Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

ναι για 5 μερες πληρωσα 260 με καισαρικη σε απλο μονοκληνο που δεν ειχε τιποτα να ζηλεψει απο τα μονοκληνα του ιασω που γεννησε η αδελφη μου!!

 

 

Να σε ρωτήσω. από καθαριότητα δωμάτιο και τουαλέτα; το μωρό το έπαιρναν και το έπλεναν και στο ξανάφερναν; δίνουν ξένο γάλα αν το ζητήσεις για συμπλήρωμα; σορρυ που ρωτάω αλλά το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα σε ιδιωτικό, αλλά τώρα δεν τα έχω και δεν ξέρω τι γινεται στα δημοσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευγένω μου, λάβε υπόψιν σου ότι το Ελενα είναι νοσοκομείο περίπου 100 ετών

τουλάχιστον όταν γέννησα τα παιδάκια μου (2005 + 2007) έμπαιναν οι καθαρίστριες 3 φορές την ημέρα. ήταν μια χαρά και δεν είχα παράπονο. μάλιστα ένα πρωινό ήθελε η μητέρα μου κατά τις 6 να πάει να πάρει καφέ και δεν την άφησαν να βγει από το δωμάτιο μέχρι να στεγνώσει το σφουγγάρισμα.

όσον αφορά την φροντίδα (τουλάχιστον αυτό ίσχυε τότε) μας έλεγαν πότε να πάμε τα παιδιά στο ειδκό δωμάτιο για μπανάκι, το έκαναν εκείνες και μας το έδιναν πίσω.΄

επίσης εάν ζητήσεις σου δίνουν συμπλήρωμα γάλα

Link to comment
Share on other sites

εγώ γέννησα πιο πρόσφατα από την καρδιά (2009). Ο πέμπτος όροφος είναι ολοκαίνουριος και ο έκτος ανακαινιζόταν εκείνη την περίοδο, οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι και αυτός τέλειος. Από καθαριότητα ήμουν πολύ ευχαριστημένη, το ξεπάτωναν το δωμάτιο. Επίσης για μπανάκι τα παίρνανε τα μωρά κάθε πρωί και τα πλένανε και μετά τα έφερναν με καθαρό ρουχαλάκι, σου δίνανε και σεντονάκι καθαρό όσες φορές ζητούσες, καθώς και πάνα (το ύφασμα που φασκιώνουν τα μωρά). Πάνες για τα τσίσα/κακά σου έδιναν καμιά δεκαριά τη μέρα. Επίσης σε βοηθούσαν όσες φορές ήθελες με το άλλαγμα/θηλασμό κλπ. Όσο για το ξένο γάλα, μόνο αν ο παιδίατρος το έγραφε ρητά σου έδιναν, γενικά είναι υπέρ του θηλασμού, αλλά συνήθως οι παιδίατροι έγραφαν και για συμπλήρωμα, ανάλογα με το βάρος του παιδιού κάθε μέρα.

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

εγώ γέννησα πιο πρόσφατα από την καρδιά (2009). Ο πέμπτος όροφος είναι ολοκαίνουριος και ο έκτος ανακαινιζόταν εκείνη την περίοδο, οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι και αυτός τέλειος. Από καθαριότητα ήμουν πολύ ευχαριστημένη, το ξεπάτωναν το δωμάτιο. Επίσης για μπανάκι τα παίρνανε τα μωρά κάθε πρωί και τα πλένανε και μετά τα έφερναν με καθαρό ρουχαλάκι, σου δίνανε και σεντονάκι καθαρό όσες φορές ζητούσες, καθώς και πάνα (το ύφασμα που φασκιώνουν τα μωρά). Πάνες για τα τσίσα/κακά σου έδιναν καμιά δεκαριά τη μέρα. Επίσης σε βοηθούσαν όσες φορές ήθελες με το άλλαγμα/θηλασμό κλπ. Όσο για το ξένο γάλα, μόνο αν ο παιδίατρος το έγραφε ρητά σου έδιναν, γενικά είναι υπέρ του θηλασμού, αλλά συνήθως οι παιδίατροι έγραφαν και για συμπλήρωμα, ανάλογα με το βάρος του παιδιού κάθε μέρα.

Ελπίζω να βοήθησα!

