Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ-ΓΑΛΗΝΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

koritsia, to psaxnw toso kairo, na sas pw akrivws ti isxuei me tis times....

an exete ika kai mpeite san idiwths plhrwnete th klinikh k phgainete meta thn apodeiksh sto ika k pairnete pisw 900 eurw. safws kai sumferei parapanw ALLA... oi eidhseis aneferan oti me ta nea dedomena ta epidomata tou ika tha dinontai pleon meta to 2016!!!!giati den uparxoun tameiaka diathesima. s auth th periptwsh sumferei na mpeis me ton eopyy k na plhrwseis apo thn arxh ligotera k na mh perimeneis meta epidoma gia sigouria... egw pantws tha parw ena thl sto ika gia sigouria prin mpw mhpws k exei allaksei kati k to dinoun amesws meta to epidoma. auta...

twra exw apories...

tha mpw mallon me proklhsh gurw stis 15 iouliou prin kleisw to mhna mou k exw giatro to sortsh opws eipe mia allh kopela parapanw...

mporei na mou pei kapoia pou exei gennhsei ekei , tis wres pou perimeneis sto dwmatio meta th proklhsh k prin xekinhsei o toketos epitrepetai na einai mazi sou mono o antras sou pou tha einai k sto toketo h mporei na mpainovgainei k h mama mou??ti tha kanw toses wres monh?? episis, me poion prepei na sunnennohthw gia apokleistiko 8ulasmo k ti na zhthsw?tha eimai se diklino...

ta dwmatia pou pas meta einai sto 5o pou einai to paidiatriko k exoun k ta mwra h ston 6o?gt ston ekto phga de m arese...polu hsuxia k mono 5-6 dwmatia....na uparxei k kaneis na milaw re paidi mou....mporeis na dialekseis?k genika sto episkepthrio einai elastikoi??mono 2 wres prwi apogeuma??tis alles wres o kosmos pou mporei na perimenei???ayta k suggnwmh an sas kourasaa...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia, to psaxnw toso kairo, na sas pw akrivws ti isxuei me tis times....

an exete ika kai mpeite san idiwths plhrwnete th klinikh k phgainete meta thn apodeiksh sto ika k pairnete pisw 900 eurw. safws kai sumferei parapanw ALLA... oi eidhseis aneferan oti me ta nea dedomena ta epidomata tou ika tha dinontai pleon meta to 2016!!!!giati den uparxoun tameiaka diathesima. s auth th periptwsh sumferei na mpeis me ton eopyy k na plhrwseis apo thn arxh ligotera k na mh perimeneis meta epidoma gia sigouria... egw pantws tha parw ena thl sto ika gia sigouria prin mpw mhpws k exei allaksei kati k to dinoun amesws meta to epidoma. auta...

twra exw apories...

tha mpw mallon me proklhsh gurw stis 15 iouliou prin kleisw to mhna mou k exw giatro to sortsh opws eipe mia allh kopela parapanw...

mporei na mou pei kapoia pou exei gennhsei ekei , tis wres pou perimeneis sto dwmatio meta th proklhsh k prin xekinhsei o toketos epitrepetai na einai mazi sou mono o antras sou pou tha einai k sto toketo h mporei na mpainovgainei k h mama mou??ti tha kanw toses wres monh?? episis, me poion prepei na sunnennohthw gia apokleistiko 8ulasmo k ti na zhthsw?tha eimai se diklino...

ta dwmatia pou pas meta einai sto 5o pou einai to paidiatriko k exoun k ta mwra h ston 6o?gt ston ekto phga de m arese...polu hsuxia k mono 5-6 dwmatia....na uparxei k kaneis na milaw re paidi mou....mporeis na dialekseis?k genika sto episkepthrio einai elastikoi??mono 2 wres prwi apogeuma??tis alles wres o kosmos pou mporei na perimenei???ayta k suggnwmh an sas kourasaa...

Απο τη στιγμή που θα πας μεχρι να γεννησεις θα εισαι σε αιθουσα τοκετου.

