Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

πολυ στενοχωριεμαι με αυτα που διαβαζω....ηταν η γυναικολογος που με παρακολουθουσε απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου και με ξεγεννησε.αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι αυτη η διαφορα συμπεριφορας σε καθε μια κοπελα.....

 

εμεις δεν την ρωτησαμε ποτε για το χρηματικο ουτε και εκεινη ειχε κανει ποτε καποια νυξη.φυσικα δεν ηταν η γιατρος που ειναι κοντα σου και δεν σου βγαζει καμια τρυφεροτητα αλλα δεν με πειραζε ιδιαιτερα.οταν στην 9η εβδομαδα ειχα αιμορραγια και πηγα στο νοσοκομειο με κρατησε για 7 μερες για να με παρακολουθει οπως επισης και την τελευταια εβδομαδα πριν γεννησω που ανεβασα ζαχαρο και πιεση με κρατησε 6 μερες στο νοσοκομειο.και τις 2 φορες που νοσηλευτηκα περναγε σχεδον καθημερινα και σταθερα καθε μερα οι συνεργατες της.την ωρα του τοκετου επισης εμεινα πολυ ευχαριστημενη,με φιλησε μολις τελειωσαμε με τα ραψιματα και ερχοταν καθε μερα στο δωματιο μου ακομα και μετα την πληρωμη.

 

τι να πω!!!!mammy25 λυπαμαι γι'αυτα που περασατε ειλικρινα....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πολυ στενοχωριεμαι με αυτα που διαβαζω....ηταν η γυναικολογος που με παρακολουθουσε απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου και με ξεγεννησε.αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι αυτη η διαφορα συμπεριφορας σε καθε μια κοπελα.....

 

εμεις δεν την ρωτησαμε ποτε για το χρηματικο ουτε και εκεινη ειχε κανει ποτε καποια νυξη.φυσικα δεν ηταν η γιατρος που ειναι κοντα σου και δεν σου βγαζει καμια τρυφεροτητα αλλα δεν με πειραζε ιδιαιτερα.οταν στην 9η εβδομαδα ειχα αιμορραγια και πηγα στο νοσοκομειο με κρατησε για 7 μερες για να με παρακολουθει οπως επισης και την τελευταια εβδομαδα πριν γεννησω που ανεβασα ζαχαρο και πιεση με κρατησε 6 μερες στο νοσοκομειο.και τις 2 φορες που νοσηλευτηκα περναγε σχεδον καθημερινα και σταθερα καθε μερα οι συνεργατες της.την ωρα του τοκετου επισης εμεινα πολυ ευχαριστημενη,με φιλησε μολις τελειωσαμε με τα ραψιματα και ερχοταν καθε μερα στο δωματιο μου ακομα και μετα την πληρωμη.

 

τι να πω!!!!mammy25 λυπαμαι γι'αυτα που περασατε ειλικρινα....

ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ Η ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΦΕΡΘΗΚΕ ΕΤΣΙ!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ. ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΗΤΑΝ "ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΤΩ??" ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΗΤΑΝ "ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΕΚΕΙ" ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΟΛΟΙ ΕΜΕΝΑ...!!! ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 13.00 ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 19.00 ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΟΥΤΕ ΗΞΕΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΑΝ. ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η κα ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΝ... ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ, ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!

