Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

κοιτα και εμας για ενα μας εχουν πει 18 μηνων αλλα αν διαβασεις τι εχουν γραψει οι αλλες μανουλες θα καταλαβεις γιατι ρωταω μακαρι να ειμαστε τυχεροι και να τελειωσουμε με ενα ...και παλι καλη επιτυχια και οσο λιγοτερη ταλαιπωρια για το παιδακι σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Φίλες και φίλοι τελικά ξέρουμε για πιο λόγο επιμένουν κάποιοι ιατροί να δίνουν τεστοστερόνη στα μωρά, ενώ δεν έχουν μικροφαλία πριν τις επεμβάσεις υποσπαδία; Υπάρχουν κάποιοι που δίνουν 100% ορμόνες;

 

Τεστοστερονη χορηγουν ΚΑΠΟΙΟΙ γιατροι για να μεγαλωσει το πεος και να ισχυροποιηθουν οι ιστοι προκειμενου να εχουν ευκολια στο χειρουργειο. Εχει τα θετικα και τα αρνητικα της η χορηγηση ορμονων.

Εμεις απορριψαμε την ιδεα της χορηγησης ορμονων οποιασδηποτε μορφης στο μωρο μας , αφου υπαρχει η επιλογη της επεμβασης χωρις ορμονες.

 

Να επαναλαβω οτι ο Χαντιντι ΔΕΝ χορηγει ορμονες ακομα και στις βαρυτερες μορφες υποσπαδια, παρα μονο οταν υπαρχουν αμφοβολα εξω γεννητικα οργανα.

Link to comment
Share on other sites

θα θελαμε να γραψει καποιος και για καποιον γιατρο εδω στην ελλαδα και στο δημοσιο τομεα και οχι ολο για τον χαντιτι γιατι ενταξει δεν λεω ειναι καλος γιατρος αλλα δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα για ταξιδια και ιδιωτικους γιατρους..

 

 

Μπορω να πω οτι προσφατα εγραψα και εγω εναν που θεωρω αξιοπιστο γιατρό τον ευαγγελο παπανδρεου στο παιδων

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες, με λενε κωστα και ειμαι ο μπαμπας ενως πανεμορφου πριγκηπα που ακουει στο ονομα Γιαννης και ειναι 3 ετων,σημερα μας πηρε ο γιατρος διοτι εχει καινο στα χειρουργια του και αυριο πρεπει να μπουμε το πρωι στο νοσοκομειο για να ετοιμαστουμε για το χειρουργιο του υποσπαδια στην βαλενο, ειμαι κατα ανχωμενος και φυσικα εχω χασει την γη κατω απο τα ποδια μου γιατι το περιμενα σε 6 μηνες απο τωρα αλλα εκατσε καινο οπως μας ειπαν, γιατρο εχουμε τον τσαχτουριδη, οσοι πιστοι προσελθετε να πειτε καμια γνωμη να μου φυγει το αχγος να μπορεσω να την παλεψω που λενε!νοσοκομειο Αγια Σοφια,

1000 ευχαριστω και 100000000000000000000000 μπραβο στο φορουμ-κοινωτητα.

 

καλησπέρα,

 

πρώτα από όλα , προσπάθησε να παραμείνεις ψύχραιμος και δυνατός για το παιδάκι σου... ( εκεί θα δεις πως η περίπτωση σας μοιάζει με σταγόνα στον ωκεανό).

επίσης μην κάνεις το λάθος να συγκρίνεις και ας μοιάζουν οι περιπτώσεις, κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά .

είμαι και εγώ μαμά ενός 3χρόνου αγοριού με πολύ πιο σοβαρή μορφή υποσπαδία , στην βάση του πέους με χορδή , χειρουργημένοι 6μήνες πριν από τον Τσαχουρίδη με επιτυχία.

