αρκετά ανήσυχη για το χειρουρείο και είχα προετοιμαστεί αρκετά ψυχολογικά.

Φτάνω λοιπόν στην κλινική στις 11:15 (ναι άργησα λίγο..) πάω στη ρεσεψιόν και λέω το επίθετό μου. Τί ήθελα και το είπα? Άρχισαν να φωνάζουν οι μαίες ΄΄Άντε! Που είσαι? Σε ψαχνουμε! Το χειρουργείο θα γίνει στις 12:15! Γρήγορα! Δεν θα προλάβουμε! '' Παγωτό εγώ! Με τι βαλίτσα μου και τα ρούχα μου με πάνε σε μια αίθουσα για να με ετοιμάσουν χωρίς να καταλάβω τί γίνεται και γιατί τόσο άγχος ! Το κορυφαίο? με ρωτάει η μία μαία

 

- Κλίσμα να κάνουμε?

-έχω 3 μέρες να πάω τουαλέτα, λέω

- Δεν θα προλάβει να κλάσει, λέει μια άλλη

- έχεις δίκιο, στις 12:15 θα την κόψουν, λέει η πρώτη.

 

Φυσικά δεν σταμάτησα να κλαίω μέχρι να γεννήσω λόγω αυτής της αναστάτωσης. Δεν πρόλαβα να χαιρετίσω τον άντρα μου έτσι που με άρπαξαν, ούτε καν πρόλαβαν να έρθουν οι γονείς μου να με δουν πριν μπω.

 

Ένα άλλο κακό ήταν η καθαριότητα. Είχα μονόκλινο και δυστυχώς περνούσε πολύς κόσμος καθημερινά από το δωμάτιό μου. Η καθαρίστρια ερχόταν μόνο μία φορά την ημέρα και έκανε τα πάνω πάνω. Είχε κανονική σκόνη παντού..

 

Κατά τα άλλα οι μαίες του 5ου ορόφου ήταν πολύ καλές και με βοήθησαν πολύ με τον θηλασμό και με όλα.

 

Να πω την αλήθεια, δεν θα ξαναπήγαινα.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πριν 2 μήνες στον Γαληνό. Το μωρό ερχόταν ανάποδα οπότε είχα ραντεβού για καισαρική. Το χειρουργείο ήταν προγραμματισμένο για τις 13:00. Ο γιατρός μου είπε να είμαι εκεί στις 11:00. Αργά ή νωρίς δεν ξέρω. Αυτό μου είπε, αυτό έκανα! Γενικά δεν έχω προβλήματα υγείας, οπότε δεν είχα πολλά πάρε δώσε με γιατρούς και νοσοκομεία και μία πολύ εύκολη εγκυμοσύνη. Ήμουν λοιπόν αρκετά ανήσυχη για το χειρουρείο και είχα προετοιμαστεί αρκετά ψυχολογικά.

Φτάνω λοιπόν στην κλινική στις 11:15 (ναι άργησα λίγο..) πάω στη ρεσεψιόν και λέω το επίθετό μου. Τί ήθελα και το είπα? Άρχισαν να φωνάζουν οι μαίες ΄΄Άντε! Που είσαι? Σε ψαχνουμε! Το χειρουργείο θα γίνει στις 12:15! Γρήγορα! Δεν θα προλάβουμε! '' Παγωτό εγώ! Με τι βαλίτσα μου και τα ρούχα μου με πάνε σε μια αίθουσα για να με ετοιμάσουν χωρίς να καταλάβω τί γίνεται και γιατί τόσο άγχος ! Το κορυφαίο? με ρωτάει η μία μαία

 

- Κλίσμα να κάνουμε?

-έχω 3 μέρες να πάω τουαλέτα, λέω

- Δεν θα προλάβει να κλάσει, λέει μια άλλη

- έχεις δίκιο, στις 12:15 θα την κόψουν, λέει η πρώτη.

 

Φυσικά δεν σταμάτησα να κλαίω μέχρι να γεννήσω λόγω αυτής της αναστάτωσης. Δεν πρόλαβα να χαιρετίσω τον άντρα μου έτσι που με άρπαξαν, ούτε καν πρόλαβαν να έρθουν οι γονείς μου να με δουν πριν μπω.

