Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι συναντήσεις της Πέμπτης


Marle

Recommended Posts

Πέμπτον, σας ανακοινώνω ότι δεν θέλω να βαφτίσω τη μπέμπα. Μου φαίνεται τρομερή ταλαιπωρία για το μωρό, και έχω μουτρώσει :mad: . Ούτε να παντρευτώ ήθελα, αλλά ας όψονται οι θείες. Ξέρω ότι αυτά πρέπει να πάω να τα πω στο τόπικ βάφτιση, αλλά εσείς είστε οι άνθρωποί μου!

Λίγο αργά τώρα... :( . Εμείς ακριβώς γι'αυτό δεν τον έχουμε βαφτίσει...άσε που οι σχέσεις μας με την εκκλησία είναι ανύπαρκτες, οπότε προς τι το τυπικόν? Για να χαίρονται οι θειάδες ?:roll::roll:

(εννοείται δεν κρίνω κανέναν, έτσι?) :D

Πως το καταφερες αυτο;;;Δεν σας πρηξαν γιαγιαδες παππουδες θειες και τα σχετικα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλίκη δαγκωτό!

Cat, έχω ρίξει απίστευτο γέλιο :lol:

Μην ανησυχείς θα τα καταφέρεις όλα!

Παιδιά, ούτε και εγώ έχω ιδιαίτερη όρεξη να βαφτίσω, ο άντρας μου θέλει διακαώς γιατί είναι αρκετά της εκκλησίας (καθολικός γαρ, άλλο το ότι θα βαφτιστεί ορθόδοξη η Αννούλα!) Ελίζα και εμείς έχουμε κάνει ονοματοδοσία...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Frene μου, ευτυχώς (μέχρι τώρα) μας ήρθε σχετικά εύκολα :D

Οι μεν δικοί μου είναι απολύτως ΟΚ με την απόφασή μας :cool::cool:

Στους γονείς του καλού μου, που μάλλον τους φαίνεται "κάπως" αυτό, δεν έχουμε πει καθαρά τίποτα, ρωτήσανε 1-2-3 φορές "πότε?" πήραν μια αόριστη απάντηση από τον μπαμπά μας και όντας αρκετά διακριτικοί δεν πολυρωτάνε (εγώ βέβαια ακόμα τρέμω την επόμενη φορά που θα ρωτήσουν :? )

Αα! Και από τη στιγμή που χρόνισε ο Κωστής μας κανένας τρίτος δεν ασχολείται. Το θεωρούν δεδομένο :lol::lol: (Μερικοί μπορεί και να έχουν παρεξηγηθεί ότι δεν τους καλέσαμε :lol: )

Όσο για το τυπικό, έχουμε κάνει ονοματοδοσία στο ληξιαρχείο όταν δηλώσαμε τη γέννησή του :wink:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Myrto να χαίρεσαι τη Λήδα! Δανάη χρόνια σου πολλά! C@t κι εγώ ψηφίζω το Αλίκη δαγκωτό αλλά δεν είμαι αντικειμενική γιατί τη μαμά μου τη λένε Αλίκη και αν κάνω δεύτερο κορίτσι είναι δεδομένο από τώρα ότι έτσι θα τη βγάλουμε. Για μένα το όλο ζήτημα ανάγεται σε αγωνία: Πώς θα τη βαφτίσετε τελικά; Κορίτσια δεν έχουμε ακόμα ίντερνετ σπίτι γιαυτό μπαίνω τόσο σπάνια...

.png
Link to comment
Share on other sites

Αλίκη δαγκωτό!

συμφωνώ!!!!!!

C@t μην βαζεις μπελα στο κεφαλι σου με την κυθνο. Εκει θα παμε και οτι κατσει, δεν ημασταν ποτε της οργανωσης, απλα φετος με το παιδι, θα πρεπει να κλεισουμε πριν παμε εκει, γι'αυτο ψαχνω πληροφορίες. Αν ειναι και ερθεις και εσυ τη δευτερη βδομαδα του Ιουλιου παντως, μπορω να σου καρτησω την Αλικη (τελειωσε ετσι!!!) για να κανεις clubbing και να θυμηθεις τα παλια. Οσο για τη βαφτιση, τωρα ειναι αργα να ακυρωσεις 150 ατομα... Ενα εθιμο ειναι, για φαντασου να ζουσαμε στην αφρική ή να ηταν μουσουλμανάκι.... Ασε που ειναι μικρη, οποτε ισως να μη κλαψει. Ας μη στεναχωρουμε τα παππουδια και τις θειαδες, απλως αυτα να τα βλεπουμε και μεις και να τα θυμομαστε οταν τα παιδια μας θα μας ζητανε να μην χωνομαστε στις αποφάσεις τους.

