Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν κάνει λιπαντικό εάν πας για σύλληψη! Το διάβασα στο καινούριο βιβλίο της εγκυμοσύνης που πήρα. Δε θυμάμαι όμως γιατί, κάτι κάνει στο σπέρμα. Αλλά εγώ δεν πονάω στον κόλπο, πονάω στην κοιλιά, απ΄τον αφαλό και κάτω, διάχυτος είναι ο πόνος.

 

 

Βρε Βάλια μου, στο γιατρό σου το είπες για τον πόνο;

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

είναι μερικών ημερών το θέμα κι έχω ραντεβού μαζί του 1/12, τότε θα του το πω. Δεν ανησυχώ πολύ γιατί είναι μάλλον ψυχολογικό, επειδή πέρασαν οι 6 κύκλοι και φυσικά εξακολουθώ να φοβάμαι μήπως παλλινδρομήσει και η επόμενη κύηση, μετουσιώνω το φόβο σε σωματικό πόνο και μάλιστα εστιασμένο στο όργανο που είναι η πηγή του φόβου μου. Είπαμε, είμαι του γιατρού...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΥΤΟ..........ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΡΙΓΥΡΝΑ ΤΟ ΚΑΚΟ........ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΖΗΣΑ....ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΗΤΑΝ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ?

ΑΝ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΞΑΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΙΜΑ?

ΑΝ ΠΑΩ ΣΤΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΔΝ ΤΟ ΔΕΙ ΤΟΤΕ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΑΠΟΞΥΣΗ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ.......ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΤΕ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΘΑ ΞΑΝΑΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ. ΤΟ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΔΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΑΝΑΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.ΖΗΤΩ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΦΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη, δε χρειάζεται να απολογείσαι σε εμάς, εμείς για αυτό είμαστε εδώ... Για να μας γράφεις ότι σε απασχολεί, ότι σε στεναχωρεί και ότι σε κάνει χαρούμενη. Ξέρεις πόσο κορίτσια έχουν περάσει από εδώ τον τελευταίο καιρό με χαμηλές χοριακές όλο αγωνία, και μετά όλα πάνε καλά? Έχε κουράγιο και περίμενε τον υπέρηχο! Ο γιατρός σου θα σε καθοδοηγήσει και εμείς θα είμαστε εδώ να σου κρατάμε το χέρι (ηλεκτρονικά)!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια σε όλες! χαίρομαι που σας γνωρίζω έστω και υπ αυτές τις συνθήκες!

κι ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης.

 

αυτό που ξέρω είναι ότι μία παλίνδρομη ίσον καμία και δεν αποτελεί κανένα δεδομενο ότι θα ξαναμπει μια γυναίκα σε τέτοια διαδικασια. οπότε φιλη Ειρήνη έσω αισιόδοξη!

 

Βικυ μου με το καλό ο γιόκας σου!!! χαίρομαι κι εγώ μαζί σου κι ας μη γνωριζόμαστε!

 

δεν έχω καταλάβει ποια είναι η θεραπεία που ακολουθείται; πως γίνεται η επαναφορά του κύκλου; εγώ πήρα μόνο αντιβίωση και για 3 μέρες χαπάκια για τη μήτρα. τίποτε άλλο. ο κύκλος μου ήταν 26 μέρες. και απ ότι μου πε ο γιατρός τώρα πρέπει να μετράω απ τις 15.10.

 

μακάρι να γεμίσουμε μωρά σιγά σιγά κι εδώ!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια σε όλες! χαίρομαι που σας γνωρίζω έστω και υπ αυτές τις συνθήκες!

κι ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης.

 

αυτό που ξέρω είναι ότι μία παλίνδρομη ίσον καμία και δεν αποτελεί κανένα δεδομενο ότι θα ξαναμπει μια γυναίκα σε τέτοια διαδικασια. οπότε φιλη Ειρήνη έσω αισιόδοξη!

 

Βικυ μου με το καλό ο γιόκας σου!!! χαίρομαι κι εγώ μαζί σου κι ας μη γνωριζόμαστε!

 

δεν έχω καταλάβει ποια είναι η θεραπεία που ακολουθείται; πως γίνεται η επαναφορά του κύκλου; εγώ πήρα μόνο αντιβίωση και για 3 μέρες χαπάκια για τη μήτρα. τίποτε άλλο. ο κύκλος μου ήταν 26 μέρες. και απ ότι μου πε ο γιατρός τώρα πρέπει να μετράω απ τις 15.10.

 

μακάρι να γεμίσουμε μωρά σιγά σιγά κι εδώ!!!

 

Κι εγώ τα ίδια ακριβώς, αντιβίωση πήρα, είχα κύκλο 26 ημερών και ξεκίνησα να μετράω από την ημέρα της απόξυσης. Μόνο που είχα και 15 μέρες αίμα και είχα απελπιστεί, πέρασα ένα μήνα σχεδόν με αιμορρραγία...:mad: Όμως ήμουν τυχερή μέσα στην ατυχία μου, η περίοδος ήρθε κανονικά και ο κύκλος έστρωσε με τη μία.

