Recommended Posts

Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω αν αυτή η ερώτηση έχει απαντηθεί στο παρελθόν. Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Τις πρώτες εβδομάδες της εγκυμοσύνης το στήθος μου μεγάλωσε, αλλά μετά επανήλθε στο κανονικό του μέγεθος και δεν έχει μεγαλώσει από τότε, ενώ η υπόλοιπη έχω γίνει τεράστια (είμαι στην 31η εβδομάδα και έχω πάρα πολύ μεγάλη κοιλιά).

Ρώτησα τον γιατρό μου και τη μαία του και μου είπαν ότι αυτό είναι φυσιολογικό, ότι δεν επηρεάζει τις πιθανότητές μου για θηλασμό και ότι το στήθος μου θα μεγαλώσει μόλις γεννήσω.

Ισχύει αυτό; Θέλω πάρα πολύ να θηλάσω και με έχει πιάσει άγχος ότι το στήθος μου δεν ανταποκρίνεται σωστά.

Διαφημίσεις

Να μην ανησυχείς καθόλου θηλάζουν και μαμάδες με μικρό και μαμάδες με τεράστιο στήθος, δεν παίζει κανένα ρόλο. Μετά την γέννα το στήθος θα φουσκώσει λίγο τις πρώτες μέρες αλλά μετά τους 2 πρώτους μήνες που θα εδραιωθεί η γαλουχία είναι πιθανόν να επιστρέψει και στο πρό της εγκυμοσύνης μέγεθος !!!

Το μέγεθος δεν παίζει ρόλο...

Οσο για την κοιλιά και αυτή θα επιστρέψει στα αρχικά μεγέθη ως δια μαγείας :lol::lol::lol:

WLn5p2.png

Το θέμα είναι ότι παντού διαβάζω ότι "κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα αλλάξετε τρία νούμερα σουτιέν" και εγώ δεν έχω αλλάξει ούτε ένα. Και φοβάμαι μήπως έχω τίποτα αφύσικο.

Το θέμα είναι ότι παντού διαβάζω ότι "κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης θα αλλάξετε τρία νούμερα σουτιέν" και εγώ δεν έχω αλλάξει ούτε ένα. Και φοβάμαι μήπως έχω τίποτα αφύσικο.

Απλά να νοιώθεις τυχερή που δεν χρειάζεται να αγοράζεις σουτιέν που θα σου είναι άχρηστα μετά.

Μια φίλη μου επίσης έχει μικρό στήθος, δεν αυξήθηκε στην εγκυμοσύνη, μεγάλωσε ελάχιστα μετά την γέννα δεν φόρεσε ποτέ σουτιεν θηλασμού ή εγκυμοσύνης και τώρα που το μωρό της είναι 6,5 μηνών το θηλάζει μια χαρά (είχε φοβερή υπερπαραγωγή, έχει ένα συρτάρι γάλα στον καταψύκτη, το μωρό της είναι θηρίο και όταν δουλεύει βγάζει με το θήλαστρο 350 ml στην καθησιά της :shock: )

Μην ανησυχείς, το μέγεθος επαναλαμβάνω δεν παίζει ρόλο :wink:

WLn5p2.png

Διαφημίσεις

Και μένα το στήθος μου είναι αυτό που λέμε "αυγά...αλλά τηγανητά" και θηλάζω αποκλειστικά μια χαρά, η μπέμπα μάλιστα έχει παραμεγαλώσει. Τώρα για την κοιλιά.....να πιστέψω στη μαγεία felinidoc? Στην εγκυμοσύνη είχα τεράστια κοιλιά, μετά τη γέννα ήμουν σαν 5 μηνών έγκυος και τώρα είμαι σαν 2-3 μηνών και με εκνευρίζουν οι πωλήτριες που με ρωτάνε αν είμαι έγκυος :evil:

Φυσικά γυμναστική δεν έχω αρχίσει ακόμα, τώρα θα ξεκινήσω γιατί μου είπε ο γιατρός ότι λόγω καισαρικής θα πρέπει να περάσουν 2 μήνες. 8 κιλάκια μείνανε :roll:

as1cCnL0g410010MjgwamR8MTA4NzQ5amR8QW5hc3Rhc2lhLCBhIHN1cGVyIGdpcmwhIFNoZVwncw.gif

Και μένα το στήθος μου είναι αυτό που λέμε "αυγά...αλλά τηγανητά" και θηλάζω αποκλειστικά μια χαρά, η μπέμπα μάλιστα έχει παραμεγαλώσει. Τώρα για την κοιλιά.....να πιστέψω στη μαγεία felinidoc? Στην εγκυμοσύνη είχα τεράστια κοιλιά, μετά τη γέννα ήμουν σαν 5 μηνών έγκυος και τώρα είμαι σαν 2-3 μηνών και με εκνευρίζουν οι πωλήτριες που με ρωτάνε αν είμαι έγκυος :evil:

