Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες μετα τη συλληψη δείχνει η χοριακη;


Recommended Posts

Γεια σου ελληνική !!!

 

Καλε κάνε ένα τεστ , μια χοριακη κατι τοοοοσες καθυστέρηση !!!!

 

Μακάρι κοριτσι μου !!!

Όποτε κ να το κανείς θα δείξει έχεις περάσει την περίοδο τόσες μέρες !!!

 

Θα κάνω μες στην ημέρα, λογικά το βράδυ που θα γυρίσω σπίτι. Θα σας πω σίγουρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κάνω μια άλλη ερώτηση ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα που θα βγει αργότερα. Έχω κάποια υγρά, χωρίς κηλίδες, είναι φυσιολογικο;

Καλησπέρα Ελληνικη τι χρώμα ειναι τα υγρά υγρά σου; Διάφανα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης και δω στην αρχή είχα παρά πολλα υγρά.Ειναι φυσιολογικό εφόσον δεν έχεις φαγούρα

 

Όχι όχι δεν έχω φαγούρα. Ευτυχώς δηλ. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα για το αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν έχω φαγούρα. Ευτυχώς δηλ. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα για το αποτέλεσμα

 

πλάκα πλάκα κι εγώ αγωνιώ μαζί σου!!!! κάτι μου λέει όμως ότι είσαι ΠΟΛΥ έγκυος!!!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα κι εγώ αγωνιώ μαζί σου!!!! κάτι μου λέει όμως ότι είσαι ΠΟΛΥ έγκυος!!!!!:lol::lol::lol:

 

Θα πω αποτέλεσματα το βράδυ. Κρατάω αποθέματα από τωρα, γιατί μέχρι αύριο το πρωί δεν μπορώ να περιμένω :roll:

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι δεν έχω φαγούρα. Ευτυχώς δηλ. Είμαι σε αναμμένα κάρβουνα για το αποτέλεσμα
Με το καλό κοπέλα μου όλα καλα θα πάνε μην αγχώνεσαι περιμένουμε το βράδυ τα νέα σου.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, έκανα το 1ο μου τεστ. Μου βγήκε αρνητικό. Παρόλα αυτά έχω ενστάσεις. Έχει μια γραμμή κάθετη ίσα που φαίνεται, βασικά με δυσκολία φαίνεται ολοκληρωμένο το +.

Και αν λέει αρνητικό, όλα αυτά τα συμπτώματα; πως;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα το 1ο μου τεστ. Μου βγήκε αρνητικό. Παρόλα αυτά έχω ενστάσεις. Έχει μια γραμμή κάθετη ίσα που φαίνεται, βασικά με δυσκολία φαίνεται ολοκληρωμένο το +.

Και αν λέει αρνητικό, όλα αυτά τα συμπτώματα; πως;

Το κουτάκι που δείχνει ότι έχεις κάνει σωστά το τεστ έχει γραμμή ή όχι? Και αυτό το + είναι στο κουτάκι ένδειξης εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites

Το κουτάκι που δείχνει ότι έχεις κάνει σωστά το τεστ έχει γραμμή ή όχι? Και αυτό το + είναι στο κουτάκι ένδειξης εγκυμοσύνης?

 

Ναι εμφανίστηκε η ένδειξη ότι έχει γίνει σωστά.

Και αυτό το + είναι στο κουτάκι ενδειξης εγκυμοσύνης.

Αλλά όπως είπα η κάθετη γραμμή ίσα που φαίνεται με δυσκολία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εμφανίστηκε η ένδειξη ότι έχει γίνει σωστά.

Και αυτό το + είναι στο κουτάκι ενδειξης εγκυμοσύνης.

Αλλά όπως είπα η κάθετη γραμμή ίσα που φαίνεται με δυσκολία.

 

Είσαι έγκυος εφόσον υπάρχει συν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα το 1ο μου τεστ. Μου βγήκε αρνητικό. Παρόλα αυτά έχω ενστάσεις. Έχει μια γραμμή κάθετη ίσα που φαίνεται, βασικά με δυσκολία φαίνεται ολοκληρωμένο το +.

Και αν λέει αρνητικό, όλα αυτά τα συμπτώματα; πως;

Μπορείς να πας σε ένα μικροβιολογικό και τωρα αν μπορείς και αύριο θα έχεις τα αποτελέσματα . Πόση ωρα πριν είχες να πας τουαλέτα;Ποιο τεστ χρισημοποιησες; Και εγω πιστεύω εφόσον φαίνεται συν ειναι θετικό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορείς να πας σε ένα μικροβιολογικό και τωρα αν μπορείς και αύριο θα έχεις τα αποτελέσματα . Πόση ωρα πριν είχες να πας τουαλέτα;Ποιο τεστ χρισημοποιησες; Και εγω πιστεύω εφόσον φαίνεται συν ειναι θετικό

 

Αυτό που ακούγεται περίεργο ειναι ότι έχεις τόσες μέρες καθυστέρηση γιατί να ειναι αχνό; Κάνε μια χοριακη!!

