Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καφέ "η Βάφτιση!!"


administrator

Recommended Posts

Ο παπας και η κολυμπηθρα οντως θα σκουπιστουν με την εν λογω πετσετα και η συγκεκριμενη πετσετα δεν επιστρεφετε στους γονεις.. Δεν ξερω τι κανουν τοσες πετσετες βεβαια που μαζευουν παντως δεν τις δινουν πισω.

οποτε βγαλτε την εντελως απο το σετ και βαλτε μια φτηνη πετσετουλα ασπρη η στα χρωματα του σετ.. γιατι η νεοκορισσα που συνηθως την παιρνει αν βρει 2 θα παρει αυτη απο το σετ.

 

Επισης επειδη οι περισσοτεροι χανουν τα μπουκαλακια απο το λαδι εχετε το νου σας.

οταν βαφτισε η αδελφη μου πλακωθηκα με τη νεοκορισσα για να παρουμε πισω το μπουκαλακι..

οποτε στη βαφτιση του δικου μου ειχα βαλει ενα ατομο να κανει ειδικα αυτο.. να βουτηξει το μπουκαλακι απο το τραπεζι την ωρα που αδειασε..

Επισης φροντιστε το μπουκαλακι να μην ειναι γεματο. μεχρι τη μεση φτανει.. Το λαδι που μενει δεν πρεπει να φυγει απο την εκκλησια οποτε η σου κρατανε το μπουκαλακι ή το ριχνουν ολο στο παιδι. Εγω αυτο δεν το ηξερα και ενανα νοημα στη νονα να το χυσει ολο και το παιδι ηταν ετοιμο για το φουρνο μετα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πήρα και το πατούμενο!!!!!

nine west σατεν φούξια πέδιλο! ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Με την πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω φωτό... όχι τώρα πάντως γιατί με δουλεύει ο άντρας μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

πήρα και το πατούμενο!!!!!

nine west σατεν φούξια πέδιλο! ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Με την πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω φωτό... όχι τώρα πάντως γιατί με δουλεύει ο άντρας μου :lol:

κάτι που δεν είναι φούξια, αγόρασες πιδίμ???

μη μη μη! μου πεις...φαντάζομαι:P:P:lol:

 

μεγειά και καλοφόρετα:D:D

Link to comment
Share on other sites

μαριλιτα σε ευχαριστω!!!βρε κοριτσια εχω απορια τι να φορεμα να παρω; με τα σκαμπανεβασματα του καιρου;;αν κανει κρυο;;εκλεισα για τις 12/10 δωστε τα φωτα σας...

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας ή αυτους??????????????????

 

Παντως κι εμενα που βαφτισα τον Ιουνιο το κοριτσακι μου,

μου ζητησε η νεοκορισα την μικρη πετσετουλα,

μαλιστα μου ειπε να την πλυνω στην θαλασσα

και μετα να την παω στην εκκλησια........ :?

...ακομη περιμενει................ :roll:

 

Πες το ψέμματα!!!

 

Απλά, μιλάει μέσα μου ακόμη το παιδάκι που κάποτε πήγαινε στα "Κυκλάμινα"!!!

(Ξέρετε, κατά τα χρόνια της αρχαιότητας που ήμουν παιδάκι, πήγαινα σε ένα... light κατηχητικό που ονομαζόταν "Κυκλάμινα"! Και όχι επειδή μου το επέβαλλαν οι γονείς μου! Άλλωστε, είναι θρήσκοι, αλλά ουχί θρησκόληπτοι... ΟΙΚΕΙΟΘΕΛΩΣ! Επειδή πήγαινε και η τότε κολλητή μου φίλη Ναταλία -καλή της ώρα όπου και αν βρίσκεται!)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν στα μπουκλάρει και στη συνέχεια σου κάνει έναν ωραίο glamourus κότσο με ωραία σκουλαρίκια θα είσαι κούκλα!!!! Πάντως λογικά φταίει το χαμηλό σίδερο στον οργανισμό σου κάνε καμιά εξετασούλα και μετά ψίσεμε κι εμένα γιατί έχω παρόμοιο πρόβλημα.... αλλά στις συμβουλές είμαι καλή χι χι

