Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατροί στο Ρίο


BABY

Recommended Posts

Ο Παπαδοπουλος δεν αναλαμβανει πλεον γεννες, εκτος αν εισαι γνωστη του ή αν εχεις καποιο μεσο. Κανει μονο τους υπερηχους.

 

Σε ο,τι αφορα τον Αντωνακη (καλα , εχει ξεγεννησει τη μιση πατρα)....εχει απειρη εμπειρια, αλλα αυτο που λετε οτι δεν εμφανιστηκε...πολυ λογικο το βρισκω....αν γεννας 3 η ωρα τη νυχτα...γιατι να ερθει? δημοσιος υπαλληλος ειναι ο ανθρωπος....εχει και αυτος ενα ωραριο.

 

Αυτο φυσικα μπορει να συμβει με οποιονδηποτε γιατρο, εφ' οσον μιλαμε για δημοσιο νοσοκομειο. Δεν ειναι θεμα του Αντωνακη ή του Παπαδοπουλου ή οποιουδηποτε αλλου.

 

Μετα ειναι και ο Δεκαβαλας πολυ καλος και ο Βερβιτας.

 

Ο Βερρας ειναι σε ιδιωτικο, δε δουλευει στο Ριο.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά κ με το καλό...

Κ εγώ πέρυσι έψαχνα κάποιον να γεννήσω στο Ριο.Πηγα στον Αντωνάκη(κ μάλιστα μέσω γνωστού γιατρού άλλης ειδικότητας απο το Ριο) κ επειδή περίμενα μέσα στις γιορτές(τελικά 04/01 γεννησα) μου εξηγηθηκε οτι αν θελω να γεννήσω φυσιολογικά πολύ πιθανόν να λείπει..Εννοείτε πως δεν πηγα ξανά..Πέρασα μια κ απο τον Οικονομόπουλο ο οποίος συμπαθητικός μου φάνηκε αλλά εμένα δεν μου έκανε ..το κλικ.Τελικά τα έβαλα κάτω (γιατί ο λόγος που ηθελα να γεννησω στο Ριο ήταν καθαρα οικονομικός) κ η διαφορά με το να γεννησω στο Ηω οπού γέννησα με έναν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ γιατρό για εμένα,οπού με βοηθησε απίστευτα να γεννησω φυσιολογικά ενω οι συνθηκες δεν ηταν οι καλυτερες(η μικρη ερχόταν ανάποδα κ διαφορα αλλα)χωρις ιδιαιτερη ταλαιπωρια,ήταν μόλις 300 ?.Αν λοιπόν κ για εσενα ο λογος ειναι αυτος που θες το Ριο ρώτα κ ψάξτο λιγο..Απλά φιλική συμβουλή!!!Με το καλο και πάλι κ ευχομαι να βρεις τον καλυτερο για εσενα...

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites

ποιος σε παρακολουθουσε πριν...γεννησες φυσιολογικα?

 

με παρακολουθουσε γιατρος στην πολη μου,δεν ειμαι απο Πατρα!Γεννησα με προκληση, φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ο,τι αφορα τον Αντωνακη (καλα , εχει ξεγεννησει τη μιση πατρα)....εχει απειρη εμπειρια, αλλα αυτο που λετε οτι δεν εμφανιστηκε...πολυ λογικο το βρισκω....αν γεννας 3 η ωρα τη νυχτα...γιατι να ερθει? δημοσιος υπαλληλος ειναι ο ανθρωπος....εχει και αυτος ενα ωραριο

.

γιατι ρανια μου αν μας κοιταει αυτος σε ολη την εγκυμοσυνη αυτος ξερει την κατασταση της εγκυου που καθε μια ειναι ξεχωριστη κ οχι οποιος ειναι εφημερευον

κ δευτερον οταν περνουν 75 ευρω επισκεψη ειναι καλα? γιατι πρωινα που δεν πληρωνεις δεν τους βρισκεις πουθενα

κ τριτον παντα στην γεννα βαζεις το χερι στην τσεπη πιο βαθεια για να σε προσεξουν λιγο πολυ ειναι σαν να στο ζηταν αφου βλεπεις αλλη μεταχειρηση οταν βαζεις το χερακι στην τσεπη σε καθε επισκεψη

μη γελιομαστε ολοι οι γιατροι του δημοσιου τα περνουν αλλιως δεν σε κοιταν

αυτος ειναι κ ο ολογος που προτημησα την πολυκλινικη

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

___________________________________________________

 

θα γεννησουν φυσιολογικα?τι τους εχει πει?πως τα βλεπει τα πραγματα?