Φυσικά γυμναστική δεν έχω αρχίσει ακόμα, τώρα θα ξεκινήσω γιατί μου είπε ο γιατρός ότι λόγω καισαρικής θα πρέπει να περάσουν 2 μήνες. 8 κιλάκια μείνανε :roll:

Στέλλα μου συμπατριώτισσα (από Χανία εγώ αλλά λέμε τώρα... :wink: )

Και εγώ έτσι ήμουνα με την κοιλιά που ήταν τεράστιααααα στην εγκυμοσύνη... να σου πω την αλήθεια αν εξαιρέσεις τα κιλά που χάθηκαν γρήγορα (χωρίς γυμναστική την αμαρτία μου τη λέω) την κοιλιά την είδα να γίνεται ξανά επίπεδη μετά από το χρόνο... κατά τα άλλα όταν γέννησα δε φαινόταν ότι το παιδί "έφυγε" από μέσα μου... μια χαρά έγκυος φαινόμουν ακόμη... :lol::lol:

Το μέγεθος του στήθους δεν παίζει κανένα ρόλο στην επιτυχία του θηλασμού ή την ποσότητα γάλακτος που παράγεις.

Με την εμπειρία ενός μεγάλου στήθους που έγινε τεράστιο από τον 1 μήνα της εγκυμοσύνης και ακόμα μεγαλυτερο μετά, σου λέω ότι μπορείς να αισθάνεσαι ΤΥΧΕΡΗ :D:D

Εκτός από τα παμπολλα σουτιεν που αναγκαστικα να αγοράσω για να το βολέψω, το στηθος μου με εμποδιζε και με ενοχλούσε και τώρα που έχει επανέλθει σε μέγεθος μοιαζει ξεφούσκωτο :evil::evil::evil::evil:

όσο για την κοιλιά, παρόλο που δεν μου έχουν μείνει κιλά και γυμνάζομαι, ακόμα ψιλοδιαγράφεται :roll:

KbCJp2.pngEYukp3.png

Angel74 εγω ειχα πολυ μικρο στηθος το οποιο πηρε 1-2 νουμερα πανω 2 εβδομαδες μετα την γεννα και τωρα εχει σχεδον επανελθει στην προηγουμενη κατασταση. Θηλαζω αποκλειστικα και ολα οκ :P

Συμβουλη: μην αγορασεις καλυτερα σουτιεν θηλασμου πριν γεννησεις γιατι συνηθως το στηθος μεγαλωνει αφου "κατεβει" το γαλα δηλαδη 3-4 μερες μετα τον τοκετο.

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Διαφημίσεις

Kι εμένα το στήθος μεγάλωσε μετά τη γέννα, μόλις άρχισε να γεμίζει γάλα...

ήταν που ήταν μεγάλο, τώρα παραμεγάλωσε :)

Συμβουλη: μην αγορασεις καλυτερα σουτιεν θηλασμου πριν γεννησεις γιατι συνηθως το στηθος μεγαλωνει αφου "κατεβει" το γαλα δηλαδη 3-4 μερες μετα τον τοκετο.

Δεν έχω αγοράσει ακόμα ευτυχώς. Μπορεί καμμία σας να προτείνει κάποια συγκεκριμένη μάρκα; Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό του mothercare. Ξέρει κανείς αν είναι καλό;

Δεν έχω αγοράσει ακόμα ευτυχώς. Μπορεί καμμία σας να προτείνει κάποια συγκεκριμένη μάρκα; Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό του mothercare. Ξέρει κανείς αν είναι καλό;

εχω κι εγω μεγαλο στηθος!!!

στην αρχη της εγκυμοσυνης μου φουσκωσε λιγο,μετα φουσκωσε πιο πολυ μολις μπηκα στο μηνα μου!!!

λοιπον,επειδη εχω παρει σουτιεν και mothercare και prenatal,σου λεω πως του mothercare με βολευει καλυτερα!!!

σουτιεν εγκυμοσυνης ομως μου αρεσε καλυτερα του prenatal!!!

