Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Aυξημένη αυχενική πτυχή.... Β' επιπέδου


Recommended Posts

MarcoPolo σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Αν τελικά γεννήσω νωρίτερα που το απεύχομαι σίγουρα θα του πώ για τις ενέσεις αυτές, η αλήθεια είναι οτι δεν γνώριζα οτι υπάρχουν τέτοιες ενέσεις και με χαροποίησε ιδιαίτερα αυτή η συμβουλή σου.

Να χαίρεσαι το μωράκι σου που είναι ενα κουκλάκι :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sam γεννήθηκε 1740????

Τελικά κρύβουν πολύ δύναμη μέσα τους αυτά τα μικροσκοπικά πλασματάκια. Η αλήθεια είναι οτι μου έχετε δώσει απίστευτο κουράγιο με τις προσωπικές σας εμπειρίες και είμαι περισσότερο αισιόδοξη τώρα απ'οτι χθές.

Σας ευχαριστώ όλες μέσα απο την καρδιά μου και σας εύχομαι οτι καλύτερο για εσάς και την οικογενειά σας.

 

El ακούς τί δύναμη έχουν αυτά τα πλασματάκια? έτσι θα τα καταφέρει και το μπομπιράκι σου και να δείς που την Δευτέρα θα γελάμε όλες μαζί για τα τέλεια αποτελέσματα που θα έχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

ΕL μου πηρα τα αποτελεσματα και ειναι ολα καλα το κοριτσακι μου ειναι φυσιολογικοτατο ηρθα να στο γραψω για να μην ανησυχεις το ιδιο καλα θα ειναι και τα δικα σου το πιστευω αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Kατερινακι,μπραβο κοριτσι μου!!!!!

Ετσι θα ειναι και η Ελενιτσα μας απο Δευτερα!!!

 

Sam,ξεχασες να αναφερεις οτι ο γιος σου ειναι και κουκλος!!!!!!

Χαθηκα,το ξερω,εχει αδεια ο Τασος ενα μηνα και εχω χαρες ;)!Ασε που περιμενω και μια δρομολογηση,αλλα δεν την βλεπω :mrgreen:.Φιλακια και στον κουκλο σου!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

ΕL μου πηρα τα αποτελεσματα και ειναι ολα καλα το κοριτσακι μου ειναι φυσιολογικοτατο ηρθα να στο γραψω για να μην ανησυχεις το ιδιο καλα θα ειναι και τα δικα σου το πιστευω αληθεια

 

Υπέροχα νέα Κατερινάκι μου, μπράβο! Ήμουν σίγουρη ότι θα πηγαίνανε όλα καλά και έχω την αίσθηση ότι το ίδιο καλά θα πάνε και για την Ελ μας.

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης. Όλα να πάνε τέλεια από εδώ και στο εξής και τίπότε να μη σε στενοχωρήσει ξανά μέχρι να βγει με το καλό η μπουμπού σου.

Τα ακούς Ελάκι?

Άντε, σκάσε τώρα ένα χαμόγελο :-D:grin::-D:grin::-D

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

RIA_P ναι κοπέλα μου 1740γρ αν τον δεις είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψεις

αλλά μην ξεχνάς ότι τα καταφέρνουν παιδάκια πρόωρα γεννημένα με πολύ λιγότερο βάρος θετικές σκέψη χρειάζεται και όλα θα πάνε καλά.

 

christiana08 δεν έχω συναντήσει άσχημο παιδάκι αλλά εδώ που τα λέμε είναι

κούκλος ο άτιμος κουκουβά:cool:

Για καλό λόγο χάθηκες οπότε δεν πειράζει την δρομολόγηση δεν έπιασα αν

θέλεις στείλε ένα πμ ακούγεται ενδιαφέρον θέμα:D:D

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Γλυκα μου κοριτσια καλημερα!!!!!!ΚΑτερινα μου δε ξερεις ποσο πολυ χαρηκα με τα αποτελεσματα σου και ποσο θαρρος πηρα!Νομιζω οτι σιγα σιγα αρχιζω να σκεφτομαι θετικα!!Μεσα μου νιωθω οτι ολα θα πανε καλα και ο θεος θα μας βοηθησει να γεννηθει το μωρακι μου..ΟΜως δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω...ολες σας..οχι μονο για τα καλα σας λογια αλλα κυριως για το ενδιαφερον που μου δειχνετε...σας ευχαριστω κοριτσια μου που νοιαζεστε..ο,τι και να πω ειναι πολυ λιγο,ετσι νιωθω,μπροστα στην ευγνωμοσυνη που σας εχω..Ξημερωσε το Σαββατο,αυριο θα παμε στην εκκλησια να παρουμε μια ευχη και θα περιμενουμε τη Δευτερα που ειναι και του Σταυρου τα αποτελεσματα μας.Σας ευχαριστω πολυ...

