Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xazomama2010 βγήκαν τα αποτελέσματά σου?

 

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου. Λοιπον εχτες πηρα τα αποτελεσματα και επεσα απο τα συννεφα. Μπορεις να με διαφωτισεις?

Βγηκα ετεροζυγος στο MTHFR C677T

Ομοκυστεινη 16,5 με ανοτατο οριο το 15

και εχει και αλλο αντιπηκτικο του λύκου 44 με ανωτατο οριο το 42

τι ειναι τουτα. Με το μικροβιολογο που μιλησα μου ειπε οτι σιγουρα θα χρειαστω αντιπηκτικες ενεσεις στην εγκυμοσυνη αλλα σιγορα πρεπει να με δει αιματολογος. Σημερα εχω ραντεβου με τον αιματολογο. Τι στο καλο ειναι αυτο το αντιπηκτικο του λυκου? Αυτος μουειπε οτι αυτες οι τιμες εχουν επιρεαστει απο την μεταλλαξη που εχω. Οι αλλες ηταν ολες καλες. Προτεινες και τετοια ολα καλα.

Οταν του ειπα μα εχω ηδη ενα παιδι μου ειπε οτι το γονιδιο μπορει να ενεργοποιηθει μετα απο μια εγκυμοσυνη.

Τι να πω :confused:

Ειχε καμια αυτη τη μεταλλαξη και τι εκανε?

Link to comment
Share on other sites

Το να εχεις θρομβοφιλια δεν σημαινει πως ειναι στανταρ πως θα αποκτησεις θρομβους...απλα υπαρχει μια γονιδιακη προδιαθεση ως προς αυτο...Αρα καταλαβαινω πως ειναι λογικο καποιες γυναικες να εχουν κανει τα παιδακια τους χωρις κανενα προβλημα! Αλλες το εμαθαν στο δευτερο παιδακι τους κ αλλες ποτε...δεν εχει σημασια ομως, το καλο ειναι πως αντιμετωπιζεται και ετσι μην ανησυχεις μακαρι ολα να σου πανε καλα :D:D Τωρα οσο για το αντιπηκτικο του λυκου δεν εχω ιδεα...αν θες ενημερωσε μας για το τι ειναι οταν μαθεις απο τον γιατρο ετσι πληροφοριακα..:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα νεα εχουν ως εξης:

Μου ειπε οτι η εγκυμοσηνη απο μονη της πιζει το αιμα για να προστατεψει τη μανα απο ακατασχετη αιμοραγια την ωρα της γεννας.

Οποιαδηποτε μεταλλαξη στο MTHFR C677T ειτε ομοζυγη ειτε ετεροζυγη δεν εχει προβλημα αν δεν εχεις ανεβασμενη ομοκυστεινη οπως εγω. Συμπερασμα ειναι μπορει να εχεις το γονιδιο αλλα να μην εχει ενεργοποιηθει ωστε να επιρεασει την ομοκυστεινη. Εμενα που ειναι ανεβασμενη θα πρεπει να περω φιλικο οξη και στην εγκυμοσηνη να κανω αντιπηκτικες και καθε μηνα εξετασεις.

Το αντπικτικο του λυκου μου ειπε οτι δεν ειναι τρελη η αποκληση αλλα παλι η ιδια αγωγη ακολουθητε.

Απλα με 2 παραγωντες και το αντιπυκτικο του λυκου λιγο τσιμπιμενο θεωρουμε θρομβοφιλικη.

Μου εβαλε να κανω αλλους τρεις δεικτες επειδη αυτα βγηκαν ετσι για να εχει πιο πληρη εικονα του τι συμβαινει.

Του ειπα οτι στην πρωτη εγκυμοσηνη ειχα πολυ αιμα αλλα ποτε δεν εβγαλα πηγματα. Ενω στη δευτερη οταν ειχα αιμα το αιμα ηταν πυχτο παρ ολο που το εμβρυο ηταν μεσα και μου ειπε οτι αυτο ειναι σημαδι θρομβοφιλιας.

Τελος παντων μακαρι να πανε ολα καλα και ενα εχω να πω πρεπει παντα να ακουμε το σωμα μας. Εγω μετα την αποξεση μολις το ειπα αυτο στον γυναικολογο κατευθειαν με εστειλε για εξεταση θρομβοφιλας.

