Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα! μετα απο πολυ καιρο και πολλη αγωνια για την εκβαση της πρωτης εγχειρησης, τελικα ειμαστε παλι στο ψαξιμο γιατι μαλλον τα χριστουγεννα ο μικρος θα ξαναμπει χειρουργειο.μια πολυ συγκεκριμενη ερωτηση σε οποιον γνωριζει. ο Ζ..... στο Ιατρ... εφαρμοζει μια μεθοδο με ορμονες απο οσο γνωριζω. ξερετε αν υπαρχει περιπτωση να την αποφυγουμε? υπαρχει καποιος με εμπειρια απο τον συγκεκριμενο? προκειται να κλεισω και μαζι του ενα ραντεβου απο σεπταμβρη και θελω να παω προετοιμασμενη. ευχαριστω εκ των προτερων

 

εμεις καναμε την επεμβαση στον συγκεκριμενο γιατρο στο ιατρ... για στεφανιαιο υποσπαδια πριν εναμιση χρονο περιπου και δεν πηραμε καθολου ορμονη ουτε μας ειπε κατι τετοιο. Δυο ωρεσ κρατησε η επεμβαση και μειναμε αλλες δυο ωρες για να συνελθει καλα απο την ναρκωση και μετα πηγαμε σπιτι.Καθετηρα δεν εβαλε καθολου μονο που τις πρωτες δυο- τρεισ φορες στην ουρηση τσουζει πολυ αλλα αυτο κραταει λιγα λεπτα μετα το παιδι δεν ποναει καθολου.το αποτελεσμα ειναι καλο χωρις ουτε ενα σημαδι απο τα ραμματα.Ευχομαι ολα να πανε καλα και παρε πολλες γνωμες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι η τρυπούλα ειναι σχεδόν στην κανονική της θέση, ουσιαστικά είναι δύο τρυπούλες με μισό εκατοστό διαφορά μεταξύ τους.Εχω επισκεφτεί δύο γιατρούς μέχρι στιγμής όπου και οι δύο μου είπανε οτι είμαστε τυχεροί μεσα στην ατυχία μας γιατί προκειταί για πολύ ήπια μορφή υποσπαδία και 'οτι δεν θα χρειαστεί ούτε καθετήρας μετά την εγχείρηση.Ο ένας είναι διευθυντής στην παιδοχειρουργική στο ιπποκράτειο και ο άλλος είναι ιδιώτης στον κυανό σταυρό.Η αλήθεια είναι ότι με ηρεμήσανε αρκετά παρολ'αυτά συνεχίζω να ανησυχώ για την νάρκωση και γενικά στην απόφαση μου για τον ποιον γιατρό θα εμπιστευτώ.Θα ήθελα αν έχετε να μου προτείνετε κάποιο γιατρό και γενικα η δική σας γνώμη ποια είναι ιδιωτικά ή δημόσια?Ευχαριστώ!!!!!!!

Κσλησπέρα Μαρία_Ζ.Με λένε Μαρία και είμαι από επαρχία. Ειμαι καινούρια στο φορουμ και πηρα το θάρρος να σε ρωτήσω γιατί διαβασα οτί εψαχνες γιατρους στη Θεσ/νικη και ήταν αρκετά πρόσφατα. θα μπορούσες να μου πεις τι έκανες ακριβώς και που κατέληξες τελικά. Είμαι λιγο απελπισμενη γιατί ο γιός μου ειναι 2,5 και έχει βαλανικό υποσπανδία και κανεις γιατρός μεχρι σημερα δεν μας είπε οτι πρέπει να χειρουργηθει μεχρι το 1 έτος. τι γνώμη έχεις για τουσ γιατρούς του υποκράτειο; κάνατε τείκά την επέμβαση και που; τι αποτελέσματα είχατε;Ευχαριστω προκαταβολικα.... θα εκτιμουσα βαθύτατα καθε απαντηση και ενδιαφέρον.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!Δεν σας ξεχασα αλλα με τις διακοπες και την επιστροφή στη δουλεια ολα ηταν βουνό. Τελικά συναντησαμε τον Τσαχουρίδη στο Παιδων και μας ειπε απο 18 μηνών είναι καλύτερα να κανει την επεμβαση, ουτως ή αλλως εχει δεκα μηνες λιστα αναμονης!Τον Prof.Hadidi δεν καταφερα να τον συνατησω γιατι μενουμε επαρχια και το χρονικο διαστημα που ηταν εδω ηταν αδυνατο να ανεβω Αθηνα.

Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ονομάζομαι Ελένη και έχω ένα γιο 91/2 μηνών με υποσπαδία επιπέδου 3(κάτω πεϊκό). Ύστερα από επικοινωνία με κάποιες κοπέλες από το forum αποφασίσαμε να τον πάμε στη Γερμανία να χειρουργηθεί. Τελικώς στις 02 Ιουλιου του 2011 όταν ήταν 71/2 μηνών χειρουργήθηκε στην Emma Klinik με τον Prof. Hadidi.

Πραγματικά δεν περίμενα ποτέ ότι ένα ταξίδι για νοσηλεία 2 εβδομάδων σε κλινική θα κατέληγε σε ταξίδι αναψυχής στο τέλος. Και αυτό οφειλόταν γιατί δεν χρειαζόταν να είσαι ένα 24ωρο στην κλινική να παρακολουθείς διαρκώς το παιδί σου πάνω από την κούνια του. Το παιδί μου δεν πονούσε και την ίδια μέρα κιόλας του χειρουργείου βγήκαμε βόλτα στη πόλη με τους δύο καθετήρες να βρίσκονται στο κάτω μέρος του καροτσιού και το παιδί μου να κάθεται στο καρότσι φυσιολογικά λες και δεν ήταν χειρουργημένο. Έπαιρνε ανά 12 ώρες ένα υπόθετο που ήταν για τον πόνο και αυτό μόνο αν χρειαζόταν και 3 φορές την ημέρα την αντιβίωση του. Ύστερα από 2 ώρες χειρουργείου μου το έφεραν κοιμισμένο και μόλις ξύπνησε ήπιε το γάλα του σαν να μην συνέβαινε τίποτα.

Αλλά και η όλη μεταφορά μας ήταν εύκολη. Με το που κατεβήκαμε από το αεροπλάνο και πήραμε τις αποσκευές, μας περίμενε έξω το ταξί και μας πήγε κατευθείαν στην κλινική.

Τώρα ύστερα από 2 μήνες από το χειρουργείο το παιδί μου δεν έχει κάνει κάποια επιπλοκή και φαίνονται όλα φυσιολογικά. Μετά από 4 μήνες θα κάνω το 2ο χειρουργείο στην Ελλάδα με τον Hadidi που η νοσηλεία θα είναι μίας ημέρας.

Η μόνη μου ταλαιπωρία πραγματικά ήταν οι 3 ώρες του αεροπλάνου που ο μικρός ήθελε να παίξει και ήταν από χέρι σε χέρι μέχρι να περάσει η ώρα. Αυτή ήταν η εμπειρία μου από την Emma Klinik και τον Proffesor Hadidi.

Ελπίζω να φανεί χρήσιμη η εμπειρία μου σε κάποιες μητέρες που αντιμετωπίζουν παρόμοιο πρόβλημα με τα παιδιά τους. Ευχαριστώ πολύ την Αγάπη, την Μαρία και την Κατερίνα για τις συμβουλές τους και την βοήθεια τους!

 

γεια σου,

 

χαίρομαι που τελικά πήγαν όλα καλά και που το ταξίδι σας έμοιαζε με ταξίδι αναψυχής!!! λίγο ακριβό βέβαια, αλλά για την υγεία των παιδιών μας , χαλάλι!!!

μείνατε 2 εβδομάδες τελικά;;; γιατί είχατε 2 καθετήρες αν επιτρέπεται;;;

επίσης για ποιο λόγο θα κάνετε και 2ο χειρουργείο;;;

όσο αφορά την μεταφορά προς την κλινική , επειδή το είχα ψάξει λίγο το θέμα νομίζω σου παρέχει την δυνατότητα, μέσω της κλινικής με κάποια εξτρά χρέωση αν δεν κάνω λάθος.....όπως και για όλα τα υπόλοιπα δωμάτια ξενοδοχείου κ.α.

άλλωστε σε τόσο μικρή ηλικία όπως ο γιος σου, μάλλον είναι ευκολότερα τα πράγματα για το παιδί πάντα εννοώ., γιατί το ελέγχεις εσύ ακόμη.

να σου ευχηθώ από καρδιάς να είναι η τελευταία ταλαιπωρία για το παιδάκι σου και σύντομα να κλείσετε για πάντα το κεφάλαιο υποσπαδίας.

καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τις αναρτήσεις σας και προσπαθώ να κάνω το καλυτερο για τον γιο μου μόλις 1 μηνός.

 

Όσοι έχουν την καλοσύνη και έχουν ξεπεράσει την υποσπαδία στο παιδάκι τους και θα ήθελαν να με βοηθήσουν με τις εμπειρίες τους παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα. ο γιος μου είναι 4,5 μηνών και έχει βαλανικό υποσπανδία. Όπως καταλαβαίνετε ενώ με έχουν διαβεβαιώσει ότι είναι ήπιας μορφής εγώ έχω φρικάρει!!! Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει κάποιο γιατρό και εμπιστεύεται την άποψη του να με ενημερώσει γιατί έχω τρελαθεί με όλα αυτά που διαβάζω!!! Ξέρετε αν ο hadidi θα ξαναέρθει σύντομα στην Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!Κι εγω εχω φρικαρει οτι ο γιοκας μου θα κανει τοσο λεπτη επεμβαση αλλα θα προσπαθησω να φανω ηρεμη. Εμείς κλεισαμε με τον Τσαχουριδη στο Παιδων Αγια Σοφια, μας ειπε σε 9-10 μηνες απο τωρα θα κανουμε την επεμβαση.Τωρα το ζουζουνι μου 11 1/2 μηνων.Εγω διαλεξα να μην δω αλλο γιατρο, αλλα τα πιο πολλα κοριτσακια εδω εχουν κανει διατριβη στον υποσπαδια και θα σε βοηθησουν πιο πολυ!Ολα να σας πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

 

Το μωράκι μας έχει βαλανικό υποσπαδία και είναι 6 μηνών. Μετά από επισκέψεις σε πάρα πολούς γιατρούς και συλλογή πληροφοριών από βιβλία, internet, κτλ. αποφασίσαμε να προχωρήσουμε στην επέμβαση με τον Dr. Hadidi, τον οποίο μας σύστησε η Κέλη και τον συναντήσαμε τον Σεπτέμβριο στην Αθήνα. Ο Dr Hadidi μας είπε ότι έχει κενό στο πρόγραμμά του για να ξαναέρθει στην Αθήνα από 19 έως 22 Οκτωβρίου, εφόσων θα συγκεντρωθούν μερικές περιπτώσεις για να εγχειρίσει. Γνωρίζουμε ότι και άλλοι γονείς τον επισκεύθηκαν όταν ήρθε στην Αθήνα. Οπότε αν και κάποιος άλλος έχει πάρει την απόφαση να προχωρήσει μαζί του και τον βολεύει η παραπάνω περίοδος, παρακαλούμε θερμά να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!

Μιλησα εχθες με τον Dr. Hadidi, ο οποιος μπορει να είναι μακρια αλλα οτιδηποτε χρειαζομαστε τον παιρνουμε τηλέφωνο ή του στελνουμε email και βοηθαει παντα, και εχει πραγματι ενα κενό για να ξαναέρθει στην Αθήνα από 19 έως 22 Οκτωβρίου, εφόσων θα συγκεντρωθούν μερικές περιπτώσεις για να εγχειρίσει. Μεχρι στιγμής υπαρχει μια σιγουρη (μίλησα με μια οικογενεια εχθες) και απο οτι βλέπω ενδιαφερεται και η PANOSA, οποτε σας παρακαλώ στείλτε μου ΠΜ αν θελετε το παιδακι σας να εγχειρηστει τοτε με το ονομα του, ημερομηνία γεννησης, ειδος υποσπαδια, διευθυνση και τηλέφωνο επικοινωνίας, ωστε να φτιαξω μια λίστα για το νοσοκομείο. Αν μαζευτουν 3-4 περιπτωσεις μου είπε οτι θα ερθει.

Εγω προσωπικά μετα και απο την δευτερη εγχειρηση, εχω να πω οτι ήμουνα παρα πολύ τυχερη που είχα την ευκαιρία να χειρουργηθεί το παιδι μου απο αυτό τον ανθρωπο (πανω απο όλα ανθρωπος, αλλά και καταπληκτικός στη δουλεια του), ιδιως μετα απο όλα αυτα που εχω ακούσει και την ταλαιπωρία που εχουν τραβήξει τόσοι γονεις, και με πιο απλες περιπτωσεις, απο κάποια "ονοματα" στην Αθηνα. Στην κλινικη του στη Γερμανια πάνε απο όλοι την Ευρωπη παιδια να εγχειρηστουν γιατι θεωρειται ο καλύτερος. Ειμαστε πολυ τυχεροι που ηρθε στην Αθηνα!Οποιος τον γνωρίσει θα καταλάβει.

