Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική στο Νοσοκομείο Ρίου


Recommended Posts

Καλημερα σε όλους! Ξέρει καποια κοπέλα για την μονάδα εξωσωματικής που υπαρχει στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Πατρών (Ρίο); Μου είπε μια γνωστή μου οτι θα κάνει εκεί, αλλά δεν εχω ακούσει να συζητιέται καθόλου αυτό το τμήμα. Αν έχετε κάνει εκεί ή ξέρετε κάτι, παρακαλώ ενημερώστε με, θα με ενδιέφερε καθ'οτι Πελοποννήσια, αλλά διστάζω γιατί δεν έχω καθόλου πληροφορίες γι'αυτο!Πρώτη φορά το άκουσα να φανταστείτε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, επειδή το είχα ψάξει το θέμα πριν από ένα χρόνο, ξέρω ότι το νοσοκομείο του Ρίου στα χαρτιά τουλάχιστον έχει τμήμα για εξωσωματική. Στην πράξη όμως ακόμα τίποτα. Μακάρι να έχει γίνει κάτι, γιατί και εγώ πελλοπονήσια είμαι και αναγκάστικα να πάω στην Λάρισα για εξωσωματική.Αν εχεις κανένα νέο ενημερωσέ μας.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Larisa ευχαριστω για την απαντηση, διαβασα την απαντηση σου και στο αλλο post μου-το εβαλα σε 2 μερη γιατι το αλλο ηταν παλιο και ελεγα οτι δεν θα το δει κανεις. Δεν εμαθα τιποτα, πηρα μια φορα τον Αντωνακη και πριν προλαβω να του πω οτιδηποτε μου ειπε "παρ'τε με απο Δυτερα, ειμαι στο εξωτερικο". Δεν τον ξαναπηρα. Αυτο που θα ηθελα να σε ρωτησω, μιας φανηκες προθυμη να με διαφωτισεις ειναι το εξης: Ποσες φορες πήγες στη Λαρισα κατα τη διαρκεια του προγραμματος εξωσωματικής; Τι εξετασεις σου ζητησαν να κανεις πριν αρχισεις την διαδικασια; Εγω εχω κανει πολλες, μου τις ζητησαν στο Αλεξανδρας, αλλα αν και η Λαρισα θελει τις ιδιες θα παω κι απο κει.

Ξερεις αν μπορει να σε παρακολουθει για ορμονικο και υπερηχογραφικο ελεγχο καποιος γιατρος στην πολη σου, να στελνει τις εξετασεις στην μοναδα εξωσωματικής και να πας μονο για γνωριμια-ωοληψια-εμβρυομεταφορα;

Και κατι τελευταιο, πως γινεται η ωοληψια,εμβρυομεταφορα;, με ναρκωση ή χωρις; Αν κανουν ναρκωση εφυγα αυριο. Στο Αλεξανδρας ειναι φρικτη εμπειρια απ'οτι ξερω!!!

Ποιον γιατρο ειχες;

Αν δεν ειμαι πολυ αγενης με τις ερωτησεις μου, σε παρακαλω απαντησε μου. Εχω πελαγωσει, δεν ξερω που να παω και ποιον να εμπιστευτω.

Εχω σκασει που ολοκληρη Πατρα και δεν εχει μοναδα εξωσωματικής και πρεπει να τρεχουμε σε αλλες πολεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψαξτε το λίγο γιατι πριν ένα χρόνο περιπου ο γιατρος που μου έκανε εξωσωματική στο πανεπιστιμιακό ιωαννίνων μας είπε οτι θα παει στο πανεπιστιμιακο της πάτρας να στελεχωσει το τμήμα εξωσωματικής. Αυτο το μάθαμε όταν πήγαμε με μια φίλη μου και της είπε ότι δεν μπορει να την αναλαβει γιατι φευγει.

eNortjK1UjKzMLM0V7IGXDAS-gKw47.png
Link to comment
Share on other sites

vasfa μου αν θες να ρωτήσω εχω μια φίλη που δουλευει στο Πανεπιστημιακό του Ρίου βέβαια στην Παθολογική κλινική,αλλα η κοπελα επειδή δουλευε πριν σε κέντρο εξωσωματικής στην Πάτρα(εκει εκανα και γω εξωσωματική)μήπως γνωρίζει κατι και για το τμήμα εξωσωματικής στο Ρίο.Ολό και κατι θα γνωρίζει αφου γνωρίζει και καποιους γιατρους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Larisa ευχαριστω για την απαντηση, διαβασα την απαντηση σου και στο αλλο post μου-το εβαλα σε 2 μερη γιατι το αλλο ηταν παλιο και ελεγα οτι δεν θα το δει κανεις. Δεν εμαθα τιποτα, πηρα μια φορα τον Αντωνακη και πριν προλαβω να του πω οτιδηποτε μου ειπε "παρ'τε με απο Δυτερα, ειμαι στο εξωτερικο". Δεν τον ξαναπηρα. Αυτο που θα ηθελα να σε ρωτησω, μιας φανηκες προθυμη να με διαφωτισεις ειναι το εξης: Ποσες φορες πήγες στη Λαρισα κατα τη διαρκεια του προγραμματος εξωσωματικής; Τι εξετασεις σου ζητησαν να κανεις πριν αρχισεις την διαδικασια; Εγω εχω κανει πολλες, μου τις ζητησαν στο Αλεξανδρας, αλλα αν και η Λαρισα θελει τις ιδιες θα παω κι απο κει.

