Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντυπώσεις απο pingpong-online.de


Recommended Posts

ουυυυυ αν πλήρωσες μέσω paypal ακόμα καλυτερα! Θα πάρεις άμεσα τα χρήματα σου πίσω γιατι αυτοι ειναι ο μεσάζοντας κτλπ ενω αν το έκανες μεσω τραπέζης παλι θα τα πάρεις πισω αλλα θα αργησουν και ενα μηνα ετσι μου ειχαν πει εμενα στην eurobank που ηθελα να ακυρώσω μια συναλλαγη με την προπληρωμένη πιστωτική που ειχα κάνει!

 

Πολυ ωραια!Θ την ακυρωσω να τελειωνω;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε κορίτσια σας διαβάζω δυο μερες τώρα...

γιατι δεν κάνετε ακύρωση της συναλλαγής μεσω της τράπεζάς σας να λυθει εκει το θέμα?

και πάρτε απο αλλου αυτά που θελετε

σορυ κιολας που επεμβαίνω

 

αν δεις πιο πανω κι εγω αυτο ελεγα να κανουν οσες μπορουν, εμενα δεν γινεται πλεον μου ειπαν απο την τραπεζα. Μου ακυρωσαν την αμφισβητηση που εκανα.

 

Οσον αφορα στην καταγγελια την προτεινα γιατι οι συγκεκριμενοι κυριοι φαινεται πως το κανουν συστηματικα, και δεν ειναι σωστο....

Link to comment
Share on other sites

Σορυ θα μου ξέφυγε...

και γιατι δεν γινεται πλεον σε σενα η ακύρωση???

εμένα μου ειπαν απο την eurobank να μην έχει περάσει πάνω απο διμηνο...

 

.....κι εμενα οπως θα δεις πιο πανω, η παραγγελια εγινε τον Ιουνιο!!! Την αμφισβητηση την κατεθεσα τον Οκτωβριο. Εκανα πολλα τηλεφωνηματα στην τραπεζα, επιστολες, τιποτα. Τον Δεκεμβρη εληξε η καρτα μου....

 

Ημουν πολυ απασχολημενη με το μωρο βλεπεις και ειχαμε παρα πολλες παραγγελιες απο εξωτερικο....μας ξεφυγε. Τι να κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και εγω παρηγειλα καθισμα το Δεκεμβρη και τιποτα. Εσας σας εχει ερθει τιποτα?? Μου στειλανε και email οτι εφυγε την προπροηγουμενη Παρασκευη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε παιδια και εγω παρηγειλα καθισμα το Δεκεμβρη και τιποτα. Εσας σας εχει ερθει τιποτα?? Μου στειλανε και email οτι εφυγε την προπροηγουμενη Παρασκευη...

 

 

Νομιζω ότι έρχονται οδικως για αυτο και τα φθηνα μεταφορικά ( αν θυμάμαι καλά)

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 29Δεκεμβρη τα παραγγειλα αλλα τιποτα ακομα!!!!

Με τα ποδια ερχονται??????

 

Μαλλον τα φορτωνουν σε χελωνες κ ερχονται απο Ιταλια με το πλοιο !!

Τι να πω ρε παιδια σημερα πηγαμε στο γιατρο 50 χιλιομετρα μεσα στο πορτμπεμπε κ εχει και αεροσακους το πισω καθισμα. Ειμαι πολυ λυπημενη που δε μπορω να προσφερω στο μωρακι μου ασφαλεια στο αυτοκινητο. Και ολα αυτα γιατι μου φανηκαν φθηνα τα μεταφορικα ... οτι πληρωνεις παιρνεις

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια αυτο, οφειλουν να τα στειλουν αμεσα.

 

Κοιταξτε οσες εχετε ακομα περιθωριο να παρετε τα χρηματα σας πισω, αν πλησιαζουν 2 μηνες απο την παραγγελια, καντε αμφισβητηση, μην την αρνηθει μετα η τραπεζα....εγω το μετανιωσα, στο κατω κατω το χρειαζομουν τοτε, οχι τωρα που θα παρω πλεον το επομενο καθισματακι αυτοκινητου!!! Δεν πειραζει, παρτε τα τωρα με τις εκπτωσεις τι να κανουμε.

