Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

EINAI ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ!!!


aria1980

Recommended Posts

να σαι καλα ευχαριστω για τα καλα σου λογια.αν ημου κακομοιρα κ υποταγμενη δεν θα ελεγα ποτε οχι σε τιποτα ουτε θα αντιδρουσα,τωρα ομως αντιδρω λεω οχι για αυτο κ εχουμε τοσα προβληματα..αλλιως θα ταν ολα ωραια!!οι τσακωμοι μας οι ομηρικοι ειναι επειδη αντιδρω!!κ πιστεψε με δεν ειναι καθολου ευκολο να φυγεις(εχω μιλησει με δικηγορο)χωρις δουλεια!!!ολεες οι πιθανοτητες να παρει το παιδι ειναι με το μερος του!!κ δεν υπαρχει παιδι που να μην αγαπαει τη μανα του,οτι κ αν ειναι,ακομα κ η χειροτερη εγκληματιας!!!

 

Κούκλα μου προφανώς, όπως έχει ήδη ειπωθεί πολλές φορές, έχετε σοβαρά προβλήματα στη σχέση σας, τα οποία ίσως δεν είχες υπολογίσει ή εκτιμήσει, όταν παντρεύτηκες αυτόν τον τύπο...

 

Ζητάς τώρα, ενώ σε πνίγει το δίκαιο, να το βρεις από ένα φόρουμ, από άγνωστους ανθρώπους.... ενώ, θα έπρεπε να το έχεις - και το ξέρεις - από τον άνθρωπό σου....

 

ΦΥΣΙΚΑ και θα πρέπει το μωρό να πάρει όνομα από το σόι σου, ή όνομα δικής σου επιλογής, εφόσον το πρώτο πήρε το όνομα επιλογής του άντρα σου....

 

ΦΥΣΙΚΑ (κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον) το Τριάδα είναι - συγγνώμη κιόλας - απαίσιο όνομα, πόσο μάλλον όταν καλείται αυτούσιο....

 

Το θέμα όμως - απ'ό,τι κατάλαβα και το δικό σου θέμα - δεν είναι το όνομα αυτό καθαυτό, αλλά η συμπεριφορά του άντρα σου .....

 

ΣΙΓΟΥΡΑ όμως, δεν έχει για πρώτη φορά αυτή τη συμπεριφορά... Σϊγουρα θα την είχε και σε άλλα θέματα, στα οποία ίσως δεν έδωσες σημασία....

 

Τι κάνεις τώρα? Αν έχεις ανθρώπους να βασιστείς πάνω τους, προχώρα.... Αν όχι, φτιάξε το μέλλον σου, γνωρίζοντας πώς ακριβώς έχουν τα πράγματα...

 

Όσο για το όνομα.....ΜΗ δίνεις τη συγκατάθεσή σου (από όσο ξέρω είναι απαραίτητη...) εφόσον το όνομα δεν είναι της επιλογής σου....εγώ αυτό θα έκανα...

 

Καλή τύχη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 85
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πως δεν σου πέφτει λόγος?

Για οτιδήποτε αφορά τα παιδιά, πρέπει να αποφασίζετε από κοινού.

Πρέπει να του το ξεκαθαρίσεις. Βρες το τρόπο να καταλάβει πως η οικογένειά του, τώρα πια, είσαι εσύ και τα παιδιά σας.

Όλοι οι άλλοι, είναι έξω από τον χορό.

 

Όσο για το όνομα, μην σκας. 'Εχω τρεις συναδέλφους Τριάδες (μα που βρέθηκαν όλες..) και το έχουν κάνει και οι 3 Άντα. Ακόμα κι αν εσείς την φωνάζετε Τριάδα, μεγαλώνοντας θα το αλλάξει μόνη της!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

αρια βασικα το θεμα σας δεν ειναι το ΟΝΟΜΑ του παιδιου...Υπαρχουν αλλα θεματα πιο βαθεια και δυσκολα στο να συζητησετε...Πιστευω σε αυτο επηρεαζει και η πεθερα που του κανει στανταρ πλυση εγκεφαλου!!!Τα παιδια ειναι και δικα σου και εχεις καθε δικαιωμα στο να αποφασιζεις και εσυ(με το καλο να γεννηθει και να ειναι γερο)και ολα τα αλλα ας το πεις και τριαδα,εσυ φωναζε την αντα και χΕσΕ τον συζυγο...Αι σιχτιρ συγχιστηκα τωρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτος, όντως! Δεν υπάρχει!

 

Καλά, το θεωρώ σίγουρο ότι η κόρη σου θα το αλλάξει το όνομά της στην πορεία. Ουσιαστικά, μικρό το κακό. Θα πρέπει να ανέχεσαι βέβαια το όνομα για κάποια χρόνια.

