Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts

Σε αυτό να συμπληρώσω ότι και ο πατέρας είναι απαραίτητος αλλά με ποια έννοια. Έχω καταλήξει ότι ακόμη και ένας αδιάφορος πατέρας, με την εξαίρεση του επικίνδυνου, είναι απαραίτητος για τα παιδιά του γιατί περνάει το αντρικό πρότυπο και μία αίσθηση ασφάλειας όσο και να ακούγεται κοινότυπο. Έχω δει κοπέλες ορφανές από πατέρα να συνδέονται με πολύ μεγαλύτερους άντρες, πάνω από εικοσαετία, και να μην είναι η καλύτερη επιλογή για αυτές. Και στο αγόρι περνάει όλα τα μηνύματα για το φύλο του.

 

Πόσο μάλλον και όταν προσφέρει στην ανατροφή τους. Η συνεισφορά του ακόμη και μικρή φαίνεται πιο αργότερα στη ζωή των παιδιών. Γιαυτό πιστεύω ότι ο χωρισμός δεν είναι εύκολο πράγμα για τα παιδιά. Και ότι παθαίνουν τα παιδιά μας το πληρώνουμε εμείς τελικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να απαντησω και στον αντρα της παρεας μας , οτι για μενα τα παιδια μου ειναι ολη μου η ζωη , για εκεινα ζω και αγωνιζομαι , ομως ο αντρας μου ειναι η αγαπη και ο ερωτας της ζωης μου ομως για τα παιδια μου θα πεθαινα και καθε γυναικα αυτο θα εκανε . Δεν νομιζω οτι αμα το ελεγε η γυναικα σου θα εννοουσε οτι δε σε αγαπαει ή οτι δεν εισαι ο ερωτας της ζωης της για να λες οτι θα ζητουσες διαζυγιο , αλλα για μια γυναικα τα παιδια της ειναι η ζωη της πρωτα απο ολα , οσο και αν δε αρεσει στους αντρες αυτο συμβαινει . Προχθες ειπε κατι ο αντρας μου και να σημειωσω οτι ειναι ο τελειος πατερας , κανει οσα κανω και εγω οταν ειναι σπιτι για τα παιδια μας , γυρησε λοιπον και μου λεει " η μανα οσο και αν δεν μου αρεσει ειναι αλλιως ειναι ανωτερη για τα παιδια της " μπορω να πω οτι τον πηρα αγκαλια ποση ωρα μετα απο αυτο το υπεροχο που ειπε .

 

 

Θα διαφωνήσω ελαφρά. Σαφώς και όλοι θέλουμε να δώσουμε τα πάντα στα παιδιά μας.

Δυστυχώς όμως αρκετές γυναίκες κάνουν ότι έκανε η κοπέλα στη διαφήμιση του jumbo: τα μάτια τα πήραμε από τη μαμά, τα αυτιά, τα μαλλιά, το στόμα, κτλ από τη μαμά και τα υπόλοιπα από το jumbo. Ο μπαμπάς στην εξίσωση δεν υπάρχει, έχει ταυτιστεί με το 0. Όταν λοιπόν η γυναίκα βγάζει από την εξίσωση του μεγαλώματος του παιδιού τον άντρα, τότε το μόνο που μένει είναι να του δώσει και τα παπούτσια στο χέρι να τελειώνουμε.

Δυστυχώς σε αρκετές περιπτώσεις ο άντρας είναι μόνο ο κουβαλητής για τα ψώνια και μετά τίποτα. Η γυναίκα το μόνο που προσέχει είναι το μωρό και αυτόν τον έχει γραμμένο. Και επειδή είμαστε άντρες, όταν ένας άντρας ακούσει από τη γυναίκα του: το μωρό μου είναι όλη η ζωή μου, καταλαβαίνει απλά αυτό που ακούει. Τίποτε άλλο. Αν λοιπόν η γυναίκα θέλει τον άντρα στη ζωή της και μετά την έλευση ενός παιδιού, θα πρέπει να του το πει και να του το δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το περάσαμε αυτό το στάδιο. Το είχα καημό να καθήσω σε μία καφετέρια με την ησυχία μου αλλά έγινε και αυτό. Μεγαλώνοντας μας έχουν ανάγκη με έναν διαφορετικό τρόπο, όχι τόσο να τρέχεις συνέχεια από πίσω αλλά πιο εποπτικά. Μάλλον τα βάσανα ξεκινούν όταν φεύγουν από κοντά μας, αλλά αυτό αργεί, ευτυχώς.

