Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

Τελικα συμφερει να πας σε ιδιωτικο και να παρεις αποδειξη μπας και παρεις και κανα φραγκο πισω παρα σε δημοσιο που ειναι ολα μαυρα

 

 

οκ βρε κοριτσια πας σε δημοσιο ,βρισκεις γιατρο σου λεει ταριφα 1200 και μετα την γεννα δεν τα δινεις

 

ε τι θα σου κανει? καταγγελια στην αστυνομια??

 

εγω σκεφτομαι σοβαρα το Ελενα για γιατρο και γεννα οταν ερθει η ωρα αλλα αν ειναι να τα δωσω μαυρα ε οχι

δεν μου τα χαρισε κανεις για να τους τα χαρισω εγω

φυσικα λεω λογια τωρα ,οταν ερθει η ωρα μπορει να κανω την παπια και να πληρωσω και να πω και χιλια ευχαριστω:oops:

Καλησπερα. Την Πεμπτη παω για καισαρικη και ο γιατρος μου εχει ζητησει 1200 ευρουλακια, ζεστα ζεστα! Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τα μειωσω η' να μην τα δωσω καθολου αλλα ντρεπομαι. Αν του δωσω γυρω στα 600 λιγα ειναι; :evil: Δεν σε ρωταει κανεις ποσο δουλεψες γι'αυτα τα 1200 ευρω. Γνωριζει κανεις αν θελει φακελακι και ο αναισθησιολογος; Σιγα που δεν θα θελει... Α! Ξεχασα να πω οτι σε καθε επισκεψη μου επαιρνε 50 ευρω, εννοειται χωρις αποδειξη, και απλα ακουγε την καρδια του μωρου. Τους υπερηχους τους εκανα σε ιατρικα κεντρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ενδιαφέρομαι να βρω έναν γιατρο στο Ελενα. Δεν είμαι εγκυος ακομα αλλα θεωρώ οτι είναι καλύτερο να βρω έναν γιατρο να με παρακολουθεί απο τωρα.

Το προβλημα είναι οτι δουλεύω πολλές ώρες και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρνω με τις ώρες αναμονης στο Ελενα τώρα αλλά και κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Γνωρίζετε ποια είναι η κατάσταση στα ραντεβού (απογευματινα)?

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον γιατρό που να έχει και εξωτερικό ιατρείο?

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Μολις γραφτηκα στο site για να ζητησω βοηθεια απο ολες τις μανούλες που γεννησαν στο Έλενα. Θέλω να αλλαξω τον ιδιωτικο μου γιατρο και να γεννησω στο Έλενα. Το προβλημα ειναι οτι ειμαι 5 μηνων ηδη, με διδυμα απο εξωσωματικη και καναδυο γιατροι που προσεγγισα δεν με αναλαμβανουν γιατι θελουν να εχουν την ευθύνη της εγκυμοσύνης απο την αρχή! Δηλαδή τι να κάνω τώρα; Να γεννήσω στον πανακριβο ιδωτικο γιατρο που ειναι ειδικος για εξωσωματικές και ΠΟΛΥ απασχολημενος;;!! Μου ειπε μαλιστα οτι πιθανως να μην ειναι καν αυτος στον τοκετο μου αλλα καποιος βοηθος που δεν γνωριζω, στην ιδια τιμη φυσικα, γιατι αυτος εχει πολλες υποχρεωσεις!

Μπορειτε να μου συστησετε καποιον αξιολογο μαιευτηρα στο Έλενα;; Θα με σωσετε...

 

Μεχρι τωρα εχω προσεγγισει τον κο Γαζη και κο Κανακακη (εξαιρετικος) αλλα δεν αναλαμβανουν προχωρημενες εγκυμοσυνες:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ενδιαφέρομαι να βρω έναν γιατρο στο Ελενα. Δεν είμαι εγκυος ακομα αλλα θεωρώ οτι είναι καλύτερο να βρω έναν γιατρο να με παρακολουθεί απο τωρα.

Το προβλημα είναι οτι δουλεύω πολλές ώρες και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρνω με τις ώρες αναμονης στο Ελενα τώρα αλλά και κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης. Γνωρίζετε ποια είναι η κατάσταση στα ραντεβού (απογευματινα)?

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον γιατρό που να έχει και εξωτερικό ιατρείο?

Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΛΗΤΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΙΑ ΜΟΝΙΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΛΟΥΞ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΟΝΟ 480? ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΣΑΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ.

