Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ου αμε .....γινεται.......:-)

 

Γίνεται, γίνεται......

 

καλα βρε κοριτσια και πως δηλαδη?

οι αντρες σας δεν παραπονιουνται?

 

σορυ κιολλας αλλα μου ακουγετε τελειως απιθανο αυτο το σεναριο μεσα σε ενα γαμο που δεν αντιμετωπιζει βεβαια καποιο αλλο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καθε ποτε ε??????????????/

 

Αν κοιμηθουν τα παιδια σε νορμλ ωρα

αν δεν ξυπνησουν κανα 2-3 φορες για νερο τουαλετα και οτι αλλο φανταστειτε

αν δεν ειναι καποιο αρρωστο και κοιματε μαζι μου

αν καποιο εχει ανασφαλειες και φοβιες και μου ζητησει να κοιμηθει μαζι μου

αν δεν ειμαι πτωμα και δεν με παρει ο υπνος στον καναπε απο τις 9 ωρα

 

ε τοτε μπορω να πω οτι εχουμε λιγακι χρονο για εμας:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

 

Συμπάσχω μαζί σου...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ηταν στο χερι του θα γινοταν ολη μερα, καθε μερα.. εγω να πω την αληθεια βαριεμαι λιγακι και επειδη ειμαι και full ρομαντικη, δεν μπορω τα ξεπεταγματα.. αλλα χαιρομαι που μετα απο 10 χρονια σχεσης, μου το ζηταει ακομη τοσο συχνα..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε κοριτσια και πως δηλαδη?

οι αντρες σας δεν παραπονιουνται?

 

σορυ κιολλας αλλα μου ακουγετε τελειως απιθανο αυτο το σεναριο μεσα σε ενα γαμο που δεν αντιμετωπιζει βεβαια καποιο αλλο προβλημα.

 

Οχι δεν παραπονιεται. Προβληματα υπαρχουν φυσικα. Αλλα το αυτο συνεβει και αρκετους μηνες σερι μετα την γεννηση του παιδιου. Ειχα καταθληψη και ΔΕΝ ηθελα. Και δεν ειπε τπτ. Το σεβαστηκε. Τωρα ειναι πολυ λογοι μαζι.....ειπαμε στημενη ψηφοφορια.....θελουμε και το καθολου μεσα ντεεεεεεεε:-P

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε κοριτσια και πως δηλαδη?

οι αντρες σας δεν παραπονιουνται?

 

Συγγνώμη κιόλας, αλλά η γυναίκα δεν παίζει να παραπονιέται και να το θέλει?Μόνο ο άντρας έχει ανάγκες?Όταν παίζει το "καθόλου", δε σημαίνει ότι η γυναίκα είναι αυτή που δε θέλει και ο άντρας παραπονιέται...Δεν ξέρω...το βλέπω λάθος?Ακόμα και να υπάρχουν προβλήματα, μπορεί και στη γυναίκα να λείπει...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κιόλας, αλλά η γυναίκα δεν παίζει να παραπονιέται και να το θέλει?Μόνο ο άντρας έχει ανάγκες?Όταν παίζει το "καθόλου", δε σημαίνει ότι η γυναίκα είναι αυτή που δε θέλει και ο άντρας παραπονιέται...Δεν ξέρω...το βλέπω λάθος?Ακόμα και να υπάρχουν προβλήματα, μπορεί και στη γυναίκα να λείπει...

 

Δεν το βλεπεις λαθος απλα οπως προηγουμενος αναφερθεικε απο την Εllemphriem υπηρχε το προβλημα της καταθλιψης αρα σε αυτη την περιπτωση ηταν απο πλευρα της γυναικας.

 

Παντως βρε κοριτσια οπως ειπα και προηγουμενος περα απο τα προβληματα της καθημερινοτητας και τις υποχρεωσεις των παιδιων που ειναι ατελειωτες πιστευω ειναι ενα σημαντικο κομματι μεσα στον γαμο και γενικα μεσα σε μια σχεση.

 

Εμενα παντως με ηρεμει που ο συντροφος μου αναζητα να περναμε ωρες χαλαρωσεις και ηρεμιας οι δυο μας .Με ανανεωνει και εμενα ως ανθρωπο,μου δινει κουραγιο και αισιοδοξια αυτες οι λιγοστες μεν στιγμες χαλαρωσεις μαζι του αλλα τοσο μα τοσο βασικες .

Link to comment
Share on other sites

Παντως βρε κοριτσια οπως ειπα και προηγουμενος περα απο τα προβληματα της καθημερινοτητας και τις υποχρεωσεις των παιδιων που ειναι ατελειωτες πιστευω ειναι ενα σημαντικο κομματι μεσα στον γαμο και γενικα μεσα σε μια σχεση.