Ξερεις αν μπορει να σε παρακολουθει για ορμονικο και υπερηχογραφικο ελεγχο καποιος γιατρος στην πολη σου, να στελνει τις εξετασεις στην μοναδα εξωσωματικής και να πας μονο για γνωριμια-ωοληψια-εμβρυομεταφορα;

Και κατι τελευταιο, πως γινεται η ωοληψια,εμβρυομεταφορα;, με ναρκωση ή χωρις; Αν κανουν ναρκωση εφυγα αυριο. Στο Αλεξανδρας ειναι φρικτη εμπειρια απ'οτι ξερω!!!

Ποιον γιατρο ειχες;

Αν δεν ειμαι πολυ αγενης με τις ερωτησεις μου, σε παρακαλω απαντησε μου. Εχω πελαγωσει, δεν ξερω που να παω και ποιον να εμπιστευτω.

Εχω σκασει που ολοκληρη Πατρα και δεν εχει μοναδα εξωσωματικής και πρεπει να τρεχουμε σε αλλες πολεις!!!!

 

vasfa καλημέρα. Στην Λάρισα πήγα την πρώτη φόρα μου δώσανε ένα κατεβατό για εξετάσεις, κάποιες τις είχα κάνει, αλλά έπρεπε να τις ξανακάνω, ξαναπήγα για να τις δει ο Μεσσήνης και μετά μόνο για ωοληψία και εμβρυομεταφορά.Δεν θυμάμαι ακριβώς ποιες έπρεπε να κάνω, αν επιμένεις να μάθεις θα κοιτάξω και θα σου πω. Ναι όντως μπορεί να σε παρακολουθεί γιατρός στην πόλη σου και να ενημερώνεις το τμήμα τηλεφωνικά, το ίδιο έκανα και εγώ. Στην ωοληψία χρησιμοποιούνε μέθη, δεν μπορώ να πω ότι πόνεσα ιδιαίτερα, στην εμβρυομεταφορά χωρίς μέθη, έτσι και αλλιώς δεν καταλαβαίνεις τίποτα. Ότι άλλες απορίες έχεις εδώ είμαι και αύριο που θα πάω στον Αντωνάκη θα τον ρωτήσω για το Ριο.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Larisa σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να ρωτήσεις τον Αντωνάκη. Η' Larisa ή Αθήνα λοιπόν. Τέλος πάντων, έχω κι άλλο ζήτημα που εκρεμμεί οπότε προς το παρόν το σκέφτομαι ακόμα!Εσύ θα ξανακάνεις εξωσωματική; Κατι τέτοιο θυμάμαι από καποιο άλλο post σου. Αν ναι, καλή επιτυχία σου εύχομαι, μακάρι να'ναι η Λάρισα η τυχερή μας πόλη!

Link to comment
Share on other sites

Larisa σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου να ρωτήσεις τον Αντωνάκη. Η' Larisa ή Αθήνα λοιπόν. Τέλος πάντων, έχω κι άλλο ζήτημα που εκρεμμεί πότε προς το παρόν το σκέφτομαι ακόμα!Εσύ θα ξανακάνεις εξωσωματική; Κα΄τι τέτοιο θυμάμαι από καποιο άλλο post σου. Αν ναι, καλή επιτυχία σου εύχομαι, μακάρι να'ναι η Λάρισα η τυχερή μας πόλη!

Link to comment
Share on other sites

Vasfa μου καλημέρα. Όπου και αν αποφασίσεις να πας σου εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα και με το καλό να έρεθει το μωράκι σου σύντομα. Εγώ προς το παρόν θα το παλέψω λίγο ακόμα για φυσιολογική σύλληψη και αν δεν τα καταφέρω σίγουρα θα ξαναπάω στον Μεσσήνη στην Λάρισα.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημέρα Κορίτσια!!!!

 

Σε λίγες μέρες περνώ από επιτροπή εοπυυ για ενεσεις πρόκλησης ωορρηξίας.

Στο νοσοκομείο του Ριου γίνεται σπερματεγχυση; και αν ναι, με ποια διαδικασια και ποιο ειναι το κοστος της;

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...