ΒΕΒΑΙΑ, ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΚΑΤΕΛΗΞΑ (ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ) ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΗΝ κα ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!!!!!!) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΕ "ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ" ΑΥΤΗ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΤΕ ΠΙΕΣΗ(ΕΝΩ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ), ΔΕΝ ΜΕ ΖΥΓΙΣΕ ΠΟΤΕ, ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΙΣ 4 ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΑ κ.α.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ) ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΙΚΗ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ (ΛΟΓΩ ΕΠΙΠΛΟΚΩΝ), ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΣΑΝ ΑΠ'ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ. ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ (ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΑΠΛΩΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ <<ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ, ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ>>. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΕΑΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!!!

Η ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΒΓΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.

ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

mammy25 λυπάμαι πολύ, γι αυτά που τράβηξες. Ευτυχώς που πήγαν τελικά όλο καλά.

Γέννησα κι εγώ με τη Γεωργιάδου πριν ένα χρόνο περίπου και νομίζω πως -αν και δεν αντιμετόπησα κάτι σοβαρό- πρέπει να καταθέσω την εμπειρία μου.

Καταρχάς να πω ότι την βρήκα κι εγώ μέσω του parents.gr και κατέληξα σ' αυτή λόγω του ότι διάβασα πολλά καλά σχόλια. Ωστόσο, από τις πρώτες μας επισκέψεις δεν μπορώ να πω, πως μου άρεσε ιδιαίτερα γιατί έδειχνε σχετικά αδιάφορη. Δεν λέω βέβαια πως πρέπει να δείχνει τρελό ενδιαφέρον για κάθε κοπέλα με τόση δουλειά που έχει, αλλά από την άλλη βρε παιδιά, ούτε μια συμβουλή, ούτε μια ερώτηση του στυλ πως πάμε μʼ αυτό ή με κείνο. Και να συνεχίσω: δεν ήταν καθόλου επεξηγηματική, άργησε να μου δώσει ασβέστιο, σίδηρο κλπ (και αφού τις το θύμισα εγώ στο τέλος του τρίτου μήνα), δεν κράτησε ποτέ ούτε το δικό μου ιστορικό, πίεση και ζύγισμα των κιλών μου έκανε μόνο την πρώτη φορά, και κατόπιν φρόντιζα να το ζητάω μόνη μου από τις νοσοκόμες κι επίσης και σε μένα οι επισκέψεις ήταν το πολύ 5άλεπτες και στις εξετάσεις έριχνε κυριολεκτικά μια ματιά, χωρίς να μου εξηγεί τίποτα, παρά μόνο αν έιχα προγραμματίσει εγώ ερωτήσεις. Ε, κι αυτές μου τις απαντούσε σχεδόν μονολεκτικά. Για παράδειγμα: Τι ρωτάω κάποια στιγμή στον 2ο μήνα το εξής απλό:

-Γυμναστική μπορώ να κάνω;

-Τι γυμναστική; μου λέει

-Λίγα βαράκια και αερόμπικ, της απαντώ

-Ε, με μέτρο, μου λέει

Αρχικά σκέφτηκα να την αλλάξω, αλλά επειδή στο διάδρομο που περίμενα άκουγα πολύ θετικά σχόλια από κοπέλες που είχαν ξαναγεννήσει σε αυτή, αποφάσισα να συνεχίσω σ' αυτή. Όσον αφορά την αμοιβή του τοκετού, δεν μου έκανε ποτέ λόγο μόνη της και φυσικά δεν την ρώτησα ουτε εγώ. Από το φόρουμ όμως, γνώριζα περίπου πόσο έπερνε και στο τέλος της δώσαμε 1.000 ευρώ. Βέβαια, γνωρίζω πως με άλλες κοπέλες το είχε συζητήσει ευθέως.

Οταν λοιπόν με το καλό ήρθε η μέρα να γεννήσω, αφού με πέρασαν κι εμένα αρχικά "ένα χεράκι" όλοι οι εκπαιδευόμενοι (αλλά έτσι συμβαίνει στα δημόσια), οταν με πήγαν στο θάλαμο των οδυνών, η Γεωργιάδου έβαλε κάποιον από την ομάδα της, να είναι συνεχώς μαζί μου, ο οποίος κατόπιν εντολή της δεν με άφησε ούτε δευτερόλεπτο μόνη μου, η ίδια δε, ερχόταν που και που και μ' εβλεπε για να δει σε τι στάδιο βρισκόμουν. Όταν σε κάποια στιγμή έπεσαν οι σφυγμοί του μπεμπούλη μου και την ειδοποίησαν, ήρθε σε 5' λεπτά (ευτυχώς το πρόβλημα ξεπεράστηκε αμέσως). Αργότερα στο στάδιο των εξωθήσεων έμεινε μαζί μου, μαζί με το συνεργάτη της, περίπου 40 λεπτά με μια ώρα, μέχρι που έσκασε μύτη ο μπεμπούλης και μπήκαμε στο χειρουργείο. Βέβαια εκεί που εγώ εξωθούσα, άκουγα κάτι σχόλια από αυτή του είδους "όχι ρε πούστη, γύρισε πάλι" και κάποιες στιγμες έβγαινε στα πεταχτά να δει προφανώς άλλο περιστατικό της. Α, να συμπληρώσω πως μόλις γέννησε με φίλησε κι εμένα σταυρωτά και μου ευχήθηκε.

