Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όταν η χαρά σκιάζεται από τη θλίψη...


Recommended Posts

ψυχούλα μου χίλια συγγνώμη που τώρα το είδα κι άργησα τόσο να σου συμπαρασταθώ.

Θα σου πω να κάνεις κουράγιο και φυσικά να συνεχίσεις να χαίρεσαι για τον ερχομό της μπέμπας σου. Με την μανούλα σου να δείς που όλα θα πάνε καλά και θα ζήσει κι αυτή την απόλυτη ευτυχία που η μικρή της κορούλα θα γίνει μανουλίτσα.

Θα είμαστε όλες κοντά σου για ό,τι χρειαστείς. Να μας μιλάς, να μας λες τον πόνο σου και φυσικά να μας χαρίζεις χαμόγελα οκ;

Θέλω να είσαι καλά και να σκέφτεσαι μονάχα θετικά...

προς το παρόν σε φιλώ κι εγώ κι ο ζόρικος γιος μου... :D:D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ καρδουλα μου..ματωσε η ψυχουλα σου..θελω να εισαι δυνατη ομως και θα δεις πως ολα θα πανε καλα..θα το αντιμετωπισει η μανουλιτσα σου και θα ειναι κοντα σου..απλα τωρα ειναι λιγο δυσκολη περιοδος που θελει δυναμη απολους σας...

σε παρακαλω..κοιτα τη μπεμπουλα σου τωρα και ο ερχομος της θα δεις θα σας δωσει νεα ελπιδα για τη ζωη...με το καλο να πανε ολα για ολους σας...

 

ήρθες στη ζωή μου και νιώθω να ζώ ξανά...

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου, είναι τόσο δύσκολο αυτό που περνάς αυτήν την στιγμή αλλά το σημαντικότερο είναι να έχεις πίστη. Η μορφή του καρκίνου που έχει η μανούλα σου δεν είναι μη αναστρέψιμη, και ξέρω από το δικό μου περιβάλλον, ΌΛΕΣ τις περιπτώσεις γυναικών που το ξεπέρασαν. Μην πικραίνεις την καρδούλα σου, όλα θα πάνε μία χαρά, και η μαμά σου γρήγορα θα αναρρώσει και εσύ γρήγορα θα γνωρίσεις το κοριτσάκι που "φτιάχνεις" τώρα στην κοιλίτσα σου, και κάποτε θα περπατάτε στο δρόμο σαν τις 3 Χάριτες, κόρη, μαμά και γιαγιά.

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ!

Link to comment
Share on other sites

γλυκια μου,είναι δύσκολο,πολύ δύσκολο,όταν αρρωσταίνουν ανθρωποι που αγαπάμε,αλλά έχε πίστη και κουράγιο-θα κάνεις το μωράκι σου και θα το χαίρεστε και εσύ και η μαμά σου,όλα θα πάνε καλά...ναί,είναι λογικό να στεναχωριέσαι και να απογοητεύεσαι,αλλά σε παρακαλώ,ένα βήμα τη φορά κι όλα θα είναι εντάξει :)

 

οι σκέψεις μου και οι προσευχες μου μαζι σας

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι τα πράγματα να πάνε καλά για τη μαμά σου και για την οικογένειά σας γενικά. Αν και δεν είναι εύκολο - το φαντάζομαι - προσπάθησε να είσαι ειλικρινής αλλά και αισιόδοξη, τόσο για τη μαμά σου όσο και για το παιδί σου/τον εαυτό σου. Μην σκέφτεσαι τα χειρότερα και μην αφήνεσαι σε τέτοιες σκέψεις. Με καλύτερη ψυχολογία η μαμά σου θα πάει καλύτερα και το μωράκι θα γεννηθεί κι αυτό επίσης καλύτερα. Τα οποία εύχομαι ολόψυχα!

ut70pP4.jpgut70p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρώτα απ'όλα εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μητέρα σου!

