Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

annaST εγω την προγεστερονη δεν τη ηξερα,την εμαθα στην πρωτη παλινδρομη.επειδη την ειχα παθει τοτε μαζι με την χοριακη ζητησα και προγεστερονη και μου εδωσε αμεσως τα χαπια ο γιατρος.εχει δικιο η newbie θα μου τα εδινε τα χαπια ετσι και αλλιως γιατι ειχα χασει ηδη ενα εξαιτιας της. στην μικρουλα σου εξηγησε της πως το μωρακι πηγε στον ουρανο και σας βλεπει.ειναι ασχημο ψυχολογικα για σενα αλλα κατι που πρεπει να κανεις.πες της οτι πολυ γρηγορα θα ερθει ενα μωρακι κοντα σας!!!ελπιζω να ειστε καλα!!! φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω dimitris soula,σίγουρα θα το ψάξω πιο πολυ αυτήν την φορα.. Να ρωτήσω, Ξέρει κανείς τον κακουλακη;; Είναι στο μητέρα,έχω ακούσει Καλα λόγια για αυτόν.σκέφτομαι να τον επισκεφθώ να δούμε τι θα μου πει..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδω κ 4 ημέρες μουδιαζανε τα πόδια μου, απο τα γόνατα κ πάνω, είναι φυσιολογικό; Πήρα το "σπιρτο" γιατρο κ μου είπε απο αντιβιωση είναι, να την σταματήσω, Αλλά Εγω έτσι κ αλλιώς τα τελευταία πήρα Σήμερα!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Εγώ είχα μια εβδομάδα καθυστέρηση, ενώ πάντα είμαι ακριβώς στη μέρα μου (άντε μια πάνω μία κάτω) και έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό. Χθες το πρωι έκανα β χοριακή και βγήκε θετική αλλά πολύ χαμηλή... (11,9). Αργότερα μέσα στη μέρα είχα αίμα και τελικά έχω κανονική αιμοραγία.. Δυστυχώς έγινε παλινδρόμηση και απέβαλα :-( Ημουν στις 3,5-4 εβδομάδες... Τη Δευτέρα θα με δει ο γιατρός μου για υπέρηχο, μήπως χρειαστεί και καθαρισμός, αν και θερωρεί ότι μάλλον δε θα χρειαστεί. Στεναχωρήθηκα τόσο πολύ... Χθες έκλαιγα συνέχεια. Πάνω που συνειδητοποίησα ότι μάλλον είμαι έγκυος, πάει! Ο γιατρός μου πάντως μου είπε, να μην ανησυχώ και ότι αφού έγινε παλινδρόμηση και μάλιστα τόσο νωρίς υπήρχε λόγος κι η φύση ξέρει τι κάνει και ότι με τόσο χαμηλή χοριακή το πιο πιθανό είναι να απέβαλα αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου katkay, λυπάμαι για το μωρακι σου!! Εγω ήμουν 9 εβδ, στο δεύτερο παιδάκι.. Είμαι κ Εγω χάλια,Αλλά προσπαθω να συνελθω.. Μου δίνει κουράγιο Ότι σε 3 μήνες μπορείς να προσπαθήσεις ξανά..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω dimitris soula,σίγουρα θα το ψάξω πιο πολυ αυτήν την φορα.. Να ρωτήσω, Ξέρει κανείς τον κακουλακη;; Είναι στο μητέρα,έχω ακούσει Καλα λόγια για αυτόν.σκέφτομαι να τον επισκεφθώ να δούμε τι θα μου πει..

εγω ειμαι ροδο και δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτο .αν ομως ειναι καλος πηγαινε για τι απο οτι εχω καταλαβει ο αλλος δεν αξιζει πολλα.μην το σκεφτεσαι προχωρα παρακατω. φιλακιαααα πολλααα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Εγώ είχα μια εβδομάδα καθυστέρηση, ενώ πάντα είμαι ακριβώς στη μέρα μου (άντε μια πάνω μία κάτω) και έκανα το τεστ και βγήκε αρνητικό. Χθες το πρωι έκανα β χοριακή και βγήκε θετική αλλά πολύ χαμηλή... (11,9). Αργότερα μέσα στη μέρα είχα αίμα και τελικά έχω κανονική αιμοραγία.. Δυστυχώς έγινε παλινδρόμηση και απέβαλα :-( Ημουν στις 3,5-4 εβδομάδες... Τη Δευτέρα θα με δει ο γιατρός μου για υπέρηχο, μήπως χρειαστεί και καθαρισμός, αν και θερωρεί ότι μάλλον δε θα χρειαστεί. Στεναχωρήθηκα τόσο πολύ... Χθες έκλαιγα συνέχεια. Πάνω που συνειδητοποίησα ότι μάλλον είμαι έγκυος, πάει! Ο γιατρός μου πάντως μου είπε, να μην ανησυχώ και ότι αφού έγινε παλινδρόμηση και μάλιστα τόσο νωρίς υπήρχε λόγος κι η φύση ξέρει τι κάνει και ότι με τόσο χαμηλή χοριακή το πιο πιθανό είναι να απέβαλα αργότερα.