γενικως εχεις ακουσει αν ξεγενναει πιο πολυ με φυσιολογικο τοκετο ο οικονομοπουλος?

 

θα φυγει ο αγιος ανδρεας ??????????

ποτε??????????????

 

 

 

 

 

ναι πρωτα ο θεος φυσιολογικα να ξερεις οτι το προτιμουν στα δημοσια μονο οταν ειναι αναγκη κανουν καισαρικη μην αγχωνεσε κ γω την φοβαμαι την καισαρικη αλλα λογο ηπαρινων που κανω σε ολη την εγκυμοσυνη δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα δεν κανει να ζοριστει η μπεμπα

θα την κανω με επισκληριδιο κ θα την δω αμεσως την μικρουλα μου κ πιστευω οτι μολις την δω δεν θα με νοιαζει με ποιον τροπο βγηκε!

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι ρανια μου αν μας κοιταει αυτος σε ολη την εγκυμοσυνη αυτος ξερει την κατασταση της εγκυου που καθε μια ειναι ξεχωριστη κ οχι οποιος ειναι εφημερευον

κ δευτερον οταν περνουν 75 ευρω επισκεψη ειναι καλα? γιατι πρωινα που δεν πληρωνεις δεν τους βρισκεις πουθενα

κ τριτον παντα στην γεννα βαζεις το χερι στην τσεπη πιο βαθεια για να σε προσεξουν λιγο πολυ ειναι σαν να στο ζηταν αφου βλεπεις αλλη μεταχειρηση οταν βαζεις το χερακι στην τσεπη σε καθε επισκεψη

μη γελιομαστε ολοι οι γιατροι του δημοσιου τα περνουν αλλιως δεν σε κοιταν

αυτος ειναι κ ο ολογος που προτημησα την πολυκλινικη

 

υποτιθεται οτι υπαρχει ο φακελος σου στο νοσοκομειο και μπορει να τον διαχειριστει ο καθε γιατρος, και οχι μονο αυτος που σε παρακολουθει.

 

το αν θα βαλεις το χερι στην τσεπη...ειναι αλλο θεμα. εδω συζηταμε τι οριζει ο νομος. και ο νομος δεν τον υποχρεωνει να ερθει εκτος ωραριου.

Τα 75 ευρω παλι το νοσοκομειο τα επιβαλλει και επωμιζεται και μεγαλο μερος των εσοδων αυτων. δεν τα επιβαλλει ο γιατρος.

 

εγω προσωπικα, γνωριζοντας πως εχουν τα πραγματα στο ριο και με βαση το οτι ο γιατρος μου μπορει και να μην ερθει, επελεξα το Ολυμπιο.

(Ποια εννοεις πολυκλινικη?)

 

 

Link to comment
Share on other sites

και μολις ηρθε η επιβεβαιωση για τον β. παπαδοπουλο.

μολις πηρα τηλ. για να κλεισω ραντεβου κ η μου ειπαν οτι μετα τον ιανουαριο θα λειψει στο εξωτερικο για μηνες.

αρα αυτο που φοβομουν..

κριμα κ ηθελα πααααααααααααααααρα πολυ να ειναι αυτος ο γιατρος μου

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καμια σας τον παπανδρικοπουλο?

σε αυτον ειχε γεννησει η αλλη μου αδερφη.

δεν εχει να μου πει κατι γιατι ειχε μια φυσιολογικη γεννα..

ολα πηγαν μια χαρα, δεν ειχε κανενα προβλημα

μου ειπε για αυτον μια γνωστη που δουλευει στο ριο κ ειπε οτι ειναι καλος

εσεις τον γνωριζετε ???