η επιλογη δικη σου!!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png

Με τα σουτιέν θηλασμού την πάτησα κ εγώ. Είχα αγοράσει όταν μπήκα στον 8ο για να μην τρέχω τελευταία στιγμή κ κατάφερα να τα φορέσω τώρα, μετά από 3 μήνες θηλασμού. Μόλις γέννησα ως διά μαγείας το στήθος μου φούσκωσε απίστευτα... Λόγω της κατακράτησης είχα πάρει κ στο στέρνο πόντους οπότε από 75Β που ήμουν προ εγκυμοσύνης πήγα 85D! Τώρα έχω 'στεγνώσει' κ είμαι στο 75D. Υποψιάζομαι όμως ότι κ το D θα μειωθεί σιγά-σιγά [δυστυχώς]. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το στήθος αλλάζει συνέχεια, οπότε σουτιέν μαλακά, με περιθώρια προσαρμογής [π.χ. αυτά του mothercare] θα βολέψουν για περισσότερο καιρό. Τέλος, συμφωνώ απόλυτα με το ότι το μέγεθος του στήθους είναι παντελώς άσχετο με την παραγωγή γάλακτος. Το γάλα δεν αποθηκεύεται στο στήθος, αλλά παράγεται από αυτό [είναι αδένας]. Φιλιά :D

3ig4p2.png 

Όσον αφορά τα σουτιεν θηλασμού: Προτείνω και εγώ mothercare (ανοιγοκλείνουν πανεύκολα, γεγονός που μετράει)! Από ότι θυμάμαι έχει δύο τύπους, ένα φουλ βαμβακερό και ένα που στην περιφέρεια ΜΟΝΟ είναι ελαστικό. Προτίμησα το δεύτερο (γιατί στα εγκυμοσύνης που είχα πάρει το πρώτο, δε μου έστρωνε καλά!)

Διαφημίσεις

Στήθος είχα,έχω και θα έχω σχεδόν ανύπαρκτο!! :):):)(εκτός αν βάλω εμφυτεύματα στο μέλλον... :lol::lol::lol: )

Στην εγκυμοσύνη δεν άλλαξα νούμερο σουτιέν,θηλάζω μια χαρά,σουτιέν θηλασμού χρησιμοποίησα λίγο στην αρχή...τώρα δε φοράω σχεδόν καθόλου σουτιέν ή φοράω τα παλιά μου με ενίσχυση......

Και είχα μια ελπίδα ότι θα μου μεγάλωνε λίγο με την εγκυμοσύνη αλλά τελικά δεν.....

εγω απο παντα ειχα μεγαλο στηθος με αποτελεσμα να χρειαστω οπωσδηποτε σουτιεν εγκυμοσυνης και τωρα σουτιεν θηλασμου.. επελεξα της Mothercare και για τις δυο περιπτωσεις και εμεινα ευχαριστημενη..σουτιεν θηλασμου πηρα κανα 2 βδομαδες (και ευτυχως) γιατι ειχα αλλαξει νουμερο ( 1 μεγαλυτερο ).. μετα απο σαραντα κατι μερες θηλασμου δεν εχει μικρυνει παντως..

Στήθος είχα,έχω και θα έχω σχεδόν ανύπαρκτο!! :):):)(εκτός αν βάλω εμφυτεύματα στο μέλλον... :lol::lol::lol: )

Στην εγκυμοσύνη δεν άλλαξα νούμερο σουτιέν,θηλάζω μια χαρά,σουτιέν θηλασμού χρησιμοποίησα λίγο στην αρχή...τώρα δε φοράω σχεδόν καθόλου σουτιέν ή φοράω τα παλιά μου με ενίσχυση......

Και είχα μια ελπίδα ότι θα μου μεγάλωνε λίγο με την εγκυμοσύνη αλλά τελικά δεν.....

Μια απ΄τα ίδια μόνο που εγώ θήλασα εξίμιση μήνες σχεδόν.

το στηθος μου ηταν μια χαρα.... :lol: κανονικο,κανονικοτατο!!! στην εγκυμοσυνη εγινε διπλασιο και τωρα τετραπολασιο...θελω πισω το στηθος μου!!!!!μπουα!!!! :lol:

θηλαζω εδω και 5 και κατι μηνες.

ποτε θα επανελθει;φανταζομαι μετα που σταματησω το θηλασμο,ε;

το στηθος μου ηταν μια χαρα.... :lol: κανονικο,κανονικοτατο!!! στην εγκυμοσυνη εγινε διπλασιο και τωρα τετραπολασιο...θελω πισω το στηθος μου!!!!!μπουα!!!! :lol:

θηλαζω εδω και 5 και κατι μηνες.

ποτε θα επανελθει;φανταζομαι μετα που σταματησω το θηλασμο,ε;

Δεν είναι απαραίτητο να σταματήσεις το θηλασμό για να επανέλθει το στήθος! Εξαρτάται από το πόσο καιρό θα θηλάσεις. Γενικά περίπου μεταξύ 8ου και 10ου μήνα οι περισσότερες μητέρες βλέπουν επαναφορά στο αρχικό μέγεθος αν και σε μερικές συμβαίνει περίπου στο 12ο μήνα, σπάνια αργότερα. :)

IBCLC

International Board Certified Lactation Consultant

Για να δείτε τις νέες δημοσιεύσεις του μέλους επισκεφθείτε το σύνδεσμο επιστημονικού συνεργάτη της ΕΕΕΓ: Aglaia Papadima

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από happy duckie,
        οταν γεννηθηκε ο μικρος μου μου ειπε η παιδιατρος του λητω οτι εχει κοντο χαλινο στην γλωσσα και οτι θα πρεπει πριν χρονισει το μωρο να του το κοψουμε για να μην εχει προβλημα στην ομιλια...

