Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καναμε την επεμβαση για στεφανιαιο υποσπαδια σε ιδιωτικη κλινικη της αθηνας χωρις καθετηρα και χωρις νοσηλεια.Η επεμβαση κρατησε 2 ωρες, μετα μειναμε αλλες 2 ωρες μεχρι να συνελθει απο την ναρκωση το παιδι και μετα πηγαμε σπιτι μας.Η μεθοδος αυτη οπως ειπε ο γιατρος μας δεν ειναι νεα μεθοδος, χρησιμοποιειται πολυ καιρο στην ευρωπη και ειναι δοκιμασμενη για τα αποτελεσματα.Το δυσκολοτερο της επεμβασης ηταν οτι τον ετσουζε τις 2 πρωτες μερες οταν ηθελε να κατουρησει και ηθελε προσοχη για ενα διαστημα να μην χτυπησει. κατα τα αλλα το παιδι επεστρεψε στις καθημερινες του δραστηριοτητες απο την πρωτη μερα και τα αποτελεσματα αριστα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 579
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε παιδιά δε νομίζω ότι είναι για καλοπιστικούς λόγους .. εμάς μας είπε και η γυναικολόγος μου, και η παιδίατρος αλλά και ο παιδοχειρούργος ότι αργότερα ίσως να υπάρξει και θέμα "γονιμότητος" .. τα σποράκια του δηλαδή δε θα βρίσκουν το στόχο τους .. δεν ξέρω ..

 

και πάλι, δεν μπορεί να ξέρει κανένας ακόμα και ο παιδοχειρούργος το μέγεθος του υποσπαδία αν δεν εμφανιστεί το κεφαλάκι και παρουσιαστεί όλο το πέος του παιδιού .. μπορεί ένασ "καλοπιστικός" υποσπαδίας να είναι πιο σοβαρός ..

ίσως πάλι και να λέω βλακείες αλλά εγώ προσωπικά ακόμα και καλοπιστικός λόγος να υπήρχε θα το έκανα .. φαντάζεστε όταν μεγαλώσει και ξεκινήσει την σεξουαλική του ζωή, κάποια να του πέι "ρε .. έχεις 2 τρύπες .. τί είσαι?? άλιεν???????????" ..

και πάλι δε νομίζω ότι υπάρχει μανούλα η οποία θέλει να βάλει το παιδί τη σε μια τέτοια διαδικασία έτσι για πλάκα ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δε νομίζω ότι είναι για καλοπιστικούς λόγους .. εμάς μας είπε και η γυναικολόγος μου, και η παιδίατρος αλλά και ο παιδοχειρούργος ότι αργότερα ίσως να υπάρξει και θέμα "γονιμότητος" .. τα σποράκια του δηλαδή δε θα βρίσκουν το στόχο τους .. δεν ξέρω ..

 

και πάλι, δεν μπορεί να ξέρει κανένας ακόμα και ο παιδοχειρούργος το μέγεθος του υποσπαδία αν δεν εμφανιστεί το κεφαλάκι και παρουσιαστεί όλο το πέος του παιδιού .. μπορεί ένασ "καλοπιστικός" υποσπαδίας να είναι πιο σοβαρός ..

ίσως πάλι και να λέω βλακείες αλλά εγώ προσωπικά ακόμα και καλοπιστικός λόγος να υπήρχε θα το έκανα .. φαντάζεστε όταν μεγαλώσει και ξεκινήσει την σεξουαλική του ζωή, κάποια να του πέι "ρε .. έχεις 2 τρύπες .. τί είσαι?? άλιεν???????????" ..

και πάλι δε νομίζω ότι υπάρχει μανούλα η οποία θέλει να βάλει το παιδί τη σε μια τέτοια διαδικασία έτσι για πλάκα ..

 

Ναι και σ' εμάς πολλοί παιδίατροι και παιδοχειρούργοι έθεσαν και το θέμα της γονιμότητας, όχι μόνο της αισθητικής.

 

Γι' αυτό και την κάναμε.

 

Είναι πράγματι κρίμα να ταλαιπωρούνται τα παιδιά, καλό είναι να γίνεται άμεσα η επέμβαση, αλλά θέλει να το ψάξει ο κάθε γονιός μόνος του.