[CENTER][SIZE=5][COLOR=Cyan][B][COLOR=Lime]Τ[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR] [COLOR=Lime]Π[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR][COLOR=Magenta]Δ[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR] [COLOR=Magenta]Μ[/COLOR][COLOR=Lime]Ο[/COLOR][COLOR=Magenta]Υ[/COLOR] [COLOR=Lime]Ε[/COLOR][COLOR=Magenta]Ι[/COLOR][COLOR=Lime]Ν[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR] [COLOR=Magenta]Η [/COLOR][COLOR=Lime]Ζ[/COLOR][COLOR=Magenta]Ω[/COLOR][COLOR=Lime]Η[/COLOR] [COLOR=Magenta]Μ[/COLOR][COLOR=Lime]Ο[/COLOR][COLOR=Magenta]Υ[/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας,είμαι νέο μέλος κ χρειάζομαι την βοήθεια σας!Είμαι στην 10ηεβδομάδα κ με παρακολουθεί ο Χασιάκος αλλά αν κ κορυφαίος επιστήμονας θέλω κ μία επαφή με τον γιατρό μου...Έχω ακούσει για τον Γαζή στο 'Ελενα,μπορεί κάποιος να μου πει την γνώμη του κ αν εχει δικό του ιατρείο?Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ο χασιακος εκτος απο το λητω ξεγενναει και στο αρεταιειο που ειναι κορυφαιο μαιευτηριο. εγω εκει γεννησα τη μικρη μου κι εκει θα γεννησω και παλι, με αλλο γιατρο βεβαια.καλο θα ηταν να σε παρακολουθει ενας γιατρος.

εμενα ο χασιακος δε μου γεμισε το ματι παντως...

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

κ εμένα δεν μου γεμίζει το μάτι...γι'αυτό κ θέλω να αλλάξω γιατρό τώρα που είναι σχετικά νωρίς!!απλά εχω ακούσει τα καλύτερα για το έλενα...δεν ξέρω...θα δείξει!!θα κάνω μία έρευνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια καλησπέρα ειμαι καινουρια στο φορουμ.Μιας και βλεπω οτι μιλατε για το Ελενα ηθελα να σας κανω την εξης ερώτηση:Ξερει καμιά σας τον Στ.Τσούκαλο? είναι πρόεδρος της Ομοσπονδίας Ενώσεων Νοσοκομειακών Γιατρών Ελλάδας (ΟΕΝΓΕ).και διευθυντης της Γυν.κλινικης του Ελενα.είναι καλος?γνωρίζει καμια?

Καλημερα! Κι εγω ψαχνω πληροφοριες για τον συγκεκριμενο γιατρο. Βλεπω οτι το μηνυμα σου ειναι παλιο αρα να υποθεσω οτι εχεις παει στον Τσουκαλο; Πως σου φανηκε; Εχω αυριο το απογευμα εχω ραντεβου κ θα ηθελα την γνωμη καποιας κοπελας που να τον ξερει:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Κι εγω ψαχνω πληροφοριες για τον συγκεκριμενο γιατρο. Βλεπω οτι το μηνυμα σου ειναι παλιο αρα να υποθεσω οτι εχεις παει στον Τσουκαλο; Πως σου φανηκε; Εχω αυριο το απογευμα εχω ραντεβου κ θα ηθελα την γνωμη καποιας κοπελας που να τον ξερει:)

 

 

Κορίτσια καλημερα!

Λοιπόν, ειμαι απο τις κοπελες που δυστυχως ειχε την Γεωργιαδου γυναικολογο...Θελω απο καιρο να γραψω για την συγκεκριμενη αλλα δεν ειχα πολυ χρονο αλλα διαβαζοντας διαφορα μηνυματα ειλικρινα δεν θα ηθελα να περασει καμμια κοπελα αυτα που περασα..και γι αυτο σας γραφω. Δεν ξερω απο που να ξεκινησω..Ηθελα να γεννησω στο Ελενα και μεσω γνωστων βρηκα την ακατανομαστη. Η πρωτη μου εντυπωση δεν ηταν καλη (ενστικτο?τι να πω) αλλα ο συζηγος μου ελεγε πως ειναι μια χαρα. Της πηγαινα τις εξετασεις μου (μια ματια στην κυριολεξια), ακουγε την μπεμπα που και που και αυτο ηταν, 5 λεπτα υποθεση. Δεν ειχε κρατησει το ιστορικο μου και καθε φορα που πηγαινα ηταν σαν να με εβλεπε 1η φορα (δεν με θυμοταν). Τις τελευταιες 3 εβδομαδες πηγαινα καθε εβδομαδα και εκανα NST και που και που υπερηχο, με εξεταζε στον τραχηλο(με το χερι_ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ πονος) και αυτο ηταν.