Ευχομαι σε όλους το καλύτερο βεβαια, οπου και αν πατε!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου,

 

χαίρομαι που τελικά πήγαν όλα καλά και που το ταξίδι σας έμοιαζε με ταξίδι αναψυχής!!! λίγο ακριβό βέβαια, αλλά για την υγεία των παιδιών μας , χαλάλι!!!

μείνατε 2 εβδομάδες τελικά;;; γιατί είχατε 2 καθετήρες αν επιτρέπεται;;;

επίσης για ποιο λόγο θα κάνετε και 2ο χειρουργείο;;;

όσο αφορά την μεταφορά προς την κλινική , επειδή το είχα ψάξει λίγο το θέμα νομίζω σου παρέχει την δυνατότητα, μέσω της κλινικής με κάποια εξτρά χρέωση αν δεν κάνω λάθος.....όπως και για όλα τα υπόλοιπα δωμάτια ξενοδοχείου κ.α.

άλλωστε σε τόσο μικρή ηλικία όπως ο γιος σου, μάλλον είναι ευκολότερα τα πράγματα για το παιδί πάντα εννοώ., γιατί το ελέγχεις εσύ ακόμη.

να σου ευχηθώ από καρδιάς να είναι η τελευταία ταλαιπωρία για το παιδάκι σου και σύντομα να κλείσετε για πάντα το κεφάλαιο υποσπαδίας.

καλή επιτυχία!!!

Μείναμε 2 εβδομάδες τελικά.Πηγαμε στις 1 Ιουλίου χειρουργηθήκαμε στις 2 Ιουλιου και φύγαμε από Γερμανία στις 16 του μηνός. Ο ένας καθετήρας θα ξεκινάει παρακάτω από τον αφαλό του παιδιού για να του μαζεύει τα ούρα από την ουρήθρα, και ο άλλος από το πουλάκι του για να μαζεύει φαντάζομαι τυχόν ούρα που υπάρχουν εκεί. Σου βάζει τους καθετήρες γιατι δεν θέλει να ξεκινήσει να ουρεί από την καινούργια ουρήθρα μέχρι να θρεψει .γι΄αυτο και σου βαζει το καθετήρα για να μαζεύει τα ούρα από αλλού.Στο πρωτο χειρουργείο φτιάχνει την καμψη και τη καινουργια ουρήθρα και ουρεί κανονικά από το πρώτο χειρουργείο.Απλά στην περίπτωση που σου κάνει επιπλοκή σου αφήνει το πετσάκι για να μην χρειαστεί να πάρει ιστό να φτιάξει την επιπλοκή στο 2ο. Οπότε στο 2ο χειρουργείο σου φτιάχνει το αισθητικό κομμάτι δηλαδή το πετσάκι και στη περιπτωση που έχει κάνει καποια επιπλοκή σου φτιάχνει και την επιπλοκή(πχ συρίγγιο). Το ταξί για να σε πάει στην κλινική είναι 35 ευρώ πήγαινε και 35 έλα στην περίπτωση που ζητήσεις το ταξί από την κλινική αλλιώς θα σου στοιχίσει 70 ευρώ. Όσον αφορά τον σύζυγο πληρώνεις σε ένα ξενοχείο 45 ευρώ τη βραδιά με πρωινό 10 λεπτά περπάτημα από το νοσοκομείο. Για τη διανυκτέρευση του συζύγου στο νοσοκομείο δεν αξίζει οικονομικά. Σημασία έχει οπως το είπες και εσύ το παιδί να γίνει καλά και το οικονομικό όσο μπορει ο καθένας κάνει το καλύτερο που μπορεί για το παιδί του.Συνολικά στη Γερμανία γιατρός και νοσοκομείο 10500 ξενοδοχειο συζυγου 675, μετακίνηση τα 70 ευρώ και από εκεί και περα μονα έξοδα τι θα φάει ο σύζυγος την υπολοιπη μερα γιατι η διατροφή η δική μου και του παιδιου ηταν μεσα στη τιμή των 10500. Βέβαια εγω για το παιδί ειχα παρει από την Ελλάδα τα γάλατα και τις κρέμες του.Αυτά προς στιγμήν. Τελίκως για το 2ο χειρουργείο θα πάω πάλι στη Γερμανία γιατι το κόστος είναι το ίδιο σχεδον με της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 4,5 ΕΤΩΝ.ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΒΑΛΑΝΟΠΕΙΚΟΣ ΥΠΟΣΠΑΔΙΑ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ,ΑΝ Κ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΗΠΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ.ΑΠΟΦΑΣΗΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ 1 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΕΝΑΣΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΗ ΠΑΤΡΑ ,ΑΦΟΥ ΚΑΤΟΙΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΔΩ.Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ

ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ,ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΝΕΒΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΔΥΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ,ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΛΥΨΑΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ.

ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΗΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ,Κ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ PARENTS.GR ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ ΙΩΑΝΝΗ ΕΠΙΛΕΞΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ.Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ ΑΛΛΑ

ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΠΑΙΔΩΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.

ΚΑΝΑΜΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΙΣ 21 ΜΑΙΟΥ 2011 Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΧΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΑΦΡΟΣ ΚΑΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ

ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ.ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΜΕ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟ.

ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ, ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ ,ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ακολουθή σεντόνη!!!!

Εχω πολύ καιρό να γραψω εδω μπορει να μην εγραφα αλλα πάντα διάβαζα τα νεα σας ηθελα να μηλήσω αλλα μια φίλη μου απο εδω μου ειπε να μηλήσω αφου περάσει καιρος για να μην εκτεθώ και ειναι η φίλη μου η αγάπη λοιπον τωρα πιστευω οτι ειναι καιρός πια να πω για την δική μας επεμβαση την τρίτη και τελευταία απο οτι φάνηκε, την κάναμε στο παίδων αγία σοφία στον Κύριο Παπανδρεου δεν εχω λόγια να περιγράψω αυτον τον ανθρωπο μερικοί τον λένε παραξενο και δύστροπο ακομα και συναδελφοί του για μας πάντως ειναι εξαίρετος γιατρος που χαραμήζεται στο δημόσιο αυτος ο ανθρωπος χειρουργεί 18 ώρες το 24ωρο και ορισμένες φορες ειναι τοσο πιεσμένος που ουτε καλημερα δεν θα πει, λοιπον ας μπω στο θέμα, καναμε την επεμβαση στης 29/08/11 ηταν να κατσουμε μέσα 2 εβδομάδες αλλα επειδη μας βουλωσε ο καθετήρας για λόγους ασφαλείας μας κράτησε 3 βδομάδες ειναι τοσο λεπτομερής και ψείρας οπως τον αποκαλούν και εκει, ναι ομως εμενα αυτος μου εφτιαξε το παιδι και μηλάμε οτι η δικια μας περιπτωση ηταν δυσκολη αρκετά οταν μια μερα τον χρειασθηκα και ελειπε μου ειπε να φωναξω τον βοηθό του που ηταν εκει, λοιπον ο γιατρος ηρθε τρεχοντας απο το σπίτη του και ο βοηθος του που ηταν εκει δεν ειχε ερθει εφτασε μετα απο τον γιατρο φυσικα του την ειπε, δεν αφηνε ποτε και κανεναν να ασχοληθει με τα παιδια του οπως ελεγε εκτος απο αυτον, μπορω να μηλάω ωρες για αυτον τον ανθρωπο γιατι πανω απο ολα ειναι ανθρωπος οταν του ζητησα καλητερο δωματιο μου ειπε: αν τα κανονιζα εγω αυτα δεν θα χειρουργούσα, στην αρχη μου κακοφάνηκε αλλα μετα ειπα μπράβο του, οταν τελειωσε η επεμβαση μου εξηγησε πως εγινε αλλα επειδη χειρουργούσε ωρες μου ζητησε να μηλησουμε την αλλη μερα μου ειπε ακριβως: σήμερα θα ακους απο αυριο οτι θες ειμαι πτώμα, δεν εχω να πω τιποτα αλλο εγω τον εμπιστευτηκα απο την πρώτη στιγμή, και τα γράφω ολα αυτα γιατι και εγω ημουν ετοιμη να φύγω γερμανια αλλα για καποιους λογους δεν τα καταφερα και οικονομικούς φυσικα και θελω να ξερουν οι μαμαδες που διαβαζουν οτι υπάρχει το ιδιο ικανός και εδω στην ελλαδα πια!!!!!!!!!!

