Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

κ εγω για τον παιδιατρο 130 ηξερα αλλα οταν φευγαμε κ ηρθε για την τελευταια ενημερωση τον ρωτησα κ μου ειπε για το πακετο 2 ημερων ειναι 100 κ εννοειτε χωρις αποδειξη!!!το μπανιο σε μασ ηταν μια χαρα!για να ειμαι πιο συγκεκριμενη εννοω οτι με τα χρηματα που εδωσα εμεινα πολυ ευχαριστημενη!value for money ;):lol::lol:

2009-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Κάπως έτσι μου τα είχε περιγράψει και ο γιατρός μου αλλά άλλο να στα λέει μια μανούλα!!

Πολύ χαίρομαι!

Κάτι τελευταίο.Το μωράκι στο φέρνουν για να το θυλάζεις συχνά?Με ενδιαφέρει αποκλειστικός θυλασμός.Οι τιμές που αναφέρεις είναι με ΦΠΑ?

Σε ευχαριστώ και πάλι!!

 

στο φερνουν καθε 3 ωρες περιπου!ναι με το φπα!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

για φτ σε βαζουν μονο σε 2κλινο η 1κλινο.για καισαρικη σε βαζουν σε 3κλινο.λοιπον για φτ ειναι 750 η κλινικη 150 ο αναισθησιολογος και 100 ο παιδιατρος για το πακετο των 2 ημερων!συνολο 1000!!!τα νοσοκομεια πιο ακριβα εγιναν:rolleyes:.αφου βγεις ερχεται υποχρεωτικα η μαια στο σπιτι να σου δειξει μερικα πραγματα με θυλασμο μπανιο να μετρησει το μωρο για ικτερο κ να του παρει αιματακι για τα μεταβολικα η οποια ειναι 40ευρω την ημερα.εμενα ηρθε η νοπη και ηταν ολα τα λεφτα!!!εμεινα παρα πολυ ευχαριστιμενη και απο τα δωματια και ειδικα απο τις μαιες!να φανταστεις οτι τον πρωτο τον γεννησα στην γενικη με τα διπλα και χρηματα και δεν ειχα καθολου καθοδηγηση που ημουν και πρωτοτοκη!μονο που ειναι δυσκολο με το παρκινγκ αλλα χαρη στην οικονομικη κριση ο κοσμος δεν κατεβαινει στην αγορα κ ο αντρας μου εβρισκε αμεσως!οριστε κ ενα καλο :lol: σερβιετες να παρεις γιατι σου τις ζηταν για να μην σε χρεωσουν και γενικως ειμαι καραυπερ ουτε δικια μου να ταν:D:D:D οτι αλλο θες στην διαθεση σου...με το καλο!!!

 

 

μπορεις με καισαρικη να μεινεις μονο 2 βραδια μεσα???????? εγω νομιζα πως ηταν υποχρεωτικα 3 ή 4...

οσο για τον θηλασμο εχω ακουσει οτι αν ζητησεις αποκλειστικο σου φερνουν συχνα το μωρο, αλλα στο φερνουν ταισμενο :confused:

δεν ξερω αν ειναι εφικτο αν δεν εχεις μονοκλινο...

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεις με καισαρικη να μεινεις μονο 2 βραδια μεσα???????? εγω νομιζα πως ηταν υποχρεωτικα 3 ή 4...

οσο για τον θηλασμο εχω ακουσει οτι αν ζητησεις αποκλειστικο σου φερνουν συχνα το μωρο, αλλα στο φερνουν ταισμενο :confused:

δεν ξερω αν ειναι εφικτο αν δεν εχεις μονοκλινο...

 

απ οτι ειδα στο φυλλαδιο για καισαρικη ειναι οντως μονο 3 η 4 μερες.στις 3 μερες ειναι 1250 κ η 870 αν εχεις ικα!αν θελεις κατι αλλο ρωτα με γιατι εχω το φυλλαδιο με τις τιμες!η διπλανη μου που το ειχε ζητησει της το εφερναν ταισμενο αταιστο τι να σου πω δεν γνωριζω!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απ οτι ειδα στο φυλλαδιο για καισαρικη ειναι οντως μονο 3 η 4 μερες.στις 3 μερες ειναι 1250 κ η 870 αν εχεις ικα!αν θελεις κατι αλλο ρωτα με γιατι εχω το φυλλαδιο με τις τιμες!η διπλανη μου που το ειχε ζητησει της το εφερναν ταισμενο αταιστο τι να σου πω δεν γνωριζω!