 

Δεν τον ρωτάς, αύριο μεθαύριο που θα περιτριγυρίζεται στο σχολείο από Νεφέλες και Ιόλες, τι θα απαντήσει ο ίδιος στην κόρη του, όταν θα τον ρωτήσει, γιατί μου το κάνατε αυτό ε; Και να πεις ότι πήρε το όνομα από άνθρωπο μάλαμα, πάει στο καλό... Αλλά θα έχει και η εγγονή την καλύτερη γνώμη για τη γιαγιά της;

 

Τέλος πάντων, το όνομα ίσως είναι κάτι minor αν όλα τα άλλα βαίνουν καλώς... Αλλά δεν υπάρχει ο άντρας σου... Τους πιάνει το παραδοσιακό τους στα πιο άσχετα πράγματα και κατά τα άλλα, μια χαρά είναι στην εποχή μας και όχι στο 1821...

 

Lena-Aggelos με το ποστ #69 έγραψες... Ακόμα γελάω :lol:

 

Καλά, και ο δικός μου μια πετριά την έχει με τα ονόματα και επειδή είχα ακούσει να βγαίνουν μαχαίρια σε μοντέρνους ανθρώπους για τα ονόματα, τα συμφωνήσαμε πριν αποφασίσουμε να παντρευτούμε παρακαλώ! Ότι αν ήταν το πρώτο αγόρι, θα διάλεγε εκείνος το όνομα, στην αντίθετη περίπτωση, ήταν η σειρά μου. Και το είπαμε αμέσως σε όλα τα σμπεθέρια... Όχι να κάθονται να μηχανορραφούν μετά και να μας τα γυρνάνε...

 

Να τον δω αύριο μεθαύριο αν τολμήσει ο γιος του και σπάσει την παράδοση χεχεεεχχχχ...

 

Τελικά τα βλέπω και εγώ λίγο στα αστεία, γιατί αν το πάρει κανείς στα σοβαρά...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φαντάζομαι να μπαίνω σε φιλικό σπίτι, να βλέπω μωρό σε ρηλάξ να κάνει αγκού και κάποιος να κάνει τις συστάσεις...

 

-Από εδώ το μωρό μας, η Τριάδα.

 

Δεν πάει ρε γμ.

 

Δεν έχει κανέναν κολλητό, να τον συνεφέρει, ως προς το υποκοριστικό έστω; Να κάνει ένα γκάλοπ στη δουλειά του; Δεν είναι δυνατόν να του απαντήσουν ότι ακούγεται καλό αυτό.

 

Να του πείτε να ξεκινήσετε να τη φωνάζετε με υποκοριστικούλι και ας αποφασίσει εκείνη αργότερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αρια βασικα το θεμα σας δεν ειναι το ΟΝΟΜΑ του παιδιου...Υπραχουν αλλα θεματα πιο βαθεια και δυσκολα στο να συζητητσετε...Πιτευω σε αυτο εππηρεαζει και η πεθερα που του κανει στανταρ πλυση εγκεφαλου!!!Τα παιδια ειναι και δικα σου καιε χεις καθε δικαιωμα στο να αποφασιζεις και εσυ(με το καλο να γεννηθει και να ειναι γερο)και ολα τα αλλα ας το πεις και τροαδα,εσυ φωναζε την αντα και χΕσΕ τον συζυγο...Αι σιχτιρ συγχιστηκα τωρα!!!!

 

Annia συμφωνω απολυτα με τα οσα εχεις γραψει και με παρομοια λογια που εχουν γραψει κ αλλες κοπελες.

(Καλημερα κιολας σε ολες μας...:D:D:D:D.... και να πω οτι το αβαταρ σου ειναι σουπερ!!!!)

Εγω γενικοτερα ειμαι της αποψης πως τον κυριοτερο και βασικοτερο λογο οσον αφορα τα παιδια τον εχουν οι γονεις και μονο. Οι γονεις οι δικοι μας (τα πεθερικα δλδ) μας αγαπανε, μας εχουν μεγαλωσει, μας στηριζουν τοσα χρονια,,,,αλλααα....καποια στιγμη ερχεται η ωρα που κανουμε δικη μας οικογενεια και πρεπει να εστιαζομαστε εκει. Το οτι δεν θα κανουμε το χατηρι να μην ονομασουμε το δευτερο ή το τριτο μας παιδι με ονομα απο τους γονεις μας...ε δεν τρεχει και τπτ. Και θα επρεπε να το καταλαβαινουν και οι ιδιοι.

Δλδ δινοντας το ονομα μπορει κατα καποιον τροπο να τιμουμε τους γονεις μας αλλα και παλι νομιζω οως ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε. Τοσες χαρες θα φερει αυτο το μωρακι που θα γεννηθει...αν ειναι δυνατον να εστιαζουμε τοοοσο μα τοοοσο πολυ στο ονομα του.

Και επισης πιστευω πως δεν ειναι οτι καλυτερο τωρα που ειναι και η αρχη τηε εγκυμονυσης να το μελετατε τοσο πολυ και να καυγαδιζετε γι'αυτο.