Και επειδή το πέρασα δις σας λέω υπομονή. Έρχονται τα πάνω κάτω όντως αλλά και ωριμάζουμε και μαθαίνουμε να ανεχόμαστε.

 

Μία, δύο φορές το χρόνο όμως πηγαίνουμε μόνοι μας διακοπές. Να θυμηθούμε πως είναι χωρίς παιδιά. Σαν φόρο τιμής στη σχέση μας. Κάντε το και θα με θυμηθείτε.

 

να το κάνουμε, τα παιδιά ποιός θα τα κρατήσει;

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω ελαφρά. Σαφώς και όλοι θέλουμε να δώσουμε τα πάντα στα παιδιά μας.

Δυστυχώς όμως αρκετές γυναίκες κάνουν ότι έκανε η κοπέλα στη διαφήμιση του jumbo: τα μάτια τα πήραμε από τη μαμά, τα αυτιά, τα μαλλιά, το στόμα, κτλ από τη μαμά και τα υπόλοιπα από το jumbo. Ο μπαμπάς στην εξίσωση δεν υπάρχει, έχει ταυτιστεί με το 0. Όταν λοιπόν η γυναίκα βγάζει από την εξίσωση του μεγαλώματος του παιδιού τον άντρα, τότε το μόνο που μένει είναι να του δώσει και τα παπούτσια στο χέρι να τελειώνουμε.

Δυστυχώς σε αρκετές περιπτώσεις ο άντρας είναι μόνο ο κουβαλητής για τα ψώνια και μετά τίποτα. Η γυναίκα το μόνο που προσέχει είναι το μωρό και αυτόν τον έχει γραμμένο. Και επειδή είμαστε άντρες, όταν ένας άντρας ακούσει από τη γυναίκα του: το μωρό μου είναι όλη η ζωή μου, καταλαβαίνει απλά αυτό που ακούει. Τίποτε άλλο. Αν λοιπόν η γυναίκα θέλει τον άντρα στη ζωή της και μετά την έλευση ενός παιδιού, θα πρέπει να του το πει και να του το δείξει.

 

έχεις την καλοσύνη να μας πει πως μπορεί να του το δείξει.....για πες μας. ειδικά όταν δεν βοηθάει. ο άνδρας μόνος του έβαλε το 0 στην εξίσωση....!!! και είναι τυχερή όποια έχει κουβαλητή και δυστυχώς στις μέρες μας κάποιοι και να θέλουν δεν κουβαλάνε...δεν γίνεται δεν φθάνουν τα χρήματα.

 

εγώ δεν θεωρώ ότι το παιδί είναι όλη μου η ζωή είμαι κατά αυτής της θεωρίας και πιστεύω ότι αναπόφευκτα θα υπάρξει πρόβλημα όπως και το αντίθετο για έναν πατέρα όλη του η ζωή να ειναι τα παιδιά του και την μάνα να την έχει γραμμένη.

Link to comment
Share on other sites

να το κάνουμε, τα παιδιά ποιός θα τα κρατήσει;

 

:lol::lol::lol::lol:, έλα Καρπενήσι να στα κρατήσω εγώ.

 

Πάμε καλοκαίρι τις πριβέ διακοπές μας και τα κρατάν οι παππούδες. Έτσι κι αλλιώς τα στερούνται πάρα πολύ μέσα στο χρόνο οπότε μας παρακαλάνε. Αυτά αφού έγινε το καθένα δύο χρονών. Αρχή και τέλος καλοκαιριού πάμε θάλασσα με τα παιδιά και μια βδομάδα πάμε μόνοι μας. Αλλά και στους παππούδες κάνουν μπάνια οπότε δεν τα στερούνται.

 

Ο άντρας πάντως είναι απαραίτητος ως συναισθηματικό αντίβαρο στη γυναίκα. Αλλιώς κρίμα τα παιδιά, θα τα συνθλίψει η συναισθηματική εξάρτηση της μητέρας.