 

Σημειωτεον οτι ο τελευταιος υπερηχος εδειχνε οτι το παιδι ηταν ηδη 3.800, πραγμα που δεν ειχε δει ή δεν εδωσε σημασια.Το υψος μου ειναι 1.59 και ειχα παρει 18 κιλα_θα καταλαβετε παρακατω γιατι το αναφερω . Τελευταια ΠΗΤ ειχα 17 Ιανουαριου 2010, σπανε τα νερα 19 Ιανουαριου γυρω στις 23.30 μ.μ., παμε στο Ελενα με ετοιμαζουν και ειδοποιει ο αντρας μου και το νοσοκομειο την ακατανομαστη. Με εξεταζει ο βοηθος της και μου λεει "δεν εχεις κανει ακομα διαστολη, εχουμε χρονο μπροστα μας κοιτα να κοιμηθεις λιγο γιατι θα σε περιμενει δυσκολο πρωινο". Οι πονοι που ειχα εκεινη τη στιγμη ηταν αρκετα υποφερτοι λεω ενταξει θα κοιμηθω ελα ομως που σταδιακα δυναμωναν!! Με πανε σε ενα δωματιο, ζητησα να μου κλεισουν το φως μηπως και κοιμηθω λιγο αλλα τιποτα αγχος τρελο. Κατα τις 03.00αρχιζουν σταδιακα οι καπως πιο δυνατοι πονοι , ερχοταν ο βοηθος της και κατι μαιες καθε 1 ωρα και με κοιταγαν. Κατα τις 05.30 οι πονοι πια ειχαν γινει ΑΝΥΠΟΦΟΡΟΙ σε σημειο να τσιριζω καθε 2-3 λεπτα καθε δηλαδη που ερχοταν πονος... η ακατανομαστη δεν ειχε ερθει ΑΚΟΜΑ... ερχεται ο βοηθος της και μου λεει κανε ωθησεις ΜΟΝΗ ΣΟΥ!!!! και να συνεχισεις τις αναπνοες. Εγω σε ημιλυποθυμη κατασταση..η υπερτατη εξαθλιωση.. Η ακατανομαστη ηρθε τελικα 10.00 το πρωι , βλεπει οτι το μωρο ηταν μεγαλο (4.030) και οτι ειναι ψηλα και παρολα αυτα επιμενει οτι μπορω να γεννησω φυσιολογικα και χωρις επισκληριδιο (ηταν αδυνατον να βγεί η μπεμπα φυσιολογικα απο το σωμα μου (βλεπε παραπανω υψος μου), σχετικη δυσαναλογια ηταν τελικα το συμπερασμα).Αποφασιζουν τελικα να κανω επισκληριδιο αλλα με διαστολη 8 που να πιασει ηεπισκληριδιος (3 δοσεις μαλιστα)?? Ενιωθα τα παντα!!!Οι ωθησεις συνεχιζοταν παντα μονη μου!Ερχοταν καθε μιση ωρα κ με εβλεπε.Εγω να την παρακαλαω για καισαρικη αφου ειχα ταλαιπωρηθει τοσο απο τις 03.00 κ να μου λεει οχι γιατι να κανεις χειρουργιο? Φυσιολογικα θα παμε! Ειδε και αποειδε και με εβαλε 13.45 το μεσημερι στο χειρουργιο με ολικη οπου κ τελειωσε το μαρτυριο... Συμπερασματικα, επρεπε να μου ειχε κανει προγραμματισμενη καισαρικη αφου δεν γινοταν να βγει φυσιολογικα το παιδι απο το σωμα μου και ολη αυτη η ταλαιπωρια για μενα αλλα κυριως για το παιδι μου_ αφου ζοριστηκε κ εκανε κακακια στη κοιλια μου με αποτελεσμα να κανει πυρετο 1 μερα πριν φυγουμε απο το Ελενα και να νοσηλευτει στη ΜΕΝ (αλλο μαρτυριο)_να αποφευχθει και πως θα γινοταν αυτο? εαν πολυ απλα ΕΔΙΝΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ που εδειχνε οτι το παιδι ηταν μεγαλο. Ειναι τοσα πολλα κακα που μου εκανε αυτη η γυναικα... ξεχασε τα ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ λεγοντας χαμογελαστα στον συζηγο μου οταν της τα ζητησε «αχ τα ξεχασα!!!» τα συναισθηματα του συζηγου εκεινη την ωρα δεν περιγραφονται.. Ειναι τεραστιο το μηνυμα μου σταματαω εδω ... Οτι νομιζει η καθεμια ας κανει, εγω ηθελα να σας πω την εμπειρια μου απο την ακατανομαστη. Οτι ερωτησεις εχετε ειμαι διαθεσιμη