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Νοσηλευτηκα στο πανεπιστημιακο 3 μηνες και ειχα τν ευκαιρια να γνωρισω παρα πολυ καλα τους περισσοτερους μαιευτηρες και επειδη ειχα στα διπλανα μου κρεβατια ασθενεις τους και επειδη ολοι εναλλαξ μας εκαναν τις καθημερινες επισκεψεις.

Επιμενω φυσικα πως η κορυφη για μενα ειναι ο δικος μου γιατρος,γι'αυτο και τον διαλεξα) ο Τσαπανος,που με κρατησε 3 μηνες στο νοσοκομειο (οσο και αν δεν μου αρεσε),προκειμμενου να πανε ολα καλα.

Απο'κει και περα,μπορω να σας βεβαιωσω πως ολοι ειναι φοβεροι επιστημονες και πως εχω ξεχωρισει τα παρακατω ονοματα.

 

Οικονομοπουλος,Αντωνακης,Γαλλος,Παπανδρικοπουλος,Μιχαηλ.Και για τον Παπαδοπουλο,αλλα οντως φευγε για το εξωτερικο.

 

Απο τους επιμελητες,σε περιπτωση που δεν θελετε να σας ξεγεννσει καποιος απο τους "μεγαλους".

 

Καντας,Αντωνοπουλος,Δερβιτα (και ενας δυο ακομη που τους ξερω με τα μικρα τους ονοματα,δεν θυμαμαι επωνυμα,οπως ο Σταυρος πχ).

 

Κοινως,απο τους 20 γιατρους πχ,για τους 18 εχω να λεω τα καλυτερα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστωωω

νομιζω οτι ο μιχαηλ δεν ειναι στο ριο

χθες που πηρα τηλ. για ραντεβου ρωτησα αν υπαρχει καποιος μιχαηλ κ η κοπελα μου ειπε οτι δεν γνωριζει αυτο το ονομα

μηπως εχει φυγει?

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται οτι υπαρχει ο φακελος σου στο νοσοκομειο και μπορει να τον διαχειριστει ο καθε γιατρος, και οχι μονο αυτος που σε παρακολουθει.

 

το αν θα βαλεις το χερι στην τσεπη...ειναι αλλο θεμα. εδω συζηταμε τι οριζει ο νομος. και ο νομος δεν τον υποχρεωνει να ερθει εκτος ωραριου.

Τα 75 ευρω παλι το νοσοκομειο τα επιβαλλει και επωμιζεται και μεγαλο μερος των εσοδων αυτων. δεν τα επιβαλλει ο γιατρος.

 

εγω προσωπικα, γνωριζοντας πως εχουν τα πραγματα στο ριο και με βαση το οτι ο γιατρος μου μπορει και να μην ερθει, επελεξα το Ολυμπιο.

(Ποια εννοεις πολυκλινικη?)

αχ! ρανια μου οπως το πες υποτιθεται οτι μπορει να τον διαχειριστει ο καθενας κανενας ομως δεν ενδιαφερεται(στην περιπτωση μας ο εφημερευον)σου λεει ποιος σε παρακολουθουσε κ μετα σε κανουν μπαλακι.

επειτα ο νομος οριζει 75 ευρω αλλα τα μισα τα παιρνει ο γιατρος ξεχωρα τι πληρωνεται απο τα πρωινα

κ τελος αν δεν βαλεις το χερι στην τσεπη δυστηχως δεν σε κοιτανε λες κ οτι κανουν το κανουν χατηρικος κ δεν ειναι υποχρεωση τους κ δουλεια τους ο νομος δεν το επιβαλει αυτο βεβαια, αλλα αν εισαι αρρωστος κ περιμενεις πως κ πως να γινεις καλα κ αυτοι σε βαζουν στην ουρα κ δινουν προτεραιοτητα σε εκεινους που ειχαν κ το χωσαν γερα το χρι στην τσεπη τι να κανεις το βαζεις κ συ οσο αντεχεις για να κανεις δουλεια σου

τεσπα δεν βγαζεις ακρη με δαυτους

πολυκλινικη ειναι στην ρηγα φεραιου κ φιλοποιμενος η γιατρος μου ξεγενναει κ εκει κ στο ολυμπιο προτημησα εκει γιατι ο αναισθησιολογος ειναι γνωστος κ εχω πιο πολυ εμπιστοσυνη μιας κ η καισαρικη θα γινει με επισκληριδιο

στο ολυμπιο ποιον ειχες?