 

Καλό επίσης θα ήταν να μην υπάρχουν καβγάδες και υποννοούμενα στο τόπικ, γιατί μπαίνουν πολλοί - όπως μπήκα αρχικά κι εγώ - που δεν ξέρουν την τύφλα τους για το το έχει το παιδί τους και θέλουν να καταλάβουν, να μάθουν πέντε πράγματα.

 

Καλά θα ήταν να δίνουμε απλά χρήσιμες πληροφορίες για τα καλά και τα κακά, καθώς και τις εμπειρίες μας.

 

Οπότε παίδες μη μαλώνετε, σας παρακαλώ. Ευχαριστώ. :)

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν μηδενικα ποσοστα επιπλοκων σε καμια επεμβαση υποσπαδια.Σε παγκοσμια στατιστικα επεμβασεων η τεχνικη magpi εχει κι αυτη ποσοστα επιπλοκων.παρ' ολα αυτα τα αποτελεσματα συνηθως ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δε νομίζω ότι είναι για καλοπιστικούς λόγους .. εμάς μας είπε και η γυναικολόγος μου, και η παιδίατρος αλλά και ο παιδοχειρούργος ότι αργότερα ίσως να υπάρξει και θέμα "γονιμότητος" .. τα σποράκια του δηλαδή δε θα βρίσκουν το στόχο τους .. δεν ξέρω ..

 

και πάλι, δεν μπορεί να ξέρει κανένας ακόμα και ο παιδοχειρούργος το μέγεθος του υποσπαδία αν δεν εμφανιστεί το κεφαλάκι και παρουσιαστεί όλο το πέος του παιδιού .. μπορεί ένασ "καλοπιστικός" υποσπαδίας να είναι πιο σοβαρός ..

ίσως πάλι και να λέω βλακείες αλλά εγώ προσωπικά ακόμα και καλοπιστικός λόγος να υπήρχε θα το έκανα .. φαντάζεστε όταν μεγαλώσει και ξεκινήσει την σεξουαλική του ζωή, κάποια να του πέι "ρε .. έχεις 2 τρύπες .. τί είσαι?? άλιεν???????????" ..

και πάλι δε νομίζω ότι υπάρχει μανούλα η οποία θέλει να βάλει το παιδί τη σε μια τέτοια διαδικασία έτσι για πλάκα ..

 

και εμας μας ειπαν αυτο περι γονιμοτητας, αλλα απο την αλλη ξερω ενηλικα αντρα με υποσπαδια και ...3 παιδια! χωρις κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν υπαρχουν μηδενικα ποσοστα επιπλοκων σε καμια επεμβαση υποσπαδια.Σε παγκοσμια στατιστικα επεμβασεων η τεχνικη magpi εχει κι αυτη ποσοστα επιπλοκων.παρ' ολα αυτα τα αποτελεσματα συνηθως ειναι καλα.

 

Kι εμάς μ' αυτή τη μέθοδο μας τον χειρούργησε.

 

Αλλά, φυσικά, κανείς γιατρός δε θα σου πει ότι 100% δεν θα 'χει επιπλοκές. Δεν είναι θεοί, άνθρωποι είναι.

 

Οπότε, περιμένουμε κάνα χρόνο, τσεκάρουμε τακτικά και του χρόνου τέτοιο καιρό θα μπορώ, εγώ προσωπικά, να πω ότι πάει, ξεμπέρδεψα με το θέμα υποσπαδία.

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

επιτρεπεται να πουμε ονομα της κλινικης?

 

Ναι, φυσικα και επιτρεπεται.Εδω ειμαστε για να ενημερωνουμε η μια την αλλη

για τις εμπειριες μας θετικες η αρνητικες.

Αν διαβασεις και παραπανω εχουν αναφερθει και γιατροι και κλινικες η νοσοκομεια.

 

Την καναμε στο παιδιατρικο του ιατρικου αθηνων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελούδες μου... τετάρτη κάνουμε εισαγωγή και πέμπτη επέμβαση. Ήδη έχω αγχωθεί πολύ, ελπίζω να πάνε όλα καλά. Το θοδωρικάκι μου για την ώρα είναι ψύχραιμο, διαβάζουμε το βιβλίο και ρωτάει πότε θα πάμε. Μακάρι να πάνε και για μας καλά τα πράγματα... Φέτος έχει προστεθεί στο άγχος και το άλλο το σκατούλη που θα αφήσω πίσω και θηλάζει και δεν ξέρω τι θα γίνει...

