Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πως σας εκανε προταση γαμου?


salvia:)

Recommended Posts

φυσικα δεν ειμαι αγγελος... τον αγγελο τον εβαλα για το παιδι μου το αγορακι μου... μολις 9 ημερων! κατανοητο;

 

Εμμ.. Δε με ενδιαφέρει για να πω την αλήθεια :)

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 233
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όσον αφορά στο θέμα μας δεν έκανε κανένας καμιά πρότσαη....

 

παρατήσαμε και οι δύο τους προηγούμενους γάμους μας για να είμαστε μαζί...

τι πρόταση γάμου να κάνεις μετά από αυτό???

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

δεν σε ενδιαφέρει αλλά την κοτσάνα σου την είπες!!

 

Οπα. Ηρέμησε. Ποιά κοτσάνα? Πρέπει να ξέρω εγώ ή ακόμα χειρότερα να ασχολούμαι με τα avatars των άλλων? Σε παρακαλώ.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

να σου διευκρινισω σε περιπτωση που δεν το καταλαβες οτι οαγγελος ειναι για το μωρακι της που πεθανε λιγων ημερων!!!και απαντας ''δε με ενδιαφερει''? σε ενα αλλο θεμα ανεφερες οτι το να παθει μια νεα γυναικα καρκινο ειναι απλα μια κακοτυχια

παρομοια με το να χασεις το ζαρι...θελω να πιστευω οτι ειναι περιεργο χιουμορ....και δε θα πω ''this is a man's world '' γιατι εχω γνωρισει και αντρες πολυ ''ψυχες'',τον αντρα μου για παραδειγμα...δε θα ξεστομιζε ποτε κατι τοσο ψυχρο και προσβλητικο για τονπονο του αλλου:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου διευκρινισω σε περιπτωση που δεν το καταλαβες οτι οαγγελος ειναι για το μωρακι της που πεθανε λιγων ημερων!!!και απαντας ''δε με ενδιαφερει''? σε ενα αλλο θεμα ανεφερες οτι το να παθει μια νεα γυναικα καρκινο ειναι απλα μια κακοτυχια

παρομοια με το να χασεις το ζαρι...θελω να πιστευω οτι ειναι περιεργο χιουμορ....και δε θα πω ''this is a man's world '' γιατι εχω γνωρισει και αντρες πολυ ''ψυχες'',τον αντρα μου για παραδειγμα...δε θα ξεστομιζε ποτε κατι τοσο ψυχρο και προσβλητικο για τονπονο του αλλου:?

 

Μαλλον δεν το κατάλαβα. Δεν ξέρω την ιστορία της κοπελας. Της ζητώ συγνώμη.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχω γνωρισει και αντρες πολυ ''ψυχες'',τον αντρα μου για παραδειγμα...δε θα ξεστομιζε ποτε κατι τοσο ψυχρο και προσβλητικο για τονπονο του αλλου:?

 

Εμενα που ο δικος μου το ιδιο με τον Rasptin 8α ελεγε να ανησυχω......? :|...μαλλον......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ολο λεει οτι θελει να το προχωρησουμε αλλα τπτ.Δεν θελω αλλο να τον πιεζω και να κατεβαζω μουτρα αλλα με ενοχλει να μου υποσχεται ημερομηνιες κ να μην γινεται τπτ.Τι να κανω?

 

αχ... αστα βράστα!!ομοιοπαθούσα και γω

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν...!! Αλλο που δεν θέλω να τα ξαναθυμηθώ!!!!:D

Γνωριζόμασταν σχεδόν 2 χρόνια αλλά σχέση 9 μήνες μέχρι που έγινε το μοιραίο! Μου είχε πεί κάποια στιγμή ότι θέλει να παντρευτούμε αλλά...πολύ αργότερα! Ολα θα γίνουν στην ώρα τους μου έλεγε! Επειδή ο άντρούλης μου όμως είναι πολύ ντροπαλός, ανησυχούσα γι αυτό το αργότερα, οπότε για να του είναι πιο άνετη η φάση του έλεγα να έρθει μια μέρα στο σπίτι μου όταν θα έχουμε μεγάλη παρέα για να γνωρίσει τους δικούς μου, χωρίς όμως τίποτα επίσημο αλλά σαν φίλος! Αυτος ούτε να το ακούσει!!! Και μου έλεγε επίσης: <<μην περιμένεις να έρθω στο σπίτι σου με λουλούδια και δακτυλίδι!! θα δούμε πως θα γίνει!!>> .Εγώ έπαψα να του λέω να ερθει να γνωρίσει τους γονείς μου και...έπαψα και να ελπίζω!!!!

