Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

μην δινετε σημασια στην γιαγια και τον παππου.να δειτε οτι πρωτοι αυτοι θα ζητησουν να ουν τον δισεγγονο τους μολις γεννηθει.ευχομαι ολα να πανε καλα αυριο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τη μια μας λες οτι φωναζαν κ ωριονταν να παει να ριξει το παιδι.μετα η μαμα σου γινεται καλη κ αποφασιζει πως θελει το εγγονι της(η μαμα σου αποφασισε οχι η αδερφη σου) μετα καθετε κ αναλογιζεται μωρουδιακα κ αγορες και παιχνιδια.στο μεταξυ ο μπαμπας σου συνεχιζει να φωναζει για εκτρωση.η αδερφη σου θελει να το ριξει επειδη το ειπε ο μπαμπας σου.ειναι ανενδοτος κ δεν ακουει τιποτα.ακομα κ το ψυχολογικο κομματι κ την ωδυνη ποου θα ενιωθε η κορη του δε τον ενδιαφερει αρκει να γλυτωσουν απο αυτο το οικονομικο ΒΑΡΟΣ και τα σχολια του κοσμου.εντωμεταξυ η μαμα σου ξανααλλαζει γνωμη επειδη της ειπε η φιλη της πως μια αλλη φιλη της εκανε 20 εκτρωσεις κ τιποτα δεν επαθε.ετσι αποφασιζει παλι πως δε πρεπει η αδερφη σου να κρατησει το παιδι κ ξαναεπειμενει για εκτρωση.η αδερφη σου παλι εκει που ελεγε οτι το ηθελε ξαφνηκα αλλαζει γνωμη κ λεει οτι θελει να παει να το ριξει.κ ολα αυτα ενω σε 13 εβδομαδες μπαινει στον 9ο!κ δε πηρε πρεφα τιποτα.ειχε περιοδο αυγουστο κ καθυσηχαστικε!ποσο καθησυχαστικο ειναι 3 μηνες καθυστερηση ενω δυανυει τον 6ο ΜΗΝΑ ...δε ξερω!η ιδια της εβλεπε να κανει κοιλια κ ελεγε οτι παχυνε απλα!κ επανερχομαι...

ενω ο μπαμπας σου μεχρι κ το μεσημερι επεμενε για εκτρωση κ δεν ακουγε τιποτα κ κανεναν ουτε καν την ιδια του την κορη που ειχε το παιδι μεσα της(!)

ξαφνηκα εγινε ο ευτυχης παππους κ ειναι ολο αναγκαλισμους κ προσμονη για το εγγονι του!

:shock::shock::shock::shock:

οποιος δε καταλαβε ας κανει οτι καταλαβε για να μη καταλαβουν οι αλλοι οτι δεν καταλαβε!

 

Δήμητρα δεν είναι κι ότι πιο εύκολο για έναν γονιό... Πρόσεξε... μαθαίνεις ότι η κόρη σου είναι έγκυος ενώ έχει χωρίσει. Είναι, σχετικά, νέα και άνεργη. Εσύ χωρισμένη, που αυτό σημαίνει ότι έχεις επωμιστεί τη μεγαλύτερη ευθύνη των παιδιών και ξαφνικά το ΧΑΟΣ. Λες ... ουπς ... τι έγινε ρε παιδιά τι κάνω τώρα? είναι μία κατάσταση που θέλει πολύ λεπτό χειρισμό.

Ευτυχώς να λέμε που τελικά πήγαν όλα καλά και δεν έκανε άμβλωση το κορίτσι.

Και μάθανε και το φύλο:o, για φαντάσου. Τέλεια... πάντως!!!:):):)

Χάρηκα πολύ!!!!

 

Με το καλό να 'ρθεο το μωράκι σας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να παντρευτουν για το μωρο

μονο αν θελουν οι ιδιοι

εγω παντως εκανα μια απλη πραξη αναγνωρισης σε συμβολσαιογραφο η μικρη εχει το επιθετο του μπαμπα της

επισης ειχαμε αποφασισει για ονομα και το εχουμε δηλωσει πριν καν την βαφτιση

 

αν αποφασθισουνονομα το λενε και αυτο στο συμβολαιογραφο και τελιωνει η υποθεση

πας ενα μηνα πιο μπραστα συνηθως πριν γεννησεις και με 25-30 ευρο ειναι ολα τελεια!!!!εγω πηγα 4 μερες αφοτου γεννησα και την εκανα παλι δεν συναντησα προβλημα