η παιδιατρος μου ειπε οτι θα το παρακολουθουμε....

γνωριζετε κατι γι΄αυτο?

• Από felinidoc,
        Ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα που με απασχολεί αρκετά.
        Θα πάω ένα ταξίδι αρχές Μαρτίου, χωρίς το μωρό και τον άντρα μου. Θα λείψω μια εβδομάδα περίπου. Δεν θα ήθελα να είναι η αιτία να σταματήσω τον θηλασμό. Έχετε παρόμοιες εμπειρίες ή καμιά συμβουλή να μου δώσετε;

Ευχαριστώ
        Τατιανα
      • Από VICKYTSEK,
        Καλημέρα σε όλες,
        ο γιος μου είναι 8 μηνών, θηλάζουμε πρωί μεσημέρι βράδυ ενδιάμεσα κανονικά τα γεύματα του και αν τύχει και γκρινιάζει μπορεί να τον θηλάσω και ενδιάμεσα.
        το πρόβλημά μου όπως είναι για άλλη μία φορά η νύχτα..
        Είναι δυνατόν να ξυπνάει κάθε 2 ώρες για να θηλάσει????
        ερώτηση κάνω χωρίς απάντηση φαντάζομαι απλά λέω τον πόνο που έχω να κοιμηθώ 8 μήνες.....
      • Από dimitra1,
        Καλησπέρα σε όλες!

Με απασχολεί τελευταία το ζήτημα του θηλασμού σε σχέση με τη διατροφή με στερεά αφού ένα μωρό κλείσει τον ένα χρόνο θηλασμού.

Το μωρό μου είναι φανατικό πλέον του θηλασμού και έχω ακολουθήσει την τακτική του να το θηλάζω όποτε θέλει (χωρίς πρόγραμμα) και να ακολουθώ πρόγραμμα στο ωράριο που του προσφέρω στερεά τροφή.

Τελικά κάτι τρώει, αλλά όχι και πάρα πολλά πράγματα τόσο σε ποσότητα όσο και σε ποικιλία, και ανησυχώ μήπως συνεχίζοντας έτσι φτάσει 2 χρονών και τρώει ελάχιστα πράγματα.
        Δεν με κουράζει ο θηλασμός, απλώς αναρωτιέμαι μέχρι πότε θα μπορούσε όντως να τον καλύπτει χωρίς πρόβλημα (αν συνεχίζει να τρώει λίγες στερεές και επιλεκτικά κιόλας).

Ουφ, τα είπα...
      • Από tozdel,
        μιας που μιλάμε για τα κιλά και γενικά τις αλλαγές στο σώμα μας με την εγκυμοσύνη, μήπως να θίξουμε και τις αλλαγές στο στήθος??!!

προσωπικά, απέκτησα τεράστιο στήθος και 2,5 μήνες μετά τον τοκετό το έχω ακόμα.

σε πόσο χρονικό διάστημα - μέσο όρο - "επιστρέφει" το στήθος στο αρχικό μέγεθος???
        με την χαλάρωση τί κάνουμε???
        μπορούμε να κάνουμε τίποτα???
        ο θηλασμός επηρεάζει το μέγεθος και την όψη του στήθους????

πόσο συχνά ...δεν επιστρέφει ποτέ???

• Από tinoula,
        ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΨΑΞΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ Η ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΚΥΣΤΗ ΚΛΠ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 16 ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ 3 ΚΥΣΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΑΝΥΣΗΧΙΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ, ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΘΗΛΑΖΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ? ΑΠΟ DD ΠΗΓΑ F/G ΚΑΙ ΟΠΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΛΟΓΩ ΜΕΓΕΘΟΥΣ. ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΟΣΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΩ ΚΑΙ ΘΗΛΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΠΙΠΕΔΕΣ.
        ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟ ΑΦΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΕΙΔΗ 2, ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 2 (ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 3ο ΔΙΟΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΙΝΩΝ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ - ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ 3ο) ΟΠΟΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΒΟΗΘΗΣΗ ΣΤΟ 3ο ΚΑΙ 4ο ΠΑΙΔΙ. ΟΠΟΙΑ/ΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ. ΤΟ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΚΝΟΠΟΙΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΕΝΑ C Η D )))