 

Ένα άλλο κακό ήταν η καθαριότητα. Είχα μονόκλινο και δυστυχώς περνούσε πολύς κόσμος καθημερινά από το δωμάτιό μου. Η καθαρίστρια ερχόταν μόνο μία φορά την ημέρα και έκανε τα πάνω πάνω. Είχε κανονική σκόνη παντού..

 

Κατά τα άλλα οι μαίες του 5ου ορόφου ήταν πολύ καλές και με βοήθησαν πολύ με τον θηλασμό και με όλα.

 

Να πω την αλήθεια, δεν θα ξαναπήγαινα.

 

 

 

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Θα ελεγα η εμπειρια σου απογοητευτικη και λογικο να μην θες να ξαναπας.Ποιος γιατρος σου εκανε την καισαρικη αν επιτρεπεται?ειχες μονοκλινο αρα και το μωρακι ολη μερα μαζι σου?Εμενα ο γιατρος μου ειναι την βιοκλινικη και στο παρελθον εκανα μια επεμβαση εκει οπου εμεινα ευχαριστημενη!!με αυτα που μου ειπες..το μονο που θα φροντησω ειναι να παω πολυ νωριτερα ωστε να αποφυγω ολο αυτο τον αδικαιολογητο κακο χαμο!!ευχαριστω που μοιρστικες την εμπειρια σου!!

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Θα ελεγα η εμπειρια σου απογοητευτικη και λογικο να μην θες να ξαναπας.Ποιος γιατρος σου εκανε την καισαρικη αν επιτρεπεται?ειχες μονοκλινο αρα και το μωρακι ολη μερα μαζι σου?Εμενα ο γιατρος μου ειναι την βιοκλινικη και στο παρελθον εκανα μια επεμβαση εκει οπου εμεινα ευχαριστημενη!!με αυτα που μου ειπες..το μονο που θα φροντησω ειναι να παω πολυ νωριτερα ωστε να αποφυγω ολο αυτο τον αδικαιολογητο κακο χαμο!!ευχαριστω που μοιρστικες την εμπειρια σου!!

 

Ευχαριστώ!

 

Ο κ. Σόρτσης με παρακολουθούσε και έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Τον αγαπώ!

 

Στον μονόκλινο δν είχα μαζί μου το μωράκι. Και τελικά καλά έκανα γιατί οι νύχτες των τελευταίων 2 μηνών είναι ΚΟΛΑΣΗ!!!

 

Με το καλό, όπου και να πας!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Ο κ. Σόρτσης με παρακολουθούσε και έχω να πω μόνο τα καλύτερα! Τον αγαπώ!

 

Στον μονόκλινο δν είχα μαζί μου το μωράκι. Και τελικά καλά έκανα γιατί οι νύχτες των τελευταίων 2 μηνών είναι ΚΟΛΑΣΗ!!!

 

Με το καλό, όπου και να πας!

Ευχαριστω πολυ!!θα μπειτε σε προγραμμα που θα παει??

1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVFΜαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!

 

G2GGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για Γαληνο σκέφτομαι.Βεβαια θα κοιταξω και Γεννεσις και Αγ.Λουκα.Αλλα ο γιατρος μου προτιμαει το Γαληνό.Εσεις που έχετε προσφατες εμπειριες για πειτε μου τη γνωμη σας για τη συγκεκριμενη κλινικη.Πως ηταν?Τιμες, περιβαλλον,συμπεριφορά? Το επισκεπτηριο το τηρουν? Τα μωρα σε ωρα επιισκεπτηριου ειναι στα δωματια ή τα παιρνουν?Εχω πολυ καιρο ακομα μπροστα μου αλλα ειπα να αρχισω να το ψαχνω το θεμα!

guPqp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
εχω 2 γεννες στο ιστορικο μου,η μια το 2011 στο γεννεσις και η αλλη 2013 διαβαλκανικο.αν μου ερχοταν και τριτη γεννα θα πηγαινα στο διαβαλκανικο.

αν θελησεις λεπτομερειες θα σου πω.

 

Αγαπητη stella261011 οποτε μπορεσεις στειλε λεπτομερειες για το διαβαλκανικο. Με ενδιαφερει και το rooming in ξερεις αν εχουν? Θα πρεπει να ειμαι σε 2κλινο ή γινεται και σε 3κλινο?

Σε ευχαριστω πολυ.

