Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι δεν τους αρέσει να βγαίνουν τα άπλυτά τους στης φόρα.

Π.χ. χτες το μεσημέρι είναι μπροστά μου σχολικό με παιδιά του συγκεκριμένου σχολείου, ηλικίας 8-10 περίπου.

 

Στα τελευταία καθίσματα μια πιτσιρίκα έχει σηκωθεί όρθια και έχει βγάλει το κεφάλι της έξω από το παράθυρο και χοροπηδάει.

 

Στο μεταξύ εγώ οδηγάω ακριβώς πίσω από το σχολικό και προσπαθώ να βρω άνοιγμα να πέσω δίπλα στον οδηγό να τον σταματήσω, αλλά τίποτε.

 

Οδηγός και συνοδός στην κοσμάρα τους......κι άλλα παιδιά όρθια μέσα στο σχολικό.

 

Η πιτσιρίκα που είναι όρθια και έχει το κεφάλι της έξω από το σχολικό βγάζει τα χέρια της έξω και προσπαθεί να ακουμπήσει τα διπλανά ημιφορτηγάκια που φτάνουν στο ύψος του σχολικού.

 

Οδηγός και συνοδός στην κοσμάρα τους... ακόμα..... κι εγώ από πίσω να έχω φάει χοντρή φρίκη.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Έχω τσακωθεί με τους μισούς οδηγούς σχολικών που κυκλοφορούν και παίρνω και στα σχολεία και αναφέρω τα κατορθώματά τους.

Από βδομάδα θα ενημερώσω και το εν λόγω σχολείο και ελπίσω να με πάρουν στα σοβαρά.

 

Αν έχετε τη δυνατότητα να πηγαινοφέρνεται τα παιδιά σας, μην τα αφήνετε σε σχολικά, οι μισοί από τους οδηγούς και συνοδούς είναι απλά απαράδεκτοι.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Φοβερο Χαρλοου.... και εγω θα ειχα φρικαρει εντελως. Να τον πηγαινουμε μπορουμε θα δουμε για την επιστροφη τι θα κανουμε. Καλα αν χρησιμοποιησω προβλεπω να τσεκαρω οδηγικη συμπεριφορα τον πρωτο καιρο να τον παιρνω απο πισω χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και για να επανέλθουμε στο θέμα σου, σαν σχολείο έχω ακούσει ότι είναι καλό, πανάκριβο βέβαια.

Εκεί έχει πάει και η Ελεονώρα Μελέτη:-P:-P:-P είχα ακούσει τον ιδιοκτήτη του σταθμού να το λέει στην τιβι.

Επίσης έχω ακούσει από φίλες μου που πήγαιναν τα παιδιά τους εκεί ότι παίζει κι ένα θεματάκι ταξικών διαφορών επειδή μερικοί από τους γονείς που πάνε εκεί τα παιδιά τους είναι τσεπωμένοι, νομίζουν ότι έχουν πιάσει τον....... από τα ....... (μην φαω μπαν για πάρτη σου ρε Μαρκοπουλάκι:D).

 

οκ το κτίριο είναι παλιό και πληρώνεις την θεα στη θάλασσα, αλλά σε γενικές γραμμές δεν άκουσα κάτι ιδιαίτερα αρνητικό από φίλες μου που είχαν τα παιδιά τους εκεί.

 

Είναι πολύ σημαντικό το ότι σε αφήνουν να μπεις και να βγεις ότι ώρα θες και να τσεκάρεις το παιδί σου, ιδίως για σένα που το αφήνεις για πρώτη φορά μόνο του και νομίζεις ότι η δασκάλα του είναι ο Green Goblin μεταμορφωμένος και ότι θα του κάνουν βασανιστήρια κρυφά......................ουπς σόρρυ........... για μένα μιλάω τώρα:lol::lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Μπα φιλεναδα και εγω τετια σεναρια βλεπω στον υπνο μου χαχαχαχα, προχθες εβλεπα οτι του εδωσαν μηλο και πνιγηκε και δεν ξεραν τι να κανουν χαχαχα ναι ειναι σοβαρη η κατασταση μου αλλα εχει και ενα θεμα με τους πνιγμους ο Μαριος και το ειδα στον υπνο μου.