eliza εχεις πολυ προοδευτικους γονεις-πεθερικά. Ζηλευω ταμάλα και ψηνομαι πιο πολύ για εκεινο το συμπεθεριο που λέγαμε :lol::lol::lol:

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγουρα αλικη! :D

 

C@t και εγω παντρευτηκα γιατι δυστυχως δεν αποδεχεται η κοινωνια μας τα παιδια εκτος γαμου!

τη βαφτιση την ηθελα ομως αλλο αν η μικρη μου ταλαιπωρηθηκε πολυ!

σου ευχομαι να πανε ολα καλα και μονο χαρουμενες αναμνησεις να εχεις απο αυτη!

 

υγ. κοριτσια αν δε δροσισει δε μας βλεπω να κατεβαινουμε αθηνα... θελω πολυ να σας ξαναδω αλλα ... μας τραβαει πιο πολυ η απογευματινη βολτα στη θαλασσα. :cool: αφηστε που σε 1 μηνα γυρναω στη δουλεια και μου φαινεται βουνο! :roll: ... δε μενω και εγκυος γ@#$%! ! :D

 

φιλακια σε ολες!

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

C@t, ούτε κι εγώ ήθελα να παντρευτώ, ούτε να βαφτίσω κι ακόμα απορώ γιατί τα έκανα όλα με παπά και με κουμπάρο...φαντάσουμε μια βδομάδα πριν το γαμο να έχω γυρίσει σπίτι με μαλλί ''γαμήλια οπτασία'' με εκατό και τσιμπιδάκια να μου τρυπανε το κρανίο και να κλαίω απαρηγόρητη λέγοντας ''εγώ δεν ήθελα ποτέ να παντρευτώώώώώώώ!''...ο άντρας μου με κοίταζε έντρομος! ...τελικά όμως και το σενάριο της στραβομένης οικογένειας που θα το παίζει κουλ, καθότι ''σύγχρονοι άνθρωποι είμαστε'' δε μ'αρεσε καθόλου....το έζησα κι όλας όταν αποφασίσαμε το όνομα....Οπότε, χαλάρωσε και απολαυσε το που λένε....το όνομα πες στη νονά να το διαλέξει τελευταία στιγμή, όσο για το μωρό... αν κρίνω απ'τη δική μου τελικά δεν είναι τόσο τραυματική η εμπειρία όσο νόμιζα...(πιο τραυματικό ήταν να χαιρετήσω και τα δυο σόγια τρεις φορές!!!)

 

 

felinidoc, annastasia, eliza, aphrodite,marle(?) τα λέμε αυριο!!!!

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Αλίκη ψηφίζω!!!

 

Κορίτσια ανοίξατε πληγές με το ζήτημα της βάφτισης.... :( Κι εμείς είχαμε αποφασίσει στην αρχή να μην τον βαφτίσουμε τον Ιασονάκο, είχαμε κάνει και ονοματοδοσία, αλλά τελικά λίγο η μουρμούρα της μαμάς μου (ούτε η αδελφή μου έχει βαφτίσει την κόρη της κι έτσι ο κλήρος πέφτει σε μένα...), λίγο η μουρμούρα θειάδων κλπ αλλάξαμε την απόφασή μας...

Τουλάχιστον γλυτώσαμε τον θρησκευτικό γάμο.

Θα προσπαθήσω τουλάχιστον να γίνει όσο το δυνατόν λιγότερο οδυνηρό για το παιδί... αν και δύσκολο....

