Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποσες φορες την εβδομαδα/μηνα....


casperαki

Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?  

619

  1. 1. Πόσες φορές το μήνα έχετε επαφές με τον/την συζυγό σας/σύντροφό σας?

    • 1-2 φορές (κάθε τρείς-τέσσερις εβδομάδες)
      150
    • 3-5 φορές (κάθε δύο εβδομάδες)
      134
    • 6-10 φορές (μια/δυο φορές την εβδομάδα)
      196
    • 11-16 φορές (τρείς φορές την εβδομάδα και περισσότερο)
      137


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και να συνεχισω, νομίζω ότι και εσύ τον θεωρείς δεδομένο. καλά είσαι 25 ετών με 3 παιδιά. Άλλες παντρεύονται μεγαλύτερες από εσένα!!!

Εννοείται ότι μικρότερη δεν θα είχες μυαλό για παντρειά! Στα 20 μυαλό για γάμο και παιδιά δεν είχε ούτε η μαμά μου που είναι 68 ετών!

Ξυπνάτε και οι δυό σας. Σιγά που σας πήρανε τα χρόνια!

Δεν μπορώ να δεχτώ ότι μια κοπέλα στα 25 της ακόμη και με 3 παιδιά, αν προσέξει λίγο τη διατροφή της, άντε να κάνει και κάνα κοιλιακό και να κόψει το ασανσερ, θα γίνει πάλι τουλάχιστον ερωτεύσιμη.

Μην τα περιμένεις όλα από αυτόν. Σκέψου ότι ακόμη δεν έπηξε το μυαλό σας και ήδη έχετε 3 παιδιά. Ε για έναν άντρα, που γενικά είμαστε πιο ανώριμοι από τις γυναίκες, είναι τεράστιο σοκ, σε τέτοια ηλικία

 

 

Na πω την αληθεια εκνευριστηκα αρκετα με το μνμ σου.

Εκει που λες οτ ιδεν μπορεις να δεχτεις οτι μια κοπελα στα 25 της αν κοψει το ανσανσερ κτλ...

Δηλαδη μου λες οτι για να με ερωτευτει παλι ο αντρας μου πρεπει να αδυνατισω αυτα τα 10 κιλα μου και μετα θα με ερωτευτει,...αυτο μου λες.

Εμενα κατι τετοιο αν ισχυει με προσβαλλει και αν μου το πει κιολας ειμαι ετοιμη να φυγω απο ςδω μεσα.Χωρις καν δευτερη σκεψη.Δεν το καταλαβα αυτο το σκεπτικο.Ερωτευσιμη ειμαι αν χασω τα κιλα?αλλα με τα κιλα ειμαι μια νοικοκυρουλα που με βλεπει και βαριετε?

Για κατσε λιγο....

Επισης να σημειωσω ειμαι 28 ειναι 42.Δεν ειναι ανωριμος.και ας ειναι οι γυναικες πιο ωριμες απο τους αντρες στην συγκικριμενη περιπτωση με περναει 14 χρονια...οποτε ΣΟΚ για εκεινον δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

επίσης casperaki: Δεν σε άλλαξε κανείς, μόνη σου άλλαξες. Κανένας δεν αλλάζει παρα μόνο αν το θέλει ο ίδιος. Σκέφτηκες ποτέ μήπως δεν στήριξε αυτά που σου έλεγε γιατί ήθελε και κάποια στήριξη από εσένα; Σκέφτηκες ότι μπορεί να κουράστηκε τελικά στην προσπάθειά του να σε πείσει να κάνετε οικογένεια;

Οταν εχεις μια γυναικα που λεει ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΑΞΙΔΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΩ ΑΥΤΟ>ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΧΟΡΤΑΣΕΙ αΚΟΜΑ.