 

 

bea γιατι αυτη η διαφορα αν εχεις ικα ή οχι??? δεν το εχω καταλαβει... ουτως η αλλως δεν θα παρω το στανταρ επιδομα τοκετου απο το ικα???

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω δεν εχω ιδεα!!στο φυλλαδιο γραφει καισαρικη με ιδιωτη και καισαρικη με ικα:confused: μαλιστα οταν ειχα παει να ρωτησω στο ικα τι δικαιουμε μου ειχε πει η κυρια που με εξυπηρετησε 'σε περιπτωση που μπεις για καισαρικη μην τυχον κ υπογραψεις οτι μπαινεις ως ιδιωτης!!!'μου το ειχε τονισει!υποθετω οτι το υπολοιπο το καλυπτει το ικα.με καισαρικη θα πας?

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

αρχες μαιου γενναω... κοιτα αν αλλαξουν οι τιμες με την νεα χρονια, με βλεπω να κανω την καισαρικη στο σπιτι... λες να βρω γυναικολογο κ αναισθησιολογο να δεχτουν?? :)

αν και οι τιμες που μου λες ειναι πιο οικονομικες απο τα δημοσια νοσοκομεια πλεον... τι να πω, ευχομαι να μεινουν..

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αστα να πανε!!!επισης να σου πω οτι βγαλαν κατι καινουργιες εξετασεις ορασης ακοης κ 3 μεταβολικων ακομα που δεν ειναι υποχρεωτικες!αν τις κανεις εισαι +180 ευρω το θεμα ειναι οτι τα αποτελεσματα ειναι πολυ γενικα του στυλ το μωρο σαςδεν εχει τπτ τωρα αλλα σας συμβουλευομε σε ενα χρονο να ξανακανετε εξετασεισ κ μπουρου μπουρου μ@@@@@ες!!!εγω τις εκανα γιατι σ αυτην την εγκυμοσυνη ειχα μονηρη ομφαλικη αρτηρια κ με ειχε πιασει μια ψυχωση με την υγεια του μωρου ενω με ειχε κραξει κ η γυναικολογος μου!γι αυτο σε συμβουλευω να μην φας προλογο παιρναν 10 φορες κ σε ρωταν αν θες να τις κανεις!

2009-2011

Link to comment
Share on other sites

ααα μπραβο bea να μας λες για να ξερουμε τι να προσεχουμε.. οχι τιποτα αλλο αλλα απο την κουραση και την ζαβλακωμαρα μπορει να μην καταλαβεις καν τι λενε κι εσυ να τα δεχτεις ολα ακομη κι αν δεν θες!

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 Αυγούστου γέννησα, με πρόκληση φτ για 48 ώρες που έμεινα μέσα σε 2κλινο πλήρωσα στην κλινική 630 ευρώ, 150 στον αναισθησιολόγο με απόδειξη και 100 πάει ο παιδίατρος.

 

Μετά ερχότανε η μαια στο σπίτι, Νόπη νομίζω την λέγανε...καλή ήτανε αν και εγώ σαν δεύτερο δεν είχα απορίες όπως επίσης ούτε ράμματα και άλλες ιστορίες.... ερχόταν σε μένα και ξεκουραζότανε χαχαχα μετρούσε τον ίκτερο, την ζύγιζε κλπ.

 

Γενικά έμεινα ευχαριστημένη (καθαριότητα-φαγητό-αντιμετώπιση), ζήτησα αποκλειστικό θηλασμό και την ζητούσα να μου την φέρουν και τα βράδια (2 φορές την έφερναν)

 

την πρώτη μου την είχα γεννήσει στην Γεννική το 2008 και σε 3κλινο φτ με πρόκληση πάλι όλο το υποχρεωτικό πακέτο μου είχε βγει διπλάσιο!!!!!!!!!!!!

 

Μου έκανε εντύπωση που κατά την διάρκεια της γέννας κρατούσαν μέσα στο δωμάτιο τα "πρακτικά" κάθε τόσο σημείωναν τα πάντα από την ώρα που μπήκα μέχρι που γέννησα, από τα πιο απλά.....ακόμα και αν είμουν ξυρισμένη όταν μπήκα μέχρι πόσες δόσεις από το κάθε φάρμακο και τι ώρα και έτσι όποια μαία ερχόταν είχε την εικόνα (μέχρι να γεννήσω πέτυχα και τις 3 βάρδιες!!!)

 

Αναλώσιμα γενικά είχα μαζί μου, όταν γεννάς και σε καθαρίζουν οι μαίες σε ρωτάνε αν έχεις σερβιέτες να σου βάλουν τις δικές σου....

