Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

εγώ το είπα ακόμη και στους γονείς μου όταν μπήκα στον 5ο μήνα, ακριβώς για το λόγο που είπες αλλά και για να μη με αγχώνουν με τις ερωτήσεις τους. σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Το ήξερα ότι θα με καταλάβαινες:P.Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και πολυ καλα κανετε...ρωτηστε και μενα που μες στο πονο μου εχω ακομη καποιους που μου λενε συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη.......

Ωχ αυτό πονάει.Εγώ πήγα σήμερα να κάνω εξετάσεις για κάτι πρωτείνες.Δίνω το χαρτί στην κοπέλα και βγαίνει έξω και φωνάζει να έρθει η κοπέλα που είναι έγκυος.Δεν σηκώνομαι.Φωνάζει είναι καμιά κοπέλα έγκυος;Τίποτα εγώ που να το φανταστώ ότι έλεγε εμένα 20 άτομα περιμέναμε.Στο τέλος φωνάζει το όνομά μου.Να ανοίξει η γη να με καταπιεί:(:(

Link to comment
Share on other sites

να παρακαλάς να υπήρχε πρόβλημα χρωμοσωμικό γιατί τότε θα λήξει εκεί το θέμα και θα θεωρηθεί τυχαίο γεγονός. αλλιώς θα μπλέξεις σε κικεώνα εξετάσεων. με το καλό σου εύχομαι 1 γερό μωρό!!

 

Ωχ αυτό πονάει.Εγώ πήγα σήμερα να κάνω εξετάσεις για κάτι πρωτείνες.Δίνω το χαρτί στην κοπέλα και βγαίνει έξω και φωνάζει να έρθει η κοπέλα που είναι έγκυος.Δεν σηκώνομαι.Φωνάζει είναι καμιά κοπέλα έγκυος;Τίποτα εγώ που να το φανταστώ ότι έλεγε εμένα 20 άτομα περιμέναμε.Στο τέλος φωνάζει το όνομά μου.Να ανοίξει η γη να με καταπιεί:(:(

 

υπομονη...μονο αυτο μπορουμε να κανουμε.....!:cry:

Μικρη Barbie

Link to comment
Share on other sites

και πού να δεις μετά τη 2η φορά....

 

...για να μη σας πω για την 3η και ουτε να τυχει σε καμια αλλη !!!!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και πολυ καλα κανετε...ρωτηστε και μενα που μες στο πονο μου εχω ακομη καποιους που μου λενε συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη.......

 

παραλιγο να μην το πω ουτε στον αντρα μου!!!

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σημερα μιλησα με τη γιατρο μου...μου ειπε οτι ειναι λογικο που ειχα καφετια γιατι επρεπε να καθαρισω καλα.....σημερα μου ηρθε και η περιοδος χαλια........ μου ειπε μολισ τελειωσει η περιοδοσ να παω να με ξαναδει....οσο για τα φαρμακα που λετε εμενα μου εδωσε αντισυλληπτικα και αντιβιωση......μετα απο ποσο καιρο σας ειπε ο γιατροσ σας να ξανακανετε προσπαθεια???

 

Μετά από 3 περιόδους μου είπε αν κι έχω ακούσει ότι άλλοι γιατροί λένε και μετά την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας αλλά έμαθες από τι προκλήθηκαν;

 

ειμαι σε αναμονη της ιστολογικης απο την παλινδρομη

τον Οκτωβρη η ιστολογικη δεν ηταν παθολογικη..βρεθηκαν περιτυλιξεις και ενας κομπος στο λωρο..

και την πρωτη φορα υπηρχε συνδρομο και διακοψαμε την κυηση στην 13εβδομαδα....

ΑΠΛΑ...ολα θεωρουνται τυχαια γεγονοτα...η μηπως οχι;;;;

τωρα αρχιζει το ψαξιμο....

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το απογευμα πηρα την ιστολογικη μου

γραφει

παρατηρουνται τμηματα φθαρτου και χοριακες λαχνες με ικανου βαθμου εκφυλιστικες αλλοιωσεις

συμπερασμα παλινδρομος κυηση

στοιχεια κακοηθειας δεν παρατηρηθηκαν

 

 

δεν καταλαβα τιποτα

θα ρωτησω το γιατρο μου

Link to comment
Share on other sites

το απογευμα πηρα την ιστολογικη μου

γραφει

παρατηρουνται τμηματα φθαρτου και χοριακες λαχνες με ικανου βαθμου εκφυλιστικες αλλοιωσεις

συμπερασμα παλινδρομος κυηση

στοιχεια κακοηθειας δεν παρατηρηθηκαν

 

 

δεν καταλαβα τιποτα

θα ρωτησω το γιατρο μου

 

kel εμενα βγηκαν μαζι ιστολογικες και καρυοτυπος και μου εξηγησε κατευθειαν ο γενετιστης το πορισμα...μιλησε με τον γιατρο...

Μικρη Barbie

Link to comment
Share on other sites

και εγω δε θελω να αγχωνομαι τωρα

οταν θα παω στο γιατρο θα εχει βγει και ο καρυοτυπος και θα μου τα εξηγησει

 

παντως δεν ξερω ακριβως τι σου συνεβει αλλα καλητερα να βρεθει χρωμοσωμικη ανωμαλια οπως εμενα γιατι ετσι θα σταματησει εκει...

Μικρη Barbie

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω να μην δω ούτε καμιά άλλη βέβαια.Αν ποτέ ξανασυμβεί δεν θέλω να το πω πουθενά.Να το δούμε,να το ακούσουμε,να περάσουν 2-3 μήνες και μετά.Ούτε σε γονείς θέλω να το πω.Για ποιον λόγο να τους στεναχωρέσεις όλους αν κάτι δεν πάει καλά και γιατί να σε λυπούνται;Μόνο κάποια που τα πέρασε δεν θα με θεωρεί τρελή με αυτά που γράφω:P.

