Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγοι στην Πάτρα


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.Ειμαι στην αναζητηση γυναικολογου για το νοσοκομειο του ριου.Μηπως γνωριζει καποια καποιον καλο, οχι μονο στα λογια αλλα και στα εργα η εχει καποια προσωπικη εμειρια? Εναν που γνωριζω μου φαινεται πολυ επιπολαιος και δεν δινει την απαραιτητη προσοχη.Οποια μπορει ας βοηθησει. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 197
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια.Ειμαι στην αναζητηση γυναικολογου για το νοσοκομειο του ριου.Μηπως γνωριζει καποια καποιον καλο, οχι μονο στα λογια αλλα και στα εργα η εχει καποια προσωπικη εμειρια? Εναν που γνωριζω μου φαινεται πολυ επιπολαιος και δεν δινει την απαραιτητη προσοχη.Οποια μπορει ας βοηθησει. Ευχαριστω.

 

καλησπερα χριστινακ δεν εχω εμπειρια,,εμενα ο γυναικολογος μου ειναι στην ιδιωτικη κλινικη ρηγα φεραιου..απο μια φιλη μου εχω ακουσει καλα λογια ,,τον λενε Αντωνακη....θα μαθω και θα σου στειλω πμ γιατι δεν θυμαμαι τα ονοματα τους καλα...οκ??? απο 409 εχω ακουσει γιατον Κολλια...

αυτον που λες πως τον λενε???

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχετικα για τον αντωνακη και εδω στο forum αλλα ενω λενε οτι ειναι καλος γιατρος φοβασαι να του μιλησεις ειναι πολυ αποτομος , μην τον βλεπω και για μπαμπουλα...για τον κολια το ξερω , αλλα δεν θελω 409 , ειναι χαλια εκει μεσα βρε παιδι μου

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχετικα για τον αντωνακη και εδω στο forum αλλα ενω λενε οτι ειναι καλος γιατρος φοβασαι να του μιλησεις ειναι πολυ αποτομος , μην τον βλεπω και για μπαμπουλα...για τον κολια το ξερω , αλλα δεν θελω 409 , ειναι χαλια εκει μεσα βρε παιδι μου

 

μια γνωστη μου μου ειπε οτι εχουν διορθωθει τα πραγματα στο 409..οτι βαζουν τους γυφτους ολους μαζι και οτι ζητησεις σε δωματιο σε βαζουν π.χ μονοκλινο

θα ρωτησω και θα σου πω...:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας κοριτσια....διαβασα αρκετα ποστ και μαλλον δεν μου ξεφυγε το ονομα...

θα ηθελα να ρωτησω αν καποια γνωριζει τον Βασιλη Φρουτζο και να μου πει την γνωμη της!

τον γνωριζετε??? σας ευχαριστω πολυ :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας υποψηφιες μητερουλες!

Μενω στην Πατρα εχω ηδη 2 παιδακια του Θεου και περμενω το τριτο.Καταρχας το πρωτο κριτήριο στην επιλογη γυναικολογου, που με ενδιεφερε ηταν να μην "φαω μαχαιρι" χωρις λογο.

Απο την πρωτη εγκυμοσυνη εψαξα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ποιον γιατρο θα εμπιστευτω ρωτωντας και διασταυρωνοντας απόψεις απο τον κυκλο μου, που λογω της εργασιας μου ειναι μεγαλος.Παρολο που η πρωτη γεννα πηγε καλα (ειχα φοβερη μαια μαζι μου) αλλαξα την γιατρο..γιατι οι συνεργατες της ηταν απαισιοι(θα κουρασω εαν μπω σε λεπτομερειες) και η ιδια αποδείχτηκε μνησικακος ανθρωπος οταν , επελεξα αλλον γυναικολογο για την δευτερη γεννα μου.Η συγκεκριμενη παντως δεν κανει συστημα τις καισαρικες. Ισως επειδη δεν ξερει να ραψει καλα..(!!)αλλα δεν τις εχει κανει συστημα, για να βγαζει λεφτα. Δεν αναφερω το ονομα της γιατι εχει αναφερθει παραπανω.Βασικα ειχα ακουσει απο φιλες μου που πηγαιναν οτι..τους ειχε κανει λαθος διαγνωση για εγκυμοσυνη,οτι σε ξεπεταει σε 15 λεπτα και πληρωνεται ολες τις επισκεψεις για ψιλου πηδημα, οτι τους τελευταιους μηνες..ισως να προσπαθει να επισπευσει με τεχνητό τροπο τον τοκετο..Για ολα ομως εχει επιστημονικη δικαιολογια...!!

Ωστοσο, απο οσα εχω ακουσει θα παραθεσω καποια σχολια για καποιους γυναικολογους.

Φυσικα, ολες οι αποψεις ειναι υποκειμενικες,γιατι η καθε μια μας, ψαχνει ισως κατι διαφορετικο απο τον γιατρο της.

Ο Αντωνακης εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος επιστημονας και φανταστικος στις εξωσωματικες, αλλα πολυ ακριβος στα φακελακια που ζηταει. Συσγκριτικα με αλλους ζητησε τρελο ποσον απο συναδελφο για να της κανει περιδεση στο δημοσιο νοσοκομειο.

Η Φωκα, εχω μαθει μακρια. "Σφαζει", και η κλινικη της δεν εχει πολυ καλο ονομα.

Σε αυτη την κλινικη βεβαια,ξεγενναει ο Βερρας ,ο οποιος οπως ηδη ειπατε ειναι πολυ καλος (και ομορφος?) Εχει ξεγεννησει μια απο τις κουμπαρες μου. Αυτη εμεινε πολυ ευχαριστημενη, γιατι ηταν ευγενικος,την "αγκαλιαζε" στην κυριολεξια και ηταν διπλα της και τις 19 ωρες που παλευε η κοπελα,μεχρι που στο τελος της εκανε καισαρικη. Της πηρε και δωρο για το μωρο! Θεωρει οτι ειναι καλος γιατρος και εαν ξαναγεννησει θα παει στον ιδιο!Ο Βερρας ειναι ανηψιος ενος παλαιού γιατρου που εχει αφησει ονομα στην Πατρα (του ΒΕΡΡΑ) ο οποιος τον στηριζει στα πρωτα του βηματα..

