Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

και εγω ειχα κανει προγεννητικο μα μου ξαναεγραψε να κανω εξετασεις στην αρχη της εγγυμοσυνησ,κιλα με ρωτησε ποσα ημουν και καθε φορα που πηγαινα της ελεγα ποσα εβαλα,προς θεου αν της ελεγα ψεμμτα πιο το οφελοσ?πιεση μου επερνε νομιζω απο ενα σημειο κ μετα δεν θυμαμαι καλά ,εγω την εμπιστευομαι παντως και φυσικα τη ρωτουσα παρα πολλα πραγματα και μου απαντουσε σε ολα..βασικα δεν θελει να σε αγχωνει αυτο εχω καταλαβει,μα εγω αγχωνομουν απο την υπερβολικη πληροφορηση που μου παρειχε το ιντερνετ...

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι ο πατέρας ή ο γιος;
και οι δυο ειναι παρα πολυ καλοι. Ο δε πατερας εξαιρετικος. Θελω τα τηλ. και την διευθυνση του ιατρειου του ( αλλα στο ιπποκρατειο ειναι ο γιος τωρα, ετσι δεν ειναι?, και φυσικα στην καλυτερη κλινικη) Επισης αν μπορεις να μας πεις ποσο παιρνει
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο γιο το 2005 οταν εμεινα εγκυος στα διδυμα. Καλός ήταν αλλά δεν μου εκανε κλικ. Τυπικός σε όλα, καλή ενημέρωση. Τελικά επιδή ηθελα να γεννησω στο Παπαγεωργείου τον αλλαξα. Τοτε επερνε 40 ?. Οσο δηλ. και οι περισσοτεροι.

Link to comment
Share on other sites

Το 2008 είχα πάει στον μπαμπά (πολύ καλός) αλλά είναι μεγάλος σε ηλικία και τώρα που έμεινα έγκυος προτίμησα τον γιο. Παίρνει 50euro (40 η επίσκεψη, 50 με τον υπέρηχο, και μου είπε 1000 euro για τον τοκετό)

 

Επίσης, ήθελα να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο (όσο αυτό είναι δυνατόν αφού θα πρέπει να εφημερεύει η κλινική) και αρκετοί γιατροί ενώ είναι σε δημόσια νοσοκομεία σου λένε ότι δεν ξεγεννούν εκεί παρά μόνο σε ιδιωτικές. Το Παπαγεωργίου ήταν κι εμένα η πρώτη μου σκέψη και θα πήγαινα στον Γκριμπίζη αλλά τελικά επικράτησε το Ιπποκράτειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια καλησπερα γνωρίζετε να μου πείτε σας παρακαλώ έναν καλό γιατρό στο ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ? Το πρώτο μου παιδί βγήκε με καισαρική(δυσαναλογία) και έφαγα μεγαλο ζόρι στο νοσοκομείο του Πολυγύρου. Χρειάζομαι κάποιον καλό για το δεύτερο παιδί και αν μπορείτε να μου δώσετε τα στοιχεία του να τον επισκεφθώ. Πόσα χρήματα συνήθως παίρνει στην επίσκεψη και πόσα στην καισαρική? Ευχαριστώ

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
1. Δεν ειναι κακό που ζηταει πολλά χρήματα, από τη στιγμή που εχει νόμιμο γιατρειο και κόβει αποδειξεις.

2. Αν κανει ευκολα καισαρικές μόνος του δυσφημίζεται.

 

1 το θεμα ειναι ποιος τα ζηταει, ποσα ζηταει, πως τα ζηταει, απο ποιον, και σε ποια χρονικη στιγμη. Θαρρεις οτι εχεις περιθωρια διαπραγματευσης απο εναν ανθρωπο που κραταει στα χερια του τη ζωη σας? Ορισμενοι γιατροι, σφετεριζομενοι την ιδιοτητα τους, αμοιβονται για να σου συνταγογραφησουν την ασπιρινη λες και την ανακαλυψαν οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

Καλημερα ... μηπως γνωριζει καμια απο εσας τον γυναικολογο Σαββιδη Αναστασιο ειναι στο ιπποκρατειο θεσσαλονικης και εχει ιατρειο στην Γρηγ,Λαμπρακη....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατσίκης Ηλίας, Στρ. Καλλάρη (Ηλίσσια).Απλά άνθρωπος...

