Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ενας λογος για να ΜΗΝ παει παιδικο?


Recommended Posts

Oxi δεν μπερδεύτηκα καθόλου. Έχω διαχωρήσει τη θέση μου για παιδικούς και Νηπιαγωγεία. Αναφέρθηκε πιο πάνω οτι ένα παιδί ήταν άρρωστο και το έστειλαν νηπιαγωγείο οπότε τα έκανε πάνω του...Κ λέω λοιπόν αν ήταν άρρωστο θα φαινόταν απο το πρωί που ξύπνησε και κακώς το έστειλαν άρρωστο.. Μη φοβάστε, στο νηπιαγωγείο πλέον τα παιδιά έχουν αντισώματα! Έχουν παει σταθμό απο μωρά!

Απλώς για την ιστορία, το παιδάκι, όπως μου είπε την ιστορία η γιαγιά του, αρρώστησε εκεί, συμβαίνει και αυτό καμιά φορά.

Ευτυχώς που δεν προβλέπεται σ' αυτή την περίπτωση να το αφήνει η νηπιαγωγός στο πεζοδρόμιο του νηπιαγωγείου να βρει ταξί μόνο του και να γυρίσει σπίτι... (για να γελάσουμε λίγο. καληνύχτα σε όλους)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 560
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Υ.Γ. Όποια δεν έχει κάνει συμβιβασμούς στη δουλειά της, να βγει να το πει παρακαλώ, θα την κεράσω παγωτό! :rolleyes::twisted:

 

αχ καλε κυρια εγω εγω εχω κανει πολλους μπορω να εχω το παγωτο!!!!:-D:grin:

 

Link to comment
Share on other sites

H κόρη μου πάντως ήρθε σήμερα και την ώρα που ακούγαμε στο ράδιο το Ερετζουμ 31 κ.λπ. μας πήρε από το χέρι (17,5 μηνών) και μας πήγε κοντά στη μουσική για να μας δείξει πως το χορεύουν στο σχολείο! Εμείς ούτε που της το έχουμε τραγουδήσει ποτέ! Ξέρει χρώματα, μετράει με τα δάχτυλα μέχρι το 5, ξέρει σχήματα και από τη στιγμή που συνειδητοποίησε ότι με τις λέξεις επικοινωνούμε κάνει τρελλές προσπάθειες να φτιάξει λέξεις :D Α επίσης έμαθε να κάθεται για να ακούσει ένα παραμύθι!!! Και προχωράμε :D Κι εγώ είμαι ευχαριστημένη Ζέττα και ας το κάνουν για να με κρατήσουν πελάτη (που δεν το κάνουν! αγαπούν πραγματικά τα παιδιά και το αποδεικνύουν καθημερινά με πολλούς τρόπους!).

 

ωωωωω εντυπωσιάστηκα!!! και δεν είναι πολύ μεγαλύτερη του δικού μου! :rolleyes: μπράβο στο κουκλί!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

α συγνώμη κυρά-Αερικό μου...έχετε δίκιο. Η ΛΕΝΑ τραβάει τα ζόρια, οι υπόλοιπες είμαστε γκόμενες που φτιάχνουμε νύχια και μαλλί :rolleyes:

 

και κρατάει το μν της να μην της φύγει (για να μην ξεχνιόμαστε!) :lol:

 

Υ.Γ. Όποια δεν έχει κάνει συμβιβασμούς στη δουλειά της, να βγει να το πει παρακαλώ, θα την κεράσω παγωτό! :rolleyes::twisted:

Κρίμα ρε γμτ... και ήθελα ένα παγωτάκι τώρα!

 

και επαναλαμβάνω:

 

ΑΤΙΜΟ ΦΥΣΤΙΚΙ!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

αχ καλε κυρια εγω εγω εχω κανει πολλους μπορω να εχω το παγωτο!!!!:-D:grin:

 

Στον άξονα κι εσύ! Αυτές που ΔΕΝ έχουν κάνει συμβιβασμούς το κερδίζουν :lol:

 

Εσύ ειδικά... παγωτό... last year!!! :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στον άξονα κι εσύ! Αυτές που ΔΕΝ έχουν κάνει συμβιβασμούς το κερδίζουν :lol:

 

Εσύ ειδικά... παγωτό... last year!!! :lol:

 

αααααααααααα εμ δυσκολη η ωρα.....δυσκολα αυτα που διαβαζω εδω και πεντε σελίδες....τι να κανω η δολια η μανα.....κοντευω να ξεχασω και αυτα που ξερω..