 

Εμενα παντως με ηρεμει που ο συντροφος μου αναζητα να περναμε ωρες χαλαρωσεις και ηρεμιας οι δυο μας .Με ανανεωνει και εμενα ως ανθρωπο,μου δινει κουραγιο και αισιοδοξια αυτες οι λιγοστες μεν στιγμες χαλαρωσεις μαζι του αλλα τοσο μα τοσο βασικες .

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...Ειδικά στη δεύτερη παράγραφο...Κι εμένα με ανανεώνει τρομερά όταν μου δείχνει την επιθυμία του και αντίστροφα προσπαθώ να του τη δείχνω κι εγώ, γιατί ξέρω ότι κι εκείνον τον ανεβάζει και τον ανανεώνει...Και το χρειαζόμαστε και οι 2...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις 1 φορα τη βδομαδα το πολυ 2 αν αφαιρεσεις τις δυσκολες μερες....τι μας μενει? 3-6 φορες το μηνα

αλλα σαν τη δικη μου περιπτωση δεν βρηκα καμια

εγω παντα ηθελα και θελω ...και εγκυος και λεχωνα ασταματητη ημουν και ειμαι ....και συνηθως κανω εγω την πρωτη κινηση σε αντιθεση μαυτα που διαβασα πριν

ο αντρας μου ειναι πολυ ηρεμη δυναμη ....δεν εχω παραπονο οταν γινεται αλλα μεχρι να γινει.....

βεβαια τον τελευταιο χρονο μενουμε στο ιδιο σπιτι με τα πεθερικα και ειναι καπως δυσκολο ολο το σκηνικο αλλα και παλια παντα εγω εκανα την αρχη....κουραστικο και εκνευριστικο αλλα καποια στιγμη γινεται συνηθεια και σταματαω να γκρινιαζω

Χ 6/9/2004 Μ 18/7/2006

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια......γέννησα πριν περίπου 5 μήνες..Στο μεγαλύτερο μέρος της εγκυμοσύνης είχα αρκετή όρεξη και ο αντρας μου αλλα εκείνος φοβόταν αλλα δεν το αφήσαμε ετσι...μπορεί με πιο χαλαρούς ρυθμούς αλλα δεν ξεχάσαμε πως γίνετε...αφου γέννησα ο γιατρος είπε να περιμένει αυτό το θέμα 40 μερούλες ...μονο αυτό σκεφτόμασταν όταν δεν ασχολουμασταν με τη μπέμπα...στις 40 μέρες το δώσαμε να καταλάβει και μετα σε κανονικούς έως χαλαρους ρυθμούς αλλα το καλοκαίρι στις διακοπές είχαμε ένα 'ατύχημα' και φοβήθηκα τοοοοοοοσοοο πολύ μη μείνω έγκυος (δεν ήμουν τελικα) που μετα απο αυτό δεν είχα ιδιαίτερη διάθεση ειδικά λόγω του φόβου μιας τόσο γρήγορης εγκυμοσύνης ξανά...είπα στο γιατρό να βάλω σπιραλ με σπρώξιμο κ απο τη μανα μου είπε θα μου το κάνει δώρο γιατί λεεί αν μείνω πάλι εγκυος δε θα χαρώ το μωρό μου...και συμφωνώ...και ο γιατρός είπε πρέπει να μου έρθει πρώτα περίοδος(θηλάζω)και μου ήρθε...Να ρωτήσω το σπιράλ πονάει οταν το βάζουμε? και για να επανέλθω στο σεξ τωρά έχω αρχίσει να απελπίζομαι με την εμφάνιση μου...τα κιλά που αντι να χάνονται αυξάνονται..όλη μέρα με φόρμες και πιτζάμες και έναν κοτσο...αυτοπεποίθεση μηδέν=ορεξη για σεξ μηδεν....τα είπα μπερδεμένα σόρυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για θυμίστε μου το σπορ... Κάτι αμυδρά υπάρχει στο μυαλό μου...

Ναι... αν ξεσκονίσω τη μνήμη μου... βγάλω τις αράχνες... κάτι θα θυμηθώ... Θα συμφωνήσω με κάποιες συμπάσχουσες:

Η επιλογή "καθόλου" ή έστω "κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα" που είναι;;; οέο;;; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αλλά να πω την αμαρτία μου... με τόση κούραση... με έλλειψη κατανόησης... οι ορέξεις μου έχουνε πιάσει πάτο...:oops::oops::oops::oops: Ποτέ δεν πίστευα ότι θα ευγνωμονούσα τον "άγιο υπολογιστή" που τον κρατάει μέχρι αργά, ούτως ώστε δεν τολμάει να με ξυπνήσει όταν έρχεται στο κρεβάτι!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου θέλει αλλά εγώ δεν έχω όρεξη.Έχουμε πολλά προβλήματα τον τελευταίο καιρό.Με το ζόρι μια φορά τη βδομάδα.Προχτές μαλώσαμε γι'αυτό.Είμαι στεναχωρημένη.