είσαι τυχερός που υπήρξε αυτό το κενό γιατί ξέρεις πως η λίστα αναμονής του συγκεκριμένου γιατρού είναι μεγάλη, εμείς να φανταστείς δεν μπορούμε να βρούμε ραντεβού για μια τυπική επανεξέταση.

όλα θα πάνε καλά, άλλωστε έχετε πέσει σε καλά χέρια.

καλός γιατρός και καλός άνθρωπός....

 

καλή επιτυχία και καλή δύναμη

σας εύχομαι ολόψυχα το κεφάλαιο υποσπαδίας να κλείσει εδώ για εσάς.

Link to comment
Share on other sites

Με ευχαριστή το γεγονος που ακουω καλα σχολεια για τον Τσαχουριδη εγω τον γνωρισα πριν γινει τοσο γνωστος σαν ανθρωπος πολυ καλος αλλα δεν μπορουσα να ειχα αποψη γιατι δεν μας τελειωσε εκεινος δεν μπορω να εχω αποψη ομως γιατι οπως εχω ξαναπει δεν ηταν λαθος του εγω δεν καταλαβα ποτε γιατι δεν ξαναπήγα, δεν πηραζει ευτυχως που τελειωσαμε και εμεις εστω και τωρα τον μονο γιατρο που εχω παρει σαν λαθος μου μεγαλο ηταν τον προηγουνο μας στο δευτερο χειρουργιο!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλους τους γονείς. Έχω ένα αγοράκι 6,5 μηνών που έχει υποβαλανικό υποσπαδία και θα χειρουργηθεί το Σάββατο από τον κύριο Μαρινόπουλο. Έχω πολύ άγχος για το παιδάκι μου αλλά και πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό μας. Με βοήθησε πολύ το forum μας να βρω και να αποφασίσω για το ποιος θα χειρουργήσει το αγγελούδι μας και βασει μητρικού και πατρικού ενστίκτου (γιατί ο σύζυγός μου ήταν πολύ αποφασιστικός και με βοήθησε να ξεπεράσω τις φοβίες μου) είπαμε να το κάνουμε όσο πιο γρήγορα γίνεται για δυο λόγους:

1) Για να μην καταλάβει και θυμάται αργότερα όλη τη διαδικασία του χειρουργείου το μωράκι μας και

2) Για να μην έχουμε κάποιο ατύχημα με τον καθετήρα αφού ακόμα δεν μπουσουλάει καν

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!

Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη του χειρουργείου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

 

Κι εμείς είχαμε στεφανιαιο υποσπαδια τελικα με χορδη.

Μετα από επίσκεψη σε δυο γιατρους στο παιδων Αγια Σοφια καταλήξαμε στο Παιδων Πεντέλης και στον Αλεξάνδρου.

 

Κάναμε το χειρουργείο 1 Απριλίου 16 μηνων και φτιάξαμε την ουρήθρα και τη χορδή. Δεν πείραξε την ακροποσθία μήπως και τυχον χρειαστει σε περίπτωση συριγγίου.

 

Το χειρουργείο πήγε πολύ καλα. Και η παιδιατρος μας λεει οτι ειναι τελειο.

Μένει να διορθώσουμε πλεον και την ακροποσθια.

 

Μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι και από τον γιατρό ο οποίος είναι ευγενεστατος, μας εξηγουσε, ηταν καλος με το παιδι.

Το νοσοκομείο επίσης πολύ καλό και ήσυχα σε σχεση με το Αγια Σοφια.

 

Μείναμε σχεδον εβδομαδα μεσα. Ηθελαν να ειναι σιγουροι οτι θα θρεψει καλα πριν βγαλουν τον καθετηρα.

 

Το παιδι εκατσε πολυ καλα. Τις πρωτες δυο μερες λιγο πιο ευαισθητος αλλα πολυ καλα. Ειχαν και ενα σαν τουνελακι ωστε να πεφτουν τα σκεπασματα πανω σε αυτο και οχι στον καθετηρα το οποιο ομως κατα ενα μαγικο τροπο

καθηλωνε το παιδι και δεν πειραζε τον καθετηρα και γενικα καθοταν ηρεμο σε σχεση με οταν του το εβγαζα.