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου το έκανα στο Διαβαλκανικό και το δεύτερο στον Αγ. Λουκά. Αγ. Λουκάς σίγουρα κατά την γνώμη και εμπειρία μου καλύτερος! Πιο οικογενειακά, πιο ήσυχα, πολύ εξυπηρετικές οι κοπέλες και επίσης πολύ πιο οικονομικό. Αν θες κατι συγκεκιρμένο να ρωτησεις ευχαριστως να σου πω

 

Αγαπητη iphigen ευχαριστω για την απαντηση... Ο γιατρος μου δυστυχως δεν παει στον Αγ.Λουκα!.

Αν θες να μου πεις καμια λεπτομερεια παραπανω για το Διαβαλκανικο θα με βολευε πολυ. Οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ!

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στο γεννεσις και αν ξαναμεινω εγκυος εκει θα ξαναπάω..

οι μαιες ειναι καταπληκτικες και γενικά όλα τα ατομα ειναι υπεροχα και βοηθανε πολύ

με το καλο το μωράκι σου

 

polina26 Ξερεις τιποτα να μου πεις για το rooming in στο Γεννεσις?!

Οπως και να εχει σε ευχαριστω για την απαντηση σου :)

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γέννησα πριν 2 μήνες στον Γαληνό. Το μωρό ερχόταν ανάποδα οπότε είχα ραντεβού για καισαρική. Το χειρουργείο ήταν προγραμματισμένο για τις 13:00. Ο γιατρός μου είπε να είμαι εκεί στις 11:00. Αργά ή νωρίς δεν ξέρω. Αυτό μου είπε, αυτό έκανα! Γενικά δεν έχω προβλήματα υγείας, οπότε δεν είχα πολλά πάρε δώσε με γιατρούς και νοσοκομεία και μία πολύ εύκολη εγκυμοσύνη. Ήμουν λοιπόν αρκετά ανήσυχη για το χειρουρείο και είχα προετοιμαστεί αρκετά ψυχολογικά.

Φτάνω λοιπόν στην κλινική στις 11:15 (ναι άργησα λίγο..) πάω στη ρεσεψιόν και λέω το επίθετό μου. Τί ήθελα και το είπα? Άρχισαν να φωνάζουν οι μαίες ΄΄Άντε! Που είσαι? Σε ψαχνουμε! Το χειρουργείο θα γίνει στις 12:15! Γρήγορα! Δεν θα προλάβουμε! '' Παγωτό εγώ! Με τι βαλίτσα μου και τα ρούχα μου με πάνε σε μια αίθουσα για να με ετοιμάσουν χωρίς να καταλάβω τί γίνεται και γιατί τόσο άγχος ! Το κορυφαίο? με ρωτάει η μία μαία

 

- Κλίσμα να κάνουμε?

-έχω 3 μέρες να πάω τουαλέτα, λέω

- Δεν θα προλάβει να κλάσει, λέει μια άλλη

- έχεις δίκιο, στις 12:15 θα την κόψουν, λέει η πρώτη.

 

Φυσικά δεν σταμάτησα να κλαίω μέχρι να γεννήσω λόγω αυτής της αναστάτωσης. Δεν πρόλαβα να χαιρετίσω τον άντρα μου έτσι που με άρπαξαν, ούτε καν πρόλαβαν να έρθουν οι γονείς μου να με δουν πριν μπω.

 

Ένα άλλο κακό ήταν η καθαριότητα. Είχα μονόκλινο και δυστυχώς περνούσε πολύς κόσμος καθημερινά από το δωμάτιό μου. Η καθαρίστρια ερχόταν μόνο μία φορά την ημέρα και έκανε τα πάνω πάνω. Είχε κανονική σκόνη παντού..

 

Κατά τα άλλα οι μαίες του 5ου ορόφου ήταν πολύ καλές και με βοήθησαν πολύ με τον θηλασμό και με όλα.

 

Να πω την αλήθεια, δεν θα ξαναπήγαινα.

 

 

Αγαπητη alex-paula κατ'αρχην να σου ζησει το μωρακι σου!