και εσυ σαν αντρας της λες επανειλημενα"ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΞ ΙΙΔΙΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΑΩ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΩΣ ΙΔΙΟΙ¨και τελικα απο την αρχη σχεδον της εγγυμοσυνης αλλαζει.Οση ενεργεια ειχε μηδενιζετε.Δεν σε βοηθαει τελικα ουτε ψυχολογικα που εισαι ΡΑΚΟΣ στην εγγυμοσυνη , δν σε βοηθαει και πρακτικα στην εγγυμοσυνη με δουλειες *8 μηνων ημουν και απλωνα τα ρουχα στην ταρατσα και καθαριζα καθε μερα ολα μονη μου και να ποναω_*

Οταν σου ειπε οτι ολα θα ειναι ενταξει και τελικα αλλαζει και γινετε μουχλα που δεν ασχολειτε μαζι σου παρα μονο με το ιντερνετ και το πλει στασιον και σε βλεπει καθιε μερα να κουραζεσε και στο τελος ενω ειναι ξαπλα να σου λεει "πηγαινε στις τραπεζες να πληρωσεις τα δανεια".........Ειμαι πολυ θυμωμενη ναι.

ΚΑι οχι αν αλλαξα εγω ειναι γιατι εκεινος εγινε αλλος ανθρωπος και εγω μιζεριασα.

Ολα τα κανω ολα εδω μεσα τα παντα ακομα και τα οικονομικα προβληματαστο κεφαλι το δικο μου ειναι τα παντα.Ας εκανε εκεινος λοιπον κια κατι που δεν θα τον κουραζε ας με υποστιριζε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο post:

Αν θές να τον κρατήσεις μέσω του σεξ, να αυτό πρέπει να κάνεις.

Αλλιώς θα πρέπει να δουλέψετε την αγάπη, κάτι που απ ότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα δεν έχετε δουλέψει πολύ.

Αν αγαπάς σαφώς και βλέπεις τον σύντροφό σου όμορφο, άσχετα με την εξωτερική του εμφάνιση. Αν αγαπάς όμως την εξωτερική του εμφάνιση, τότε ναι μία εγκυμοσύνη χαλάει αυτή την εικόνα.

 

Αφού είναι 42, σκέφτηκες μήπως σε παντρεύτηκε επειδή ακριβώς ήσουν μικρή και με 10 λιγότερα κιλά;

 

για το 2ο: σε ένα άλλο θέμα είχα γράψει, πως και η γυναίκα θα πρέπει να αναθρέψει τον άντρα της. Σαφώς και ο άντρας που το παίζει πασάς είναι γαϊδούρι (ναι το επαναλαμβάνω, είναι γαϊδούρι) γιατί απλά το να το παίζεις πασάς σημαίνει οτι δεν αγαπάς κάποιον.

Γιατί δεν του τα λές χύμα και σταράτα; μήπως αντί να ξεσπάς σε εμένα (αν σε βοηθάω να ξεσπάσεις χαίρομαι) πρέπει να τον αφήσεις και νυστικό, και χωρίς ρούχα, κτλ για να καταλάβει ότι και αυτός πρέπει να βοηθάει;

Δυστυχώς έχεις ένα κατά: τη διαφορά ηλικίας. Έχω δει πολλά ζευγάρια με μεγάλη διαφορά ηλικίας που έχουν τα ίδια με τα δικά σου προβλήματα απλά γιατί ο άντρας δεν βλέπει τη μικρή γυναίκα ώς ισότιμή του.

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο post:

Αν θές να τον κρατήσεις μέσω του σεξ, να αυτό πρέπει να κάνεις.

Αλλιώς θα πρέπει να δουλέψετε την αγάπη, κάτι που απ ότι κατάλαβα από αυτά που διάβασα δεν έχετε δουλέψει πολύ.

Αν αγαπάς σαφώς και βλέπεις τον σύντροφό σου όμορφο, άσχετα με την εξωτερική του εμφάνιση. Αν αγαπάς όμως την εξωτερική του εμφάνιση, τότε ναι μία εγκυμοσύνη χαλάει αυτή την εικόνα.

 

Αφού είναι 42, σκέφτηκες μήπως σε παντρεύτηκε επειδή ακριβώς ήσουν μικρή και με 10 λιγότερα κιλά;

 

για το 2ο: σε ένα άλλο θέμα είχα γράψει, πως και η γυναίκα θα πρέπει να αναθρέψει τον άντρα της. Σαφώς και ο άντρας που το παίζει πασάς είναι γαϊδούρι (ναι το επαναλαμβάνω, είναι γαϊδούρι) γιατί απλά το να το παίζεις πασάς σημαίνει οτι δεν αγαπάς κάποιον.