Ο Παπαδοπουλος στο Ριο ..εκανα την β επιπεδου του 2ου παιδιου μου. Ειναι πραγματικα πολυ καλος επιστημονας και ανθρωπος.Ευγενεστατος (ειδικα για γιατρος δημοσιου νοσοκομειου).Λογω καποιου σοβαρου προβληματος υγειας του,δεν ξεγενναει,αλλα εχει και δικο του ιατρειο εκτος που κανει προγεννετικο ελεγχο!

Απιστευτη στον προγεννετικο ελεγχο ειναι επίσης Η Νταιζη Νικολοπουλου!Εκει πηγα στο 1ο παιδακι μου και τωρα στο 3ο.(Στο 2ο ειχα παει στον Παπαδοπουλο,γιατι με την κα Νικολοπουλου γεννουσαμε την ιδια περιοδο.Ειπαμε ομως πολυ καλος και ο Παπαδοπουλος)

Η Νταιζη ειναι ηρεμοτατη,ευγενικοτατη,συνεπεστατη στο ραντεβου μας (με μικρη χρονικη αποκλιση 20 λεπτων..!!! )και κυριως επεξηγηματικη και χωρις υστεριες και βιαστικα συμπερασματα,οπως εχω ακουσει για αλλες συναδελφους της και συναδελφους της, ειδικα οσους ερχονται απο Αθηνα για να κανουν προγεννετικο στην ιδιωτικη της Ρ.Φερραιου.

Πολυ καλη ειναι και η Μαχα..και δεν υπαρχει περιπτωση να σου κανει καισαρικη ανευ λογου! Ειναι και οικονομικη στα χρηματα που ζηταει. Μονο που εχει μεγαλη αναμονη και επειδη δεν εχει γραμματεα(δεν ειχε απ οσον ξερω) γινεται ενας μικρος χαμος στην αναμονη. Παντως ειναι πολυ καλη επιστημονας και ανθρωπος. Απο 2 φιλες μου που πηγαινουν εκει, το ξερω...

Ξερω γυναικολογους που ξεγεννουν στο ΟΛΥΜΠΙΟΝ και εχουν συστημα τις καισαρικες. 5 στις 6 απ οσες γνωριζω , που πανε σε καποιον συγκεκριμενο εκει..εχουν γεννησει με καισαρικη (λογω ομφαλιου λωρου που ηταν μπερδεμενο το παιδι!..συμπτωση?)

Για μενα καλο να εχετε μια καλη ΔΙΚΗ ΣΑΣ μαια, διπλα σας εξ αρχης.(μονο σε ιδιωτικη επιτρεπεται.) εγω ειχα την κα Ελβιρα η οποια ειναι απιστευτη η γυναικα. ΕΜΠΕΙΡΗ και ξερει να σε συντονισει την ωρα της γεννας(με αναπνοες και οχι μονο)!

Πολυ καλος και σοβαρος επιστημονας ειναι και ο Καπερωνης, ο οποιος ειναι και στο ΙΚΑ-ΕΟΠΠΥ. Σε εξυπηρετει καθως σε δεχεται και Σαββατα στο ιατρειο του. Ειναι διπλα σου απο την πρωτη στιγμη του τοκετου!Ειναι πολυ καλος και ευγενικος ανθρωπος.

Γιατρος στον πΥΡΓΟ ο οποιος ξεγενναει στο Δημοσιο Νοσοκομειο και ειναι απιστευτος ανθρωπος ειναι Ο Τσιτσης! Τον κυνηγας στον διαδρομο για να του δωσεις ενα μικρο φακελακι και τρεχει! Πληρωνεις μονο τις επισκεψεις στο ιδιωτικο του ιατρειο! Ο ανθρωπος δεν παιζεται. Εχει ξεγεννησει 2 συγγενεις μου!Απο οσα εχω ακουσει συμπεραινω οτι ειναι απο τους λιγους ΣΩΣΤΟΥΣ λειτουργους..σε δημοσιο νοσοκομειο.

Κοριτσια..ευχομαι να βοηθησα λιγο!

Καλη επιτυχια στις επιλογες σας και..καντε και τον σταυρο σας στην Μητερουλα ολων μας να σας βοηθησει εκεινη την στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες...

 

Εχω πολυ καιρό να ασχοληθώ με το forum και να γράψω σε αυτο...κ ειπα σημερα μετα απο αυτους τους μηνες να μπω κ εγω κ να παραθεσω την δικη μου αποψη για τους γυναικολογους στην Πατρα μετα απο μεγαλη αναζητηση για ανευρεση του καταλληλου γυναικολογου στην εγκυμοσυνη μου... κ αφου πλεον εχω το παιδακι μου....

Η δικη μου εμπειρια λοιπον δεν ηταν απο τις ευχαριστες ....

Αρχικα επισκεφθηκα πολλους γιατρους κ θα σας αναφερω την αποψη μου συνοπτικα για αυτους...

edit admin .... λενε οτι ειναι πολυ καλος... εμενα μου φανηκε απομακρος κ δεν ενιωθα ανετα μαζι του λογω της μεγαλης ηλικιας του θεωρω οτι δεν μπορουσα να συννενοηθω..... συν αλλο ενα αρνητικο ..πολυ παλια μηχανηματα ...τοσο που στον υπερηχο δεν εχει ηχο... κ δεν ακους την καρδια του παιδιου σου...

Επομενος ηταν ο edit admin ..ο μικρος που λενε ολοι... ο edit admin ... αρχικα φανηκε καλος ..ευγενικος...φιλικος...παρα ειναι δηλαδη αλλα το παιζει.. δεν εδινε ιδιαιτερη σημασια στις λεπτομερειες.

edit admin .... λενε απο τους καλυτερους στην Πατρα... ειχε ομως αβασταχτη αναμονη (κ ειδικα για εγκυος δεν μπορεις να εισαι σε αναμονη 3 ωρες..!) και επισης το εχει κανει πολυ εμποριο..!!!

edit admin .... ευγενικος... αλλα κοιταει περιεργα... κ οσες καταλαβαν...καταλαβαν..!!!