 

Γενικα και αλλους γιατρους πολυ καλους εχω ακουσει οτι εχει στο Παιδων Πεντελης. Το συνηστω σε ολους ανεπιφυλακτα.

 

Καλο κουραγιο σε οσους αναμενουν χειρουργια

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα χειρουργηθηκαμε για υποσπαδια οταν ο μικρος ηταν 1 ετους.Τωρα ειναι 3 ετων και διαγνωστηκε οτι στενεψε η ουρηθρα με αποτελεσμα το παιδι να ποναει κατα την ουρηση(οχι παντα) και να κατουριεται στον υπνο του....Την Πεμπτη θα τον δει ο γιατρος που τον χειρουργησε .Ο παιδοχειρουργος που τον πηγα μου ειπε οτι χρειαζεται χειρουργειο.:?:Υπαρχει παρομοια περιπτωση?????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

Μετά από αρκετό ψάξιμο και επικοινωνία με κάποιους από εσάς, καταλήξαμε κι εμείς στον κο Χαντίντι. Η πρώτη επέμβαση του γιου μας έγινε στις 20 Οκτωβρίου, μαζί με το γιο του Πάνου που έγραψε την εμπειρία του παραπάνω, σε ηλικία 10 μηνών. Έχει περάσει ένας μήνας και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά. Η τομή έχει επουλωθεί σε μεγάλο βαθμό, συρίγγιο δεν φαίνεται να υπάρχει, και η εμφάνιση έχει βελτιωθεί αισθητά, ενώ θα τελειοποιηθεί με το δεύτερο χειρουργείο σε 5 μήνες περίπου.

Η επέμβαση έγινε στο Ιατρικό, μείναμε ένα βραδυ με καθετηρα, την επομένη τον βγάλαμε και γυρίσαμε στο σπίτι, όπου ο μικρός δεν καταλάβαινε τίποτα, σαν να μην είχε περάσει επέμβαση. Μόνο πονούσε όταν ουρούσε, αλλά κι αυτό πέρασε μέσα σε 1-2 μέρες. Μπορώ να πω ότι το χειρότερο κομμάτι ήταν η δική μας αγωνία, στην πράξη όλα ήταν πολύ πιο εύκολα από ό,τι περιμέναμε.

Τα χρήματα που δώσαμε - και θα δώσουμε - ήταν αρκετά, και ειδικά για τους καιρούς που ζούμε, αλλά το αποφασίσαμε γιατί μόνο με τον συγκεκριμένο γιατρό αισθανθήκαμε σιγουριά.

Χαρά μου να δώσω οποιαδήποτε πληροφορία σε οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο.

Καλή επιτυχία σε όλους, και καλή ανάρρωση σε όλα τα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας.

Μετά από αρκετό ψάξιμο και επικοινωνία με κάποιους από εσάς, καταλήξαμε κι εμείς στον κο Χαντίντι. Η πρώτη επέμβαση του γιου μας έγινε στις 20 Οκτωβρίου, μαζί με το γιο του Πάνου που έγραψε την εμπειρία του παραπάνω, σε ηλικία 10 μηνών. Έχει περάσει ένας μήνας και όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλά. Η τομή έχει επουλωθεί σε μεγάλο βαθμό, συρίγγιο δεν φαίνεται να υπάρχει, και η εμφάνιση έχει βελτιωθεί αισθητά, ενώ θα τελειοποιηθεί με το δεύτερο χειρουργείο σε 5 μήνες περίπου.