 

μαλλον εκει πονταρουν, σου λεει ας ξεμπλεξουμε με την τραπεζα και μετα αντε και βρες μας. Αν ηταν απο λαθος ή κακη μεταφορικη που λετε, δεν θα μου ειχαν πει ψεμματα τοσες φορες οτι ερχεται το προιον, δηλ απο τον Ιουνιο, ειναι δυνατον???? Μου ηρθαν ολα τα αλλα (καθισμα, καροτσι , πορτ μπεμπε κλπ) τον Αυγουστο, προφανως τη βαση δεν ηθελαν να μου τη στειλουν. Τελος, αν ηταν κατι τυχαιο δεν θα ειχε συμβει σε τοσα ατομα μονο εδω στο parents.

 

Εμεις καταθεσαμε την καταγγελια στο Ευρωπαικο Κεντρο Καταναλωτη, περιμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Λιζα πως γινεται η αμφισβητηση?Εγω τους εστειλα ιμειλ και τους ειπα οτι τους κραζουμε σε ελληνικο φορουμ και ξεκιναμε μποικοταζ. Θα προτεινα να κανουμε ενα θεμα thread LETS BOYCOTT PINGPONG και να τους στειλουμε το λινκ. Μα να εχω κανω παραγγελια 2 μηνες πριν και να εχω το μωρακι μου στο πορτ μπεμπε ? και νεογεννητο??

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιζα πως γινεται η αμφισβητηση?Εγω τους εστειλα ιμειλ και τους ειπα οτι τους κραζουμε σε ελληνικο φορουμ και ξεκιναμε μποικοταζ. Θα προτεινα να κανουμε ενα θεμα thread LETS BOYCOTT PINGPONG και να τους στειλουμε το λινκ. Μα να εχω κανω παραγγελια 2 μηνες πριν και να εχω το μωρακι μου στο πορτ μπεμπε ? και νεογεννητο??

 

Κοιτα αυτο μπορει να θεωρηθει δυσφημιση....εξαλλου οποιος/α ενδιαφερεται στο φορουμ αν διαβασει το θεμα μας, μαλλον θα το ξανασκεφτει....δεν ξερω τι λενε και οι αλλες ας πουν και το συζηταμε....

 

γι αυτο που με ρωτας

 

1. αν εκανες την παραγγελια και δεν εχουν περασει ηδη 2 μηνες, μπορεις να πας στην τραπεζα οπου ανηκει η καρτα σου και να τους πεις οτι θελεις τα χρηματα σου πισω αν το επιθυμεις, με την αιτιολογια οτι δεν το παρελαβες και περασε πολυς χρονος. Καταθετεις μια αιτηση αμφισβητησης και το τακτοποιουν.

 

2. αν εχουν περασει οι δυο μηνες, δεν γινεται τιποτα με την τραπεζα. Τοτε παρε τηλ ή μπες στην ιστοσελιδα του Ευρωπαικου Κεντρου Καταναλωη, ολη μερα με αυτα ασχολουνται και θα δεις οτι και οι ιδιοι θα σου πουν οτι στο 99% των περιπτωσεων το θεμα τακτοποιειται με ενα τηλ στον εμπορο.

 

Τελος, αυτο που ειχα προτεινει δεν ηταν μπουκοταζ, ηταν αν ηθελαν οσες ειχαν πανω απο 2 μηνες να παραλαβουν το προιον, να παρουμε τηλ ολες μαζι το Ευρωπαικο Κεντρο για να το τακτοποιησουν ως μαζικη αιτηση κι οχι μια μια. Αυτα.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαλλον αυτο θα κανω.Εχω πληρωσει με paypal και ελπιζω να ακυρωνετε.Θα ρωτησω τον αντρα μου που τα ξερει καλυτερα.Απλα

ητανε το πιο φτηνο site αλλα αν ειναι να μου βγαλουν την ψυχη

αν θα ερθουν η οχι τα πραγματα θα το ακυρωσω!!!

 

αν δεις τι γράφω, ποιό πρίν, με Paypal οχι απλά πήρα πίσω το υπόλοιπο που μου χρώσταγε, αλλά και το κόστος του καροτσιού μου επέστρεψαν :P

θα κάνεις claim Μέσω του Paypal & σε 5-10 μερες θα καθαρίσεις!