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

el μου πηγαινε αυριο στην εκκλησια να παρεις ευχουλα και μην σταματας να σκεφτεσαι θετικα , εμενα αυτο μεβοηθησε απο προχθες το πρωι που εκανα την αμνιο μεχρι εχθες που πηρα τααποτελεσματα δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη κατι κακο , αφου και ο αντρας μου απορησε με την ηρεμια μου γιατι συνηθως σε οτι αφορα τα παιδακια μου δεν ειμαι και πολυ ψυχραιμη, αλλα το ηξερα οτι ολα θα ειναι καλα. Τωρα το ιδιο νοιωθω και για εσενα αληθεια σου λεω περασαμε μια δοκιμασια αλλα ετσι ειναι μερικα παιδακια ταλαιπωρουν τις μαμαδες τους απο πολυ νωρις!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινουλα μου, στον γιοκα σου, που ειχες παλι προβλημα με την αυχενικη δεν ησουν πιο αγχωμενη;

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

ναι ημουνα η αληθεια ειναι τοτε ηταν πιο χαλια τα πραγματα ξερεις 1η φορα εγκυος παω χαρουμενη για αυχενικη διαφανεια κοιταγε ο γιατρος ξανακοιταγε και στο τελος μου λεει¨: δεν ειναι καλη η εξεταση η αυχενικη βγαινει 3 πιθανοτητα για συνδρομο 1:73 εχασα την γη τοτε κατω απο τα ποδια μου ουτε καν ηξερα τι σημαινουν αυτα εγω πηγαινα μονο χαρουμενη να δω το μωρακι μου τελος παντων με εβαλαν για τροφοβλαστη αλλα δεν μπορουσα αυθημερον γιατι σε 2 μερες παντρευομουνα , μαυρο γαμο εκανα, αλλα παλι μεσα μου θυμαμαι πιστευα οτι ολα θα πανε καλα οπως και τελικα πηγαν, γιαυτο σου λεω και εσυ να πιστευεις στο μωρακι σου δεστο σαν μια δοκιμασια που την Δευτερα θα ειναι ενα κακο ονειρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ρε κατερινουλα...τι περασε κι εσυ,και μαλιστα πανω στο γαμο σου...Ξερω ομως οτι μολις παιρνεις τα καλα αποτελεσματα ολα τα υπολοιπα τα ξεχνας σα να μην εγιναν ποτε...Να σαι παντα καλα γλυκο μου κοριτσι!Να χαιρεσαι το παληκαρακι σου και με το καλο να φερεις στο κοσμο και τη κοπελα σου!!Σ΄ευχαριστω πολυ!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Γλυκα μου κοριτσια καλημερα!!!!!!..Ξημερωσε το Σαββατο,αυριο θα παμε στην εκκλησια να παρουμε μια ευχη και θα περιμενουμε τη Δευτερα που ειναι και του Σταυρου τα αποτελεσματα μας.Σας ευχαριστω πολυ...

 

Διάβασα σήμερα τι περνάς και σου έυχομαι ολόψυχα καλά αποτελέσματα.

Να είναι όλα καλά και την Δευτέρα που είναι και του Σταυρού να είναι σημαδιακή μέρα.

Στάυρο να τον βγάλεις.

Γιαννής 1/7/2006 + Νικόλας 20/10/2009

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Κατερινάκι! Με το καλο το μπεμπεκι σου!

El καταλαβαινω απολυτα τι περνας! Εμενα μου ειχαν βρει στον προγεννετικο τον ιο του μεγαλοκυτταρικου κ επρεπε να περιμενω μεχρι την 11η εβδομαδα να δω με τροφοβλάστη αν περασε στα μωρακια μου! Τα αποτελεσματα τα πηρα μετα απο 5 μερες κ ευτυχως ηταν ολα καλα! Θα δεις κ τα δικα σου θα ειναι τελεια κ θα κλαις απο ευτυχια! Την Δευτερα ειναι του Σταυρού και του Αγ. Εφραιμ...θα σε βοηθησουν ειμαι σιγουρη!

Link to comment
Share on other sites

Εlάκι μου δεν μπήκα 2 μέρες τώρα, σου εξήγησα τους λόγους και σε είχα συνεχώς στη σκέψη μου!!!!

Κοπελίτσα μιυ γλυκιά είδες που τα νέα της Κατερίνας ήταν καλά?

Το ίδιο λοιπόν θα είναι και τα δικά σου την Δευτέρα, να είσαι σίγουρη γιαυτό.