Γιατί δεν του τα λές χύμα και σταράτα; μήπως αντί να ξεσπάς σε εμένα (αν σε βοηθάω να ξεσπάσεις χαίρομαι) πρέπει να τον αφήσεις και νυστικό, και χωρίς ρούχα, κτλ για να καταλάβει ότι και αυτός πρέπει να βοηθάει;

Δυστυχώς έχεις ένα κατά: τη διαφορά ηλικίας. Έχω δει πολλά ζευγάρια με μεγάλη διαφορά ηλικίας που έχουν τα ίδια με τα δικά σου προβλήματα απλά γιατί ο άντρας δεν βλέπει τη μικρή γυναίκα ώς ισότιμή του.

 

Επειδη το προβλημα ειναι δικο μου με νευριαζεις παρα πολυ ...

Πρωτα ξαναλες οτι αν θελω να διορθωσω το σεξ ναι αυτο να κανω να χασω κιλα...

ΕΡΩΤΗΣΗ....ΟΙ ΠΙΟ ΓΕΜΑΤΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ(δεν μιλαω για ακραιες περιπτωσεις)ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ??????????????μου λες οτι μπορει να μην κανουμε σεξ γιατι πηρα δεκα κιλα και μεινανε μετα το παιδι???????????????????????????ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ????αυτο που λες ειναι λαθος.Εαν δεν ειμαι αρκετα σιγουρη για τον εαυτο μου και την εμφανιση μου θα μου ειχες ριξει τωρα την ψυχολογια υπο το μηδεν,...

Επισης το οτι μπορει να με παντρευτηκε για ημουν μικρη και μειον δεκα κιλα.....Δεν θα το σχολιασω.

σε ευχαριστω ομως που εστω με τις αποψεις σου απαντας θελωντας να βοηθησεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εντάξει διάλογο κάνουμε! Συγνώμη που ασχολήθηκα! Αν δεν θέλεις οι άλλοι να ασχολούνται και αν δεν θέλεις να πάρεις το ρίσκο να καταλάβουν και λάθος, τότε να μην γράφεις τους προσωπικούς σου προβληματισμούς στο forum. Αλλιώς να είσαι έτοιμη ότι μπορεί και να παρανοήσουν όσα γράφεις ή και να παρανοήσεις εσύ αυτά που γράφουν.

 

Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου . Τελος.

Link to comment
Share on other sites

Eγω μια απορια εχω??? Πιστευες πραγματικα οτι δεν θα αλλαζε η ζωη σας με το παιδι??? η μηπως ηθελες να το πιστευεις???? Παντως αν ημουν στη θεση σου θα σταματαγα να αναλαμβανω εγω ολες τις ευθυνες και θα τον αφηνα βρωμικο και νηστικο για να επαιρνε ενα μαθηματακι. Να δει και την αλλη οψη του φεγγαριου μπας και ξελαμπικαρει και αρχισει να συμμετεχει πιο πολυ στη ζωη σας. Να δει πως ειναι να μην νοιαζεσαι για τον συντροφο σου.

Link to comment
Share on other sites

θα σταματαγα να αναλαμβανω εγω ολες τις ευθυνες και θα τον αφηνα βρωμικο και νηστικο για να επαιρνε ενα μαθηματακι.

Συμφωνώ κι επαυξάνω!Δε θα γίνει και τίποτα αν δε βρει φαγητό μια μέρα έτοιμο και αν η κουζίνα δεν είναι καθαρή...Και αν πει τίποτα η απάντηση είναι "δεν πρόλαβα αγάπη μου, σήμερα ο μικρός δε με άφησε λεπτό σε ησυχία.."