Μολις γεννησεις με το καλο θα σε πανε στο δωματιο. Το πιθανοτερο ειναι να εισαι στο 5ο οροφο. Στον 6ο ειναι οι αιθουσες τοκετου.

Οσο θα εισαι στην αιθουσα τοκετου μπορει να σε επισκευτει η μανα σου η ο αντρας σου , αλλα ενας ενας.Δεν επιτρεπεται να ειναι και οι δυο μαζι μεσα.

Ο κοσμος που θα ερχεται να σε επισκευτει, μπορει να περιμενει στο ισογειο μεχρι την ωρα του επισκεπτηριου.Εσυ θα επιτρεπεται να κατεβαινεις ισογειο αλλα οχι εκτος κλινικης

Προσοχη μονο στα παιδια.Δεν επιτρεπεται η παραμονη τους παρα μονο στο ισογειο. Οποτε αν εχεις επισκεπτη με παιδι ενημερωσε τον οτι πιθανον δε θα μπορεσει να σε δει.

Link to comment
Share on other sites

euxaristw polu gia thn enhmerwsh...apla anhsuxw giati o giatros mou eipe oti tha mpw to prwi k oi ponoi tha me piasoun gurw st apogeuma k anarwtiemai ti tha kanw k pou tha eimai toses wres....de tha pernaei h wra...tha mporw na shkwnomai k na perpataw h tha exw oro???giati tha mpw gia texnhtous ponous...exei tpt na apasxolh8eis stis ai8ouses toketou???

Link to comment
Share on other sites

euxaristw polu gia thn enhmerwsh...apla anhsuxw giati o giatros mou eipe oti tha mpw to prwi k oi ponoi tha me piasoun gurw st apogeuma k anarwtiemai ti tha kanw k pou tha eimai toses wres....de tha pernaei h wra...tha mporw na shkwnomai k na perpataw h tha exw oro???giati tha mpw gia texnhtous ponous...exei tpt na apasxolh8eis stis ai8ouses toketou???

 

όταν ήμουν εγώ πάντως το 2009 δεν είχε ουτε τηλεόραση στην αιθ. τοκετών. οχι οτι την ήθελα γιατί μου κάναν πρόκληση στις 8 στις 9 με πιάσαν οι πόνοι και γέννησα 5 παρά γιατί δεν ήθελα να πάρω επισκληρίδιο. πάντως εγω είχα πέσει στην ανακαίνιση και ήμασταν στον ίδιο όροφο (οι αίθουσες τοκετού) με τα δωμάτια. επίσης δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ως προς αυτό αλλα τα παιδιά των επισκεπτών έμπαιναν κανονικότατα μέσα κάτι που με είχε εκνευρίσει πολύ.έχω ξαναναφέρει οτι εμάς μας είχαν κλέψει μέσα απο το δωμάτιο οταν γεννούσα κινητό και μηχανή. η φύλαξη για μένα είναι το αδύνατο σημείο τους. κατα τα άλλα εκεί θα ξαναγεννήσω τώρα αλλα αυτή τη φορά δεν αφήνω τίποτε άλλο στο δωμάτιο εκτός απο μπυζάμες και εσώρουχα :wink:

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πλέον σιγουρα δεν επιτρέπονται τα παιδάκια.

Ήρθε η βαφτισιμια μου και δεν την άφησαν να παράμεινει στον 6ο.

Όσον αναφορά τη πρόκληση και τη παραμονή στις αίθουσες τοκετού τίποτα μην έχεις σίγουρο. Μπορεί να γεννήσεις γρήγορα..ανάλογα με τη διαστολή σου.Θα σε βάζουν να περπάτας κιόλας, βοηθάει. Θα περάσουν γρήγορα οι ώρες , μην αγχώνεσαι.