Πηγα στη Βιοκλινικη Γαληνος και την ειδα απο κοντα. Δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε, μου φανηκε σαν να ημουν στο ΙΚΑ στενοι διαδρομοι και γενικα ενω απ εξω φαινεται ωραιο στον 5ο οροφο που με ξεναγησανε ηταν πολυ στεναχωρα το χειροτερο δε απ ολα ειναι οτι αφου τους ρωτησα για rooming in που με ενδιαφερει πολυ μου ειπαν οτι χρεωνουν 100? παραπανω το δωματιο και αυτο γιατι? Για να προσεχω εγω μονη μου το μωρο μου και να το αλλαζω και αυτες να εχουν περισσοτερο ελευθερο χρονο? Πλακα μας κανουν?! Αντι να σου κανουν μειωση τιμης που θα εχουν να προσεχουν ενα νινι λιγοτερο σε χρεωνουν παραπανω? ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!! Μειον ενα μαιευτηριο λοιπον! Μενουν αλλα 3! :)

yjb4p3.png
Link to comment
Share on other sites

στο διαβαλκανικο δεν ρωτησα για ρουμιγκ ιν,νομιζω ομως πως εχουν.

ο λογος που ειμαι περισσοτερο ευχαριστημενη ειναι γιατι ενιωσα περισσοτερο ασφαλης εκει...με τον ιδιο γιατρο γεννησα,μετα τη γεννα με κρατησαν στην ανανηψη για παρακολουθηση,κατι το οποιο δεν συνεβη στην πρωτη μου γεννα,και ας γεννησα πολυ πιο ευκολα και γρηγορα την δευτερη φορα,επισης το ιδιο εγινε και με το μωρο,μου το εδωσαν να το θηλασω απο το πρωτο λεπτο το ειχα για μιση ωρα τουλαχιστο και ΜΕΤΑ το πηραν να το ζυγισουν κλπ κλπ.οι δε παιδιατροι και κυριως οι νεογνολογοι παρα πολυ καλοι,στην πρωτη γεννα μου κοντεψα να δειρω τον εναν εκει που μ επρηξε οτι το γαλα μου δεν ειναι καλο και να δωσω σκονη...αφου στο τελος του ειπα το παιδι μου θα πιει το γαλα μου ειτε σ αρεσει ειτε οχι...anyway.η αναισθησιολογος πολυ νορμαλ ,δεν με ντοπαρισε να μην ξερω τι μου γινεται,λιγη δοση επισκληριδειου και ολα καλα,εγω την ζητησα.

στους θαλαμους θα ελεγα οτι ηταν πανω κατω τα ιδια πολυ καθαρα .εκτος απο το φαγητο που στο διαβαλκανικο ηταν καταπληκτικο.οι μαιες στον τοκετο αυτη η Μαρια ηταν κατι πανω απο τελεια ειχα δυο ηταν φοβερες,το ιδιο και στο γεννεσις ειχα την Ποπη και εκεινη πολυ καλη,τωρα στους θαλαμους οι μαιες ηταν πολυ εμπειρες και εξυπηρετικες μονο μια ηταν στραβομουτσουνιασμενη αλλα τελος παντων!στο γεννεσις ειχε παρα πολλες και καποιες μικρες σε ηλικια και οχι τοσο εμπειρες,ειχαν ομως πολυ καλη προισταμενη και εμπειρη που ετρεχε παντου και βοηθουσε πολυ .

αυτα εν ολιγης!και τα δυο καλα ειναι απλα εχω την εμπειρια και των δυο και συγκριτικα μ αρεσε το διαβαλκανικο καλυτερα.τωρα για τα υπολοιπα βιοκλινικη ουτε καν μπηκα στον κοπο να παω να την δω,αγιο λουκα ΔΕΝ μου το συνεστησε ο γυναικολογος μου γιατι μου ειπε καποια στιγμη εκει εψαχνε αναισθησιολογο και δεν εβρισκε...τον καλουσαν απ το σπιτι του!

στην αλλη κλινικη που ειναι στο πασειδωνιο δεν θυμαμαι πως τη λενε!!!μια φιλη γεννησε εκει και ηταν ευχαριστημενη εμενα δεν μ αρεσε μου φανηκε ακριβη κοστιζε λιγο παραπανω απο διαβαλκανικο.γενικα απο τιμες ο γαληνος ειναι η πιο φθηνη,μετα αγιος λουκας διαβαλκανικο αυτη που δεν θυμαμαι και τελος γενεσσις.αυτα !!!η αποψη μου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...