Μετά τη γέννα, περασε από το δωμάτιο ένας εκπαιδευόμενος από την ομάδα της ο οποίος με ρώτησε από την πόρτα στην οποία στεκόταν αν είμαι καλά, κι όταν του απάντησα ναι (αφού έτσι αισθανόμουν) έφυγε. Την επόμενη μέρα πέρασε η Γεωργιάδου, αλλά εγώ δεν ήμουν στο δωμάτιο. Τη συνάντησα λοιπόν στο διάδρομο και με ρώτησε κι αυτή εκεί στο διάδρομο "είσαι καλά?", και κατόπιν να περασω κατά την εξαγωγή από το γραφείο της να μου δώσει συμβουλές για την λοχεία και κατόπιν συμπλήρωσε, "να σου υπογράψω και το χαρτί για το επίδομα από το ταμείο σου" και μου χαμογέλασε με νόημα. Αυτό που κατάλαβα εγώ εκείνη τη στιγμή ήταν "να μου δώσεις και την αμοιβή μου". Μη με πείτε υπερβολική αλλά το ύφος της και το γελάκι της αυτό μου είπε.

Δεν ξαναπέρασε γιατί ήταν Σαββτκύριακο.Τη Δεύτερα δε που έβγαινα, πήγα από το γραφείο της και αφού δεν με είχε εξετάσει καθόλου μετά τη γέννα και είχα μια μικρή αμφιβολία για τα ράμματα της ζήτησα να με δει. Με είδε σχεδόν με το ζόρι, γιατί είχε χειρουργείο και βιαζόταν κι αφού ξεντύνομαι και στογγυλοκάθομαι στη γυναικολογική καρέκλα, μου έριξε μια ματιά από απόσταση μισού και πλέον μέτρου ενώ ήταν όρθια. Φυσικά από συμβουλές λοχείας όπως είχε πει τίποτα. Της έδωσα και τα λεφτά φεύγοντας, τα μέτρησε βιαστικά μπροστά μου, μου ευχήθηκε και με μια κόρη και έφυγα.

Αυτά ως εμπειρία από την Γεωργιάδου.

Η εντύπωση μου λοιπόν γι αυτή είναι και θετική και αρνητική. Πιστεύω πως είναι καλή επιστήμονας (όσο βέβαια μπορώ να κρίνω γιατί δόξα το θεό, είχα μια φυσιολογικότατη εγκυμοσύνη και γέννα, χωρίς επιπλοκές που να χρειάζονται σωστούς χειρισμούς) αλλά κατά τα άλλα δείχνει να είναι ψυχρή επαγγελματίας. Της λείπει αυτό το κάτι, που κάνει έναν γιατρό να τον χαρακτηρίζουμε εκτός από καλό επιστήμονα και "άνθρωπο" κι αυτό την κάνει αρκετά αδιάφορη και φυσικά να υστερεί.

Από εκεί και ύστερα τα συμπεράσματα δικά σας.

Πάντως για να πω την αλήθεια, τώρα που είμαι ξανά έγκυος, δεν ξέρω αν θα πρέπει να ξαναπάω στην ίδια ή να επιλέξω κάποιον άλλο. Και εντάξει, στην πρώτη γέννα πήγαν όλα καλά, αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα αντιμετωπίσεις και ειλικρινά σε μια τέτοια περίπτωση έχω αμφιβολίες για το τι να περιμένω από τη Γεωργιάδου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα έχω παίξει στην κυριολεξία με αυτά που διαβάζω. :shock::evil::evil:

Εγώ είμαι απο Δράμα, γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριον αλλά ξέρω και απο το νοσοκομείο της Δράμας. Τέτοια πράγματα δεν συμβαίνουν εδώ!!!

Δεν έχω ακούσει ποτέ να έχουν ζητήσει λεφτά οι γιατροί του νοσοκομείου μας απο τους γονείς αλλά ούτε και να τους προσφέροντε φυσικά.

