Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΕ ΒΑΡΕΘΗΚΕ....


christiana08

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 188
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια μου,καλησπερα!

 

Απο την αρχη....

Αποψε περασα μαυρη νυχτα.Ξυπνησα απο τις δυομιση και ειχα εφιαλτες,ημουν εντελως φρικαρισμενη.

Φτανει η ωρα να παω τα κοριτσια μου στην πεθερα μου να φυγω για τον γιατρο.Και με ρωτησε αν πηρε.Οταν της ειπα οχι,τα πηρε κρανιοεγκεφαλικα,μου ειπε πως θα παει κατω να του πει να ξεκουμπιστει να ερθει σπιτι και πως δεν γινεται αυτο συνεχεια,κλπ.Της ειπα να μην στενοχωριεται και πως με το ζορι δεν θελω να ερθει.

Εφυαγα,πηγα,εκανα την εξεταση.Πηγε καλα σαν διαδικασια,αν και ο γιατρος με ειδε τρελαμενη,μου ειπε να ηρεμησω γιατι θ'αργησουν και τ'αποτελεσματα.Μαζι με κατι τρεξιματα για κατι φαρμακα ολη αυτη την ωρα ειχα αγχος,αλλα δεν το σκεφτομουν πολυ.

Τωρα που ειμαι ξαπλωμενη εχει αρχισει και με ξαναπιανει.

 

Οπως καταλαβατε,δεν πηρε.

 

Κοριτσια,ευχαριστω πολυ!

Ειναι ωραιο να εχεις καποιον να τα λες.

 

Vasdeli μου,αν δεν μου εγραφες,δεν θα εβλεπα τα υπεροχα νεα!!!!!!!!!!!!

 

YES!YES!

Με το καλο,χαρα μου,να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Χίλια κομμάτια έγινα Christianna με τα νεα σου...

 

Διάβασα καλά και όσα γράφουν τα κορίτσια. Ολοι έχουν δίκιο. Δεν υπάρχει δυστυχώς μια πλευρά στο ίδιο νόμισμα...

 

Προσωπικά πάντως νομίζω οτι θα ήμουν ξεκάθαρη μαζί του.

 

Πιστεύω οτι σε ότι αφορά τα μεταξύ σας προβλήματα δεν είναι του παρόντος να βρείτε λύσεις αφου υπάρχουν άλλες προτεραιότητες που πρέπει να γίνουν σεβαστές. Θα λύσετε εν καιρώ τα προβλήματά σας. Αν δε θέλει ο ίδιος να τα λύσετε, γιατί μόνος του έχει βρει τις λύσεις του, τουλάχιστον θα χωρίσετε πολιτισμένα όπως τόσα ζευγάρια καθημερινά. Αν η κατάσταση πάρει αυτή την τροπή, δεν θα έχεις άλλη επιλογή απο το να την αντιμετωπίσεις Χριστιάννα μου.

 

Ολα αυτά όμως δε μπορούν αν γίνουν τώρα. Τώρα έχετε άλλα προβλήματα που προέχουν είτε του αρέσει είτε όχι.

 

... για τα παιδια όμως. Εκεί πρέπει να ακούσει δυο λογάκια. Εχει υποχρέωση (ότι και αν συμβαίνει με τη μεταξύ σας σχέση) να παρουσιάζεται στο σπίτι του και να βρίσκεται κοντά στα παιδιά του. Αυτό δεν παίρνει διαπραγμάτευση, ούτε παρακάλια Χριστιάννα μου. Οτι πρόβληματα και άν εχει ο ίδιος με τον εαυτό του ή μαζί του, σίγουρα δεν αφορούν τα παιδάκια σας. Εκει μη του αφήσεις το περιθώριο. Τουλάχιστον εγω αυτό θα το απαιτούσα. 10 μέρες χωρίς να επικοινωνήσει για να μάθει τί κάνουν τα παιδιά του? Εχει όλο το δικαίωμα να θέλει να χωρίσετε, να ζησει τη ζωή του μακριά σου, τα παιδιά του δεν έχει κανένα δικαίωμα να τα εγκαταλήψει.

 

Εξω απο το χορό χορεύω... το ξέρω... απλά προσπαθώ να μπω στη θέση σου γλυκιά μου.. τί να πω...

 

Πες μας νεα για τις εξετάσεις σου... Περιμένω με αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

loukomamy μου,σ'ευχαριστω πολυ.

 

Και που ετρεξες τοτε για αιμα που εψαχνα και σημερα που μου απαντας.

 

Τιποτε δεν μπορει να λυθει τωρα και για πολυ καιρο.

Οι γονεις μου μακαρι να ειναι κονταμας για πολλα,πολλα χρονια,αν και ο πατερας μου αρχισε να παιρνει την κατω βολτα.Αλλα και οσο θα ειναι κοντα μας,θαειναι αρρωστοι οι ανθρωποι σοβαρα,πως να το κανουμε δηλαδη?Το αγχος δεν θα μου φυγει με τιποτε,ουτε το ζορι.

 

Θα δουμε,δεν ξερω,ας κανει ο,τι νομιζει.

Παντως τωρα σκεφτομουν επειδη περισσοτερο απ'ολους μου εχει σταθει η πεθερα μου,να τον στειλω και να κρατησω αυτη :mrgreen:.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

loukomamy μου,σ'ευχαριστω πολυ.

 

Και που ετρεξες τοτε για αιμα που εψαχνα και σημερα που μου απαντας.

 

Τιποτε δεν μπορει να λυθει τωρα και για πολυ καιρο.