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να παντρευτουν για το μωρο

μονο αν θελουν οι ιδιοι

εγω παντως εκανα μια απλη πραξη αναγνωρισης σε συμβολσαιογραφο η μικρη εχει το επιθετο του μπαμπα της

επισης ειχαμε αποφασισει για ονομα και το εχουμε δηλωσει πριν καν την βαφτιση

 

αν αποφασθισουνονομα το λενε και αυτο στο συμβολαιογραφο και τελιωνει η υποθεση

πας ενα μηνα πιο μπραστα συνηθως πριν γεννησεις και με 25-30 ευρο ειναι ολα τελεια!!!!εγω πηγα 4 μερες αφοτου γεννησα και την εκανα παλι δεν συναντησα προβλημα

Δεν ήξερα μαριρένα μου οτι είναι τόσο εύκολο. Είχα ακούσει οτι υπάρχει ταλαιπωρία όταν δεν έχεις παντρευτεί. Αφού είναι τόσο εύκολο ας κάνουν οτι αγαπάνε και οτι είναι καλύτερο για αυτούς και το μπεμπέ τους.

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα, καλησπέρα!!!

Μόλις σήμερα διάβασα την ιστορία σου κι ένα λόγο έχω να πω: με το καλό να δεχτείτε το παλλικαράκι σας (αγοράκι είναι, έτσι;). Όλα τα άλλα είναι περιττά.

Και για σένα τι να πω; Τα είπαν όλα τα προηγούμενα κορίτσια. Μπράβο σου. Χίλια μπράβο. Άξια.

Κι επειδή κάποιες (αχ, δεν ξέρω πώς να το πω), ας πούμε διαφωνίες, σχετικά με το αν το κατάλαβε ή όχι η αδερφή σου, θα αναφέρω πραγματική ιστορία που συνέβη σε συγγενή μου. Η κοπέλα παντρεμένη κι ήδη με ένα παιδί, δεν μιλάμε δηλαδή για πρωτάρα. Μένει έγκυος το καλοκαίρι και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Μετά από τρεις μήνες κι ενώ δεν θυμάται πότε ήταν η τελευταία φορά που αδιαθέτησε, πάει στο γυναικολόγο, ο οποίος της λέει: "Εντάξει, Δ....., την άλλη φορά, να έρθεις απευθείας στον τοκετό".:shock: Έγκυος η κοπέλα 4 μηνών. Σήμερα, έχει δύο γιους (ανήψια μου), δύο μέτρα ο καθένας.

Να μας ενημερώνεις για την εξέλιξη κι εδώ είμαστε για ό,τι χρειάζεστε.

Με το καλό. Όλα τα καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας!!! :)

Σήμερα ήταν η Β'επιπέδου και όλα ήταν τέλεια,το παιδί φυσιολογικότατο!!!Αφήστε που έκανα σαν τη χαζή,εδώ το ποδαράκι,εδώ το κεφαλάκι του κτλ.Όταν δε ακούσαμε τη καρδούλα του,έβαλα τα κλάμματα,δεν άντεξα!!Τα χεράκια του συνέχεια έπιαναν τα ποδαράκια του,ή πιπίλαγε το δάχτυλό του!!Το πουλάκι μου.....

Μετά πήγαμε και στο Χασιάκο....Δεν ξέρω βρε κορίτσια,αλλά επειδή είχα ακούσει τόσα πολλά,δεν μου έκανε την επιθυμητή εντύπωση..Πολύ γρήγορος,σαν να βιαζόταν και ήταν και κάπως ψυχρός να το πω....Ίσως ο άνθρωπος ήταν κουρασμένος,δεν ξέρω.Βασικά το θέμα είναι η αδερφή μου να νιώσει καλά.

Το οικονομικό θέμα δεν το θίξαμε,κάναμε καλά;;;

 

 

Εν τω μεταξύ όλα δείχνουν να βαίνουν καλώς...Με τους γονείς του μπαμπά του παιδιού τα πάμε καλά,κάνουν κινήσεις να έρθουμε πιο κοντά σαν οικογένειες ώστε να βοηθήσουμε και τα παιδιά και δείχνουν πολύ ενδιαφέρον.