Καλή λευτεριά..με έναν πόνο..άντε το πολύ με δύο :P:p:p

Επισκλειρίδιο θα κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

όταν ήμουν εγώ πάντως το 2009 δεν είχε ουτε τηλεόραση στην αιθ. τοκετών. οχι οτι την ήθελα γιατί μου κάναν πρόκληση στις 8 στις 9 με πιάσαν οι πόνοι και γέννησα 5 παρά γιατί δεν ήθελα να πάρω επισκληρίδιο. πάντως εγω είχα πέσει στην ανακαίνιση και ήμασταν στον ίδιο όροφο (οι αίθουσες τοκετού) με τα δωμάτια. επίσης δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ως προς αυτό αλλα τα παιδιά των επισκεπτών έμπαιναν κανονικότατα μέσα κάτι που με είχε εκνευρίσει πολύ.έχω ξαναναφέρει οτι εμάς μας είχαν κλέψει μέσα απο το δωμάτιο οταν γεννούσα κινητό και μηχανή. η φύλαξη για μένα είναι το αδύνατο σημείο τους. κατα τα άλλα εκεί θα ξαναγεννήσω τώρα αλλα αυτή τη φορά δεν αφήνω τίποτε άλλο στο δωμάτιο εκτός απο μπυζάμες και εσώρουχα :wink:

 

οι αίθουσες τοκετού καλοκαίρι του 2009 που γέννησα είχαν τηλεόραση, ίσως πέτυχες φάση ανακαίνισης. η πολιτική επισκεπτηρίου συμφωνώ πως δεν ήταν πολύ αυστηρή, έχω μιλήσει σε παλιά μου ποστ γι αυτό.

Think Different
Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά ελπίζω εννοούν οτι δεν επιτρέπονται σε δωμάτια με πολλά κρεββάτια. Αν ξαναγεννήσω κ είμαι πάλι σε μονόκλινο δε θα αφήσουν να μπει ο γιος μου να δει το αδερφάκι του; There will be blood... :wink:

Think Different
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρετε!

 

Υπάρχει κάποια μαμά που να γέννησε πρόσφατα στη συγκεκριμένη κλινική να μας πει τί γίνεται τελικά με τις χρεώσεις με ΕΟΠΥΥ και χωρίς;

 

Ευχαριστώ!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

 

Υπάρχει κάποια μαμά που να γέννησε πρόσφατα στη συγκεκριμένη κλινική να μας πει τί γίνεται τελικά με τις χρεώσεις με ΕΟΠΥΥ και χωρίς;

 

Ευχαριστώ!

Γεννησα τον Απρίλιο.Με πακετο μιας ημερας πλήρωσα 300 ευρω μεσω ΕΟΠΥΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα γεννήσω εκεί μέσα στον μήνα, και από ότι έχω καταλάβει δεν μπορείς να μπεις χωρις εοπυυ απο την στιγμή που έχεις ασφάλεια.Λίγο κουφό ακούγεται αλλα μπορείς να πάρεις ένα τηλ να ρωτήσεις.Αλλα να σου πω δεν νομίζω ότι συμφέρει να μπεις σαν ιδιώτης, πρώτον γιατι το ΙΚΑ απο τον Μαϊο έχει να πληρώσει το βοήθημα τοκετού, υποτίθεται ότι δίνετε απευθείας στην κλινική ή στο νοσοκομείο που θα γεννήσεις και δευτερον καλύτερα με ασφάλεια σε περίπτωση που χτύπα ξύλο χρειαστείτε κάτι παραπάνω είτε εσύ είτε το μωρό να σας καλύψει ένας μέρος η ασφάλεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα τον Απρίλιο.Με πακετο μιας ημερας πλήρωσα 300 ευρω μεσω ΕΟΠΥΥ

 

Ουσιαστικά δλδ δεν έδωσες τπτ στην κλινική, έτσι δεν είναι; Μόνο τον παιδίατρο (και αναισθησιολόγο αν χρειάστηκες) πλήρωσες;

 

MelaG, καλύπτει λες και έξτρα εξετάσεις ο ΕΟΠΥΥ σε περίπτωση που χρειαστούν; Έχουμε ένα ιατρικό θέμα και ίσως χρειαστούν κάποιες έξτρα εξετάσεις... Με το καλό το μωράκι σου!