Οι γονεις μου μακαρι να ειναι κονταμας για πολλα,πολλα χρονια,αν και ο πατερας μου αρχισε να παιρνει την κατω βολτα.Αλλα και οσο θα ειναι κοντα μας,θαειναι αρρωστοι οι ανθρωποι σοβαρα,πως να το κανουμε δηλαδη?Το αγχος δεν θα μου φυγει με τιποτε,ουτε το ζορι.

 

Θα δουμε,δεν ξερω,ας κανει ο,τι νομιζει.

Παντως τωρα σκεφτομουν επειδη περισσοτερο απ'ολους μου εχει σταθει η πεθερα μου,να τον στειλω και να κρατησω αυτη :mrgreen:.

 

Μη το γελάς.

 

Μεγάλη υπόθεση να βρίσκεις ανταπόκριση απο την οικογένεια του άντρα σου.

 

Αν ήμουν εγω στη θέση σου...

 

Με τα πεθερικά που έχω....

 

Ασε, δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι.

 

Εδω με λατρεύει ο άντρας μου, σκίζεται για την οικογένειά του, και του ζητάνε να μας αφήσει και να παει να μείνει κοντά τους. Φαντάσου να αμφιταλαντευόταν δηλαδή. Θα μου είχαν βγάλει διαζύγιο απο μόνοι τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ημαρτον δηλαδη....:evil:.

 

Φτου,φτου,χαρουλα μου,παντα καλα να ειστε.Γιατι οντως ειναι μεγαλο προβλημα να σου τυχει κερατο πεθερα (και νυφη,μην ειμαστε απολυτοι).

 

Οχι,ενταξει και οι γονεις μου τον αγαπανε σαν παιδι τους και οι δικοι του εμενα.Απο πεθερικα ειμαστε κομπλε.

 

ΟΧΙ,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!!

ΠΑΝΤΟΤΙΝΕΣ ΑΓΑΠΕΣ ΚΑΙ ΣΚΑΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ.ΤΑ ΡΟΜΑΝΤΖΑ ΜΕ ΦΑΓΑΝΕ.ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ!

 

(Με συγχωρειτε,με επιασε τωρα)

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Christiana μου όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι. Και θα αγαπήσεις και θα φας τα μούτρα σου και να χωρίσεις μπορεί, άστα, κωλοζωή γενικώς. Αν ρίξεις μια ματιά και στο φόρουμ θα δεις πόσες κοπέλες βρίσκονται σε μια παρόμοια θέση αυτή τη στιγμή. Κι εγώ έχω περάσει διάφορα τετοια όμορφα (με Καρκίνο κιόλας, μόνο το όνομά του λείπει από αυτά που γράφεις:D) αλλά χωρίς παιδιά τότε. Το θέμα λοιπόν είναι να πάρεις τη ζωή σου στα χέρια σου και να δεις πώς ακριβώς θα εξασφαλίσεις την ευτυχία σου μαζί με τα παιδιά σου. Έχω διαβάσει όλα όσα έχουν γραφτεί και έχεις γράψει κι εσύ σε αυτή την συζήτηση, βλέπω ότι όλες προσπερνάνε κάπως το θέμα των fake λογαριασμών στο facebook Δεν είναι και τόσο αμελητέο αυτό. Να έχεις το νού σου, ακόμα και αν τα ξαναβρείτε (που δεν είναι καθόλου απίθανο, όπως σε κόβω). Έχω διάφορες ιδέες για να τον τσεκάρεις:twisted:, αλλά δεν είναι της παρούσης. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Το "καλά" δεν είμαι απολύτως βέβαιη ότι συμπίπτει με αυτό που θέλεις εσύ, οπότε θα ευχηθώ να πάνε όλα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ώστε να εξασφαλιστεί η ευτυχία σου και η ηρεμία των παιδιών σου.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι όλες προσπερνάνε κάπως το θέμα των fake λογαριασμών στο facebook Δεν είναι και τόσο αμελητέο αυτό.

 

Εννοείται πως ΔΕΝ είναι αμελητέο, αλλά προσωπικά, πιστεύω ότι προτεραιότητα έχουν τα προβλήματα υγείας και όχι μια (πώς να τη χαρακτηρίσω?) στο face...Και αν εγώ έτρεχα για προβλήματα υγείας και ο άλλος μ... στο face, ε τι να πω..!!!

 

.Ο κ... καίγεται και το μ... χτενίζεται!Sorry κιόλας!

 