Έχει κάποια απο τη Δράμα όμοια εμπειρία με τέτοια περιστατικά απο το νοσοκομείο εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα έχω παίξει στην κυριολεξία με αυτά που διαβάζω. :shock::evil::evil:

Εγώ είμαι απο Δράμα, γέννησα σε ιδιωτικό μαιευτήριον αλλά ξέρω και απο το νοσοκομείο της Δράμας. Τέτοια πράγματα δεν συμβαίνουν εδώ!!!

Δεν έχω ακούσει ποτέ να έχουν ζητήσει λεφτά οι γιατροί του νοσοκομείου μας απο τους γονείς αλλά ούτε και να τους προσφέροντε φυσικά.

Έχει κάποια απο τη Δράμα όμοια εμπειρία με τέτοια περιστατικά απο το νοσοκομείο εδώ?

 

Neofite,αυτό που πληρώνεις στην ουσία είναι ότι επιλέγεις κάποιο συγκεκρημένο γιατρό για να γεννήσεις, αλλιώς θα σε ξεγεννήσει όποιος εφημερεύει (και φυσικά δεν το ρισκάρεις). Ξέρεις σκεφτήκαμε κι εμείς να μη δώσουμε το 1000 κάποια στιγμή, αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις τι γίννεται σε ένα δεύτερο παιδί, απλά δεν το διακινδυνέψαμε, να δημιουργήσουμε δυσαρέσκιες και κόντρες. Πάντως επειδή έχω μεγαλώσει σε επαρχιακή πόλη, γνωρίζω πως ναι μεν δε ζητάνε συνήθως φακελάκι αλλά το "κερασμά" τους έστω και μικρό ορισμένοι το θέλουνε, αλλιώς δε σου δίνουνε και μεγάλη σημασία. Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΕΡΘΗΚΕ ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ. ... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΓΕΜΙΖΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΘΗΚΕ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ...

 

Μάλλον κι εγώ δεν της γέμιζα το μάτι:evil: Κι εγώ από εδώ πείστηκα και πήγα και με ανέλαβε στην αρχή της 2ης εγκυμοσύνης και ευτυχώς που έδειξε νωρίς το πραγματικό της πρόσωπο και δεν ξαναπάτησα... Και μ' έβριζε κι ο άντρας μου που επέμενα να πάω σ' αυτήν...

 

έχω ξαναγράψει γι' αυτήν εδώ.. http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1756621#post1756621

 

κι εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=474408#post474408 όλη την ιστορία..

 

Κορίτσια πάντως, ούτε εγώ την συστήνω με τίποτα...

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! Γενναω σε 2 μηνες περιπου κ εχω γιατρο το ροσολυμο. Πηγαινω απογευμα καθε φορα κ πληρωνω 60 ε.θεωρω οτι ειναι πολυ καλος γατρος αλλα δεν εχουμε συζητησει ακομα το φακελακι του. Μηπως εχει ιδεα καποια ποσα παιρνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα! και εγώ γεννάω στο έλενα τον Μάρτη! μήπως μπορείται να μου πείτε το όνομα αυτης της κυρίας ?τουλάχιστον σε μύνημα!

ήρθε ο μπεμπάκος μας και είναι τέλειος!

 

MfFHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κι εγώ δεν της γέμιζα το μάτι:evil: Κι εγώ από εδώ πείστηκα και πήγα και με ανέλαβε στην αρχή της 2ης εγκυμοσύνης και ευτυχώς που έδειξε νωρίς το πραγματικό της πρόσωπο και δεν ξαναπάτησα... Και μ' έβριζε κι ο άντρας μου που επέμενα να πάω σ' αυτήν...

 

έχω ξαναγράψει γι' αυτήν εδώ.. http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1756621#post1756621

 

κι εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=474408#post474408 όλη την ιστορία..

 

Κορίτσια πάντως, ούτε εγώ την συστήνω με τίποτα...

 

αχ συγνώμη τώρα είδα το ποστ!

πωπω βρε κορίτσι τι έπαθες?

απλά απαράδεκτη η συμπεριφορά της.ευτυχώς δεν έχω αυτή τη γιατρο.

ήρθε ο μπεμπάκος μας και είναι τέλειος!

 

MfFHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχουν κι αλλα ασχημα περιστατικα με αυτη την γυναικα (δεν θα την χαρακτηριζα γιατρο)... Λυπάμαι πολυ και μακαρι να μην περασουν αλλες κοπελες οτι περασα εγω.. Τι να πω..