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα κανω και εγω αμφισβητηση . Σευχαριστω . Δεν εχω κλεισει δυο μηνες αλλα θα ηθελα να συμμετεχω σε οτιδηποτε γινει εναντιον τετοιας απανθρωπης συμπεριφορας .Κατα τα αλλα οι Ελληνες ειναι τα μεγαλα λαμογια και καταφευγουμε στη Γερμανια για αξιοπρεπη αντιμετωπιση...

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά να πω κάτι χωρις να χω διαβασει ολα τα ποστ. Απ όσο θυμάμαι αυτα ερχονται οδικως. Μηπως πεσαν πανω στα μπλοκα και ειναι σε τιποτα σύνορα? Και ως αναλλοιωτα δεν εχουν περασει? Παντως κ εγω θα ακυρωνα παραγγελία με τοση καθυστερηση...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα!Οπως ειπα και παραπανω ειχα κανει την παραγγελια 29 Δεκεμβρη και περιμενα τα πραγματα την 3η εβδομαδα του Γεναρη που φυσικα δεν ηρθανε.Τοοοοοσο καιρο τους εστελνα mail και με

γραφανε να μην πω που......(οπως και εσας απ οτι καταλαβα!).

Εχθες το βραδυ εστειλα το τελευταιο mail λεγοντας τους τα παραπονα μου

και οτι αν δεν εχει φυγει η παραγγελια μου θα κανω αναφορα στην paypal και θα ακυρωσω την παραγγελια.

Σημερα το πρωι μου απαντησανε οτι φυγανε τα πραγματα και μου δωσανε και τα στοιχεια της μεταφορικης.Οπου σημερα το πρωι ητανε η παραγγελια μου σε αλλο μερος της Γερμανιας, οποτε σιγουρα ερχονται οδικως!Η μεταφορικη λεγετε DPD οπου παιζει να ειναι και το ταχυδρομειο της Γερμανιας!Να δω σε ποσο καιρο θα ερθουν!Ευτυχως γενναω τελη Μαρτη και ελπιζω να τα εχω μεχρι τοτε.

Καταγγελια να τους κανετε γιατι δεν καταλαβαινουν αλλιως!Ειναι απαραδεκτο!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο εμενα!Οπως ειπα και παραπανω ειχα κανει την παραγγελια 29 Δεκεμβρη και περιμενα τα πραγματα την 3η εβδομαδα του Γεναρη που φυσικα δεν ηρθανε.Τοοοοοσο καιρο τους εστελνα mail και με

γραφανε να μην πω που......(οπως και εσας απ οτι καταλαβα!).

Εχθες το βραδυ εστειλα το τελευταιο mail λεγοντας τους τα παραπονα μου

και οτι αν δεν εχει φυγει η παραγγελια μου θα κανω αναφορα στην paypal και θα ακυρωσω την παραγγελια.

Σημερα το πρωι μου απαντησανε οτι φυγανε τα πραγματα και μου δωσανε και τα στοιχεια της μεταφορικης.Οπου σημερα το πρωι ητανε η παραγγελια μου σε αλλο μερος της Γερμανιας, οποτε σιγουρα ερχονται οδικως!Η μεταφορικη λεγετε DPD οπου παιζει να ειναι και το ταχυδρομειο της Γερμανιας!Να δω σε ποσο καιρο θα ερθουν!Ευτυχως γενναω τελη Μαρτη και ελπιζω να τα εχω μεχρι τοτε.

Καταγγελια να τους κανετε γιατι δεν καταλαβαινουν αλλιως!Ειναι απαραδεκτο!!!!!

 

το DPD είναι κουριερ http://www.dpd.co.uk/

 

για βάλε εδώ το tracking number μήπως κάτι γίνει για να δουμε με ποια ελληνική εταιρεία συνεργάζεται...

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα μου ηρθε μολις τωρα 4-02-10 το καθισματακι αυτοκινητου το οποιο ειχα παραγγειλει ακουσατε... ακουσατε.... στις 12-11-09 σχεδον 3 μηνες μετα!!!!!!!δεν μου απαντησαν ποτε σε κανενα mail απο τα απειρα που τους εστειλα!!!!!!!ευτυχως με βοηθησε η ολυμπια να ειναι καλα η κοπελα και την χιλιοευχαριστω!!!!!!!!ειμαι και εγω μεσα για την καταγγελια στο Ευρωπαικο κεντρο καταναλωτη!!!!!ειναι επιεικως απαραδεκτοι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το DPD είναι κουριερ http://www.dpd.co.uk/

 

για βάλε εδώ το tracking number μήπως κάτι γίνει για να δουμε με ποια ελληνική εταιρεία συνεργάζεται...