Χριστιάνα, κράτα γερά...όσο μπορείς. Είναι πολύ δύσκολη η φάση σου, το ξέρεις, αλλα σε ακούω, είσαι δυνατή και δε μασάς!Και μόνο που κρατιέσαι και δεν του τηλ, τα λέει όλα!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω μια ιστορια..ηταν μια κοπελα κι ενας νεαρος..αγαπιοντουσαν παρα μα παρα πολυ..ειχαν και οι δυο facebook..το αγορι εμπαινε παντα οταν ελειπε η κοπελα με αποτελεσμα την κοπελα να την ενοχλει πολυ..ειχαν και οικονομικα προβληματα τα οποια εφεραν κακη ψυχολογια στο ζευγαρι..η σχεση τους αρχισε να κατρακυλα..η κοπελα συνεχεια του γκρινιαζε για πολλα πραγματα και κυριως για τη συμπεριφορα του,για το facebook του..ο ιδιος οσο πηγαινε γινοταν ολο και πιο απομακρος..ελειπε πολλες ωρες εσκεμμενα απο το σπιτι στο οποιο συζουσαν..περνουσε πολλες ωρες στην δουλεια του κι ας μην ηταν αναγκαιο μονο και μονο για να μην εχει τη γκρινια..ειχαν ξεχασει για ποιον λογο ειχαν ερωτευτει ο ενας τον αλλον..η κοπελα ηθελε να ξεκαθαρισει τα πραγματα αλλα οσο κι αν επεμενε τα εκανε χειροτερα γιατι το αγορι δεν ηθελε να ακουει συνεχεια καποιον να τον κρινει,να μην ακουει ουτε μια καλη κουβεντα απ την κοπελα που τρελα ερωτευτηκε..η σχεση τους οδευε προς το τελος οταν η κοπελα αρρωστησε,οχι κατι σοβαρο..τοτε χωρισαν..οσα τους ειχαν δεσει ειχαν εξαφανιστει και πλεον δεν αναγνωριζε ο ενας τον αλλον..οσο και να παρακαλουσε η κοπελα να τα ξαναβρουν,το αγορι ηταν ανενδωτο..την αγαπουσε αλλα δεν αντεχε αλλη πιεση..πνιγοταν..κι ετσι την αφησε ελευθερη..για να βρει την ησυχια του κι αυτη τον εαυτο της..εχοντας χαλια ψυχολογια και οχι και τοσο καλη υγεια η κοπελα,κλαιγοντας νυχτα μερα το παιρνει αποφαση πως τελειωσε..δεν ξανακαλεσε το τηλεφωνο του αγοριου και δεν του ξανα εστειλε μηνυμα..εξαφανιστηκε απ τη ζωη του..βρηκε τον παλιο της εαυτο..λιγες μερες μετα ειδε ενα μηνυμα στο κινητο που της ελεγε οτι την αγαπαει ακομα..οτι ζηταει συγνωμη..οτι θελει να ξανα ειναι μαζι..την επομενη βρεθηκαν για να μιλησουν..το αγορι ειχε καταλαβει πως ο μονος ανθρωπος που θα καταλαβαινε τη στεναχορια του για αυτο το χωρισμο ηταν η κοπελα του..ο πιο κοντινος του ανθρωπος..ο λογος για να περπαταει στον δρομο με ενα ηλιθιο ανεξηγητο χαμογελο..ο ανθρωπος διπλα στον οποιο θα ηθελε να ξυπναει το πρωι και το ατομο που θα φιλουσε για καληνυχτα πριν κοιμηθει..ολα αυτα κι αλλα πολλα ηταν η κοπελα που λιγες μερες πριν ειχε χωρισει και δεν ηθελε να την ξαναδει..ειχε εκτιμησει αυτο που ειχε αφου το εχασε..της υποσχεθηκε πως δεν θα ξαναειχε την παλια του συμπεριφορα,του υποσχεθηκε πως θα φυγει αν την ξαναεχει για να μην ξαναπερασουν τα ιδια..για να μην ξαναχασει τον εαυτο της..τωρα πλεον ζουν ευτυχισμενοι..ειναι πλεον επιλογη και των δυο να ειναι μαζι..δε φοβουνται μην μεινουν μονοι τους γαιτι εζησαν τον χωρισμο και μετα απο αυτον η ζωη συνεχιστηκε..αλλα και οι δυο καταλαβαν οτι πιο ωραια θα συνεχιζοταν αν ειχαν ο ενας τον αλλον..μην σε τρομαζει η ιδεα του χωρισμου..οταν φτασεις στα ορια σου καταλαβαινεις οτι εχεις παραπανω αντοχη..

 

 

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία η ιστορία σου daniela και η αλήθεια είναι ότι ...

ποτε αυτο που εχουμε δεν το εκτιμουμε ... το θεωρουμε σίγουρο και το παραπέταμε ....

το έλεγε και ενα τραγούδι ...

 

το θέμα με το face για μενα δεν ειναι και τοσο επιλήψιμο το fαce καλύπτει την ανάγκη για επικοινωνία τα fake του face ειναι γιατι δεν θέλει να τον βρουν ....

 

το θεμα του εξαφανίζομαι ενώ εχω οικογένεια είναι σαφώς σοβαρό αλλά ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου,καλησπερα!

 

Απο την αρχη....

Αποψε περασα μαυρη νυχτα.Ξυπνησα απο τις δυομιση και ειχα εφιαλτες,ημουν εντελως φρικαρισμενη.

Φτανει η ωρα να παω τα κοριτσια μου στην πεθερα μου να φυγω για τον γιατρο.Και με ρωτησε αν πηρε.Οταν της ειπα οχι,τα πηρε κρανιοεγκεφαλικα,μου ειπε πως θα παει κατω να του πει να ξεκουμπιστει να ερθει σπιτι και πως δεν γινεται αυτο συνεχεια,κλπ.Της ειπα να μην στενοχωριεται και πως με το ζορι δεν θελω να ερθει.

Εφυαγα,πηγα,εκανα την εξεταση.Πηγε καλα σαν διαδικασια,αν και ο γιατρος με ειδε τρελαμενη,μου ειπε να ηρεμησω γιατι θ'αργησουν και τ'αποτελεσματα.Μαζι με κατι τρεξιματα για κατι φαρμακα ολη αυτη την ωρα ειχα αγχος,αλλα δεν το σκεφτομουν πολυ.

Τωρα που ειμαι ξαπλωμενη εχει αρχισει και με ξαναπιανει.

 

Οπως καταλαβατε,δεν πηρε.

 

Κοριτσια,ευχαριστω πολυ!

Ειναι ωραιο να εχεις καποιον να τα λες.

 

Vasdeli μου,αν δεν μου εγραφες,δεν θα εβλεπα τα υπεροχα νεα!!!!!!!!!!!!

 

YES!YES!

Με το καλο,χαρα μου,να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!!!!!