Η επέμβαση έγινε στο Ιατρικό, μείναμε ένα βραδυ με καθετηρα, την επομένη τον βγάλαμε και γυρίσαμε στο σπίτι, όπου ο μικρός δεν καταλάβαινε τίποτα, σαν να μην είχε περάσει επέμβαση. Μόνο πονούσε όταν ουρούσε, αλλά κι αυτό πέρασε μέσα σε 1-2 μέρες. Μπορώ να πω ότι το χειρότερο κομμάτι ήταν η δική μας αγωνία, στην πράξη όλα ήταν πολύ πιο εύκολα από ό,τι περιμέναμε.

Τα χρήματα που δώσαμε - και θα δώσουμε - ήταν αρκετά, και ειδικά για τους καιρούς που ζούμε, αλλά το αποφασίσαμε γιατί μόνο με τον συγκεκριμένο γιατρό αισθανθήκαμε σιγουριά.

Χαρά μου να δώσω οποιαδήποτε πληροφορία σε οποιονδήποτε ενδιαφερόμενο.

Καλή επιτυχία σε όλους, και καλή ανάρρωση σε όλα τα παιδάκια.

 

μπορεις σε παρακαλω να μου στειλεις με ενα πμ το συνολικο ποσο (γιατρος & νοσοκομειο) μια και το εχεις προσφατο και το θυμασαι? εχω ηδη στειλει ιμειλ στο συγκεκριμενο γιατρο και μου εχει απαντησει. αλλα το οικονομικο ειναι κι αυτο ενα θεμα. :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας.θα ηθελα απο καποιο γονιο που στο παιδακι του διαγνωστηκε βαρυς υποσπαδιας να μου δωσει πληροφοριες.η τρυπουλα του μικρου βρισκεται στο χαμηλοτερο σημειο στο πουλακι του,εκει που αρχιζουν οι ορχεις.σε ηλικια 4 μηνων τον ειδε ο τσαχουριδης στο παιδων και μας ειπε οτι ειναι νωρις για τετοια επεμβαση (4 ωρων!!!),και πρεπει να δυναμωσει.μιλησε για 2 χειρουργια,κυριο και διορθοτικο.αν καποιος εχει προσωπικη αποψη και πειρα για τον εν λογω γιατρο παρακαλω να βοηθησει.ο μικρουλης μου εχει ταλαιπωρηθει πολυ λογω προωροτητας και αυτα που διαβασα στο φορουμ για επαναλαμβανομενα αποτυχημενα χειρουργεια με εχουν τρομαξει.

Link to comment
Share on other sites

Το παιδι εκατσε πολυ καλα. Τις πρωτες δυο μερες λιγο πιο ευαισθητος αλλα πολυ καλα. Ειχαν και ενα σαν τουνελακι ωστε να πεφτουν τα σκεπασματα πανω σε αυτο και οχι στον καθετηρα το οποιο ομως κατα ενα μαγικο τροπο

καθηλωνε το παιδι και δεν πειραζε τον καθετηρα και γενικα καθοταν ηρεμο σε σχεση με οταν του το εβγαζα.

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός μου έχει υποσπαδια την ήπια μορφή... Μου έχουν πει ότι γύρω στο δεύτερο χρόνο θα γίνει η εγχείριση. Εχθές ο παιδίατρος μου είπε να κάνουμε προληπτικά και έναν υπέρηχο νεφρών. Γνωρίζετε τι σχέση έχει και τι μπορεί να δείξει ο υπέρηχος;

Επίσης υπάρχει κάποια/ος που να έχει κάνει ήδη το πιτσιρικάκι του την εγχείρηση να μου πως είναι;[/quote

 