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορινα συμφωνω σε αυτα που λες για το οτι δεν θυμαται και οτι οι επισκεψεις ειναι 5λεπτες.αλλα το υψος και τα κιλα που εχεις παρει δεν καθοριζουν και τον τροπο τοκετου.δεν ειναι δηλαδη λογος προγραμματισμενης καισαρικης απο μονο του.στο λεω γιατι η κουμπαρα μου γεννησε μεσα σε 3 ωρες ενα μωρο 4,600 κιλα(με υψος 1,60).αλλα σαφως δεν ειναι το ιδιο να γεννησεις ενα παιδι 3 κιλα με ενα παιδι 4,5 κιλων.

 

 

ε οσο για την μενν,αστα τα περασαμε και εμεις,αλλο πακετο απο εκει.καθε φορα που τα θυμαμαι με πιανουν τα κλαματα(αλλα οχι απο λαθος δικο της)

 

να σου ζησει το μωρο σου!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

κορινα συμφωνω σε αυτα που λες για το οτι δεν θυμαται και οτι οι επισκεψεις ειναι 5λεπτες.αλλα το υψος και τα κιλα που εχεις παρει δεν καθοριζουν και τον τροπο τοκετου.δεν ειναι δηλαδη λογος προγραμματισμενης καισαρικης απο μονο του.στο λεω γιατι η κουμπαρα μου γεννησε μεσα σε 3 ωρες ενα μωρο 4,600 κιλα(με υψος 1,60).αλλα σαφως δεν ειναι το ιδιο να γεννησεις ενα παιδι 3 κιλα με ενα παιδι 4,5 κιλων.

 

 

ε οσο για την μενν,αστα τα περασαμε και εμεις,αλλο πακετο απο εκει.καθε φορα που τα θυμαμαι με πιανουν τα κλαματα(αλλα οχι απο λαθος δικο της)

 

να σου ζησει το μωρο σου!

 

 

Ο παιδιατρος που εξετασε την μικρη αμεσως μολις γεννηθηκε μου εδωσε την εξης εξηγηση οταν τον ρωτησα τι σημαινει το σχετικη δυσαναλογια που γραφανε στο βιβλιαριο του παιδιου :

 

Οταν προσπαθεις να περασεις ενα μεγαλο κυβο μεσα απο εναν μικρο. Εγω ειμαι ο μικρος κυβος κ το παιδι ο μεγαλος οποτε ηταν επιτακτικη αναγκη να γινει καισαρικη.

Η ακατανομαστη μου ειπε μια κουβεντα την ωρα που ποναγα αφορητα "να δουμε πως θα το βγαλουμε αυτο το παιδι".. Τι εννοουσε? Αυτη τη κουβεντα παντως δεν τη λες σε μια γυναικα που ειναι σε εκεινη τη κατασταση που ημουν!

Σε ευχαριστω και σενα το δικο σου!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΛΗΤΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑΙΑ ΜΟΝΙΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΕΓΩ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΗΝ ΛΟΥΞ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΜΟΝΟ 480? ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΣΑΝ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΣΤΕΡΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΟΓΟ.