 

Αυτο συγνωμη αλλα δεν ειναι "υπερ του θηλασμου"...γεννησα στο ελενα τον 10/2009 με καισαρικη και ολικη αναισθησια με τον γιατρο Καπελακη. Εχω πολυ καλα λογια να πω και για τον γιατρο και για την πτερυγα με τα λουξ δωματια...παρολα αυτα εχω να πω πολυ ασχημα λογια για τους παιδιατρους που παρολο τον χαρακτηρισμο του νοσοκομειου σαν "Φιλικο προς τα Βρεφη" δεν ισχυει τπτ απο αυτα. Η παιδιατρος αφου με επεισε ποσο αχρηστη μανα ημουν που θηλαζα το παιδι μου (δεν χορταινε,δεν ξεκουραζομουν κτλ κτλ) με εκανε χαλια ψυχολογικα και μου χορηγησε και την συνταγη της μιλουπα..ο κων/νος μου ομως ειχε αλλη αποψη...μην τους εμπιστευεστε στον θηλασμο...αλλοι παραπληροφορουν εν αγνοια τους αλλοι εις γνωσην τους...περιμενω απλα την επομενη φορα που πρωτα και αν θελει ο θεος θα παω εκει για το δευτερο παιδακι μου...καλυτερα να μην βρεθει καμμια να μου πει ο,τιδηποτε γιατι δεν ξερω και εγω τι θα της πω...:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτο συγνωμη αλλα δεν ειναι "υπερ του θηλασμου"...γεννησα στο ελενα τον 10/2009 με καισαρικη και ολικη αναισθησια με τον γιατρο Καπελακη. Εχω πολυ καλα λογια να πω και για τον γιατρο και για την πτερυγα με τα λουξ δωματια...παρολα αυτα εχω να πω πολυ ασχημα λογια για τους παιδιατρους που παρολο τον χαρακτηρισμο του νοσοκομειου σαν "Φιλικο προς τα Βρεφη" δεν ισχυει τπτ απο αυτα. Η παιδιατρος αφου με επεισε ποσο αχρηστη μανα ημουν που θηλαζα το παιδι μου (δεν χορταινε,δεν ξεκουραζομουν κτλ κτλ) με εκανε χαλια ψυχολογικα και μου χορηγησε και την συνταγη της μιλουπα..ο κων/νος μου ομως ειχε αλλη αποψη...μην τους εμπιστευεστε στον θηλασμο...αλλοι παραπληροφορουν εν αγνοια τους αλλοι εις γνωσην τους...περιμενω απλα την επομενη φορα που πρωτα και αν θελει ο θεος θα παω εκει για το δευτερο παιδακι μου...καλυτερα να μην βρεθει καμμια να μου πει ο,τιδηποτε γιατι δεν ξερω και εγω τι θα της πω...:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες:D Μια απορία όμως. αν δε θέλει κάποια μητέρα να θηλάσει, θα πρέπει να το πει στον παιδίατρο και εκείνος να τους πει για να φέρουν γάλα; εκνευριστικό αυτό. Δεν μπορείς να το δηλώσεις απ'την αρχή ότι δικαίωμά μου είναι να θηλάσω ή να μην θηλάσω;Στα ιδιωτικά γιατί φέρνουν και το γάλα μαζί, θηλάσεις δε θηλάσεις; σας επρηξα. τσάο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι για 5 μερες πληρωσα 260 με καισαρικη σε απλο μονοκληνο που δεν ειχε τιποτα να ζηλεψει απο τα μονοκληνα του ιασω που γεννησε η αδελφη μου!!

 

 

Με φυσιολογικο τοκετο,για 5 μερες,στα δωματια lux του Ελενα μας ηρθε συνολικά καπου 750 ευρω,δεν θυμαμαι το ακριβες ποσό αν ηταν 730 ή 780

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς για αυτό

το πιο εύκολο πράγμα είναι να σου φέρουν το γάλα

άσε που και εσύ το βρίσκεις στο δωμάτιο που τα κάνουν μπανάκι και έχουν και το ψυγείο εκεί κτλ

τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι το 2007 που ήμουν εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες:D Μια απορία όμως. αν δε θέλει κάποια μητέρα να θηλάσει, θα πρέπει να το πει στον παιδίατρο και εκείνος να τους πει για να φέρουν γάλα; εκνευριστικό αυτό. Δεν μπορείς να το δηλώσεις απ'την αρχή ότι δικαίωμά μου είναι να θηλάσω ή να μην θηλάσω;Στα ιδιωτικά γιατί φέρνουν και το γάλα μαζί, θηλάσεις δε θηλάσεις; σας επρηξα. τσάο..