 

Για να καταλάβω κάτι...είναι στην στεριά και μένει στο πατρικό του από κάτω; Θα τρελαθούμε εντελώς δηλαδή; Και δεν έρχεται στο σπίτι σας να σου ξεκαθαρίσει σαν άντρας τι συμβαίνει ντόμπρα και σταράτα;

Αααααααααααααααααααααααα!!!!

Άντε γιατί τα πήρα στο κρανίο τώρα....:evil:

 

Σ' ευχαριστώ που βρήκες την δύναμη, μέσα στις δύσκολες αυτές στιγμές που ζεις να μου ευχηθείς...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,κοριτσια μου.

 

Θα σας απαντησω με την σειρα.

 

Αlice6 μου,μαζι σου,οχι και αμελητεο το φεις!!Το φεις και καθε τεχνολογικη η μη παραλλαγη του φεις για μενα ειναι πολυ σοβαρο.Καταλαβαινω οτι μεσα σε ολα τα κοριτσια το θεωρουν ασημαντο,γιατι τα ακουν μαζεμενα αρρωστιες,οικονομικα,κλπ.

Αν αφησεις ομως στην ακρη ολα τα αλλα (γιατι εγω τα βιωνω και καιρο) και πιασεις μονο το θεμα συζυγος-τοτε το παιρνεις πιο σοβαρα.

Ελπιζω να μην χρειαστει να σε συμβουλευτω για τροπους τσεκαρισματος.Το θεμα ειναι να τον εμπιστευεσαι τον αλλον.Αλλα αν χρειαστει,θα το κανω,σ'ευχαριστω γλυκια μου!

 

Babystar μου,σ'ευχαριστω πολυ,κρατιεμαι,τι να κανω,ξερει που μενουμε,δεν θα τον παρω και απ'το χερι.

 

Daniela μου,ωραια η ιστορια σου,χαιρομαι που ολα πηγαν καλα στην φιλη σου,γνωστη σου,ο,τι σου ειναι η κοπελα!Δεν ειναι λογοι αυτοι τους οποιους διαλεγουν οι αντρες να το βαλουν στα ποδια.Το να καψουρευτουν αλλη,αντε πες,δεν μπορεις να ζεις με καποιον αν σου εχει τελειωσει.Αλλα τα προβληματα τα καθημερινα πρεπει ο καθενας να μαθει να τα αντιμετωπιζει.Ξερεις αν μεναμε μαζι ποσα ακομα θα ειχαμε τα επομενα χρονια?Αυτα μια μερα θα μας φαινονταν ισως και αστεια,μπροστα στα επομενα που θα αντιμετωπιζαμε.Τοτε τι θα επρεπε να κανω,να του παρω και πατινια να αρχισει να τρεχει να κρυφτει ακομα πιο γρηγορα?:mad:

Δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια οτι κατι εχει κανει πονηρο,οχι βεβαια,μπορει να μην εχει κανει και τιποτα.Αλλα αν κανεις κατι κρυφα,ειναι λογικο ο αλλος να σκεφτει οτι το εκανες επι πονηρου.

 

Melina-m,αυτα που εγραψες στο προτελευταιο σου μυνημα μου θυμιζουν πολυ τον αντρα μου.Αν οντως ειναι ετσι,να ξεπελαγωσει και να μην το παθαινει.Δεν γκομενιζουμε εδω,εχουμε παιδια,πρεπει να εχουμε δυναμη για αυτα,να μην τους δειχνουμε οτι στα δυσκολα την κανουμε με ελαφρα.

 

Κατι μου θυμισε αυτο!Αυτο το οταν τα βρισκω σκουρα κρυβομαι το εκαναν αλλοι 2 αντρες ενας στην δικη μου οικογενεια,ενας στην δικη του,οι οποιοι λογω δουλειας ειχαν την δυνατοτητα να κρυφτουν....Ε,τωρα τι να πω,μπραβο τους,θερμα συγχαρητηρια :mad:.

 

Vasdeli μου,δεν θα υπηρχε τιποτε που να μπορει να μου τυχει και να μην σου ευχηθω για το μωρακι σου.Εισαι απο τα πιο καλοψυχα κοριτσια του φορουμ!!!Και παλι,οι καλυτερες μου ευχες,χαρα μου!!!!

Καπου σε μπερδεψα,ειμαι σιγουρη οτι πανω στην ταραχη μου και στο μπερδεμα μου καμια φορα δεν σας τα γραφω ξεκαθαρα και σας μπουρδουκλωνω.

Ο αντρας μου μενει στο καραβι,ακομα και οταν ερχεται ερχεται Παρασκευη μεσημερι εως απογευμα,ολο τον αλλο καιρο ειναι εν πλω η σε αλλο λιμανι.Την προηγουμενη Παρασκευη δεν ηρθε και μου ελεγε η πεθερα μου (που μενει στο ακριβως διπλα διαμερισμα) να παει την Παρασκευη αυτη στο λιμανι να τον βρει να του πει να ερθει.

Ε,ΟΧΙ!Να'ναι καλα η γυναικα (επιμενω πως θα την κρατησω),αλλα δεν θελω.

 

Αυτα βρε κοριτσια.Σας ευχαριστω πολυ,αλλα δεν εχω κανενα νεο....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με τον αντρα μου τους τελευταιους μηνες.Νομιζω πως δεν με θελει πια.

 

Ολα ξεκινησαν οταν χασαμε το τριτο μας μωρο.Τοτε ανελαβε τα οικονομικα του σπιτιου,γιατι εγω δεν ημουν καλα για να ασχοληθω.