Τέλος edit admin η οποια ηταν κ αυτη που κατεληξα....( δεν αναφερω το ονομα της γιατρου λογω ιδεολογιας του forum,θα θεωρηθει δυσφημιση ,oποια επιθυμει να μαθει θα την ενημερωσω σε πμ)

μπορει καποιες να πειτε οτι πηγα σε πολλους κ οτι ειμαι ιδιοτροπη... ισως... αλλα σε μια εγκυμοσυνη θες εναν γιατρο που να ειναι καλος επιστημονας ..κ σωστος ανθρωπος..να σου εμπνεει εμπιστοσυνη...

Εγω λοιπον κατεληξα στην παραπανω αφου κ ο καιρος περνουσε κ δεν μπορουσα να συνεχισω το ψαξιμο....

στο σημειο αυτο να διευκρυνησω πως ειχα γυναικολογο στην Αθηνα και σπουδαια μαλιστα αλλα δεν μπορουσα να συνεχισω λογω αποστασης...!!

Παω στο προκειμενο λοιπον καθως η αποφαση μου ειναι να γραψω την εμπειρια μου απο την παραπανω γιατρο προκειμενου να αφυπνισω οσες ειναι υποψηφιες πελατισες...

Ξεκινησα λοιπον να την επισκεπτομαι απο τον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης μου... κ ειχα μια εξαιρετικη εγκυμοσυνη χωρια καμια δυσκολια η αδιαθεσια... η γιατρος ηταν τυπικη με εβλεπε καθε 20 μερες στον υπερηχο κ μου εγραφε οτι μικροβιολογικες εξετασεις επρεπε να κανω... το μονο κακο μεχρι την γεννα ηταν το θεμα της ψυχολογιας οτι ειναι ψυχρη κ απομακρη ..εχει ενα παγωμενο χαμογελο .... που ειναι μασκα..!!!

Στον τοκετο μου λοιπον που ειναι κ το θεμα... ξεκινησε με τις καλυτερες συνθηκες... με πονους κ διαστολη σε εξαιρετικα ικανοποιητικα επιπεδα...!!!

Ειχα πολυ καλες συσπασεις κ διαστολη επισης...να σημειωθει πως ηθελα να γεννησω φυσιολογικα...!!!!!

Προσηλθα στην κλινικη στις 7 το πρωι με πονους .. κ διαστολη δυο.... μου ειπε η μαια η οποια με εξετασε οτι ειναι εναρξη τοκετου κ να ξεκινησω να περπαταω για να κατεβει το παιδι ....και ειδοποιησε την γιατρο.... ( εγω δεν την ειχα ενοχλησει καθολου μεχρι να διαπιστωσει η μαια οτι γενναω)

Η γιατρος ηρθε στις εντεκα οπου ειχα διαστολη 4 κ μου ειπε οτι παω πολυ καλα... κ οτι θα γεννησω το βραδακι καθως το πρωτο παιδι θελει περιπου 12 ωρες...!!!

μετα απο μια ωρα λοιπον κ ενω εχω διαστολη 5 μου λεει να μου σπασει τα νερα κ να μου βαλει ορο με πονους προκειμενου να επισπευσει τον τοκετο....κατι το οποιο κ τελικα εκανε ( στο ενδιαμεσο υπαρχει τηλεφωνημα της γιατρου στο οποιο προγραμματιζει να παει βολτα στις εξι το απογευμα ενω μου εχει πει οτι θα γεννησω το βραδυ..αρχικα νομιζα πως θα πεταχτει μεχρι να ερθει η ωρα να γεννησω εγω κ δεν εδωσα σημασια...)

στις 12μιση ξεκιναει μια ιστορια να με πιεζει να κανω καισαρικη λεγοντας μου πως το παιδι δεν κατεβαινει,....

ζητησα να περιμενω αφου ολα εξελισονταν καλα κ να δουμε....

συνεχιζε ολη την ιστορια να μου ζηταει να κανω καισαρικη και στις 4 μου ειπε πως ταλαιπωρω το παιδι που δεν κανω καισαρικη κ οτι δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα.... αναγκαστηκα λοιπον αφου δεν μπορουσα να αποδειξω αν εχει δικιο η αδικο ... δεν ειμαι θεος να ρισκαρω ,... εκανα καισαρικη κ στις 5μιση ειχε εξαφανιστει...!!! Τυχαιο το τηλεφωνημα η συμπτωση????

Πολυ ασχημη αναρρωση και πολυ ασχημη συμπεριφορα απο μερους της...καθολου ευγενικη κ υπομονετικη ...μου ελεγε οτι θα πρεπει να κλαιω κ να ποναω αφου εχει κοψει 7 επιπεδα(στρωματα) δερματος...!!!!

Δυστυχως ομως η ιστορια δεν σταματαει εδω... μετα απο την πρωτη περιοδο διαμαρτυρηθηκα για πονους στο στηθος μου...( δεν θηλασα λογω ασχημης αναρρωσης και οπως μου ειπε οταν σαραντησα"καλυτερα γιατι μετα το στηθος θα κρεμαγε".... καμια προταση για μητρικο θηλασμο κλπ....

Συνεχιζω με ιδιους πονους στην δευτερη περιοδο οπου παλι επιμενω κ παω να με εξετασει... η απαντηση της..."ολα ειναι τελεια...το στηθος σου εχει επανελθει πληρως κ ειναι τελειο... ολα μια χαρα"

εγω ομως συνεχιζα να ποναω κ αποφασιζω να παω για υπερηχο.... προληπτικα...το αποτελεσμα....???

Ογκος στον ενα μαστο και μαλιστα μεγαλος... 4 εκατοστα ... ψηλαφιτος ξεκαθαρα...!!!!

Της παω τον υπερηχο και αφου με ξαναεξεταζει η απαντηση ειναι¨'νομιζα πως ηταν ενας αδενας πρησμενος !!!"

μου ειπε να μην ασχοληθω και να περιμενω τρεις μηνες να ξανακανω υπερηχο και βλεπουμε..." δεν ειναι τιποτα ειναι απο την εγκυμοσυνη και τις ορμονες.. θα φυγει μονο του"

Αποφασισα να επισκεφθω μαστολογο και ο λογος...?? ημουν μολις 27 ετων με ενα μωρακι 3 μηνων και θελω να ειμαι υγιης και σιγουρη πως θα ειμαι παντα διπλα στο μωρο μου...!!!

Η μαστολογος μου ζητησε επαναληπτικο υπερηχο και ηταν καθετη... μορφωματα πανω απο 2 εκατοστα .. πρεπει να αφερεθουν...!!!! θα κανουμε επεμβαση και βιοψια....

