Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δυσκοιλιότητα ή κάτι άλλο???????????


Recommended Posts

το πιο πιθανο ειναι η αλλαγη στο γαλα.τον δικο μου τον βοηθουσα με μικροκλυσμα αλλα κρατησε η δυσκυλοιοτητα μεχρι τα 2 του.παντως δοκιμασε αλλο γαλα κ καλυτερα οχι εβαπορε.μιλα με τον γιατρο σου βεβαια.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας,

το μωράκι μου είναι 45 ημερών. Τρώει περίπου 10 φορές την ημέρα από τις οποίες τις 9 θηλάζει και τη 1 πίνει γάλα σε σκόνη. Μέχρι 3 ημέρες πριν έκανε κακά όλη την ώρα (κίτρινα με σποράκια, νορμάλ δηλαδή). Μετά από 2 αρκετά υδαρές κενώσεις όμως απλά σταμάτησε! 3η ημέρα σήμερα και δεν έχει ενεργηθεί ΚΑΘΟΛΟΥ. Χαμομηλάκι ήπιε αλλά τίποτα. Επίσης να σημειώσω ότι είχε και πάρα πολλά αέρια ενώ τώρα ελάχιστα και μυρίζουν κιόλας.

Επειδή ο θηλασμός δεν είναι αποκλειστικός μιας και 1 φορά/ημέρα πίνει μπουκάλι (150 γρ. ή λίγο λιγότερο) θεωρείται πως έχει το μωρό δυσκοιλιότητα; Να καλέσω το γιατρό;

ΥΓ: Έχω διαβάσει τα σχετικά topics για τις κενώσεις μωρών που θηλάζουν και μωρών που δεν θηλάζουν αλλά επειδή είμαι ενδιάμεση περίπτωση δεν ξέρω τι από αυτά ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Κορίτσια γεια σας! Σας διαβάζω από την αρχή της εγκυμοσύνης μου και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ! Γραφω πρώτη φορά για κάτι που με απασχολεί! Έχω ενα κοριτσάκι 3 μηνών, το οποίο έκανε μεικτή διατροφή μέχρι και προχθές που σταμάτησα να τη θηλάζω! Σήμερα είναι η τέταρτη μέρα που δεν έχει ενεργηθεί! Της έδωσα χαμομήλι χθες και σήμερα, πριν λίγο της έβαλα υπόθετο γλυκερίνης και περιμένω! Εχει κάποια ανάλογη εμπειρία? Είναι το πρώτο μας και όσο να'ναι ανησυχούμε λίγο παραπάνω! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...