Link to comment
Share on other sites

Α!!! και ενας δεικτης απο αυτους που δεν θυμαμαι πιος ειναι πιθανων το ινοδιγωνο που εμενα ηταν φυσιολογικο δειχνει αν αυτη τη στιγμη εχεις θρομβους στο αιμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μην ανησυχείς καθόλου, αντιθέτως να χαίρεσαι που βρέθηκε τι ευθύνεται για την αποβολή και που είναι κάτι εύκολα αντιμετωπίσιμο.

Αυτές τις μέρες πήρα και τα δικά μου αποτελέσματα που περίμενα και θα χρειαστώ κι εγώ αντιπηκτικές σε επόμενη εγκυμοσύνη (αντιφωσφολιπιδικό).

Ο αιματολόγος μου είπε ότι αυτό ευθύνεται για τις αποβολές μου, μακάρι να το είχα ψάξει από την πρώτη φορά..:-(

Το σημαντικό είναι ότι με την αγωγή που θα ακολουθήσουμε, πρώτα ο Θεός, την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Xrisoula να σε ρωτήσω ΕΣΥ έκανες το αντιπηκτικό του λύκου και πως ήταν; Γιατί εμένα που ήταν τσιμπημένη η τιμή μου είπε να κάνω και το αντιφωσφολυπιδικο σύνδρομο γιατί αυτά τα δυο συνδέονται

Anni ας ελπίσουμε ότι βρήκαμε τη ρίζα του κακού και θα κάνουμε τις ενεσουλες💉

Link to comment
Share on other sites

Xrisoula να σε ρωτήσω ΕΣΥ έκανες το αντιπηκτικό του λύκου και πως ήταν; Γιατί εμένα που ήταν τσιμπημένη η τιμή μου είπε να κάνω και το αντιφωσφολυπιδικο σύνδρομο γιατί αυτά τα δυο συνδέονται

Anni ας ελπίσουμε ότι βρήκαμε τη ρίζα του κακού και θα κάνουμε τις ενεσουλες💉

 

Καλό βγήκε το La, δεν τις έχω τώρα μπροστά μου να σου πω ακριβώς. Εμένα μόνο οι καρδιολιπίνες ήταν ανεβασμένες και τις 2 φορές που τις έκανα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας..

Θέλω μια χάρη..

Πρώτα απ όλα να σας πω λίγα λόγια για το δικο μου μαλλον λυπηρό ιστορικό.

Έχω 2 αποβολές στο ιστορικό μου (μεσα σε 6 μήνες) αλλά το πιο λυπηρό είναι ότι η δεύτερη θα πρέπει να είχε αποφευχθεί αλλά από λάθος εκτίμηση γιατρών .. κατέληξε όπως κατέληξε. Μετά την πρώτη αποβολή έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας και βρέθηκα ομοζυγη στο MTFHR A1298C και με υψηλη ομοκυστεινη (18 ). Οι γιατροί μου είπαν κανένα πρόβλημα. Θα πάρω φολικό και θα εμαι μια χαρά. Κανένας δεν είπε ότι χρειάζομαι ενέσεις. Έρχεται η δευτερη εργκυμοσύνη και η δεύτερη αποβολή και να που ξαφνικά όοολοι είπα: μα βέβαια χρειαζόσουν ενέσεις.

Προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμη αλλά πολλές φορές δεν τα καταφέρνω γιατί πολύ απλά εάν είχαν ολοι αυτοί οι γιατροί κάνει τη δουλειά τους σωστά θα ήμουν ακόμα έγκυος..

 

Τώρα φυσικά και έχω πάει σε αλλους γιατρούς ΑΛΛΑ θέλω και άλλες γνώμες και για αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον-α γυναικολόγο στην Αθήνα που να είναι καλός-λογικός-ψυχραιμος-οχι φραγκοφονιάς και το πιο βασικό να έχει εμπειρία απο εγκυμοσύνες με επιπλοκές και αποβολές λόγω θρομβοφιλιάς. Εάν κάποια γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει παρακαλώ!

 

Συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα. Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας..

Θέλω μια χάρη..

Πρώτα απ όλα να σας πω λίγα λόγια για το δικο μου μαλλον λυπηρό ιστορικό.