εφαγα κεραμυδα στο κεφαλι...!!!!!!!!! το ιδιο μου ειπε κ ο γιατρος που μου εκανε τον υπερηχο...

η εικονα στον υπερηχο δειχνει καλοηθη ογκο - ινοαδενωμα 4 εκατοστα.. πανω απο 2 ομως τα αφερουμε γιατι ειναι υποπτα..και ισως να μην ειναι τετοιο..!!!

Παω Αθηνα και επισκεπτομαι καθηγητη στο τμημα μαστου και ειναι κ αυτος καθετος... επαναλαμβανω τον υπερηχο κ το μορφωμα εχει μεγαλωσει κ αλλο.... πρεπει να βγει...εκανα την επεμβαση ...κ αυτη τη στιγμη ειμαι στο σταδιο της αναμονης για τα αποτελεσματα της βιοψιας(δυο μηνες τωρα ..καθυστερει λογω ελλειψης προσωπικου...δημοσιο νοσοκομειο...αλλος αγωνας αναμονης...)....

οσες ειναι μανουλες μπορουν να αντιληφθουν...την ψυχολογικη κατασταση μιας νεας μανουλας με ολα αυτα.... κ με τετοια ανησυχια... η παραπανω κυρια λοιπον ηταν απαραδεκτη...... αν την ειχα ακουσει θα ειχα ακομα εναν ογκο στο στηθος μου κ θα ειχε μεγαλωσει κ αλλο... κ οσο μενει κατι τετοιο τοσο χειροτερα....

καταλαβαινετε λοιπον πως μονο ασυνειδητη θα μπορουσα να την αποκαλεσω....!!!

Στον ελεγχο που πρεπει να γινει μετα το εξαμηνο απο την γεννα ... επισκεφθηκα αλλη γιατρο την οποια μου συστησε μια κοπελα που γεννησε μαζι με μενα κ ειμασταν στο ιδιο δωματιο...( η οποια ειχε επισκεφθει κ η ιδια την edit admin . και δεν ειχε μεινει ικανοποιημενη..οποτε πηγε αλλου)

Επισκεφθηκα λοιπον την γιατρο της και μετα απο ληψη ολου του ιστορικου ... με ρωτησε για ποιο λογο εκανα καισαρικη κ της ειπα τις υποψιες μου..... μου απαντησε πως θα πρεπει να ειμαι επιφυλακτικη γιατι ισως ειχε δει κατι κ δεν το καταλαβα εγω.... με ρωτησε λοιπον αν ρωτησα αφου γεννησα για ποιο λογο δεν κατεβαινε το παιδι?? και απαντησα αυτο που ειχε πει κ σε μενα... οτι ειχε 1 φορα τον λωρο τυλιγμενο.... γελασε οπως ειναι φυσικο καθως πολλα παιδια γεννιουνται φυσιολογικα με τον λωρο τυλιγμενο κ μαλιστα της κοπελας που μου συστησε τον ειχε πολλες φορες κ οχι μονο μια....!!!

οταν με εξετασε.... διαπιστωσε πως ανατομικα ειμαι απο τις γυναικες που οχι μονο μπορουσα να γεννησω φυσιολογικα αλλα θα ηταν και πανευκολο... δεδομενου πως ειχα καλες συσπασεις κ πολυ καλη εξελιξη διαστολης ...αλλα ανατομικα εχω τοσο κοντο τραχηλο.... που το παιδι θα εβγαινε αμεσως....

το συμπερασμα.....?? η γυναικα μου ειπε πως δυστυχως θεωρει πως η καισαρικη μου εγινε σκοπιμα....

και το πιο τραγικο ειναι η λαθος αντιμετωπιση στο θεμα του μαστου... καθως ειναι τραγικο το σφαλμα της μετα απο τοσους μηνες ψηλαφισης να μην το αναγνωριζει αλλα και αφου φανηκε στον υπερηχο να μου πει να μην ασχοληθω...!!!!

Η γιατρος αυτη που πηγα τωρα ηταν εξαιρετικη.... με μηχανηματα τελευταιας τεχνολογιας.... μεχρι 4d υπερηχο ειχε.... αλλα κ σωστη επιστημονας και Ανθρωπος...!!!!!!

Πραγματικα εγω μετα απο αυτον τον γολγοθα που περασα κ περναω ακομα... ειδικα ψυχολογικα καθως καθε μερα ειναι μερα αγωνιας για την εξελιξη με το θεμα του μαστου και των αποτελεσματων που αναμενω...

σας προτρεπω ολες να προσεχετε πολυ καλα που απευθυνεστε... κ να ελεγχετε τις αποψεις αλλων γυναικων...

Σιγουρα η επιλογη γυναικολογου ειναι καθαρα υποκειμενικο θεμα... κ ισως να ημουν μια τυχαια ακραια περιπτωση ... λαθος αντιμετωπισης η μεμονομενο περιστατικο... αλλα δεν παυει να ισχυει σαν περιστατικο...!!!!

Γι αυτο προσεχετε πολυ την επιλογη σας...!!!!!

Οσο για τα δημοσια νοσοκομεια... δεν εχω δει κανεναν παρα μονο τον edit admin ο οποιος ειναι πολυ καλος αλλα δεν αναλαμβανει τοκετους... και καλη φημη εχει κ ο edit admin και ο edit admin ...χωρις να εχω προσωπικη αποψη..

Καλη τυχη σε ολες ...

Οσες ειναι μανουλες να χαρουν τα αγγελουδια τους και οσες περιμενουν με το καλο να τα εχουν στην αγκαλια τους...!!!!!!

Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα με την ιδιαιτερα μεγαλη αναρτηση μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια .... pasxaliatiko 2010 -sad_sam - skountoufla ....

 

Αρχικα σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση...

να σας ενημερωσω οτι σημερα πηρα τα αποτελεσματα της βιοψιας μου και ευτυχως αναφερει οτι ειναι καλοηθες ογκος... τωρα σειρα εχει να την δει ο χειρουργος που μου εκανε την επεμβαση και να δει ανατομικα και το στηθος μου πως αναρρωνει.... επιτελους τελειωσε το μαρτυριο της αναμονης..!!