 

Link to comment
Share on other sites

α συγνώμη κυρά-Αερικό μου...έχετε δίκιο. Η ΛΕΝΑ τραβάει τα ζόρια, οι υπόλοιπες είμαστε γκόμενες που φτιάχνουμε νύχια και μαλλί :rolleyes:

 

Βρε δε σοβαρευόμαστε λέω γω;;; Α και που είσαι Λένα; Το ότι έχω αμάξι δεν είναι τύχη! Έχω γμθει στη δουλειά 10 χρόνια τώρα δουλεύοντας 12ωρα για να το έχω οκ; :evil::evil::evil:

 

Υ.Γ. Όποια δεν έχει κάνει συμβιβασμούς στη δουλειά της, να βγει να το πει παρακαλώ, θα την κεράσω παγωτό! :rolleyes::twisted:

 

 

Δεν σου ειπε κανενας τιποτα για το αμαξι κ μη βλεπεις εχθρους εκει που δεν υπαρχουν.....ουτε ειπα οτι ολοι αλλοι φτιαχνουν νυχια...δηλαδη εγω που δουλευα για 600 χωρις ασφαλεια κ με κινδυνο να χασω το παιδι να παω στο δ....... κ αν το παιδι μου παθαινε κατι....δε βαριεσαι.....εγω εφταιγα που δεν εκανα παραπονα.Ελλας το μεγαλιο σου!Κι εγω εχω ξεσκιστει να δουλευω απο τα 13 αλλα αυτο δεν εχει σχεση...και χαλαρωσε.....αυτο δε λεγεται συμβιβασμος....αυτο λεγετε και παλι Ελλας το μεγαλιο σου!Εγω ειμαι στο κρεβατι κ οχι μονο δε πληρωνομαι...αλλα δεν εχω απο παντα ασφαλεια....και οταν γινω καλα δε ξερω αν θα με δεχτουνε πισω......

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Εμ λάθος thread διάλεξες για να νανουριστείς :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά κρασιά! Λένα μου, δεν κάνουμε ψυχανάλυση δω χάμω...οι συνθήκες της ζωής μας είναι επιλογές μας...

όταν είμαστε επαγγελματίες, φερόμαστε αναλόγως...

 

καλό βράδυ

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

zopiron, δεν έχω καμία διάθεση να παίξω με τις λέξεις. Μου έχουν απευθύνει κ άλλες ερωτήσεις, είναι αργά και το όλο θέμα με έχει κουράσει απο όλες τις απόψεις.

Αν μιλάμε για το δικό μου παιδί λοιπόν, δεν θα μείνει σε κανένα σχολείο άρρωστο και βρόμικο. Πάντα κάποιος θα υπάρχει σταντ-μπαι να πάει στο σχολείο.

 

Απο κει και πέρα επι του πρακτικού: και να θέλουμε να αλλάξουμε λοιπόν το ένα παιδί που χ@@@ πάνω του, πως θα γίνει;; Με τι μέσα να το καθαρίσω;;; Τι να κάνω με λίγα λόγια; Να το βγάλω στις βρύσες της αυλής; Θα κουβαλάει πάντα μαζί του εσώρουχο-παντελόνι;; Αν στο δημοτικό κάνει εμετό πάνω του και εκεί θα κουβαλαει μια αλλαξία; Ποιος σας είπε οτι ένα αγόρι στα 5 θα με αφήσει να το αγγίξω;;; Γιατί να μην κάνω αυτό που μου σύστήνει ο εργοδότης μου(το ΥΠΕΠΘ); Πέρα απο ψυχολογική συμπαράσταση δεν μπορεί να γίνει τιποτα άλλο.