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλειά είχα πάει, κάπου 15.30 και μετά 18.30 περίπου όπου έγινε το τεστ. Έχω και 2ο βέβαια αλλά Τετάρτη πρωί θα το κάνω.

Χρησιμοποίησα το CB.

Αν αύριο βράδυ δεν μου έχει έρθει περίοδος, Τετάρτη πάω για να κανω χοριακη.

Άσχετο, πως γίνεται; ξέρω ντροπή αλλά ποτέ μου δεν ασχολήθηκα γιατί δεν είχε τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλειά είχα πάει, κάπου 15.30 και μετά 18.30 περίπου όπου έγινε το τεστ. Έχω και 2ο βέβαια αλλά Τετάρτη πρωί θα το κάνω.

Χρησιμοποίησα το CB.

Αν αύριο βράδυ δεν μου έχει έρθει περίοδος, Τετάρτη πάω για να κανω χοριακη.

Άσχετο, πως γίνεται; ξέρω ντροπή αλλά ποτέ μου δεν ασχολήθηκα γιατί δεν είχε τύχει.

 

Δεν ειναι ντροπή , τίποτα ιδιαίτερο μια εξέταση αίματος σε μικροβιολογικό .

 

Να σου πω όμως κατι , μην το αφήνεις ετσι , ήδη έχουν περάσει μέρες πολλές

Δεν έχει σημασία ποτέ πηγές στην τουαλέτα με τόσες μέρες καθυστέρηση δείχνει ετσι κι αλλιώς . Στην θέση σου θα έκανα κ το δεύτερο σε καμία ώρα κ αυριο πρωί χοριακη .

 

Καλά βέβαια εγω είμαι σαν χαρακτήρας να μην αφήνω τίποτα αλλά θεωρητικά έχουν περάσει αρκετές μέρες .

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλειά είχα πάει, κάπου 15.30 και μετά 18.30 περίπου όπου έγινε το τεστ. Έχω και 2ο βέβαια αλλά Τετάρτη πρωί θα το κάνω.

Χρησιμοποίησα το CB.

Αν αύριο βράδυ δεν μου έχει έρθει περίοδος, Τετάρτη πάω για να κανω χοριακη.

Άσχετο, πως γίνεται; ξέρω ντροπή αλλά ποτέ μου δεν ασχολήθηκα γιατί δεν είχε τύχει.

Οκ είσαι με την ωρα. Πας σε ένα μικροβιολογικό και ζητάς να κανεις την χοριακη αίματος. Σου παίρνουν αίμα οποιαδήποτε ωρα μεσα στη μέρα και ανάλογα με το μικροβιολογικό σου λένε ποτε να πας να πάρεις το αποτέλεσμα ή να στο στείλουν μέσω email. Το κόστος της εξέτασης ειναι από 12 έως 20 ευρώ. Σε ποια περιοχή μένεις μήπως σε βόλεψε το δικό μου που τα αποτελεσματα βγαίνουν μετα από 2 ώρες και ειναι ανοιχτό 8 το πρωί με 8 το βράδυ. Κάλο θα ήταν εφόσον είδες αχνό θετικό να το ψάξεις λίγο και να μη περιμένεις δεν θέλω να σε άγχωσω απλά αυτήν ειναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ είσαι με την ωρα. Πας σε ένα μικροβιολογικό και ζητάς να κανεις την χοριακη αίματος. Σου παίρνουν αίμα οποιαδήποτε ωρα μεσα στη μέρα και ανάλογα με το μικροβιολογικό σου λένε ποτε να πας να πάρεις το αποτέλεσμα ή να στο στείλουν μέσω email. Το κόστος της εξέτασης ειναι από 12 έως 20 ευρώ. Σε ποια περιοχή μένεις μήπως σε βόλεψε το δικό μου που τα αποτελεσματα βγαίνουν μετα από 2 ώρες και ειναι ανοιχτό 8 το πρωί με 8 το βράδυ. Κάλο θα ήταν εφόσον είδες αχνό θετικό να το ψάξεις λίγο και να μη περιμένεις δεν θέλω να σε άγχωσω απλά αυτήν ειναι η γνώμη μου.

 

Νίκαια είμαι.

