Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Δεν κάνει λιπαντικό εάν πας για σύλληψη! Το διάβασα στο καινούριο βιβλίο της εγκυμοσύνης που πήρα. Δε θυμάμαι όμως γιατί, κάτι κάνει στο σπέρμα. Αλλά εγώ δεν πονάω στον κόλπο, πονάω στην κοιλιά, απ΄τον αφαλό και κάτω, διάχυτος είναι ο πόνος.

 

:confused::confused::confused: Πάει με αποτελείωσες τώρα!!! Εγώ χωρίς λιπαντικό σεξ δεν μπορώ να κάνω. Λες τόσο καιρό γι αυτό να μην έπιανα παιδί; Μιλάμε με άγχωσες πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:confused::confused::confused: Πάει με αποτελείωσες τώρα!!! Εγώ χωρίς λιπαντικό σεξ δεν μπορώ να κάνω. Λες τόσο καιρό γι αυτό να μην έπιανα παιδί; Μιλάμε με άγχωσες πολύ!

 

Συγγνώμη newbie δεν ήθελα να σε αγχώσω! Το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι θα σου γράψω ακριβώς τι έλεγε το βιβλίο και τα στοιχεία του βιβλίου για να το ψάξεις παραπάνω εάν θέλεις. Και πάλι, ξέρεις, πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κοριτσια ειναι φυσιολγικο ολο αυτο που νοιωθω ? αυτη η θληψη που μεγαλωνει καθως περνανε οι μερες ? ναι εχω 2 υπεροχα παιδακια , 2 τελεια παιδακια , 2 λογους που ζω ομως και το αλλο ενα υπεροχο παιδακι θα ητανε και 1 τριτος λογος που θα με εκανε να περνω δυναμη . Καποιοι δεν 3ερουνε καν τι αισθανομαι , ισως ειμαι πολυ εγωιστρια για να το δειξω , λεω δεν πειραζει , καλυτερα ετσι , δεν θελω να 3ερουνε τι νοιωθω . Ο αντρας μου διπλα μου σε ολο αυτο απο την αρχη , απλως προσπαθει να με κανει χαρουμενη . Εγω απο τη μερα που μαθαμε απο τον υπεροχο γιατρο μας , γιατι αυτος ο ανθρωπος καθε φορα που πηγαινω μου δειχνει οτι ειναι ανθρωπος , με κανει να τον συμπαθω και πιο πολυ , τροω ατελειωτα , ειχα στεριθει και το φαγητο γιατι δεν ηθελα να βαλω κιλα στην εγκυμοσυνη και τροω τροω τροω οτι ναναι, 3εσπαω εκει . Νοιωθω ατελειωτα κουρασμενη , δεν εχω ορεξη για πολλα , θελω να καθομαι στη γωνιτσα μου , αλλοι θα λεγανε οτι εχεις 2 παιδια δεν χρειαζεται να στεναχωριεσε , ομως δεν παυει να ειναι απωλεια , νοιωθω οτι πεθανε το παιδι μου , δεν 3ερω αμα παλαβωσα και λεω λαλακιες . Το πρωι ξυπνησα ταραγμενη και αρχησα να κλαιω , μετα θυμηθηκα πρεπει να το ειδα στον υπνο μου το μικρο πλασματακι , και λεω πρεπει γιατι φοβαμαι οτι το γεννησε η φαντασια μου . Ναι θελω να το πω , ηταν το 3ο μου παιδακι , και δεν ξερω καν τι φυλλο ηταν , αν και ειμαι σιγουρη οτι ηταν αγορακι , ηταν το 3ο μας παιδακι που απλα δεν τα καταφερε . Ισως φταιω εγω που γκρινιαζα για τα συμπτωματα , την δυσκιλιοτητα , τα φουσκωματα , το οτι δεν ετρωγα ποτε οσο ηθελα και παντα πεινουσα , οτι φοβομουνα τον τοκετο κτλ κτλ κτλ . Την μερα που πηγα στο γιατρο και το μαθαμε , ητανε μια κοινη επισκεψη , απο το πρωι γκρινιαζα για τα 40 ευρω της επισκεψης , μολις ειδε ο γιατρος οτι ειναι παλινδρομη η εγκυμοσυνη δεν θελησε να πληρωθει γιατι ητανε ασχημα τα νεα , την επομενη τα 40 ευρω τα πηγα στην Εκκλησια και αναψα κερακι , δεν αντεχα να τα κρατησω , δεν τα ηθελα . Μακαρι ο Θεος να αναπαυσει τις ψυχουλες αυτες που φυγανε χωρις καν να ερθουνε , και ακομα δεν 3ερω καν αμα ητανε αγορακι η κοριτσακι .... μακαρι συντομα ολες να αποκτησουμε αυτο που τοσο πολυ θελαμε .