ο μικρος μου σημερα 12,5μηνων εχει υποσπαδια...απο την ωρα που γεννηθηκε η νεογνολογος το ειχε διαπιστωσει και μας εκλεισε αμεσα ραντεβου για υπερηχο νεφρου προληπτικα....εφοσον το εξωτερικο του ουροποιητικου συστηματος παρουσιαζει ανωμαλιες τοτε ειναι πολυ πιθανον και το εσωτερικο να εμφανιζει καποια ανωμαλια....εμεις καναμε στις 30μερες και διαπιστωθηκε ηπια διαταση πυελου του νεφρου 9χιλιοστα...απο τοτε διναμε χημειοπροφυλαξη ceclor 250ml αντιβιωση...προληπτικα για να μην εμφανισει ουρολοιμωξη! καναμε συστηματικα γενικη και καλλιεργεια ουρων καθε μηνα μαζι με τον υπερηχο νεφρων ενω συνεχιζαμε την αντιβιωση....μεχρι τον 4ο μηνα οπου ως δια μαγειας το νεφρο παρουσιαστηκε παντελως ιδιο με το διπλανο οπου και παψαμε πλεον να χορηγουμε αντιβιωση και να κανουμε καλλιεργειες!γενικα η διαταση νεφρου αν ειναι σε ηπια μορφη περναει απο μονη της μεσα στο 1ο ετος ζωης του παιδιου...ομως δεν παυει να χρειαζεται παρακολουθηση!τωρα ψαχνω για παιδοουρολογο για να κανουμε και την εγχειρηση...εχω βρει καποιους γιατρους...αν χρειαζεσαι καποια περαιτερω πληροφορια στειλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζί σου και ξερουμε ολοι πολυ καλα πως και γιατι συμβαίνει αυτο, ντροπή του ομως οποιος το κάνει αυτο ευτυχως που οι γονεισ το καταλαβαίνουν και δεν ασχολούντε!!

 

Τι κάνεις κορίτσι; Πως πάει ο μικρός; Κάνατε κι άλλο χειρουργείο;

Τον δικό μου τον είδε ο παιδοχειρούργος στις αρχές καλοκαιριού, δύο ράμματα δεν είχαν κρατήσει. Ίσως χρειαστούμε διορθωτικό του χρόνου. :(

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνεις κορίτσι; Πως πάει ο μικρός; Κάνατε κι άλλο χειρουργείο;

Τον δικό μου τον είδε ο παιδοχειρούργος στις αρχές καλοκαιριού, δύο ράμματα δεν είχαν κρατήσει. Ίσως χρειαστούμε διορθωτικό του χρόνου. :(

 

 

ουαουυυυυυυυυυ τι βλεπω νεο μελος στην οικογενεια να ναι γερό παντα να σου ζήσει ναι εμεις καναμε τελος αυγουστου επεμβαση στον Κυριο Παπανδρεου απο οτι δίχνει ναι εχουμε τελειωση και εμεις!!!! εσεις μετα απο ποσο καιρο παθατε αυτο με τα ράμματα βρε???

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας και καλη χρονια... ειχε και μενα ο μικρος μου υποσπανδια και χειρουργειθικε τον περσινο ιανουαριο, και σε μας δεν κρατησαν 2 ραμματα αλλα το δερματακι του εθρεψε ευτυχως. δεν γλυτοσαμε το δευτερο χειρουργειο το οποιο εγεινε 14-11 στο ελενα, ο γιατρος μας πολυ καλος, ο διευθυντης, και απο το νοσομομειο παρα παρα παρα πολυ ευχαριστημενοι, δεν περιμεναμε τοσο καλες συνθηκες πρεπει να ομολογησω. το δευτερο χειρουργειο ηταν μιση ωρα υποθεση και το μεσημερι φυγαμε, απλα ειχε κολλισει το πετσακι του και ηθελε και λιγο κοψημο, ηταν μεγαλο!! του εωαλαν και καθετηρα για να σιγουρεψουμε οτι δεν υπηρχε θεμα με τα ραμματα που ηχαν ανοιξει απο το πρωτο, ευτυχως ολα καλα και γλυτοσαμε αλλες 7 μερες νοσηλιας.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Με υγεια και ευτυχια σε εσας και τα παιδακια σας

 

 

καλη χρονια σε ολους!!