Συγουρα δεν ειναι θεος και ο ιδιος μου εχει πει οτι ειχε και εχει αποτυχιες αλλα ειναι τοσο λεπτομερης που τα ποσοστά λιγοστευουν εχει δουλεψει πολυ στον υποσπαδία και εχω μηληση και με μαμα που γεννησε αγοράκι και της ειπαν να σου ζήση κοριτσάκι και ομως μετα απο οχτώ ωρες χειρουργείου το εφτιαξε με μια επεμβαση.

Α και το καλητερο σε ολα αυτα ειναι οτι ο Γιώργος μετα την ναρκωση ηταν ηρεμότατος και ολες της μερες εκει δεν ξερω αν οφείλεται σε διαφορα ναρκωσης η σε φαρμακα αλλα δεν ειχε πονους και ξεσπασματα οπως στις αλλες επεμβασης και καθε μερα επρεπε να εκανε κακα αν δεν εκανε μια μερα την επομενη κλίσμα δεν ηθελε ο γιατρος να πιεσθει καθόλου, οπως επισης να μην γυριση μπρουμητα για δυο μήνες ουτε να παιζει ζωηρα και στο νοσοκομειο του κραταγα τα ποδια το βραδυ να μην τα κλήνει αυτα και αλλα πολλα θεωρουν υπερβολικο τον γιατρο μας αλλα νομιζω οτι τελικα ηταν για καλό!!!!!!!!!!:-)

Οποια κοπελα θελει ας μου στειλει μυνημα θα χαρω πολυ να βοηθήσω οταν εψαχνα και εγω ηθελα καποιος να μου συστήση καποιον και η μονη επιλογή ηταν ο Κυριος χαντίντι τωρα τουλαχιστον εχουμε και μια στην ελλαδα!!!:wink::wink::wink:

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι Βυκη και καπου εδω νομιζω, ο σκοπος μου ο αρχικος καρπισε!

Ειναι ωραιο πραγμα για μενα που περασα τοσα , να ξερω πια πως υπαρχουν και στην ελλαδα καποιες πολυ καλες επιλογες! Ποιες?

Το λετε μονες σας κουκλιτσες μου και χαιρομαι πολυ! Ειναι τοσο δυσκολο να εισαι γονιος ενος παιδιου με προβλημα και να αισθανεσαι αβοηθητος........

Μακαρι να βρεθουν κι αλλοι , κι αλλοι και να εχουμε μαναδες ευχαριστημενες και απο ελληνες γιατρους. Αν και απ οτι ξερω, σιγουρα απο δω μεσα αναφερθηκαν ονοματα 2-3 μαζι με τον δικο σου.

Φιλια κι αλλο κακο να μη σας βρει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε όλους σας,

 

Πριν από μία εβδομάδα το παιδάκι μας έκανε την πρώτη επέμβαση με τον Dr. Hadidi. Δόξα το θεό, όλα πήγαν καλά. Πραγματικά πιστεύουμε ότι ο εν λόγω γιατρός ήταν η πιό σωστή επιλογή (όπποιος θέλει οποιαδήποτε πληροφορία ας στείλει προσωπικό μύνημα - για να μην κουράζουμε με περισσότερη φλυαρία).

Τον Απρίλιο (στα μέσα του μήνα) θα κάνουμε τη δεύτερη επέμβαση. Ενημερώνουμε εγκαίρως διότι ο Hadidi όταν έρχεται Ελλάδα φροντίζει να έχει μαζευτεί ένας αριθμός περιστατικών για επέμβαση. Ήδη υπάρχει και μια ακόμη οικογένεια που έκανε την ίδια ημέρα με εμάς το πρώτο στάδιο. Αν οποιοσδήποτε αλλάς ενδιαφέρεται, παρακαλούμε θερμά ας μας ενημερώσει.

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια καλησπερα,

 

ειμαστε γονεις ενος 5,5 μηνων αγοριου με στεφανιαιο υποσπαδια. ειμαστε στη φαση που ψαχνομαστε για γιατρο. πηγαμε σε 3-4 αλλα ακομα δεν εχουμε καταληξει. Εχει ακουσει κανεις για τον κ. Αυτζογλου που χειρουργει στο Διαβαλκανικο? Διαβασα μεσα στο forum για τον pr. Hadidi και θα θελαμε να επικοινωνησουμε με καποιους γονεις (που χειρουργησαν τα αγορακια τους στον pr. Hadidi) για να μαθουμε λεπτομερειες. αν θα μπορουσε καποιος να επικοινωνησει μαζι μας θα ειμασταν ευγνωμων.