Έχω 2 αποβολές στο ιστορικό μου (μεσα σε 6 μήνες) αλλά το πιο λυπηρό είναι ότι η δεύτερη θα πρέπει να είχε αποφευχθεί αλλά από λάθος εκτίμηση γιατρών .. κατέληξε όπως κατέληξε. Μετά την πρώτη αποβολή έκανα εξετάσεις θρομβοφιλίας και βρέθηκα ομοζυγη στο MTFHR A1298C και με υψηλη ομοκυστεινη (18 ). Οι γιατροί μου είπαν κανένα πρόβλημα. Θα πάρω φολικό και θα εμαι μια χαρά. Κανένας δεν είπε ότι χρειάζομαι ενέσεις. Έρχεται η δευτερη εργκυμοσύνη και η δεύτερη αποβολή και να που ξαφνικά όοολοι είπα: μα βέβαια χρειαζόσουν ενέσεις.

Προσπαθώ να παραμείνω ψύχραιμη αλλά πολλές φορές δεν τα καταφέρνω γιατί πολύ απλά εάν είχαν ολοι αυτοί οι γιατροί κάνει τη δουλειά τους σωστά θα ήμουν ακόμα έγκυος..

 

Τώρα φυσικά και έχω πάει σε αλλους γιατρούς ΑΛΛΑ θέλω και άλλες γνώμες και για αυτό θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον-α γυναικολόγο στην Αθήνα που να είναι καλός-λογικός-ψυχραιμος-οχι φραγκοφονιάς και το πιο βασικό να έχει εμπειρία απο εγκυμοσύνες με επιπλοκές και αποβολές λόγω θρομβοφιλιάς. Εάν κάποια γνωρίζει κάτι ας με ενημερώσει παρακαλώ!

 

Συγνώμη για το μεγάλο μηνυμα. Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία!

 

 

Ποσο μα ποσο λυπαμαι με αυτο που σου εχει συμβει !! ! ! ! ! Πως ειναι δυνατον ενω ειχες τα αποτελεσματα στα χερια σου να μη σου δωσαν σωστη αγωγη ! ! ? ? πως ? ? Εγω ειμαι απο Θεσσαλονίκη οποτε δεν ξέρω να σου προτείνω καποιον γιατρο! Το σιγουρο ειναι πως παραλληλα με τον γυναικολογο χρειάζεσαι κ αιμματολογο...μη την φοβάσαι την θρομβοφιλια, δεν χρειάζεσαι κανεναν super ειδικο θρομβογυναικολογο απλα την σωστη δοσολογια για τις ενεσεις χρειάζεσαι ( αυτη ειναι η δουλεια του αιμματολογου στη υποθεση) εναν γυναικολογο που να σου εμπνει εμπιστοσύνη και ολα θα πανε καλα! Στο ευχομαι !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Αννι για τα καλά σου λόγια!

Σε αιματολόγο έχω πάει.. πλέον τα έχω δει όλα..απλά λόγω των συμβάντων θέλω να δω και δυο και τρεις γιατρούς για να ησυχάσω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Αννι για τα καλά σου λόγια!

Σε αιματολόγο έχω πάει.. πλέον τα έχω δει όλα..απλά λόγω των συμβάντων θέλω να δω και δυο και τρεις γιατρούς για να ησυχάσω!

 

Σιγουρα δεν ειναι κακο να ψαξεις ωστε να βρεις εναν γιατρο που θα θεωρεις καταλληλο για εσενα...αλλα για γιατρους ψαξτο καπως αλλιως μεσα στο forum π.χ γιατροι στην Αθηνα...ετσι θα σε βοηθησει πιο πολυ να βρεις ονοματα γιατρων:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα

να κάνω μια ερώτηση

εχθές το πρωί έκανα την πρώτη μου ένεση ηπαρίνης, και την έκανε φαρμακοποιός. Όλα οκ, απλώς έχει μελανιάσει ελαφρώς στο σημείο του τσιμπήματος της βελόνας.

Σήμερα το πρωί την έκανα μόνη μου, και τώρα είδα ότι έχει δημιουργηθεί ένα μικρό πρηξιματάκι στο μέγεθος ενός κέρματος στο σημείο που την έκανα, λες και έχει μείνει εκεί το φάρμακο (σα να μην απορροφήθηκε). Μήπως δεν την έκανα καλά, ή είναι κάτι που συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, καλησπέρα

να κάνω μια ερώτηση

εχθές το πρωί έκανα την πρώτη μου ένεση ηπαρίνης, και την έκανε φαρμακοποιός. Όλα οκ, απλώς έχει μελανιάσει ελαφρώς στο σημείο του τσιμπήματος της βελόνας.