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν συμφωνώ σε αυτό... η σεξουαλική ζωή που είναι το πρόβλημα της κοπέλας, κατ'εμέ δεν βελτιώνεται με αντίποινα σε άλλους τομείς...αλλά με πράξεις που θα ωθήσουν τον άλλο να την ξαναδεί όπως παλιά και να ξαναερωτευτούν... δλδ και αν τον αφήσει μια μέρα νηστικό τι θα γίνει..; θα φάει σουβλάκια...ε και; πώς θα του έρθει η όρεξη για καλύτερη σεξουαλική ζωή έτσι...;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα το προβλημα δεν ειναι σεξουαλικο μονο απο οτι εχω καταλαβει. Δεν την νοιαζεται και δεν την συμπονα αφου δεν την βοηθαει σε τιποτα. Εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να κανω σεξ αν ο ανθρωπος μου αδιαφορουσε για την καθημερινοτητα μου και με φορτωνε συνεχως. Αν ηταν τελειος σε ολα τα αλλα ναι τοτε θα λυνοταν πιο ευκολα το σεξουαλικο. Με το να μην κανει τα παντα μονη της δεν θα λυσει το σεξουαλικο αλλα θα του δωσει να καταλαβει οτι δεν ανεχεται αλλο αυτη την αδιαφορια σε ολους τους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι το βασικό της πρόβλημα είναι ότι έχουν απομακρυνθεί ερωτικά και αυτό της φέρνει αμφιβολίες ως προς την ποιότητά του ως συζύγου και στα άλλα ζητήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κασπεράκι μου γλυκό , διάβασα λίγο για σένα και στενοχωριέμαι που σε νιώθω έτσι στενοχωρημένη και απογοητευμένη . 'Ηθελα να σε ρωτήσω εαν πριν το παιδάκι σου ήταν πιο τρυφερός μαζί σου ; Σου έλεγε λόγια αγάπης ; Τώρα λέτε γλυκές κουβέντες ματαξύ σας ; Η ερωτική ζωή ήταν εντάξει πριν τη γέννηση του μωρού ;

Νομίζω πως ο άντρας σου μπορεί να έχει μπλοκάρει με την αλλαγή στη ζωή σας και ίσως αυτό να τον έχει μουδιάσει και να μην αντιλαμβάνεται ο ίδιος πόσο άσχημα αισθάνεσαι .

Όταν λες ότι όλη μέρα είναι στον καναπέ , δεν εννοείς ότι δεν εργάζεται ;

Του έχεις πει πόσο δυστυχισμένη σε κάνει όλη αυτή η κατάσταση ;

Παρόλο που έχεις δίκιο και σε καταλαβαίνω και σε αισθάνομαι , εαν τον κατηγορείς συνέχεια για την αρνητική εξέλιξη της σχέσης σας και του αποδίδεις όλες τις ευθύνες , τότε ο ίδιος βρίσκεται σε διαρκή άμυνα μαζί σου και ίσως γι'αυτό έχει αυτή την στάση .

Μίλα του για σένα και προσπάθησε να τον αφυπνίσεις και αν υπάρχει πραγματική αγάπη κάποια στιγμή με επιμονή και υπομονή τα πράγματα θα φτιάξουν .

Να είσαι αισιόδοξη και να μην απελπίζεσαι . Πρόσπαθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και κανόνισε να κάνετε ένα ταξιδάκι κάπου όλοι μαζί , να αλλάξετε παραστάσεις και να ανανεωθείτε ψυχολογικά . Κατά τη γνώμη μου όσο δύσκολο και αν σου φαίνεται πλησιάσε τον άντρα σου πιο ζεστά , πιο γλυκά και ίσως ζεσταθεί σιγά σιγά η σχέση σας .

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και την οικογενειά σου .

 

Πολύ φιλικά , Αρχοντούλα

Link to comment
Share on other sites

εντάξει διάλογο κάνουμε! Συγνώμη που ασχολήθηκα! Αν δεν θέλεις οι άλλοι να ασχολούνται και αν δεν θέλεις να πάρεις το ρίσκο να καταλάβουν και λάθος, τότε να μην γράφεις τους προσωπικούς σου προβληματισμούς στο forum. Αλλιώς να είσαι έτοιμη ότι μπορεί και να παρανοήσουν όσα γράφεις ή και να παρανοήσεις εσύ αυτά που γράφουν.

 

 

Αρκετά ασχολήθηκα μαζί σου . Τελος.

