Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

να σου πω την αλήθεια δεν νομίζω να οφείλεται στο ότι τρως το απόγευμα το μεγάλο γεύμα.

Κι ούτε είναι απαραίτητο να κάνεις ινσουλίνη. Εγώ δεν θα κάνω...η υψηλότερη μέτρησή μου ήταν 193 με επιτρεπόμενο το 170 και δεν μου είπε τίποτε για ινσουλίνη χθες ο γυναικολόγος.

Αν ξεπερνούσα τα 200 θα έκανα, έτσι μου είπε...γιαυτό χαλάρωσε προς στιγμής και διάβασε στο τόπικ βοηθήστε τις συμβουλές που μου δώσανε τα κορίτσια και προσπάθησε να αλλάξεις από τώρα την διατροφή σου :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:wink::wink::wink: ναι να το κάνεις κι επισης να δώσεις βάση στο τι τρως κι όλα θα πάνε καλά.

Κι εγώ από σήμερα άλλαξα εντελώς την διατροφή μου κι έτσι ελπίζω να είμαι οκ μέχρι το τέλος κυήσεως και να μην πάρω κι άλλα κιλά, αφού θα πείξω στα λαχανικά :lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα και γω καμπύλη ζαχάρου προχθές (0' - 120'). Και τι λετε να μου βγήκε??? Στο 0' 85 και στο 120 44 :shock::shock::shock:

Ο μικροβιολόγος είπε όλα οκ, ίσα ίσα που μπορώ να το ρίξω στα γλυκά (μιαμ-μιαμ) :lol::lol: . Ο γιατρός το ίδιο, αλλά χωρίς γλυκά, μιας και τα κιλά μου έχουν πάρει την ανηφόρα :oops::oops: . Μάλιστα τον ρώτησα επίμονα αν χρειάζεται επανάληψη, αλλα είπε όχι 8)8)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πήγα σήμερα στη Βιοαναλυτική Απεικόνιση (απέναντι από το Μητέρα) όπου κάνω τις εξετάσεις μου και ρώτησα για την καμπύλη ζαχάρου τη μεγάλη για την οποία πλήρωσα 60 στο Ιασοο, οτι θα πλήρωνα 15 ευρώ (έχω μια μικρή έκπτωση γιατί κάνω εκεί από την αρχή τις εξετάσεις μου αλλά πάλι θα ήταν λιγότερα)

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα και γω καμπύλη ζαχάρου προχθές (0' - 120'). Και τι λετε να μου βγήκε??? Στο 0' 85 και στο 120 44 :shock::shock::shock:

Ο μικροβιολόγος είπε όλα οκ, ίσα ίσα που μπορώ να το ρίξω στα γλυκά (μιαμ-μιαμ) :lol::lol: . Ο γιατρός το ίδιο, αλλά χωρίς γλυκά, μιας και τα κιλά μου έχουν πάρει την ανηφόρα :oops::oops: . Μάλιστα τον ρώτησα επίμονα αν χρειάζεται επανάληψη, αλλα είπε όχι 8)8)

 

supeeeeeeeeeeeeeeeeeer :wink: σε ζηλεύω....

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Είναι μαρτύριο αυτό το ζάχαρο... έχω ήδη ξεκινήσει ινσουλίνη αλλά χειροτερεύουν τα πράγματα και είμαι ακόμα στην αρχή τρομάρα μου...

 

σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χειροτερέψουν άλλο τα πράγματα. Υπομονή και κουράγιο γιατι έχεις πολύ χρόνο ακόμη μπροστά σου

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βάλτε με και εμένα στο κλάμπ του ζαχάρου....

Σαρδελάκι... οι μετρήσεις μας είναι σχεδόν ίδιες... όπως και οι οδηγίες του γιατρού.... απο σήμερα δίαιτα....

 

Τι να κάνουμε... μάλλον τα μωρά μας παραείναι γλυκά!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε με και εμένα στο κλάμπ του ζαχάρου....

Σαρδελάκι... οι μετρήσεις μας είναι σχεδόν ίδιες... όπως και οι οδηγίες του γιατρού.... απο σήμερα δίαιτα....

 

Τι να κάνουμε... μάλλον τα μωρά μας παραείναι γλυκά!!!

 

Δεν κάνω αυστηρή δίαιτα για να είμαι ειλικρινείς...ο γυναικολόγος μου με πανικόβαλε...πήγα σε ενδοκρινολόγο/διαβητολόγο έπειτα και μου είπε πως αυτό δεν είναι ζάχαρο, αλλά μιά διαταραχή της καμπύλης. Να τρώω τα πάντα κι από λίγο και να μην ανησυχώ, όλα καλά θα πάνε. Δεν μου έδωσε ειδική δίαιτα γιατι πολύ απλά μου λέει "δεν έχεις ζάχαρο"!

Ε, ο γυναικολόγος μου είναι λίγο ψείρας και γιαυτό με πανικόβαλε, αλλά συγχρόνως μου είπε να πάω σε διαβητολόγο που θα ξέρει καλύτερα να με συμβουλέψει κι αυτό έκανα κιόλας :wink::wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΣΑΚΧΑΡΟΥ ΣΕ 15-20 ΜΕΡΟΥΛΕΣ! :shock: ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΜΑΝΙΚΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ!!! ΜΕ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ :? ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ :(:(

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ...?

ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΓΛΥΚΑΤΖΟΥ...ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΡΟΛΟ????

Κ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ...???

:D:)

 

αν θυμάμαι καλά γύρω στην 26η με 28η εβδομάδα...

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απάντησαν τα άλλα κορίτσια για μένα...

ή σε μικροβιολογικό εργαστήριο ή στο ΙΚΑ...

εγώ την έκανα σε μικροβιολογικό γιατι δεν έχω και την καλύτερη γνώμη για το ΙΚΑ :?

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ 29/5 ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΟΤΙΚΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ!

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΣΤΙΣ 29/5 ΣΕ ΕΝΑ ΙΔΙΟΤΙΚΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ!

 

Τόσο αργά την κάνεις εσύ? Νόμιζα πως πιο νωρίς πρέπει να γίνεται.

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στον 7ο είναι καλά να γίνετε η καμπύλη σακχάρου

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικά κι εμένα με στέλνει ο γιατρός μου για αυτήν την ρημαδοεξέταση καμπύλη................ :cry:

Ουφ!!!!!!!!!!!!Τι να κάνεις??????

Την Τρίτη θα πάω να την κάνω κι αυτήν.

Μήπως μπορεί να μου πει καμία πόση ώρα διαρκεί και πόσες φορές σε πέρνουνε το αιματάκι σου οι δράκουλες..................... :?::?:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κι εμένα με στέλνει ο γιατρός μου για αυτήν την ρημαδοεξέταση καμπύλη................ :cry:

Ουφ!!!!!!!!!!!!Τι να κάνεις??????

Την Τρίτη θα πάω να την κάνω κι αυτήν.

Μήπως μπορεί να μου πει καμία πόση ώρα διαρκεί και πόσες φορές σε πέρνουνε το αιματάκι σου οι δράκουλες..................... :?::?:

 

4 αιμοληψίες, 3 ώρες αναμονή

δεν είναι τόσο τραγικό :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...