 

Στο δωμάτιο έχουν ατομικά θυμάμαι ένα θερμόμετρο και ένα απολυμαντικό για τα χέρια....

 

Σε καμιά από τις δύο δεν έκανα αυτές τις επιπλέον εξετάσεις που σε ρωτάνε....

 

ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε....

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,ειμαι καινουρια στην παρεα και προσεχως μανουλα τρελαμενη!μολις πηρα τηλ στην βιοκλινικη για να ρωτησω για τιμες και μου ειπαν οτι για 4 ημερες που συνιστουν στις πρωτοτοκες σε δικλινο ειναι 900 ευρω +300 με 350 τα αναλωσιμα +150 αναισθησιολογος +130 ο παιδιατρος=1500 περιπου χωρις την αμοιβη του γιατρου εννοειται!το μονοκλινο ειναι στα 1650 συν αναλωσιμα και παιδιατρο και αναισθησιολογο.αυτα στο πακετο των 4 ημερων.για το πακετο των 2 ημερων δεν ρωτησα γιατι δεν με ενδιεφερε.οσον αφορα τα πραγματα που πρεπει να εχεις μαζι σου μου ειπαν οτι για το μωρο χρειαζονται μονο τα ρουχα εξοδου του και για την μανουλα ολα πρεπει να τα προμηθευτουμε μονες μασ γιατι δεν σου δινουν τιποτα και αν παρεις απο την κλινικη κατι οπως σερβιετες λοχειας η κατι αλλο σου χρεωνονται επιπλεον.βεβαια θα περασω και απο την κλινικη για να δω τους χωρους και απο κοντα και να διυκρινισω καποια πραγματα και θα σας ενημερωσω

 

εχω πιθανη ημερομηνια τοκετου στις 2 φεβρουαριου και η αληθεια ειναι οτι με εχει πιασει ενας μικρος πανικος οσον αφορα το θεμα της κλινικης γιατι για ολεσ τισ κλινικες ακουω και θετικα και αρνητικα και δεν ξερω που ειναι καλυτερα τελικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,ειμαι καινουρια στην παρεα και προσεχως μανουλα τρελαμενη!μολις πηρα τηλ στην βιοκλινικη για να ρωτησω για τιμες και μου ειπαν οτι για 4 ημερες που συνιστουν στις πρωτοτοκες σε δικλινο ειναι 900 ευρω +300 με 350 τα αναλωσιμα +150 αναισθησιολογος +130 ο παιδιατρος=1500 περιπου χωρις την αμοιβη του γιατρου εννοειται!το μονοκλινο ειναι στα 1650 συν αναλωσιμα και παιδιατρο και αναισθησιολογο.αυτα στο πακετο των 4 ημερων.για το πακετο των 2 ημερων δεν ρωτησα γιατι δεν με ενδιεφερε.οσον αφορα τα πραγματα που πρεπει να εχεις μαζι σου μου ειπαν οτι για το μωρο χρειαζονται μονο τα ρουχα εξοδου του και για την μανουλα ολα πρεπει να τα προμηθευτουμε μονες μασ γιατι δεν σου δινουν τιποτα και αν παρεις απο την κλινικη κατι οπως σερβιετες λοχειας η κατι αλλο σου χρεωνονται επιπλεον.βεβαια θα περασω και απο την κλινικη για να δω τους χωρους και απο κοντα και να διυκρινισω καποια πραγματα και θα σας ενημερωσω

 

εχω πιθανη ημερομηνια τοκετου στις 2 φεβρουαριου και η αληθεια ειναι οτι με εχει πιασει ενας μικρος πανικος οσον αφορα το θεμα της κλινικης γιατι για ολεσ τισ κλινικες ακουω και θετικα και αρνητικα και δεν ξερω που ειναι καλυτερα τελικα!!!!

 

 

 

ξεχασα να σας πω πως η γιατρος μου μου ειπε οτι απο 1-1-2012 επειδη θα γινει συγχωνευση των ταμειων οι τιμεσ στις κλινικες θα πεσουν κατα πολυ.ετσι υπολογιζουν μου ειπε απλα πηρα τηλ να μαθω τις τιμες που ισχυουν τωρα για να κανω τις συγκρισεις με τις νεες τιμες και να εντοπισω αν οντως θα πεσουν οι τιμες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεννησα 20/05/2010 στη βιοκλινικη και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη με ΟΛΑ . Οι κοπελες πολυ καλες και προθυμες . Είναι η πιο οικονομικη κλινική και παρολα αυτα δεν χανει τιποτα απο τις αλλες . Εχω πητ 6/2/2012 και παλι εκει θα γεννησω ! Παντου υπαρχουν θετικα και αρνητικα (κατι θα βρουμε εμεις οι γυναικες :P ) αρκει να μην ειμαστε πολυ απαιτητικες , μην σε πιανει καθολου πανικος , ολα καλα θα ειναι οπου και να επιλεξεις .