ΒΕΒΑΙΑ, ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΚΑΤΕΛΗΞΑ (ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ) ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΗΝ κα ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ (Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!!!!!!) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΕΨΑΧΝΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ 2 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΕ "ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ" ΑΥΤΗ, ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΤΕ ΠΙΕΣΗ(ΕΝΩ ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΕ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ), ΔΕΝ ΜΕ ΖΥΓΙΣΕ ΠΟΤΕ, ΔΕΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ, ΕΝΩ ΣΤΙΣ 4 ΑΠΟ ΤΙΣ 5 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ. ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΑ κ.α.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ (ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ) ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΟΛΙΚΗ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΜΕ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ (ΛΟΓΩ ΕΠΙΠΛΟΚΩΝ), ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΟΥΣΑΝ ΑΠ'ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ. ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΕΥΟΜΕΝΟΙ (ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΟΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΩΡΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΑΠΛΩΣ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ <<ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ, ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΟΔΗΓΙΕΣ>>. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΟΦΟΡΕΑΣ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!!!

Η ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΒΓΩ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΑΛΛΟ.

ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

 

 

γιατί την άφησες έτσι ; ; ;; έλεος που ζούμε ; ; δεν φτάνει τα οσα σου έκανε...απαίτησε στο τέλος και λεφτά ενω κανονικά κανενας γιατρος σε δημοσιο δεν εχει δικαιωμα να ζητησει κανενα ποσό ; ; ; δεν σκέφτηκες τουλάχιστον πόσες άλλες γυναίκες θα περάσουν τα ίδια με σένα απο την συγκεκριμένη γιατρό; ; ; ; εμένα αν ερχοταν μετα απο 2 μερες αφου μου είχε κανει οσα και σε σένα και μου ζητούσε λεφτά...πίστεψε με θα της έκανα ζημιά.....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΕΙΛΑΡΗΣ Γ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ!ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΚΟΣΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ!ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΣΤΕΦΑΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ!ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

κι εμένα μου συστήσανε τον Παπα Στέφανο....αν τελικά μίλησες μαζί του...θα ήθελα να μου πεις τη γνώμη σου...

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo emena,

tin deytera pou mas perase vgika apo to nosokomeio kai egw...genissa sto elena me kaisariki logw ipertasis kai ola pigan kala ! o giatros mou o kirios gazis o opoios den dexotan xrimata alla ama tou dwseis den tha pei kai oxi. einai poli kalos giatros kai poli kalos anthrwpos!!! egw vevea tou edwsa ena fakelaki alla xalali! emeina kai egw ston pempto se monoklino ta dwmatia teleiakai plirwsa 590 eyrw alla emeina 5 dianixtereyseis giati mpika apo tin proigoumeni mera...ta ipoloipa mou ta kalipse to ika! mono mia ilithia nosileytria ipirxe i opoia nomize oti itan diko tis to elena kai eixe poli ifos...me evale na sikwthw apo to krevati me to zori gia na allaksei to sentoni epeidi variotan na talepwrithei ligo parapanw otan eimoun egw panw...kai ponesa frikta!!!!!alla tis to ekopsa genika kai den ksanamilise i ilitheia!!!tespa min tin thimamai giati sinxizomai!alla kata ta alla oi alles kopeles itan foveres!kai ola mia xara sto nosokomeio!!!oso gia ton gazi to ksanalew einai ola ta lefta!!!!!tromeros epistimonas kai ton sistinw 100%!!!!!

ayta!!!!! oti alles apories eimai edw!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ mariw,δεν μπορείς να καταλάβεις πόσο με βοήθησες,πάνω που έλεγα 8α πάω στο Γαία άλλα μου βγάζει ανασφάλεια το ιδιωτικό!!!Αύριο κιόλας θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού με τον Γαζή,δεν είχα κανένα σχόλιο κ είχα απογοητευτεί..Μου άρεσαν αυτά που έγραψες κ για κάποιον λόγο σε εμπιστεύομαι!!Να φανταστώ ο,τι είναι υπέρ της φυσιολογικής γέννας...κ ελπίζω να ασχολείται κάπως μαζί σου σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!