Μετα απο κανενα 5μηνο,αρχισε να φαινεται η κακοδιαχειρηση του,μιλαμε οτι ειχαμε φεσωθει ασχημα,μολις τα ειδα εφριξε ο τοπος.

Τοτε ξεκιναει και το ουσιαστικο προβλημα μου.

Επειδη ο αντρας μου ειναι ναυτικος,αρχισε ενα βιολι που δεν το αντεχω με τιποτε.

Εξαφανιζοταν.Τελος,πως το λενε,δεν σηκωνε τηλεφωνα,δεν απαντουσε σε μυνηματα,τιποτε απολυτως.Και που να τον βρω,να κολυμπησω?

Εκεινη την πρωτη φορα,οταν τον εχασα,εμαθα πως η μαμα μου εχει λευχαιμια.Ειχα φυγει απο την Πατρα και ειχα ανεβει Αθηνα και αυτος δεν ηξερε τιποτε.Εκεινες τις μερες που ειχα ανεβει οχι,δεν του εγραψα σε μυνημα τι συμβαινει,ειχα πεισμωσει,μεχρι που θα το φτασει.

Τελικα,μετα απο κλησεις της μητερας του και απειλες του αδερφου του,με πηρε.

Μου εξηγησε.Καταλαβα.Του εξηγησα πως δεν μπορει να το κανει αυτο,γιατι κατι μπορει να μας τυχει,εχουμε παιδια.

 

Μετα απο ενα μηνα,παλι τσακωνομαστε για τα λεφτα,παλι τον χανω.

Ξανανεβαινω Αθηνα γιατι παθαινει η μητερα μου πνευμονια.Κανω και ενα τεστ και ειμαι εγκυος.Καθομαι διπλα της 5 μερες χωρις να φυγω καθολου.Αυτος πουθενα.Γυριζω και ειναι μερα που το καραβι ειναι εδω και ειμαι μεσα στην αγωνια για το αν θα ερθει.Ηρθε.Ομως ειχε παει η πεθερα μου να τον βρει.Την επομενη το μωρο παλινδρομησε.

 

Μετα απο λιγες μερες γινεται ενας χαμος για το ιντερνετ.Ειμαι λιγο κολημενη με το θεμα.Τον βρισκω στο face να εχει σελιδα (που δεν την ξερω) οχι στο γνωστο του μειλ (τα κλασικα) και ενα σκασμο κοριτσια μεσα.Για πρωην δεν ξερω,γιατι δεν ξερω το ονομα καμιας.

Εγινε σφαγη.Γιατι τουλαχιστον να μην το ξερω.

Με τα πολλα μου ειπε οτι το εσβησε.

 

Υπ'οψην,οτι δεν σηκωνω τετοια το ξερει απο την πρωτη μερα που με ειδε (καλα,που λεει ο λογος).

 

Απο τοτε και για αρκετο καιρο,ολα μια χαρα.

 

Και ερχομαστε στο προσφατο.

 

Ο πατερας μου πλησιαζει στο τελος.

Η μητερα μου νοσηλευεται

Ειμαι πιεσμενη μεχρι το λαιμο και εχω και ενα θεμα με την υγεια μου που δεν παιρνει αλλο ζορι,πως το λενε.

 

Μου ερχεται προχθες ενα εξωδικο για ενα καταναλωτικο που ουτε που ηξερα στο ονομα του αντρα μου και του αδερφου του.

Με παιρνει,του το λεω και το ζορι του πιο ηταν νομιζεται?

Οχι οτι δεν τον ρωτησα αυτον τι εγινε και δεν τον πιστεψα,αλλα οτι με το που μου ειπε ο κλητηρας οτι το εξωδικο ηταν του αντρα μου,αμεσως επρεπε να καταλαβω πως δεν φταιει ο αντρας μου!

Λες και δεν εχει προιστορια.Τσαντιστηκε κιολας.

Εκει που ειμαι βιδωμενη,πως μου ερχεται και ξανακοιταω στο face.Παλι τα ιδια και με καινουριο αιμα.Εκει εγινε το ελα να δεις.

 

Χθες ηταν να ερθει,δεν ηρθε.Βεβαια,του ειχα πει να μην ερθει.Ομως,αν υποθεσουμε οτι εχει αδικο,αν τον ενδιεφερε οταν πηρα τηλεφωνο θα το σηκωνε.Ε,δεν το σηκωσε.

Ουτε σημερα.

Ουτε στα μυνηματα απανταει.

 

Θελω να πω πως τελευταια το κανει συνεχεια.

Πριν 3 μερες εβριζε μια θεια μου που με συγχιζε,γιατι δεν κανει να συγχιζομαι αλλο και τωρα νατα μας.

 

Εγω εχω παθει πανικο.Μια λεω να φυγω,δεν εχω που να παω.

Μια κλαιω,μια θυμωνω.

Δεν κοιμαμαι,δεν τρωω,μαυρα χαλια.

 

Γιατι δεν μπορει,ρε γαμωτο,ξερει πως ολα μου πανε στραβα τελευταια.κανει που κανει διαφορα πισω απο την πλατη μου,γιατι δεν το παιζει και λιγο κοροιδο?Θα μας ζητησει και τα ρεστα?

 

Σας ζαλισα,το ξερω,αλλα δεν μπορω καθολου.

 

Χριστιάνα μου σε διάβασα και ανατρίχιασα!!!!:-(

Αυτά που ζεις είναι ο ορισμός της δυστυχίας.

Δεν αξίζει κανένας άντρας να σε ρίχνει τόσο πολύ ψυχολογικά.

Το να μην απαντάει στα τηλέφωνα και στα μηνυματά σου, δείχνει πόσο αναίσθητος είναι. Λυπάμαι που στο γράφω, αλλά πως να ερμηνεύσω αυτήν του την αδιαφορία; :?