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί τα πέρασα και γω με την μητέρα μου στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου, διαγνώστηκε δεύτερος καρκίνος στο στήθος. Ξέρω χάνεις τη γη κάτω από τα πόδια σου και λες δεν μπορεί να είναι αλήθεια.... Μετά όμως, αφού πέρασαν όλα αυτά (έχουν περάσει 6 χρόνια από το πρώτο και 3 από το δεύτερο) η μαμά μου αισθάνεται τυχερή γιατί της δώθηκε η ευκαιρεία να το παλέψει. Βασικός παράγοντας είναι η ψυχολογία θα σας το πουν και οι γιατροί.. Η μητέρα μου όχι μόνο είχε καλή ψυχολογία αλλά είχε και δίψα για ζωή και θέλω να πιστεύω πως τα κατάφερε..

 

Εύχομαι το καλυτερο μέσα από τη καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 μηνες η γιαγια του αντρα μου διαγνωστηκε με καρκινο στο στηθος.

Εκανε μαστεκτομη κ ειναι μια χαρα. Η ηλικια της? 86!!!!!!

Περαστικα στην μαμα σου κ προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο γλυκιά μου,όλα θα πάνε καλά...Αν ο καρκίνος είναι μόνο το μαστό κ είναι νωρίς καλύτερα ας κάνει την εγχείρηση χωρίς 2η σκέψη.Οταν είναι σε πρωιμο στάδιο όλα προλαμβ'ανονται κ θεραπεύονται...Οσο για σενα.Προσπαθησε να μην σε πάρει από κατω,σε νιώθω απολυτα κ μενα η μαμα μου έχει κάποια σοβαρά προβλήματα κ σκέφτομαι μόνο αυτή...Προσευχήσου στο Χριστούλη κ όλα θα πάνε καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Koρίτσια τα δύσκολα έφτασαν!

Μετά τη γέννηση της μπεμπούλας μας η χαρά της μητέρας μου ήταν πολύ μεγάλη. Αυτό με έκανε να σκεφτώ ότι για λίγο καιρό θα ξεχαστεί το ζήτημα της και θα ασχοληθεί με μας, μέχρι τουλάχιστον τα νεότερα της εγχείρησης.

Το δραματικό είναι ότι μια μέρα μετά την γέννηση της μικρής μας, η μητέρα μου "έχασε" τον αδερφό της. Ειρωνεία; Κάποιοι λένε ότι "όταν κάποιος έρχεται κάποιος άλλος φεύγει." Μηπως τελικά αληθεύει;;;

Και εκεί που για λίγο είχε ξεχαστεί, έπεσε ψυχολογικά για ακομη μια φορά.

Τώρα, 2μιση εβδομάδες μετά μαθαίνουμε οτι η εγχείρηση τελικά θα γίνει την άλλη εβδομάδα και δυστυχώς θα είναι ολική μαστεκτομή.Και παρότι της το είπε ο γιατρός, όλοι αποφεύγουμε να της πούμε ότι ο όγκος είναι κακοήθης. Τα πράγματα είναι σκούρα.Η μελαγχολία έχει αρχίσει και ακόμη δεν γνωρίζει ότι μετά θα ξεκινήσουν και χημειοθεραπείες. Ποιος να τολμήσει να της το πει; Ούτε τα εγγόνια της δεν θα μπορεί να βλέπει μιας και τώρα δεν θα μπορεί να τα κρατήσει λόγω της κατάστασης της και η αδερφή μου θα πρέπει να βρει κάποιον άλλον να τα κρατήσει. Επίσης αν ισχύσουν όλα τα συνεπακόλουθα που έχω ακούσει για τις χημειοθεραπείες όπως, εμετούς, κατάρρευση, πτώση μαλλιών κτλ., πραγματικά δεν ξέρω αν θα το αντέξει.