 

Οσο για τα ταξικα θεωρω οτι ειναι θεμα οικογενειας αν μαθεις στο παιδι λαθος πραγματα λαθος θα πορευτει αναλογα με τους γονεις ακολουθουν και τα παιδια. Και εμεις πιστευω οτι εχουμε κανει καλη δουλεια με το παιδι μεχρι στιγμης και θα συνεχισουμε. Ενα παιδακι σαν ολα τα αλλα ειναι και πρεπει να σεβεται και να τον σεβονται το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

εσύ κι εγώ καλά θα μάθαμε τα παιδιά μας.

Κάτσε όμως που θα΄ρθει η ώρα που θα πρέπει να του εξηγήσεις ότι το διπλανό πιτσιρίκι που κοροϊδεύει το παιδί σου και το έχει στο φτύσιμο, είναι ισότιμο με κείνο και απλά θα πρέπει να το αγνοεί και όχι να το ξεσυνερίζεται.

 

και να έχεις και τη μάνα του εν λόγω παιδιού να σε κοιτάει με το στυλάκι αφ'υψηλού..............κλπ κλπ κλπ.

 

Εδώ έχω εγώ τέτοια σκηνικά στο σχολειό της μικρής (ξέρεις πιο είναι) που υποτίθεται ότι είναι δημόσιο και είμαστε και από τις υποβαθμισμένες περιοχές.... τσ....τσ..... τσ......:-P

 

Είσαι και καλόβολη εσύ ρε παιδί μου...............άμα σου πέσει καμία τέτοια από δίπλα ρίξε ένα τηλέφωνο να΄ρθω να την κανονίσω, γιατί εσύ είσαι πολύ ευγενής βρε παιδάκι μου:-P:razz::-P

 

έχεις μέλλον ακόμα μαρκοπουλάκι μου:D:D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Tετοια ατομα τα αγνοω Χαρλοου σαν να μην υπαρχουν ενα πραγμα αορατα που λεμε ελπιζω και ο Μαριος ετσι οπως τον μεγαλωνουμε να εχει το μυαλο να κανει το ιδιο και να μην αρεσκεται στην επιφανεια. Απο εκει και περα βλεπεις και πορευεσαι. Σιγουρα εχω να δω πολλα στον καινουργιο κοσμο που μπαινουμε και εγω και αυτος. Ο μικροκοσμος που η μαμα επελεγε τελειωσε οποτε θα δουμε πως θα παει. Πολυ κοντα στο παιδι μπουρ μπουρ και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μία πολύ αστεία ιστορία να διηγηθώ για το Καρουζέλ. Πάω με την κοιλιά στο στόμα και με την ενδιαφερόμενη φίλη μου να δούμε το σταθμό... απροειδοποίητα. Περνάγαμε και πήγαμε. Μας υποδέχονται σαν να είμαστε από το ΣΔΟΕ, παγωμένα. Μας λένε να περάσουμε σε μία ώρα, λέμε ότι δεν μπορούμε να τρυγυρνάμε μία ώρα στην περιοχή και τότε η διευθύντρια μας είπε να περιμένουμε ένα μισάωρο. Είπαμε ΟΚ, κάνω να μπω μέσα -έτοιμη να ζητήσω και ένα ποτήρι νερά- να καθίσω σε μία καρέκλα (ήμουν 8 μηνών και ήταν Ιούνιος) και ακούω το φανταστικό: όχι, όχι μέσα παρακαλώ, αν μπορείτε περιμένετε απέξω (να επισημάνω ότι το 'απέξω' ήταν .... ο περφερειακός της Καστέλλας). Βάλαμε τα γέλια με τη φίλη μου, σταματήσαμε ένα ταξί και φύγαμε.(τα στοιχεία μου είναι στη διάθεση του φόρουμ, για τη μήνυση, αλλά περίμενα τρία χρόνια για να μου δωθεί η ευκαρία να πω δημόσια το περιστατικό).