σου εγραψα και στο αλλο σαιτ.μην στενοχωριεσαι εχει δικιο ο γιατρος σου η φυση σταματαει οταν κατι δεν παει καλα.το εχω περασει 2 φορες η τελευταια ηταν τωρα τον σεπτεμβρη και μαλιστα τα ιδια με τα δικα σου. δεν πειραζει προχωρα παρακατω.την προηγουμενη φορα μετα απο μερικους μηνες εκανα την μικρη μου με οπμονικη υποστηριξη.εχω τρια παιδια τωρα .ουτε καθαρισμο θα χρειαστεις με τοσο χαμηλη χοριακη ,εγω δεν χρειαστηκα .και επειδη δεν θα χρειαστεις καθαρισμο μπορεις να συνεχισεις τις προσπαθειες μολις εισαι ετοιμη!φιλακιαααα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην το σκεφτεσαι .να εισαι συνεχως απασχολημενη και κανε βολτες.μην σε παρει απο κατω.τα εχω περασει και ξερω πως αισθανεσαι....φιλακιαααα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα ειμαι καινουργια και δεν τα ξερω καλα εστειλα ενα μηνυμα αλλα δεν ξερω που το εστειλε και αν θα δω απαντηση αν μπωρει καποιος ας με βοηθησει σας ευχαριστω. βασω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ειμαι καινουργια και δεν τα ξερω καλα εστειλα ενα μηνυμα αλλα δεν ξερω που το εστειλε και αν θα δω απαντηση αν μπωρει καποιος ας με βοηθησει σας ευχαριστω. βασω

 

Καλως ορισες Βασω .

αν θες να ρωτησεις κατι μπωρεις να γραφεις εδω .

Link to comment
Share on other sites

Annast,

Και εγώ μετά την κόρη μου είχα δύο παλίνδρομες. Στην τελευταία πριν 3 μήνες η κόρη μου καταλάβαινε και μου έλεγε που πήγε το μωράκι, και ένιωθε ενοχές γιατί νόμιζε ότι έφταιγε αυτή επειδή την σήκωνα πάνω μου.(της έλεγα δεν μπορώ να σε σηκώνω γιατί έχω μωράκι στην κοιλίτσα) ακόμα μερικές φορές με ρωτάει για το μωράκι και της λέω ότι πήγε στον ουρανό.

Έκανες ή θα κάνεις άλλες εξετάσεις? Η ιστολογική βγήκε?

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα!

Ήθελα να ρωτήσω κάτι (αν κι έχω πει στον εαυτό μου ότι θα προσπαθήσω να το σκέφτομαι όσο λιγότερο γίνεται για να μην με παίρνει απο κάτω....), πριν 3 μήνες είχα παλλίνδρομη στο 8w&5d μωράκι μου. Η χωριακή μου όταν καταλαβα ότι είμαι έγκυος ήταν 35.000 και κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί έχω τα χαρτιά στο σπίτι). Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση με αυτόν τον αριθμό χωριακής και τις εβδομάδες, να ήταν δίδυμη κύηση; Δεν θα το έβλεπαν στην ιστολογική; Γιατί έγραφε ότι υπήρχαν μόνο εμβρυακά στοιχεία.

Γιατί προσπαθώ να συγκρίνω με χωριακές άλλων κοριτσιών εδώ αλλά μονίμως μπερδεύομαι.... Αν και στο χαρτί του μικροβιολόγου η χωριακή μου ταιριάζει ακριβως με 8 εβδομάδων κύηση... Περιμένω με αγωνία!!! Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!!! Και στις κοιλίτσες των μέλλουσων μαμάδων!!!!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και από μένα, έχω ήδη δημοσιεύσει την έμπειρία μου στο topic "μετά από ποσο καιρό ξαναπροσπαθήσατε μετά από παλίνδρομη". Εγώ έκανα σήμερα απόξεση, το πρωί, σε δημόσιο νοσοκομείο. Μας έκαναν εισαγωγή από χθες. Υπέφερα πολύ από τα υπόθετα που μου βαλαν το βράδυ για διαστολή. Πέθανα.

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Athen@ Καλησπέρα! Να σου ζήσει το μωρακι σου κ με το Καλο το άλλο.. Βγήκε Πέμπτη ιστολογικη, κ ακομα να συνελθω.. Με πήρε τηλ. Ο έξυπνος πρώην ιατρός μου κ μου λέει "ήταν παλινδρομη, ήταν αγόρι κ είχε χρωμοσωματικη ανωμαλία 9." για να μην ανησυχείς μου λέει.. Ο αναισθητος.. Ασε που εκτός απο 850? που μου πήρε τότε,Τετάρτη που πήγα να με εξετάσει τελευταία φορα, μου πήρε κ 50., τι να πω...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α, άλλο κουφο,την αποξεση την έκανα 29/9, τότε μου είπε μετα απο 3 μήνες, μπορούμε να ξαναπροσπαθησουμε, την Πέμπτη με πήρε κ μου λέει μόλις αδιαθετησεις, Ξεκινηστε..άλλος ένας λόγος που την Δευτέρα Πάω σε άλλον, Γιατί το παλιό δεν τον εμπιστεύομαι πια!!