 

Πάντως μου φαίνεται ότι όλη συζήτηση και οι κάποιες διαφωνίες περιστρέφονται γύρω από τον πρώτο χρόνο ζωής του παιδιού ίσως και τον δεύτερο. Εντάξει επί δύο παιδιά μας κάνει δύο-τρία χρόνια τρέξιμο. Δεν είναι και τραγικό. Ούτε που θα θυμάστε τις δυσκολίες αργότερα, μόνο τα καλά μένουν τελικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια και αγορια της παρεας . PK33 η συγκεκριμενη διαφημιση οχι απλα τη σιχαινομαι αλλα αμα μπορουσα θα εμπαινα μεσα και θα εσπαγα στο ξυλο αυτην την κρυαναλατη με τις βλακειες που λεει , ειναι γνωστο οτι κατα εμε η jumbo βγαζει ηλιθιες διαφημισεις . Επειτα λες οτι σε μερικες περιπτωσεις οτι ο αντρας ειναι μονο ο κουβαλητης (πραγμα σπανιο και αυτο στις μερες μας οπως λεει η κοπελα πιο κατω ) και δεν συμμετεχει καθολου στο ρολο του σαν πατερας , αυτο το δεχομαι που λες ομως στις περισσοτερες περιπτωσεις ευθυνεται ο ιδιος για αυτο . Σε πολλους δυστηχως βολευει αυτο , ουτε να ξενυχτανε , ουτε να ξεσκατιζουνε , ουτε να χαλανε τα νευρα τους και τη ζαχαρενια τους , αφηνουνε τη γυναικα τους να τα κανει ολα μεχρι που καποια στιγμη η σχεση σβηνει ετσι και αλλιως , εγω προσωπικα σαν γυναικα δεν θα θελα να εχω εναν τετοιο αντρα και πατερα διπλα μου , αρα δεν θα με ενοιαζε να τον κρατησω κιολας ουτε με τα λογια ουτε με τις πραξεις . Απο την αλλη υπαρχουνε και το δεχομαι γυναικες οπου "κλειδονουνε" τους αντρες τους εξω απο αυτη τη διαδικασια της πατροτητας και τα αναλαμβανουνε μονες τους ολα , οκ αυτο ισως το κανει καποια γυναικα για ενα διαστημα αλλα αμα γινει για ολο το διαστημα τοτε ετσι και αλλιως αυτη η γυναικα δεν πολυνοιωθει ομορφα με αυτον τον αντρα οποτε με αυτον τον τροπο μαλλον τον αποριπτει . Καλα αυτο μπορει να συμβει στην Ελλαδα και για τη χαζη νοοτροπια που κουβαλανε μερικες οτι η μαμα πρεπει να τα κανει ολα καια οτι ο αντρας δεν ειναι για να νταντευει , σπανια περιπτωση βεβαια αλλα υπαρχουνε , εχω γνωρισει εγω μια .

Υπαρχει τωρα και η υγιης σχεση , οπου και οι 2 φροντιζουνε τα παιδια τους , ξενυχτανε , παλευουνε , φροντιζουνε , νταντευουνε , αγαπανε , αλλα και στη σχεση τους ως ερωτευμενο ζευγαρι ειναι μια χαρα . κανουνε ερωτα , φιλιουνται , κανουνε αγκαλιτσες , περνανε ωρα μαζι , συζητανε . Προσωπικα αγαπησα και ερωτευτικα τον αντρα μου παραπανω οταν ειδα ποσο υπεροχος πατερας ειναι και ποσο περιποιητικος με τα παιδια μας . Ομως και σε αυτη τη περιπτωση οπου και οι 2 ειναι κουβαλιτες στο σπιτι , και οι 2 ασχολουνται με τα παιδια τους και οι 2 ειναι ερωτευμενοι μεταξυ τους η ζωη της γυναικας ειναι τα παιδια της πανω απο ολα . Χωρις αυτο να σημαινει οτι αγνοει η γραφει τον αντρα της , οπως ειπα ο αντρας ειναι ο ερωτας της ζωης μου ο αντρας της ζωης μου ο τελευταιος μου ερωτας σε ολη μου τη ζωη , ομως τα παιδια μου ειναι η ζωη μου και ο λογος που υπαρχω και το ξερει ο Παναγιωτης αυτο και με αγαπαει περισοτερο για αυτο και πολλες φορες τον εχο κοψει την ωρα που παιζω με τα παιδια μας να καθετε να μας βλεπει και να χαμογελαει .