 

για οποιον ενδιαφερεται ο Χαντιντι θα ερθει στην Ελλαδα στις 25 Ιανουαρίου και θα κάτσει καποιες μερες. Αν θελετε να τον δειτε ή να σας πω για την δική μας εμπειρία στείλτε μου ΠΜ. Απλα σας ενημερωνω οτι είμαι μια μαμα πολύ ευχαριστημενη απο την εγχειρηση που εκανε στο παιδακι της και θελω να βοηθησω και αλλα παιδακια. Δεν εχω κάποιο άλλο συμφερον που ενημερωνω κατα καιρούς ποτε θα είναι στην Ελλαδα, ούτε προκειται για διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλή χρονιά σε όλους και καλή δύναμη,

και το δικό μας παιδάκι εγχειρίστηκε πριν από ~ 3 μήνες απο τον Χαντίντι και όλα πήγαν πολύ καλά! Απ' όσο γνωρίζουμε σχεδιάζει να έρθει στην Ελλάδα το επόμενο διάστημα. Πιστεύω οτι ακόμα και εάν δεν έχει αποφασίσει κάποιος να προχωρήσει μαζί του καλό θα ήταν να πάρει τη γνώμη του για την περίπτωση του παιδιού του (κάθε συμβουλή από έμπειρους γιατρούς ίσως βοηθήσει για να παρθεί η σωστή απόφαση). Ευχαρίστως να βοηθήσω με οποιαδήποτε πληροφορία για την εμπειρία μας και για το γιατρό ή ακόμα και κάποιον που θα ήθελε να τον συναντήσει όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους και καλή δύναμη,

και το δικό μας παιδάκι εγχειρίστηκε πριν από ~ 3 μήνες απο τον Χαντίντι και όλα πήγαν πολύ καλά! Απ' όσο γνωρίζουμε σχεδιάζει να έρθει στην Ελλάδα το επόμενο διάστημα. Πιστεύω οτι ακόμα και εάν δεν έχει αποφασίσει κάποιος να προχωρήσει μαζί του καλό θα ήταν να πάρει τη γνώμη του για την περίπτωση του παιδιού του (κάθε συμβουλή από έμπειρους γιατρούς ίσως βοηθήσει για να παρθεί η σωστή απόφαση). Ευχαρίστως να βοηθήσω με οποιαδήποτε πληροφορία για την εμπειρία μας και για το γιατρό ή ακόμα και κάποιον που θα ήθελε να τον συναντήσει όταν έρθει.

 

Tελικά ο Χαντιντι δεν θα τα καταφερει να ερθει τον Ιανουαριο, αν ομως υπαρχουν γονείς που θα θελαν να τον δουν θα προσπαθησει να ερθει 15-18 Φεβρουαρίου. Αν σας ενδιαφερει να τον δειτε, ευχαριστως να σας φερω σε επαφή. Ο γιός μου εκανε το δευτερο χειρουργείο μαζι του το Σεπτεμβριο και ολα εχουν παει πολύ καλά (με βαρυ πεσοπεικό υποσπαδια). Ευχομαι να πανε καλά όλα για όλα τα αγορακια!! Καλη χρονιά!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.θα ηθελα απο καποιο γονιο που στο παιδακι του διαγνωστηκε βαρυς υποσπαδιας να μου δωσει πληροφοριες.η τρυπουλα του μικρου βρισκεται στο χαμηλοτερο σημειο στο πουλακι του,εκει που αρχιζουν οι ορχεις.σε ηλικια 4 μηνων τον ειδε ο τσαχουριδης στο παιδων και μας ειπε οτι ειναι νωρις για τετοια επεμβαση (4 ωρων!!!),και πρεπει να δυναμωσει.μιλησε για 2 χειρουργια,κυριο και διορθοτικο.αν καποιος εχει προσωπικη αποψη και πειρα για τον εν λογω γιατρο παρακαλω να βοηθησει.ο μικρουλης μου εχει ταλαιπωρηθει πολυ λογω προωροτητας και αυτα που διαβασα στο φορουμ για επαναλαμβανομενα αποτυχημενα χειρουργεια με εχουν τρομαξει.