 

Αυτο συγνωμη αλλα δεν ειναι "υπερ του θηλασμου"...γεννησα στο ελενα τον 10/2009 με καισαρικη και ολικη αναισθησια με τον γιατρο Καπελακη. Εχω πολυ καλα λογια να πω και για τον γιατρο και για την πτερυγα με τα λουξ δωματια...παρολα αυτα εχω να πω πολυ ασχημα λογια για τους παιδιατρους που παρολο τον χαρακτηρισμο του νοσοκομειου σαν "Φιλικο προς τα Βρεφη" δεν ισχυει τπτ απο αυτα. Η παιδιατρος αφου με επεισε ποσο αχρηστη μανα ημουν που θηλαζα το παιδι μου (δεν χορταινε,δεν ξεκουραζομουν κτλ κτλ) με εκανε χαλια ψυχολογικα και μου χορηγησε και την συνταγη της μιλουπα..ο κων/νος μου ομως ειχε αλλη αποψη...μην τους εμπιστευεστε στον θηλασμο...αλλοι παραπληροφορουν εν αγνοια τους αλλοι εις γνωσην τους...περιμενω απλα την επομενη φορα που πρωτα και αν θελει ο θεος θα παω εκει για το δευτερο παιδακι μου...καλυτερα να μην βρεθει καμμια να μου πει ο,τιδηποτε γιατι δεν ξερω και εγω τι θα της πω...:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

 

Ειναι σιγουρα υπερ του θηλασμου σχεδον ολοι εκει.

Δεν αμφισβητω τα λεγομενα της Μαριανθης,ειτε επεσε στην εξαιρεση,ειτε αυτο εγινε προ καιρού.

Οι παιδιατροι στο Ελενα γενικα δεν με ενθουσιασαν παντως.

 

Το γαλα στα ιδιωτικα δεν το φερνουν για την ευκολία σου αλλα για αλλους λογους ...προβληματίσου!Ειναι χιλιες φορες καλυτερο να δοκιμασεις να θηλασεις και μετα να τα παρατησεις,οχι με το καλημερα.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω. από καθαριότητα δωμάτιο και τουαλέτα; το μωρό το έπαιρναν και το έπλεναν και στο ξανάφερναν; δίνουν ξένο γάλα αν το ζητήσεις για συμπλήρωμα; σορρυ που ρωτάω αλλά το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα σε ιδιωτικό, αλλά τώρα δεν τα έχω και δεν ξέρω τι γινεται στα δημοσια.

 

καθαριζουν 2 φορες την ημερα το δωματιο!το μωρο το πηγεναμε μετα απο ενημερωση τους την επλεναν την εντυναν και την εδιναν!!συμπληρωμα δινουν μονο εαν το πει ο παιδιατρος του μαιευτηριου τα εξεταζουν και τα ζυγηζουν καθε μερα!!:D:Dπερασα τελεια!!!!!τα χρηματα 260 ευρω ηταν για ολες της μερες μαζι και ολη τη νοσηλια!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας!ειμαι και εγω καινουρια στο forum και ψαχνω γυναικολογο στο ελενα.βεβαια μ ολα αυτα που διαβαζω εχω πανικοβληθει.μου εχουν μιλησει για καποιον Γαζη.τον γνωριζει καποια απο εσας??οσο για τον Μυλωνακη και εγω ακουσα τα χειροτερα απο μια φιλη μου.τελοσπαντων,εγω θελω να μαθω για το Γαζη και αν υπαρχει τηλ του η με ποιον τροπο θα τον βρω.:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι σιγουρα υπερ του θηλασμου σχεδον ολοι εκει.

Δεν αμφισβητω τα λεγομενα της Μαριανθης,ειτε επεσε στην εξαιρεση,ειτε αυτο εγινε προ καιρού.

Οι παιδιατροι στο Ελενα γενικα δεν με ενθουσιασαν παντως.