 

2/2012 edit admin μετά από παράκληση του μέλους

 

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ο Ηλίας με ξεγέννησε και την πρώτη φορά και μπορώ να πω ότι πέρα ότι είναι καταπληκτικός στις τομές του, με πρόσεξε ενώ άλλοι γιατροί ούτε καν ήρθαν να δουν τις μαμάδες. Για οικονομικά τώρα δεν έχω ρωτήσει.

fly017pb___.png
Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο έκλεισα να πάω να με δει ο Γκριμπίζης στο γένεσις. Αφού έχει ελεύθερο ραντεβού από τον Νοέμβριο και εγώ είμαι 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης, δέχτηκε να με δει εκεί..;) ελπίζω να μείνω ευχαριστημένη γιατί με αυτόν που έχω (θα τον κοψω τώρα) δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη..πολύ αρπα κόλλας και στο 5λεπτο έφευγε το 70άρι..ουτε ασχολήθηκε καθόλου..εχω και ένα αυτοάνοσο νόσημα που έπρεπε να ασχοληθεί παραπάνω και δεν έδινε σημασια...ελπίζω να τον βολευτώ τον Γκριμπίζη! :-D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!Μηπως ξερει καμια αν ο γιατρος της αναλαμβανει και περιπτωσεις φυσιολογικου τοκετου μετα απο καισαρικη;;;Αν ναι θα μπορουσατε να μου στειλετε με πμ τα στοιχεια;;;Σας ευχαριστω παααααααααααρα πολυ!!!!!!Δε θελω παλι καισαρικη........ :(

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

αχ!βρε κοριτσια κι εγω ενδιαφερομαι για καποιον γιατρο που να αναλαμβανει φτ. μετα απο κτ.τα δυο πρωτα μου τα γεννησα φσ. και το τριτο με κτ.τωρα λεμε για τεταρτο αλλα εαν υπαρχη γιατρος στο παπαγεωργιου μονο, να κανω εστω μια προσπαθεια για φτ.θα ενιωθα πολυ καλυτερα γιατι με ανχωνει πολυ η ιδεα ακομη μιας κτ.

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαστε πρωτα ο Θεος να κανουμε 2ο παιδι αλλα θελω να αλλαξω γιατρο λογο της πολυωρης καθυστερησης στα ραντεβου του, στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα ενα παιδι να με περιμενει και δεν με απασχολουσε ιδιαιτερα που εκανα 4 ωρες να ξεμπερδεψω , αλλα τωρα δεν εχω την πολυτελεια του χρονου. Απο αυτα που διαβασα θα ηθελα να παω στην κ. Βατση, μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με τα ραντεβου της; Δεν με πειραζει να περιμενω λιγη ωρα αλλα οχι και 4 ωρες

iz6mqfx4psjhl3bk.png

cf7d8aac48.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεφτομαστε πρωτα ο Θεος να κανουμε 2ο παιδι αλλα θελω να αλλαξω γιατρο λογο της πολυωρης καθυστερησης στα ραντεβου του, στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα ενα παιδι να με περιμενει και δεν με απασχολουσε ιδιαιτερα που εκανα 4 ωρες να ξεμπερδεψω , αλλα τωρα δεν εχω την πολυτελεια του χρονου. Απο αυτα που διαβασα θα ηθελα να παω στην κ. Βατση, μηπως μπορειτε να μου πειτε τι γινεται με τα ραντεβου της; Δεν με πειραζει να περιμενω λιγη ωρα αλλα οχι και 4 ωρες

 

γεια σου Αθηνα εγω εχω την κ.Βατση ,οντας εγγυος περιμενα μονο μια φορα λιγο παραπανω διοτι της ειχε προκυψει τοκετος,γενικα της εγγυουλες της περνουν γρηγορα ,τι να σου πω εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Παντως κουφετακι απ΄οτι εχω ψαξει στο νετ αφου εχεις στο ιστορικο σου και δυο φτ ειναι πιο ευκολο για σενα...Μακαρι να υπαρχει ενας σωστος επιστημονας να μας βοηθησει..