 

 

Τι εννοεις glamourous;;

 

Εννοώ να σου κάνει κάτι περίτεχνο με έντονα πιασίματα από μπουκλίτσες για να δώσει όγκο στο χτένισμα και ίσως ανάμεσα κάποια ασημένια μπιλάκια , κοκαλάκια ή σπρέυ χυσόσκονη αν κο΄λλάει με το ρούχο...

<πώς είναι ένας βραδυνός κότσος - έχει κάνει και η Μενεγάκη ένα σωρό!!!! αντέγραψε κάτι τέτοιο.... :lol:

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ τον πόνο μου;;;;

Με όλα αυτά τα φορεματάκια που διαβάζω και τις μαμάδες που πρέπει να ξεχωρίζουν, αντιλαμβάνομαι γιατί με βλέπουν όλοι σαν την τρελή του χωριού!! Άσε που άρχισα να λυπάμαι την πεθερά μου... εξηγούμαι: εγώ ναι μεν έχω τα γνωστά +20 κιλά πάνω μου αλλά δεν είναι αυτό που με απέτρεψε να δείξω γάμπα στη βάφτιση του γιόκα μου. Είναι που ήμουν πάντα χύμα τζην-t-shirt-αθλητικό παπούτσι, αγοροκόριτσο ένα πράμα. Το να βάλω φόρεμα μου φαίνεται εξίσου εξωπραγματικό με το να το βάλει ο άντρας μου. Μόνο το νυφικό μου έχω φορέσει κι αυτό με τρομερά γέλια, χαχαχαχα, κοίτα καλέ πώς είμαι, κάπως έτσι ντύθηκα εγώ νύφη με τις φίλες μου να βγάζουν φωτογραφίες σαν τρελές για να το πιστεύουμε αργότερα ότι ΝΑΙ, ΣΥΝΕΒΗ!!!

 

Οπότε στη βάφτιση παντελονάκι και τοπάκι, για τακούνι ούτε λόγος, φλατ πεδιλάκι, σχεδόν παραλίας (με αυτό μάλλον φρίκαρε πιο πολύ η πεθερά μου, ευτυχώς η άλλη της νύφη είναι νορμάλ), ο μπαμπάς μας που είναι μία από τα ίδια (πώς αλλιώς θα έστεκε δίπλα μου;;) ούτε λόγο για γραβάτα (ούτε στο γάμο δεν είχε βάλει) και απλά δώσαμε χώρο στο νονό και τη νονά που είχαν ντυθεί "όπως έπρεπε". Δεν ένιωθα λίγη, καθόλου μάλιστα, κανένας άλλος δεν έζησε τη βάφτιση όπως εγώ και δεν είχα χρόνο ούτε να λάμπω ούτε να σβήνω, μόνο να κλαίω από συγκίνηση για το λουλουδάκι μου που έπαιρνε όνομα.

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν στα μπουκλάρει και στη συνέχεια σου κάνει έναν ωραίο glamourus κότσο με ωραία σκουλαρίκια θα είσαι κούκλα!!!! Πάντως λογικά φταίει το χαμηλό σίδερο στον οργανισμό σου κάνε καμιά εξετασούλα και μετά ψίσεμε κι εμένα γιατί έχω παρόμοιο πρόβλημα.... αλλά στις συμβουλές είμαι καλή χι χι

 

 

Τι εννοεις glamourous;;

 

Εννοώ να σου κάνει κάτι περίτεχνο με έντονα πιασίματα από μπουκλίτσες για να δώσει όγκο στο χτένισμα και ίσως ανάμεσα κάποια ασημένια μπιλάκια , κοκαλάκια ή σπρέυ χυσόσκονη αν κο΄λλάει με το ρούχο...