Αυτή ακριβώς η ιστορία έγινε και με εμένα με τον παιδικό σταθμό που πηγαίνετε εσείς (σου είχα στειλει πμ) με την μόνη διαφορά ότι δεν ήμουν έγκυος και μάλιστα είχα κλείσει και ραντεβού δηλ. με περίμεναν. Η διευθύντρια με αντιμετώπισε σαν να ήμουν αόρατη και με έστειλε να κάνω βόλτα στο τετράγωνο για καμιά ώρα!

Γεγονός που με έκανε να στρέψω την πλάτη μου και να φύγω

Σε αντίθεση με εσάς που είσαστε πλήρως ικανοποιημένη...

 

Τι θέλω να πω;

 

Άνευ πλάκας τώρα, προσωπικά θεωρώ ορθότερο να μην απορρίπτουμε, αν δεν σχηματίσουμε ίδια άποψη. Μία επίσκεψη παραπάνω είναι. :)

 

Οπότε MarcoPolo θα σου έλεγα να ακολουθήσεις το ενστικτό σου.

Είδα κι εγώ τον σταθμό "Δελφινάκια" και μου άφησε καλή αίσθηση.

Θα τον προτιμούσα κι εγώ σε σχέση με άλλους για τον μικρό αριθμό παιδιών ανά τάξη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτή ακριβώς η ιστορία έγινε και με εμένα με τον παιδικό σταθμό που πηγαίνετε εσείς (σου είχα στειλει πμ) .

 

Φυσικά, θυμάμαι. Αν είχα κλείσει και ραντεβού, όπως εσύ, θα είχα τσαντιστεί πολύ. Γι αυτό δεν το συνδύασα με την ποιότητα του σταθμού αλλά το ανέφερα ως περιστατικό που τότε το 'γελάσαμε ' με τη φίλη μου (για τώρα δεν ξέρω). Νομίζω ότι κάθε πληροφορία πρέπει να εκτιμηθεί, γι αυτό το ανέφερα.

Στείλε μου τα νέα σου:wink:.

Link to comment
Share on other sites

Μarco polo επειδή μένω Μοσχάτο,

θα σου πρότεινα να μην έψαχνες κάτι προς τα εδώ.:?

 

Ολοι οι ιδιωτικοί εδώ είναι ο ένας χειρότερος απο τον άλλον.

Είναι "parking παιδιών".

 

Mόνο του Δήμου αξίζουν κάτι,

αλλά εκεί εμάς δεν μας.... καταδέχτηκαν :roll:

 

Αυτοί που μάθαμε οτι προσφέρουν κάτι ουσιαστικό είναι:

"Δελφινάκια" "Λιλιπούπολη" "Πράξις και πράξεις"

και κανα δυό άλλοι....

 

 

Ναι κατι ειχε παιχτει στο παρελθον με το συγκεκριμενο σχολειο και σχολια του παρεντς και πλεον δεν αναγραφεται μαλλον.

 

Βρε κορίτσια ξέρετε τι έχει παιχτεί με τον Λαμπιρ.......

Το παρατήρησα κι εγώ αυτό με τα αστεράκια

γιατί ψάχνω να βρω πληροφορίες για το νηπιαγωγείο και το δημοτικό

και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Εχει γίνει καμιά δυσφήμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν γραψει καποια σχολια αρνητικα και εκανε μηνυση ο σταθμος νομιζω και ειχανε γενικα θεμα με το παρεντς και σχολια που γραφτηκαν δεν θυμαμαι λεπτομερειες και απο τοτε δεν ξαναγραφτηκε το ονομα και σβηστηκαν απο το αρχειο νομιζω.

Για το Μοσχατο και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα για ιδιωτικους. Για δημοτικο θα παιδευτουμε και εμεις να βρουμε απο οτι φαινεται αν παει ιδιωτικο. Στον Πειραια δεν υπαρχουν πολλες επιλογες νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν γραψει καποια σχολια αρνητικα και εκανε μηνυση ο σταθμος νομιζω και ειχανε γενικα θεμα με το παρεντς και σχολια που γραφτηκαν δεν θυμαμαι λεπτομερειες και απο τοτε δεν ξαναγραφτηκε το ονομα και σβηστηκαν απο το αρχειο νομιζω.