 

καλη συνεχεια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες...

ειχα καιρο να γραψω αλλα με 3 παιδια που χρονος..λοιπον καταληξαμε και εμεις τ΄λικα στον Καπουλεα αγλαια κυριακου,τον ειδαμε προχτες και 8α ξαναπαμε τον μαρτιο που θα ειναι 16 μηνων για το πετσακι και 18 μηνων χειρουργειο μπορω να πω πως μας καθυσηχασε αρκετα και χαιρομαι πολυ που δεν εκανα τελικα στο παιδακι μου τις ενεσεις τεστοστερονης που αλλοι γιατροι που ειδα τις θεωρουσαν τοσο απαραιτητες!!

περναει ο καιρος λοιπον και περιμενουμε να δουμε αν πηραμε την σωστη αποφαση αλλα ειναι πολυ σημαντικο οποιον γιατρο τελικα και αν επιλεξεις να του δειξεις εμπιστοσυνη.,..

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι τελικά ξέρουμε για πιο λόγο επιμένουν κάποιοι ιατροί να δίνουν τεστοστερόνη στα μωρά, ενώ δεν έχουν μικροφαλία πριν τις επεμβάσεις υποσπαδία; Υπάρχουν κάποιοι που δίνουν 100% ορμόνες;

Link to comment
Share on other sites

εγω ειδα 3 γιατρους ,οι 2 απο αυτους δεν αναλαμβαναν χειρουργειο χωρις τεστοστερονη ο ενας ενεσεις και ο αλλος σε μορφη κρεμας ..μα και μικροφαλια να εχει σε αυτη την ηλικια το αποτελεσμα που δινει η τεστοστερονη ειναι παροδικο !

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολυ καιρο (αναγκαστικα επρεπε να περιμενουμε ενα διαστημε απο το πρωτο χειρουργειο) αποφασισαμε να επικοινωνησουμε με τον hadidi. ηδη εχω ετοιμασει το μειλ και ελπιζω να μας δεχτει συντομα. ευχαριστω την κατερινα για τις πληροφοριες της... καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Εμείς χειρουργήσαμε το μωρό μου όταν ήταν 10 μήνων για βαλανοπεϊκό υποσπαδία στον Λάππα στη Γενική Κλινική και είχε απόλυτη επιτυχία!Είμαι πολύ ευχαριστημένη, όταν βγήκαμε ο άνθρωπος μας έπαιρνε τηλ και στις 12 το βράδυ να μάθει πως είναι το παιδί!είναι φοβερός άνθρωπος και χειρούργος!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες, με λενε κωστα και ειμαι ο μπαμπας ενως πανεμορφου πριγκηπα που ακουει στο ονομα Γιαννης και ειναι 3 ετων,σημερα μας πηρε ο γιατρος διοτι εχει καινο στα χειρουργια του και αυριο πρεπει να μπουμε το πρωι στο νοσοκομειο για να ετοιμαστουμε για το χειρουργιο του υποσπαδια στην βαλενο, ειμαι κατα ανχωμενος και φυσικα εχω χασει την γη κατω απο τα ποδια μου γιατι το περιμενα σε 6 μηνες απο τωρα αλλα εκατσε καινο οπως μας ειπαν, γιατρο εχουμε τον τσαχτουριδη, οσοι πιστοι προσελθετε να πειτε καμια γνωμη να μου φυγει το αχγος να μπορεσω να την παλεψω που λενε!νοσοκομειο Αγια Σοφια,

1000 ευχαριστω και 100000000000000000000000 μπραβο στο φορουμ-κοινωτητα.

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια σας ευχομαι...κοιτα τον συγκεκριμενο γιατρο δεν τον εχω δει αλλα ακουγεται πολυ το ονομα του στον υποσπαδια ..πως και κανετε το χειρουργειο 3 χρονων δεν ειναι το πρωτο;

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια σας ευχομαι...κοιτα τον συγκεκριμενο γιατρο δεν τον εχω δει αλλα ακουγεται πολυ το ονομα του στον υποσπαδια ..πως και κανετε το χειρουργειο 3 χρονων δεν ειναι το πρωτο;

Το πρωτο ειναι αλλα δεν μας ειπε οτι χρειαζετε και δευτερο:shock::shock::shock::shock: απο οτι ξερω ενα κανουμε και τελος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...