Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ροζ-καφέ υγρά & Utrogestan


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου. Μετα απο χρονια επεστρεψα κ εγω. Εγω ηδη 2 παιδια 6 κ 4,5 ετων. Λοιπον τελευταια περιοδο 25 Ιανουαριου. Ελευθερη επαφη 5 Φεβρουαριου. Κυκλο 27 ημερες. Περιμενα περιοδο την Τέταρτη. Μου ήρθε στο σκουπισμα ελάχιστο σαν αιμα ροζ. Νομιζα πως μου ηρθε περιοδο. Εβαλα σερβιετα. Λερωθηκε ελαχιστα τις επομενες ωρες. Μεχρι Τέταρτη απόγευμα δηλαδη. Απο τοτε τίποτα αιμα. Σημερα λεω δεν κανω ενα τεστ. Βγηκε θετικό!!! Περνω τηλ τον γιατρο μου δίνει ουτρογεσταν κ φιλισιν. Δευτερα κ τέταρτη θα κανω χοριακη.  Αν ηταν βρε κοριτσια κατι σοβαρό το αιμα δεν θα συνέχιζε?  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, γιαννα! είπε:

Γεια σας κοριτσια μου. Μετα απο χρονια επεστρεψα κ εγω. Εγω ηδη 2 παιδια 6 κ 4,5 ετων. Λοιπον τελευταια περιοδο 25 Ιανουαριου. Ελευθερη επαφη 5 Φεβρουαριου. Κυκλο 27 ημερες. Περιμενα περιοδο την Τέταρτη. Μου ήρθε στο σκουπισμα ελάχιστο σαν αιμα ροζ. Νομιζα πως μου ηρθε περιοδο. Εβαλα σερβιετα. Λερωθηκε ελαχιστα τις επομενες ωρες. Μεχρι Τέταρτη απόγευμα δηλαδη. Απο τοτε τίποτα αιμα. Σημερα λεω δεν κανω ενα τεστ. Βγηκε θετικό!!! Περνω τηλ τον γιατρο μου δίνει ουτρογεσταν κ φιλισιν. Δευτερα κ τέταρτη θα κανω χοριακη.  Αν ηταν βρε κοριτσια κατι σοβαρό το αιμα δεν θα συνέχιζε?  

Κ εγω ειχα ελαχιστο αιμα κ στισ αρχεσ..κ κατα διαστηματα..

ιχνη αντε κ λιγο παραπανω..

τωρα εχω την κορη μου...

Με το καλο ευχομαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ είμαι στην 6 εβδομάδα και είδα λίγα καφέ υγρά και μου είπε να πάρω ουτροτζεσταν των 200 ένα πρωί ένα μέση και ένα βράδυ.. φοβάμαι λίγο δεν το έχω ξαναπάρει ...επίσης κάνω ενεσεις ηπαρινης γιατί είχα 2 αποβολές 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, xaris22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και εγώ είμαι στην 6 εβδομάδα και είδα λίγα καφέ υγρά και μου είπε να πάρω ουτροτζεσταν των 200 ένα πρωί ένα μέση και ένα βράδυ.. φοβάμαι λίγο δεν το έχω ξαναπάρει ...επίσης κάνω ενεσεις ηπαρινης γιατί είχα 2 αποβολές 

Κοριτσι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου κ ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα..

Κ εγω πηρα utrigestan..δεν ειχα καμμια παρενεργεια..κ οταν σταματησε το αιματακι τα εκοψα..οταν ξανα ειχα το ξανα πηρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 1/3/2019 at 9:57 ΠΜ, tzenaki1982 είπε:

Κοριτσι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου κ ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα..

Κ εγω πηρα utrigestan..δεν ειχα καμμια παρενεργεια..κ οταν σταματησε το αιματακι τα εκοψα..οταν ξανα ειχα το ξανα πηρα..