Να μην έρχεται να δει τα παιδιά του;

Κορίτσι μου πολύ ψυχοφθόρα όλα αυτά που ζεις, στη θέση σου θα συνέχιζα την ζωή μου σαν να μην υπάρχει, εξάλλου και τώρα στην ουσία δεν υπάρχει.

Κοίτα μονάχα εσένα και τα παιδάκια σου και μην αφήσεις έναν άντρα να σε κάνει κουρέλι.

Πρέπει να κοιτάξεις να είσαι καλά για σένα και τα παιδιά σου.

Εαν θέλεις μίλα του σταράτα και ντόμπρα και ρώτα τον τι θέλει.

Σιγά μην φοβάσαι να χωρίσεις να του πεις, ούτε η πρώτη θα είσαι ούτε η τελευταία.

Ή γίνεται σωστός απεναντί σου ή τέλος επίσημα ή τον κρατάς μόνο για βιοποριστικούς λόγους και σταματάς να μου στενοχωριέσαι.

Η ζωή είναι τόσο όμορφη με τα παιδάκια σου και εσύ μου είσαι μες στην πίκρα.

Τέλος η μιζέρια και η μαυρίλα!!!!

Κανένας δεν πρέπει να μας ρίχνει τόσο, ειδικά οι άντρες!!!

Σου εύχομαι ολόψυχα να την πάρεις αλλιώς την ζωή σου και να αρχίσεις να την απολαμβάνεις!!!

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Aρχοντουλα μου,σιγουρα σε περιπτωση που ισχυουν τελικα ολα αυτα που γραφεις θα παρει ο καθενας τον δρομο του,τι θα παιζουμε τωρα?

 

Loukomamy μου,σαν διαδικασια πηγε καλα και μεχρι τωρα δεν εχουμε επιπλοκες.Τα αποτελεσματα θα τα εχω σε δυομιση βδομαδες.Υπομονη!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

christiana08σου ειπα μια ιστορια παρομοια μεν με δικη σου,σαφως λιγοτερο σοβαρη,προσπαθοντας να σου ανεβασω εστω και στο απειροελαχιστο την ψυχολογια σου βλεποντας πως υπαρχει και αισιο τελος..ηθελα μονο να σου μεταφερω λιγη θετικη ενεργεια..λυπαμαι που δεν το πετυχα :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danielaki μου,εσυ μου την εφτιαξες,χαρα μου,αυτον σκεφτομαι και φουντωνω!!!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα......ο ουρανος σφοντυλι μου ηρθε οταν μπηκα σημερα να δω αν εχω κανενα πμ και αντικρυσα αυτο το θεμα...μια απο τα ιδια με τη βασδελι κι εγω...αναρωτιομουν που χαθηκες..και τωρα μου λυθηκε δυστηχως η απορια....πρωτα απ΄ολα ευχομαι να ειναι καλες οι εξετασεις σου και να τελειωσει τουλαχιστον ο ενας γολγοθας για σενα..οσο για τον αλλον τον πιο δυσκολο και τον πιο μαρτυρικο...πραγματικα δε ξερω τι να πω...δε μπορω να διανοηθω οτι δε του λειπετε εσυ και τα κοριτσια...δε μπορω να διανοηθω ποσο πλυ πεισματαρης μπορει να ειναι και τι νομιζει οτι μπορει να καταφερει με αυτο...ειναι μηπως τοσο λιγοψυχος που δε μπορει να σε αντικρυσει μετα απο ολα αυτα που εχει κανει;δε ξερω πως να τον δικαιολογησω και μη νομιζεις...προσπαθω,,,καμια φορα χριεαζομαστε καποιον να μας ταρακουνησει ισως να πηγαινε να τον βρει η πεθερα σου να ρθει να μιλησετε και ισως να καταφερνατε να εξομαλυνετε τη κατασταση;;νομιζω οσο δε τον βλεπεις και οσο δε τον μιλας ειναι χειροτερα για σενα...η αναμονη....ειναι χειροτερη....νομιζω....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα όλες τις σελίδες, αλλά έχω μια γενική εικόνα. Τα σημαντικά σημεία θεωρώ ότι είναι τα εξής:

- δεν υπάρχει εμπιστοσύνη (το αν έχει ή δεν έχει σελίδα στο facebook λίγη σημασία έχει. Αυτό που έχει σημασία είναι ότι το κάνει κρυφά. Επίσης πήρε δάνειο χωρίς να το ξέρεις και δεν το πλήρωνε επίσης χωρίς να το ξέρεις. Το ότι διαχειρίζεται τα οικονομικά δεν σημαίνει ότι μπορεί να κάνει τέτοιες κινήσεις εν αγνοία σου...)

- Εξαφανίζεται... Και καλά να κρατάει μούτρα σε εσένα, τα παιδιά όμως??? Επίσης ξέρει ότι έχεις πρόβλημα υγείας, το ίδιο και οι γονείς σου και παρόλαυτά χάνεται από προσώπου γης.

Πρέπει να μιλήσετε ανοικτά. Να κάνετε μια συζήτηση και να αποφασίσετε τι θέλετε να κάνετε, αφού πρώτα βρείτε τη ρίζα του προβλήματος. Σκέψου και εσύ τι πραγματικά θέλεις και τι περιμένεις από εκείνον.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλους τους τομείς.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

:-(

εγω τώρα να μιλήσω για σχέσεις ...χλομό το κόβω !