 

Πρωτον δεν σου επιτεθηκα αντιθετως σου ειπα ευχαριστω που απαντας θελωντας να βοηθησεις εστω με τις αποψεις σου....Και αυτο δεν ηταν ειρωνικο.

Προς τι το ΑΡΚΕΤΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ>?Δεν σε αναγκασα ουτε στο ζητησα προσωπικα.Ηθελες και απαντησες εξεφρασες την γνωμη σου καλα εκανες και σου ειπα οτι με νευριασες με την γνωμη που εχεις.

Δεν καταλαβα τι εννοεις οτι μπορει ο αλλος να καταλαβει κατι λαθος?Πολυ καλα τα καταλαβατε ολοι το προβλημα μου και εσυ το καταλαβες.Μιλησα για σεξ μια φορα τον μηνα και στην πορεια για την κουραση μου που δεν με βοηθαει.Και ειπες οτι αν εχανα τα δεκα κιλα θα γινουν παλι ερωτευσιμη και ισως φτιαχναν τα πραγματα και ακναμε σεξ.

Σου απαντησα οτι με νευριασες πολυ απλα.ΓΙατι πιστευεις εσυ οτι ερωτευσιμη γινετε καποια που ειναι στα κανονικα κιλα της και οχι με δεκα εικοσι κιλα παραπανω.δηλαδη ολες οι χοντρουλες ευσωμες νταρντανες να τα μαψουν μαυρα?

Ουτε παρανοησα κατι που εγραψες.Αυτα ειπες.Αυτα ειπα και εγω....

Οποτε ακυρο το μνμ σου το τελευταιο.

Εχεις την αποψη σου που πιστευω ειναι πολυ πολυ λαθος και υποτιμιτικο για πολλες γυναικες.

Συν οτι δειχνει πολλα στοιχεια του χαρακτηρα σου κατι τετοιο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα....

Μην απαντας αλλο εσυ -οπως λες - γιατι ετσι κ αλλιως......:-)

Link to comment
Share on other sites

Κασπεράκι μου γλυκό , διάβασα λίγο για σένα και στενοχωριέμαι που σε νιώθω έτσι στενοχωρημένη και απογοητευμένη . 'Ηθελα να σε ρωτήσω εαν πριν το παιδάκι σου ήταν πιο τρυφερός μαζί σου ; Σου έλεγε λόγια αγάπης ; Τώρα λέτε γλυκές κουβέντες ματαξύ σας ; Η ερωτική ζωή ήταν εντάξει πριν τη γέννηση του μωρού ;

Νομίζω πως ο άντρας σου μπορεί να έχει μπλοκάρει με την αλλαγή στη ζωή σας και ίσως αυτό να τον έχει μουδιάσει και να μην αντιλαμβάνεται ο ίδιος πόσο άσχημα αισθάνεσαι .

Όταν λες ότι όλη μέρα είναι στον καναπέ , δεν εννοείς ότι δεν εργάζεται ;

Του έχεις πει πόσο δυστυχισμένη σε κάνει όλη αυτή η κατάσταση ;

Παρόλο που έχεις δίκιο και σε καταλαβαίνω και σε αισθάνομαι , εαν τον κατηγορείς συνέχεια για την αρνητική εξέλιξη της σχέσης σας και του αποδίδεις όλες τις ευθύνες , τότε ο ίδιος βρίσκεται σε διαρκή άμυνα μαζί σου και ίσως γι'αυτό έχει αυτή την στάση .

Μίλα του για σένα και προσπάθησε να τον αφυπνίσεις και αν υπάρχει πραγματική αγάπη κάποια στιγμή με επιμονή και υπομονή τα πράγματα θα φτιάξουν .

Να είσαι αισιόδοξη και να μην απελπίζεσαι . Πρόσπαθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και κανόνισε να κάνετε ένα ταξιδάκι κάπου όλοι μαζί , να αλλάξετε παραστάσεις και να ανανεωθείτε ψυχολογικά . Κατά τη γνώμη μου όσο δύσκολο και αν σου φαίνεται πλησιάσε τον άντρα σου πιο ζεστά , πιο γλυκά και ίσως ζεσταθεί σιγά σιγά η σχέση σας .

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για σένα και την οικογενειά σου .