Σήμερα το πρωί την έκανα μόνη μου, και τώρα είδα ότι έχει δημιουργηθεί ένα μικρό πρηξιματάκι στο μέγεθος ενός κέρματος στο σημείο που την έκανα, λες και έχει μείνει εκεί το φάρμακο (σα να μην απορροφήθηκε). Μήπως δεν την έκανα καλά, ή είναι κάτι που συμβαίνει?

 

μου χει τύχει και μένα ο γιατρός μου είχε πει ότι μάλλον έσπασα αγγειάκια..... θα μετράς περιμετρικά του αφαλού με τη φορά του ρολογιού 2 δάχτυλα θα πιάνεις το σημέιο με τα δάχτυλα και θα κάνεις την ένεση.... Έτσι μου το είχε δείξει η αιματολόγος μου..

AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α, οκ, moody

σε ευχαριστώ πολύ! Απλώς αναρωτιόμουν μήπως τελικά δεν την είχα κανει καλά και δεν "απορροφήθηκε" το υγρό. Μήπως έκατσε εκεί που εκχύθηκε:confused:

Ελπίζω αύριο να την κάνω καλύτερα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ, moody

σε ευχαριστώ πολύ! Απλώς αναρωτιόμουν μήπως τελικά δεν την είχα κανει καλά και δεν "απορροφήθηκε" το υγρό. Μήπως έκατσε εκεί που εκχύθηκε:confused:

Ελπίζω αύριο α την κάνω καλύτερα:rolleyes:

 

Καλημερα, Οsin αυτο με το καρουμπαλακι το εχω παθει κ εγω ,ο γιατρος μου , μου ειπε πως συνέβη επειδη δεν εβαζα βαθια την βελονα και το φαρμακο δεν εμπαινε στο λιπος οπως πρεπει αλλα εμπαινε ενδιαμεσα δερμα με λιπος...τα σπασμενα αγγειακια εχουν αλλη οψη και οχι οψη καρουμπαλου..κοκκινιζει η περιοχη η μελανιαζει.. (μεταφερω τα λογια του γιατρου) επισης μετα την ενεση να αφηνεις την περιοχη στην ηρεμια της , να μην την τριβεις δηλαδη παρ ολο που μπορει να τσούζει λιγακι γιατι και ετσι σπανε αγγεία. ...Να τις αντιμετωπίζεις με αυτόπεποίθηση και καθε φορα θα ειναι πιο ευκολη ! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Οsin αυτο με το καρουμπαλακι το εχω παθει κ εγω ,ο γιατρος μου , μου ειπε πως συνέβη επειδη δεν εβαζα βαθια την βελονα και το φαρμακο δεν εμπαινε στο λιπος οπως πρεπει αλλα εμπαινε ενδιαμεσα δερμα με λιπος...τα σπασμενα αγγειακια εχουν αλλη οψη και οχι οψη καρουμπαλου..κοκκινιζει η περιοχη η μελανιαζει.. (μεταφερω τα λογια του γιατρου) επισης μετα την ενεση να αφηνεις την περιοχη στην ηρεμια της , να μην την τριβεις δηλαδη παρ ολο που μπορει να τσούζει λιγακι γιατι και ετσι σπανε αγγεία. ...Να τις αντιμετωπίζεις με αυτόπεποίθηση και καθε φορα θα ειναι πιο ευκολη ! :D

 

Osin συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου θα ηθελα να σου πω οτι η Anni εχει δικιο. Μια φορα που χρειαστικε να κανω μια ενεση σε μια κοπελα φοβηθηκα να την βαλω τελειος μεσα και τελικα εκανε ενα θρομβολακι ο ποπος της και οταν ρωτησε της ειπαν αυτο αλλα το φαρμακο το πηρε γαιτι καλα εγινε. Τωρα θα μου πεις γιατι με εμπιστεύτηκε γιατι δεν ειχε αλλη επιλογη :-D Τα καταφερα ομως γιατι ο αλλος που ηταν εκει λυποθυμησε οταν ειδε ενεση :-D. Αλλος δεν υπηρχε.

 

Anni εισαι απο Θεσσαλονικη ε? Να σε ρωτησω ποιον αιματολογο εχεις? Εμενα βγηκαν και οι τελευταιες εξετασεις οι καρδιολυπηνες, το αντιφοσφωλιπιδικο συνδρομο και ενα Β2 δεν ξερω τι ειναι αυτα ειναι ολα φυσιολογικα.