Οι γονείς του μένουν σε χωριό και τα Σαββατοκύριακα πήγαινε εκεί! Ενα Σάββατο λοιπόν είμασταν καλεσμένοι σε ένα γάμο κοντά στο χωριό του! Παντρευόταν 2 αστυνομικοί! Εγώ καθόμουν με δική μου παρέα που την ήξερε ο καλός μου και οι γονείς μου σε άλλο τραπέζι! Του είπα να έρθει να πιούμε ένα κρασάκι με τα παιδιά! Μου είπε ότι δεν έρχεται, είχε και παρέα στο σπίτι κάτι φίλους και κουμπάρους!

Την ώρα που ήρθε το ζευγάρι και γινόταν χαμός απο τα βεγγαλικά, χτύπησε το τηλ μου και είδα ότι ήταν αυτός αλλά δεν άκουγα τίποτα και βγήκα έξω! Στην πόρτα βλέπω το αμάξι του κουμπάρου του και έναν συνοδηγό! Μου είπε ο κουμπάρος να μπώ στο αμάξι και εγώ μπήκα νομίζοντας ότι ο συνοδηγός ήταν ο καλός μου!

Ελα μου όμως που ο συνοδηγός δεν ήταν αυτός αλλά ένας φίλος του!!

Ρωτάω και εγώ που είναι ο καλός μου και μου απαντάει ο κουμπάρος: <<στο σπίτι σας κ σε περιμένει με τα πεθερικά σου!!>> κ κάνει στροφή...κ φεύγει....!!!!

Εγώ σόκ!!!! Πήγα σπίτι του, τίποτα δεν ήταν προγραμματισμένο...ούτε καν δακτυλίδι δεν είχε πάρει, ο πατέρας του ήταν με τα ρούχα της δουλειάς κ η μαμά του με την ρόμπα! Μπήκα μέσα, η μαμά του έκλαιγε και ο πεθερός μου έβγαλε την κουμπούρα σαν παραδοσιακός Κρητικός και έπαιζε στον αέρα!

Οι γονείς μου, η αδερφή μου και οι φίλοι μου με είχαν χάσει απο το τραπέζι του γάμου κ είχαν αρχίσει να ανησυχούν! Πήρα την αδερφή μου κ της τα είπα κ επίσης της είπα να πάει να πεί στους γονείς μου ότι θα πήγαιναν πάρουν κ αυτούς απο τον γάμο!

Αλλο σόκ η αδερφή μου, δεν μπορούσε να αρθρώσει λέξη κ τελικά πήγε μια φίλη μου κ της είπε : κάτι συναίβει και πρέπει να φύγουμε, σηκώστε τον κυρ Μανώλη και πάμε, μας περιμένουν!

Η μάνα μου πανικοβλήθηκε, βλέπει την αδερφή μου να τα μαζεύει, να ψάχνει εμένα κ να μη με βλέπει πουθενα...την παρέα μου να σηκώνεται όλη απο το τραπέζι...ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!

Να μην τα πολυλογώ, απέξω τους περίμεναν 3 αυτοκίνητα, πήραν και οι φίλοι μου τα δικά τους κ ήρθαν όλοι στο σπίτι των πεθερικών μου!

Ο καλός μου τα είχε πιεί για τα καλά για να αντικρύσει τον μπαμπά μου!

Ενας φίλος του εντωμεταξύ είχε δώσει σήμα στο χωριό ότι ο Νίκος έφερε τη νύφη!! Την ώρα λοιπόν που ήρθαν οι δικοί μου, πέρασε κ το μισό χωριό να συγχαρεί το ζευγάρι!!

Αντί για δακτυλίδι που δεν είχαμε, έβγαλε η πεθερά μου τα δικά της τα χρυσαφικά πουέβαλε νύφη κα μου τα φόρεσε!

 

κανονίσαμε αρραβώνα μετά απο έναν μήνα για να βάλουμε κατευθείαν βέρες και γάμο...του χρόνου!