Pk 33 και εμεις δεν εχουμε κανενα να μας τα κρατησει ασε , μεχρι και στην τουαλετα με τα παιδια παμε , τωρα το καλοκαιρι οργανωνουμε διακοπες ολοι μαζι παλι . Ευτυχως εχουμε και την πεθερα μου που ειναι πολυ νεα και μπορουσαμε να αφησουμε τον πιτσιρικα για τη γεννα της μικρης και για τη μετακομιση το καλοκαιρι , αλλα πλεον δεν καθετε ουτε ο μικρος , αντε καμια ωρα για κανα καφε μεσα στη Λαρισα . Η μικρη δε καθετε καθολου μονη κλαιει και μας ζηταει . Τα πεθερικα μου βεβαια ειναι Λαρισα , δεν ειναι εδω .Αλλα εντα3ει δε με χαλαει κιολας , καλυτερα ολοι μαζι παρα να αγχωνομαι συνεχεια τι κανουνε τα μωρα και πως ειναι και και και . Εξαλλου καποια στιμγη θα μεγαλωσουνε και δεν θα θελουνε να ερχονται μαζι μας και θα μας διωχνουνε απο το σπιτι για να μεινουνε λιγο μονοι χαχαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

και εμένα η πεθερά στη Λάρισα είναι. Οι γονείς μου Θεσσαλονίκη. Μια φορά έπρεπε να πάμε τη μεγάλη στο νοσοκομείο στις 12 το βράδυ και δεν υπήρχε κανείς να μείνει σπίτι με τα δίδυμα!

 

καλά για διακοπές δεν το συζητάμε. ούτε άδεια δεν παίρνω πια το καλοκαίρι γιατί τι να την κάνω;

Link to comment
Share on other sites

3 παιδακια εχετε ??? ουαουυ μπραβο πραγματικα μπραβο . Και εμεις θελουμε 3ο υγεια πρωτα απο ολα . Ειναι δυσκολα αμα εισαι μονος εντελως αλλα ειναι και ομορφα μωρε απο την αλλη , εγω δεν ξερω μπορει να κουραζομαι αλλα μου αρεσει πολυ που τα μεγαλωνουμε μονοι μας τα παιδακια μας .

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εχουμε και την πεθερα μου που ειναι πολυ νεα και μπορουσαμε να αφησουμε τον πιτσιρικα για τη γεννα της μικρης και για τη μετακομιση το καλοκαιρι , αλλα πλεον δεν καθετε ουτε ο μικρος , αντε καμια ωρα για κανα καφε μεσα στη Λαρισα . Η μικρη δε καθετε καθολου μονη κλαιει και μας ζηταει . Τα πεθερικα μου βεβαια ειναι Λαρισα , δεν ειναι εδω .Αλλα εντα3ει δε με χαλαει κιολας , καλυτερα ολοι μαζι παρα να αγχωνομαι συνεχεια τι κανουνε τα μωρα και πως ειναι και και και.

 

Όλα καλά, εδώ κατ' εμέ σε βρίσκω λάθος. Αν τα κρατάει η πεθερά σου και τα δυο, τι σε πειράζει να τα αφήσεις το καλοκαίρι ένα Σ/Κ για αρχή να πάτε π.χ. Πήλιο; Θα έχουν ξεπεταχτεί και αυτά, μια χαρά θα περάσουν με παππού και γιαγιά, θα τους συνηθίσουν κιόλας.

 

Όταν λες ότι είναι όλη η ζωή σου, δεν μπορείς λεπτό μακριά τους; Έλεγξε το άγχος σου που είναι βέβαια φυσιολογικό και άσε και άλλους ανθρώπους να μπουν στη ζωή των παιδιών. Πρέπει να συνηθίζουν για να είναι πιο εύκολη η μετάβαση σε παιδικό, νηπιαγωγείο, κλπ.

 

Δίνετε μεγάλο αγώνα και οι δυό σας με δυό μικρά παιδιά. Δώστε λίγο χώρο και στη σχέση σας τώρα που ξεπετάχθηκαν και θα είναι ακόμη πιο ανεξάρτητα σε ένα εξάμηνο. Και που ξες, μπορεί στο Σ/Κ να έρθει και το τρίτο.