kai vevai viki einai apolita fisiologiko na niwtheis etsi!paidi exases oxi gati!mhn akoys kanenan opois sagapaei katalavenei pws niwtheis osa paidia kai an exeis!kane koyragio se parakalw!sto lew egw poy exw xasei dyo kai den exw kanena mwraki akoma!ponaei kai den to ksepernas pote alla prepei na eisai dinath koritsi moy!:)

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω στο κλαμπ.εμενα ηταν αποβολη.

εκανα εξετασεις για καθεξιν αποβολες και μου βρηκαν τα αντιπατρικα κατεβασμενα.μου ειπαν να κανω το εμβολιο και εαν δεν μεινω εγκυος σε ενα 6 μηνο βλεπουμε.εσυ γιατι εκανες 4?και η christy αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει οτι εκανε τοσα.γιατι??????

ti na soy pw.den kserw einai mallon sto giatro.egw paw ston drakakh sthn athina kai aytos kanei treia vasika kai an xreiastei ena akoma emena xreiastike kai ekana tesera giati den anevenan.enas allos poy exw akoysei edw sta xania kanei ena.ti na pw....kai emena ena 6mhno moy edwse gia na mhnw eguos....kalhmas epitixia xenaki.......:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ValiaK, τελικά είχες δίκιο. Ο γιατρός μου είπε ότι τα περισσότερα λιπαντικά είναι σπερματοκτόνα κι ότι θα πρέπει να ζητάω από το φαρμακοποιό να μην είναι. Έχει κάποια που είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

ti na soy pw.den kserw einai mallon sto giatro.egw paw ston drakakh sthn athina kai aytos kanei treia vasika kai an xreiastei ena akoma emena xreiastike kai ekana tesera giati den anevenan.enas allos poy exw akoysei edw sta xania kanei ena.ti na pw....kai emena ena 6mhno moy edwse gia na mhnw eguos....kalhmas epitixia xenaki.......:wink:

 

ναι καλη μας επιτυχια.