Nα ρωτήσω όμως κ εγώ μερικά πράγματα: ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ; Γιατί άλλοι γονείς παιδιών ΑΜΕΑ θεωρούν αυτονόητο τα παιδιά τους να αυτοεξυπηρετούνται όταν φοιτούν σε νηπιαγωγεία και εδω γίνεται τόσος ντόρος;

Δεν μιλάμε για παιδικό, μιλάμε για νηπιαγωγεία.....έλεος πλέον! Γιατί κολλάτε σε μ@@@ και όχι στην ουσία;; Γιατί δεν σας φτάνει να κάνει κάποιος σωστα τη δουλειά του και το παιδί σας να οφελείται απο αυτήν; Γιατί δεν δουλεύετε με τα παιδιά σας στο σπίτι;; Γιατί νομίζεται οτι είναι μωρά ενώ είναι παιδιά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

zopiron, δεν έχω καμία διάθεση να παίξω με τις λέξεις. Μου έχουν απευθύνει κ άλλες ερωτήσεις, είναι αργά και το όλο θέμα με έχει κουράσει απο όλες τις απόψεις.

Αν μιλάμε για το δικό μου παιδί λοιπόν, δεν θα μείνει σε κανένα σχολείο άρρωστο και βρόμικο. Πάντα κάποιος θα υπάρχει σταντ-μπαι να πάει στο σχολείο.

 

Απο κει και πέρα επι του πρακτικού: και να θέλουμε να αλλάξουμε λοιπόν το ένα παιδί που χ@@@ πάνω του, πως θα γίνει;; Με τι μέσα να το καθαρίσω;;; Τι να κάνω με λίγα λόγια; Να το βγάλω στις βρύσες της αυλής; Θα κουβαλάει πάντα μαζί του εσώρουχο-παντελόνι;; Αν στο δημοτικό κάνει εμετό πάνω του και εκεί θα κουβαλαει μια αλλαξία; Ποιος σας είπε οτι ένα αγόρι στα 5 θα με αφήσει να το αγγίξω;;; Γιατί να μην κάνω αυτό που μου σύστήνει ο εργοδότης μου(το ΥΠΕΠΘ); Πέρα απο ψυχολογική συμπαράσταση δεν μπορεί να γίνει τιποτα άλλο.

ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ; Γιατί άλλοι γονείς παιδιών ΑΜΕΑ θεωρούν αυτονόητο τα παιδιά τους να αυτοεξυπηρετούνται όταν φοιτούν σε νηπιαγωγεία και εδω γίνεται τόσος ντόρος;

Δεν μιλάμε για παιδικό, μιλάμε για νηπιαγωγεία.....έλεος πλέον! Γιατί κολλάτε σε μ@@@ και όχι στην ουσία;; Γιατί δεν σας φτάνει να κάνει κάποιος σωστα τη δουλειά του και το παιδί σας να οφελείται απο αυτήν; Γιατί δεν δουλεύετε με τα παιδιά σας στο σπίτι;; Γιατί νομίζεται οτι είναι μωρά ενώ είναι παιδιά;

 

 

Αγαπητη μου οι γονεις δεν εχουν ευθυνες για τιποτα......μονο απαιτησεις!!!Και ειδικα απο εσας τις νηπιαγωγους.:lol:Καληνυχτα!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Επί του πρακτικού - ο διάολος πάντα σπάει το ποδάρι του και μπορεί να μην υπάρχει ούτε και αναπληρωματικός για να πάει να πάρει το παιδί (εμένα μου έχει τύχει αυτό με ξαφνικό πυρετό).

 

Επί του πρακτικού επίσης - πάντα υπάρχουν λύσεις να καθαρίσεις ένα παιδί λερωμένο χωρίς να βγεις στην αυλή και να το ντύσεις χωρίς νάχει άλλη αλλαξιά μαζί του. Θα μπορούσα να προτείνω πολλά αλλά θα μιλάγαμε ως το πρωί.

 

Και το θέμα, εκτός από κουραστικό

έχει γίνει πρωτίστως λυπηρό και απογοητευτικό...