Για το Μοσχατο και εγω εχω ακουσει τα χειροτερα για ιδιωτικους. Για δημοτικο θα παιδευτουμε και εμεις να βρουμε απο οτι φαινεται αν παει ιδιωτικο. Στον Πειραια δεν υπαρχουν πολλες επιλογες νομιζω.

 

Εχω ακούσει καλά λόγια για Πετράκη-Βαλσαμίδου.

Link to comment
Share on other sites

Θα το εχω υποψην αν χρειαστει ευχαριστω. Για την αστεροειδη σχολη μου ειχε κανει εντυπωση το γεγονοες οτι ηταν μηνων ο Μαριος και μου ειχαν στειλει φακελο με διαφημιστικο υλικο απο καπου ειχαν βρει τα στοιχεια οτι γεννησα δηλαδη. Λειτουργει μαλλον σαν κλασσικο μεγαλο ιδιωτικο εμενα μου πεφτει και μακρια δεν ξερω αν θα ηθελα τοσο δρομο να κανει.

 

Ριξε μια ματια πηγαινε να το δεις για να εχεις αποψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπαίνω στο θέμα γιατί μένω και εγώ Πειραιά και έψαχνα πέρυσι για σχολείο της κόρης μου. Εγώ βέβαια έψαχνα προνήπιο και όχι παιδικό, αλλά είδα όλα όσα προαναφέρατε.

Η ΤΕΛΕΙΩΣ προσωπική μου άποψη είναι η εξής:

Τα Δελφινάκια βρίσκονται προφανώς σε εξαιρετικό σημείο και θα "σκότωνα" για να αποκτήσω το κτήριο τους. Με ξένισε όμως ότι η μία αίθουσα που έχουν στην πίσω αυλή, η οποία έχει και την καλύτερη θέα, είναι καταφανώς παράνομο πανωσήκωμα. Μία τζαμαρία σκεπασμένη με πάνελ πολυουραιθάνης. Ισως να έχω άδικο΄αλλά μου έκατσε πολύ στραβά, γιατί έχω την εντύπωση ότι τέτοιες κατασκευές είναι ακατάλληλες για μικρά παιδιά (κρύο, ζέστη, κλπ). Επίσης, το κυρίως κτήριο χρειάζεται επειγόντως γερή επισκευή. Εχει την χαρακτηριστική μυρωδιά των παλιών κτηρίων. Λίγο μούχλα, λίγο φαγητίλα... Οχι βρώμα, αλλά παλιο κτήριο που πρέπει πια να επισκευαστεί. Το προσωπικό μου φάνηκε μια χαρά, φιλικό και εξυπηρετικό, με κρύωσε όμως το θέμα του κτηρίου. Πιστεύω ότι για τόσα χρήματα θα όφειλαν να έχουν πιο προσεγμένες εγκαταστάσεις. Παρεπιμπτόντως, για προνήπιο τα δίδακτρα άγγιζαν τα 800 ευρώ.

 

Στα birds έχουν γενικά ένα στυλάκι 1000 καρδιναλίων. Οταν τους είπα ότι δεν μπορώ να πάω να τους δω απόγευμα γιατί δεν έχω που να αφήσω τα μικρά μού την είπαν ότι ούτε λίγο ούτε πολύ εάν ενδιαφερόμουν αρκετά για το μέλλον των παιδιών μου θα φρόντιζα να βρω χρόνο!!!! Τέλος πάντων, πήγα πρωί. Κτήριο ΟΚ, προσωπικό το ίδιο (έτσι μου φάνηκε δηλ. γιατί δεν τους είδα να κάνουν μάθημα). Το θετικό είναι ότι πας εκεί με το σκεπτικό της συνέχειας στο δημοτικό και στο γυμνάσιο. Εχω ακούσει όμως και εγώ ότι δημιουργείται κλίμα ψωνίστικο στα παιδιά. Γνώριζα και μία δασκάλα η οποία μου το επιβεβαίωσε αυτό.