Καλησπέρα,

 

Η δική μας περίπτωση δεν ήταν τόσο βαριά αλλά είχε μία ιδιεταιρότητα ποου την έκανε πιό περίπλοκη. Από την έρευνα που κάναμε (και το ψάξαμε πάρα πολύ) έχω την εντύπωση ότι ο Hadidi είναι ο πιό έμπειρος και έχει αντιμετωπίσει πλήθος πολύ δύσκολων περιπτώσεων. Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο να τον έβλεπες. Αν θέλεις οποιοδήποτε στοιχείο επικοινώνησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέο μέλος .Εχω και εγω ενα αγοράκι 4 μηνών και εχει βαλανικο υποσπαδια.Μου έχουν πει για τον Ζουπάνο το γιατρο στο Ιατρικό Αθηνών οτι ειναι πολυ καλός.Τον ξέρει κανείς;Έχει κανείς χειρουργήσει το παιδάκι του εκεί;Μου εχουν πει και για καποιον στο Παίδων Πεντέλης Αλεξάνδρου αλλά δε ξέρω σε πόσο καιρό σου κλείνουν ραντεβού.Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει σας παρακαλώ.'Οπως και για τον Ζουπάνο αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζει νοσηλεία και γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

 

Όπως είχα γράψει πριν 2 μήνες κάναμε στις 19 Νοεμβρίου χειρουργείο στο μικρό μας για υποβαλανικό υποσπαδία. Γιατρός μας είναι ο κ. Μαρινόπουλος. Περίμενα αυτό το δίμηνο για να δω πως θα πάνε τελικά τα πράγματα πριν γράψω την εμπειρία μου. Όλα πήγαν τέλεια. Την πρώτη εβδομάδα ο μικρός μας είχε καθετήρα μαζί με τον προστατευτικό αφρό. Πέρα από ένα μικρό κοκκίνισμα στην περιοχή δεν είχαμε κανένα άλλο πρόβλημα. Ο μικρός μας δεν κατάλαβε τίποτα ούτε από το χειρουργείο ούτε από τον καθετήρα (την επομένη του χειρουργείου πήγαμε για καφε...:wink:). Πριν δυο μέρες έκανε τον περιοδικό έλεγχο ο γιατρός και είδαμε ότι η επούλωση είναι τέλεια. Είμαι πολύ ευχαριστημένη από την επιλογή μου για τον γιατρό, για την ηλικία χειρουργείου καθώς και για την ημερήσια νοσηλεία που θεωρώ ότι είναι ότι καλυτερο τόσο για το παιδί όσο και για τους γονείς.

 

Ό,τι θέλετε με ρωτάτε ακόμα και μέσω πμ. Με πολύ ευχαρίστηση θα απαντήσω γιατί και εγώ ενημερώθηκα για τον γιατρό μας μέσω του forum και θεωρώ ότι είναι υποχρέωση μου να απαντήσω σε όποια απορία υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέο μέλος .Εχω και εγω ενα αγοράκι 4 μηνών και εχει βαλανικο υποσπαδια.Μου έχουν πει για τον Ζουπάνο το γιατρο στο Ιατρικό Αθηνών οτι ειναι πολυ καλός.Τον ξέρει κανείς;Έχει κανείς χειρουργήσει το παιδάκι του εκεί;Μου εχουν πει και για καποιον στο Παίδων Πεντέλης Αλεξάνδρου αλλά δε ξέρω σε πόσο καιρό σου κλείνουν ραντεβού.Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει σας παρακαλώ.'Οπως και για τον Ζουπάνο αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζει νοσηλεία και γιατρός.

 

Καλησπέρα alexandra1.

 

Εγω χειρούργησα τον μικρό μου στο Πεντελης με τον Αλεξάνδρου.

Οπως έχω ξαναπει σε παλιοτερα ποστ εμεινα πολυ ευχαριστημένη και από τον γιατρό και από το νοσοκομέιο.