 

Στην Ελλάδα συνεργάζονται με την ΙντερΆτιτικα

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την Ιντεραττικα συνεργαζονται εδω.Το ειδα εχθες που

μπηκαν τα πραγματα Ελλαδα απο την online ενημερωση της DPD.

Εφυγαν απο Γερμανια 3/2/10 και μπηκαν Ελλαδα εχθες 5/2.

ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΤΑ ΜΙΣΑ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτισα που το βρισκετε το trucking number? Μηπως να περιμενω λιγο μεχρι το διμηνο της πιστωτικης.

 

Eγω ειχα στειλε mail στο pingpong και μου απαντησαν οτι εχουν φυγει τα πραγματα με την DPD και οταν ανοιξα το mail μου ειχε τον αριθμο της παραγγελιας και εβλεπα που βρισκονται τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια ενημερωση!!!Απο αυτα που ειχα παραγγειλει

δηλαδη καροτσι καθισμα αυτοκινητου και βαση για το καθισμα

μου ηρθαν ολα εκτος απο την βαση οπου δεν θα τους παρω καν

τηλεφωνο ουτε θα τους στειλω mail απλα θα ενημερωσω την paypal

οτι δεν μου ηρθε το ταδε αντικειμενο και θελω τα λεφτα που του

αντιστοιχουν πισω!Οποτε απ οτι καταλαβα εχουν θεμα με τις βασεις!!!

Τι αλλο να πω???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ωχ ποια βαση εχεις παραγγειλει????

Εγω την ισοφιχ maxicosi την ηλεκτρονικη κ στην Ελλαδα την εχει μονο το Λητω ετοιμοπαραδοτη κ δε γουσταρω καθολου να δωσω 400 ευρω στο Λητω κ να μου δωσουν και το δειγμα που εχουν στο μαγαζι . Ε οχι !! Α και δεν κανουν και εκπτωση τωρα στις εκπτωσεις . σΤο πing pong τα ιδια πραγματα κανουν 280 ευρω !!!!!!!!

Παιδια εχω απογοητευτει πληρως . Δεν ξερω τι να κανω. Εκανα και καταγγελια στην τραπεζα και μου ειπαν δεν εχουν απαντησει και συνηθως απαντανε 40 με ρες μετα την καταγγελια , εξαντλουν ολο το περιθωριο που τους δινει ο νομος.

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ποια βαση εχεις παραγγειλει????

Εγω την ισοφιχ maxicosi την ηλεκτρονικη κ στην Ελλαδα την εχει μονο το Λητω ετοιμοπαραδοτη κ δε γουσταρω καθολου να δωσω 400 ευρω στο Λητω κ να μου δωσουν και το δειγμα που εχουν στο μαγαζι . Ε οχι !! Α και δεν κανουν και εκπτωση τωρα στις εκπτωσεις . σΤο πing pong τα ιδια πραγματα κανουν 280 ευρω !!!!!!!!

Παιδια εχω απογοητευτει πληρως . Δεν ξερω τι να κανω. Εκανα και καταγγελια στην τραπεζα και μου ειπαν δεν εχουν απαντησει και συνηθως απαντανε 40 με ρες μετα την καταγγελια , εξαντλουν ολο το περιθωριο που τους δινει ο νομος.

 

 

Ναι την maxicosi την isofix!Μολις ειδα οτι δεν ειχε ερθει με τα υπολοιπα πραγματα εκανα καταγγελια στην paypal και την αλλη μερα μου απαντησαν

απο το pingpong οτι την στελνουν την ιδια μερα με τα στοιχεια του δεματος.

Σημερα ηρθε Αθηνα και περιμενω να μου την φερουν απο τα κεντρικα!Αν

τους παρεις τηλεφωνο καμια 40αρια φορες και τους τα πρηξεις κατι μπορει να γινει!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με πήρανε χαμπάρι.

Έχω πάρει παρά πολλές φορές για διαφορετικές περιπτώσεις από Ελλάδα, έχουν μάθει τον αριθμό μου και δεν απαντάνε πια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...