 

Πετράκη-Βαλσαμίδου μία μέση κατάσταση. Επαρκές θα το χαρακτήριζα. Δεν έχει αρκετά καλό δημοτικό.

 

Εχω ακούσει τα καλύτερα από αρκετούς γείτονες για την Μικρή Χάιντι,την Παιδική Συντροφιά και κυρίως για τη Σαραγά. Και τα τρία είναι στην περιοχή της Καλλίπολης. Οντως είναι ωραίοι χώροι και φάινονται καλοί άνθρωποι οι ιδιοκτήτες, αλλά εγώ δεν την πήγα τελικά γιατί θα έπρεπε του χρόνου στο νήπιο να φύγει. Ειδικά η Σαραγά είναι πολύ γνωστή στη περιοχή. Για να καταλάβεις, την μεγάλη κυρία Είρήνη την είχε νηπιαγωγό η αδελφή μου. Δεν εργάζεται βέβαια πια, αλλά έστεισε τον παιδικό, τον οποίο τώρα τον έχουν τα παιδιά της. Λογικές τιμές όλοι. (καμία σχέση με δελφινάκια και πουλάκια)

 

Επίσης, μακράν τα καλύτερα έχω ακούσει για το σταθμό της μητρόπολης, αλλά είναι πολύ δύσκολο να μπεις (πολλές αιτήσεις και λίγες θέσεις) και μου πέφτει λίγο μακρυά η Αμφιάλη. Γνωρίζω 3 οικογένειες που στέλνουν τα παιδιά τους. Δεν τίθεται θέμα σκληρής κατήχησης. Είναι κάπως στο στυλ που ήταν τα σχολεία όταν ήμουν εγώ μικρή. Εκκλησιασμός 1 φορά το μήνα, "τηρηση" των μεγ'αλων γιορτών και μέχρι εκεί. Κατά τα άλλα, λεν τα καλύτερα για το διδακτικό τους έργο.

 

Εγώ μετά απο πολύ ψάξιμο, ομολογώ ότι την έστειλα στους "ακατανόμαστους" που αρχίζουν από Λα... :lol::lol: Το ήξερα και εγώ ότι ήταν μπλοκαρισμένοι από το φόρουμ, αλλά δεν έχω μπορέσει να μάθω γιατί. Εγώ συνολικά είμαι ευχαριστημένη. Δεν λέω οτι είναι τέλοιοι, αλλά δεν έχω διαπιστώσει και κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Κάνουν δουλειά, έχουνδρστηριότητες και το παιδί είναι ευχαριστημένο. Βέβαια, μιλάω για προνήπιο και όχι για τα βρέφη. Επειδή δεν είμαι σίγουρη εάν επιτρέπεται να γράφω για αυτούς, εάν θέλετε μπορώ να στέίλω π.μ.

 

Συγγνώμη για το σεντόνι, αλλά είχα ρίξει πολύ ψάξιμο πέρισυ και είπα να το μοιραστώ μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Σεντονι? Μα τι λες κουκλα μου, σε ευχαριστουμε παρα πολυ. Πρεπει να ακουγονται ολες οι αποψεις γιατι εχουμε να κανουμε με τα παιδια μας και οχι με "πελατακια"! Αν καποια αλλη μαμα εχει πληροφοριες την θερμοπαρακαλω να τις μοιραστει εδω μαζι μας. Και οχι μονο για ιδιωτικα αλλα και για δημοσια!

Link to comment
Share on other sites

Οντως σε ευχαριστουμε πραγματικα βοηθανε οι πληροφοριες!!!! Και εγω ψαχνω για παιδικο προνηπιο νηπιο δεν θελω αλλαγες πολλες. Τα διδακτρα για τα Δελφινακια εχουν σιγουρα πεσει καπως δεν ειναι τοσα οσα οσα ηταν τις προηγουμενες χρονιες. Και καθε χρονια που ανεβαινει χαμηλωνει περιεργως το κστος, πιο μικρη ταξη πιο ακριβη. Για το κτηριο εμενα μου αρεσει που κραταει το χρωμα του ειμαι και λατρης του παλαιου εγω γενικα χαχαχα. Μεσα μυριζε καλα παντως αλλα θα το ξανατσεκαρω.