ποσο σου χρεωνει το εμβολιο?εμενα μου ζητησαν 500

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη κοριτσια ειναι φυσιολγικο ολο αυτο που νοιωθω ? αυτη η θληψη που μεγαλωνει καθως περνανε οι μερες ? ναι εχω 2 υπεροχα παιδακια , 2 τελεια παιδακια , 2 λογους που ζω ομως και το αλλο ενα υπεροχο παιδακι θα ητανε και 1 τριτος λογος που θα με εκανε να περνω δυναμη . Καποιοι δεν 3ερουνε καν τι αισθανομαι , ισως ειμαι πολυ εγωιστρια για να το δειξω , λεω δεν πειραζει , καλυτερα ετσι , δεν θελω να 3ερουνε τι νοιωθω . Ο αντρας μου διπλα μου σε ολο αυτο απο την αρχη , απλως προσπαθει να με κανει χαρουμενη . Εγω απο τη μερα που μαθαμε απο τον υπεροχο γιατρο μας , γιατι αυτος ο ανθρωπος καθε φορα που πηγαινω μου δειχνει οτι ειναι ανθρωπος , με κανει να τον συμπαθω και πιο πολυ , τροω ατελειωτα , ειχα στεριθει και το φαγητο γιατι δεν ηθελα να βαλω κιλα στην εγκυμοσυνη και τροω τροω τροω οτι ναναι, 3εσπαω εκει . Νοιωθω ατελειωτα κουρασμενη , δεν εχω ορεξη για πολλα , θελω να καθομαι στη γωνιτσα μου , αλλοι θα λεγανε οτι εχεις 2 παιδια δεν χρειαζεται να στεναχωριεσε , ομως δεν παυει να ειναι απωλεια , νοιωθω οτι πεθανε το παιδι μου , δεν 3ερω αμα παλαβωσα και λεω λαλακιες . Το πρωι ξυπνησα ταραγμενη και αρχησα να κλαιω , μετα θυμηθηκα πρεπει να το ειδα στον υπνο μου το μικρο πλασματακι , και λεω πρεπει γιατι φοβαμαι οτι το γεννησε η φαντασια μου . Ναι θελω να το πω , ηταν το 3ο μου παιδακι , και δεν ξερω καν τι φυλλο ηταν , αν και ειμαι σιγουρη οτι ηταν αγορακι , ηταν το 3ο μας παιδακι που απλα δεν τα καταφερε . Ισως φταιω εγω που γκρινιαζα για τα συμπτωματα , την δυσκιλιοτητα , τα φουσκωματα , το οτι δεν ετρωγα ποτε οσο ηθελα και παντα πεινουσα , οτι φοβομουνα τον τοκετο κτλ κτλ κτλ . Την μερα που πηγα στο γιατρο και το μαθαμε , ητανε μια κοινη επισκεψη , απο το πρωι γκρινιαζα για τα 40 ευρω της επισκεψης , μολις ειδε ο γιατρος οτι ειναι παλινδρομη η εγκυμοσυνη δεν θελησε να πληρωθει γιατι ητανε ασχημα τα νεα , την επομενη τα 40 ευρω τα πηγα στην Εκκλησια και αναψα κερακι , δεν αντεχα να τα κρατησω , δεν τα ηθελα . Μακαρι ο Θεος να αναπαυσει τις ψυχουλες αυτες που φυγανε χωρις καν να ερθουνε , και ακομα δεν 3ερω καν αμα ητανε αγορακι η κοριτσακι .... μακαρι συντομα ολες να αποκτησουμε αυτο που τοσο πολυ θελαμε .

ειναι απολυτα φυσιολογικο γλυκια μου.εγω εχω ενα αγορακι 3 ετων και πριν μια βδομαδα εκανα αποξεση και ειμαι κομματια.η απωλεια ειναι απωλεια,παει και τελειωσε.μπορει να μη τελειωνουν τα ονειρα,οι προσπαθειες και σιγουρα θα ξαναπροσπαθησουμε και θα αποκτησουμε τα πολυποθητα μωρακια αλλα δεν μπορουμε να ξεγραψουμε αυτα που περασαμε.

wiUgp2.png VntSp2.png
Link to comment
Share on other sites

ValiaK, τελικά είχες δίκιο. Ο γιατρός μου είπε ότι τα περισσότερα λιπαντικά είναι σπερματοκτόνα κι ότι θα πρέπει να ζητάω από το φαρμακοποιό να μην είναι. Έχει κάποια που είναι ΟΚ.

 

Το διάβασα στο βιβλίο "Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος" (What to expect when you are expecting). Γράφει ότι τα λιπαντικά αλλοιώνουν το ph του κόλπου και τον καθιστούν εχθρικό προς το σπέρμα. Αν βρεις ποια λιπαντικά ειναι οκ, please let me know!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia.exw na mpw sto site kai na grapsw ena xrono.exw kanei 2 pallidromes. h mia sthn 13 evdommada kai h allh stin 8.oxi rakos,oxi kammatia ti na pw.den perigrafete ayto poy niwthw....oti hthela perisotero sth zwh moy einai na kanw ena eggelaki!kaname ejsetaseis me ton antra moy kai exoyme prodlhma me ta antisomata,exw k throvofilia poy thn anakalipsa meta tis palidromes fisika,kaname th therapeia mas gia ta antisomata.to perithorio poy exw na minw eguos teliwnei to dekevrio kai opws katalavenete akoma tipota!exoy ksekinhsei apo ton ioynio k na fantastite oti menw kai efkola....:rolleyes: sthn periodo thn twrinh moy eixa mia anomalia eixa ligo kafe gia kanena 2wro k meta tipota kai trelathika apo th xara moy!lew egine epiteloys alla 2 meres meta....:cry:tipota.pali periodos.apogohtevome vre koritsia.den thelw na ksana paw athina giauto.a!ksexasa na sas pw exoyme k stigma.....telio e?:(