 

Τρελή? Αν σου πω πως εμείς το διαδώσαμε μετά τη Β΄επιπέδου? Οι γονείς βέβαια το ξέρανε, όχι τίποτα άλλο, αλλά η μαμά μου καταλαβαίνει τα πάντα ούτως ή άλλως... Μόνο τη βιοχημική δεν κατάλαβε, ήταν πολύ νωρίς... Στις παλίνδρομες βέβαια το ήξερε... Ασε που χρειάζεσαι κ κάποιον να σε στηρίξει τέτοιες ώρες...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να με στηρίζει ο άντρας μου και να τον στηρίζω και εγώ.Η απόκτηση ενός παιδιού αφορά το ζευγάρι και ιδίως όταν έρχεται δύσκολα το ζευγάρι το ζει μέρα με την μέρα,ώρα με την ώρα.

Ποιός ο λόγος να στεναχωρείς μεγάλους ανθρώπους με κάθε λεπτομέρεια;Σε γενικές γραμμές ας ξέρουν αλλά όχι και τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω απολυτα......και εγω οταν ξαναμεινω εγκυος με το καλο μονο εγω και ο αντρας μου θα το ξερουμε οπως λες δεν υπαρχει λογος να στεναχωριουνται μεγαλοι ανθρωποι....ασε που φοβαμαι οτι θα ειναι πολυ πιεστικοι μη κανεις αυτο μη κανεις εκεινο κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε κανονίσει με το άντρα μου να πάμε ταξίδι στην Αθήνα να δούμε τους φίλους μα; και 3 μέρες πριν κάνω τεστ και έίμαι εγκυος. ¨ηταν τόση η χαρά μας που όταν μας ρωτούσαν τα νέα μας δεν μπορέσαμε να το κρύψουμε. Όταν η εγκυμοσύνη παλλινδρόμησε ήταν το χειρότερο μου να έχω να εξηγώ σε όλους . Απορώ με τη βλακεία μας που το είπαμε. Την άλλη φορά θα περιμένω μέχρι που να μην κρύβεται άλλο.

Link to comment
Share on other sites

και εμεισ ετσι θελαμε να το πουμε σε ολους απο την αρχη αλλα δε ξερω κατι μας κρατουσε και δε το λεγαμε......βεβαια γονεις αδερφια και οι πολυ κοντινοι φιλοι το ηξεραν......οποτε δε χρειαστηκε να δωσω αναφορα σε πολυ κοσμο.....αλλα και μαζι τους που το συζυτησα ηταν δυσκολο.....παντως τοτε καταλαβα ποιος ειχε χαρει με την εγκυμοσυνη μου και ποιος οχι.....

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ να με στηρίζει ο άντρας μου και να τον στηρίζω και εγώ.Η απόκτηση ενός παιδιού αφορά το ζευγάρι και ιδίως όταν έρχεται δύσκολα το ζευγάρι το ζει μέρα με την μέρα,ώρα με την ώρα.

Ποιός ο λόγος να στεναχωρείς μεγάλους ανθρώπους με κάθε λεπτομέρεια;Σε γενικές γραμμές ας ξέρουν αλλά όχι και τα πάντα

 

θα συμφωνησω απολυτα......και εγω οταν ξαναμεινω εγκυος με το καλο μονο εγω και ο αντρας μου θα το ξερουμε οπως λες δεν υπαρχει λογος να στεναχωριουνται μεγαλοι ανθρωποι....ασε που φοβαμαι οτι θα ειναι πολυ πιεστικοι μη κανεις αυτο μη κανεις εκεινο κλπ κλπ...

 

Εχετε δίκιο... Απλά η κάθε οικογένεια έχει τους κώδικές της... Η μαμά μου με "διαβάζει" εύκολα, έχει περάσει κ η ίδια αποβολές (η μία μάλιστα στον 9ο μήνα...) κ καταλαβαίνει... Για τους τρίτους δεν το συζητώ, όσο αργότερα τόσο καλύτερα, την πατήσαμε κ εμείς την πρώτη φορά λόγω της μεγάλης μας χαράς, στις επόμενες αποβολές βάλαμε μυαλό...

jmX2p3.png

 

4PrNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δημητρούλα μου!

Τι ευχάριστα είναι αυτά που βλέπω ρε κοριτσάκι μου;

Με το καλό γλυκιά μου!

Αχ, πολύ χάρηκα τώρα!!!!!:P:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια περασα στην πρωτη παλινδρομη.ηταν πολυ δυσκολο να μιλας σε ολους και να βλεπεις την στεναχωρια τους.ετσι οταν εμεινα μετα στην μικρη μου το εμαθαν αφου εκανα και την αμνιοπαρακεντηση και ολα ηταν καλα.τωρα που ειχα παλι μια βιοχημικη δεν το ειπα πουθενα και γλιτωσα απο ολα αυτα.αν μου ερθει που το ελπιζω παλι τοτε δεν θα το μαθουν παλι,μονο εγω και ο αντρας μου.

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

ποσο δικιο εχετε.εμενα οι γονεις μου ειχαν πεθανει απτη στεναχωρια τους.αλλα τι να εκανα που επρεπε να κατσω ξαπλα?για μενα περασμενα ναι,ξεχασμενα οχι.τετοια πικρα κυριωσ τη δευτερη φορα.μετα ηρθε το αγγελουδι μου.το ευχομαι σε ολες απτην καρδια μου

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...