 

Απ' το στόμα σου και στου Θεού (ή του σύμπαντος) το αυτί Άννα!

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΧΕΙ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑ ΣΥΛΛΗΨΗ?ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΑ..............ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ............ΔΝ ΞΕΡΩ..........ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΓΕΝΕΣΤΕΡΗ ΣΥΛΛΗΨΗ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ ειχα για καμια 20αρια μέρες χρωματισμένα υγρά καθόλου αιμοραγία!

ωχ αμάν! λέτε να τελειώνουν τα ψωμιά μου στο θέμα τεκνοποίησης; υποτίθεται είναι καλό να επανέλθεις γρήγορα!

 

δε νομίζω η απόξεση να έχει κάποιο ρόλο στο μετά. αρκεί να χει κάνει ο γιατρός καλή δουλειά φαντάζομαι ή να μην οφείλεται η αποβολή σε μικρόβιο του οργανισμού το οποίο δεν έχει φύγει...

 

είμαι αισιόδοξη σήμερα...νομίζω όλα θα πάνε καλά....όταν βραδιάζει αλλάζω γνώμη...καρκίνος γαρ....

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αννούλα

εχω και γω δύο αγοράκια, έκανα απόξεση τον ιούνιο, είχα λίγο αίμα(μη σου πώ μόνο την πρώτη μέρα) και μετά κοκκινοκίτρινα υγρά (τι λέμε πρωϊ πρωϊ), και περίοδος μου ήρθε στις 30 ακριβώς. Ο κύκλος μου επανήλθε αμέσως, άφησα 3 κύκλους να περάσουν και είμαι στον 2ο μήνα προσπαθειών....Όλα καλά θα πάνε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΣΟΥ ΑΠΟΞΕΣΗ?

ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ..................ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ........

ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΗΣΟΥΝ ?

Link to comment
Share on other sites

να σου πω να γελασεις κιολας : λενε οι εαν τελειωσεις εσυ στο...... κανεις κοριτσακι ενω εαν....ο συζυγος το απολαυσει πιο πολυ αγορακι:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τωρα ο συνδιασμος και των 2 δεν ξερω τι κανει:-P:razz::-Pχαλαρωσε

Ναι αλλα κουκλα μου αν ο αντρας δεννν το ευχαριστηθει παιδι δεν γινεται ετσι και αλλιως :D:D:Dχαχαχαχααχα , παντως σε μας εγινε το αντιθετο :rolleyes:

οταν το καταχαρηκα και εγω βγηκε αγορακι , οταν η απολαυση ηταν μονο του αντρουλη βγηκε κοριτσακι και τωρα που 3ανα χαρηκαμε και οι 2 δεν μαθαμε ποτε τι ηταν αν και οπως εχω πει πιστευω οτι ηταν αγορακι .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ ειχα για καμια 20αρια μέρες χρωματισμένα υγρά καθόλου αιμοραγία!

ωχ αμάν! λέτε να τελειώνουν τα ψωμιά μου στο θέμα τεκνοποίησης; υποτίθεται είναι καλό να επανέλθεις γρήγορα!

 

δε νομίζω η απόξεση να έχει κάποιο ρόλο στο μετά. αρκεί να χει κάνει ο γιατρός καλή δουλειά φαντάζομαι ή να μην οφείλεται η αποβολή σε μικρόβιο του οργανισμού το οποίο δεν έχει φύγει...

 

είμαι αισιόδοξη σήμερα...νομίζω όλα θα πάνε καλά....όταν βραδιάζει αλλάζω γνώμη...καρκίνος γαρ....

 

Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, εγώ για παράδειγμα στον κύκλο μου έχω 7 μέρες αίμα! Οπότε φαντάζομαι είναι λογικό να έχω και πολύ αίμα στην απόξυση. Ήμουν 9 εβδομάδων, ίσως να παίζει κι αυτό κάποιο ρόλο...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Αν απευθύνεσαι σε μένα ειρήνη, ήταν η πρώτη μου απόξεση, ήμουν 5 και κάτι εβδομάδων, δεν αναπτυσσόταν ο σάκος από την αρχή. Εκανα μετά εξετάσεις, βρήκα ότι είχα χλαμύδια, κάναμε εγώ και ο σύζυγος θεραπεία. (αντιβίωση). λΕκανα και καρυότυπο, μπας και επρόκειτο για χρωμοσωμική ανωμαλία αλλά δεν. Επίσης έκανα και εξετάσεις για θρομβοφιλία, είναι οριακές για αγωγή σε περίπτωση εγκυμοσύνης οι τιμές μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ μακάρι να τριτώσει η ευτυχία σου γρήγορα συνονόματη!!!

 

εγώ ήμουν 10 και 2 όταν έκανα απόξεση. μια βδομάδα παραπάνω και θα έκανα γέννα, τραγικό...