Κάποιοι απ'το δικό μας συγγενικό περιβάλλον έχουν λυσσάξει με κακεντρεχή σχόλια στην αδερφή μου τύπου "Πρέπει να παντρευτείτε γιατί θα είσαι δακτυλοδεικτούμενη στη κοινωνία"και κάτι άλλα τέτοια κουλά!Κουμάντο ας κάνουν με τα δικά τους παιδιά και αντί να σκέφτονται με γνώμονα τα παιδιά και το μωρουδέλι μας,λένε ό,τι κοτσάνα τους έρθει.

Απλά συγχύζετε και η μικρή και δεν θέλω με τίποτα!

 

Αυτά που λέτε τα νέα μας....Θα είμαι εδώ να μαθαίνετε και τις υπόλοιπες εξελίξεις.

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

δακτυλοδεικτούμενη; εν έτη 2011? Ε ρε σπιναλόγκα που τους χρειάζεται :lol:

 

Μπράβο στο μωρουδέλι :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

κούκλα τώρα διάβασα το θέμα σου. πέρασα από όλα τα συναισθήματα! τώρα είμαι πολύύ χαρούμενη.

 

μπράβο σου για τη στάση σου, είσαι και μικρή κοπέλα. εγώ δεν ξέρω αν θα κατάφερνα να είμαι τόσο ήρεμη με την αδερφή μου. αν μου έλεγε ότι σκέφτεται έκτρωση, θα γινόμουν τούρκος!:oops: ναι, λάθος μου, αλλά θα ήμουν πιεστική. (ή έτσι νομίζω)

 

με τη γιαγιά σου θυμήθηκα τη δικιά μου (ας αναπαυτεί η ψυχούλα της)! στο άλλο άκρο, μου ζήταγε μωρό πριν το γάμο και ότι τώρα έτσι είναι στη μόδα, γάμος και βάφτιση μαζί! πολύ γέλιο.

 

εύχομαι όλα να πάνε καλά, η αδερφούλα σου να έχει μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σύντομα ένα υγιέστατο αγοράκι να σας κάνει όλους χιλιοευτυχισμένους.

8jPDp3.pngmAB8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βικάκι! Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά στον Β', με το καλό λοιπόν να υποδεχτείτε τον μπεμπάκο σας στην οικογένεια! Όσο για τους πικρόχολους συγγενείς... πές τους ότι δακτυλοδεικτούμενη θα είναι η αδερφή σου, αλλά για άλλο λόγο. Θα δείχνουν όλοι και θα χαίρονται μια δυνατή και αποφασιστική μικρομανούλα με ένα γλυκύτατο και ροδαλό μωράκι!!

:-D:-D:-D

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δακτυλοδεικτούμενη; εν έτη 2011? Ε ρε σπιναλόγκα που τους χρειάζεται :lol:

 

Μπράβο στο μωρουδέλι :D

 

Μη μου βάζεις ιδέες....:lol::lol:

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Βικούλα,

 

Συγχαρητήρια για την στάση σου. Δεν έγραφα τόσες μέρες επειδή περίμενα να διαβάσω τις εξελίξεις. Το ευχάριστο πάνω από όλα είναι πως το μωράκι είναι γερό !

Με το καλό να γεννήσει η αδερφούλα σου και όλα τα υπόλοιπα εάν υπάρχει αγάπη και θέληση θα βρεθούν !

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι,να είσαι καλά και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!

Πιστεύω ότι όλα με το καιρό θα αποκατασταθούν και θα πάρουν το δρόμο τους...