Link to comment
Share on other sites

και εμένα η πεθερά στη Λάρισα είναι. Οι γονείς μου Θεσσαλονίκη. Μια φορά έπρεπε να πάμε τη μεγάλη στο νοσοκομείο στις 12 το βράδυ και δεν υπήρχε κανείς να μείνει σπίτι με τα δίδυμα!

 

καλά για διακοπές δεν το συζητάμε. ούτε άδεια δεν παίρνω πια το καλοκαίρι γιατί τι να την κάνω;

 

Να τα μοιράσεις 2 και 1. Εγώ έτσι έκανα, ένα σε κάθε γιαγιά. Πόσο χρονών είναι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά είστε ήρωες αλλά για τα παιδιά είναι πολύ ωραία που είναι κοντά και θα έχουν τόσο καλή παρέα μέσα στο σπίτι. Όπως έγραψα οι εξορμήσεις μας άρχιζαν όταν γίνονταν δύο χρονών. Το πρώτο ή δεύτερο καλοκαίρι τους δεν τα άφηνα. Σίγουρα θα μπορείτε να πάτε κάπου κοντά όλοι μαζί, επιστράτευσε και παππούδες για βοήθεια. Πέρισυ πέρασα από Αγιόκαμπο και ήταν πολύ ωραία θάλασσα και ησυχία ή πάτε Χαλκιδική. Και το βράδυ να σας τα κρατάνε να βγαίνετε. Το μεθεπόμενο καλοκαίρι ίσως μπορέσετε να ανασάνετε και να ξεφύγετε λίγο μόνοι.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα όταν είμαστε λάρισα, βγαίνουμε τα βράδυα. Εδώ στην Αθήνα δεν βγαίνουμε τα βράδυα γιατί δεν υπάρχει κανείς να τα κρατήσει. Μόνο ΣΚ και για ψώνια(εναλλαξ αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου morchelina , ευχαριστω για συμβουλες πρωτα απο λα . Επειτα η μικρη μας δεν καθετε με αλλους γιατι γανιαζει στο κλαμα οποτε δεν ειναι ευχαριστο και για τους αλλους να την κρατησουνε εστω και 1-2 ωρες . Τον πιτσιρικα τον αφηνουμε οποτε μπορουμε , οταν λεω οτι δεν μπορω μακρια τους εννοω οτι δεν μπορουμε ουτε εγω ουτε ο αντρας μου για 2-3 η και παραπανω μερες για να παμε μονο οι 2 μας διακοπες . Ισως αμα μεγαλωσουνε λιγακι παραπανω να τα αφησουμε αλλα το καλοκαιρι το βλεπω πραγματικα αδυνατον να κρατησουνε τα πεθερικα μου και με τις δουλειες τους και τα 2 παιδια τοσο μικρα . Τα παιδια εχουνε και αλλους ανθρωπους στη ζωη τους και τη μανα μου χαιρονται και την πεθερα μου χαιρονται , δεν τα αποκλισει απο κανενα απο τη ζωη τους προς Θεου . Ειναι αρκουντως κοινωνικα παιδια μιας και ολη μερα σχεδο καθε μερα ειμαστε εξω . Πιστευω οτι η σχεση μου με τον αντρα μου ειναι αρκετα καλη και ερωτικη παρολο που δεν μπορουμε να βρεθουμε συχνα εξω μονο οι 2 μας . Για διακοπες ισως αμα κλεισει και η μικρη τα 2 και μπορει να συνηθησει να καθετε με τα πεθερικα μου να το επιχειρησουμε αλλιωτικα δεν μπορω ουτε να το ζητησω ουτε να το απαιτησω . Δοκιμασμενα σου μιλαω δεν καθετε και τσιρζει . Δυστηχως ή ευτυχως αυτη ειναι η ζωη μας , ειμαστε μονοι εδω γιατι η μητερα μου δεν μπορει να συμμετεχει ουτε να κρατησει τα παιδια και τα παιδια ειναι λογικο να ειναι κολλημενα πανω μας κατα ενα μεγαλο βαθμο και παλι καλα λεω εγω γιατι σε παιδοτοπους που παμε ο μικρος ουτε μας αναζηταει και παιζει με τα παιδακια της ηλικιας του δειχνωντας οτι δεν εχει προβληματα να προσαρμοστει σε σχολικες καταστασεις .