Να σου ζήσει κ το μωράκι σου κ όλα να σου πάνε καλά...Σε ευχαριστώ κ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

apo emena na pas 100%!!!!! an ipirxe kapoio thema sigoura tha sto elega!!!!!! einai iper tou fisiologikou alla an prokipsei kapoio provlima den to diakindinevei se kamia periptwsi kai to paei me kesariki!!! opws emena pou fovithike alla aytos ti fteei egw pira 25 kila kai anevaza piesi..logiko einai o anthrwpos na me paei kesariki!!! na pas kai na mou peis nea!!!!!filakia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια

 

έγκυος κι εγω στην 15η εβδομάδα.Στο Έλενα έχω ( ή μάλλον με έχει δει δύο φορές ) ο Κος Γιαλελής.Τον επέλεξα από αυτό εδώ το forum γιατί μου άρεσαν αυτά που έγραψαν κάποιες κοπέλες.Μήπως τον έχει κάποια για να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες? Η αλήθεια είναι ότι δε μου γέμισε πολύ το μάτι και δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται σ αυτόν ή σε μένα που γενικά είμαι λίγο περίεργη.Κατ' αρχήν δε μου πήρε

ιστορικό, δε με ζύγισε, δε μου πήρε πίεση κτλ. Την πρώτη φορά μετά τον υπέρηχο μου είπε μόνο τι εξετάσεις πρέπει να κάνω και ανέφερε την αμοιβή του.

Την δεύτερη, στην αυχενική διαφάνεια αφού μου είπε ότι όλα είναι καλά κοίταξε και τις εξετάσεις που του είχα πάει (κι εκέι όλα καλά) και μου είπε να παω σ ένα μήνα για το Α τεστ (papp-a δε μου ζήτησε)

Και πάλι δε με ζύγισε κτλ. Έχω διαβάσει ότι είναι έμπειρος και καλός και καθησυχαστικός αλλά εμένα μου φάνηκε λίγο σαν να βρισκόταν αλλού (ειδικά την πρώτη φορά ήταν σαν μεθυσμένος).Δεν υποννοώ τίποτα προς θεού, ίσως ο άνθρωπος να είχε καμιά γέννα το βράδι (εγώ είχα πάει πρωί 9 η ώρα) απλώς αναφέρω το πως μου φάνηκε.

Βέβαια όσες φορές τον πήρα τηλ. το σήκωσε αμέσως και μου έλυσε τις απορίες μου.Μάλιστα μία φορά που δεν το πρόλαβε με πήρε στο καπάκι.

Τι να πω έχω προβληματιστεί. Αν υπάρχει κάποια πιο έμπειρη και τον έχει ή είχε γιατρό ας μου στείλει ένα μήνυμα σας παρακαλώ είτε εδώ είτε π.μ.

Συγνώμη να σας κουρασα και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΠΡΙΝ 22ΜΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΛΗΤΩ.

ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΕΜΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΛΟΓΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ.

ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ.ΣΑΦΩΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΛΙΓΑ.

ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΜΕ ΑΠΑΣΧΩΛΕΙ.

ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΙΔΙΚΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ.

ΦΩΒΑΜΑΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ.

ΕΓΙΝΑ ΤΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΡΠΑΞΑΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΜΟΥ,ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!!ΚΑΤΩ ΓΙΝΟΤΑΝ ΧΑΜΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ Κ ΕΜΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ,ΠΛΗΡΗ ΗΡΕΜΙΑ.ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!!!ΠΑΝΤΟΣ Κ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ,ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΑΙΝΗΣΑΝ,ΕΓΙΝΕ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ!!!!!

:D

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb5m.lilypie.com/wzkxp3.png[/IMG][/URL][URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lbym.lilypie.com/Y21Rp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

γιατί την άφησες έτσι ; ; ;; έλεος που ζούμε ; ; δεν φτάνει τα οσα σου έκανε...απαίτησε στο τέλος και λεφτά ενω κανονικά κανενας γιατρος σε δημοσιο δεν εχει δικαιωμα να ζητησει κανενα ποσό ; ; ; δεν σκέφτηκες τουλάχιστον πόσες άλλες γυναίκες θα περάσουν τα ίδια με σένα απο την συγκεκριμένη γιατρό; ; ; ; εμένα αν ερχοταν μετα απο 2 μερες αφου μου είχε κανει οσα και σε σένα και μου ζητούσε λεφτά...πίστεψε με θα της έκανα ζημιά.....

ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ!!! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΖΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ!!! ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΦΟΥ ΑΠΛΩΣ ΣΧΟΛΑΣΕ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ! ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΩ...

[CENTER][SIZE=5][COLOR=Cyan][B][COLOR=Lime]Τ[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR] [COLOR=Lime]Π[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR][COLOR=Magenta]Δ[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR] [COLOR=Magenta]Μ[/COLOR][COLOR=Lime]Ο[/COLOR][COLOR=Magenta]Υ[/COLOR] [COLOR=Lime]Ε[/COLOR][COLOR=Magenta]Ι[/COLOR][COLOR=Lime]Ν[/COLOR][COLOR=Magenta]Α[/COLOR][COLOR=Lime]Ι[/COLOR] [COLOR=Magenta]Η [/COLOR][COLOR=Lime]Ζ[/COLOR][COLOR=Magenta]Ω[/COLOR][COLOR=Lime]Η[/COLOR] [COLOR=Magenta]Μ[/COLOR][COLOR=Lime]Ο[/COLOR][COLOR=Magenta]Υ[/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][COLOR=Lime]![/COLOR][COLOR=Magenta]![/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα και από μένα! Είμαι μόλις 6 εβδομάδων και θέλω έναν καλό μαιευτήρα στο Έλενα. Για τον Γαζή έχω διαβάσει πολλά και καλά αλλά θα ήθελα και κάποιες extra πληροφορίες! Δέχεται απογευματινά ραντεβού; Πώς κλείνεις; Τι πληρώνεις; Κάνει ο ίδιος τους υπερήχους;

Επίσης επειδή μάλλον θα κάνω και εγώ καισαρική λόγω υψηλής μυωπίας (-11,50) έκανες ολική νάρκωση ή επισκλειρίδιο; Να υποθέσω ότι χρήματα του έδωσες από μόνη σου αφού δεν σου ζήτησε ο ίδιος... Είναι εύκαιρος στο τηλέφωνο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; Θα είναι εύκολο να βρω σουίτα, έχει αρκετές; Ή έστω μονόκλινο; Το μωρό το είχες συνέχεια μαζί σου παρά το ότι έκανες καισαρική;

 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγνώμη για τον καταιγισμό αλλά καταλαβαίνεις ελπίζω :P

 

Φιλάκια

Ελίνα

Link to comment
Share on other sites

με το καλο το δωμάτιο το κανονίζεις με τον γιατρο σου και το τακτοποιει αυτος τουλάχιστον σε μενα ετσι εκανες.

Οσο για το θεμα της μυωπίας καλυτερα να ρωτήσεις εναν καλό οφθαλμίατρο γιατι εγω ειχα 10 και ο ομθαλμιατρος μου εδωσε βεβαιωση οτι δεν υπάρχει θεμα καισαρικής και οτι ειναι βλακείες αυτά τι να σου πω καλύτερα κανε την εξεταση του βυθού και μετα αποφάσισε με τον γιατρό σου. Να πας στις σουίτες παντως δεν συγκρίνονται. Καλή λευτεριά