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Ο Παπαδοπουλος δεν αναλαμβανει πλεον γεννες, εκτος αν εισαι γνωστη του ή αν εχεις καποιο μεσο. Κανει μονο τους υπερηχους.

 

Σε ο,τι αφορα τον Αντωνακη (καλα , εχει ξεγεννησει τη μιση πατρα)....εχει απειρη εμπειρια, αλλα αυτο που λετε οτι δεν εμφανιστηκε...πολυ λογικο το βρισκω....αν γεννας 3 η ωρα τη νυχτα...γιατι να ερθει? δημοσιος υπαλληλος ειναι ο ανθρωπος....εχει και αυτος ενα ωραριο.

 

Αυτο φυσικα μπορει να συμβει με οποιονδηποτε γιατρο, εφ' οσον μιλαμε για δημοσιο νοσοκομειο. Δεν ειναι θεμα του Αντωνακη ή του Παπαδοπουλου ή οποιουδηποτε αλλου.

.

εαν ειναι ο γιατρος που σε παρακολουθει και εφοσον εχεις συνενοειθει μαζι του θα ερθει οποιαδηποτε ωρα( με το αζημιωτο βεβαια);)τουλαχιστον σε μενα αυτο εκανε ο παποδοπουλος και ηταν εκει απο την αρχη της γεννας μου

Ο Παπαδημάτος είναι πολύ καλός έχει γεννήσει 2 φορές αλλά δεν είναι στο Ριο

ο Παπαδηματος ειναι στην πολυκλινικη αλλα εμενα δεν μου εκανε σαν γιατρος με τιποτα,πρωτο ραντεβου πηγα σε αυτον,ε μια που μπηκα και μια που βγηκα:rolleyes:

εγω απο την αλλη θα πω τα καλυτερα για το ολυμπιον αψογος και ο γιατρος αλλα και το νοσηλευτικο προσωπικο:D

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιχαηλ ηταν εκει μεχρι και που γεννησα εγω,στις 9/12.

Τι στο καλο,μηπως εχω μπερδεψει το ονομα?

Ψηλος,με γυαλια,καστανος.

Τον θυμαμαι χαρακτηριστικα γιατι περασε επισκεψη και μου εδωσε τις καλυτερες ευχες του (3 μηνες εκει μεσα,μονο κουμπαρια δεν πιασαμε με τους γιατρους).

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιχαηλ ηταν εκει μεχρι και που γεννησα εγω,στις 9/12.

Τι στο καλο,μηπως εχω μπερδεψει το ονομα?

Ψηλος,με γυαλια,καστανος.

Τον θυμαμαι χαρακτηριστικα γιατι περασε επισκεψη και μου εδωσε τις καλυτερες ευχες του (3 μηνες εκει μεσα,μονο κουμπαρια δεν πιασαμε με τους γιατρους).

 

θα ξαναπαρω κ θα ρωτησω.μηπως μπερδευτηκε αυτη στο τηλ. κεντρο.

μαλλον θα εκανε λαθος.

τουλαχιστον θα τον ηξερε τοσσο προσφατα που εφυγε αν εφυγε.

 

τι γνωμη εχεις γι'αυτον?

αυτος σε ξεγεννησε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα ξαναπαρω κ θα ρωτησω.μηπως μπερδευτηκε αυτη στο τηλ. κεντρο.

μαλλον θα εκανε λαθος.

τουλαχιστον θα τον ηξερε τοσσο προσφατα που εφυγε αν εφυγε.

 

τι γνωμη εχεις γι'αυτον?

αυτος σε ξεγεννησε?

 

Συγγνωμη που αργω να απαντησω,ειμαι λιγο στο τρεξιμο.

 

Λοιπον,εμενα με ξεγεννησε ο Τσαπανος,τον Μιχαηλ τον γνωριζω απο τα πισκεπτηρια τα καθημερινα.

Εχω ακουσει μονο καλα λογια και ηταν παντα πολυ καλος,ευγενικος,προσεκτικος και λεπτομερης κατα το επισκεπτηριο.

