Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Οι ηλικίες μας!


Στέλλα

Ποιά είναι η ηλικία σας?  

1.380

  1. 1. Ποιά είναι η ηλικία σας?

    • εώς 20
      19
    • 20- 25
      158
    • 25-30
      401
    • 30-35
      504
    • 35-40
      234
    • 40-45
      59
    • 45-50
      10
    • 50-55
      2
    • 55-60
      1
    • 60-65
      0


Recommended Posts

Αχ υπάρχουν κι αυτές οι ηλικίες???? Κaramelitsa γιατί τ άνοιξες αυτό το θέμα????? Εγώ είμαι 40 μαλλον η πιο μεγάλη εδώ μέσα, υπάρχει καμία συνομίλικη καλέεεεεεεεεεεεεε????

 

Από περιέργεια βασικά,μιλάμε-μιλάμε και δεν είχαμε πεί τις ηλίκίες μας.Πάντως πιστεύω ότι η ηλικία δεν παίζει ρόλο,αλλά το πώς νοιώθουμε.Σωστά? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

ΜΑΜΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ : 2/7/76ΓΕΝΕΘΛΙΑ* 1/9 ΓΙΟΡΤΗ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ :14/6/06ΓΕΝΕΘΛΙΑ-ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΗΜΕΡΑ !!!!!!*ΓΙΟΡΤΗ 10/2

ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΩΣΤΑΣ 4/4/... ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΘΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ (ΣΧΕΔΟΝ ΜΙΣΟ ΑΙΩΝΑ!!!) :D:D:D *ΓΙΟΡΤΗ 21/4

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ όπως γράφω και πίσω απο το όνομα μου είμαι του 82 δηλ. 25 χρονών.

 

ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΤΟ 1982!

 

Αλλά ας μην στεναχωριόμαστε .....εξάλλου οι γριές οι κότες εχουν το ζουμί ! έτσι δεν λένε???????????????

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

AX! εγώ είμαι 32 !

ΜΠΟΥΑΧ!!!!!!!!!! είναι φρίκη πως μετά τα 30 τα χρονάκια περνάνε ΣΑΝ......? κόκκοι άμμου σε μια κλεψύδραααα............!!!!!

 

να χαρείτε την ζωούλα σας όσες είσαστε μικρές γιατι περνάνε τα χρόνια και δεν ξέρεις που πήγαν. !!!!!

ευτυχώς όταν ήμουν στην ηλικία σας ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: έκανα τα πάντα για να περάσω καλά, και να επιδιώκω αυτό που πραγματικά θέλω, αλλιώς, θα είχα μεγάλο απωθημένο!

 

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ Η ΖΩΗ.... σαν να ανοιγοκλείνεις τα μάτια σου! όταν περάσουν λίγο τα χρόνια το καταλαβαίνεις.

για αυτό, να μη διστάσετε κάθε στιγμή, να πάρετε ότι σας προσφέρεται.

και ότι σας κάνει κακό να το απωθείτε με μεγάλη δυναμικότητα.

να κάνετε αυτοκριτική, να δέχεστε κριτική,

αλλά και να μην καταστρέφετε τον εαυτό σας ή τις σχέσεις με τους γύρω σας, απο υπερβολικές απαιτήσεις.

να έχετε πάντα ένα αυτί για αυτούς που αγαπάτε

να ξέρετε ποιούς αγαπάτε ,... και ποιούς όχι.

να ξέρετε ποιοί πραγματικά σας αγαπούν ..... και ποιοί όχι....!

να συγχωρείτε και να απαιτείτε συγχώρεση. η ζωή είναι πολύ μικρή για να την περνάμε θυμωμένοι.

να ζητάτε απο όσους σας αγαπούν να σας σέβονται εσάς και τις ανάγκες σας,

και να περιμένετε και το ίδιο απο αυτούς.

Εάν δεν το έχουν καταλάβει, κάντε το κατανοητό.

 

Δεν είναι πάντα κατανοητό, εάν δεν το διευκρινήσουμε. Είναι κάποιες μάχες οι οποίες πρέπει να κάνουμε για τον εαυτό μας, και όσο νωρίτερα τις μάθουμε τόσο πιο εύκολα είναι να τις υλοποιούμε και να κερδίζουμε απο αυτές.

 

εντάξει φτάνει για σήμερα.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι το ΄87 Αφροδίτη. Παίρνω βραβείο ή τσάμπα είμαι η πιο μικρή??? :lol::lol::lol:

 

ΒΡΑΒΕΙΑΡΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΝΙΚΗ ΜΟΥ!!!!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

στις 20/11 γίνομαι 30! :shock:

 

ΤΟ ΝΟΗΜΑ

 

Ένας καθηγητής φιλοσοφίας εμφανίστηκε στην τάξη του με ένα μεγάλο χάρτινο κουτί. Χωρίς να μιλήσει, πήρε από την χάρτινη κούτα ένα άδειο γυάλινο βάζο και άρχισε να το γεμίζει με μικρές πέτρες. Οι μαθητές τον κοιτούσαν με απορία. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο ρώτησε:

-Είναι γεμάτο το βάζο;

Και οι μαθητές απάντησαν

-Ναι είναι γεμάτο.