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Tsarli,Περαστικα!! Είναι δύσκολο, το ξέρω, Αλλά σκέψου Ότι Σε λίγο μπορείτε να ξαναπροσπαθησετε.. Κ Εγω αυτο σκέφτομαι κ αυτο με κρατάει... Απ Ότι ξέρω, σε 3 μήνες μπορειτε!! Να ρωτήσεις τον γιατρο σου καλύτερα. Εύχομαι σε σένα κ σε ολες μας εδω, να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωρακια που τόσο πολυ θελουμε..

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα!

Ήθελα να ρωτήσω κάτι (αν κι έχω πει στον εαυτό μου ότι θα προσπαθήσω να το σκέφτομαι όσο λιγότερο γίνεται για να μην με παίρνει απο κάτω....), πριν 3 μήνες είχα παλλίνδρομη στο 8w&5d μωράκι μου. Η χωριακή μου όταν καταλαβα ότι είμαι έγκυος ήταν 35.000 και κάτι (δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί έχω τα χαρτιά στο σπίτι). Ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση με αυτόν τον αριθμό χωριακής και τις εβδομάδες, να ήταν δίδυμη κύηση; Δεν θα το έβλεπαν στην ιστολογική; Γιατί έγραφε ότι υπήρχαν μόνο εμβρυακά στοιχεία.

Γιατί προσπαθώ να συγκρίνω με χωριακές άλλων κοριτσιών εδώ αλλά μονίμως μπερδεύομαι.... Αν και στο χαρτί του μικροβιολόγου η χωριακή μου ταιριάζει ακριβως με 8 εβδομάδων κύηση... Περιμένω με αγωνία!!! Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!!! Και στις κοιλίτσες των μέλλουσων μαμάδων!!!!

Liaki!, δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο να σου πω Αλλά στην κόρη μου όταν ήμουν έγκυος, οι δείκτες χοριακης ήταν πιο χαμηλοί απο τωρα που είχα παλινδρομη.. Άρα λογικά δεν είναι ποτε ίδιοι.κ σίγουρα Όχι σε όλα τα Κορίτσια.. Τι να πω. Δεν ξέρω.. Περαστικα κ σε σένα, υπομονή...

pX0wp2.png

 

97l0p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καντε υπομονη να περασει ο καιρος που σας ειπαν οι γιατροι σας και ηρεμηστε.τα εχω περασει 2 φορες αλλα θα δειτε ολα θα πανε καλα και θα ερθουν τα μωρακια σας.θελει υπομονη !!!χαλαρωστε ,ασχοληθειτε με αλλα ,ξεχαστε και πατε παρακατω.το εχω ξαναπει,η φυση ξερει τι κανει.υπομονη ,φιλακια σε ολες!!!

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Liaki!, δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο να σου πω Αλλά στην κόρη μου όταν ήμουν έγκυος, οι δείκτες χοριακης ήταν πιο χαμηλοί απο τωρα που είχα παλινδρομη.. Άρα λογικά δεν είναι ποτε ίδιοι.κ σίγουρα Όχι σε όλα τα Κορίτσια.. Τι να πω. Δεν ξέρω.. Περαστικα κ σε σένα, υπομονή...

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντησή σου!!

Άσε μόλις έφαγα και μια φρίκη ...

Πάω όλο χαρά το πρωί στο μικροβιολογικό με ένα θετικό τεστ και μολις με πήρε η κοπέλα τηλέφωνο και λέει δεν είσαι.. η χωριακή είναι 2.... Μαχαιριά μου έδωσε.. Και περιμενω να αδιαθετήσω στις 08-11-11...

Μου έφυγε η Γη κάτω από τα πόδια...

Θα έρθει και η σειρά μας... Πού θα πάει....Φιλια σε όλες!!!

TlL6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντησή σου!!

Άσε μόλις έφαγα και μια φρίκη ...

Πάω όλο χαρά το πρωί στο μικροβιολογικό με ένα θετικό τεστ και μολις με πήρε η κοπέλα τηλέφωνο και λέει δεν είσαι.. η χωριακή είναι 2.... Μαχαιριά μου έδωσε.. Και περιμενω να αδιαθετήσω στις 08-11-11...

Μου έφυγε η Γη κάτω από τα πόδια...

Θα έρθει και η σειρά μας... Πού θα πάει....Φιλια σε όλες!!!

ποσες μερες εχουν περασει απο την τελευταια επαφη σου και εκανες τεστ και χοριακη?γιατι δεν περιμενεις την ημερα της περιοδου και να δεις αν σου ερθει και μετα να κανεις εξετασεις?κανε λιγο υπομονη,ποτε δεν ξερεις.ασε να ερθει η 8-11 και βλεπουμε τοτε αν σου ερθει.μην απογοητευεσαι απο τωρα.νωρις δεν εκανες τις εξετασεις? φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...