1019079kc28jf2qog.gif
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι όιτ παντού υπάρχουν θετικά και αρνητικά, βάλτε κάτω όλες τις πληροφορίες που έχετε πάρει και βάλτε τες σε προταιρεότητα σύμφωνα με την βαρύτητα που δίνετε εσείς προσωπικά στο κάθε τι..... και σίγουρα θα καταλήξετε....

 

για άλλη πιο σημαντικό είναι το οικονομικό, σε άλλη η καθαριότητα, σε άλλη οι μαίες, σε άλλη......... λογικό είναι.

 

λίγες μέρες είναι θα περάσουν κατεβάστε τον πήχη σε αυτά που είναι λιγότερο σημαντικά για εσάς και μην σκοτίζεστε περισσότερο!

 

Με το καλό όλες!

13e2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα 20/05/2010 στη βιοκλινικη και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη με ΟΛΑ . Οι κοπελες πολυ καλες και προθυμες . Είναι η πιο οικονομικη κλινική και παρολα αυτα δεν χανει τιποτα απο τις αλλες . Εχω πητ 6/2/2012 και παλι εκει θα γεννησω ! Παντου υπαρχουν θετικα και αρνητικα (κατι θα βρουμε εμεις οι γυναικες :P ) αρκει να μην ειμαστε πολυ απαιτητικες , μην σε πιανει καθολου πανικος , ολα καλα θα ειναι οπου και να επιλεξεις .

 

 

Θα συμφωνησω.Εμεινα πολυ ευχαριστημενη και ειναι οντως πολυ οικονομικη.Εμεινα με καισαρικη σε μονοκλινο με το τριημερο προγραμμα με λιγοτερα χρηματα απο οτι μου ζητουσαν οι αλλες κλινικες για τρικλινο!!!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μηπως γνωριζει καποια αν η Βιοκλινικη ειναι συμβεβλημενη με το ικα? οποια εχει γεννησει ισως εκει ή οποια γνωριζει να μου απαντησει....

ευχαριστω εκ των προτερων.

mEJOp2.png?EXgmmHz9

 

iFIZp2.png?LvwxVqRG

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μηπως γνωριζει καποια αν η Βιοκλινικη ειναι συμβεβλημενη με το ικα? οποια εχει γεννησει ισως εκει ή οποια γνωριζει να μου απαντησει....

ευχαριστω εκ των προτερων.[/QU

 

ναι ειναι συμβεβλημενη, για τιμες και πληροφοριες μπες στο site

1019079kc28jf2qog.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μηπως γνωριζει καποια αν η Βιοκλινικη ειναι συμβεβλημενη με το ικα? οποια εχει γεννησει ισως εκει ή οποια γνωριζει να μου απαντησει....

ευχαριστω εκ των προτερων.[/QU

 

ναι ειναι συμβεβλημενη, για τιμες και πληροφοριες μπες στο site

 

Α!ωραια...εχω τις τιμες γιατι ειχε παει απο κει ο αντρας μου κ ρωτησε...αλλα δεν ρωτησε αν ειναι συμβεβλημενη... κ ξερω οτι ετσι οπως τα εχουν κανει τωρα σχετικα με το επιδομα τοκετου...μου ειπαν στο ικα οτι αμα γεννησεις σε δημοσιο δεν τ παιρνεις ενω αμα πας κλινικη κ ειναι συμβεβλημενη δεν πληρωνεις κατι αλλα τα πληρωνει το ικα απο το επιδομα σου απ ευθειας χωρις να αναμειξη του ασφαλισμενου στην ολη υποθεση. κ αν δεν ειναι συμβεβλημενη τα πληρωνεις εσυ κ μετα πας στο ικα με την αποδειξη της κλινικης κ στα επιστρεφουν(το επιδομα δηλαδη, οπως γινοταν κ πριν). Θα ρωτησω βεβαια κ στην κλινικη αν ειναι ετσι, αλλα μηπως εσυ ή καποια αλλη κοπελα γεννησε προσφατα με τα νεα δεδομενα κ ξερει να μου πει... ευχαριστω εκ των προτερων:)

mEJOp2.png?EXgmmHz9

 

iFIZp2.png?LvwxVqRG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Η συζυγος γέννησε πριν μιαμιση βδομάδα στο Γαληνό. Εντυπώσεις θετικές. Πολύ καλή συμπεριφορά από όλες τις κοπέλες/νοσηλεύτριες. Για Κ.Τ. με ΙΚΑ και 3μερες παραμονή χρεωθήκαμε με 1050 ευρώ. Συν 130 παιδιατρος και 200 ο αναισθησιολόγος.