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι όταν πήγα στις πολύ αρχές τις εγκυμοσύνης (μόνο 1 μέρα καθυστέρηση, αλλά σε κύκλο 25 ημερών) και της έθεσα το πρόβλημα που έχουμε με το στίγμα (ετεροζυγώτες της β μεσογειακής αναιμίας και οι δυο) μου έκανε κάκιστη εντύπωση το ότι το πέρασε εντελώς στο ντούκου (θεωρώ ότι 25% πιθανότητα να νοσεί ένα έμβρυο δεν είναι κάτι που δεν χρήζει προσοχής), ενώ ακόμα χειρότερη το ότι υπαινίχθηκε ότι μέχρι να φτάσω σε εβδομάδα κατάλληλη για λήψη τροφοβλάστης (11-13) θα μπορούσαν ήδη να έχουν πάει στραβά πολλά πράγματα σχετικά με την εγκυμοσύνη μου...Εννοείται πως δεν θέλησα να την ξαναδώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stelina. αν μπεις στο ποστ που έχει ανεβάσει η roary λίγο πιο κάτω θα δεις και το όνομα της γιατρού και όλη την ιστορία της κοπέλας :)

ήρθε ο μπεμπάκος μας και είναι τέλειος!

 

MfFHp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκευτομαι πολυ σοβαρα αν μου ζητησει ο γιατρος κανα τραγικο φακελακι στο ποσο των 1500 η 2000 ε να του δωσω κανα χιλιαρικο και αυτο να ναι ολο. Υποτιθεται οτι γεναμε σε δημοσια και για πιο οικονομικα οχι και να δωσουμε οτι θα διναμε σε ιδιωτικο!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σκευτομαι πολυ σοβαρα αν μου ζητησει ο γιατρος κανα τραγικο φακελακι στο ποσο των 1500 η 2000 ε να του δωσω κανα χιλιαρικο και αυτο να ναι ολο. Υποτιθεται οτι γεναμε σε δημοσια και για πιο οικονομικα οχι και να δωσουμε οτι θα διναμε σε ιδιωτικο!!!

 

:shock::shock::shock::shock::shock: είναι πάρα πολλά χρήματα! εμένα και τα 1000 μου φένονται πολλά....

δημόσιο νοσοκομείο είναι στην τελική,

δεν νομίζω να ζητήσει τόσα..

ήρθε ο μπεμπάκος μας και είναι τέλειος!

 

MfFHp3.png

Link to comment
Share on other sites

το λεω γιατι εχω ακουσει κατι τρελα οσον αφορα τις τιμες. Ο καθε γιατρος παιρνει για φυσιολογικο τοκετο για παραδειγμα 1000 ε κ για καισαρικη 1500 ε. Το χουν κανει τρελο εμποριο

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ .

ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΩΣ ΕΦΩ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έλεγα ότι ίσως "έτυχε" σ' εμένα!! Μέχρι να γράψω την εμπειρία μου διάβαζα τα καλύτερα γι' αυτήν κι έτσι αποφάσισα να πάω.. Τώρα τι έγινε ρε κορίτσια; Εκτός από τη δικιά μου, έχω διαβάσει τουλάχιστον 5 κακές εμπειρίες:shock:.. Μου φαίνεται πήραν τα μυαλά της αέρα απ' τα πολλά χιλιάρικα:evil:

 

Εμένα πάλι όταν πήγα στις πολύ αρχές τις εγκυμοσύνης (μόνο 1 μέρα καθυστέρηση, αλλά σε κύκλο 25 ημερών) και της έθεσα το πρόβλημα που έχουμε με το στίγμα (ετεροζυγώτες της β μεσογειακής αναιμίας και οι δυο) μου έκανε κάκιστη εντύπωση το ότι το πέρασε εντελώς στο ντούκου (θεωρώ ότι 25% πιθανότητα να νοσεί ένα έμβρυο δεν είναι κάτι που δεν χρήζει προσοχής), ενώ ακόμα χειρότερη το ότι υπαινίχθηκε ότι μέχρι να φτάσω σε εβδομάδα κατάλληλη για λήψη τροφοβλάστης (11-13) θα μπορούσαν ήδη να έχουν πάει στραβά πολλά πράγματα σχετικά με την εγκυμοσύνη μου...Εννοείται πως δεν θέλησα να την ξαναδώ!

Όσο γι' αυτό, είναι απλώς απαράδεκτη..

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

ματινα ακριβως την ιδια στιγμη γραψαμε και μαλιστα την ιδια σκεψη:P

 

όντως! :lol: την εβδομάδα που μας έρχεται θα σας πω ακριβώς πόσα θα πρέπει να δώσω!

ήρθε ο μπεμπάκος μας και είναι τέλειος!

 

MfFHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...