Και αφού είπε και η bpτσα ότι έχει προαίσθημα να την ακούς, εγώ το προαίσθημά της το πιστεύω!!!

lRZRp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα ρε τζορτζακι μου!Εδω εισαι;Ελπιζω λιγο πια...βεβαια εχω μπροστα αλλες δυο μαρτυρικες μερες αλλα ειμαι λιγο καλυτερα ψυχολογικα η αληθεια ειναι,εμαθα και για μια γειτονισσα που κι αυτης η αυχενικη του γιου της ηταν 8,και τελικα ολα οκ...απλα πρεπει να κανω λιγο ακομα υπομονη..

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Ελενακι μου καλα αποτελεσματα σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!!:P:p(σημερα ειδα κ την αδερφουλα σου:D)

Θα αναφερω κ εγω 2 παραδειγματα που θα σου δωσουν λιγη δυναμη ακομη...

...η ξαδερφη μου ειχε αυχενικη 6,5 ,ο γιατρος της ειπε τις πιθανοτητες για συνδρομο, εκεινη φοβηθηκε κ δεν εκανε κ αμνιο(μολις εμαθε τα νεα το μωρο την κλωτσησε τοσο δυνατα οπως μου λεει κ το αισθανθηκε σαν να της ελεγε εεεε εδω ειμαι κ ειμαι καλα!!!!)......τωρα η ανηψια μου ειναι πρωτακι στο δημοτικο,πανεξυπνη κ κουκλα!!!!!:D

Μια γειτονισσα κ φιλη ειχε υψηλο ποσοστο για Down κ στο β επιπεδου βρηκαν κ κατι στα νεφρα κ κατι σαν υδροκεφαλια....εκανε αμνιο.....ολα καλα!!!!!!!!Κ το αγορακι της τωρα ειναι ενα στρουμπουλουδικο 8 μηνων αγγελουδι!!!!!:P

 

κοριτσακι ολη μου η θετικη ενεργεια κ οι προσευχες μου ειναι για σενα κ το αγορακι σου...........

ΒΑΣΙΛΙΚΗ....ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ!!!!!!29.11.03

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ !!!!!!04.08.10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου γλυκιά μου ELKARAK, φαντάζομαι την αγωνία σου και είπα να σου γράψω κι εγώ για 2 περιστατικά που ξέρω.

Η μία κοπέλα είχε αυχενική 6, αλλά γέννησε ένα υγιέστατο κοριτσάκι που τώρα πάει στο δημοτικό.

Η άλλη είχε πιθανότητες για σύνδρομο Down 1/60, σύμφωνα με το συνδυασμό αυχενικής και PAP-A, ακόμη δε γέννησε αλλά η αμνιο βγήκε εντάξει.

Πάντως εγώ νόμιζα ότι η μέτρηση της αυχενικής διαφάνειας έχει σημασία μόνο στο πρώτο τρίμηνο, τότε που την πρωτομετράνε δηλαδή. Αν ξέρει καμία τίποτα παραπάνω για το θέμα ας πει. Μπορεί να μην είχα κατλάβει καλά.

Εύχομαι με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιέστατο μωρό, που θα γεμίσει το σπίτι σας χαρά. Είμαι κι εγώ έγκυος (γεννάω τον Οκτώβριο) και τρέμω όταν σκέφτομαι την θλίψη και την απογοήτευση της μεγάλης αν κάτι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

...κανε κ μια προσευχουλα κ στον αγιο εφραιμ...εμενα τουλαχιστο με εσωσε....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολα να πανε καλα και θα πανε οπως συμβαινει στην πλειοψηφια αυτων των περιπτωσεων. Περασα κι εγω απ αυτο το λουκι περιμενοντας τα αποτελεσματα της αμνιο με 1/100 για down. Αυτη την ωρα που μιλαμε το αγορακι μου γουγουλιζει στο ριλαξ και δεν λεει να κοιμηθει. :mrgreen: Περιμενουμε τα νεα σου αυριο. Φιλια. :D

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

962834wqniftwv7h.gif

 

 

δεν ειναι τρενο,δεν ειναι τρενο,δεν ειναι τρενο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ολα να πανε καλα αυριο ψυχη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οτι και να"ναι στεναχωρησου λιγοτερο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!Χιλια ευχαριστω και παλι για τις ευχες σας...και για τη σκεψη σας..Μολις μαθω θα σας ενημερωσω,πιστευω οτι με τη βοηθεια της Παναγιας θα πανε ολα καλα..και απο σημερα η γιορτη του Σταυρου θα ειναι για μενα..Ανασταση..

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...