 

Το γαλα στα ιδιωτικα δεν το φερνουν για την ευκολία σου αλλα για αλλους λογους ...προβληματίσου!Ειναι χιλιες φορες καλυτερο να δοκιμασεις να θηλασεις και μετα να τα παρατησεις,οχι με το καλημερα.[/QUOTE]

 

Το να λεμε ολοι οτι ειμαστε υπερ του θηλασμου αλλα να προωθουμε εμμεσα το ξενο γαλα και να μην παρεχουμε την σωστη ενημερωση στις μητερες που θελουν να θηλασουν ειναι μεγαλο σαμποταζ και κατ'εμε κακως το αναφερεις. Οταν εγω ρωτησα σαν απειρη πρωτομανα αν επιτρεπεται να θηλασω και να δωσω και πιπιλα στο μωρο η παιδιατρος μου απαντησε πως φυσικα θα μπορουσα. Λαθος. Η πιπιλα ειναι απαγορετικη τις πρωτες 40 μερες (να μην πω και παραπανω) μεχρι να εγκατασταθει η γαλουχια χωρια που δημιουργει συγχιση στο μωρο γιατι αλλη η θηλαστικη κινηση που κανει το βρεφος στο στηθος και αλλη στην πιπιλα. Το γαλα στο μαιευτηριο εννοειται οτι δεν το στελνουν για την ευκολια σου...ποιος νοιαζεται για σενα?Το στελνουν για το κερδος των εταιριων...για να σε σταματησουν απο την αρχη...γιατι ευτυχως ή δυστηχως στον θηλασμο η σωστη αρχη ειναι παρα πολυ σημαντικη.

 

Το τελευταιο δεν το σχολιαζω καν γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως εννοεις.:roll::shock::?:|

 

Να διευκρινησω οτι οταν καποια μανουλα δεν επιθυμει να θηλασει απλα το δηλωνει και φερνουν γαλα στο μωρακι. Οπως ειναι δικαιωμα καθε μαμας να αποφασισει σαν τροπο σιτισης του μωρου της με τεχνητο γαλα ετσι ειναι και δικαιωμα της μητερας που θελει να θηλασει να την βοηθησει το ιατρικο προσωπικο εμπρακτα και σωστα.

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας.ειμαι εγκυος στο 2ο παιδακι μου.το 1ο το γεννησα στο αλεξανδρα.λεω να γεννησω αυτη τη φορα στο ελενας.μπορειτε να μου πειτε εμπειριες σας καθως να μου πειτε και αν υπαρχει καποιος γιατρος που τηρει τον ορκο του και δεν χρηματιζεται αλλα ειναι σωδτος γιατρος?σας παρακαλω.δεν εχω βρει ακομα εναν καλο και πανω απο ολα ανθρωπος γιατρο.δεν εχω προβλημα να πληρωσω το γιατρο απλα δεν μου αρεσει οταν βαζουν ταριφα παο την αρχη.:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως οταν ζητησα στο νοσοκομειο γαλα σκονη η θηλαστρο ηρθε η προησταμενη και με μαλωσε και μου ειπε μονο εαν το γραψει ο παιδιατρος η υπαρχει προβλημα και δεν επιτρεπετε ο θηλασμος κατα τα αλλα με βοηθεισαν αρκετα ακομη θηλαζω!!να ειναι καλα και η αδελφη μου που με βοηθουσε συνεχως!!καλες οι μαιες αλλα καλυτερη η αδελφη μου!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια διορθωστε με αν κανω λαθος αλλα εχω διαβασει οτι ειναι παρανομο να δινεται γαλα σε βρεφος νεογεννητο χωρις συνταγη γιατρου που να γραφει αιτιολογια γιατι τομωρο δεν μπορει να θηλασει!Θα το ψαξω και θα το παραθεσω!Υποθετω γι αυτο στο Ελενα δεν φερνουν συμπληρωμα!

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα εδω!