 

Υ.Γ. Άσχετο αλλά... Μια φορά που ήμουνα έφηβη και μούρθε περίοδος ξαφνικά μέσα στο λεωφορείο (φόραγα ανοιχτόχρωμο παντελόνι!), δεν ήξερα τι να κάνω από την αμηχανία μου και την ντροπή μου. Είχα μείνει στήλη άλατος! Ένας κύριος - καλή του η ώρα - μου χάρισε το μπουφάν του για να σκεπάσω το... επίμαχο σημείο, κατεβήκαμε μαζί από το λεωφορείο, μου βρήκε ταξί, μου χαμογέλασε... κι όλα καλά :-D

 

Καληνύχτα σε όλους

Link to comment
Share on other sites

οχι...

 

 

Έχουμε! Γιατί σε ορισμένες περιπτώσεις το ξύλο βγαίνει απ' τον παράδεισο! Πως είχε γίνει τότε στην καφετέρια με την παρέα σου; Ε κάπως έτσι! :rolleyes:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κάνω αυτό που μου σύστήνει ο εργοδότης μου(το ΥΠΕΠΘ); Πέρα απο ψυχολογική συμπαράσταση δεν μπορεί να γίνει τιποτα άλλο.

ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΓΟΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΕΥΘΥΝΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ; Γιατί άλλοι γονείς παιδιών ΑΜΕΑ θεωρούν αυτονόητο τα παιδιά τους να αυτοεξυπηρετούνται όταν φοιτούν σε νηπιαγωγεία και εδω γίνεται τόσος ντόρος;

Δεν μιλάμε για παιδικό, μιλάμε για νηπιαγωγεία.....έλεος πλέον! Γιατί κολλάτε σε μ@@@ και όχι στην ουσία;; Γιατί δεν σας φτάνει να κάνει κάποιος σωστα τη δουλειά του και το παιδί σας να οφελείται απο αυτήν; Γιατί δεν δουλεύετε με τα παιδιά σας στο σπίτι;; Γιατί νομίζεται οτι είναι μωρά ενώ είναι παιδιά;

 

Αν θες να συζητήσουμε τον γενικότερο ρόλο του νηπιαγωγείου ή /και των γονιών, ευχαρίστως να πάμε στο/α αντίστοιχο/α θέμα/τα και να το κάνουμε.

 

Εγώ μπήκα εδώ - σε αυτό το θέμα - και σας βρήκα να ωρύεστε για το ξεσκάτισμα. Και πάνω σ' αυτό είπα την γνώμη μου.

 

Και παρ' ότι εσείς είχατε κολλήσει σε μ@@@ (όπως είπες), προσπάθησα να μιλήσω νηφάλια - χωρίς εμπάθεια - χωρίς ιδιοτέλεια και χωρίς ποντιοπιλατισμό.

 

Τα συμπεράσματα είναι στην κρίση του καθενός πια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απευθύνω τον λόγο στην golden retriever, γιατί η σταση της με ενόχλησε τρομερά.

Είναι η κλασσική και πασίγνωστη στάση που συναντάμε ΜΟΝΙΜΩΣ στο δημόσιο - δεν κουνάμε το δαχτυλάκι μας πέρα από τα απολύτως εκ του νόμου προβλεπόμενα (και αν...) και για όλα τα υπόλοιπα, δεν είμαι εγώ αρμόδια, παρακαλώ απευθυνθείτε αλλού.

 

Για να το ξεκαθαρίσω από την αρχή, μιλάμε για ένα δημόσιο νηπιαγωγείο, όπου δενφοιτούν μόνο 5χρονα, όπως είπες και ξανάπες. Στην ίδια τάξη βρίσκονται και τα προνήπια, τα μικρότερα από τα οποία (γεννημένα Δεκέμβρη του 2006) τον Σεπτέμβριο ήταν 3 ετών και 9 μηνών. Και ρωτώ:

 

1) Είναι τόσο ανήκουστο σε αυτή την ηλικία να μην ελέγχει ακόμα ένα παιδί απόλυτα το θέμα της τουαλέτας, χωρίς ωστόσο να χρήζει παρακολούθησης από ειδικό? Γιατί εγώ στο περιβάλλον μου έχω ακούσει τέτοιες περιπτώσεις, ειδικά σε αγόρια. Και τι πρέπει να κάνει ο γονιός σε αυτή την περίπτωση? Να το κρατήσει άλλον έναν χρόνο στο σπίτι ή να το στείλει σε ιδιωτικό, στερούμενος χρημάτων που δεν του περισσεύουν?