Link to comment
Share on other sites

θελει καθε μερα αλλα σημασία εχει πότε θελω εγω. 2 με 3 φορες ειναι το σύνηθες. τις υπόλοιπες που δεν γίνεται κανονικά το νταλαβέρι σπάνια τον αφήνω παραπονεμένο. ολο και κάποιο ''δωράκι'' θα του κάνω για να μην λεει πως δεν του δίνω σημασία...εχει τύχει βέβαια και βδομάδες χωρις επαφη λόγο αυπνίας μικρου ή ιωσης

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για θυμίστε μου το σπορ... Κάτι αμυδρά υπάρχει στο μυαλό μου...

Ναι... αν ξεσκονίσω τη μνήμη μου... βγάλω τις αράχνες... κάτι θα θυμηθώ... Θα συμφωνήσω με κάποιες συμπάσχουσες:

Η επιλογή "καθόλου" ή έστω "κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα" που είναι;;; οέο;;; :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Αλλά να πω την αμαρτία μου... με τόση κούραση... με έλλειψη κατανόησης... οι ορέξεις μου έχουνε πιάσει πάτο...:oops::oops::oops::oops: Ποτέ δεν πίστευα ότι θα ευγνωμονούσα τον "άγιο υπολογιστή" που τον κρατάει μέχρι αργά, ούτως ώστε δεν τολμάει να με ξυπνήσει όταν έρχεται στο κρεβάτι!!!

 

Αγιος ο υπολογιστής πραγματικά! Εγώ τον διευκολύνω κιόλας ... Υπάρχουν μέρες που πάω για ύπνο από τις 10 και τον ενημερώνω "έγώ τώρα πάω να κοιμηθώ, είσαι ελέυθερος να κάνεις ότι θέλεις μονος σου !!!!"

Link to comment
Share on other sites

χα χα ωραια είσαι μου αρέσεις!!!!

 

 

Αγιος ο υπολογιστής πραγματικά! Εγώ τον διευκολύνω κιόλας ... Υπάρχουν μέρες που πάω για ύπνο από τις 10 και τον ενημερώνω "έγώ τώρα πάω να κοιμηθώ, είσαι ελέυθερος να κάνεις ότι θέλεις μονος σου !!!!"
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν στο χερι του θα γινοταν ολη μερα, καθε μερα.. εγω να πω την αληθεια βαριεμαι λιγακι και επειδη ειμαι και full ρομαντικη, δεν μπορω τα ξεπεταγματα.. αλλα χαιρομαι που μετα απο 10 χρονια σχεσης, μου το ζηταει ακομη τοσο συχνα..[/quote

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα έχω πάθει πλακα με αυτά που λετε , ζηλευω δηλαδη !

Αυτο είναι το Νο.1 προβλημα στο γαμο μου και δεν εχω και παιδια ακόμα

2-3 το μηνα το πολυ !!!

Δηλαδη αμα ερθει μωρο τελος??

Μηπως να το ξανασκεφτω??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
αν ηταν στο χερι του θα γινοταν ολη μερα, καθε μερα.. εγω να πω την αληθεια βαριεμαι λιγακι και επειδη ειμαι και full ρομαντικη, δεν μπορω τα ξεπεταγματα.. αλλα χαιρομαι που μετα απο 10 χρονια σχεσης, μου το ζηταει ακομη τοσο συχνα..[/quote

 

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΝΑΩ!!!!!!!!!!

 

 

Ακριβώς έτσι και εγώ. Αν μπορούσε καθε ημέρα. Αλλά που αντοχές εγώ. Παιδιά, σπίτι, δουλειά στις 7 του πρωϊ. Βλέπω το κρεβάτι και με έχει πάρει ο υπνος στον αέρα, πριν ακουμπήσω καν στο μαξιλάρι. Έτσι μας παίρνει ο ύπνος αγκαλίτσα 3 φορές περίπου την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

εχω γεννησει εδω και 55 μερες και περναω ακομα την επιλοχεια καταθλιψη αλλα ειμαι λιγο καλυτερα. διαθεση δεν εχω ιδιαιτερη και νιωθω περιεργα αλλα και τυψεις προς το μωρο.

 

εσεις νιωθατε ετσι ??? κι αν ναι ξεπερνιεται ? μετα την γεννα μετα απο ποσο καιρο κανατε ερωτα και νιωθατε οκ ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...