Μετά απο μία εβδομάδα μαθαίνω ότι είμαι έγκυος! Είχαμε πεί σε όλο το σόι για τον αρραβώνα κ δεν θέλαμε΄να αλλάξει τίποτα!

 

14 Ιουλίου 2007 με πήρε με το έτσι θέλω

20 Ιουλίου 2007 έμαθα ότι είμαι έγκυος

19 Αυγούστου 2007 αρραβώνας

27 Οκτωβρη 2007 γάμος

5 Μάρτη 2008 γέννησα τον πρωτο μου γιό

12 Φεβρουαρίου γέννησα τον δευτερο γιο (την ίδια μέρα έχει γενέθλια κ ο άντρας μου)

 

Ελπίζω να μη σας κούρασα αλλά...συγκινηθηκα πάλι!

Είμαι πολύ ευτυχισμένη και τυχερή συγχρόνως που βρήκα έναν τέτοιο άνθρωπο και ας μη μου έβαλε μονόπετρο...την ευτυχία δεν την φέρνουν τα δακτυλίδια, ούτε τα διαμάντια!!!

ποτε δεν ειναι αργα εμενα το μονοπετρο(με κανονικο διαμαντι οχι ζιρκονια και μλκιες) μου το πηρε οταν εφερα στον κοσμο τον δευτερο γιο μας και τριτο παιδακι μας μετα απο....14μιση χρονια απο τον αρραβωνα μας!!!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε εμάς η πρόταση γάμου έγινε σε λάθος χρόνο...να το πω????

 

Γνωριστήκαμε μέσω γνωστών τυχαία. Τον ερωτεύτηκα με το που το είδα!! Αυτός ήταν πιο άνετος, και σιγά σιγά δέθηκε μαζί μου. Μείναμε μαζί απο τους πρώτους μήνες της σχέσης μας. Στους γονείς μας είπαμε πως θα μέναμε μαζί γιατί αυτό θέλαμε αλλά να μη περιμένουν γαμους και πανηγύρια γιατί δεν θέλαμε να παντρευτούμε. Λίγους μήνες μετά λέμε έτσι απλά, "δεν παντρευόμαστε?" Διαλέξαμε ημερομηνία και πήγα κι έκλεισα εκλησσία. Αυτό έγινε Ιούνιο και στις διακοπές μας του έλεγα "η πρόταση γάμου που είναι??? το μονόπετρο που είναι???"

Το Σεπτεμβρη πήγε και μου πήρε δαχτυλίδι, και ένα απόγευμα που γύρισε νωρίτερα απο τη δουλειά μου ετοίμασε έκλπηξη. Του την ψιλοχάλασα βέβαια....χαχαχα άθελα μου....

Πήρε μια ανθοδέσμη, την έβαλε επάνω στο κρεβάτι μας μαζί με το δαχτυλίδι και γύρω γύρω κεριά να φωτίζουν το χώρο.Εγώ γυρνώντας στο σπίτι είδα τη μηχανη του κάτω και κατάλαβα οτι είχε επιστρέψει. Επειδή λοιπόν, ως συνήθως, με το έφτανα στο σπίτι ήθελα να πάω τουαλέττα....χαχαχα δεν έψαξα να βρω τα κλειδιά μου αλλά χτυπούσα το κουδούνι. Ομως δεν άνοιγε κανείς. Κόντευα να κατουρηθώ!!! Κάποια στιγμή άρχισα να ανυσηχώ που δεν άνοιγε. Λέω κάτι έπαθε!!! Βρίσκω τα κλειδιά μου, μπαίνω μέσα, και μόλις φτάνω πάνω και ανοίγω την πόρτα του διαμερίσματος, βλέπω ένα διάδρομο απο ρεσώ μέχρι την κρεβατοκάμαρα. Εγώ πανικόβλητη έψαχνα να τον βρω στο σπίτι. Προσπέρασα και τα ρεσώ, και την ανθοδέσμη στο κρεβάτι... και όλα. Ο κύριος είχε κρυφτεί στο μπαλκόνι και γι'αυτό δεν άκουγε το κουδούνι! Οταν μπήκε μέσα μου λέει "καλά δεν είδες τίποτα???" στεναχωρημένος. Τον κατσάδιασα που με τρόμαξε και μετά του λέω περίμενε!

Βγήκα έξω, ξαναμπήκα μέσα και του λέω" πω πω τι ωραία κεριά!!!"