Η στεναχώρια μου είναι μεγάλη. Προσπαθώ να μην τα σκέφτομαι για να μην επηρεάζομαι λόγω ότι θηλάζω το μωρό μου. Η γιατρός μου είπε ότι αν στεναχωριέμαι μπορεί να κοπεί το γάλα μου απότομα. Μια ξαδέρφη μου το έπαθε όταν θήλαζε γιατί τότε έχασε τον παππού της. Μου λένε να μην στεναχωριέμαι και να μην το σκέφτομαι. Μα γίνεται ρε κορίτσια;

Ούτε στο νοσοκομείο δεν θα μπορέσω να πάω να δω τη μητέρα μου. Θα είναι 2 ορόφους κάτω και δεν θα μπορώ να κατέβω να την βοηθήσω καλά καλά. Είμαι τόσο απογοητευμένη....

Γιατί παίζει τέτοια παιχνίδια άραγε η μοίρα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου περαστικά στη μανούλα σου !

Σου γράφω για συμπαράσταση αλλα και μηπως σε βοηθήσω λιγο σε καποια πράγματα :)

Τα εγγόνια της η μαμα σου θα μπορει να τα βλέπει δεν υπάρχει προβλημα με τη χημειοθεραπεία . Οι παρενεργειες της χημειοθεραπείας ειναι αναλογα τον οργανισμό του ατομου . Τιποτα δεν ειναι σιγουρο και ποσο εξάντληση θα νιωθει . Τα μαλλακια πέφτουν αλλα ειναι τιποτα μπροστα στην υγεια , σωστά ?:)

Καταλαβαινω πως εισαι πολυ στεναχωρημένη , εισαι και λεχωνα και οι ορμονες δεν βοηθούν , αλλά να ξερεις οσο και να στεναχωρεθεις το γάλα δεν κοβεται . Το χω ακουσει και γω αμετρητες φορες να το λενε αλλα ειναι μυθος . Αν σταματησεις να βαζεις το μωρο σου στο στηθος τοτε σίγουρα θα κοπει το γάλα .

Να εισαι αισιοδοξη και οσο το δυνατον πιο ηρεμη ! Σας ευχομαι ολοψυχα να ειναι ολα περαστικά και γρήγορα :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάνε κουράγιο καλή μου!

Πρέπει να είσαι δυνατή γιατί αλλιώς εσύ θα είσαι η πρώτη που καταρρεύσει.

Σε νιώθω γιατί παραλίγο να χάσω και εγώ τη μανούλα μου κάποια στιγμή.

Όμως πρέπει να σκεφτείς σοβαρά ότι όπως εσύ σκέφτεσαι τη μανούλα σου έτσι και το μωρό σου νιώθει εσένα και πρέπει να φανείς δυνατή για να μπορείς να βοηθήσεις και ανταπεξέλθεις στις ανάγκες και των δυο (γιαγιά και εγγόνι) .

Και τα δύο αυτά πολυαγαπημένα σου πρόσωπα έχουν ανάγκη την δύναμη της ψυχής σου!

Μην την στερήσεις σε καμιά τους!

Σου εύχομαι όλα να έχουν την καλύτερη δυνατή εξέλιξη για όλους σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

an1cA8h0g411210Mjg1ZGx6fDg3NjY3bGRhfE15IHN3ZWV0IEVsbGkgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς για τις παρενέργειες τις χημειοθεραπείας, ανάλογα το σχήμα που θα αποφασίσει ο γιατρός, μπορεί να είναι από ελάχιστες έως και μηδαμινές. Δεν πέφτουν τα μαλλιά πάντα, ίσως να μην το νιώθει καν ότι κανει χημειοθεραπεία, κι εσείς δε χρειάζεται να της το πείτε με αυτή την ονομασία. Προληπτικά θα της πείτε ο γιατρός θέλει να ακολουθήσεις μια θεραπεία. Εξαρτάται βέβαια από τη θεραπεία, αλλά οι επισκέψεις θα είναι ή εβδομαδιαίες ή δεκαπενθημερες. Ο πατέρας μου έκανε 6 μήνες και γύριζε στο σπίτι και ήταν μια χαρα, έτρωγε κανονικά και ήταν ευδιάθετος, στις αρχές φοβόταν λίγο τις παρενέργειες αλλά μετά πήρε θάρρος. Και θυμάμαι κάποιες φορές που πηγαίναμε για χημειοθεραπεία και ήταν εκεί κατι κοπελίτσες 16-17 χρονών (δράμα, άστα να πανε :cry: ) και έκαναν επιπλέον μια θεραπεία με μια κάσκα, για να μην τους πέσουν τα μαλλια, θέλω να πω λύσεις υπάρχουν.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά, η εγχείρηση θα έχει επιτυχία σίγουρα, είναι πια εγχειρήσεις ρουτίνας αυτές, οι μετεγχειρητική πορεία είναι που έχει σημασία και ακόμα περισσότερο η ψυχολογία και της μητέρας σου και ολων σας...