μακαρι πανω απο ολα να βρουμε ανθρωπο και μετα επιστημονα το ξερω οτι ειναι λιγο ποιο ευκολα μετα απο φτ.αλλα και παλι δεν ξερω εαν δεν βρω ενα γιατρο που να μου αποπνευσει εμπιστοσυνη πραγματικα θα κανω παλι κτ.καμια σχεση η μια γεννα με την αλλη αλλα ακριβως το ιδιο καταπληκτικο αποτελεσμα πανω απ'ολα να ειναι γερα τα παιδια μας και δεν γενναω πουθενα αλλου εκτος του παπαγεωργιου με σωσανε κανονικα...ας ειναι καλα ο πραπας που δεν με προσεξε και ειχα υψηλη ριξη αμνιακου υγρου.εμεινα 3βδομαδες με σπασμενα νερα χωρις αντιβιωση τελος παντον οι ανθρωποι στο παπαγεωργιου ηταν παραπολυ καλοι

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ο γυναικολόγος μου εδω στην Θεσσαλονίκη είναι ο Ναϊντέτσκι Ρόμπερτ(Najdecki Robert).Με έχει αναλάβει στην εξωσωματική(συνεργάζεται με το κέντρο) και θα αναλάβει και τον τοκετό μου(πρώτα ο Θεός)

Είναι ένας γλυκός και ευχάριστος ανθρωπος.Σαν μαιευτηρας δεν ξέρω βέβαια πως είναι αλλά αν τον έχει κάποια κοπέλα πολύ θα χαρώ να μάθω!

Συνεργάζεται με το γένεσις.

maria.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!!

θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής. η κάθε μία έχει την προσωπική της εμπειρία από τον γιατρό της και είναι απολύτως σεβαστή!!! δεν θέλω να επηρεάσω καμία αλλά ούτε και την πλευρά των γιατρών θα πάρω καθώς και αυτοί κάνουν τη δουλειά τους.

εγω θα παραθέσω την δική μου εμπειρεία απο τον γιατρό μου.

πριν μείνω έγκυος είχα γυναίκα γυναικολόγο στην οποία πήγαινα μόνο κάθε χρόνο και τεστ παπ. Όμως δεν μου γέμιζε το μάτι για γέννα καθώς ούτε νέες κοπέλες έβλεπα στο ιατρείο της ούτε και κόσμο. οπότε όταν έμεινα έγκυος έμαθα για τον κωνσταντινίδη μανώλη και πήγα. κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ήταν εξαιρετικός: με το χιουμορ του, την άνεση που σου έδινε να τον ρωτήσεις τα πάντα χωρίς φόβο αλλά και την σοβαρότητά του όταν και όποτε χρειαζόταν. όποτε είχα κάποιο μικρό πρόβλημα τηλεφωνούσα και με επαιρνε τηλ. μέχρι και στις 12 το βράδυ (για κάτι σημαντικό φυσικά μιλούσα μαζί του την ίδια ώρα). στη γέννα ήταν ακόμα καλύτερος και μου έκανε πολύ εντύπωση. γέννησα με Φ.Τ. αλλά με πρόκληση. παρόλο που κάποια στιγμή φοβήθηκα, καθώς ο μικρός έχανε συχνά παλμούς και ήταν μπλεγμένος πολλές φορές στον λώρο, ήτανε αισιόδοξος για Φ.Τ. βέβαια μου είχε ξεκαθαρίσει ότι αν έφτανε στο απροχώρητο τα πράγματα θα εμπαινα εσπευσμένα για καισαρική. έτσι γέννησα φυσιολογικά, ήταν στην κλινική από το πρωί μέχρι που γέννησα μέχρι τις 5μμ παρόλο που είχε ιατρεία στις 6μμ. άλλος θα προχωρούσε σε καισαρική με το πρώτο καθώς και περισσότερα λεφτά θα έπαιρνε και λιγότερο χρόνο θα έκανε. και φυσικά θα είχε και τη δικαιολογία ότι το μωρό και εγώ θα κινδυνεύαμε για Φ.Τ.