Τα birds δεν ταιριαζουν στην δικη μου αποψη για τοσο μικρα παιδια.

Για την παιδικη συντροφια εχω ακουσει και εγω καποια καλα σχολια.

Link to comment
Share on other sites

Οντως σε ευχαριστουμε πραγματικα βοηθανε οι πληροφοριες!!!! Και εγω ψαχνω για παιδικο προνηπιο νηπιο δεν θελω αλλαγες πολλες. Τα διδακτρα για τα Δελφινακια εχουν σιγουρα πεσει καπως δεν ειναι τοσα οσα οσα ηταν τις προηγουμενες χρονιες. Και καθε χρονια που ανεβαινει χαμηλωνει περιεργως το κστος, πιο μικρη ταξη πιο ακριβη. Για το κτηριο εμενα μου αρεσει που κραταει το χρωμα του ειμαι και λατρης του παλαιου εγω γενικα χαχαχα. Μεσα μυριζε καλα παντως αλλα θα το ξανατσεκαρω.

Τα birds δεν ταιριαζουν στην δικη μου αποψη για τοσο μικρα παιδια.

Για την παιδικη συντροφια εχω ακουσει και εγω καποια καλα σχολια.

 

Καλημέρα. Αν σου άρεσε το το κτίριο από τα Δελφινάκια θα σου αρέσει και το κτίριο της Λα.. Και αυτό νεοκλασσικό είναι και σε αριστη κατάσταση (όπως το είδα πριν 3 χρόνια). Λοιπόν όπως είπα πιθανόν να το πήγαινα εκεί αλλά δυστυχώς τα δίδακτρα ήταν αρκετά για εμάς αφού ακολουθούσε και 2ο παιδί. Πάντως έχει από βρεφικό μέχρι και λύκειο.

Τα Πετράκη Βαλσαμίδου αν δεν κάνω λάθος έχει από νήπιο και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Το κτήριο της Λα... είναι ένα νεοκλασικό πρόσφατα ανακαινισμένο. Είναι του κουτιού. Υπό αυτήν την έννοια και σε αυτήν την σύγκριση το κτήριο από τα Δελφινάκια υστερεί. Ισως η μυρωδιά που αναφέρω να ήταν κάτι τυχαίο. Μία φορά πήγα άλλωστε. Μπορεί να είχε νοτιά και να ήταν βαριά η ατμόσφαιρα.

 

Η παιδική συντροφια νομίζω ότι έχει και νήπιο, αν και από την επιθεώρηση δεν το έδιναν πέρισυ σε αυτά που έχουν επίσημη άδεια λειτουργίας. Φέτος βέβαια μπορεί να έχουν πάρει την άδεια.

 

Η Πετράκη - Βαλσαμίδου έχει και νήπιο και δημοτικό. Απλώς δεν έχω ακούσει κάτι το θετικό, αλλά ούτε και κάτι ισχυρά αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Τον αστεροειδη που συζηταμε δεν τον εχω δει και δεν θα τον προτιμουσα μαλλον ψαχνω κατι πιο χαλαρο για αρχη μου κανει πολυ σχολειο κανω λαθος? Για δημοτικο αργοτερα ισως το κοιταγα. Ισως εχω επηρεαστει και απο εκεινα τα ποστ τοτε που ειχα διαβασει δεν θυμαμαι ακριβως τι λεγανε γιατι εχουν περασει χρονια και τοτε ηταν μωρο και δεν τα συγκρατησα αλλα δεν ξαναασχοληθηκα με τον αστεροειδη. Ισως πρεπει να τον δω και αυτον πριν τον απορριψω. Αριθμο παιδιων σε ταξη παιδικου παντα ξερουμε για τον αστεροειδη μιλαω χαχαχα?

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια θα προτεινα μαζι με τα σχολεια μας να βαζουμε και τα διδακτρα που ζητουν ανα ταξη. Ετσι θα εχουμε μια πιο γρηγορη και ολοκληρομενη αποψη. Ιδιως τωρα που τα χρηματα εχουν την τιμητικη τους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...