Μετα τα αντιπατρικα εμβολια παρουσιαζεται δυσκολια στην συλληψη. Αυτο που γραφω δεν ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενο αλλα εγω και αρκετες κοπελες που γνωριζω αργησαν να ξαναμεινουν εγκυες! Μετα τα εμβολια εκανα 6 μηνες (με εντατικες προσπαθειες) να συλλαβω και στις υπολοιπες 3 εγκυμοσυνες μου επιασα τις 2 πρωτες φορες απο τον πρωτο μηνα και αυτη τη φορα με τον δευτερο. βγαλε τα συμερασματα σου! Θα σε συμβουλευα να πας σε εναν καλο αιματολογο οταν με το καλο μεινεις εγκυος και να μην αρκεστεις στις οδηγιες του γυναικολογου σου. Επισης να ελεγξεις το σακχαρο σου με καμπυλη σακχαρου αμεσως μολις μεινεις εγκυος και να την διαβασει ενας διαβητολογος, επισης οχι ο γυναικολογος σου! Οι αποβολες σου (σε τοσο μεγαλη εβδομαδα) ειναι πολυ πιθανο να οφειλονται στην θρομβοφιλια ή σε σακχαρο κυησης, μην επαναπαυτεις στην θεραπεια των αντιπατρικων! Εγω επρεπε να χασω το 3ο αγγελουδι μου για να βαλω μυαλο!!! σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

 

ναι και εγω στο κλαμπ.εμενα ηταν αποβολη.

εκανα εξετασεις για καθεξιν αποβολες και μου βρηκαν τα αντιπατρικα κατεβασμενα.μου ειπαν να κανω το εμβολιο και εαν δεν μεινω εγκυος σε ενα 6 μηνο βλεπουμε.εσυ γιατι εκανες 4?και η christy αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει οτι εκανε τοσα.γιατι??????

γιατι κι εγω τον ιδιο γιατρο με την renoyli ειχα!

Μην ψαχνεις να βρεις επιστημονικη και λογικη εξηγηση σε μια θεραπεια χωρις επαρκή επιστημονική βάση και που ειναι απαγορευμενη σε Αμερικη και Βρετανια.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άννα27 και Βίκυ35.....(απευθύνομαι ονομαστικά σε σας μιας και μας δένει κοινή ιστορία....χάσαμε το τρίτο μας....)

 

και σε όλα τα κορίτσια που ο πόνος τα οδήγησε εδώ....

 

Ό,τι νιώθετε και ότι αισθάνεσθε είναι φυσιολογικό...Είναι δύσκολα τον πρώτο καιρό...εμένα στις 18 εβδομάδες ήταν ολόκληρο παιδί....3 μέρες μετά την απόξεση κατέβασα γάλα...πήρα dostinex για να το σταματήσω....ήμουν κουρέλι....

 

ΑΛΛΑ

 

Για δείτε το τικεράκι μου....

 

Θα ξαναγίνετε μανούλες...το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι σας νιώθω απόλυτα....απλά είμαι ένα βήμα μετα....και εδώ θα έρθετε κι εσείς...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν κανονες.δεν τα πιστευω αυτα αλλα μου αρεσει να τα ακουω.το θεμα ειναι ενα:

τελειομηνο και γερο να 'ναι.ευχη μου προς ολες σας!!!!

ayto!teleiomhno kai oti nane!tipota allo koritsia moy!