Πήγα και στο δωμάτιο και είδα το δαχτυλίδι και τα λουλούδια και μια κάρτα που έγραφε " θες να με παντρευτείς??? θες δε θες εγώ θα σε περιμένω στην εκκλησία στις 4 Ιουλίου"

Εεεε και ένα χρόνο μετά παντρευτήκαμε.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς η πρόταση γάμου έγινε σε λάθος χρόνο...να το πω????

 

Γνωριστήκαμε μέσω γνωστών τυχαία. Τον ερωτεύτηκα με το που το είδα!! Αυτός ήταν πιο άνετος, και σιγά σιγά δέθηκε μαζί μου. Μείναμε μαζί απο τους πρώτους μήνες της σχέσης μας. Στους γονείς μας είπαμε πως θα μέναμε μαζί γιατί αυτό θέλαμε αλλά να μη περιμένουν γαμους και πανηγύρια γιατί δεν θέλαμε να παντρευτούμε. Λίγους μήνες μετά λέμε έτσι απλά, "δεν παντρευόμαστε?" Διαλέξαμε ημερομηνία και πήγα κι έκλεισα εκλησσία. Αυτό έγινε Ιούνιο και στις διακοπές μας του έλεγα "η πρόταση γάμου που είναι??? το μονόπετρο που είναι???"

Το Σεπτεμβρη πήγε και μου πήρε δαχτυλίδι, και ένα απόγευμα που γύρισε νωρίτερα απο τη δουλειά μου ετοίμασε έκλπηξη. Του την ψιλοχάλασα βέβαια....χαχαχα άθελα μου....

Πήρε μια ανθοδέσμη, την έβαλε επάνω στο κρεβάτι μας μαζί με το δαχτυλίδι και γύρω γύρω κεριά να φωτίζουν το χώρο.Εγώ γυρνώντας στο σπίτι είδα τη μηχανη του κάτω και κατάλαβα οτι είχε επιστρέψει. Επειδή λοιπόν, ως συνήθως, με το έφτανα στο σπίτι ήθελα να πάω τουαλέττα....χαχαχα δεν έψαξα να βρω τα κλειδιά μου αλλά χτυπούσα το κουδούνι. Ομως δεν άνοιγε κανείς. Κόντευα να κατουρηθώ!!! Κάποια στιγμή άρχισα να ανυσηχώ που δεν άνοιγε. Λέω κάτι έπαθε!!! Βρίσκω τα κλειδιά μου, μπαίνω μέσα, και μόλις φτάνω πάνω και ανοίγω την πόρτα του διαμερίσματος, βλέπω ένα διάδρομο απο ρεσώ μέχρι την κρεβατοκάμαρα. Εγώ πανικόβλητη έψαχνα να τον βρω στο σπίτι. Προσπέρασα και τα ρεσώ, και την ανθοδέσμη στο κρεβάτι... και όλα. Ο κύριος είχε κρυφτεί στο μπαλκόνι και γι'αυτό δεν άκουγε το κουδούνι! Οταν μπήκε μέσα μου λέει "καλά δεν είδες τίποτα???" στεναχωρημένος. Τον κατσάδιασα που με τρόμαξε και μετά του λέω περίμενε!

Βγήκα έξω, ξαναμπήκα μέσα και του λέω" πω πω τι ωραία κεριά!!!"

Πήγα και στο δωμάτιο και είδα το δαχτυλίδι και τα λουλούδια και μια κάρτα που έγραφε " θες να με παντρευτείς??? θες δε θες εγώ θα σε περιμένω στην εκκλησία στις 4 Ιουλίου"

Εεεε και ένα χρόνο μετά παντρευτήκαμε.

 

Αχ τι ωραια ιστορια παντως αν κατουρηθηκες παει γουρι να ξερεις!

Εμενα κατουρηθηκε η κουμπαρα μου την ημερα του γαμου στο τραπεζι!

Τραπεζι που λεει ο λογος δηλ ολοι οι καλεσμενοι ητνα 2 και η μια εφυγε να παει να κανει μπανιο γιατι κατουρηθηκε απο τα γελια!

