Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γρίπη των Χοίρων και Παιδικός Σταθμός?


Recommended Posts

τι οδηγιες πηρατε ολες οι μανουλες απο τους σταθμους?εμαθα οτι εχουν δυσκολεψει πολυ τα πραγματα λογω της νεας γριπης κ πως καθε μερα θερμομετρουν κ απο 37+το παιδι δεν μπαινει μεσα στο σταθμο...οπως κ με συναχι...τι ξερετε για αυτο?πως σας φαινεται σε οσες μανουλες δεν εχετε την ευχερεια να εχετε γιαγια να κατσει μαζι του?εγω δεν εχω καποιον κ θελω να εργαστω,αλλα τα μισα θα τα δινω στο σταθμο κ τα αλλα μισα σε γυναικα?ζητουν 5-6 ευρω ανα ωρα...αρα αν την χρειαστω 8-9 ωρες θελει 50 ευρω....υπαρχει ανθρωπος που να παιρνει μεροκαματο 50ευρω?δυσκολο ολο αυτο μου ακουγεται...θα βαζω κ απο το μισθο του αντρα μου?

 

αν παω το παιδι σε παιδικο εργαστηρι...οι κανονες δεν ειναι τοσο πια αυστηροι...αλλα ισως μεγενθυνω την πιθανοτητα να κολλησει πιο ευκολα ιωσεις κ γριπη...τι μου προτεινετε?κ πανω απο ολα τι οδηγιες πηρατε απο τους παιδικους σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα ιδια και σε μας, μονο που ειπαν επιπλεον οτι θα δεχονται παιδια με απλο συναχι η ελαφρυ πυρετο μονο με βεβαιωση παιδιατρου οτι δε νοσει απο την γριππη Α. Κατι ειναι κι αυτο αν δεν εχεις που να αφησεις το παιδι κι εχει ενα απλο κρυολογημα

Link to comment
Share on other sites

λογω της νεας γριπης κ πως καθε μερα θερμομετρουν κ απο 37+το παιδι δεν μπαινει μεσα στο σταθμο...οπως κ με συναχι...τι ξερετε για αυτο?πως σας φαινεται σε οσες μανουλες δεν εχετε την ευχερεια να εχετε γιαγια να κατσει μαζι του?

 

Eγώ θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ σωστό και μακάρι να τηρηθεί τόσο αυστηρά όσο λένε...Αν τηρούνταν οι πιθανότητες για πανδημία θα ελαχιστοποιούνταν...

Εγώ έχω κρατήσει άδεια από το καλοκαίρι για τέτοιες περιπτώσεις...

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...