Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μωρό στην αιμοκάθαρση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 521
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχομαι πολυ γρηγορα να βρεθει το μοσχευμα,κ να εχει μια φυσιολογικη ζωη το μωρο,γιατι κανενα παιδακι δεν αξιζει να περναει ολα αυτα,ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα,κ γρηγορα θα τελειωσουν ολαααααααα

πολλα φιλια στο μικρο αγωνιστη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για το ενδιαφέρον σας για τον μικρούλη μας!!! Είναι πολύ συγκινητικό να ξέρουμε ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί που περιμένουν να μάθουν τι γίνεται με τον Ethan μας....

 

....Προσευχόμαστε σύντομα να γίνει η μεταμόσχευση, δεν είναι ζωή αυτή για ένα μωράκι, κάθε βράδυ να είναι συνδεδεμένο με μηχανήματα.... Θελουμε ο Ethan μας να βγεί νικητής και να έχει την ευκαιρία να μεγαλώσει όπως όλα τα άλλα παιδάκια....

 

Σήμερα θα ξαναέγραφα μήνυμα γιατί είχες καιρό να γράψεις!

Είναι κάτι που προσωπικά εμένα με έχει αγγίξει πάρα πολύ....

 

Προσευχόμαστε κι εμείς μαζί σου :) είναι ήδη νικητής σε όλη αυτή την μάχη και δεν μένει παρά μόνο η ολοκλήρωσή της....

 

Σε λίγα χρόνια θα είναι μια μακρινή δυσάρεστη ανάμνηση και για εσάς και για το μωράκι σας.

Να είστε γεροί, ευτυχισμένοι και αγαπημένοι

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Προσευχόμαστε σύντομα να γίνει η μεταμόσχευση, δεν είναι ζωή αυτή για ένα μωράκι, κάθε βράδυ να είναι συνδεδεμένο με μηχανήματα.... Θελουμε ο Ethan μας να βγεί νικητής και να έχει την ευκαιρία να μεγαλώσει όπως όλα τα άλλα παιδάκια....

 

σας σκεφτόμουν κι εγώ πολύ αυτές τις μέρες

χαίρομαι που όλα είναι καλά και προσεύχομαι κι εγώ μαζί σας να γίνουν όλα και γρήγορα και τέλεια για τον μικρούλι μας !!! :D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχομαι γρήγορα να βγείτε νικητές από αυτή την κατάσταση. Είναι κρίμα ένα μωρό να ταλαιπωρείται έτσι. Οι προσευχές όλων μας μαζί σας.

 

an1cCyH0g411210Nzc3NzlkaHwzNTIxNDQ1YmphZHxUTyBGQUZPVVRBS0kgTU9VIEVJTkFJ.gif

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για το ενδιαφέρον σας για τον μικρούλη μας!!! Είναι πολύ συγκινητικό να ξέρουμε ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί που περιμένουν να μάθουν τι γίνεται με τον Ethan μας....

 

....Προσευχόμαστε σύντομα να γίνει η μεταμόσχευση, δεν είναι ζωή αυτή για ένα μωράκι, κάθε βράδυ να είναι συνδεδεμένο με μηχανήματα.... Θελουμε ο Ethan μας να βγεί νικητής και να έχει την ευκαιρία να μεγαλώσει όπως όλα τα άλλα παιδάκια....

 

Σήμερα θα ξαναέγραφα μήνυμα γιατί είχες καιρό να γράψεις!

Είναι κάτι που προσωπικά εμένα με έχει αγγίξει πάρα πολύ....

 

Προσευχόμαστε κι εμείς μαζί σου :) είναι ήδη νικητής σε όλη αυτή την μάχη και δεν μένει παρά μόνο η ολοκλήρωσή της....

 

Σε λίγα χρόνια θα είναι μια μακρινή δυσάρεστη ανάμνηση και για εσάς και για το μωράκι σας.