Link to comment
Share on other sites

:twisted: --> βρυκόλακας

 

Αλίκη παμψηφεί βλέπω... Μπράβο κορίτσια, της μαμάς μου το όνομα διαλέξατε! Μα είναι και πιο σπάνιο. Πόσες Αλίκες ξέρετε; Τη Βουγιουκλάκη... τη γυναίκα του Πασχάλη... τον Άλις Κούπερ... (μήπως το Φωτεινή είναι καλύτερο τελικά; ) ... εντάξει, και τη μαμά της Αμφιτρίτης! Να δούμε τώρα αν ο σύζυγος θα χτυπήσει το χέρι στο τραπέζι. Πλάκα όμως δεν έχει κι έτσι;

 

Νομίζω δεν θα λείψει κανείς από τη βάφτιση, μόνο και μόνο από περιέργεια για το όνομα. Θα πάρω τον υπολογιστή μαζί στο εξοχικό (όπου και θα την βαφτίσουμε) και θα σας ενημερώσω άμεσα. Μπορεί να βάλω και φωτογραφίες, γιατί έχω χώσει όλους μου τους φίλους να φέρουν μηχανές, οπότε θα τις έχω αμέσως. Δεν είστε στο facebook να μη γίνουμε ρόμπες;

 

Ως προς την εμφάνιση, έχασα 90 κιλά με τη μέθοδο του μάρσιππου (το βάρος που χάνεις είναι πολλαπλάσιο του βάρους του μωρού), και σκέφτηκα να ζητήσω δανεική την Αννούλα για να αυξήσω την απώλεια βάρους μέχρι το Σάββατο. Μετά όμως αποφάσισα να αλειφτώ με λάδι και να γλιστρήσω μέσα στο (στενό) φόρεμα σα χέλι και να τελειώνουμε.

 

Από τη μία μου τη δίνει η βάφτιση, από την άλλη σκέφτομαι το χάχανο που σίγουρα θα μας πιάσει με τη νονά εκείνη την ώρα. Αυτή είναι χειρότερος σαχλαμάρας από μένα. Καταλαβαίνετε ότι το να της ανατεθεί η απόφαση δεν παίζει διότι πρώτον, θα διαλέξει το Αλίκη τελείως υποκειμενικά, δεύτερον, θα έχουμε και τον αδερφό του άντρα μου για νονό, οπότε στα ίδια θα καταλήξουμε, και τρίτον, είναι σαχλαμάρας!

 

Λοιπόν, θα προσπαθήσω πολύ να έρθω αύριο στη συνάντηση. Όπως και να έχει, ευχαριστώ πολύ για το δημοψήφισμα. Σας φιλώ όλες ανεξαιρέτως.

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάζε μου ιδέες, βάζε μου ιδέες... και μόλις έκλεισα το προφάιλ μου στο facebook!!! :wink::D

 

Και πως το έκανες αυτό; εγώ ξέρω ότι δεν γίνεται!

 

"Εκλεισα" εννοώντας ότι ήμουνα πριν μέσα και το έβλεπα... :wink:

Μάλλον εσύ εννοείς για διαγραφή, ε;;; :?

Link to comment
Share on other sites

Και πως το έκανες αυτό; εγώ ξέρω ότι δεν γίνεται!

 

 

Τι εννοείς δε γίνεται;;;;Δηλαδή είμαστε αιωνίως καταδικασμένοι να δεχόμαστε βιντεάκια και friend requests μέχρι τα βαθιά γεράματα;;;;

 

 

Ορίστε τι μας περιμένει:

 

http://www.straightfrommybrain.com/pages/right/pensionbook.html

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοείς δε γίνεται;;;;Δηλαδή είμαστε αιωνίως καταδικασμένοι να δεχόμαστε βιντεάκια και friend requests μέχρι τα βαθιά γεράματα;;;;

Ορίστε τι μας περιμένει:

 

http://www.straightfrommybrain.com/pages/right/pensionbook.html

 

:lol::lol::lol:

Ναι μάλλον έτσι θα γίνει... Δεν μπορείς να κάνεις διαγραφή αποτι ξέρω...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, νομίζω ότι έχω μια φίλη που έφυγε από το facebook (μάλλον με τη βοήθεια ενός παράνομου ιντερνετικού γκρουπ που σε φυγαδεύει από το facebook, με το αζημίωτο βέβαια!!!) και ζει ακόμα στην παρανομία! :D:D:D

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε κοπελιές, έχει μέσα στο προφάιλ μία εντολή deactivate account, δεν ισχύει αυτό;

 

Σας έστειλα pm, ποιος άλλος είναι στο facebook?