Περαστικά!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο κοριτσάκι μου!!!

Έχω σχετική πείρα από αυτή την παλιοασθένεια .Πριν 15 χρόνια διαγνώστηκε και στους 2

γονείς μου!Η μαμά μου είχε στο παχύ έντερο κι ο μπαμπάς μου στον προστάτη.Χειρουργήθηκαν ,ακολούθησαν τις θεραπείες τους (μόνο ο μπαμπάς μου χημειοθεραπεία με ένεση 1 φορά το μήνα) και ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ είναι καλά κι οι 2 τους!!!

Θυμάμαι τότε που έμαθα τα καθέκαστα ...ένοιωσα τη γη να φεύγει κάτω από τα πόδια μου.Τα παρουσίαζαν και ιδιαίτερα τραγικά οι γιατροί (ίσως για να ζητήσουν μεγαλύτερο ...φακελάκι) και με είχαν τρομοκρατήσει.Είχα πάθει κατάθλιψη και όταν ήμουν στο σπίτι μόνη ξεσπούσα συνέχεια σε κλάματα.Πήγαινα στο νοσοκομείο και καθόμουν όλη μέρα για παρέα και δεν είχα αίσθηση πείνας -δίψας κτλ.

 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά με την εγχείρηση της μανούλας σου ,να γίνει τελείως καλά και να επιστρέψει κοντά σας γερή και δυνατή για να χαρεί τα εγγονάκια της.Οι προσευχές μας θα τη συνοδεύουν αυτές τις δύσκολες στιγμές...

ΣΤΕΛΛΑ blbnp2.png DF5ip2.png

Link to comment
Share on other sites

όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς.σε αυτή την ασθένεια το μυστικό είναι το χειρουργείο..όπου μπαίνει μαχαίρι, μην φοβάσαι.η μαμά της κουμπάρας μου έχασε το στήθος της αλλά κέρδισε την ζωή της.και οι ελάχιστες θεραπείες που έκανε μετά της έφερναν μόνο λίγο ζαλάδα, τίποτα άλλο.σε αντίθεση με την μαμά μου που δεν το πρόλαβε και δεν έπαιρνε χειρουργείο :cry::cry:

να είσαι ήρεμη και η μπεμπούλα σου σίγουρα θα μεγαλώσει με την γιαγιά της :lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ με αυτό που διάβασα! Τί να σου πω κι εγώ..Κουράγιο, μην σε παίρνει από κάτω, σκέψου θετικά, ότι όλα θα πάνε καλά. Μην σκέφτεσαι τα χειρότερα αλλά τα καλύτερα τα οποία μπορεί να συμβούν στην μανούλα σου! Άνθρωποι με θετική σκέψη και ενέργεια καταφέρνουν να ανταπεξέλθουν καλύτερα σε οποιαδήποτε αρρώστια. Το σημαντικό είναι όσο μπορείς να μην σκέφτεσαι αρνητικά, γιατί το νιώθει και το μωράκι σου και στενοχωριέται κι αυτό. Όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου θετικά καρδούλα μου κι όλα θα πάνε καλά. Εγώ πάντως θα προσεύχομαι για την μανούλα σου.

Να μου φιλήσεις το αγγελούδι σου και να σου ζήσει πάνω απ΄όλα και να είναι πάντοτε γερό!

 

1564517dlsmblx6ju.jpg

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μανούλα σου και ο Θεός να την έχει καλά και να ξεπεράσει το πρόβλημα!!Κάνε κουράγιο και πολλές θετικές σκέψεις!!Πολλά φιλάκια!!