 

http://www.paidon-agiasofia.gr/index.cfm?Level1=6&Level2=4&Level3=0&Level4=0&Level5=0&Level6=0&PageID=284

 

"Στη χώρα μας απεστάλη σε όλους τους αρμόδιους φορείς, η οδηγία Υ3γ/36189/ 9-10-95, του Υπουργείου Υγείας και Πρόνοιας, η οποία αναφέρεται στα προτεινόμενα 10 βήματα της ΠΟΥ και της UNICEF και η οποία τονίζει ότι:

1) η συνταγογράφηση ξένου γάλακτος πρέπει να συνοδεύεται από ιατρική γνωμάτευση που να εξηγεί τους λόγους που το μωρό δεν μπορεί να θηλάσει αποκλειστικά

2) απαγορεύεται η παρακαταθήκη και διαφήμιση υποκατάστατων μητρικού γάλακτος από τα μαιευτήρια"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα παντως οταν ζητησα στο νοσοκομειο γαλα σκονη η θηλαστρο ηρθε η προησταμενη και με μαλωσε και μου ειπε μονο εαν το γραψει ο παιδιατρος η υπαρχει προβλημα και δεν επιτρεπετε ο θηλασμος κατα τα αλλα με βοηθεισαν αρκετα ακομη θηλαζω!!να ειναι καλα και η αδελφη μου που με βοηθουσε συνεχως!!καλες οι μαιες αλλα καλυτερη η αδελφη μου!!

 

πολυ απιθανο να γινει κατι τετοιο...:mrgreen::mrgreen::mrgreen: Απο προσωπικη εμπειρια εχω να παραθεσω τα εξης:

-Οι μαιες ηταν μικρες σε ηλικια και προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι ηταν πολυ απειρες σε θεματα θηλασμου...χαρακτηριστικα επειδη εγω ειχα κολλημενο το μωρο στο στηθος, την 2η μερα αντιμετωπισα ενα προβληματακι (βασικα οντας απειρη και χωρις πολλη γνωση ηθελα να ερθει μια μαια να μου πει αν εχω γαλα:shock: και αν το μωρο πινει κανονικα:shock:) χτυπησα το καμπανακι στις 5:30 το πρωι και μου απαντησε μια εκνευρισμενη μαια "τι θελετε κυρια?":-? "εχω προβλημα στον θηλασμο" "να περιμενετε την ειδικο το πρωϊ":cry::cry: κατα τις 9 ηρθε μια κυρια με ρωτησε απλα αν ολα ειναι καλα της ειπα ναι και εφυγε...:roll::roll:

-Μια παιδιατρος που οπως ειπα πιο πανω την ρωτησα αν μπορω να δωσω πιπιλα και μου απαντησε "μα φυσικα και μπορειτε":shock::shock:

-Τα μπουκαλακια στον διαδρομο πηγαιναν και ερχονταν...καποια στιγμη με ρωταει ο αντρας μου "μηπως πρεπει να δωσουμε και εμεις γαλα,ολοι δινουν" "να κανεις την δουλεια σου εσυ" του απανταω:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

-Την ημερα που φευγαμε μου το μπουκωσαν :evil::evil::evil::evil: και γυρνοντας σπιτι το ξερασε κι ολας...επισης μου δοθηκαν οδηγιες απογαλακτισμου (καθε 3ωρες ΑΥΣΤΗΡΑ 15' απο το ενα στηθος 15' απο το αλλο) ,συνταγη της milupa και ενα υφος του στυλ "μα ειναι δυνατον να πιστευεις οτι μπορει το γαλα σου να γτανει για να καλυψεις τις αναγκες του μωρου σου?":evil::evil::evil::evil:

 

Αισχος.

 

Συγνωμη που ειναι τοσο απολυτη αλλα η σωστη αρχη στον θηλασμο ειναι παρα μα παρα πολυ σημαντικη!:-)

bf2Bp2.png

 

rTodp3.png

Link to comment
Share on other sites

με εμένα έκαναν το αντίθετο! πήγα να ζητήσω γάλα και δεν μου το έδιναν με τίποτα, γιατί δεν το είχε γράψει ο παιδίατρος, οπότε ζορίστηκα για να μπορέσει να θηλάσει, απλά με βοήθησαν πολύ τοποθετώντας σωστά το μωρό στο στήθος (εγώ δεν το έκανα καλά) και επέμειναν πολύ στον θηλασμό. (για το Έλενα μιλάω, δεν ξέρω αλλού τι γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

με εμένα έκαναν το αντίθετο! πήγα να ζητήσω γάλα και δεν μου το έδιναν με τίποτα, γιατί δεν το είχε γράψει ο παιδίατρος, οπότε ζορίστηκα για να μπορέσει να θηλάσει, απλά με βοήθησαν πολύ τοποθετώντας σωστά το μωρό στο στήθος (εγώ δεν το έκανα καλά) και επέμειναν πολύ στον θηλασμό. (για το Έλενα μιλάω, δεν ξέρω αλλού τι γίνεται)

 

Κι σε μένα ίδιο έκαναν.