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Σκουριασμενα μυαλά Βικούλα! Μη δίνεις σημασία!! Τωρα άλλα πράγματα εχουν προτεραιότητα και όχι οι γάμοι (κατά την άποψή μου πάντα). Να γεννηθει με το καλό το μωράκι, να περάσει και ένα διάστημα προσαρμογής και βλέπουνε τι θα κανουνε και εάν θέλουν να το προχωρήσουν. Είναι θέμα των 2 τους. Αν υπάρχει ένα αρμονικό οικογενειακό περιβάλλον με αγάπη και ενδιαφέρον από τους 2 γονείς δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να συγκατοικουν ή να είναι παντρεμένοι. Τεσπα δεν είναι του παροντος αυτά. Εύχομαι σε σένα και στους δικούς σου από δω και πέρα να έχετε πάντα χαρές και όλα να πάνε καλά!! Με το καλό ο μπέμπαρος!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκουριασμενα μυαλά Βικούλα! Μη δίνεις σημασία!! Τωρα άλλα πράγματα εχουν προτεραιότητα και όχι οι γάμοι (κατά την άποψή μου πάντα). Να γεννηθει με το καλό το μωράκι, να περάσει και ένα διάστημα προσαρμογής και βλέπουνε τι θα κανουνε και εάν θέλουν να το προχωρήσουν. Είναι θέμα των 2 τους. Αν υπάρχει ένα αρμονικό οικογενειακό περιβάλλον με αγάπη και ενδιαφέρον από τους 2 γονείς δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να συγκατοικουν ή να είναι παντρεμένοι. Τεσπα δεν είναι του παροντος αυτά. Εύχομαι σε σένα και στους δικούς σου από δω και πέρα να έχετε πάντα χαρές και όλα να πάνε καλά!! Με το καλό ο μπέμπαρος!!

 

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Μαριγούλα!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bικουλα δεν διαβασα ολη την ιστορια,απλως ηθελα να σου ευχηθω μεσα απο την καρδια μου με το καλο να γεννηθει το ανηψακι σου και η σχεση αναμεσα στην αδελφη σου και τον μπαμπα του μωρου να εξελιχθει οπως επιθυμουν και με τον καλυτερο τροπο για το παιδακι τους.Και φυσικα ηρεμια στην οικογενεια σας.Μπραβο σου για τον τροπο που σταθηκες στην αδελφη σου.

Link to comment
Share on other sites

Απ'τη μέρα που γνωρίσαμε την άλλη οικογένεια,δηλαδή τους γονείς του μπαμπά του παιδιού,ένα πράγμα έχω να πω...Πόσο τυχεροί σταθήκαμε και κυρίως η αδερφή μου που έπεσε σε μάλαμα ανθρώπους και την έχουν αγκαλιάσει σαν κόρη τους!!!

Έχει δεχθεί μεγάλη στήριξη και έμπρακτα μας έχουν αποδείξει με τί άτομα έχουμε να κάνουμε!!

Νιώθουμε μεγάλη ανακούφιση και χαίρομαι πολύ που στις μέρες μας υπάρχουν ακόμα τέτοιας πάστας άνθρωποι...

 

Εύχομαι μόνο να συνεχίσουν έτσι και να μην αλλάξει κάτι.

 

Πάντως αυτές τις μέρες με έχει πιάσει ένα απίστευτο άγχος,όσον αφορά την έκβαση της εγκυμοσύνης της μικρής...Φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Πες μας ότι τα βρήκε και το ζευγάρι να χαρούμε :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

...

Εύχομαι μόνο να συνεχίσουν έτσι και να μην αλλάξει κάτι.

 

Πάντως αυτές τις μέρες με έχει πιάσει ένα απίστευτο άγχος,όσον αφορά την έκβαση της εγκυμοσύνης της μικρής...Φοβάμαι μήπως συμβεί κάτι....

 

Βικούλα, μην φοβάσαι την ευτυχία... Όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, κορίτσι μου? Εδώ κατάφερε κι έφτασε στην 23 εβδομάδα το εμβρυάκι χωρίς συμπληρώματα, παρακολούθηση, τίποτα, κι είναι μια χαρά! Έχει μείνει λιγότερο από το μισό μέχρι να το πάρετε στην αγκαλιά σας!

Link to comment
Share on other sites

Το ζευγάρι ακόμα δεν έχει κατασταλλάξει,ο μπαμπάς συγκεκριμένα δεν ξέρει τί θέλει και είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ανώριμος!!!Απ'τη μία λέει στην αδερφή μου ότι είναι μαζί και απ'την άλλη ότι δεν είναι έτοιμος και δεν θέλει δεσμεύσεις...(τραγικός...)

 

Θα εκφράσω και μία σκέψη μου,ναι-ναι,ξέρω ότι ίσως ακουστεί εγωιστικό,αλλά θα σας το πώ.

Έχω την αίσθηση πως η τόση προσφορά του παππού του μπέμπη μας στην αδερφή μου,έχει κάποιον απώτερο σκοπό...Και έχω μια ανασφάλεια....Πολλές για την ακρίβεια...

