Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φυσιολογικός τοκετος μετά από καισαρική? vaginal birth after cesarian


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σου ζήσει Σπυνάκι μου ο παίδαρος!

 

Έλεγα να πάρω τηλέφωνο την Αρίστη ή τη Γιάννα για να μάθω πώς είσαι αλλά δεν ευκαίρησα, δεν προλαμβαίνω να πιω νερό μόνη με τα δυο παιδιά!

Ελπίζω να τα καταφέρω αύριο και να γράψω νέα στα κορίτσια...

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως

 

akribvw, to lev kai to janalev, estv kai kaisarikh, alla otan eiani etoima na bgoyn...emena tvra hremhsa kapvw to mpempaki moy, eimai sigoyrh oti tvra ua genniotan kanonika...PHT 1 sept sugoyra omvw ua epairne ki allew merew to hjera...

 

ΝΑ ΣΙΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟς ΣΠΥΝΑΚΙ!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑς!

 

Περιμένουμε την ιστορια σας με αγωνια πολλα φιλια και στους 2 σας!

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Σας γράφω τα νεότερα της spyni λοιπόν την οποία είδα εχθές και είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Δεν φαινόταν καθόλου ταλαιπωρημένη και ήταν πολύ χαρούμενη.

 

Είχε συνέχεια αγκαλιά τον μπέμπη ο οποίος είναι ένας ΑΓΓΕΛΟΣ. Κούκλος και πολύ καλός. (φτού φτού).

 

Φαντάζομαι θα σας πει η ίδια την εμπειρία της σε λίγες ημέρες που θα γυρίσει σπίτι της.

Link to comment
Share on other sites

Χασιάκος ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Πετρογιαννηας ΙΑΣΩ

Ροσόλυμος ΕΛΕΝΑ

Πατσουρας ΛΗΤΩ, ΙΑΣΩ, ΑΤΤΙΚΟ

Μπιλλαλης ΕΥΤΟΚΙΑ

Τυμπανίδης ΜΗΤΕΡΑ

Πυργιώτης ΛΗΤΩ

 

και σίγουρα υπάρχουν και άλλοι

 

 

Αυτή είναι η λίστα αναρτημένη στη σελίδα 18 από τη Μαριαλ

 

Εάν γνωρίζετε κι άλλους καλό είναι να τη συμπληρώσουμε...

 

να συμπληρωσω και Τσιωτας(που ειναι και υπερ του φυσικου τοκετου και αναλαμβανει μετα απο καισαρικη να γεννησεις φυσικα) ΙΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Θα καταθέσω και εγώ τη λίστα που έχω κάνει με τους γιατρούς με εμπειρία στο vbac, στη Θεσσαλονίκη...

 

Μπουζάκη Αγγελική – Βιοκλινική (Γαληνός)

 

Παπανικολάου Αλέξης

 

Μαμόπουλος Απόστολος

 

Αγγελίδου Αναστασία

 

 

Έχω ακούσει και για άλλους αλλά οι απόψεις διίστανται…:roll::roll:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χασιάκος ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Πετρογιαννηας ΙΑΣΩ

Ροσόλυμος ΕΛΕΝΑ

Πατσουρας ΛΗΤΩ, ΙΑΣΩ, ΑΤΤΙΚΟ

Μπιλλαλης ΕΥΤΟΚΙΑ

Τυμπανίδης ΜΗΤΕΡΑ

Πυργιώτης ΛΗΤΩ

Τσιριγωτης-ΙΑΣΩ

Link to comment
Share on other sites

Μαριαλ μου, ο Μπιλαλης εχει σταματησει να κανει vbac.

Προσθεσε και τον Γουμαλάτσο- Αλεξανδρας. Η Theolvas που γραφει εδω στο φορουμ μου χει πει γιαυτον, για οποια ενδιαφερεται να την ρωτησει.

Γιατί σταμάτησε ο Μπιλάλης; Πότε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα καταθέσω και εγώ τη λίστα που έχω κάνει με τους γιατρούς με εμπειρία στο vbac, στη Θεσσαλονίκη...