 

2) Δεν αναφέρθηκε πουθενα (γιατί άραγε?) ότι στα δημόσια νηπιαγωγεία υπάρχει και κατι που ονομάζεται διάλλειμα, Δεν είναι υποχρεωμένο το παιδί ούτε να στέκεται με τις ώρες λερωμένο ούτε να ξεγυμνώνεται μπροστα σε όλη την τάξη, αν έχει την τύχη να έχει μια σωστή νηπιαγωγό που θα το οδηγήσει στο διάλλειμα με διακριτικότητα στην τουαλέτα, θα το αλλάξει και θα του πει δυο λογάκια παρηγοριάς. Δεν θα της πάρει περισσότερη ώρα από όση θα της πάρει να τηλεφωνήσει στους γονείς και να τους βάλει να ζητάνε να λείψουνε από τη δουλειά και να τρέχουνε σαν παλαβοί με τη σκέψη στο πώς αισθάνεται το παιδί τους, και θα εχει και τη συνείδησή της πιο ήσυχη, αν διαθέτει κάτι τέτοιο φυσικά.

 

3) Υπάρχει επίσης το ενδεχόμενο να εκδηλώσει αιφνιδίως το παιδί συμπτώματα γαστρεντερίτιδας (όπως συνέβη στον δικό μου γιο τον Σεπτέμβριο και στη βαφτισιμιά μου πριν ένα μήνα), ενώ το πρωί είχε φύγει από το σπίτι μια χαρα. Έχεις την παραμικρή ιδέα πόσο επιβαρυντικό είναι για την ψυχολογία του να μείνει λερωμένος με εμετό και διάρροια στην τάξη με τους συμμαθητές του, ώσπου να ειδοποιηθούν οι γονείς να τα πάρουνε? Πόση προσπάθεια θα χρειαστεί να πειστεί το συγκεκριμένο παιδί να ξαναπάει στο σχολείο? Δεν τα συνάντησες ποτέ αυτά που σου λέω ή τα αντιπαρήλθες με τα γνωστά επιχειρήματα?

 

4) Αυτόν τον παραλογισμό, νήπιο-συνοδεύει-προνήπιο στην τουαλέτα στα δημόσια νηπιαγωγεία δεν τον ήξερα, αλλά σε ευχαριστώ που μου το επεσήμανες. Και ξαναρωτώ: πριν υποστήριξες ότι ΜΟΝΟ οι βρεφοκόμοι έχουν τις γνώσεις και την αρμοδιότητα να καθαρίζουν τα παιδιά. Αυτό ισχύει μόνο στους παιδικούς, δηλαδή? Στα δημόσια νηπιαγωγεία, αυτομάτως τα 5χρονα αποκτούν αυτές τις ιδιότητες, σε αντίθεση με την ενήλικη δασκάλα τους, που παραμένει αναρμόδια και ανίκανη για κάτι τέτοιο, επειδή δεν έχει πτυχιο βρεφονηπιοκόμου αλλά νηπιαγωγου?

 

Κι επειδή έγινε λόγος και για μολύνσεις κλπ., δηλαδή το νήπιο πρέπει όχι μόνο να βοηθήσει, αλλά να το κάνει και σωστα μην τυχόν και πάθει το προνήπιο καμιά ουρολοίμωξη? Κι αν την πάθει, θα πάνε οι γονείς του προνηπίου να ζητήσουν από τους γονείς του νηπίου το λόγο? ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΜΑΣ, ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ????