 

Εννοείται πως το έχουμε καραεκτιμήσει ό,τι κάνει αναλογικά με το χρόνο που μας γνωρίζει,αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσια,κάτι με ξενίζει...Δεν αντιλέγω πως μπορεί να είμαι φουλ καχύποπτη με τον άνθρωπο,αλλά μπας και πράττει για να έχει τον εγγονό του υπό τον απόλυτο έλεγχό του,να μας γλυκαίνει με όλα αυτά ώστε να μας κάνει να νιώθουμε υποχρεωμένοι απέναντί του και κατ'επέκταση να μην μπορούμε να του πούμε όχι;;;

 

Δεν είμαι αχάριστη,ίσα-ίσα,αλλά τόση καλοσύνη στις μέρες μας με προβληματίζει...Και αν θέλει να μας παίρνει το μπέμπη και να τον έχει μέρες ολόκληρες;;;Χριστέ μου,ούτε να το σκέφτομαι!!!!!

Με 'χουν πιάσει τρελές ανασφάλειες όπως καταλαβαίνετε!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Bρε κοπέλα μου, πού πάει το μυαλό σου...? Ακόμα δεν γεννήθηκε το παιδάκι!

Ίσως ο άνθρωπος φέρεται έτσι για να καλύψει κατά κάποιο τρόπο τα κενά του γιου του, γιατί αισθάνεται άσχημα απέναντι στην αδελφή σου! Εμένα αυτό λέει το φτωχό μου το μυαλό...αλλά όπως και να 'χει, θα δείξει το πράγμα, έχετε πολύυυυυ καιρό μπροστά σας γι' αυτα!

Εφόσον το ζευγάρι δεν είναι παντρεμένο και θα ζούνε χώρια, την επιμέλεια του παιδιού θα την έχει αποκλειστικά και μόνο η αδελφή σου, ακόμη κι αν ο νεαρός το αναγνωρίσει. Δεν θα μπορεί ούτε βόλτα να το πάει χωρίς την άδεια της, όχι να το κρατάει σπίτι του με τις μέρες! Βγάλτα αυτά τελείως από το μυαλό σου για να μην αγχωνεσαι άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Bρε κοπέλα μου, πού πάει το μυαλό σου...? Ακόμα δεν γεννήθηκε το παιδάκι!

Ίσως ο άνθρωπος φέρεται έτσι για να καλύψει κατά κάποιο τρόπο τα κενά του γιου του, γιατί αισθάνεται άσχημα απέναντι στην αδελφή σου! Εμένα αυτό λέει το φτωχό μου το μυαλό...αλλά όπως και να 'χει, θα δείξει το πράγμα, έχετε πολύυυυυ καιρό μπροστά σας γι' αυτα!

Εφόσον το ζευγάρι δεν είναι παντρεμένο και θα ζούνε χώρια, την επιμέλεια του παιδιού θα την έχει αποκλειστικά και μόνο η αδελφή σου, ακόμη κι αν ο νεαρός το αναγνωρίσει. Δεν θα μπορεί ούτε βόλτα να το πάει χωρίς την άδεια της, όχι να το κρατάει σπίτι του με τις μέρες! Βγάλτα αυτά τελείως από το μυαλό σου για να μην αγχωνεσαι άδικα.

 

Εννοείται αυτό και ενώ γενικά είμαι λογική,με το θέμα του μωρού έχω χάσει τη μπάλα τελείως...Ενώ δεν είναι ουσιαστικά δικό μου το παιδί,αισθάνομαι τελείως αλλαγμένη και έχω αναθεωρήσει ΠΟΛΛΑ πράγματα,μα πάρα πολλά...Τώρα νιώθω στο πετσί μου,πόσο εύκολο είναι όταν έρχεται στη ζωή σου ένα μωρό από άτομο που αγαπάς πολύ και είναι στο άμμεσο οικογενειακό περιβάλλον,να ξεπεράσεις τα όρια και να σκέφτεσαι διάφορα....

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως σου συμβαίνει αυτό? Μήπως είναι η προβολή της δικής σου επιθυμίας και των δικών σου φόβων για ένα παιδί? Εντελώς φιλικά σου το λέω, σε παρακαλώ μη με παρεξηγήσεις. Απλά στη θέση σου θα καθόμουν να σκεφτώ από πού πηγάζει όλη αυτή η φόρτιση και το άγχος, αν μη τι άλλο, για να μην τα μεταφέρεις άθελά σου και στην αδελφή σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...