 

τεσπα αφού δε μου πε ο γιατρός για παραπάνω εξετάσεις, θα το αφήσω έτσι. γύρω στις 25 του μήνα θα πάω για πρώτη εξέταση.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κουκλα μου αν ο αντρας δεννν το ευχαριστηθει παιδι δεν γινεται ετσι και αλλιως :D:D:Dχαχαχαχααχα , παντως σε μας εγινε το αντιθετο :rolleyes:

οταν το καταχαρηκα και εγω βγηκε αγορακι , οταν η απολαυση ηταν μονο του αντρουλη βγηκε κοριτσακι και τωρα που 3ανα χαρηκαμε και οι 2 δεν μαθαμε ποτε τι ηταν αν και οπως εχω πει πιστευω οτι ηταν αγορακι .

 

 

δεν υπαρχουν κανονες.δεν τα πιστευω αυτα αλλα μου αρεσει να τα ακουω.το θεμα ειναι ενα:

τελειομηνο και γερο να 'ναι.ευχη μου προς ολες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν κανονες.δεν τα πιστευω αυτα αλλα μου αρεσει να τα ακουω.το θεμα ειναι ενα:

τελειομηνο και γερο να 'ναι.ευχη μου προς ολες σας!!!!

 

http://www.fskilkis.gr/index.php?option=com_womancalendar&action=render&josDate=2010-10-29&josMP=26&josML=7

 

δείτε αυτό, σου λέει ποιες μέρες είναι κατάλληλες για αγόρια και ποιες για κορίτσια. Για όσες ενδιαφέρονται...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου παντως ευχομαι πραγματικα να εχει ευτυχη καταληξη αυτη η εγκυμοσυνη , ειναι οντως αρκετα νωρις ακομα , λιγο υπομονη θα χρειαστεις μονο μεχρι να μαθεις περισσοτερα .Πωπω αννα μου απο τη μια τυχερη μεσα στην ατυχια σου , γλυτωσες τουλαχιστον τα χειροτερα με τοκετο , αυτο ετρεμα και εγω , μην χρειαστει να κανω τοκετο με αυτο τον τροπο .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ......... ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ........... ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ................ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΞΕΡΩ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΝΕΙΣ ΝΕΡΟ...............ΔΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΙΔΙΟ..........ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ...........

Link to comment
Share on other sites

πρώτες μέρες μετά τη περίοδο και τα 2 μου τα παιδιά και ήταν αγόρια.

μάλλον έχει να κάνει με το πότε έχεις ωορηξία, νομίζω εγώ πολύ νωρίς.

 

ό,τι και να ναι όμως όταν πρωταρχίσει να κουνιέται στη κοιλιά σου θες αυτό και μόνο αυτό! το δικό σου!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βίκυ κι εσύ στο τρίτο;;; τι γίνεται βρε κορίτσια;

νομίζω ότι τα παιδια μας μας βοηθούν σε αυτό.

στη δική μου περίπτωση πρώτη φορά εκείνες τις μέρες χάρηκα που τα μικρά μου ήταν κρυωμένα και είχα κάτι να κάνω νύχτα-μέρα!

 

δεν μου επιτράπηκε να μη προχωρήσω αμέσως, να μη σηκωθώ αμέσως, να μη πάψω να μιλάω γι αυτό αμέσως...και το οφείλω στα παιδιά μου.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αννα μου το 3ο παιδακι ητανε . Σιγουρα ειναι πολυ πιο ευκολο για μας που εχουμε ηδη παιδακια , απλως η απωλεια ειναι παντα απωλεια . Εμενα τις τελευταιες μερες μου βγαινει σε ενταση , νευρα , αλλες φορες απλα θελω να εχω το μυαλλο μου ασχολημενο . Θα περασει σιγουρα καποιθα στιγμη η ενταση και η τοση στεναχωρια , σιγουρα το καλυτερο φαρμακο ειναι να εχεις ολημερα κατι να κανεις .

Μην απελπιζεστε κοριτσια σιγουρα θα ερθει μια εγκυμοσυνη που θα μας φερει μωρακι στην αγκαλιτσα.

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

δε το συζητώ! όλοι μου έλεγαν καλά πως κάνεις έτσι έχεις 2! και τους απαντούσα μέχρι πριν λίγο καιρο είχα 3! όση χαρά φέρνουν τα παιδιά που έρχονται άλλο τόσο πονο φέρνουν τα παιδιά που χάνονται.

 

προσπάθησε ν αλλάξεις κάτι στη καθημερινότητά σου και θα αλλάξει και η διάθεση σου.

το τελευταίο μήνα έκοψα τα μαλλιά μου, πήρα νταντά για κάθε σαββατόβραδο και βγαίνω με τον άντρα μου, αγοράσαμε μηχανή, διαβάζω ένα αστυνομικό βιβλίο τη βδομάδα, βάζω πλυντήριο και σιδερώνω κάθε μέρα....όπου ξεσπάει κανείς....

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...