 

Μπουζάκη Αγγελική – Βιοκλινική (Γαληνός)

 

Παπανικολάου Αλέξης

 

Μαμόπουλος Απόστολος

 

Αγγελίδου Αναστασία

 

 

Έχω ακούσει και για άλλους αλλά οι απόψεις διίστανται…:roll::roll:

 

Yπάρχουν τουλάχιστον 4 ακόμη που γνωρίζω πως έχουν επιτύχει VBAC στη Θεσ/νίκη.

 

Το θέμα όμως είναι ποιοι γνωρίζουν τα πρωτόκολλα.

Εμένα με παρακολουθεί ο Μαμόπουλος αλλά έχω προγραμματήσει και ραντεβού με την Μπουζάκη .

Είδωμεν....

YBsep2.png

0VTqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με παρακολουθεί ο Μαμόπουλος αλλά έχω προγραμματήσει και ραντεβού με την Μπουζάκη .

Είδωμεν....

 

Πες μου αν θες τη γνώμη σου όταν θα πας… Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Περιμένω να τη γνωρίσω σε μια συνάντηση του συλλόγου "εγκυμονώ - γεννώ - επιλέγω" και μετά να κλείσω ραντεβού για εξέταση.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχουν τουλάχιστον 4 ακόμη που γνωρίζω πως έχουν επιτύχει VBAC στη Θεσ/νίκη.

 

Και εγώ γνωρίζω κι άλλους αλλά όπως λες έχουν πετύχει. Δεν έχουν εμπειρία και δε προτρέπουν τις γυναίκες για vbac. Γι΄ αυτό και δεν τους έγραψα. Αυτοί στη λίστα είναι οι ποιο ξεκάθαροι από την έρευνα που έκανα.

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στη συνάντηση θα βρεθούμε εκεί!!!!!

Το έχω προγαμματήσει να πάω!!!

Σίγουρα θα σου πω περισσότερα πάντως!

:P :p :P

 

Αν δε συμβεί κάτι απρόοπτο, θα πάω στα σίγουρα!!! Και εγώ προγραμματισμένο το έχω!!! Θα φοράω ένα κόκκινο τριαντάφυλλο στο πέτο για να με γνωρίσεις!!! Χιχιχι… πλάκα κάνω!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol::lol::lol:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου, σας γραφω λιγο βιαστικα...γυρισαμε στο σπτιτι μας-μια μερα νωριτερα, λογω πολυ καλης καλης αναρρωσης-και ειμαστε πααααααααααρα πολυ καλα!!!ΣΑΑς ΤΑ παιρνω απο την αρχη...σπανε τα νερα στις 8 παρα το πρωι και μαλιστα ειδα και αιματακι...ειπα απο μεσα μου..το θαυμα ξεκινα...με την καρδια να πεταει μιλαω με την Αριστη, παμε απο το μαιευτηριο, τραχηλος πισω και πετρα-αδικα οι κανατες με τα τσαγια!!-παμε απο Δευτεροβαθμια διοτι ηταν η τελευταια προθεσμια για την τοποθετηση μου σε σχολειο, πονοι μηδεν, ξαναγυρναμε στο Μητερα, τραχηλος τα ιδια...το μωρο να εχει κατεβει τοοοσο πολυ, το ενιωθα, ομως τα υπολοιπα συνεργασια μηδεν...περιμεναμε μεχρι και το απογευμα κατα τις 5, οποτε και θα εβγαιναν τα αποτελεσματα για την πηξη αιματος για να δουμε το ειδος της αναισθησιας, η Αριστη πια μου το ειπε, επιστημη, διοτι αρχισε ο μικρουλης να σπρωχνει χωρις να εχω συσπασεις...μεσα σε ενα τεταρτο ειχε ερθει αναισθησιολογος για την επισκληριδιο-ευτυχως!!!!!οι εξετασεις εδειξαν οτι μπορουμε να κανουμε...ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!17.55 ειχα στην αγκαλια μου και θηλαζα το πιο υπεροχο πλασμα στον κοσμο!!!!το γιο μου!!!!δεν ενιωσα καμια στιγμη αποτυχια γιατι πολυ απλα ειχαμε την ευκαιρια αλλα δυστυχως...το υπεροχο ειναι οτι ο μικρουλης διαλεξε μονος του την ημερα και τη στιγμη!!!!!!!!!!!!!!!ειμαστε παρα πολυ τυχεροι....ανανηωη δεν υπηρχε παρα μετα το χειρουργιο ακριβως-καθυστερησαμε γιατι ειχα ενα θεμα με την πηξη-εγω ,ο αντρας μου και το μωρο θηλαζαμε και πλεαμε σε πελαγη ευτυχιας... εβγαλα την επισκληριδιο αμεσως και την επομενη περπατησα κανονικα, οι μαιες του οροφου λοξοκοιταγαν οταν αρνουμουν τις παυσιπονες, πηρα ουτε σχεδον τις μισες...δεν ενιωσα το φυσιολογικο τοκετο, αλλα ειμαι χαρουμενη διοτι ειχαμε την ευκαιρια και απλα δεν εγινε, νιωθβ μια πικρια αλλα δε θελω να με παρει απο κατω, θελω να ειμαι δυνατη για τα παιδακια μου..ευχομαι στα υπολοιπα κοριτσια να το βιωσουν και να τους πανε ολα καλα ως το τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις ομορφες ευχες σας και να ξερετε οτι σας σκεφτομουν καθολη τη διαρκει!!!σκεφτομουν οτι θα σας διηγουμου για την επιτυχημενη μου vbac...δεν πειραζει σας διηγηθηκα μια προσπαθεια του γιου μου να τη βιωσουμε αλλα.......................ομως κυριως θελω να σας ευχςριστησω για το κουραγιο, τις γνωσεις και την ολη πιστη που αντλησα απο εασς!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Spynaki and baby spyn junior!!!!