Link to comment
Share on other sites

Μετα τα αντιπατρικα εμβολια παρουσιαζεται δυσκολια στην συλληψη. Αυτο που γραφω δεν ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενο αλλα εγω και αρκετες κοπελες που γνωριζω αργησαν να ξαναμεινουν εγκυες! Μετα τα εμβολια εκανα 6 μηνες (με εντατικες προσπαθειες) να συλλαβω και στις υπολοιπες 3 εγκυμοσυνες μου επιασα τις 2 πρωτες φορες απο τον πρωτο μηνα και αυτη τη φορα με τον δευτερο. βγαλε τα συμερασματα σου! Θα σε συμβουλευα να πας σε εναν καλο αιματολογο οταν με το καλο μεινεις εγκυος και να μην αρκεστεις στις οδηγιες του γυναικολογου σου. Επισης να ελεγξεις το σακχαρο σου με καμπυλη σακχαρου αμεσως μολις μεινεις εγκυος και να την διαβασει ενας διαβητολογος, επισης οχι ο γυναικολογος σου! Οι αποβολες σου (σε τοσο μεγαλη εβδομαδα) ειναι πολυ πιθανο να οφειλονται στην θρομβοφιλια ή σε σακχαρο κυησης, μην επαναπαυτεις στην θεραπεια των αντιπατρικων! Εγω επρεπε να χασω το 3ο αγγελουδι μου για να βαλω μυαλο!!! σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

plaka moy kaneis?me tipota den pige to myalo moy na to skefto!den moy eipe kai o giatros tipota!les dhladh christoula na meinw mexri to dekevrh poy teliwnei to 6mhno???:(ksanaekanes emvolia k stis alles egumosines soy?egw pantw koritsia skeftomai poli sovara an den meinw eguos mexri to dekevrh na kanw ekswswmatikh........den tin paleyw allo oi dynameis moy me eggatalipoyn!!ti lete eseis?pisteyw oti tha einai kalhtera logo k toy stigmatos....:-?ti gnwmh exeis christh gia ton drakakh?

Link to comment
Share on other sites

ναι καλη μας επιτυχια.

ποσο σου χρεωνει το εμβολιο?εμενα μου ζητησαν 500

700 me apodeiksh 400 xwris!!!!!to kathena etsi???den me niazei omws katholoy kai daneio tha eperna gia na kanw oti xreiastei gia to aggeloydi poy tha erthei opote arthei...diavase to mnm poy egrapsa gia thn ekswswmatikh na moy peis ti gnwmh soy.....;)

Link to comment
Share on other sites

700 me apodeiksh 400 xwris!!!!!to kathena etsi???den me niazei omws katholoy kai daneio tha eperna gia na kanw oti xreiastei gia to aggeloydi poy tha erthei opote arthei...diavase to mnm poy egrapsa gia thn ekswswmatikh na moy peis ti gnwmh soy.....;)

 

κοιτα απο την στιγμη που μενεις εγκυος γιατι εξωσωματικη?δεν προστατευει απο παλλινδρομες και αποβολες.μην απελπιζεσαι γιατι η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο.υπαρχουν και χειροτερα-αυτο εμενα παντα με γειωνει

οσο αφορα τα εμβολια βρισκω τις τιμες τραβηγμενες απο τα αυτια.εκμεταλλευση.εχει δικιο η christy με εχει βαλει σε σκεψη αλλα (sorry christy)θα κανω ενα(μονο) για λογους συνειδησεως.να ξερω οτι τουλaχιστον πρασπαθησα σε περιπτωση που δεν εχω το ποθητο αποτελεσμα:|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

