Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάμερα παρακολούθησης νταντας;


Recommended Posts

Θα βαλουμε πινακιδα πανω απο τον καθρεφτη στην εισοδο

Ο ΧΩΡΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΥΚΛΩΜΑ

οπως στις τραπεζες :wink:

Που βαδιζουμε ωρεεε!!Παρακολουθουμε τα ιδια μας τα σπιτια στα οποια μεσα βαζουμε εναν ξενο ανθρωπο!!Ειναι παρανοια αν το καλοσκεφτεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορείς να κάνεις και το άλλο για να γλιτώσεις πολλά χρήματα. Πάρε 2-3 κάμερες ψεύτικες (υπάρχουν γι' αυτό το σκοπό) και βάλτες σε εμφανή σημεία, ενημέρωσέ την ότι παρακολουθείται, (φυσικά δεν θα της πεις ότι δεν λειτουργούν) και άστη να νομίζει ότι βλέπεις και ακούς κάθε της κίνηση.

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεπτόμουν κάτι πιο "ειδικό". Είδα στην τηλεόραση πως υπάρχουν (ακριβώς για τέτοιον σκοπό) κάποια ειδικά μικρόφωνα, τα οποία είναι σε στυλ "ψεύτικο λουλούδι" ή ψείρες και δεν φαίνονται ώστε ακριβώς να μην μπορούν να ανιχνευτούν από νταντάδες κλπ. Μπορούν δηλαδή να προσαμροστούν στην τσάντα του παιδιού χωρίς κανείς να πάρει χαμπάρι.

 

Θα πρέπει να μιλήσω με κάποιον ηλεκτρονικό.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκεπτόμουν κάτι πιο "ειδικό". Είδα στην τηλεόραση πως υπάρχουν (ακριβώς για τέτοιον σκοπό) κάποια ειδικά μικρόφωνα, τα οποία είναι σε στυλ "ψεύτικο λουλούδι" ή ψείρες και δεν φαίνονται ώστε ακριβώς να μην μπορούν να ανιχνευτούν από νταντάδες κλπ. Μπορούν δηλαδή να προσαμροστούν στην τσάντα του παιδιού χωρίς κανείς να πάρει χαμπάρι.

 

Θα πρέπει να μιλήσω με κάποιον ηλεκτρονικό.. :roll:

 

υπαρχει...υπαρχει...

και αρκουδακι με καμερα υπαρχει... και κουμπι καμερα... και γυαλια .... και οτι θες...

tqj2p3.png vvtJp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια προσέχετε γιατί απαγορεύεται η καταγραφή σε ώρα ή χώρο εργασίας. Πρέπει να παρετε άδεια από την επιτροπή προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχει...υπαρχει...

και αρκουδακι με καμερα υπαρχει... και κουμπι καμερα... και γυαλια .... και οτι θες...

 

Αυτό, αυτό... αυτό θέλω!!! Ξέρεις περισσότερα όπως κόστος???

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, καλησπέρα.

 

Επειδή έχουμε γνωριστεί .. παίρνω το θάρρος να σου πω : Μήπως ειναι πολύ υπερβολικά όλα αυτά ??

 

Αν το παιδι δεν περνά καλά και κατι άσχημο συμβαίνει στο σταθμό ....θα το είχες καταλάβει από το ίδιο το παιδί, κάπως θα το εξέφραζε.

.png
Link to comment
Share on other sites

Πηνελόπη μου, αλίμονο να μην σε παρεξηγήσω! Τι λες τώρα!

 

Τα 'χω πάρει πάρα πολυ... είμαι τρελά εκνευρισμένη. Μου είπε το παιδί (μετά από συζήτηση μεταξύ μας που άρχισε από άλλο θέμα για το πως περνάει και καταλήξαμε να μου πει, μέσω Τρικάλων) πως πριν 1 εβδομάδα και επειδή δεν έτρωγε το φαγητό του μία μέρα, όταν ζήτησε το παιδάκι νερό, δεν του έδωσε "επειδή ήσουν κακό παιδί και δεν έφαγες το φαγητό σου!!".

 

Δεν είναι απαράδεκτο αυτό? Μιλάμε για παιδάκι 3 ετών! Δηλαδή συγνώμη, τον τιμώρησε μέσω του νερού!? Θα τρελαθώ! :mad:

 

Και ξέρεις.. επειδή ο Ανδρέας μου δεν τρώει εκεί (τον παραλαμβάνει η γιαγιά του στη 1 κάθε μεσημέρι) του βάζω μόνο ένα τοστ ώστε αν θέλει να τσιμπήσει όταν τρώνε και τα άλλα παιδάκια και τους έχω διευκρινήσει να μην τον πιέζουν στο θέμα του φαγητού γιατί τρώει σπίτι και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι και με το τι τρώει και με την ποσότητα που τρώει. :mad:

 

Φυσικά την Δευτέρα θα πάω από κοντά για να μιλήσω με την δασκάλα του για το θέμα αλλά ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια προσέχετε γιατί απαγορεύεται η καταγραφή σε ώρα ή χώρο εργασίας. Πρέπει να παρετε άδεια από την επιτροπή προστασίας προσωπικών δεδομένων.

 

Ρούλα μου σε ευχαριστώ για την προειδοποίηση.

 

Ανεξάρτητα όμως, θα μπορούσα να παραβιάσω πολλούς και χειρότερους νόμους για τον μικρό μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Γεια σας!

Σε 1 περίπου βδομάδα πρέπει να επιστρέψω στη δουλειά μου. Ο μπέμπης μου είναι 3,5 μηνών και θ'αναγκαστώ να βρω μια γυναίκα να μου τον κρατάει όσες ώρες θα λείπω. Μάλλον έχω καταλήξει σε κάποια και θα τον κατεβάζω κάθε πρωί στο πατρικό μου που είναι κοντά στη δουλειά μου (μένω Αθήνα ενώ η δουλειά και το πατρικό μου είναι στον Πειραιά).

Το θέμα είναι ότι φοβάμαι να τον αφήσω με μια ξένη κι έτσι σκέφτηκα να βάλω κάτι να την παρακολουθώ. Δεν ξέρω όμως και πολύ απ'αυτά. Μάλλον το καλύτερο θα είναι να έχω όποτε θέλω απευθείας σύνδεση με 2 από τα δωμάτια του σπιτιού.

Έχει κάνει καμία σας κάτι παρόμοιο; Μου είπαν ότι αγοράζεις τέτοια συστήματα από το Ίντερνετ. Ξέρετε διευθύνσεις; Είναι ακριβά;

Κάθε ιδέα είναι ευπρόσδεκτη!!!

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

για την χρήση κάμερας παρακολούθησης μπορείτε να διαβάσετε κι εδώ

Βabysitter και κάμερες

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22591

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα εγω πηρα καμερες απο τον οτε θα κανεις μια συνδεση κ θα βαλεις connex ετσι θα μπορεις να βλεπεις κ να ακους απο την δουλεια σου,πριν 3χρονια ειχαμε παρει 200 ευρω την καθε καμερα συν την συνδεση που θα πληρωνεις ειναι περιπου 30ευρω το μηνα,

Εγω σου εγραψα τιμες προ τριετιας οποτε τωρα θα ειναι πιο φτηνα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...