Θα ηθελα να συμπληρωσω κατι που εχει να κανει με την πολυκλινικη στην ρηγα φεραιου ..οπου κ γεννησα κ ειναι κ οι περισσοτεροι γιατροι της Πατρας...

Θελω να τονισω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τις μαιες ηταν εξαιρετικες... και παντα προθυμες σε οτι χρειαζομουν.... απο το να με βοηθησουν στο παιδι μεχρι να τρεχουν καθε φορα που λιποθυμουσα η πονουσα.... και να τονισω πως ειχα πολυ ασχημη αναρρωση αλλα ηταν παντα εκει... κ αυτο σε ολες τις κοπελες... οι μαιες λοιπον ειναι πολυ καλες... η κλινικη ειναι πολυ καθαρη... και το φαγητο απο οτι λεγανε οι κοπελες κ εβλεπα κ εγω ...πολυ καλο... αν κ εμεινα 4 νυχτες(5 μερες ) μεσα λογω καισαρικης... τις 2 πρωτες δεν ετρωγα κ δεν επινα τιποτα -ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ- την τριτη μερα τσαι κ φιδε .. και την τεταρτη κοτοσουπα με φιδε.... αλλα στις κοπελες που γεννησαν φυσιολογικα ειχε φαγητο απο την πρωτη μερα ..και μαλιστα μυριζε υπεροχα... !! Αυτα για οσες ειναι λιχουδες... καθως εχω δει οτι πολλες εχουν αναφερθει στο θεμα του φαγητου....

Έχει ομως δυο αρνητικα... το ενα ειναι οτι εχει μονο μια θερμοκοιτιδα.... αν κ οταν γεννησα εγω δεν χρειαστηκε μιας κ το μωρακι μου ηταν καλα... αλλα απο οτι ειδα .. κ κανενα αλλο μωρο δεν χρειαστηκε...

το δευτερο ειναι στην χρεωση...!!!!!!!!!!!!!! Οταν περιμενα να γεννησω εγω μου ειχαν πει οτι θα παρω πισω απο το ΙΚΑ τα 900 ευρω τα οποια δεν ειδα ποτε μου καθως το ΙΚΑ τα εχει κοψει.... σε τι φταιει η κλινικη ομως..??

Οτι ενω το γνωριζαν το απεκρυψαν... και μαλιστα με παραπλανησαν κιολας γιατι μου εδωσαν ολα τα δικαιολογητικα να τα καταθεσω στο ΙΚΑ και να παρω τα χρηματα μου απο εκει αλλα το ΙΚΑ τους ειχε στειλει επιστολη που τους ενημερωνε οτι πλεον το επιδομα τοκετου καταργηθηκε και δεν θα το παρει κανεις... η απαντηση τους ηταν οτι ναι εχουν ενημερωθει αλλα ειναι προσωρινο μετρο για λιγες μερες και οτι θα τα παρουμε.... τελικα περασαν 6 μηνες ..τα δικαιολογητικα εληξαν... και δεν εγινε ποτε αρση αυτης της αποφασης καθως το μετρο περασε με ψηφισμα απο την βουλη...!!!

900 ευρω λοιπον ... συν στον προυπολογισμο του κοστους της γεννας...

συν 300 Ευρω επιπλεον τα οποια μου ειπαν οτι ειναι 100 απο την επισκληριδιο που μου την χρεωσαν 400 αντι για 300 που ειχαν πει αρχικα... συν την αμοιβη του παιδιατρου που υποτιθεται οτι ηταν μεσα στο ποσο που μου ειχαν αναφερει αρχικα... συν τα φαρμακα που χρειαστηκα ολες τις μερες της νοσηλειας....

Να σημειωθει πως οταν πας κ ζητησεις τις τιμες... σου λενε τιμες πακετου - ποσο στοιχιζει το καθε δωματιο στην περιπτωση φυσιολογικου η καισαρικης και τι περιλαμβανει....αν εχει επισκληρηδιο η μεθη -κλπ... σε ολα τα πακετα συμπεριλαμβανεται η τιμη του παιδιατρου... επιβεβαιομενο..μου το ειπε κ ο ιδιος καθως τον κρατησα (ειναι πολυ καλος αν καποια θελει να μαθει το ονομα του ... τον λενε Γιουλη Διονυση...νεος συνεργασιμος...παντα προθυμος να σου μιλησει ..πολυ ευγενικος και οικονομικος...!)

Προσοχη.... τα φαρμακα τα γραφει ο γυναικολογος και δεν πληρωνεις τιποτα.... !!!!!! στα γραφει στο βιβλιαριο πριν μπεις στην κλινικη ... η την πρωτη μερα που εισαι μεσα.... εμενα φυσικα δεν μου εγραψε τιποτα... γιατι η γυναικα ειναι.... απλα στον κοσμο της...δεν την απασχολει αν θα χρεωθεις η οχι..!!!

Ενα κολπο για καλυτερο δωματιο..οσες πατε εκει θα σας πουν οτι εχουν τρικλινα κ μονοκλινα...οχι δικλινα.... η αληθεια ειναι οτι εχουν απο ολα... αλλα τα δικλινα τα χρεωνουν μονοκλινα...και θα σας το πουν αυτο...κ αυτο κ καλα για να μεινει ο συνοδος σου!!!!!Αυτο που μπορει να κανει η καθε μια ειναι να ρωτησει αν το τρικλινο ειναι γεματο... γιατι εχουν μονο ενα ... αλλα φυσικα δεν στο λενε για να πεσεις στην παγιδα και να πεις μονοκλινο... οποτε ρωτας αν το τρικλινο ειναι γεματο κ επειδη σχεδον παντα ειναι.... ειναι υποχρεωμενοι να σε βαλουν σε δικλινο με αλλη κοπελα κ χρεωση τρικλινου...!!!Εγω αυτο εκανα... κ η κοπελα που ηταν στο ιδιο δωματιο... ειχε κανει το ιδιο... θα σας ρωτησουν οταν θα ειστε στις οδυνες. ..θα ερθει μαια κ θα σας ρωτησει..!!!! Εαν εχετε καλη κ συνεργασιμη γιατρο κ οχι εμπορο.... μπορειτε σε συνεννοηση να το προγραμματισετε...!!!!!βεβαια αν υπαρχει δυνατοτητα οικονομικα να πατε σε μονικλινο και ειδικα μετα απο καισαρικη ...θα σας ελεγα να πατε...ειναι πολυ καλυτερα και πιο ανετα για καθε γυναικα..!!!