αλλα μπορώ να πω σε μια φιλη ....:

λύση δεν σου έχω εγω αλλα μπορείς να δεις τον εαυτό σου μέσα στο πρόβλημα και την λύση να την βρεις σκεπτόμενη το εξής : πως θα ήθελες η κόρη σου να αντιμετωπίσει την κατασταση αν είχε αυτο το πρόβλημα

δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις ...

τα λέω και μπερδεμένα αλλά.... στεναχωρήθηκα !

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάννα μου και εγώ διάβασα μόνο τις 3 πρώτες σελίδες και την τελευταία για να μπορέσω να πάρω την κεντρική ιδέα του θέματος σου.

Όντως πρέπει να περνάς πολύ δύσκολα γιατί σου πέσανε όλα μαζεμένα και το καταλαβαίνω.

Μπορώ να σου πω "ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ" έως ένα ορισμένο σημείο, γιατί και εγώ πέρασα πολύ δύσκολα μετά την γέννηση της κορούλας, σε πολλούς τομείς, που περιλάμβανε σωματικά, ψυχολογικά και οικονομικά προβλήματα.

Καμία από εμάς όμως, δεν μπορεί να καταλάβει απόλυτα τον πόνο σου γιατί δεν το περνάμε οι ίδιες.

Δεν ξέρω αν έχεις οικονομική δυνατότητα (υποθέτω δεν σου είναι εύκολο), αλλά νομίζω ότι ο μόνος τρόπος να αντιμετωπίσεις αυτή την κατάσταση είναι να πας σε έναν ψυχολόγο... Θα σου γλυκάνει την ψυχή και θα μπορέσεις να δεις τα πράγματα πιο αντικειμενικά.

Ξέρουμε όλοι ότι η υγεία είναι ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!! Γι' αυτό και πιστεύω ότι το πιο σημαντικό είναι να είσαι εσύ γερή και δυνατή για να έχουν τα κοριτσάκια σου μία δυνατή μαμά.

Πιστεύω πως το θέμα με τον άντρα σου αυτή τη στιγμή είναι δευτερευούσης σημασίας. Αντιλαμβάνομαι πως πληγώνεσαι και αν δεν είσαι καλά συναισθηματικά δεν μπορείς να είσαι σε κανέναν άλλον τομέα, αλλά φαντάσου ότι και ο άντρας σου από την πλευρά του έχει πιεστεί πάρα πολύ.

Δεν θέλω να τον δικαιολογώ γιατί είναι απαράδεκτο να μην στηρίζει την γυναίκα του σε μία τόσο δύσκολη στιγμή, όμως πρέπει να μπαίνουμε και στην θέση του άλλου.

Δυστυχώς μερικοί άνθρωποι είναι από την "πάστα" τους αδύναμοι, αλλά δεν σημαίνει πως δεν μας αγαπούν. Απλά δεν μπορούν να διαχειριστούν τις αναποδιές.

Το καλύτερο θα ήταν να μπορούσατε και οι δύο σας να πάτε σε κάποιον ειδικό (έχω αν θες τηλέφωνα). Πιστεύω πως όλα αυτά που κάνει (το facebook, που εξαφανίζεται) είναι διέξοδοι για να φύγει από το πρόβλημα. Θέλει να ξεχνιέται. Είναι λογικό από μία άποψη.

Γιατί δεν πάτε κάπου 1 Σαββατοκύριακο μαζί? Μην συζητήσετε ΤΙΠΟΤΑ από αρρώστιες, οικονομικά προβλήματα, αποβολές κτλ… Εστιάστε μόνο σε εσάς τους 2. Πως ήσασταν όταν γνωριστήκατε και τι είναι αυτό που θέλει από εσένα για να ξαναγίνετε έτσι. Κοινώς, τι είναι αυτό που τον χαλάει? Αντίστοιχα θα του πεις και εσύ τα δικά σου, αλλά πάντα σε ήρεμο ύφος χωρίς να τσακώνεσαι!!!

Νομίζω πως περνάτε απλά μία δύσκολη φάση, που σε λίγο καιρό θα είναι ένα κακό όνειρο.

Να προσέχεις τον εαυτό σου και τα παιδάκια σου και όλα θα πάνε καλά.

THINK PINK!!!

I LOVE LOVE LOVE MY LOVEs!!!

kk3v338aind9kxn9.png

 

kk3v94dfbst5o12x.png

Link to comment
Share on other sites

Elkarak,σ'ευχαριστω κουκλα μου,το ειδα το πμ οταν μπηκα μεσα πριν μερες,αλλα τι να σου πρωτοπω...τα ειπα μαζεμενα εδω....

Ελπιζω οι αντρες σου να ειναι καλα,χαρα μου.

 

Lucy,καπου το διευκρινισα το θεμα με το δανειο,η οχι?Τα'χω παιξει,δεν το συζητω.Δεν υπηρχε θεμα εκει,ο αδερφος του το ειχε παρει,γι'αυτο και δεν το αναφερω πια.Το οικονομικο το ανεφερα στην αρχη για να καταλαβετε πως ξεκινησε ο καυγας.

Σ'ευχαριστω για τις συμβουλες,χαρα μου και συγγνωμη που σας μπερδευω.

 

Αρια μου,γιατι να μην μιλας εσυ για σχεσεις,τι ειναι αυτα που λες??

Ισα,ισα,αυτο που μου γραφεις εχεις μια λογικη.

Το θεμα ειναι πως δεν γνωριζω ποιο ειναι το προβλημα αυτου του ανθρωπου ακριβως για να πω τι ακριβως θα ηθελα να κανει.

Γι'αυτο και εγραψα εδω και δεν απορριπτω καμια αποψη.

Δεν εχω ιδεα τι τρεχει,ουτε ειμαι αντικειμενικη να σκεφτω.

