Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκοιλιότητα μέθοδος με σπαθόλαδο


Recommended Posts

κοριτσια καμια συμβουλη για δυσκοιλιοτητα σε μωρακι 5 μηνων εχετε?δεν θηλαζει(ειμαστε στην αλλαγη γαλακτος απο 1σε 2) αλλα δεν μπηκε ακομα σε στερεες τροφες(σε μια βδομαδα ξεκιναμε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καμια συμβουλη για δυσκοιλιοτητα σε μωρακι 5 μηνων εχετε?δεν θηλαζει(ειμαστε στην αλλαγη γαλακτος απο 1σε 2) αλλα δεν μπηκε ακομα σε στερεες τροφες(σε μια βδομαδα ξεκιναμε).

ποσες μερες δεν κανει κακα??μηπως ειναι απο την αλλαγη γαλακτος??πριν εκανα κανονικα??

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες δεν κανει κακα??μηπως ειναι απο την αλλαγη γαλακτος??πριν εκανα κανονικα??

ναι απο την αλλαγη του γαλακτος λεει η παιδιατρος αλλα εχει να κανει απο την κυριακη.εκανε την τριτη και σημερα ενα μικρο και σφιχτο(συγνωμη για την περιγρραφη).πριν εκανε καθε μερα κανονικα. εχει αρχισει και τον πονα η κοιλιτσα του επειδη δεν μπορει να κανει.κανενα τρικ για να τον βοηθησω?

Link to comment
Share on other sites

ναι απο την αλλαγη του γαλακτος λεει η παιδιατρος αλλα εχει να κανει απο την κυριακη.εκανε την τριτη και σημερα ενα μικρο και σφιχτο(συγνωμη για την περιγρραφη).πριν εκανε καθε μερα κανονικα. εχει αρχισει και τον πονα η κοιλιτσα του επειδη δεν μπορει να κανει.κανενα τρικ για να τον βοηθησω?

 

Φτιαχνε το γάλα με χαμομηλι αντί με νερό και νεράκι να πίνει.και εμάς μέχρι να αρχίσουμε φρουτοκρεμα είχαμε θέμα.εγω της "ερεθιζα" την τρυπουλα με το μωρόμαντηλο και τα έκανε πολυ σκληρά βέβαια.μολις ξεκινήσαμε στέρεες και ειδικά φρούτα τελείωσαν τα προβλήματα μας.

alKfp3.png

Vvc2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουκλα μου υπομονη θα πρεπει να κανεις δε θα κρατησει πολυ ειναι μεχρι να συνηθισει το γαλα..το ιδιο επαθε και εμενα η μικρη μου στην αλλαγη γαλακτος..σπαραζε απο το κλαμα επειζη ζοριζοταν ηθελε να κανει κακα και δε μπορουσε..της εβαζα σε ενα γευμα και εγω χαμομηλι αντι νερο.επισης επαιρνα και μια μπαντονετα και εβαζα ελαιολαδο και απαλα απαλα εξωτερικα εβαζα στο πωπουδακι της..

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα καλυτερα με σπαθολαδο.Εγω εβαζα λιγο σπαθολαδο σε μια κομπρεσα και την αλοιφα σιγα σιγα (οπως γλυφει η σκυλιτσα το κουταβακι για να κανει κακα, το εχετε δει ποτε? απιστευτη ειναι η φυση!!)

 

Την βοηθουσε παντως πολυ την δικια μου

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

το χαμομηλακι μπορει να βοηθησει ομως μην το δινεις καθημερινα γιατι θα συνηθισει ο οργανισμος κ δεν θα βοηθαει εαν χρειαστει αργοτερα.. μπορεις ας πουμε να βαλεις 1 κγ χαμομηλι μεσα στο γαλα του παντα βεβαια σε συνενοηση με τον παιδιατρο..επισης ξερω οτι λιγο ελαιολαδο που ειπε μια κοπελα πιο πανω σε μια μπατονετα κ να ερεθισεις λιγο το πωπουδακο...

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...