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

c@t έχεις φοβερή πλάκα!!!!Εεεεελα σήμερα να μας τα πείς και από κοντά :D

 

Ελπίζω να τα πούμε με όλες σήμερα (παρά τη ζέστη). Κατά τις 18.30 μας βλέπω να φτάνουμε στον Εθνικό κήπο. :D

 

Εχω "φύγει" από το facebook με την απλή μέθοδο "Δενασχολουμεποτέ" σε συνδυασμό με το "αλλαζωβασικοemail" :wink::lol:

Έτσι απλά 1-2 φορές το μήνα σβήνω όλα τα άχρηστα που μου στέλνουν και τέρμα :lol:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.Βγαίνεις από το ασανσερ του μετρό (αν έρχεσαι με μετρό) στην πλατεία Συντάγματος

2. Προχωράς προς τα κάτω (προς Ερμου) και στρίβεις αριστερά εκεί που γίνεται συνεπίπεδο με τον δρόμο -Όθωνος (υπόθέτω θα είσαι με καρότσι, αλλιώς μπορείς να ανέβεις τα σκαλιά)

3. Ανηφορίζεις την Όθωνος και περνάς απέναντι την Αμαλίας. Βρίσκεσαι στη γωνία του Εθνικού κήπου.

4. Η είσοδος του κήπου είναι λίγο πιο κάτω -στρίβεις δεξιά και προχωράς.

5. Αφού μπείς στον Εθνικό κήπο υπάρχουν μικρές ξύλινες ταμπελίτσες που σε οδηγούν (όχι με μεγάλη σαφήνεια είναι η αλήθεια)

Η παιδική χαρά είναι προς τα μέσα και δεξιά σε σχέση με την κεντρική είσοδο -κοντά στο Ζάππειο.

 

Ελπίζω να σε φώτισα λίγο :)

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δε γίνεται;;;;Δηλαδή είμαστε αιωνίως καταδικασμένοι να δεχόμαστε βιντεάκια και friend requests μέχρι τα βαθιά γεράματα;;;;

Ορίστε τι μας περιμένει:

 

http://www.straightfrommybrain.com/pages/right/pensionbook.html

 

:lol::lol::lol:

Ναι μάλλον έτσι θα γίνει... Δεν μπορείς να κάνεις διαγραφή αποτι ξέρω...

 

κορίτσια με σκιάζετε με αυτά που γράφετε.... :shock:

Πάω αμέσως να κάνω διαγραφή!!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:evil: --> θυμωμένος βρυκόλακας

 

Σήμερα όλο το σύμπαν συνωμότησε να μην έρθω στη συνάντηση! Ξεκίνησα κατά τις 7 (λίγο αργοπορημένη αλλά οκ), και στις 8.15, που περίμενα στην Αλεξάνδρας να βρω κάποιο μέσον να έρθω, ταξί, τρόλει, κάτι βραδερφέ, εγκατέλειψα τις προσπάθειες. %^&*^%^& !!!!! :mad:

 

Δεν πειράζει, την άλλη φορά θα έρθω σίγουρα, θα έχω μαζέψει και υλικό από τη βάφτιση. Ελπίζω να περάσατε καλά. Σας ζηλεύω.

 

Στο μεταξύ η απώλεια βάρους προχωρεί σταθερά: Έκανα πεντικιούρ (έφερα μάστορα), έβγαλα φρύδια και μουστάκι, έκανα και απολέπιση, ε, όλο και κάτι έχασα πάλι. Μέχρι τη βάφτιση θα έχω γίνει ασκητής (κανονικός, όχι ο σεξολόγος).

 

Στα πλαίσια της ενημέρωσης για τα θέματα της βάφτισης, έχω να προσθέσω: η λαμπάδα της βάφτισης έχει πάνω ένα αρκουδάκι το οποίο φοράει ΣΑΤΕΝ ΒΡΑΚΙ!!! :shock::shock::lol::lol: Σας τα είπα εγώ για τη νονά. Θα βάλω φωτογραφίες.

 

Άλλος για το facebook? Έχω στείλει πμ σε όλες όσες εκδήλωσαν ενδιαφέρον. Αφού δεν αξιώνομαι να έρθω στις συναντήσεις, να σας βρίσκω εκεί. Το facebook με τρόμαζε κι εμένα στην αρχή, μέχρι που σιγά-σιγά ξεθάρρεψα και έχω ξεσαλώσει. Έχω βρει κάτι απίστευτους γνωστούς από τα παλιά.

 

Σας χαιρετώ και επανέρχομαι σύντομα με νέα. Πείτε πώς περάσατε. Βγάλατε φωτογραφίες;

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...