 

Αρνητικά είναι το μικρό δωμάτιο και ο μικρός χώρος στο σαλόνι του 5ου ορόφου. Αλλά νομίζω αυτά έχουν λιγότερη σημασία...

 

Σε γενικές γραμμές για εμάς ήταν η καλύτερη value for money πρόταση

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικα επελεξα την βιοκλινικη κ θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου...δεν βρηκα κατι να με ενθουσιασει ως προς το θηλασμο δεν ειχα καμια βοηθεια το μωρο ηταν μονιμως μπουκομενο με το μπουκαλι(ξενο γαλα) με αποτελεσμα οτν μ τ εφερναν αυτο κοιμοταν κ δεν ρουφουσε τιποτα απο μενα, παρολο που ειχε μιλησει κ ο ιατρος μ στις μαιες κ στις νοσοκομες ν κανουμε απολειστικο θηλασμο αλλα τιποτα συνεχιστηκε το βιολι!!!κ φυσικα οι νοσοκομες ειχαν πολυ διαφορετικη συμπεριφορα οταν ερχοταν ο ιατρος μου... ο παιδιατρος ερχοταν τ πολυ για 2λεπτα ουτε ερωτηση δεν προλαβαινες να κανεις...την τελευταια μερα ηρθε να μας δωσει οδηγιες, οι οποιες ηταν πολυ γενικες κ διαρκειας 5λεπτων να τον ρωτας κατι...κ αυτος να απανταει πολυ βιαστηκα. Με αποτελεσμα να γυρισουμε σπιτι κ να ειμαστε στα χαμενα απο το θεμα του φαγητου κ περιποιησης του παιδιου. Τα θετικα ηταν οτι οι μαιες που ειχα στην γεννα ηταν καταπληκτικες ο ιατρος μου φυσικα αψογος, ειχα την ηρεμια μου κ ειχα τον αντρα μου συνεχεια διπλα μου που αυτα ηταν κ τα βασικα για μενα, κ επισης ειχα τ πακετο 2ημερων οποτε ηρθε μαια στ σπιτι μετα η οποια με βοηθησε απιστευτα. κ απο τ θεμα επισκεπτιριου κ ασφαλειας κ ησυχιας σκετο μπαχαλο. Παρολα τα αρνητικα το μονο που ειχα στ μυαλο μου ηταν την στιγμη που θ μου φερουν τ μωρακι μου κ ολα τα υπολοιπα δεν αξιζε να ασχολεισαι.Συγγνωμη για τ μεγαλο μνμ:roll:ελπιζω να μην κουρασα.

mEJOp2.png?EXgmmHz9

 

iFIZp2.png?LvwxVqRG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννάω 20 με 30 Ιουλίου - έχω ακόμη μέλλον-, αλλά η αναζήτηση της κλινικης έχει ήδη αρχίσει. Ο γιατρός μου μού έχει συστήσει το Γαληνό γιατί είναι απέναντι από το ιατρείο του και ξεγεννάει χρόνια εκεί. Δεν είμαι ιδιαίτερα ιδιότροπη και ξέρω ότι είναι 4 -5 μερούλες μόνο. Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει καμία τα νέα δεδομένα (2012 πια) που ισχύουν για τις τιμές στο Γαληνό. Άλλαξε κάτι; Έχω ταμείο Δημοσίου. Αν ξέρει κάποια κάτι, ας ενημερώσει.

:roll:
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννάω 20 με 30 Ιουλίου - έχω ακόμη μέλλον-, αλλά η αναζήτηση της κλινικης έχει ήδη αρχίσει. Ο γιατρός μου μού έχει συστήσει το Γαληνό γιατί είναι απέναντι από το ιατρείο του και ξεγεννάει χρόνια εκεί. Δεν είμαι ιδιαίτερα ιδιότροπη και ξέρω ότι είναι 4 -5 μερούλες μόνο. Όμως θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει καμία τα νέα δεδομένα (2012 πια) που ισχύουν για τις τιμές στο Γαληνό. Άλλαξε κάτι; Έχω ταμείο Δημοσίου. Αν ξέρει κάποια κάτι, ας ενημερώσει.

 

 

Γεια σου με το καλο.....Τον τομπουλιδη εχεις γιατρο???

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...