ΧαΧαΧα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν 2,5 περιπου χρονια επεφτε στα ποδια μου με ενα δαχτυλιδι κ με παρακαλαγε να οτν παντρευτω:?::?:ορκιζοταν οτι θα ζει για να με κανει ευτυχισμενη,ημουν τοσο ευτυχισμενη:!::!::!::!:μου περναει το δαχτυλιδι κ μου λεει"εσυ οριζεισ την υπαρξη μου"...και παμε στο σημερα:-(:-(2,5 χρονια απο τοτε)..ζει κ αναπνεει για τη μαμα κ τον μπαμπα του,για να τους κανει ευτυχισμενουσ,αυτοι αποφασιζουν για μασ,τα πεθερικα μου με προσβαλουν ασυστολα μπροστα του :-(:sad:κ ο αντρας μου σκυβει το κεφαλι,τον αντρα μου τον εχουν ευνουχισει,ακομα κ μια βολτα να παμε θα παρει να ενημερωσει τουσ γονεις του οτι θα παμε βολτα κ με ποιους,κ οταν γυρισουμε σπιτι μπορει να τους ξαναπαρει να τους..πει πως περασαμε!!!!!!!!!!!!!!ειπατε κατι?????????/:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

πριν 2,5 περιπου χρονια επεφτε στα ποδια μου με ενα δαχτυλιδι κ με παρακαλαγε να οτν παντρευτω:?::?:ορκιζοταν οτι θα ζει για να με κανει ευτυχισμενη,ημουν τοσο ευτυχισμενη:!::!::!::!:μου περναει το δαχτυλιδι κ μου λεει"εσυ οριζεισ την υπαρξη μου"...και παμε στο σημερα:-(:-(2,5 χρονια απο τοτε)..ζει κ αναπνεει για τη μαμα κ τον μπαμπα του,για να τους κανει ευτυχισμενουσ,αυτοι αποφασιζουν για μασ,τα πεθερικα μου με προσβαλουν ασυστολα μπροστα του :-(:sad:κ ο αντρας μου σκυβει το κεφαλι,τον αντρα μου τον εχουν ευνουχισει,ακομα κ μια βολτα να παμε θα παρει να ενημερωσει τουσ γονεις του οτι θα παμε βολτα κ με ποιους,κ οταν γυρισουμε σπιτι μπορει να τους ξαναπαρει να τους..πει πως περασαμε!!!!!!!!!!!!!!ειπατε κατι?????????/:-(:-(:-(

 

 

ωχχχ................:?:?

τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα:-(

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Συνήθως υπαίτιος του ευνουχιμού είναι η σύζυγος

 

δεν νομιζω.

 

παντως καλυτερα αν ειναι να ευνουχιστει ενας αντρας , να ευνουχιστει απο τη γυναικα του.... τουλαχιστον δεν θα χαλαγε κι ο γαμος!;)

Link to comment
Share on other sites

ο ευνουχισμός του άντρα για να είναι επιτυχημένος δεν γίνεται απλά από γυναίκα, αλλά από την ίδια του τη μάνα, η οποία συνήθως φροντίζει με τον τρόπο της να μην εξελιχθεί ομαλά η σχέση του αγοριού με τον πατέρα, ώστε να μείνει για πάντα με τον έρωτά της, τον γιό της! ασχέτως ηλικίας...

τα διαβάσαμε... βασική είναι η σχέση όχι μόνο της μάνας με τον γιο, αλλά και η σχέση με τον πατέρα. κυρίως αυτή καθορίζει την ενήλικη ζωή του, τις σχέσεις του-επιλογές του...

αν και ο πατέρας είναι κουκουρούκου...γόνιμο έδαφος για τη μάνα ευνουχίστρια!ταμάμ!

Link to comment
Share on other sites

ομως για να ευνουχισει η ΓΥΝΑΙΚΑ σημαινει πως ο αντρας ειχε ηδη ευνουχισθει απο τη ΜΑΝΑ του.

 

δεν εχω δει αντρα αυτονομο και ανεξαρτητο που να ειναι κολλημενος με τη μαμα του. και φυσικα και δεν υποτασσεται στη γυναικα του. απλα συμπορευεται.

 

ομως εχω δει αντρες που ζουν μεσα στο...εσωρουχο της συζυγου αφου πρωτα ζουσαν σ αυτο της μαμας!

αλλα καποιοι (βλ.συζυγος της αρια1980) δεν βγαινουν ποτε απο το...εσωρουχο της μαμας. ετσι διαλυονται γαμοι.

 

 

edit:

ξεφευγουμε απο το θεμα :/ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...