(κατι ακομα...προσεξτε την αμοιβη του γιατρου...!!! εμενα μου ζηταγε παραπανω χρηματα αν ημουν σε μονοκλινο....!!μου το ειχε πει απο την αρχη... η αμοιβη της ηταν 1300 αν ημουν σε μονοκλινο..1000 σε τρικλινο.... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..... δηλαδη αν εγω ειχα να διαθεσω παραπανω λεφτα για το δωματιο επρεπε να της δωσω κ σε αυτην παραπανω???ελεος....τελικα μου πηρε 1000 κ η αποδειξη ηταν για 700.... χωρια τις επισκεψεις..!!!)

Αυτα συμπληρωματικα... για να μην την πατησει καμια..!!!!

Τα ονοματα σας τα στελνω σε πμ σε ολες...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας!!!κοριτσια ειμαι στην 5η βδομαδα και ψαχνω για γιατρο στην πατρα και συγκεκριμενα στο ριο!μου προτειναν τον μιχαηλ γεωργιο αλλα δεν εχω ακουσει κατι γιαυτον!!!μηπως γνωριζει καποια κατι???μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλος!!σας ευχαριστω ολες

Link to comment
Share on other sites

Petroula συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και σου εύχομαι τα καλύτερα και καλοστέριωτο να είναι. Εγώ για το συγκεκριμένο γιατρό δεν έχω ακούσει κάτι. Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για τον Αλιβιζάτο καθώς και για την Οικονόμου. Δεν ξέρω όμως αν συνεργάζονται με το νοσοκομείο στο Ρίο. Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

What greater thing is there for human souls than to feel that they are joined for life - to be with each other in silent unspeakable memories.

- George Eliot

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Petroula συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και σου εύχομαι τα καλύτερα και καλοστέριωτο να είναι. Εγώ για το συγκεκριμένο γιατρό δεν έχω ακούσει κάτι. Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για τον Αλιβιζάτο καθώς και για την Οικονόμου. Δεν ξέρω όμως αν συνεργάζονται με το νοσοκομείο στο Ρίο. Ελπίζω να βοήθησα κάπως.

 

 

 

Σε ευχαριστω πολύ αλλά θα ήθελα να μάθω πρώτα για τον συγκεκριμένο γιατρό και ύστερα να ψαχτω για άλλους!σε ευχαριστω και πάλι παρά πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια .... pasxaliatiko 2010 -sad_sam - skountoufla ....

 

Αρχικα σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση...

να σας ενημερωσω οτι σημερα πηρα τα αποτελεσματα της βιοψιας μου και ευτυχως αναφερει οτι ειναι καλοηθες ογκος... τωρα σειρα εχει να την δει ο χειρουργος που μου εκανε την επεμβαση και να δει ανατομικα και το στηθος μου πως αναρρωνει.... επιτελους τελειωσε το μαρτυριο της αναμονης..!!

Θα ηθελα να συμπληρωσω κατι που εχει να κανει με την πολυκλινικη στην ρηγα φεραιου ..οπου κ γεννησα κ ειναι κ οι περισσοτεροι γιατροι της Πατρας...

Θελω να τονισω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τις μαιες ηταν εξαιρετικες... και παντα προθυμες σε οτι χρειαζομουν.... απο το να με βοηθησουν στο παιδι μεχρι να τρεχουν καθε φορα που λιποθυμουσα η πονουσα.... και να τονισω πως ειχα πολυ ασχημη αναρρωση αλλα ηταν παντα εκει... κ αυτο σε ολες τις κοπελες... οι μαιες λοιπον ειναι πολυ καλες... η κλινικη ειναι πολυ καθαρη... και το φαγητο απο οτι λεγανε οι κοπελες κ εβλεπα κ εγω ...πολυ καλο... αν κ εμεινα 4 νυχτες(5 μερες ) μεσα λογω καισαρικης... τις 2 πρωτες δεν ετρωγα κ δεν επινα τιποτα -ΟΥΤΕ ΝΕΡΟ- την τριτη μερα τσαι κ φιδε .. και την τεταρτη κοτοσουπα με φιδε.... αλλα στις κοπελες που γεννησαν φυσιολογικα ειχε φαγητο απο την πρωτη μερα ..και μαλιστα μυριζε υπεροχα... !! Αυτα για οσες ειναι λιχουδες... καθως εχω δει οτι πολλες εχουν αναφερθει στο θεμα του φαγητου....

Έχει ομως δυο αρνητικα... το ενα ειναι οτι εχει μονο μια θερμοκοιτιδα.... αν κ οταν γεννησα εγω δεν χρειαστηκε μιας κ το μωρακι μου ηταν καλα... αλλα απο οτι ειδα .. κ κανενα αλλο μωρο δεν χρειαστηκε...

το δευτερο ειναι στην χρεωση...!!!!!!!!!!!!!! Οταν περιμενα να γεννησω εγω μου ειχαν πει οτι θα παρω πισω απο το ΙΚΑ τα 900 ευρω τα οποια δεν ειδα ποτε μου καθως το ΙΚΑ τα εχει κοψει.... σε τι φταιει η κλινικη ομως..??

Οτι ενω το γνωριζαν το απεκρυψαν... και μαλιστα με παραπλανησαν κιολας γιατι μου εδωσαν ολα τα δικαιολογητικα να τα καταθεσω στο ΙΚΑ και να παρω τα χρηματα μου απο εκει αλλα το ΙΚΑ τους ειχε στειλει επιστολη που τους ενημερωνε οτι πλεον το επιδομα τοκετου καταργηθηκε και δεν θα το παρει κανεις... η απαντηση τους ηταν οτι ναι εχουν ενημερωθει αλλα ειναι προσωρινο μετρο για λιγες μερες και οτι θα τα παρουμε.... τελικα περασαν 6 μηνες ..τα δικαιολογητικα εληξαν... και δεν εγινε ποτε αρση αυτης της αποφασης καθως το μετρο περασε με ψηφισμα απο την βουλη...!!!

900 ευρω λοιπον ... συν στον προυπολογισμο του κοστους της γεννας...