renoyli τα εμβολια των αντιπατρικων τα εκανα μετα την δευτερη αποβολη, ειχα βρει αρνητικα αντιπατρικα και θρομβοφιλια. Εκανα λοιπον 3 εμβολια και μετα περιμενα 6 μηνες μεχρι να μεινω εγκυος, στον 6ο μηνα εμεινα εγκυος και εκανα αλλο ενα εμβολια γιατι ο γιατρος θεωρουσε οτι δεν με καλυπταν τα προηγουμενα (ειχαν ημερομηνια ληξης μαλλον), απο την αρχη της εγκυμοσυνης εκανα αντιπηκτικες ενεσεις για την θρομβοφιλια και το αγγελουδι μου παλινρομησε στην 10η εβδομαδα ενω ειχαμε ακουσει κανονικα καρδουλα. συγκλονισμενη πηρα τον γιατρο μου τηλ οπου το μονο πραγμα που μου επαναλαμβανε συνεχως ηταν ο τιμοκαταλογος των υπηρεσιων του αναλογα το νοσοκομειο που θα επελεγα. Εγω διαλεξα να παω στο Δημοσιο νοσοκομειο που δουλευε για να γλιτωσω χρηματα και να τα διαθεσω στον καρυοτυπο εμβρυου με την ελπιδα να βρω απαντησεις για το τι προκαλεσε την αποβολη. Ημουν πεταμενη στα χειρουργεια απο το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ που μπηκα χειρουργειο (δεν επελεξα το ιδιωτικο βλεπεις...), μονη μου στις αιθουσες οδυνων και τοκετου, ακουγα ολες τις κοπελες να κοιλοπονανε και μετα απο λιγο ακουγα το κλαμα των νεογεννητων μωρων τους! ο αντρας μου μονος του εξω, χωρις καμια ενημερωση, δεν ηξερε τι να κανει, δεν πιστευε οτι δεν με εχουν βαλει ακομη χειρουργειο πιστευε οτι κατι εχω παθει και δεν του του λενε. Με τον γιατρο εγινε μαχη για να στειλουμε το εμβρυο για καρυοτυπο, δεν ηθελε με τιποτα και μετα απο απιστευτη πιεση δικη μου, μου πηρε ενα δειγμα που μου ειπε οτι μαλλον δεν επαρκη. Απο εμβρυο 10 εβδομαδων ηταν τοσο δυσκολο να παρει δειγμα? Αλλα βεβαια γιατι να παρει δειγμα? γιατι να βρισκαμε τι πραγματικα ειχε το μωρο? πως θα μας ξαναεκανε τα κωλοεμβολια αν βρισκαμε το εμβρυο ειχε παραδειγμα χρωμοσωμικη ανωμαλια? πηγαμε το εμβρυο στο καλυτερο ιδιωτικο γενετικο εργαστηριο και πεταξαμε 500 ευρω για ολες τις εξετασεις και μετα απο ενα μηνα μας ενημερωσαν οτι το δειγμα ηταν δικο μου ενδομητριο και οχι το εμβρυο!!! εδωσα 500 ευρω για να μαθω οτι ημουν μια υγιεστατη γυναικα!!! μετα απο αυτη την φρικτη εμπειρία κρεμομουν απο τα χειλη του γιατρου μου για να μου δωσει μια εξηγηση για το τι συνεβει, το μονο που ακουσα ειναι καναμε οτι μπορουσαμε! δεν υπαρχει κατι αλλο που μπορει να προκαλει τις αποβολες, αποτελει τυχαιο γεγονος, θα ξανακανουμε την θεραπεια μας με τα εμβολια και ξαναπροσπαθειτε!!!!

 

Μετα και απο αυτην την απαντηση αποφασισα να απευθυνθω σε ξεχωριστες ειδικοτητες ιατρων, πηγα στο ανοσολογικο κεντρο του Ελενα και του Κρατικου της Νικαιας εκανα ολες τις ανοσολογικες εξετασεις και δεν ειχα τιποτα παθολογικο, εφριξαν που ειχα ασχοληθει με τα αντιπατρικα! Επειτα επισκευτηκα τον Ζουπα (κορυφαιος διαβητολογος) που αμεσως οχι μονο υποψιαστηκε το προβλημα αλλα ηταν σιγουρος οτι ειχα σακχαρο κυησης, μου ειπε οτι ολες οι γυναικες με εστω και μια παλινδρομη πρεπει να κανουν καμπυλη (συμφωνα με τις κατευθυντηριες οδηγιες της Αμερικανικης Διαβητολογικης Εταιρειας), εγω ειχα κανει 2 απο δικη μου πρωτοβουλια και δεν ειχε δωσει κανενας σημασια! Πηγα και στην Φοιφα (αιματολογος στο Ιασω) και μου ειπε οτι ηταν αμφιλεγομενο το θεμα της θρομβοφιλιας και οτι αφου επαιρνα αντιπηκτικη αγωγη ημουν οκ.