<πώς είναι ένας βραδυνός κότσος - έχει κάνει και η Μενεγάκη ένα σωρό!!!! αντέγραψε κάτι τέτοιο.... :lol:

 

 

Έχω την εντύπωση ότι έχω μια μικρή, (αναιπαισθητη) διαφορά εμφάνισης με τη Μενεγάκη αλλα καλή ιδέα. Θα δω αν μπορεί να κάνει κάτι καλό η κομμώτρια γιατί πρέπει να πιάνουν και τα χέρια της για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera! ORIONOMAMA esi poy eheis faei thn agora... .mipos xereis pou brisko baptistika dior??? parageila apo to chilidren salon ta rouxalakia....kai molis pou prolava... alla mou efagan ta papoutsakia....

PARAKALO OLES OSES XEROUN NA MOU POUN POU 8A VRO BAPTISTIKOULIA DIOR MIPOS KAI BRO TO SET PAPOUTSAKIA

 

MERCI

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!!!

τελη οκτωβριου θα βαφτισουμε το ζουζουνι μας δεν εχω κανει ακομη τιποτα!!!!σημερα ειδα οτι ειναι 1 σεπτεμβριου(καλο μηνα σε ολες) και μ'επιασε αγχος!!!!εκκλησια και κεντρο εκλισα.δεν προλαβαινω λογο δουλειας.τι πρεπει να ξεκινησω να κανω σιγα σιγα;

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera! ORIONOMAMA esi poy eheis faei thn agora... .mipos xereis pou brisko baptistika dior??? parageila apo to chilidren salon ta rouxalakia....kai molis pou prolava... alla mou efagan ta papoutsakia....

PARAKALO OLES OSES XEROUN NA MOU POUN POU 8A VRO BAPTISTIKOULIA DIOR MIPOS KAI BRO TO SET PAPOUTSAKIA

 

MERCI

 

Ρώτα και εδώ:

 

Bimbo

ΠΑΤΗΣΙΩΝ 339Β

τηλ. 210 20.24.579

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....

ΤΗ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΘΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ????

ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΟΛΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!! ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΑΡΑΓΕ?????

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ! Εχτές ήταν μέρα βαπτίσεων για εμάς , σαν καλεσμένοι βεβαια !

 

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας 2 ιδέες (μια απο κάθε βάπτιση ) που μου φάνηκαν πολύ προτότυπες και πραγματικά όμορφες!

 

Η πρώτη έχει να κάνει με το τραπέζι : αντί για αριθμούς στα τραπέζια ...

δλδ Ο Κος & Κα ...Παπαδοπούλου κάθονται στο Νο 1 ... μας έιπαν ... κάθεστε στην Χιονάτη !!!! Είχαν ονομάσει όλα τα τραπέζια με ονόματα ηρώων απο παραμύθια ! Πιτερπάν , Κοντορεβιθούλης , Χιονάτη , Σταχτομπούτα ...κ.τ.λ !

 

Και η 2η ιδέα ήταν ότι η Καλή νεράιδα (μια κοπέλα απο ένα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης - μιας και η όλο βάπτιση είχε θέμα νεράιδα....) όπου απασχολούσε τα παιδάκια , μοίρασε μετα το φαγητό σε όλα τα παιδια (που κυριώς ανω των 5 χρονων παρακολουθούσαν ....) μεγάλα χρωματιστα χαρτόνια και μαρκαδόρους .... και τους ζήτησε να ζωγραφίσουν κάτι για την νεωφώτιστη , το κοριτσάκι που βαπτίστηκε!!!