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς να λες που έχετε δύο αγγελούδια να γεμίζουν τη ζωή σας και οι όποιες θυσίες είναι σύντομες και περαστικές. Και μεις στερηθήκαμε τις βραδυνές εξόδους αφότου μετακομίσαμε εδώ οπότε είδαμε τις καλοκαιρινές διακοπές μόνοι μας ως σωτήριες. Κάπου πρέπει η υπερένταση και το άγχος από την ανατροφή των παιδιών να βρίσκουν και ένα αντιστάθμισμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμ ετσι ειναι βρε φιλεναδα , εντα3ει εμενα δεν μπορω να πω οτι μου λειπει η βραδυνη διασκεδαση , μαλλον τη βαριεμε πλεον , εχω βγει και εχω βγει στη ζωη μου που τωρα δεν ... σου ειπα ολα ειναι σχετικα .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπραβο σε οποια ανοιξε το θεμα γιατι ειναι μεγαααααλο θεμα και δεν μπορεις να το συζητησεις και ανετα με κανενα....κι εμεις εχουμε ενα θεματακι με το σεξ....οποτε κανουμε ειναι κυριως με δικια μου πρωτοβουλια,οχι οτι εχω πολυ ορεξη αλλα γιατι αμα τ'αφησω κι εγω θα το ξεχασουμε το αθλημα....γεννησα πριν 8 μηνες κι απο τοτε δεν υπαρχει πολυ ορεξη απο κανενα...εγω ομως ειμαι αυτη που ανησυχω και θιγω το θεμα συνεχως....ο αντρας μου περα βρεχει!!!!κι οποτε το συζηταμε χαλιωμαστε και ατο τελος καταληγουμε κι οι δυο στεναχωρημενοι....εγω αισθανομαι πως δεν τον ερεθιζω καθολου πλεον κι εκεινος λεει πως απλα ειναι κουρασμενος...κι απορω...υποτιθεται λενε πως ο αντρας ειναι αυτος που δεν αντεχει χωρις σεξ...σε εμας ομως δεν ισχυει αυτο...ειχα την απορια αν συμβαινει μονο σε μας...αν εμεις εχουμε το προβλημα...πιο πολυ ανησυχω γιατι θεωρω πως οσο απομακρυνομαστε και κοιμομαστε σαν αδερφακια τοσο πιο ευκολα μπορει να μπει τριτος αναμεσα μας...τρεμω στην ιδεα!!!κι αυτο το εξομολογουμαι σε εσας μονο...γι αυτο γυρω μας γινονται τοσες απιστιες και τοσα διαζυγια....τελος παντων...τι να πω;;παντως κουραστηκα να θιγω συνεχως το προβλημα εγω και να προσπαθω να συντηρησω τη σχεση μας...ας κανει κι αυτος κατι...σωστα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Προσωπικά δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση που θέτει το πόστ καθώς στην δική μου περίπτωση δεν πάει με το μήνα αλλά πόσες φορές το χρόνο?!!! :)

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση που θέτει το πόστ καθώς στην δική μου περίπτωση δεν πάει με το μήνα αλλά πόσες φορές το χρόνο?!!! :)

 

Άστα να πάνε… :roll::roll::roll:

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

κασπερακι οντωσ αυτο το περναω και εγω εδω και πολυ καιρο αλλα εγω εχω ηδη ανοιξει αλλο θεμα με το ποτο που πινει και γενικα ειμαστε στα προθυρα του χωρισμου .Οντως και μενα οταν γεννηθηκε ο μικροσ ηταν οκ σε ολα παρολο τοτε που δεν ειχα χασει ακοματα κιλα τησ εγκυμοσυνης και ο μικρος κοιμοταν ποολλεσ ωρες,ομως εδω και αρκετο καιρο οπως ειπες και εσυ μια φορα στο τοσο και αυτο επειδη του το ζηταω το κανει λες και τους παρακαλαμε ολο τσοντες το βλεπω και εγω στο ιστορικο του υπολογιστη,λες και δεν μας γουσταρουν να πω οτι ειμαστε και αισχος??αλλα εμενα εχει αλλο θεμα με το ποτο οποτε πιει εχει συνηθως ορεξεις και δεν θελω εγω γιατι οπως ξερεισ το ποτο δημιουργει αλλα προβληματα ασε που βρωμοκοπαει τι να πω οταν δεν υπαρχει επικοινωνια ουτε να μιλησεις για οτιδηποτε ουτε στο ερωτικο νομιζω οτι ειναι τελιωμενη υποθεση,ειναι απομακρυνση πως να το κανουμε αλλα οπως σου ειπα εμενα εχει αλλο προβλημα αυτο με του ποτου οποτε πρεπει να δρασω για το συγκεκριμενο προβλημα να δω τι θα κανω γιατι εχω ενα μωρακι που με χρειαζετε πραγματικα απλα μας θεωρουν δεδομενες μαναδες και οχι γυναικες τι να πω προσπαθησε να του μιλησεις και εγω του εχω μιλησει ολο ναι ναι και οι τσοντα τσοντα .......περιμανω νεα σου ..