συν 300 Ευρω επιπλεον τα οποια μου ειπαν οτι ειναι 100 απο την επισκληριδιο που μου την χρεωσαν 400 αντι για 300 που ειχαν πει αρχικα... συν την αμοιβη του παιδιατρου που υποτιθεται οτι ηταν μεσα στο ποσο που μου ειχαν αναφερει αρχικα... συν τα φαρμακα που χρειαστηκα ολες τις μερες της νοσηλειας....

Να σημειωθει πως οταν πας κ ζητησεις τις τιμες... σου λενε τιμες πακετου - ποσο στοιχιζει το καθε δωματιο στην περιπτωση φυσιολογικου η καισαρικης και τι περιλαμβανει....αν εχει επισκληρηδιο η μεθη -κλπ... σε ολα τα πακετα συμπεριλαμβανεται η τιμη του παιδιατρου... επιβεβαιομενο..μου το ειπε κ ο ιδιος καθως τον κρατησα (ειναι πολυ καλος αν καποια θελει να μαθει το ονομα του ... τον λενε Γιουλη Διονυση...νεος συνεργασιμος...παντα προθυμος να σου μιλησει ..πολυ ευγενικος και οικονομικος...!)

Προσοχη.... τα φαρμακα τα γραφει ο γυναικολογος και δεν πληρωνεις τιποτα.... !!!!!! στα γραφει στο βιβλιαριο πριν μπεις στην κλινικη ... η την πρωτη μερα που εισαι μεσα.... εμενα φυσικα δεν μου εγραψε τιποτα... γιατι η γυναικα ειναι.... απλα στον κοσμο της...δεν την απασχολει αν θα χρεωθεις η οχι..!!!

Ενα κολπο για καλυτερο δωματιο..οσες πατε εκει θα σας πουν οτι εχουν τρικλινα κ μονοκλινα...οχι δικλινα.... η αληθεια ειναι οτι εχουν απο ολα... αλλα τα δικλινα τα χρεωνουν μονοκλινα...και θα σας το πουν αυτο...κ αυτο κ καλα για να μεινει ο συνοδος σου!!!!!Αυτο που μπορει να κανει η καθε μια ειναι να ρωτησει αν το τρικλινο ειναι γεματο... γιατι εχουν μονο ενα ... αλλα φυσικα δεν στο λενε για να πεσεις στην παγιδα και να πεις μονοκλινο... οποτε ρωτας αν το τρικλινο ειναι γεματο κ επειδη σχεδον παντα ειναι.... ειναι υποχρεωμενοι να σε βαλουν σε δικλινο με αλλη κοπελα κ χρεωση τρικλινου...!!!Εγω αυτο εκανα... κ η κοπελα που ηταν στο ιδιο δωματιο... ειχε κανει το ιδιο... θα σας ρωτησουν οταν θα ειστε στις οδυνες. ..θα ερθει μαια κ θα σας ρωτησει..!!!! Εαν εχετε καλη κ συνεργασιμη γιατρο κ οχι εμπορο.... μπορειτε σε συνεννοηση να το προγραμματισετε...!!!!!βεβαια αν υπαρχει δυνατοτητα οικονομικα να πατε σε μονικλινο και ειδικα μετα απο καισαρικη ...θα σας ελεγα να πατε...ειναι πολυ καλυτερα και πιο ανετα για καθε γυναικα..!!!

(κατι ακομα...προσεξτε την αμοιβη του γιατρου...!!! εμενα μου ζηταγε παραπανω χρηματα αν ημουν σε μονοκλινο....!!μου το ειχε πει απο την αρχη... η αμοιβη της ηταν 1300 αν ημουν σε μονοκλινο..1000 σε τρικλινο.... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..... δηλαδη αν εγω ειχα να διαθεσω παραπανω λεφτα για το δωματιο επρεπε να της δωσω κ σε αυτην παραπανω???ελεος....τελικα μου πηρε 1000 κ η αποδειξη ηταν για 700.... χωρια τις επισκεψεις..!!!)

Αυτα συμπληρωματικα... για να μην την πατησει καμια..!!!!

Τα ονοματα σας τα στελνω σε πμ σε ολες...!!!!!

 

Chrysa26, σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας τις εμπειρίες σου και απο τη γυναικολόγο και απο την κλινική... Πώς πάνε τα πράγματα με το στήθος σου; Επίσης, σε παρακαλώ έλεγξε τα μηνυμ σου! Εύχομαι να είναι όλα καλά, γιατί έχουμε να σε δούμε και μέρες...

What greater thing is there for human souls than to feel that they are joined for life - to be with each other in silent unspeakable memories.

- George Eliot

Link to comment
Share on other sites

Chrysa26, σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας τις εμπειρίες σου και απο τη γυναικολόγο και απο την κλινική... Πώς πάνε τα πράγματα με το στήθος σου; Επίσης, σε παρακαλώ έλεγξε τα μηνυμ σου! Εύχομαι να είναι όλα καλά, γιατί έχουμε να σε δούμε και μέρες...[/Q

 

κορίτσια καλησπέρα.... χάθηκα γιατί είχα πάει στην Αθήνα λίγες μέρες ...

τα πράγματα με το στήθος είναι καλύτερα καθώς πήρα την βιοψία μου και είναι καλοήθεια αλλά με κάποιες ιδιαιτερότητες που θέλουν προσοχή.. κ συχνό έλεγχο...