 

Εγω παντως,σε περιπτωση που για καποιο λογο ελειπε ο Τσαπανος και ειχε ερθει η ωρα να γεννησω,δεν θα ειχα προβλημα να με ξεγεννησει οποιοσδηποτε απο τους παραπανω γιατρους που ανεφερα,ειλικρινα.

Ειχαν τυχει και δυο περιστατικα τα οποια δυο εγκυμονουσες μπηκαν σε διαδικασια τοκετου αναπαντεχα και οι γιατροι τους ελειπαν εξωτερικο και τις ξεγεννησαν οι γιατροι της εφημεριας και πηγαν ολα τελεια.

Αν θυμαμαι καλα ηταν ο Καντας στην μια και ο Αντωνοπουλος στην αλλη.

 

Δεν ειναι τυχαιο που οι περισσοτερες γυναικες διαλεγουν το Ριο να γεννησουν.Αφου και στο Ολυμπιον να ειναι ο γιατρος σου,σε οποιαδηποτε περιπτωση επιπλοκης (μακρια απο μας) σε στελνουν στο Ριο.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

αχ κοριτσια τι επαθα σημερα..

πηγα το πρωι στο ικα στην πατρα να γραψω καποιες εξετασεις που μου εδωσε ο οικονομοπουλος (ριο) μιας και ξεκινησα τελικα σε αυτον.

ο γιατρος στο ικα το τι μου ειπε δε λεγεται...αυτος βεβαια ξεγενναει σε ιδιωτικο στην πατρα και ισως μου τα ελεγε ετσι..αλλα οπως και να'χει με καταφοβισε και λεω μεσα μου λες να χει κ δικιο...

 

μου ειπε οτι παλια ηταν στο ριο αλλα εφυγε γιατι πρωτον δεν ηθελε φακελακια και ειχε κανει φασαρια (κ καλα) αλλα και γιατι πολεμησε καποιους γιατρους στο ριο που δεν εκαναν καλα τη δουλεια τους και τωρα καποιοι απο αυτους βρισκοντε φυλακη.(εδω λεει αληθεια).

μετα λεει παει η ηπατιτιδα και το aids και ερχεται εκει μεσα γιατι οι νοσοκομες δεν αποστειρωνουν τα εργαλεια και απλα τους βαζουν οινοπνευμα και φωτια γι'αυτο κ ολα τα εργαλεια στο ριο ειναι μαυρα αν τα δεις μου λεει..

τι οτι αν παει μεσημερι ο γιατρος θα θελει να φυγει και θα σε ξεγεννησει οποιος εφημερευει η θα κανει κολπο και καλα οτι κατι τρεχει για να κανει καισαρικη και να τα παρει επιπλεον.

τι οτι πολλες γυναικες εχουν κανει μουφα εξωσωματικη παλια εκει και εχουν χρεωθει ακριβα φαρμακα για εξωσωματικη που το ριο δεν εκανε τοτε τουλαχιστον και αυτες δεν το ξερουν.

τι οτι στα κρατικα τρομαζουν το κοσμο οτι αν συμβει κατι στα ιδιωτικα θα τους στειλουν στα κρατικα κατι που στα ιδιωτικα δεν τους συμφερει να εχουν διαφορα προβληματα λεει γιατι ετσι χανουν τη φημη τους και την πελατεια τους ενω στα κρατικα δεν τους νοιαζει...

αφου μου λεει στο ριο εχουν χασει γυναικα πανω σε καισαρικη πραγμα που δεν εχει γινει πουθενα σε κανενα ιδιωτικο...

κ να προσεχεις πολυ μου λεει,,να εχεις το νου σου και τα σχετικα...εγω δε στο λεω να σε κανω πελατισα αλλα να προσεχεις...

ασε που δεν εβγαζε καλα τα γραμματα για τις εξετασεις και δεν ηξερε τι να μου γραψει και μου λεει στο συγκεκριμενο γιατρο του εχω κανει παρατηρησει για τα γραμματα και οτι του απαντησε δεν τον ενδιαφερει...απο εκει αρχισε κ ολο το σκηνικο και εξαγριωθηκε και μου ελεγε διαφορα οτι ο γιατρος μου εγινε διευθυντης οχι με την αξια του αλλα με αλλους τροπους ...