 

Πρέπει να πάρω να ρωτήσω από Δευτέρα να μου πουν και τις τιμές ακριβώς...

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

700 ευρω ειναι φυσιολογικος τοκετος +120 αναισθησιολογος +120 παιδιατρος σε 3κλινο για 3 μερες μεσω εοππυ και 1000 ευρω καισαρικη +αναισθησιολογος + παιδιατρος παλι σε 3κλινο για 4 μερες μεσω εοππυ.

 

Σε συμφερει καλυτερα να πας μεσω εοππυ γιατι το επιδομα τοκετου μπορει να το παρεις και μετα απο ενα χρονο!!!μπορει και ποτε!!!

 

Με ενα πονο ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά δλδ δεν έδωσες τπτ στην κλινική, έτσι δεν είναι; Μόνο τον παιδίατρο (και αναισθησιολόγο αν χρειάστηκες) πλήρωσες;

 

MelaG, καλύπτει λες και έξτρα εξετάσεις ο ΕΟΠΥΥ σε περίπτωση που χρειαστούν; Έχουμε ένα ιατρικό θέμα και ίσως χρειαστούν κάποιες έξτρα εξετάσεις... Με το καλό το μωράκι σου!

 

Πρέπει να πάρω να ρωτήσω από Δευτέρα να μου πουν και τις τιμές ακριβώς...

 

 

οχι αυτο ειναι το τι πληρωσε ασχετα με τον εοππυ!

 

Οι τιμες που σου εγραψα εγω ειναι αν πας μεσω του ΕΟΠΠΥ το τι πληρωνεις εσυ και αυτοι παιρνουν και το επιδομα απο τον ΕΟΠΠΥ!!Ο ΕΟΠΠΥ καλυπτει και την θερμοκιτιδα εαν χρειαστει.

 

Αν πας σαν ιδιοτης οι τιμες ειναι γυρω στα 1700 με 2000.

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά δλδ δεν έδωσες τπτ στην κλινική, έτσι δεν είναι; Μόνο τον παιδίατρο (και αναισθησιολόγο αν χρειάστηκες) πλήρωσες;

 

MelaG, καλύπτει λες και έξτρα εξετάσεις ο ΕΟΠΥΥ σε περίπτωση που χρειαστούν; Έχουμε ένα ιατρικό θέμα και ίσως χρειαστούν κάποιες έξτρα εξετάσεις... Με το καλό το μωράκι σου!

 

Πρέπει να πάρω να ρωτήσω από Δευτέρα να μου πουν και τις τιμές ακριβώς...

 

 

Να σου πω την αμαρτία μου δεν έχω ρωτήσει για τις επιπλέον εξετάσεις αλλα φαντάζομαι πως ναι θα ισχύει. πχ θερμοκιτίδα ή κάτι άλλο.Και εμείς εχουμε ήπια υδρονέφρωση και μπορει να χρειαστεί το οτιδήποτε αν και δεν πρόκειται να ους αφήσω να κάνου τίπτοα αν δεν πάρω οκα πο τον παιδιατρο μας.Ελπίζω να μην έχετε κάτι σοβαρό και να πάνε όλα καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρκέλα μου κάτι κατάλαβες λάθος.ΚΑταρχήν δεν δίνουν τρίκλινο στην Βιοκλινική για φυσιολογικο παρα μόνο για καισαρική.

Οι τιμές με ΕΟΠΥΥ εχουν ώς εξής

με φτ

3 μέρες 2κλινο 580 1κλινο 1150

2 μερες 2 κλινο 390 1 κλινο 790

1 μερα 2 κλινο 310 1 κλινο 590

 

παιδίατρος 100 αναισθησιολόγος 140

 

 

για καισαρική με ΕΟΠΥΥ

4 μέρες 3κλινο 770 2κλινο 870 1κλινο 1250

3 μερες 3κλινο 590 2κλινο 720 1κλινο 1050

 

παιδιατρος 120 αναισθησιολογος 180

 

 

στα προγράμματα 2 ημερών και 1 ημέρας γίνονται και επισκέψεις στο σπιτι απο την μαία με χρεωση 30-40?ανα επίσκεψη για να δουν το μωρό για ικτερο και για μια γενική βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλα μου κάτι κατάλαβες λάθος.ΚΑταρχήν δεν δίνουν τρίκλινο στην Βιοκλινική για φυσιολογικο παρα μόνο για καισαρική.