 

Δεν μου έδιναν γάλα γιατί δεν το είχε πει ο παιδίατρος.

[IMG]http://lbym.lilypie.com/Suo4p2.png[/IMG]
[IMG]http://lb4m.lilypie.com/5wubp2.png[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

catsai kai maria ampelokipoi ακριβως το ιδιο!!οι μαιες οι δικες μου στον 6 οροφο ηταν ολες ανω των 35 και οι περισσοτερεςανω των 40!!καμοια δεν μου μιλησε ασχημα οτι ωρα και να της χριαζομουν ηταν εκει αλλα και παλι ειναι που θα πεσεις!!!!!παντως γαλα δεν μου διναν με την καμοια και η παιδιατρος δεν μου το εγραφε παρολο που η μικρη ειχε φτασει 2650 επεμενε να την θηλαζω καθε μια ωρα!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια,μπορει καποια να μου στειλει τα στοιχεια του Γαζη στο ελενας?ψαχνω γιατρο και ακουσα απο σας πολυ καλα λογια.θα ηθελα περισσοτερες πληροφορειες.ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΙΤΑ Η ΤΑΡΙΦΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ 1000 ΕΥΡΩ .ΣΤΗ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΤΠΤ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΕΨΑΧΝΕ ΣΤΑ ΤΗΛ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΙΣ ΟΥΡΕΣ...

ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ..ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ....ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 8ο ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΥΤΕ 200? ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΙΣΩ ΛΕΕΙ....ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ Η ΘΑ ΞΕΠΕΤΑΞΕΙ ΜΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα το παιδάκι μου στο "Έλενα" τον Φεβρουάριο του 2010.

Σαν μαιευτήριο είναι καλό με καλούς -κατά γενική ομολογία- γιατρούς.

Προσωπικά έμεινα ικανοποιημένη από τον χώρο -ελάχιστα από τις μαίες- και καθόλου από τον γιατρό στον οποίο σημειωτέον πήγα και συστημένη :rolleyes::rolleyes:

 

Να σημειώσω ότι τον γιατρό τον πλήρωσα (το σκυλομετάνιωσα) 1000 € (τα είχε ζητήσει). Γέννησα μια Παρασκευή με καισαρική (αλήθεια γιατί;;;), μία μαία έδειξε στη μαμά μου (!!!) πως να κρατάει το παιδί πάνω μου για να θηλάσει. Όταν ζήτησα να μου δείξουν την Κυριακή που μπορούσα να σηκώνομαι και να τον κρατάω΄, η απάντηση ήταν "της δείξαμε τη μέρα που γέννησε!!!!):evil:

 

Σχετικά με τον γιατρό, αν και το πήρε το 1000ρικάκι δεν μου έδειξε ιδιαίτερη μεταχείριση. Και 'οταν τον έπαιρνα τηλέφωνο (δεν είχε τύχει ποτέ νύχτα) ήταν μονίμως βιαστικός..

 

Να σημειώσω εδώ ότι πρόσφατα γέννησε φίλη χωρίς προσωπικό γιατρό. Πήγε εφημερία. Όλα μια χαρά. Και φυσιολογικά γέννησε και οι μαίες και οι γιατροί της εφημερίας μια χαρά την πρόσεξαν.. Κι ούτε φακελάκια κι ούτε τίποτε.. όπως θα έπρεπε να είναι δηλαδή!!!

 

FGBKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεαι σου και με το καλο το μωρακι σου!Παρακατω θα βρεις πολλες πληροφοριες για το μαιευτηριο!

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=45989

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=27950

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=35432

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20348&page=27 (στο μνμ 788 γραφω την δικη μου εμπειρια)

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΡΟΥ....ΕΓΩ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΜΗΜΑΤΑ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΑΝΕ ΕΚΕΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟΥ.ΑΑΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΝΩΔΥΝΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΜΕ ΜΟΝΟ 5 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...