Τέσπα, ελπίζω τα επόμενα νέα που θα γράψω να είναι καλά... δεν ξέρω αν πήραμε τη σωστή απόφαση, ελπίζω να μην το μετανοιώσουμε μετά...

Νατασσα μου, στεφανιαία είχε ο μικρούλης σου αν δεν κάνω λάθος;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις ευχές σας... θα τις κρατήσω για τον επόμενο μήνα!:) Φάγαμε πόρτα από την αναισθησιολόγο λόγω ίωσης του μικρού. Άρα θα παραταθεί για ένα μηνα ακόμα η αγωνίας μας... απ'την άλλη κάθε εμπόδιο για καλο μια και ανεβασα κι εγω πυρετο κι ο σπόρος έχει τα χάλια του.

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχουμε το ιδιο προβλημα και θα θελαμε να μας πειτε σε ποιο γιατρο πηγατε?

εμάς μας χειρούργησε ο κ. Μπαλτογιάννης στο Παίδων Αγ. Σοφία .. έχουμε σχεδόν ένα μήνα (παρά 2 ημέρες) που χειρουργηθήκαμε και πάμε αρκετά καλά .. εάν ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου δώσω πληροφορίες ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ξαναενοχλω, αλλα θελω να ρωτησω κατι πολυ συγκεκριμενο. ξερει καποιος κανενα παιδοχειρουργο, ο οποιος θα εξετασει το παιδι και θα πει την αληθεια για το προβλημα, δε θα μας στειλει δηλαδη στο χειρουργειο αν δε χρειαζεται?? στο ιατρικο αθηνων φοβαμαι οτι θα μας συστησουν εγχειρηση οπως και να εχει. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις ευχές σας... θα τις κρατήσω για τον επόμενο μήνα!:) Φάγαμε πόρτα από την αναισθησιολόγο λόγω ίωσης του μικρού. Άρα θα παραταθεί για ένα μηνα ακόμα η αγωνίας μας... απ'την άλλη κάθε εμπόδιο για καλο μια και ανεβασα κι εγω πυρετο κι ο σπόρος έχει τα χάλια του.

 

Έλα ρε κορίτσιιιιιιιιιιι!

Σε καταλαβαίνω, γιατί κι εγώ λόγω ίωσης το 'χα αναβάλλει το χειρουργείο μία φορά.

Γκαντεμιά, αλλά - όπως είπες - μπορεί και καλύτερα να είναι.

 

Άντε, περαστικά σας και μαζεύτε δυνάμεις για τον άλλο μήνα!!!

 

Υ.Γ. Μην τις κρατάς καλέ τις ευχές και κουράζεσαι, θα στις ξαναδώσουμε, δεν έχουμε πρόβλημα. :mrgreen:

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ή μάλλον καλησπέρα...

Γεια σου Μαεστράκι όμορφο

συγνωμη που ξαναενοχλω, αλλα θελω να ρωτησω κατι πολυ συγκεκριμενο. ξερει καποιος κανενα παιδοχειρουργο, ο οποιος θα εξετασει το παιδι και θα πει την αληθεια για το προβλημα, δε θα μας στειλει δηλαδη στο χειρουργειο αν δε χρειαζεται?? στο ιατρικο αθηνων φοβαμαι οτι θα μας συστησουν εγχειρηση οπως και να εχει. ευχαριστω

Μπορείς να πας μια βόλτα από τη παιδοχειρουργική του Έλενα να δει το παιδι ο Σούτης ή ο Καγιας, επειδή δεν είναι των χρημάτων δεν έχουν κανένα κέρδος να σου πουν ψέμματα. Στο λέω για να βγάλεις μία άκρη αρχικά αν χρειάζεται ή όχι το παιδί επέμβαση, και αν χρειάζεσαι μετά αποφασιζεις που θα την κάνεις και με ποια μέθοδο.:D