Έχω στείλει πολλά δικά μου άτομα και κυρίως την αδελφή μου και την κουνιάδα μου στην οποία συμπαραστάθηκε πολύ και μετά από 2 αποβολές είναι έγκυος στον 5ο.

Τέλος πάντων, δεν θέλω να επηρεάσω καμία!! Απλά ο δικός μου γιατρός μπορεί να είναι ο καλύτερος για μένα και ο χειρότερος για κάποια άλλη και τούμπαλιν.

 

φιλικά σοφάκι

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα λες ειναι για τους γιατρους σοφακι.εκει που πραγματικα φαινονται ειναι στις δυσκολες περιπτωσεις.ειχα δυο καλες γεννες στα πρωτα μου και πηγα πολυ κοσμο στον γιατρο δεν λεω καλος αλλα εκανε και κατι κουλα στην κουμπαρα μου.ο αντρας μου μες στους γιατρους δουλευει {δεν ειναι ομως}μενω στο τριτο του λεω που??μου λεει νοσοκομειο και παρακολουθηση απο τον καλυτερο{ξεγενναει και στο ιπποκρατιο}.ωραια μεχρι εδω?μενουν φιλες στην πορεια μαζι μου εγκυες ερχονται στον γιατρο μαζι με μενα.7 ατομα συνολικα μονο μια ξεγεννησε σ'αυτον τον εχει θεο τι να πουμε ενταξει,εγω και το μωρο μου κοντεψαμε να πεθανουμε απο την αδιαφορια του {υψιλη ρυξη αμνιακου 3βδ. χωρις αντιβιωση}ομως και το εχω πει και θα το ξαναπω να ναι καλα οι γιατροι του παπαγεωργιου.δυστυχος ο κλαδος των γυναικολ.εχει πολυ ευκολο χρημα και χαλαει τους ανθρωπους που τον υπηρετουν αυτο εχω καταλαβει με τα χρονια

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ!βρε κοριτσια κι εγω ενδιαφερομαι για καποιον γιατρο που να αναλαμβανει φτ. μετα απο κτ.τα δυο πρωτα μου τα γεννησα φσ. και το τριτο με κτ.τωρα λεμε για τεταρτο αλλα εαν υπαρχη γιατρος στο παπαγεωργιου μονο, να κανω εστω μια προσπαθεια για φτ.θα ενιωθα πολυ καλυτερα γιατι με ανχωνει πολυ η ιδεα ακομη μιας κτ.

Ρώτα τον Γκριμπίζη!

Η φίλη μου γέννησε φυσιολογικά το 1ο, έκανε καισαρική στα διδυμάκια της και της είπε ότι για την επόμενη γέννα θα πάνε φυσιολογικά.

 

Όταν έχεις έναν ήδη φυσιολογικό τοκετό είναι μεγαλύτερες οι πιθανότητες για έναν φυσιολογικό τοκετό μετά από την καισαρική.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!Μηπως ξερει καμια αν ο γιατρος της αναλαμβανει και περιπτωσεις φυσιολογικου τοκετου μετα απο καισαρικη;;;Αν ναι θα μπορουσατε να μου στειλετε με πμ τα στοιχεια;;;Σας ευχαριστω παααααααααααρα πολυ!!!!!!Δε θελω παλι καισαρικη........ :(

Υπάρχουν και τέτοιοι!

Εγώ επέλεξα τον Μαμόπουλο γι αυτό το λόγο.

Γνωρίζω κάποιες κοπέλες που το έκαναν!

Εγώ γεννάω το Δεκέμβριο. Μου έδωσε πιθανότητα 65% σύμφωνα με το ιστορικό μου.

Θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια! :P

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

Έχει κάποια από εσάς τη γιατρό Παπακωνσταντίνου Μαργαρίτα;

 

Αγαπητή Μαρουλίτα,

Έχω υπόψη μου δυο διαφορετικές απόψεις που προέρχονται από δυο άτομα με εντελώς διαφορετικές προσωπικότητες. Διάβασα, όμως, κάπου ότι το ένστικτο του καθενός είναι αυτό που καθορίζει ποιος γιατρός του ταιριάζει. Το ίδιο άρθρο έλεγε ότι ο καθένας από μας έχει διαφορετική προτεραιότητα στα κριτήριά του.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...