 

Πολύ φιλικά , Αρχοντούλα

 

Καλη μου πριν το παιδι ολα ηταν καλα σε αυτον τον τομεα.Οκ γλυκολογα δεν λεγαμε δεν ειναι καθολου τρυφερος αλλα δεν με πειραζε γιατι εκανε πολλες πραξεις.Η πιο γλυκια κουβεντα που λεμε ειναι ενα καληνυχτα!!!Εργαζετε μεχρι το μεσημερι η δουλεια του ειναι ξεκουραστη δεν ειναι εντονα σωματικη.

Θα δοκιμασω παλι μια συζητηση συντομως...Αποψε ειμαι πολυ χαρουμενη γεννησε η καλυτερη μου φιλη και ολα μου φενονται χαζα απο την ωρα που ειδα το μικρακι της!Πραγματικα!!!μακαρι να ειμαι ετσι καθε μερα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν συμφωνώ σε αυτό... η σεξουαλική ζωή που είναι το πρόβλημα της κοπέλας, κατ'εμέ δεν βελτιώνεται με αντίποινα σε άλλους τομείς...αλλά με πράξεις που θα ωθήσουν τον άλλο να την ξαναδεί όπως παλιά και να ξαναερωτευτούν... δλδ και αν τον αφήσει μια μέρα νηστικό τι θα γίνει..; θα φάει σουβλάκια...ε και; πώς θα του έρθει η όρεξη για καλύτερη σεξουαλική ζωή έτσι...;

 

Μονο εγω το βρισκω αστειο το μνμ σου!!!?????

Ετσι ειναι !!!!Σιγα και τι θα παθει?Αντιθετως θα εχω τριπλη δουλεια της επομενη να κανω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζοντας του ολα οσα εχει βολευτει μηπως με αυτον τον τροπο τον βαλεις στην διαδικασια να σκεφτει οτι η καλοκουρδισμενη μηχανη δηλαδη η νοικοκυρα η μανα η συντροφος εχει αναγκη απο φροντιδα και ενδιαφερον για να παιρνει μπρος. Αυτο εννοω. Αφου δεν μοιραζεται μαζι σου τα υπολοιπα, λογικο δεν ειναι να μην μοιραστει και το σεξ???Το βολεμα φερνει την αδιαφορια.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙατι πιστευεις εσυ οτι ερωτευσιμη γινετε καποια που ειναι στα κανονικα κιλα της και οχι με δεκα εικοσι κιλα παραπανω.δηλαδη ολες οι χοντρουλες ευσωμες νταρντανες να τα μαψουν μαυρα?

Ουτε παρανοησα κατι που εγραψες.Αυτα ειπες.Αυτα ειπα και εγω....

Οποτε ακυρο το μνμ σου το τελευταιο.

Εχεις την αποψη σου που πιστευω ειναι πολυ πολυ λαθος και υποτιμιτικο για πολλες γυναικες.

Συν οτι δειχνει πολλα στοιχεια του χαρακτηρα σου κατι τετοιο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα....

Μην απαντας αλλο εσυ -οπως λες - γιατι ετσι κ αλλιως......:-)

 

Εγώ δεν πιστεύω τίποτα και δεν σε αφορά τι πιστεύω για το πως είναι ερωτεύσιμη μία κοπέλα.

Δεν σου είπα την άποψή μου, αλλά ώς άντρας σου παρέθεσα υποθέσεις για το τι μπορεί να σκέφτεται ο άντρας σου. Προφανώς επειδή έχεις τη μύγα σου, θεώρησες ότι αυτά είναι δικές μου απόψεις. Δηλαδή τρία πουλάκια κάθονταν!

Αυτό που είπα και δεν κατάλαβες είναι ότι ο ΑΝΤΡΑΣ σου μπορεί να εχει πρόβλημα με τα παραπάνω κιλά σου. Είσαι σίγουρη ότι δεν έχει χάσει την όρεξη για σεξ λόγω αλλαγής (δεν κρίνω την αλλαγή, για μένα μπορεί να είναι προς το κάλυτερο, γιαυτόν προς το χειρότερο) της εμφάνισής σου;

Αν δεν είσαι σίγουρη μην τα βάζεις με μενα, να τα βάλεις με τον αντρούλη σου.