Αλλαξα λοιπον γυναικολογο πηγα στον Βλαχο στο Αρεταιειο, αυτος τουλαχιστον ηταν προθυμος να συνεργαστει με τις υπολοιπες ειδικοτητες γιατρων που με παρακολουθουσαν. Εμεινα εγκυος αμεσως αυτη τη φορα και απο την πρωτη μερα της εγκυμοσυνης μου κανω εντιπηκτικες και εχω πολυ στενη παρακολουθηση απο τον διαβητολογο μου οπου απο πολυ νωρις με εβαλε να ξεκινησω ινσουλινη.

 

Απο μερα σε μερα περιμενω να γεννησω το θαυματακι μου χαρη σε αυτους τους 2 υπεροχους επιστημονες και ανθρωπους!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι περιτο να γραψω την γνωμη μου για τον συγκεκριμενο γιατρο! Ο,τι αλλο θες με πμ!

 

Εξωσωματικη να μην κανεις δεν εχει κανενα νοημα, δεν σε προφυλασει απο επικειμενη αποβολη. κανε υπομονη και θα μεινεις εγκυος (ο γιατρος σου εννοειται πως δεν προκειται να παραδεχτει την δυσκολια στην συλληψη μετα τα εμβολια, μην του το πεις καν).

 

Επαναλαμβανω αυτα που σου ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα, μην απαναπαυτεις στα αντιπατρικα!!! παρε γνωμες και απο αλλες ειδικοτητες ακομη και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα τα εμβολια βρισκω τις τιμες τραβηγμενες απο τα αυτια.εκμεταλλευση.εχει δικιο η christy με εχει βαλει σε σκεψη αλλα (sorry christy)θα κανω ενα(μονο) για λογους συνειδησεως.να ξερω οτι τουλaχιστον πρασπαθησα σε περιπτωση που δεν εχω το ποθητο αποτελεσμα:|

 

να κανεις αυτο που θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα και εγω στην θεση σου μπορει να τα ξαναεκανα !

 

Το θεμα ειναι να μην επαναπαυτεις στα αντιπατρικα! μην ξεχασεις την καμπυλη σακχαρου και την καλλιεργεια σπερματος! αν αυτους τους μηνες που περιμενα για ξεκινησω προσπαθειες (3 αν θυμαμαι καλα, μεχρι να ολοκληρωθει η θεραπεια με τα εμβολια) εκανα την καμπυλη και πηγαινα σε διαβητολογο,τωρα θα ειχα ενα μωρακι που θα κοντευε να χρονισει!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

να κανεις αυτο που θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα και εγω στην θεση σου μπορει να τα ξαναεκανα !

 

Το θεμα ειναι να μην επαναπαυτεις στα αντιπατρικα! μην ξεχασεις την καμπυλη σακχαρου και την καλλιεργεια σπερματος! αν αυτους τους μηνες που περιμενα για ξεκινησω προσπαθειες (3 αν θυμαμαι καλα, μεχρι να ολοκληρωθει η θεραπεια με τα εμβολια) εκανα την καμπυλη και πηγαινα σε διαβητολογο,τωρα θα ειχα ενα μωρακι που θα κοντευε να χρονισει!