 

Το αποτέλεσμα ήταν φ ο β ε ρ ό .... :D:D:D ευχές , καρδούλες σπιτάκια , ηλιοι , πεταλούδες , αυτοκίνητα , δεντρα , και χιλιες 2 άλλες ιδέες που μπορεί ενα παιδικό μυαλουδάκι να κατεβάσει !!!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Εχτές ήταν μέρα βαπτίσεων για εμάς , σαν καλεσμένοι βεβαια !

 

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας 2 ιδέες (μια απο κάθε βάπτιση ) που μου φάνηκαν πολύ προτότυπες και πραγματικά όμορφες!

 

Η πρώτη έχει να κάνει με το τραπέζι : αντί για αριθμούς στα τραπέζια ...

δλδ Ο Κος & Κα ...Παπαδοπούλου κάθονται στο Νο 1 ... μας έιπαν ... κάθεστε στην Χιονάτη !!!! Είχαν ονομάσει όλα τα τραπέζια με ονόματα ηρώων απο παραμύθια ! Πιτερπάν , Κοντορεβιθούλης , Χιονάτη , Σταχτομπούτα ...κ.τ.λ !

 

Και η 2η ιδέα ήταν ότι η Καλή νεράιδα (μια κοπέλα απο ένα κέντρο δημιουργικής απασχόλησης - μιας και η όλο βάπτιση είχε θέμα νεράιδα....) όπου απασχολούσε τα παιδάκια , μοίρασε μετα το φαγητό σε όλα τα παιδια (που κυριώς ανω των 5 χρονων παρακολουθούσαν ....) μεγάλα χρωματιστα χαρτόνια και μαρκαδόρους .... και τους ζήτησε να ζωγραφίσουν κάτι για την νεωφώτιστη , το κοριτσάκι που βαπτίστηκε!!!

 

Το αποτέλεσμα ήταν φ ο β ε ρ ό .... :D:D:D ευχές , καρδούλες σπιτάκια , ηλιοι , πεταλούδες , αυτοκίνητα , δεντρα , και χιλιες 2 άλλες ιδέες που μπορεί ενα παιδικό μυαλουδάκι να κατεβάσει !!!

 

τελειες ιδεες!

Link to comment
Share on other sites

Agapi6 μου την ημέρα της βάφτισης μπορεί να είσαι και καλύτερη και πιο λαμπερή από την Μενεγάκη άσε που όταν θα μιλάς δεν θα πετάς βατράχια!!!!!!!!

 

Άντε με το καλό!!!!!! :lol::lol::lol:

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

να ζητησω απο εδω λιιγη βοηθεια?? προσπαθωντας να δωσω ενα χαλαρο τονο στο προσκλητηριο μας σκεφτηκαμε να βαλουμε σκιτσα απο ξωτικα στο εμπρος μερος του προσκλητηριου και ενω βρηκα κατι ομορφο για ζευγαρι, δεν μπορω να βρω πουθενα για μωρουλι..

καμια δ/νση μηπως ξερει καμια?? εχω δοκιμασει τα παντα το ιντερνετ (απο ξωτικο ως νανακι και οοοοοοοοτι μπορει να φανταστει κανεις) σε ελληνικα και αγγλικα αλλα ολο μου εμφανιζει κατι ασχημα με μυτερα αυτια ενω εγω θελω κατι πιο ανθρωπινο.. μηπως κανεις????

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

οι εικονες που μας προτεινε αυτος που θα κανουμε τα προσκλητηρια ειναι οι παρακατω:

ds.jpg

 

το ζευγαρι μου αρεσε πολυ αλλα το μωρουλι απο πανω ειναι λιγο μακαβριο και ψαχνω κατι παραπλησιο με το ζευγαρι..

 

υποσ.: λαιβ ειναι πολυ πιο ωραια και τα χρωματα και τα σκιτσα..μην σας ξεγελαει η εικονα..

 

γι αυτο λεω κατι σε ξωτικουλι ισως αλλα σε πιο ανθρωπινο χωρις μυτερα αυτια θα ταιριαζε καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...