Οι τιμές με ΕΟΠΥΥ εχουν ώς εξής

με φτ

3 μέρες 2κλινο 580 1κλινο 1150

2 μερες 2 κλινο 390 1 κλινο 790

1 μερα 2 κλινο 310 1 κλινο 590

 

παιδίατρος 100 αναισθησιολόγος 140

 

 

για καισαρική με ΕΟΠΥΥ

4 μέρες 3κλινο 770 2κλινο 870 1κλινο 1250

3 μερες 3κλινο 590 2κλινο 720 1κλινο 1050

 

παιδιατρος 120 αναισθησιολογος 180

 

 

στα προγράμματα 2 ημερών και 1 ημέρας γίνονται και επισκέψεις στο σπιτι απο την μαία με χρεωση 30-40?ανα επίσκεψη για να δουν το μωρό για ικτερο και για μια γενική βοήθεια.

 

A Αμπορει να αλλαξαν!εγω τα εγραψα απο το χαρτι που μου ειχαν δωσει τον μαιο.Υπαρχει ανταγωνισμος βλεπεις και δεν εχουν δουλεια και αλλαζουν συνεχως.Χαιρομαι που βλεπω οτι ριξανε τις τιμες!!

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές αυτές ισχύουν απο 26/4 περίεργο που τον Μαϊο σου έδωσαν αλλο τιμοκατάλογο.Ο'υτε και αυτοί ξέρουν τι κάνουν.Επιβεβαιώσα τις παραπάνω τιμές τον περασμένο μήνα πάλι για σιγουριά.Ναι τα εχουν ρίξει αλλα κάτι παίζει με το βοηθημα τοκετού και δεν μπορω να βγάλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές αυτές ισχύουν απο 26/4 περίεργο που τον Μαϊο σου έδωσαν αλλο τιμοκατάλογο.Ο'υτε και αυτοί ξέρουν τι κάνουν.Επιβεβαιώσα τις παραπάνω τιμές τον περασμένο μήνα πάλι για σιγουριά.Ναι τα εχουν ρίξει αλλα κάτι παίζει με το βοηθημα τοκετού και δεν μπορω να βγάλω ακρη.

 

 

Εαν γεννησεις μεσω εοππυ δεν θα παρεις το επιδομα τοκετου αλλα δεν στο λενε!!!Δηλαδη οι τιμες που σου εδωσαν μεσω εοππυ ειναι το τι θα πληρωσεις εσυ και αυτοι μετα θα παρουν Plus το επιδομα απο τον Εοππυ (ΕΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ!!!).Εγω γεννησα στο διαβαλκανικο και εκει μου το ειπαν απο την αρχη τι σημαινει να γεννησεις μεσω εοππυ.Στο λεω για να μην υπολογιζεις σε αυτα τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι αυτό το ξέρω μην αγχώνεσαι δεν με πιάνουν ευκολα κότσο εμένα.Απλά αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι το εξης, το βοήθημα τοεκτού είναι 900? αλλα συμφωνα με τον τιμοκατάλογο που έχω δεν σου καλύπτει ανάλογο ποσο αλλα μόνο 420 ?.Δηλ αν μπεις σαν ιδιωτης λενε 1000? αν μπεις με ΕΟΠΥΥ είναι 580? δηλ σου καλυπτουν 420 ευρω απο το βοήθημα που στηνπαργματικότητα είναι 900.Κατάλαβες?Απάντηση δεν εχω πάρει απο κανεναν.Εχω στείλει μαιλ μέχρι και στον ΕΟΠΥΥ και οσο απάντησαν σε εσένα απάντησαν και σε εμένα.ΚΑι τηλ να πάρω ΄πως σκεφτόμουν αρχικά ξέρω ότι ακρη δεν θα βγάλω γιατί ζούμε στο ΕΛλάδισταν