 

να σαι παντα καλα christy μου με το καλο και το μωρακι σου.βαλε τα ολα πισω σου τωρα και προχωρα μονο μπροστα.ελπιζω να μην σου ξυπναμε ασχημες αναμνησεις στην κατασταση που εισαι:P:p:p

περιμενουμε να ακουσουμε τα ευχαριστα

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι περιτο να γραψω την γνωμη μου για τον συγκεκριμενο γιατρο! Ο,τι αλλο θες με πμ!

 

Εξωσωματικη να μην κανεις δεν εχει κανενα νοημα, δεν σε προφυλασει απο επικειμενη αποβολη. κανε υπομονη και θα μεινεις εγκυος (ο γιατρος σου εννοειται πως δεν προκειται να παραδεχτει την δυσκολια στην συλληψη μετα τα εμβολια, μην του το πεις καν).

 

Επαναλαμβανω αυτα που σου ειπα και στο προηγουμενο μηνυμα, μην απαναπαυτεις στα αντιπατρικα!!! παρε γνωμες και απο αλλες ειδικοτητες ακομη και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!

christy exw pathei sok kopela moy!den mporw na pistepsw ti perases koritsaki moy eksetias toy!sygnwmh poy se ekana na ksanathumhtheis,me vohtheises omws poli!tha dw ti giatroys exoyme edw sta xania[krhth] giati den moy einai eykolo na enevokatevenw athina pali.apo vdommada kiolas tha kleisw rantevoy!dhladh esy an katalava kala den eixes provlhma me ta antipatrika etsi?axrista ta emvolia poy ekanes e?tha trelathw!!nase panta gerh mesa apo thn kardia moy!me kalo na erthei to mwraki soy!!

Link to comment
Share on other sites

christy exw pathei sok kopela moy!den mporw na pistepsw ti perases koritsaki moy eksetias toy!sygnwmh poy se ekana na ksanathumhtheis,me vohtheises omws poli!tha dw ti giatroys exoyme edw sta xania[krhth] giati den moy einai eykolo na enevokatevenw athina pali.apo vdommada kiolas tha kleisw rantevoy!dhladh esy an katalava kala den eixes provlhma me ta antipatrika etsi?axrista ta emvolia poy ekanes e?tha trelathw!!nase panta gerh mesa apo thn kardia moy!me kalo na erthei to mwraki soy!!

 

christh tha hthela na moy sthleis se parakalw ta thlefwna kai tis dieuthinseis toy diavitologoy kai aimatologoy soy !!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΞΑΠΛΑ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ...................Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.......ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΔΝ ΕΧΩ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΔΝ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΕΝΗ.......ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΩ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ.........Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΜΙΚΡΗ ΓΙΑ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ?

Α. ΧΟΡΙΑΚΗ 63

Β. ΧΟΡΡΙΑΚΗ 91

Γ. ΧΟΡΙΑΚΗ 220

Δ. ΑΙΜΑ

Ε. ΧΟΡΙΑΚΗ 377

ΤΙ ΛΕΤΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΡΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, πρέπει να το πιστέψεις ότι το μωρό θα πάει καλά! Μη σε φοβίζουν τα νούμερα, κι άλλες κοπέλες είχαν ανησυχία με τη χοριακή τους, αλλά γέννησαν κανονικότατα τα μωράκια τους! Να έχεις πίστη και να σκέφτεσαι θετικά! Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά είναι ο μόνος τρόπος να βοηθήσεις το μωρό σου! Να το αγαπάς και να σκέφτεσαι ότι σε 9 μήνες θα το έχεις αγκαλίτσα!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ.ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΡΚΕΤΟ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΟΤΙ ΔΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑΑΙΜΑ? ΛΕΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ?Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΑΛΙ ΧΟΡΙΚΑΚΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΝ ΘΑ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΝ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥΘΕΜΑ? ΛΕΣ ΝΑ ΑΠΕΒΑΛΛΑ?

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου ...ευχομαι ολα να πανε καλα!!

ποσο βδομαδων εισαι??

πρεπει να ξανακανεις χοριακη σε κανα 2 μερουλες και απο κει πλεον θα καταλαβεις αν απεβαλες η οχι!!!

εγω σου ευχομαι το καλητερο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...