Να σας ζήσει κοπέλα μου. Γεροί να είστε να τον καμαρώνετε κ να σας καμαρώνει.

Με συγκίνησες :-) Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά, που το μωράκι σας είναι καλά

και που και εσύ είσαι καλά. :-)

Καλότυχο :-) Τι να πω.. Τα καλύτερα :-) Πάντα τα καλύτερα :-)

Link to comment
Share on other sites

ο μισέλ οντέν γλυκιά μου σπύνυ λέει πως ακόμα και όταν η καισαρική είναι 100% (πχ παραμορφωμένη λεκάνη από ατύχημα)

πρέπει να περιμένουμε τα σημάδια του τοκετού για να βγάλουμε το μωρό (καισαρική)....

προσπαθήσατε για φυσιολογικό όσο γινόταν , τελικά δεν βγήκε αλλά κέρδος υπάρχει!!

είσαι σίγουρη ότι το μωρό ήταν έτοιμο!!!

 

φιλιά πολλά

 

άμα σου ξεπεταχτεί ο μικρός να τα πούμε και από κόντά

Link to comment
Share on other sites

Σπυνάκι μου πολύ χάρηκα αλλά και συγκινήθηκα με την ιστορία σου!

Να σου ζήσει και πάλι, να τον χαίρεστε πάντα!

 

Άντε τώρα να σαραντήσετε και να συναντηθούμε με τα μικρά μας αυτή τη φορά! :-D

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

μπραβο spyni ,οτι και να πω για τη προσπαθεια σου ειναι λιγο...

να χαιρεσαι το μωρο σου,καλους θηλασμους και να να ειστε παντα μια πολυ ευτυχισμενη οικογενεια....

Link to comment
Share on other sites

spyni να σου ζησει το νεο μελος!!!!

πολυ θα ηθελα κι εγω να ειχα καποια ενδειξη τοκετου πριν κανω καισαρικη,να μου εδειχνε το παιδακι μου οτι δεν το βγαζω πριν την ωρα του...σε ζηλευω γι'αυτο!!!

να χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...