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μελινάκι ποιος γιατρός σε παρακολουθούσε; Δώσε μου σε παρακαλώ πληροφορίες γιατί δεν έχω καταλήξει ακόμη και θέλω να κλείσω ραντεβού... Για Γαζή και Γεωργιάδου έχω ακούσει, εσύ τι λες;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!!ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΧΕΙΛΑΡΗΣ Γ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ!ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ!ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΚΟΣΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ ΕΛΕΝΑ!ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΙΚΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΣΤΕΦΑΝΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΣ!ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Καλησπέρα!! Με παρακολουθει ο Κος Παππάς πριν μείνω έγκυος (τώρα είμαι 3.5 μηνών) και είμαι πολύ ευχαριστημένη! Επειδή άργησα να διαβάσω το μην σου προφανώς και θα έχεις καταλήξει σε κάποιον. Πάντως αν θες την γνώμη μου ο Παππας είναι γιατρός που πραγματικά με όσα μου έχουν τύχει (και σε εμένα, αλλα και στην αδερφή μου που παρακολουθούσε για άλλο θέμα) έχω δει ότι δεν σε βλέπει σαν μια περιπτωση ανάμεσα στις πολλές. Νοιώθω ότι ασχολείται πραγματικά με το θέμα μου. Είναι αρκετα φιλικος για να με κάνει να νοιώσω άνετα και αρκετα επαγελματίας για να τον εμπιστευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στις κοπέλες που γέννησαν στο Έλενα: τα μωρακια μας τα αφήνουν στο δωμάτιο μας ή στην αίθουσα νεογνών? Επίσης υπάρχει η περίπτωση να έχω ζητήσει ένα μήνα πριν δωμάτιο μονοκλινο lux και την ημέρα του τοκετού να μου δώσουν δικλινο ή τρίκλινο? Έχει τύχει σε κάποια αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα μου σου εστειλα πμ με το ονομα του. Ειχα ταλαιπωρηθει πολυ με αυτο το θεμα αν εχεις διαβασει και τελικα εμεινα οχι απλα ευχαριστημενη αλλα πολυ. Παντως μην αγχωνεσια γιατι το Ελενα εχει γενικα εξαιρετικους γιατρους απλα το θεμα ειναι να ταιριαξεις εσυ να σου αρεσει γιατι ειναι λιγο περιεργοι στην συμπεριφορά τους και γενικα αναγωγοι και με συμπεριφορα δημοσιων υπαλληλων. Θυμαμαι οταν εμπαινα στους υπερηχους μου ελεγε να περιμενω και οταν θα ερχοταν η σειρα μου θα ερχοταν και αυτος μεσα και εμπαιναν κατι υπεροπτες και κοιτουσαν περιεργα εσεις τι περιμενετε εδω λες και δεν ηξεραν και οταν τους ελεγε η κοπελα ειναι του ταδε αλλαζαν μουρη.

Το καλυτερος ονομα βεβαια που εχω ελεγξει απο πολλες γυναικες που δεν γνωριζονται μεταξυ τους ειναι καποιος ο οποιος δεν δεχτηκε να με αναλαβει γιατι ημουν σε προχωρημενη κυηση. Μου συνεστησαν εναν αλλο που εφυγα σφαιρα απο την πρωτη συναντηση απαραδεκτος ανθρωπος και οταν το ειπα στον γιατρο μου μετά μου ειπε οτι ειναι εξαιρετικος επιστημονας και του ειπα τι να το κανεις δεν φτανει μονο αυτο. Τον Γαζη τον εχω ακουσει απο κοπελες εδω και απ' οτι καταλαβαινω ειναι ονομα και τη νΓεωργιαδου την ακουγα συνεχεια εδω πιστευω οτι το μισο forum ειχε αυτην την γιατρο. Δεν την ξερω καθολου ουτε ιδεα εχω αλλα οταν πηγαινα να κοψω τα τρια ευρω και πηγαινα την αποδειξη στις κυρίες τα ειχαν με την σειρα ανα γιατρο και εβλεπα 100 στην Γεωργιαδου και στους αλλους 20. Επαιζε πολυ παντως αλλα δεν εχω ιδεα.

Μην αργεις παντως γιατι μετα δεν θα σε αναλαμβάνουν και ιδιως αν ξερουν οτι εχεις αφησει αλλο γιατρο απο εκεί.

Παντως η επιλογη του μαιευτηριου ειναι πολυ καλη και αν καταφεριες και πας στην σουιτα θα εισαι σουπερ.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μελινάκι δεν μου ήρθε το προσωπικό mail που μου έστειλες με τα στοιχεια του γιατρού σου... Μπορείς σε παρακαλώ να μου το ξαναστείλεις στο [email protected]

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες και το ενδιαφέρον σου! Θα ξαναμιλήσουμε σύντομα! :P

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...