Link to comment
Share on other sites

κασπερακι οντωσ αυτο το περναω και εγω εδω και πολυ καιρο αλλα εγω εχω ηδη ανοιξει αλλο θεμα με το ποτο που πινει και γενικα ειμαστε στα προθυρα του χωρισμου .Οντως και μενα οταν γεννηθηκε ο μικροσ ηταν οκ σε ολα παρολο τοτε που δεν ειχα χασει ακοματα κιλα τησ εγκυμοσυνης και ο μικρος κοιμοταν ποολλεσ ωρες,ομως εδω και αρκετο καιρο οπως ειπες και εσυ μια φορα στο τοσο και αυτο επειδη του το ζηταω το κανει λες και τους παρακαλαμε ολο τσοντες το βλεπω και εγω στο ιστορικο του υπολογιστη,λες και δεν μας γουσταρουν να πω οτι ειμαστε και αισχος??αλλα εμενα εχει αλλο θεμα με το ποτο οποτε πιει εχει συνηθως ορεξεις και δεν θελω εγω γιατι οπως ξερεισ το ποτο δημιουργει αλλα προβληματα ασε που βρωμοκοπαει τι να πω οταν δεν υπαρχει επικοινωνια ουτε να μιλησεις για οτιδηποτε ουτε στο ερωτικο νομιζω οτι ειναι τελιωμενη υποθεση,ειναι απομακρυνση πως να το κανουμε αλλα οπως σου ειπα εμενα εχει αλλο προβλημα αυτο με του ποτου οποτε πρεπει να δρασω για το συγκεκριμενο προβλημα να δω τι θα κανω γιατι εχω ενα μωρακι που με χρειαζετε πραγματικα απλα μας θεωρουν δεδομενες μαναδες και οχι γυναικες τι να πω προσπαθησε να του μιλησεις και εγω του εχω μιλησει ολο ναι ναι και οι τσοντα τσοντα .......περιμανω νεα σου ..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση που θέτει το πόστ καθώς στην δική μου περίπτωση δεν πάει με το μήνα αλλά πόσες φορές το χρόνο?!!! :)

Δεν είσαι η μόνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κασπεράκι, με προβλημάτισε το θέμα σου και είναι ο λόγος που το ξενυχτάω σήμερα, γιατί η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πάθει ο άντρας σου! Κάθε φορά που κατέληγα σε κάποιο συμπέρασμα, διάβαζα παρακάτω και μου ανέτρεπες τα δεδομένα. Η τελευταία πληροφορία που έδωσες, ότι δηλαδή ήταν παντρεμένος και έχει ήδη ένα παιδί τα κάνει όλα πιο ανεξήγητα. Γιατί χώρισε με την προηγούμενη σύζυγο, σου έχει πει; Και τι σχέση έχει με εκείνο το παιδί; Συγχώρεσέ με αν γίνομαι αδιακριτη, αν θέλεις δεν απαντάς, αλλά η διαφορά ηλικίας σας με έκανε προς στιγμήν να πιστέψω ότι ήθελε να σε "τυλίξει" για να κάνει οικογένεια, γι' αυτό και πριν ήταν ένας άλλος άνθρωπος και μετά το κατάφερε, σε εγκλώβισε και δεν είχε γι' αυτόν πια άλλο ενδιαφέρον! Νομίζω ότι το πρόβλημα δεν είναι το σεξ, αυτό είναι το αποτέλεσμα, αλλά όλη η στάση του, η οποία δείχνει κατάθλιψη και αδιαφορία για οτιδήποτε στη ζωή! Με το παιδί πώς είναι;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...