Εμενα το μυαλο μου πηγαινει στην χειροτερη εκδοχη (οτι εχω γινει σαν τον Ρουντολφ που σερνει το ελκηθρο του Αι Βασιλη :-().

Σε αυτη την περιπτβση θα ηθελα η κορη μου να τον δειρει,μετα να τον ευνουχησει και μετα να τον χωρισει!Με αυτη την σειρα!

Αν δεν ειναι ετσι ομως?

 

Σοφια με το υπεροχο ονομα (της κορης μου) καταλαβαινω αυτα που μου λες και να σου πω αυτη θα ηταν η εκδοχη η οποια θα ηθελα-θα με συμφερε να ισχυει.Καταλαβαινω εναν ανθρωπο να μην εχει ψυχικη δυναμη να αντιμετωπισει τα παντα.

Αυτο βεβαια σημαινει πως σε ολα θα ειμαι μονη μου.Σε καθε λυπη και δυσκολια θα πρεπει να σκεφτομαι μην πιεσω τον αντρα μου και παρει τα βουνα.

Και αντε και λεω οκ,δεν βαριεσαι,οταν κανει εκεινος λαθη,παλι το ιδιο πρεπει να κανω?

Κοινως να την περναει εκεινος ζαχαρη κι'εγω να πεθανω σε καμια 5ετια απο εγκεφαλικο,να μεινει χηρος στα 35 για να παντρευτει κανενα πιπινι :evil::evil::evil:.

 

Μια χαρα.

 

Σοφια μου,σε αυτη την περιπτωση θα χρειαστω τα τηλεφωνα που εχεις.

Στην περιπτωση απιστιας ελπιζω στις φυλακες Αγ.Στεφανου να εχω τετοιες πολυτελειες :?:???:.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα τη διευκρίνηση που λες για το δάνειο γιατί δεν διάβασα όλες τις σελίδες... Οπότε, οκ το ξεχνάμε αυτό.

Όπως και να'χει αυτό που έχει σημασία είναι να είστε μαζί και στα εύκολα και στα δύσκολα. Δεν είστε αντίπαλοι. Πρέπει να είστε μαζί και να αντιμετωπίσετε ενωμένοι τις όποιες δυσκολίες της ζωής. Το να εξαφανίζεται (με πρόσχημα τη δουλειά ή και χωρίς πρόσχημα) ενώ έχετε 2 παιδιά και ενώ υπάρχουν τόσα μέτωπα που έχετε να αντιμετωπίσετε είναι απαράδεκτο. Προσπάθησε να του το εξηγήσεις αυτό. Δεν είναι δίκαιο να επωμίζεσαι τα πάντα και να έχεις και το μόνιμο άγχος μην αγχωθεί και τα βάλει μαζί σου ή εξαφανισθεί.

Τώρα αν τρέχει κάτι άλλο και είναι "αλλού" δεν μπορώ να το ξέρω. Ακόμα και έτσι να είναι, πρέπει να το ξέρεις για να δεις τι θα κάνεις. Πρέπει λοιπόν να συζητήσεις μαζί του ανοικτά, να πεις τι σε ενοχλεί, τι φοβάσαι, τι θέλεις και από εκεί και πέρα κρίνεις ανάλογα την αντίδρασή του και ανάλογα τι έχει να πει. Επίσης πες του ότι αυτή η απουσία του σε γεμίζει φοβίες και ανασφάλεια. Εγώ αυτό θα έκανα. Θα μίλαγα ανοικτά χωρίς να φοβάμαι ποια απάντηση θα λάβω.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο.Lusy μου,ακριβως οπως τα λες ειναι.

Αυτα σκεφτομαι κι'εγω.

 

Ελπιζω να εχω συντομα απαντησεις.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Christiana μου, είχα αρχίσει να γράφω κάποια πράγματα, αλλά τα έσβησα, να μη σε στενοχωρήσω. Δεδομένης της κρίσιμης εξέτασης χθες: Υπέρτατη γαϊδουριά από μέρους του.:evil:

 

Μόνο αυτό σου λέω, τίποτα άλλο, για να του δείξεις και εσύ την αντίστοιχη υπέρμετρη γαϊδουριά με τη σειρά σου. Για λόγους καθαρά παιδαγωγικούς.

 

Και ας τον, να δεις πού θα το πάει.

 

Καθαρά πάντως προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι η συμπεριφορά του δεν δείχνει άτομο που έχει πάρει συνειδητές αποφάσεις για τη ζωή του (να χωρίσει, έχει βρει άλλη, κλπ) αλλά ότι απλά σε παιδεύει σε ένα παιχνίδι κυριαρχίας, για να σε "τιμωρήσει" που τόλμησες να τον αμφισβητήσεις. Σειρά σου λοιπόν, να αρχίσεις να κάνεις και εσύ λάθη, για να δει πόσο εύκολο είναι να είναι κάποιος ανοιχτόμυαλος και συγχωρητικός.:roll:

 

Κάνε μια ωραία εξόρμηση τύπου shopping therapy και χρέωσέ τα όλα στον οικογενειακό σας λογαριασμό. Κομμωτήριο, μανικιούρ, πεντικιούρ και ό,τι άλλο επιθυμούσες στα τρελά σου όνειρα και δεν έκανες για λόγους οικονομίας.:twisted:

 

Και ας τον να σε ψάχνει αυτός για εξηγήσεις!

 

Κορίτσια, πείτε και άλλες ιδέες για γαϊδουριές, γιατί εγώ είμαι καλό κορίτσι και δεν έχω μεγάλη γκάμα.:mrgreen:

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...