 

Σχετικά με τη διαφορά ηλικίας; Τι το υποτιμιτικό είπα; Σε άλλο πλανήτη ζεις;

Αρκετοί άντρες θέλουν να έχουν διαφορά ηλικίας με τις γυναίκες τους για να μπορούν να ασκούν εξουσία πάνω τους. Αν δεν το έχεις ακούσει ποτέ αυτό, ρώτα λίγο κόσμο! Είσαι σίγουρη ότι ο άντρας σου δεν έιναι σε αυτή την κατηγορία;

Εγώ δεν είμαι. Έχω διαφορά ηλικίας 3 χρόνια με τη γυναίκα μου και δεν τολμάω ούτε μία μικρή παρατήρηση να της κάνω.

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι υποτιμιτικό για τις γυναίκες είπα. Το ότι ο άνδρας που το παίζει πασάς είναι γαϊδούρι; ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ. Για να μην σου πω ότι είναι μ...ας

Το ότι η γυναίκα πρέπει να αναθρέψει τον άντρα της στο να την βοηθάει στο σπίτι; Φυσικά και έτσι είναι. Ο τζουτζούκος όταν παντρεύεται κουβαλάει όλες τις κακές συνήθειες από την μαμάκα του. Αν η γυναίκα του δεν του δώσει να καταλάβει ότι στο νέο σπίτι δεν υπάρχει η μαμάκα αλλά μία άλλη γυναίκα που δεν ανέχεται την ιστορία του πασά, ε καλά να πάθει η γυναίκα. Ασ κάτσει να ανεχτεί το πασαλίκι. Και άντε όταν δεν υπάροχυν παιδιά, η ανυπαρξία του άντρα δεν φαίνεται τόσο πολύ γιατι 2 άτομα είναι μόνο. Όταν έρθει όμως κια ένα μωρό, τότε η γυναίκα τα βλέπει όλα κολυώμενα και αρχίζει να τρέχει. Τι νομίζεις όμως, ότι ο πασάς ξαφνικά θα αλλάξει και θα κατέβει από το θρόνο του πασά στον οποίο η γυναίκα του τον είχε ανεβάσει; Όχι βέβαια! Για όλα αυτά δεν της φταίει κανείς άλλος παρά μόνο η ίδια. Και ΝΑΙ δεν νομίζω ότι αυτό που λέω είναι υποτιμητικό για τη γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

pk33 δε νομιζω η γυναικα σου να εχει κανενα παραπονο απο εσενα?

Οσον αφορα ομως το τελευταιο που εγραψες ειμαι της αποψης οτι δεν φταει μονο αυτη αλλα και αυτος. Παντα φταινε δυο.

Link to comment
Share on other sites

Casperaki βρες λιγο χρονο για τον ευατο σου και ξεκινα λιγο να κανεις πραγματα που σου αρεσουν για να ανεβει λιγο η ψυχολογια σου.

Kανε κατι για σενα οσο μπορεις και οσο σου δινεται η δυνατοτητα. Θα δεις θα αισθανθεις καλυτερα και θα παρεις δυναμεις για πολλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαφορά ηλικίας 3 χρόνια με τη γυναίκα μου και δεν τολμάω ούτε μία μικρή παρατήρηση να της κάνω.

 

έτσι εξηγείται που ξεσπάς εδώ μέσα.... (πάντα με διάθεση χιούμορ!!)

Link to comment
Share on other sites

casperaki, τώρα που παρέθεσες τις ηλικίες σας ξεκαθάρισαν πολλά πράγματα γιατί μου φαινόταν περίεργο ένας νεαρός να βιάζεται να κάνει οικογένεια. Θεώρησα ότι πέταγε στα σύννεφα και απογοητεύθηκε από τη σκληρή πραγματικότητα. Με τον δικό σου όμως δεν είναι έτσι τα πράγματα. Δεν ξέρω πόσο καιρό είχατε δεσμό, αλλά ίσως σε είδε σαν λάφυρο και βιάστηκε να σε καπαρώσει, ίσως τον βόλευε πλέον να παντρευτεί χωρίς να έχει δεθεί ιδιαίτερα μαζί σου. Και αυτό πρέπει να γίνει τώρα αν είναι να μείνετε μαζί και να έχετε μία σχέση ισότητας.