Να είστε γεροί, ευτυχισμένοι και αγαπημένοι

:)

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Π-Ε-Ρ-Π-Α-Τ-Η-Σ-Α-Μ-Ε!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D

 

 

Γ-Ι-Ο-Υ-Π-Ι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μάζεψε τασάκια, κλείδωσε ντουλάπια και ετοιμάσου να τρέχεις όλη μέρα από πίσω του..... :P:P:P

 

Πάντως δεν αργήσε να περπατήσει, παρόλη την περιπέτεια του, είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια. Τα περισσότερα παιδιά γύρω στον 15+ μήνα περπατάνε

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο Εthan!!! Διαλυσε τα ολα της μανας σου!!!!!!!!!

Συγχαρητηρια Abbie!! Ειδες που ανησυχουσες; Κι η δικια μου 15 μηνων κοντα 16 περπατησε...

 

Ναι καλά κορίτσια & αγόρια τα περισσότερα τότε περπατάνε, άλλο θέμα που μερικές τα "περπατάνε" από την ώρα που γεννήθηκαν, δηλαδή τα δικά τους τα παιδιά κάνουν τα πάντα από το πρώτο λεπτό που σκάνε μύτη.

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

underage μου, τα έχω ήδη μαζέψει, γιατί μπουσουλάει πολύ γρήγορα και κάνει διάφορες ζουζουνιές (μπαίνει στο πληντήριο, ανοίγει-κλείνει την τηλεόραση, ανοίγει τα ντουλάπια και βγάζει τις κατσαρόλες και .... μια φορά κάτι πάτησε και στο μηχάνημα της αιμοκάθαρσης)

 

Αυτά να τα βλέπουν και οι γιατροί που μας έλεγαν ότι θα είναι πίσω στην ανάπτυξή του....

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα βλέπουν και οι γιατροί που μας έλεγαν ότι θα είναι πίσω στην ανάπτυξή του....

 

......πίθω είναι αυτοί και όλο τουθ το θόι :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Να τους το πεις εκ μέρους μου :wink:

... αφού πρώτα δώσεις ένα φιλάκι στον Ethan

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο σας!!!! Αντε με το καλο να ξεπερασετε ολα τα προβληματα!!!

 

 

Ο μικρουλης εχει πολυ δυναμη και θα βαλει τα γυαλια στους γιατρους του!!! :D

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

ανοιγει ενα καινουργιο κεφαλαιο στη ζωη του Ethan.

μπραβο του,ευχομαι γρηγορα να τρεχει και να ξεπερασει το προβληματακι του.ολα θα πανε καλα κουκλα μου θα το δεις.πολλα φιλακια και στα 2 σου τα πανεμορφα παιδακια.τωρα θα παρω τηλ να το πω και στην μαμα μου να χαρει.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα πρώτη φορά το θέμα και έχω συγκινηθεί αφάνταστα!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα!

Να τον χαίρεστε! :D

και εγω σας ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχετε δυναμη και αισιοδοξια,

τα παιδια μας ειναι οι μεγαλυτεροι μαχητες του κοσμου και μας διδασκουν με τη δυναμη τους....

να τα χαιρεστε τα παιδακια σας

Link to comment
Share on other sites

τελικά του γιατρούς είναι μόνο για να τους ακούμε όχι να τους υπακούμε και να τους ακολουθούμε κατα γράμμα

Εχεις απόλυτο δίκιο! Πήρα το νοσοκομείο και μίλησα μαζί τους, και ανέφερα ότι περπάτησε. Τους έκανε εντύπωση γιατί μου είπαν ότι είναι πολύ δύσκολο και με τα δύο σωληνάκια στην κοιλίτσα του αλλά και το γεγονός ότι στην διάρκεια της ημέρας έχει υγρό αιμοκάθαρσης μέσα του, ώστε να του δίνει και λίγη αιμοκάθαρση όσο δεν είναι συνδεδεμένος στο μηχάνημα. Ολα αυτά κάνουν την κοιλίτσα του πιο βαριά και είναι πιο δύσκολο να περπατήσει.

Κατα τα άλλα, 9 μέρες μείνανε να μπουμε στην λίστα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...