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οχι καλέ καμια αλλαγή μας εφυγε ράμμα και πισωγύρισε η ουρήθρα τι αλλαγή βρε να φτιάξει μόνο του? καλά θα ήταν ε?? εσυ καλά?? ο μικρος σου? σου εχω στειλει πμ

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

πιο πανω ειχε αναφερθει το ονομα του κου Ζουπανου στο Ιατρικο Αθηνων. Επικοινωνησα το πρωι με το κεντρο για πληροφοριες, κυριως τιμες γιατι τα υπολοιπα τα γνωριζω, αλλα μου ειπαν να κλεισω ραντεβου μαζι του για λεπτομεριες. μηπως υπαρχει καποιος να εχει κανει εκει επεμβαση να μου πει στο περιπου την τιμη???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

πιο πανω ειχε αναφερθει το ονομα του κου Ζουπανου στο Ιατρικο Αθηνων. Επικοινωνησα το πρωι με το κεντρο για πληροφοριες, κυριως τιμες γιατι τα υπολοιπα τα γνωριζω, αλλα μου ειπαν να κλεισω ραντεβου μαζι του για λεπτομεριες. μηπως υπαρχει καποιος να εχει κανει εκει επεμβαση να μου πει στο περιπου την τιμη???

 

Δεν ξερω για το ιατρικο αθηνων, αλλα ,για μια μερα παραμονη στα ιδιωτικα ειναι περιπου στο χιλιαρικο. Τωρα αν φυγεται την ιδια μερα ,ειναι πολυ λιγοτερα, γυρω στα 600 , θα σε γελασω, ομως η τιμη του γιατρου ειναι χωρια και εξαρταται ποσο κοστολογει τον εαυτο του!!:? Μια φορα στα ιδιωτικα σου χρεωνουν και την ασπιρινη!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται και από τον γιατρό και από την κλινικη.

Εμας μας ειπε ο ιδιος γιατρος (οχι ο Ζουπανος) για ευρωκλινικη παιδων 3000 για ημερισια νοσηλεια μαζι με του γιατρου και στο μητερα 2500.

Νομίζω οτι στα περισσότερα εκει κυμαινονται. Και αν κρινω απο το ονομα (εχει ονομα ο Ζουπανος) δεν θα περιμενα λιγοτερα.

as1cF540g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMDQ1ZGJ8R2VvcmdlIGlzIA.gif

 

 

as1cM8J0g410000MDAwMDI4N2R8MDAwMTIzNWR8TWFya29zIGlzIA.gif

Link to comment
Share on other sites

leman αν μιλάμε για ιδιωτικό νοσοκομείο, με νοσήλεια, αμοιβή χειρούργου, αμοιβή αναισθησιολόγου, το 3χίλιαρο να το υπολογίζεις!

Καλή επιτυχία!

 

Λέγκω τι γίνεται; Κλείσατε καινούρια ημερομηνία;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Εμας, μας ειδε ο παιδιατρος μας εχθες και μας ειπε "μου φαινεται τελειο.Τα συγχαρτηρια μου στο γιατρο που τον χειρουργησε".

Γιατρε, σας τα μεταφερω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω τι γίνεται; Κλείσατε καινούρια ημερομηνία;

Παρασκευή κάνουμε την επέμβαση... σήμερα άρχισα να το συνειδητοποιώ και ζορίζομαι ολίγον... ο μικρός παρόλο που δεν λέιε κάτι άρχισαν από τώρα να του βγαίνουν διάφορα. Ελπίζω να ξεμπερδέψουμε... για να δούμε... φιλώ σας

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι μου ολα θα ερθουν και θα φύγουν ομαλά και καλά θα το δεις θα πανε καλήτερα αυτη την φορά το πιστευω και το ευχομαι φιλια πολλα δεν ειμαι και στα πολυ καλά μου γιατι μου πάτησε αμάξη την κατα 10 χρόνια σκυλίτσα μου... ασχετο επι του θέματος αλλα μου βγήκε!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά μια φορά ο μικρός, εκεί που τον έβαζα στο μπανιερό, κατούρησε το μαμούνι και ήταν ευκαιρία να δω ότι κατουράει ίσια και χωρίς πιτσιλιές!

Αυτό είναι καλό, ε; Αυτό δεν είναι το ζητούμενο;

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...