Δεν νομίζω να έχω κάτι σοβαρό πέρα από την εγκυμοσύνη. Πάντα έκανα εξετάσεις κάθε χρόνο γυναικολογικες, δεν είχα καμία διαταραχή.

Λέτε τα επίπεδα των ορμόνες να είναι χαμηλά και να έδειξε αυτό το αποτελεσμα;

Μάλλον αύριο το πρωί θα κάνω το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Νίκαια είμαι.

Δεν νομίζω να έχω κάτι σοβαρό πέρα από την εγκυμοσύνη. Πάντα έκανα εξετάσεις κάθε χρόνο γυναικολογικες, δεν είχα καμία διαταραχή.

Λέτε τα επίπεδα των ορμόνες να είναι χαμηλά και να έδειξε αυτό το αποτελεσμα;

Μάλλον αύριο το πρωί θα κάνω το άλλο.

Το μικροβιολογικό που λέω εγω ειναι στην πανορμου όποτε μάλλον σου πέφτει αρκετά μακριά. Οχι σε καμία περίπτωση δεν σου μιλάω για διαταραχή αφού έχεις ένα αχνό θετικό τεστ. Σου μιλάω για τα επίπεδα της χοριακης στο αίμα η οποία οσο προχωρά η κύηση πρέπει να αυξάνεται. Στην πρώτη δεύτερη άντε βαριά τριτη μέρα καθηστερισης να δεχτώ οτι η ορμόνη ειναι χαμηλή γιατί μπορει να καθυστέρησε η γονιμοποίηση αλλά εσύ τωρα θα έπρεπε να είχες καραμπαμ θετικό. Δεν θα ήθελα να επεκταθώ αλλο. το επόμενο τεστ που θα κανεις θα σου έλεγα να το κανεις με τα πρώτα πρωινά ουρά και να ειναι καραμπαμ θετικο και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Ενημέρωσε μας μας ανυπομονούμε. Φιλία πολλα καλή επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Το μικροβιολογικό που λέω εγω ειναι στην πανορμου όποτε μάλλον σου πέφτει αρκετά μακριά. Οχι σε καμία περίπτωση δεν σου μιλάω για διαταραχή αφού έχεις ένα αχνό θετικό τεστ. Σου μιλάω για τα επίπεδα της χοριακης στο αίμα η οποία οσο προχωρά η κύηση πρέπει να αυξάνεται. Στην πρώτη δεύτερη άντε βαριά τριτη μέρα καθηστερισης να δεχτώ οτι η ορμόνη ειναι χαμηλή γιατί μπορει να καθυστέρησε η γονιμοποίηση αλλά εσύ τωρα θα έπρεπε να είχες καραμπαμ θετικό. Δεν θα ήθελα να επεκταθώ αλλο. το επόμενο τεστ που θα κανεις θα σου έλεγα να το κανεις με τα πρώτα πρωινά ουρά και να ειναι καραμπαμ θετικο και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. Ενημέρωσε μας μας ανυπομονούμε. Φιλία πολλα καλή επιτυχια

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Ελληνική περιμένουμε τα νέα σου !!!

Εύχομαι να ειναι μόνο ευχάριστα κοριτσι μου...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα σας διαβάζω πολυ καιρό τωρα κ έτσι αποφάσισα να σας γράψω κ εγω. Έχουν μπερδευτεί όλα μεσα στο μυαλό μου κ προσπαθώ να βρω μια άκρη σχετικά με τις γόνιμες ημέρες. 2/05 ξεκινάει περίοδος - τελειώνει κ εμφανίζεται πάλι στις 29/05 συνήθως ο κύκλος ειναι περίπου 27-29 μέρες !ειχα μια ελεύθερη επαφή στις 7/06 με τον σύζυγο.αναρωτιεμαι αν αυτή η 10η μέρα ειναι μια απο τις γόνιμες που μακάρι να ειναι.... Έχω αγχωθεί τόσο... Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!!

 

Κοπέλα μου σου απάντησα στο αλλο θέμα που ρώτησες την ίδια ερώτηση.αλλα μήπως εννοείς οτι επαφή είχατε 7/6 ;ναι πάντως υπάρχουν πιθανοτητες

Link to comment
Share on other sites

 

Κοπέλα μου σου απάντησα στο αλλο θέμα που ρώτησες την ίδια ερώτηση.αλλα μήπως εννοείς οτι επαφή είχατε 7/6 ;ναι πάντως υπάρχουν πιθανοτητες

 

Όχι σωστά τα λέω. 1η επαφή με την τελευταία περίοδο, δηλ 7/5. Δεύτερη επαφή δεν θυμάμαι, μεταξύ των ημερομηνιών που έγραψα.

Τέλος πάντων, αύριο το πρωί πριν την δουλειά θα μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...