 

4)Αφού όλα αυτά θα είναι όχι ο κανόνας, αλλά η εξαίρεση, γιατί δηλαδή είναι ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ αδιανόητο να τα κάνει όλα αυτά η νηπιαγωγός 2-3 φορές μέσα στο σχολικό έτος? Επειδή δεν αναγράφεται ρητά στο πτυχίο της? Αυτό που με εξοργίζει περισσότερο απο όλα δηλαδή, δεν είναι ότι δεν τα κάνετε (οι νηπιαγωγοι), αλλά ότι το θεωρείτε τόσο απόλυτα φυσιολογικό να μην τα κάνετε! Αν παρεκκλίνατε, θα σας πηγαίνανε μέσα για παράβαση καθήκοντος!

 

Ε λοιπόν, σας έχω νέα, κορίτσια. Αυτή η δουλειά πάνω από όλα θέλει ανθρώπους, και όχι πτυχιούχους. Να πλησιάσεις τις ψυχούλες των παιδιών θέλει, να τα εξοικειώσεις με την ιδέα του σχολείου, να σε νιώσουν κοντά τους, και το γνωστικό ζήτημα είναι δευτερεύον. Αν μάθουν να αγαπάνε τους δασκάλους και το σχολείο, τότε θα αγαπήσουν και τα γράμματα. Και ο παιδαγωγός που αφήνει ακάλυπτο το παιδί μια τέτοια στιγμή και πετάει στα μούτρα των γονιών νόμους, εγκυκλίους και διατάξεις, για μένα δεν τον αξίζει αυτόν τον τίτλο. Στράφηκε προς αυτό τα επάγγελμα όχι από αγάπη προς τα παιδιά κι επιθυμία να τους προσφέρει, αλλά είτε επειδή λιγουρεύτηκε το πακετάκι του δημοσίου (τη μονιμότητα, τις διακοπές, τους μισθούς, την ασφάλεια, τη σύνταξη), είτε επειδή (στα χρόνια των δικών μου πανελληνιων) πάτωσε στις εξετάσεις και τα μόρια του αρκούσαν ίσα ίσα για την Παιδαγωγική (η οποία τότε, λόγω επετηρίδας, ήταν στάνταρ από τις τελευταίες επιλογές).

 

Και μη βιαστείτε να μου πείτε, τόσα ξέρεις, τόσα λες. Έχω δουλέψει με μικρά παιδάκια σε φροντιστήριο για αρκετό διάστημα και έβλεπα κάθε μέρα τι ήθελαν από μένα.

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. Όποια δεν έχει κάνει συμβιβασμούς στη δουλειά της, να βγει να το πει παρακαλώ, θα την κεράσω παγωτό! :rolleyes::twisted:

 

off topic εγω δεν εκανα ποτε. Και μαλιστα ειχαμε και συζητηση με το πρωιν αφεντικο:

 

Π: ολοι καθονται υπερωριες ειναι δεδομενο

Ελλ: δλδ μεχρι ποτε?

Π: 7-8

Ελλ: και τις πληρωνονται?

Π: οχι

Ελλ: εγω δεν καθομαι

Π: δεν γινεται ΟΛΟΙ καθονται

Ελλ: ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΘΟΜΑΙ 5 η ωρα ΦΕΥΓΩ

Π: σου περισσευει να μεινεις χωρις δουλεια?

Ελλ: Ναι εσενα σου περισσευει να ψαχνεις καινουργιο τωρα?

Π: --------

 

Εμεινα στην δουλεια 3 χρονια μεχρι που διαλεξα ΕΓΩ να φυγω γιατι ηθελα να μεγαλωσω την μικρη.........

 

Θελω βανιλια σοκολατα με σιροπι σοκολατας παρακαλω πολυ!:mrgreen:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως zopiron!

Η επιμονή σας όμως για εκείνη την μία φορά που θα έχει το παιδί σας πρόβλημα να μην τρέξετε κοντά του πραγματικά πυροδότησε την έκκρηξη μου! Κ εγώ την γνώμη μου είπα...και λυπάμαι αν δεν ακούγεται "όμορφα". Δεν θα έπαιρνα και το θάρρος να σας απαντήσω "έξω απο τα δόντια" αν προηγουμένως δεν σχολιάζατε οτι παίζω με τις λέξεις και δεν βάζατε το θέμα επι προσωπικού...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...