μου ειπε οτι ο ιδιος εχει "σωσει" πολλες γυναικες και μωρα οσο βρισκοταν στο ριο..κατι τετοιο - δεν καταλαβα και πολυ καλα...

μου εκανε την καρδια περιβολι....απ'τη μια λεω τι μου λεει τωρα απειδη ειναι σε ιδιωτικο ,, απ'την αλλη λεω μπας και...εχουν κ καποια βαση αυτα που μου λεει...βαζοντας με σε σκεψη να αλλαξω γιατρο (στο ριο)...

με μπερδεψε...

εισαι σιγουρη μου λεει οτι οταν γεννησεις θα ξερει το ιστορικο σου...κοιταξε τις εξετασεις σου?

του λεω τις εγραψε η γραμματεας στην καρτελα μου και αυτος τους εριξε μια ματια..

μου απανταει αυτα στα λεω για να εχεις το νου σου γιατι θα τα βρεις μπροστα σου..

τι τραβαμε ρε γ...το..!

Link to comment
Share on other sites

μην μασας.ψαχνει για πελατες.εαν εισαι εσυ ανετη με τον γιατρο σου ολα καλα.εαν εχεις αμφιβολιες ψαξε για αλλον.δεν θα σου προτεινα τον συγκεκριμενο(δεν ειμαι απο πατρα και δεν ξερω-αλλα λεγονται αυτα?και δικιο να ειχε?)ρωτα πελατισσες καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

μην μασας.ψαχνει για πελατες.εαν εισαι εσυ ανετη με τον γιατρο σου ολα καλα.εαν εχεις αμφιβολιες ψαξε για αλλον.δεν θα σου προτεινα τον συγκεκριμενο(δεν ειμαι απο πατρα και δεν ξερω-αλλα λεγονται αυτα?και δικιο να ειχε?)ρωτα πελατισσες καλυτερα

 

 

δυστηχως εχω μονο μια γνωστη εγκυο που ο γιατρος της ειναι στο ριο.

ολες οι αλλες που γνωριζω ηταν σε ιδιωτικο η στην αθηνα.

αυτη που λεω εχει τον Αντωνακη και ειναι ευχαριστημενη λεει..

τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου MIDE, μη δίνεις σημασία στο τι λέει ο ένας και ο άλλος ... είναι κάποιοι "επαγγελματίες" (που μόνο επαγγελματίες δεν είναι), που ο μόνος τρόπος που γνωρίζουν για να αποκτήσει κύρος το όνομά τους είναι να θάβουν τους υπόλοιπους γιατρούς, αντί να προσπαθήσουν και αυτοί να αναδειχτούν μέσω των ικανοτήτων τους. Αυτές οι "κατινιές" υπάρχουν σε όλους τους χώρους! Εσένα ο Οικονομόπουλος σου εμπνέει εμπιστοσύνη; Δείχνει ενδιαφέρον; Σε κάνει να νιώθεις άνετα μαζί του; Είναι ομιλητικός; Σου εξηγεί όσα τον ρωτάς; Προσωπικά έχω ακούσει πάάάάάάάρα πολύ καλά λόγια για αυτόν τον γιατρό. Από πολύ κόσμο ...

 

Και εγώ στην αρχή για Ρίο σκεφτόμουν! Το είχα ψάξει πολύ πολύ καλά το θέμα μέσω φίλων μας γιατρών και μου είχαν πει αν θέλω για Ρίο, "Δεκαβάλας - κορυφή αλλά πολύ βαρύς", "Οικονομόπουλος - πολύ πολύ καλός και επικοινωνιακός" και "Αντωνάκης - και αυτός πολύ καλός, αλλά απότομος". Πρώτη επίσκεψη πήγα στον Δεκαβάλα λόγω φήμης του αλλά "κόπηκε" από την 1η επίσκεψη! Δε θέλω να επεκταθώ στους λόγους ...

GqAdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην αρχή για Ρίο σκεφτόμουν! Το είχα ψάξει πολύ πολύ καλά το θέμα μέσω φίλων μας γιατρών και μου είχαν πει αν θέλω για Ρίο, "Δεκαβάλας - κορυφή αλλά πολύ βαρύς", "Οικονομόπουλος - πολύ πολύ καλός και επικοινωνιακός" και "Αντωνάκης - και αυτός πολύ καλός, αλλά απότομος". Πρώτη επίσκεψη πήγα στον Δεκαβάλα λόγω φήμης του αλλά "κόπηκε" από την 1η επίσκεψη! Δε θέλω να επεκταθώ στους λόγους ...

 

 

να θες στειλε p.m. τους λογους και επισης την γνωμη σου και για τους αλλους γιατρους

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 8 months later...

Καλημέρα!

Θα ήθελα κ εγώ να μάθω πόσο περίπου κοστίζει η γέννα στο Ρίο. Οι εδώ γιατροί έχουν ταρίφα όπως οι περισσότεροι αθηναίοι ή αρκούνται σε ό,τι έχουμε ευχαρίστηση?

Γέννησα την κόρη μου πριν 15 μήνες στη Ρ. Φερραίου με καισαρική. Τώρα ξεκινάμε προσπάθειες για δεύτερο μωράκι και θέλω να αλλάξω γιατρό...θέλω να προσπαθήσω για vbac άρα προτεραιότητά μου είναι να βρω γιατρό να αναλαμβάνει (στις πράξεις, όχι μόνο στα λόγια) σε ιδιωτικό ή ακόμα καλύτερα σε δημόσιο. Επειδή όμως δεν βλέπω να έχω πολλές πιθανότητες....δεν έχω ακούσει για κανέναν εδώ στην Πάτρα (αν είχατε οποιαδήποτε πληροφορία πάνω στο θέμα θα σας ήμουν υπόχρεη) επόμενη επιλογή λοιπόν είναι το Ρίο.

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα... έχω ακούσει ότι στο νοσοκομείο δεν παίζει επισκληρίδιος...αυτό σημαίνει ότι σε περίπτωση καισαρικής γίνεται ολική?? Σε αυτή τη περίπτωση κόβεται κ το Ρίο:(...δεν θέλω με τίποτα να κοιμάμαι

Όπως βλέπετε παίζουν όλα τα σενάρια στο μυαλό μου και αυτό με αγχώνει πολύ....οποιδήποτε πληροφορία δεκτή :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα!

Θα ήθελα κ εγώ να μάθω πόσο περίπου κοστίζει η γέννα στο Ρίο. Οι εδώ γιατροί έχουν ταρίφα όπως οι περισσότεροι αθηναίοι ή αρκούνται σε ό,τι έχουμε ευχαρίστηση?

 

Αν θυμάμαι καλά, 15ευρώ/βράδυ για τρίκλινο, 35 για δίκλινο και 55 για μονόκλινο (αν βρεις, γιατί είναι περιορισμένος ο αριθμός). Ο Αντωνάκης στον οποίο γέννησα δεν είχε ταρίφα ούτε μας ζήτησε, αλλά εγώ του έκανα δώρο (ναι, το ξέρω, εμείς τους καλομαθαίνουμε πολλές φορές). Αν θες οπωσδήποτε μονόκλινο και δεν έχει τη μέρα που θα πας, δοκιμάζεις και την επόμενη, αφού βέβαια περάσεις το πρώτο βράδυ σε δίκλινο.

 

Αυτό που μου έκανε πολύ κακή εντύπωση στο Ρίο είναι ότι σου έχουν έτοιμα τα μπουκαλάκια με το γάλα της νουτρίτσια και οι παιδίατροι από την πρώτη μέρα σε "προειδοποιούν" ότι μπορεί να μην έχεις πολύ γάλα και το μωρό να αφυδατωθεί... Επίσης, στο δίκλινο παίζει να μην επαρκούν τα κουρτινάκια, με αποτέλεσμα να βλέπουν διάφοροι άγνωστοι το στήθος σου την ώρα που πας να θηλάσεις. Όχι ότι θα ντραπείς, αλλά θυμίζει λίγο τσαντίρι η κατάσταση. Με τέτοιες συνθήκες άντε μετά να θηλάσεις - εγώ βέβαια είμαι πεισματάρα και δεν τους έκανα τη χάρη, θηλάζω αποκλειστικά από την πρώτη ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...