Link to comment
Share on other sites

Anni_sweet & xazomama2010 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τις κάνω μαζί με τον άντρα μου, τελικά! Δεν ξαναέγινε αυτό, απλώς ενώ την πρώτη φορά που την έκανε η φαρμακοποιός μου έμεινε μια μικρή μελανιά γύρω από το τρύπημα, σε αυτές που κάνουμε εμείς δε μένει τίποτα (ή τις κάνουμε πολύ καλά,ή εντελώς λάθος....). Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο, και μάλλον την Παρασκευή θα πάω αιματολόγο να να κάνω εξέταση για να δούμε εάν επαρκεί ή εάν είναι πολύ η δόση που παίρνω τώρα, θα τη ρωτήσω και θα γράψω εδώ όσα μου πει, ώστε να μπορούν κι άλλες κοπέλες να έχουν πληροφορίες.

Πάντως το ψιλοπονάκι της το έχει... :?

Link to comment
Share on other sites

Osin συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου θα ηθελα να σου πω οτι η Anni εχει δικιο. Μια φορα που χρειαστικε να κανω μια ενεση σε μια κοπελα φοβηθηκα να την βαλω τελειος μεσα και τελικα εκανε ενα θρομβολακι ο ποπος της και οταν ρωτησε της ειπαν αυτο αλλα το φαρμακο το πηρε γαιτι καλα εγινε. Τωρα θα μου πεις γιατι με εμπιστεύτηκε γιατι δεν ειχε αλλη επιλογη :-D Τα καταφερα ομως γιατι ο αλλος που ηταν εκει λυποθυμησε οταν ειδε ενεση :-D. Αλλος δεν υπηρχε.

 

Anni εισαι απο Θεσσαλονικη ε? Να σε ρωτησω ποιον αιματολογο εχεις? Εμενα βγηκαν και οι τελευταιες εξετασεις οι καρδιολυπηνες, το αντιφοσφωλιπιδικο συνδρομο και ενα Β2 δεν ξερω

 

 

Ναι απο Θεσσαλονικη ειμαι, εγω τις εξετάσεις τις εκανα στο παπαγεωργιου και τις ειδε γιατρος που μου προτεινε ο γυναικολογος μου. Παπαδακης λεγεται φιλικος γιατρος στο παπαγεωργιου κ αυτος...χαιρομαι που τα αποτελεσματα σου ειναι φυσιολογικα ! ! ! ! ! Εχει γεμισει ο τοπος θρομβοφιλια ρε παιδακι μου:mad: ! ! ! Αλλα τωρα διαβαζω ξανα , λες πως βγηκαν οι τελευταιες.... οι προηγουμενες ηταν οκ ή κατι εδειξαν κ συμπληρωματικα εκανες κ αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Anni_sweet & xazomama2010 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Τις κάνω μαζί με τον άντρα μου, τελικά! Δεν ξαναέγινε αυτό, απλώς ενώ την πρώτη φορά που την έκανε η φαρμακοποιός μου έμεινε μια μικρή μελανιά γύρω από το τρύπημα, σε αυτές που κάνουμε εμείς δε μένει τίποτα (ή τις κάνουμε πολύ καλά,ή εντελώς λάθος....). Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο, και μάλλον την Παρασκευή θα πάω αιματολόγο να να κάνω εξέταση για να δούμε εάν επαρκεί ή εάν είναι πολύ η δόση που παίρνω τώρα, θα τη ρωτήσω και θα γράψω εδώ όσα μου πει, ώστε να μπορούν κι άλλες κοπέλες να έχουν πληροφορίες.

Πάντως το ψιλοπονάκι της το έχει... :?

 

 

 

Το οτι στην εκανε φαρμακοποιός δεν σημαινει πως την εκανε σωστα...:? Προφανως τωρα τις κανετε σωστα...αλλα κ να σου ξανατυχει (η το καρουμπαλο ή μελανια)μην ανησυχείς το φαρμακο απορροφατε αλλα πιο αργα ...οσο για το τσουκσιμο σε εμενα μια ποναει μια οχι..εχει να κανει με το σημειο μαλλον,οσο πιο κοντα στον ομφαλο τοσο πιο έντονο, αλλα τι να κανουμε υπομονη ως που να βγει η ψυχη !! ! Χαχαχα πλακα κανω βεβαια!! ! ! ! ! ! ! ! Μακαρι να σου πανε ολα καλα κοριτσι μου:lol:και οπως ειπες μετα τον γιατρο γραψε μας τι σου ειπε..