Συζητησαμε για το ποτε πρεπει να χειρουργηθει με ενα ευρος μηνων, να μην ειναι μεσα στον χειμωνα και κολησει τιποτα στο νοσοκομείο και με βαση το γεγονος οτι δε θελαμε κι εμεις να αργησουμε πολυ γιατι θελαμε να προσθαθησουμε και για αλλο παιδι. Οποτε το συζητησαμε οταν τον πρωτοειδε (γυρω στο χρονο) και του καναμε την επεμβαση στους 16 μηνες. Πάντως δεν ειχε προβλημα για το χειρουργιο. Δεν μου ειπε δηλαδη σε δυο χρονια κλπ οπως μου ειχε πει ο Παπανδρεου στο Αγια Σοφία.

 

Πολυ γλυκος ανθρωπος, δεν μας ζητησε τιποτα, μας εξυπηρετουσε σαν να ηταν ο παιδιατρος μας. Και το νοσοκομειο εχει ηρεμια σε σχεση με το παιδων αγια σοφια και πολυ πιο ευκολη προσβαση και προσπαθουν να εχουν κενο το κρεβατι διπλα σου για να κοιμασαι κι εσυ. Αξιζει μια επισκεψη

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι νέο μέλος .Εχω και εγω ενα αγοράκι 4 μηνών και εχει βαλανικο υποσπαδια.Μου έχουν πει για τον Ζουπάνο το γιατρο στο Ιατρικό Αθηνών οτι ειναι πολυ καλός.Τον ξέρει κανείς;Έχει κανείς χειρουργήσει το παιδάκι του εκεί;Μου εχουν πει και για καποιον στο Παίδων Πεντέλης Αλεξάνδρου αλλά δε ξέρω σε πόσο καιρό σου κλείνουν ραντεβού.Αν ξέρει κάποιος ας με βοηθήσει σας παρακαλώ.'Οπως και για τον Ζουπάνο αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζει νοσηλεία και γιατρός.
Καλησπέρα. Μόλις διάβασα το μήνυμα σου και ήθελα να δω αν γνωρίζεις ότι ο Ζουπάνος χρησιμοποιεί ορμονοδιέγερση για τις επεμβάσεις. Δεν ξέρω εσένα αλλά αυτό εμένα με φοβίζει πολύ γιατί από ότι ξέρω η τεστοστερόνη επηρεάζει και την ανάπτυξη του παιδιού. Δεν γνωρίζω άλλες πληροφορίες για αυτούς τους γιατρούς απλά στο επισημαίνω για να το ψάξεις λιγάκι. Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μικρό σου.
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω κάτι γιατί ακόμη δεν έχω πάει σε κανέναν.Τώρα θα ξεκινήσω να το ψάχνω.Η παιδίατρος μου επιμένει να πάμε στο Παιδων Πεντέλης.Εχει πολύ καλό τμήμα μου ειπε για τέτοιες επεμβάσεις και του καλύτερους αναισθησιολόγους που είναι και πολύ σημαντικό για το μικράκι μου.Θα πάω σίγουρα πρώτα στο παιδων και μετά θα δώ.Ευχαριστω πολύ παντως για τις πληροφορίες.Να είσαι καλά!

 

 

Καλησπέρα. Μόλις διάβασα το μήνυμα σου και ήθελα να δω αν γνωρίζεις ότι ο Ζουπάνος χρησιμοποιεί ορμονοδιέγερση για τις επεμβάσεις. Δεν ξέρω εσένα αλλά αυτό εμένα με φοβίζει πολύ γιατί από ότι ξέρω η τεστοστερόνη επηρεάζει και την ανάπτυξη του παιδιού. Δεν γνωρίζω άλλες πληροφορίες για αυτούς τους γιατρούς απλά στο επισημαίνω για να το ψάξεις λιγάκι. Σου εύχομαι τα καλύτερα για το μικρό σου.
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...