simpsina μου σου έχω απαντήσει στο μήνυμα σου....!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια ! Πολυ δύσκολο το θεμα "γυναικολογος " στην Πάτρα. Εγω μετακομισα Ναυπακτο απο Αθηνα .Εκει ειχα εναν εξαιρετικο ιατρο, αλλαδεν μου ειναι καθολου ευκολο να πηγαινω, εχοντας ενα διχρονο.Αλλα κ λογο εξοδων.. Γεννησα στο Ρεα..το οποιο ηταν απεριγραπτα καλο..Λοιπον, εχοντας κανει μια ερευνα μεσω γνωστων, σκεφτομαι να παω στον Κολλια στο 409.Αλλα πειτε μου, ποσο χαλια ειναι αυτο το νοσοκομειο?? Εχει ποντικια?Ολοι λενε τα καλυτερα για τον γιατρο, αλλα τα χειροτερα για το νοσοκομειο?Δεν θα το αγορασω,καθαρο να ειναι, αλλα μην σιχαθω κιολασ!(εχω κ το ρεα μετρο συγκρισης τρομαρα μου?)..Επισης ελεγα κ για τον Δεκαβαλα, αλλα μου ειπαν για κατι τρελλα φακελακια..περιμενω την αποψη σας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ! Πολυ δύσκολο το θεμα "γυναικολογος " στην Πάτρα. Εγω μετακομισα Ναυπακτο απο Αθηνα .Εκει ειχα εναν εξαιρετικο ιατρο, αλλαδεν μου ειναι καθολου ευκολο να πηγαινω, εχοντας ενα διχρονο.Αλλα κ λογο εξοδων.. Γεννησα στο Ρεα..το οποιο ηταν απεριγραπτα καλο..Λοιπον, εχοντας κανει μια ερευνα μεσω γνωστων, σκεφτομαι να παω στον Κολλια στο 409.Αλλα πειτε μου, ποσο χαλια ειναι αυτο το νοσοκομειο?? Εχει ποντικια?Ολοι λενε τα καλυτερα για τον γιατρο, αλλα τα χειροτερα για το νοσοκομειο?Δεν θα το αγορασω,καθαρο να ειναι, αλλα μην σιχαθω κιολασ!(εχω κ το ρεα μετρο συγκρισης τρομαρα μου?)..Επισης ελεγα κ για τον Δεκαβαλα, αλλα μου ειπαν για κατι τρελλα φακελακια..περιμενω την αποψη σας..

 

Λοιπον ποιος σου ειπε οτι το 409 ειναι χαλια? Γεννησα εκει στις 24/10/12 και ολα ηταν τελεια δεν ειχα δικο μου γιατρο δεν ειχα ταλαιπορηθηκα στην γεννα μου και τελικα εκανα καισαρικη αλλα το νοσοκομειο ηταν τελειο. Τα δοματια πεντακαθαρα οι μαιες εξυπηρετηκοτατες και παντα προθημες να βοηθησουν και ολα καθαρα και οι τουαλετες. Οι γιατροι τελειοι περνουσαν πρωι και βραδυ. Οσο για την καισαρικη Σπυλιωπουλος και εγγυηση. Εμενα δεν ηταν γιατρος μου στην εφημερια πηγα και δεν εχω καταλαβει ακομα την καισαρικη ασε που μου εκανε και πλαστηκη και δεν φαινετε τιποτα. Το μονο κακο που με οδηγησε και την καισαρικη μετα απο 21 ωρες πονους ηταν οτι δεν καναν επισκλειριδιο κατα τα αλλα το νοσοκομειο ηταν καταπληκτηκο και σε 2η εγκυμοσυνη εκει θα παω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο 409 γέννησα στον Σπηλιώπουλο. όπως έχω ξαναναφέρει μόνο καλά λόγια έχω να πω για τον γιατρό μου!!!!

Όσο για το 409 είναι ένα νοσοκομείο παλιό αλλά δεν είναι αυτό που φοβάσαι με ποντίκια κτλ. Είναι πεντακάθαρο, το καθαρίζουν 2 φορές την ημέρα και οι μαίες του είναι πολύ καλές.

Αν το συγκρίνεις βέβαια με το Ρέα...εντάξει θα φρικάρεις, αλλά σκέψου λίγο το τι θα σου κοστίσει το ένα νοσοκομείο και τι η κλινική...

Εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!!!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στην 18η εβδομάδα. Έχω παει 3φορες στον Δεκαβαλα άλλα δεν είμαι πολυ ευχαριστημένη γιατί είναι πολυ βαρύς. Και η επίσκεψη διαρκεί το πολύ 5 λεπτά και κοστίζει 90 ευρώ. Σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό αλλά όχι νοσοκομείο. Απο την άλλη όμως ο Δεκαβαλας δεν λένε όλοι οτι είναι ο καλύτερος και εγώ έχω και ενα προβληματακι γιαυτό πήγα εκεί. Έχω μπερδευτεί παρα πολύ και δεν ξέρω τι να κάνω.......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας, Κλεινω προς το 409, ξερω οτι ρεα δεν θα βρω..Δεν με πειραζει,αρκει να ειναι καθαρο οπως λετε..Ειπαμε δεν θα το αγορασουμε! Για τον Δεκαβαλα, ξερω απο πρωτο χερι οτι ειναι βαρυς..εχει βεβαια τροπο για να "ελαφρυνει "αλλα τελος παντων..

Ευχαριστω κ παλι!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Τι εννοείς "σύγχρονο",Zouzy;

Αυτοί που είναι σαν...χρωματιστοί/κιτρινωποί?

 

Μαλλον μπορεί να μην το περιέγραψα σωστά απλώς θελω να ειναι καλός ο υπερηχος γιατι είχα πρόσφατα δυο ανεμβρυικες κυήσεις και θελω να ειμαι σίγουρη για αυτό που θα δω στον υπέρηχο. Δυστυχώς ειμαι πολυ φοβισμένη και αγχωμένη και θελω να ελπίζω οτι θα πανε ολα καλα αυτή τη φορα.πιο πολυ με ενδιαφέρει να ειναι ο γιατρος καλός και άνθρωπος πάνω απο ολα. Μπορείς να μου προτείνεις κάποιον; Θα το εκτιμούσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγω αυτο θα σου ελεγα, οτι ειναι πιο πολύ θεμα γιατρου, να ειναι καλός και να ξερει να διαβαζει τον υπερηχο, να ερμηνευει τα σημαδια και να εχει εμπειρία, γιατι από κει και περα ολοι πλεον καλα μηχανηματα εχουν.

Λυπαμαι πολύ για τις μεχρι τωρα εμπειρίες σου και ευχομαι να τις αφησεις πισω και να βρεθείς συντομα με ενα μωρο στην αγκαλιά!

Σου στελνω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγω αυτο θα σου ελεγα, οτι ειναι πιο πολύ θεμα γιατρου, να ειναι καλός και να ξερει να διαβαζει τον υπερηχο, να ερμηνευει τα σημαδια και να εχει εμπειρία, γιατι από κει και περα ολοι πλεον καλα μηχανηματα εχουν.

Λυπαμαι πολύ για τις μεχρι τωρα εμπειρίες σου και ευχομαι να τις αφησεις πισω και να βρεθείς συντομα με ενα μωρο στην αγκαλιά!

Σου στελνω πμ.

 

Σε ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...