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω και εγω τι να πω!Ξέρεις απο την στιγμή που έμεινα έγκυος τα ψαχνω όλα.Είναι τόσα πολλά αυτά που πρέπει να γίνουν αυτά που πρέπει να ξέρεις αυτά που πρέπει αν ετοιμάσεις που κάποια στιγμή κλατάρεις, είχα και πολλα προβληματα πέρα της εγκυμοσυνης τους προηγουμενους 8 μηνες και δεν εχω άλλο κουραγιο να ψαχνω.Ισως αργότερα το ξαναπιάσω το θέμα, απο περίεργια πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τηλεφωνώ για τις τιμές...! :rolleyes: Αύριο το πρωί ελπίζω να το κάνω!

Πάντως από αυτά που λέτε, όντως είναι κοροϊδία γιατί χάνεις το επίδομα τοκετού. Τί λογική είναι αυτή...! Μάλλον κλασσική για τα ελληνικά δεδομένα!

Το καλό είναι πως υπάρχει κάποια εξέλιξη για τη χρέωση στο rooming in, απ' ό,τι διαβάζω στην ομάδα του Παπανικολάου στο facebook, αλλά να δούμε και για αυτό τί θα γίνει σίγουρα στο μέλλον... Όταν τηλεφωνήσω θα ρωτήσω σχετικά!

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! :D

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!θελω την βοηθεια σας αν γνωριζετε κατι!λογω μη επαρκους ληψης βαρους του παιδιου ισως χρειαστει να κανω καισαρικη 37 εβδ και το παιδακι χρειαστει μοναδα νεογνων?μημως γνωριζετε αν του διαβαλκανικου ειναι καλη?εχει καποια εμπειρια καμια κοπελα?ή μηπως του παπαγεωργιου?επιπλεον καλυπτει κατι η ασφαλεια?εχω εχω τσαυ ιατρων κ στρατου ο συζυγος!αγχωθηκα πολυ..

Επεξεργάστηκαν by evi1978
λαθος θεμα
J69np3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Evi, ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην χρειαστεί ειδική μονάδα το μωράκι σου. Γενικά γνωρίζω πως το ιπποκράτειο έχει την καλύτερη μονάδα και όλα τα περιστατικά μεταφέρονται εκεί από τις ιδιωτικές κλινικές για καλύτερη αντιμετώπιση. Εύχομαι όμως όπως είπα, να είναι υγιέστατο και να μην χρειαστεί τίποτα! Με το καλό!

 

Στα της βιοκλινικής τώρα... Μόλις πήρα (επιτέλους!) και μου είπαν τα εξής για Φ.Τ.:

 

ΕΟΠΥΥ-Χωρίς ΕΟΠΥΥ

2κλινο:

 

3 ημέρες 580-1000

2 ημέρες 390-750

1 ημέρα 310-620

 

1κλινο:

 

3 ημέρες 1150-1400

2 ημέρες 790-940

1 ημέρα 590-810

 

Παιδίατρος 100 Ε, αναισθησιολόγος 140Ε.

 

Ρώτησα για τη διαφορά του επιδόματος τοκετού αν πας με ΕΟΠΥΥ ή χωρίς και μου είπε πως δεν γνωρίζει πόσο είναι αν το εισπράξει κάποιος ιδιωτικά, πάντως αυτοί παίρνουν από τον ΕΟΠΥΥ γύρω στα 500Ε.

 

Επίσης για το rooming in σε δίκλινο, πως δεν υπάρχει επίσημη οδηγία για κάτι τέτοιο και πως ισχύει μόνο για μονόκλινο, αλλά να πάρω μετά το καλοκαίρι για σίγουρα μήπως έχει κάτι αλλάξει.

 

Αυτά! Καλή συνέχεια σε όλες!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...