Παντως ευχομαι στην Αρια να πανε ολα καλα και ομορφα! Να εχει μια καλη εγκυμοσυνη και....να κοψει λιγο τον ομφαλιο λορο του συζηγου απο την μητερα... (λιγο χιουμορ εεε :cool::cool::cool::cool: μην παρεξηγηθεις)

...Τι να πρωτοπω...

Πως να περιγραψω την αγαπη μου για σενα...

Μονο λογια αγαπης και στοργης πλημμυριζουν την ψυχη μου καθε φορα που...με κοιτας...μου γελας...με παιρνεις αγκαλια......

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φαντάζομαι να μπαίνω σε φιλικό σπίτι, να βλέπω μωρό σε ρηλάξ να κάνει αγκού και κάποιος να κάνει τις συστάσεις...

 

-Από εδώ το μωρό μας, η Τριάδα.

 

Δεν πάει ρε γμ.

 

Δεν έχει κανέναν κολλητό, να τον συνεφέρει, ως προς το υποκοριστικό έστω; Να κάνει ένα γκάλοπ στη δουλειά του; Δεν είναι δυνατόν να του απαντήσουν ότι ακούγεται καλό αυτό.

 

Να του πείτε να ξεκινήσετε να τη φωνάζετε με υποκοριστικούλι και ας αποφασίσει εκείνη αργότερα.

 

Αααα οσο γι'αυτο συμφωνω ακομα περισσοτερο!!1 Δλδ αν ειναι δυνατον να πουνε ετσι το παιδι τους! (θα το δεχομουν μονο σε κπ ειδικη περιπτωση)

...Τι να πρωτοπω...

Πως να περιγραψω την αγαπη μου για σενα...

Μονο λογια αγαπης και στοργης πλημμυριζουν την ψυχη μου καθε φορα που...με κοιτας...μου γελας...με παιρνεις αγκαλια......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

''Εσενα δεν σου πεφτει λογος.θα τα κανονισω με τον πατερα του ''θα του απαντουσα εγω

Ελεος ας γελασω 3 φορες

Ζουζουνα εσυ φταις.Και μονο που ανοιξες το θεμα φαινεται πως σου πεταει το μπαλακι κ εσυ το πιανεις.Καποια πραγματα ειναι σοβαρα επειδη τα κανουμε εμεις να ειναι.Κοιτα να μην ψαρωνεις,βαρα λιγο το χερι στο τραπεζι!Σιγα μην σε χωρισει επειδη θα φωναζεις το παιδι Αντα καλε!Aν κωλυεσαι εσυ η ιδια να αναλαμβανεις πρωτοβουλιες στο σπιτι σου θα περναει παντα το δικο του ;)

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Πάντως παιδιά, όταν μεταλλάσσεται (όπως είπε πιο πάνω η Άρια) ο άντρας μετά το γάμο, είναι σαν να σε εξαπατά, έτσι;

Ότι αλλάζει αλλάζει είναι δεδομένο το γιατί δεν καταλαβαίνω ακόμα και τώρα.Θα σας γράψω ένα περιστατικό που πιστεύω πως τον έκανε να καταλάβει πως δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Γυρνούσα από την δουλειά πιο αργά από τον ίδιο ,ο κύριος την έπεφτε στον καναπέ και περίμενε εμένα να για να στρώσω τραπέζι να φάμε μαζί (και καλά).Του είπα μία του είπα δύο αφού είσαι πιο μπροστα από μένα φτιάξε την σαλάτα και μόλις φτάσω θα βάλω το φαγητό στα πιάτα.Τίποτα στον κόσμο του εντελώς συνέχιζε τα ίδια ε,λέω έτσι είσαι τώρα θα δεις .Ενα μεσημέρι που γύρισα με το που ανοίγω την πόρτα Ελενίτσα τι θα φάμε? θα στρώσεις?:mad::evil::evil::evil:πιο πολύ δεν μπορούσα να είμαι .Απαντάω πως εγώ δεν πεινάω(είχα λυσσάξει της πείνας η αλήθεια) και αν θες βάλε μόνος σου,με κοιτάει σα χάνος στρώθηκα ωραία και καλά στον καναπέ και τον άφησα μόνο του.Τι καλα που τα έκανε όλα και μόλις τελείωσε έκατσα εγώ για φαί επίσης με κοιτούσε σα χάνος:confused::confused: μα αφού είπες δεν πεινάς, απάντηση :"δεν πεινούσα όταν μπήκα μέσα τώρα όμως θέλω να φάω, άσε και την σαλάτα που έφτιαξες."

Θέλουν μια -δυο για να συνέλθουν.Τωρα όταν πλακωνόμαστε σεν αφήνω λέξη να πέσει κάτω μία λέει δέκα απαντάω και φωνάζει άντε πια μία σου λέω και απαντάς και τι θες να μιλάς εσύ και εγώ μούγκα?Αυτά να τα κάνεις στην Αραβία εκεί να πας να ζήσεις που τις έχουν με το ένα πόδι και αν συνεχίσεις εκατό θα ακούσεις και ας μας μάθει όλο το τετράγωνο χ@@@@@α.Εδώ τελειώνουν όλα.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...