 

Η διαφορά ηλικίας δεν είναι τόσο σημαντική γιατί δεν είσαι είκοσι χρονών και αυτός 34. Έχω δει ότι σε όλα τα ζευγάρια με μεγάλη διαφορά η γυναίκα κάνει την επανάστασή της μετά τα τριάντα οπότε κοντά είσαι.

 

Τα κιλά σίγουρα δεν είναι πρόβλημα γιατί είσαι και μικρή αλλά οι άντρες μπορεί να έχουν μειωμένη σεξουαλικότητα μετά τα σαράντα, ιδίως αν κάνουν ανθυγιεινή ζωή. Συζήτησέ τον αν τον απασχολεί κάτι τέτοιο. Βέβαια μία φορά το μήνα είναι απογοητευτικό και καταλαβαίνω πόσο σε ρίχνει γιατί για μας τις γυναίκες το ερωτικό ενδιαφέρον τρέφει τη σεξουαλικότητά μας ,πόσο μάλλον να μας απορρίπτουν.

 

Για σένα μόνο, φρόντισε τον εαυτό σου και κινητοποίησε τον άντρα σου. Να ασχολείται με το μωρό, με το σπίτι, να βγαίνετε έξω μαζί, να ισχυροποιήσετε το δέσιμό σας και το σεξ θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

pk33 δε νομιζω η γυναικα σου να εχει κανενα παραπονο απο εσενα?

 

Φυσικά και έχει παράπονα! Όλοι άνθρωποι είμαστε. Το θέμα είναι να δείχνει ο καθένας διάθεση να συμμετέχει στο κοινόβιο που λέγεται σπίτι. Το ξαναεπαναλαμβάνω και εδω: δεν υπάρχουν αντρικές και γυναικείες δουλειές. Αυτά είναι βλακείες που δυστυχώς κάποιες μανάδες έχουν περάσει στους τζουτζούκους τους.

 

Δε λέμε να έχει η γυναίκα την απαίτηση ο άντρας της να επισκευάζει μέχρι και υδραυλικά, αλλά ΝΑΙ, να έχει την απαίτηση ο άντρας της να μπορεί να σιδερώσει τα πουκάμισά του, ή να κάνει στρίφωμα στο παντελόνι του, ή να ράψει το κουμπί, ή να μαζέψει τον εμετό του μωρού και να σφουγγαρίσει. Δεν παθαίνουν τίποτα τα γονατάκια του άντρα αν γονατίσει λίγο να τρίψει το πάτωμα, ίσα ίσα, καλό κάνουν και οι μετάνοιες για την ταπείνωση.

 

Αυτά όμως δεν γίνονται αοφύ έρθουν στον κόσμο παιδιά. Από την 1η μέρα πρέπει να αρχίσει η αλλαγή στάσης του άντρα.

 

Άλλο το να περιποιείστε τους άντρες σας, και άλλο το να τρέφετε με την περιποίηση αυτή, τον ανατολίτικο χαρατισμό των αντρών σας.

 

Αυτή είναι η θλιβερή αλήθεια και καλό είναι εσείς οι νέες γυναίκες να το δείτε κατάματα και να σταματήσετε να νταντέυετε πασάδες.

Link to comment
Share on other sites

έτσι εξηγείται που ξεσπάς εδώ μέσα.... (πάντα με διάθεση χιούμορ!!)

 

Ναι οκ! Το χιούμρο δεν το βλέπω πουθενα.

Επιτέλους ας διαβάζετε λίγο την ουσία, όχι μόνο τα καλολογικά στοιχεία!

Σε λίγο θα με κάνετε και ban ε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ! Το χιούμρο δεν το βλέπω πουθενα.

Επιτέλους ας διαβάζετε λίγο την ουσία, όχι μόνο τα καλολογικά στοιχεία!

Σε λίγο θα με κάνετε και ban ε;

 

Ρε pk μια πλάκα σου κάναμε αμέσως να τα πάρεις!!!τον παίρνω πίσω τον καλολογικό σχολιασμό...:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...