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως ειναι πολυ δυσκολες αυτες οι ωρες που περνατε σαν οικογενεια! μεινε πλαι στην μαμα σου, ουτε εσυ ουτε το μωρο δεν κινδυνευετε!

 

κρατα μας ενημερες και οπως ειπαν και οι αλλες μανουλες, εχε πιστη και κουραγιο! οι σκεψεις μας και οι προσευχες μας μαζι σου!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

Aχ κορίτσια, η μητέρα μου από χτες έχει μπει στο νοσοκομείο και κάνει συνέχεια εξετάσεις. Την Δευτέρα θα τις τελειώσει και τότε θα αποφανθούν όλοι για την κατάσταση και τι ακριβώς θα κάνουν. Βέβαια ξέρουμε ήδη για τη μαστεκτομή αλλά τώρα μας έχουν φοβήσει ότι ο όγκος στον αδένα (μεταξύ στήθους και μασχάλης) μπορεί να είναι και μετάσταση. Έχω τρελαθεί. Τίποτα άλλο δεν σας λέω. Χτες έκλαιγα όλο το βράδυ και το πρωί και δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου από το πρήξιμο. Φοβάμαι πολύ. Έχω χάσει τη γη κάτω από τα πόδια μου...Και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να βοηθήσω και να συμπαρασταθώ αυτή τη δύσκολη στιγμή στη μαμά μου που είναι στο νοσοκομείο.Ειμαι κολλημένη σπίτι με το μπεμπάκι μου και η μαμά μου είναι εκεί και ούτε παρέα δεν μπορώ να της κάνω :cry: Έχω φρικάρει κορίτσια. ΈΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙΙΙΙ...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σε καταλαβαινω... Ιδια κατασταση βιωνουμε και ιδια συναισθηματα. Δεν ξερω τι να σου πω, ευχομαι το καλυτερο. Σε σκεφτομαι πολυ, αλλα τοσες μερες δεν ηξερα τι να σου γραψω. Ισως επειδη ξερω ακριβως πως νιωθεις και λογια παρηγοριας δεν υπαρχουν. Το μονο που υπαρχει και μπορεις να κρατηθεις απο εκει ειναι η ελπιδα. Ολα να πανε καλα ευχομαι και να μην ειναι τιποτα, Και μην πολυδινεις βαση στους γιατρους. Περιμενε τις εξετασεις κι ασ' τους να χτυπιουνται.

Link to comment
Share on other sites

μην απογοητευεσαι καλη μου.. προσπαθησε να εισαι δυνατη, αν και καταλαβαινω πως αυτη την στιγμη αυτο σου φαινεται αδυνατο! το βουνο παντα φαινεται τερστιο οταν εισαι στους προποδες και το κοιτας απο κατω. προσπαθησε οσο μπορεις να δεις το βουνο αυτο απο πιο μακρυα και εχει ο Θεος, μην απογοητευεσαι..

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

Να σκεφτεσαι και να βλεπεις το μωρακι σου και να παιρνεις δυναμη και κουραγιο. Σκεψου επισης ποσο θα χαιρεται και η μανουλα σου οταν με το καλο θα μπορεσει να το ξαναδει και ποση δυναμη θα παρει.Να της το πεις κιολας ετσι ωστε να εχει κατι για να περνει κουραγιο. Ευχομαι τα καλυτερα για εσας!