Αυτός χαμογέλασε και χωρίς να μιλήσει, πήρε από τη χάρτινη κούτα ένα

σακουλάκι

με μικρά βότσαλα και άρχισε να γεμίζει το βάζο, το κούνησε λίγο και τα

βότσαλα κύλησαν και γέμισαν τα κενά μεταξύ των πετρών. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο,ρώτησε:

-Είναι γεμάτο το βάζο;

Και οι μαθητές απάντησαν:

-Ναι είναι γεμάτο

Αυτός χαμογέλασε πάλι και χωρίς να μιλήσει, πήρε από τη χάρτινη κούτα ένα σακουλάκι με άμμο και άρχισε να την αδειάζει μέσα στο βάζο. Η άμμος

χύθηκε και γέμισε όλα τα κενά μεταξύ των πετρών και των βότσαλων. Όταν το βάζο δε χωρούσε άλλο, ρώτησε:

-Είναι γεμάτο το βάζο;

Οι μαθητές δίστασαν για λίγο, αλλά απάντησαν:

-Ναι είναι γεμάτο.

Αυτός χαμογέλασε πάλι και χωρίς να μιλήσει πήρε από την χάρτινη κούτα δύο μπουκάλια μπύρες και άρχισε να τα αδειάζει μέσα στο βάζο. Τα υγρά γέμισαν όλο το υπόλοιπο κενό του βάζου. Όταν το βάζο δεν χωρούσε άλλο, ρώτησε:

-Είναι γεμάτο το βάζο;

Οι μαθητές αυτή τη φορά γέλασαν και είπαν:

-Ναι, είναι γεμάτο.

-Τώρα, λέει ο καθηγητής, θέλω να θεωρήσετε ότι το βάζο αυτό

αντιπροσωπεύει τη ζωή σας.

1. Οι πέτρες είναι τα πιο σημαντικά στη ζωή σας, οικογένεια, ο σύντροφός

σας, τα παιδιά σας, η υγεία σας, οι καλοί σας φίλοι. Είναι τόσο σημαντικά που

ακόμα κι αν όλα τα υπόλοιπα λείψουν, η ζωή σας θα εξακολουθήσει να είναι γεμάτη.

2. Τά βότσαλα είναι τα άλλα πράγματα που έρχονται στη ζωή μας, όπως οι σπουδές, η δουλειά μας, το σπίτι μας, το αυτοκίνητό μας, τα στερεοφωνικά μας. Αν αυτά τα βάλετε πρώτα στο βάζο δεν θα υπάρχει χώρος για τις πέτρες τα σημαντικά

της ζωής.

3. Η άμμος είναι όλα τα υπόλοιπα τα πολύ μικρά της ζωής. Αν βάλεις πρώτα άμμο στο βάζο, δεν θα υπάρχει χώρος ούτε για τις πέτρες αλλά ούτε για τα βότσαλα. Το βάζο είναι η ζωή σας. Αν ξοδεύετε χρόνο και δύναμη για μικρά πράγματα,δεν θα βρείτε ποτέ χρόνο για τα πιο σημαντικά. Ξεχωρίστε πια είναι τα πιο σημαντικά για την ευτυχία σας. Μιλήστε με τους γονείς σας, παίξτε με τα παιδιά σας, απολαύστε τη σύντροφό σας, προσέξτε την υγεία σας, χαρείτε με τους φίλους σας.

Πάντα θα υπάρχει χρόνος για γνώση και σπουδές, πάντα θα υπάρχει χρόνος για εργασία, πάντα θα υπάρχει χρόνος για να φτιάξετε το σπίτι σας, το αυτοκίνητό σας, τα στερεοφωνικά σας. Όμως να φροντίσετε για τις πέτρες πρώτα. Ξεχωρίστε τις προτεραιότητες.

Οι μαθητές είχαν μείνει άφωνοι. Ένας όμως ρώτησε:

-Καλά, η μπύρα τι αντιπροσωπεύει;

Ο καθηγητής γελώντας του απαντά:

-Χαίρομαι που ρωτάς. Θα σας πω. Δεν έχει σημασία πόσο γεμάτη είναι η ζωή σας, δεν έχει σημασία πόσο στριμωγμένος είσαι, γιατί πρέπει να ξέρεις ότι ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΙΓΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΠΥΡΙΤΣΕΣ.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...