@γιαννα! @xaris22 ολα καλα???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα σας! Βρίσκομαι στην 4 εβδομάδα της εγκυμοσύνης, έχοντας κάνει μόνο 1 τεστ και διαπίστωνοντας την. Χοριακη δεν έκανα ακόμα γιατί νομίζω είναι νωρίς!! Σήμερα είδα λίγο καφέ υγρά, μετά έγιναν ροζ και αργότερα λίγο πιο σκούρα. Μίλησα με τον γυναικολόγο μου και μου έδωσε να βάζω 3 φορές την ημέρα κολπικά το utrogestan, το θέμα είναι ότι είμαι έγκυος;; η απλά έχω μια καθυστέρηση 4 ημερών και είναι μια ανωμαλία του οργανισμού; το τεστ που έκανα βγήκε θετικό! Να πάω να κάνω χωριακη η να περιμένω βάζοντας τα υποθετα;; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας κορίτσια είμαι σε κατάσταση πανικού έχω αιμοραγεια από την Κυριακή το βράδι αλλά όχι και πόλη απλά ίσα ίσα και είναι η πρώτη φορά που είμαι έγκυος στην 7 εβδομάδα μου . Ο γιατρός μου είπε μέχρι να κάνω τον υπέρηχο να μην σταματήσω τα utrogestan 100ml . Λοιπόν σήμερα την πεμτη έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε θετικό γράφοντας 1-2 . Και επίσης αύριο έχω το ραντεβού για τον υπέρηχο εδώ στην Ολλανδία δεν προσέχουν κλ τους ασθενής κ δεν δίνουν προγηστερονη τπτ απλά μου είπαν να περιμρνω την αποβολή κ η αποβολή από την Κυριακή μέχρι σήμερα δεν έγινε . Μπορείτε να μου πείτε αν γνωρίζεται το τι μπορεί να γίνεται ... σας ευχαριστώ παρά πολύ για τον χρόνο σας 


 

 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου...ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΙΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ.ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕ Μ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΚΑΙ ΤΕΛΙΛΑ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΙΧΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΙΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ.ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΙ ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΙ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 9/1/2011 at 12:13 ΜΜ, riki είπε:

Καλησπερα και απο μενα! Οπως εγραψα και σε ενα παρομοιο θεμα ειμαι στην 8η εβδομαδα και πριν 3 μερες ειχα αιμορραγια χωρις καν να το καταλαβω! Το ειδα στην τουαλετα που πηγα προς νερου μου. Εντρομη πηρα το γιατρο μου γιατι ηταν και αρκετο το αιμα και μου ειπε να παρω τα utrogestan 3 την ημερα και να συνεχισω και filicin! Εδω και 2 μερες εχω μονο καφε και αρκετα υγρα και οταν πηρα τον γιατρο μου να τον ρωτησω γιατι συνεχιζω να εχω,μου ειπε οτι οφειλεται απο τα utogestan! Εγω παντως την εχω αρραξει και παω απο καναπε σε κρεβατι και απο κρεβατι σε καναπε!Ευτυχως που εχω την μαμα μου και τον αντρα μου και βοηθανε σε ολα!!Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας και σε λιγους μηνες να κραταμε αγκαλια τα κουτσουνακια μας!!:wink:

Κι εγώ περνω utrogestan γιατι εχω καφέ μηπος ξέρεις σε ποσο καιρό σταματάνε? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα ! Είμαι  στην 8 εβδομάδα εγκυμοσύνης . Πριν 6 ημέρες ξαφνικά εμφάνισα λίγο ροζ αίμα . Ο γιατρός που συνέστησε utrogestan πρωί , μεσημέρι κ βράδυ . Κ ενώ όλα πήγαιναν καλά και παραμένω ξαπλωμένη όλες αυτές τις ημέρες , σήμερα εμφανίστηκε λίγο ροζ αίμα . Επιπλέον , πονάω πολύ δεξιά χαμηλά κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό από τη μήτρα που μεγαλώνει . Έχω αγχωθεί πολύ ! Είναι συνηθισμένο φαινόμενο ; Ο υπέρηχος που έκανα ήταν φυσιολογικός ! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...