Link to comment
Share on other sites

εγω -οσο χαλια μπορει να φαινεται αυτο που θα πω- θα σου ελεγα να χαιρεσαι την καθε στιγμη και να ευχαριστεις καθε μερα το Θεο που σε αξιωσε να εχεις την μαμα σου κοντα σε ολες σου τις χαρες και αγωνιες μεχρι τωρα... το γαμο σου, τις εγκυμοσυνες σου... ολα... γιατι εγω ειδα αυτο το εργο με δυστυχως οχι happy end στα 15 μου (το '97) -ειχε ξεκινησει νωριτερα η ιστορια-. Ετσι στα 22 μου που παντρευτηκα δεν ηταν εκει, στα 23 μου που γεννησα δεν ηταν στο μαιευτηριο, και δεν θα ερθει ποτε... αν και παντα νιωθω οτι βρισκεται καπου εκει και με προσεχει... γι'αυτο κανε το σταυρο σου και να'σαι εσυ και ολοι σας δυνατοι... δεν θελω να πω με αυτα οτι θα εχει ασχημη καταληξη, απλα να εισαι δυνατη και να μεταφερεις αυτη τη δυναμη και στη μαμα σου και ολα θα πανε καλα!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

εγω -οσο χαλια μπορει να φαινεται αυτο που θα πω- θα σου ελεγα να χαιρεσαι την καθε στιγμη και να ευχαριστεις καθε μερα το Θεο που σε αξιωσε να εχεις την μαμα σου κοντα σε ολες σου τις χαρες και αγωνιες μεχρι τωρα... το γαμο σου, τις εγκυμοσυνες σου... ολα... γιατι εγω ειδα αυτο το εργο με δυστυχως οχι happy end στα 15 μου (το '97) -ειχε ξεκινησει νωριτερα η ιστορια-. Ετσι στα 22 μου που παντρευτηκα δεν ηταν εκει, στα 23 μου που γεννησα δεν ηταν στο μαιευτηριο, και δεν θα ερθει ποτε... αν και παντα νιωθω οτι βρισκεται καπου εκει και με προσεχει... γι'αυτο κανε το σταυρο σου και να'σαι εσυ και ολοι σας δυνατοι... δεν θελω να πω με αυτα οτι θα εχει ασχημη καταληξη, απλα να εισαι δυνατη και να μεταφερεις αυτη τη δυναμη και στη μαμα σου και ολα θα πανε καλα!

 

Μαργαρίτα καταλαβαίνω τον τρόπο που το λες, αλλα καταλαβαίνεις και εσύ γιατί το έχεις ζήσει, πως είναι να βιώνεις μια τέτοια κατάσταση. Φαντάσου λοιπόν να την βιώνεις μαζί με τη γέννα του παιδιού σου. Ενώ θέλεις να χαρείς τον ερχομό του παιδιού σου, δεν μπορείς γιατί κινδυνεύει η ζωή του πιό αγαπημένου σου προσώπου. Τα συναισθήματα σου γίνονται ανάμεικτα. Θέλεις να γελάσεις και δεν μπορείς. Θέλεις να κλάψεις και δεν πρέπει για το καλό του παιδιού.

Επίσης, επειδή όλα μου τα χρόνια ήμουν σε γενικές γραμμές κατά του γάμου ο καημός της μαμάς μου ήταν να με δει να κάνω οικογένεια. Αργησα να το κάνω, και τώρα που της δίνω αυτή τη χαρά θέλω να τη ζήσει. Ξέρεις, ούτε εμένα με έχει δει νύφη η μαμά μου γιατί απλά δεν έχω παντρευτεί ακόμη. Και την θέλω δίπλα μου όταν θα γίνει αυτό...καθώς και όταν βαφτιστεί η μικρή μου και πάρει το όνομα της. Θέλω να ζήσει αυτές τις χαρές...γιαυτό ανυπομονούσε τόσα χρόνια....Και ΠΡΕΠΕΙ να της ζήσει...

Καταλαβαίνεις;;;

 

Ευχαριστώ όλες σας κορίτσια για την συμπαράσταση σας. Σας το έχω ξαναπεί αλλά θα το λέω συνέχεια. Είστε άξια παρέα στις δυσκολες και μη, στιγμές που έχω περάσει και περνάω.

Προς ενημέρωση σας, ευτυχώς μετά από τόσες εξετάσεις φάνηκε ότι ο όγκος περιορίζεται μονο στον αδένα κοντά στο στήθος. Δεν υπάρχει μετάσταση ευτυχώς. Την Δευτέρα θα γίνει η μαστεκτομή.Εύχομαι να πάνε όλα καλά... :?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...