Link to comment
Share on other sites

Osin συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου θα ηθελα να σου πω οτι η Anni εχει δικιο. Μια φορα που χρειαστικε να κανω μια ενεση σε μια κοπελα φοβηθηκα να την βαλω τελειος μεσα και τελικα εκανε ενα θρομβολακι ο ποπος της και οταν ρωτησε της ειπαν αυτο αλλα το φαρμακο το πηρε γαιτι καλα εγινε. Τωρα θα μου πεις γιατι με εμπιστεύτηκε γιατι δεν ειχε αλλη επιλογη :-D Τα καταφερα ομως γιατι ο αλλος που ηταν εκει λυποθυμησε οταν ειδε ενεση :-D. Αλλος δεν υπηρχε.

 

Anni εισαι απο Θεσσαλονικη ε? Να σε ρωτησω ποιον αιματολογο εχεις? Εμενα βγηκαν και οι τελευταιες εξετασεις οι καρδιολυπηνες, το αντιφοσφωλιπιδικο συνδρομο και ενα Β2 δεν ξερω

 

 

 

 

 

 

 

Ναι απο Θεσσαλονικη ειμαι, εγω τις εξετάσεις τις εκανα στο παπαγεωργιου και τις ειδε γιατρος που μου προτεινε ο γυναικολογος μου. Παπαδακης λεγεται φιλικος γιατρος στο παπαγεωργιου κ αυτος...χαιρομαι που τα αποτελεσματα σου ειναι φυσιολογικα ! ! ! ! ! Εχει γεμισει ο τοπος θρομβοφιλια ρε παιδακι μου:mad: ! ! ! Αλλα τωρα διαβαζω ξανα , λες πως βγηκαν οι τελευταιες.... οι προηγουμενες ηταν οκ ή κατι εδειξαν κ συμπληρωματικα εκανες κ αυτες?

Link to comment
Share on other sites

Osin συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου θα ηθελα να σου πω οτι η Anni εχει δικιο. Μια φορα που χρειαστικε να κανω μια ενεση σε μια κοπελα φοβηθηκα να την βαλω τελειος μεσα και τελικα εκανε ενα θρομβολακι ο ποπος της και οταν ρωτησε της ειπαν αυτο αλλα το φαρμακο το πηρε γαιτι καλα εγινε. Τωρα θα μου πεις γιατι με εμπιστεύτηκε γιατι δεν ειχε αλλη επιλογη :-D Τα καταφερα ομως γιατι ο αλλος που ηταν εκει λυποθυμησε οταν ειδε ενεση :-D. Αλλος δεν υπηρχε.

 

Anni εισαι απο Θεσσαλονικη ε? Να σε ρωτησω ποιον αιματολογο εχεις? Εμενα βγηκαν και οι τελευταιες εξετασεις οι καρδιολυπηνες, το αντιφοσφωλιπιδικο συνδρομο και ενα Β2 δεν ξερω τι ειναι αυτα ειναι ολα φυσιολογικα.

 

 

 

 

Κοριτσι μου εχουμε ξαναμιλησει...τωρα διαβασα τα πιο κατω μνμ ξανα, οποτε βλεπω κατι βρεθηκε στις εξετασεις σου.Δεν πειραζει θα το αντιμετωπίσεις οπως ολες μας.Εσυ σε ποιον αιμματολογο πηγες ? Γιατι εγω σκεφτομαι να τις δειξω κ σε αλλον γιατρο...μου σφινωθηκε η ιδεα να παρω κ αλλη γνωμη

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου συστησε ο γιατρος μου τον Κωτση.Πολυ αναλυτικος και καλος. Μου τα εξηγησε ολα. Αγωγη μου ειπε μεχρι να μεινω εγκυος 2 filicin την ημερα οταν μεινω θα κανω ενεσεις θα μου πει τοτε ποιες και μετα θα συνεχισω το filicin ενα την ημερα συνεχεια και αναλογος θα πρατουμε. Εχει ψωμι Anni η ιστορια. Θυμισε μου εσυ σε ποιο θεμα βρεθηκες με προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...