Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι ώρα ήταν όταν καταλάβατε ότι γεννάτε?


Τι ώρα ήταν όταν καταλάβατε ότι γεννάτε?  

1.142

  1. 1. Τι ώρα ήταν όταν καταλάβατε ότι γεννάτε?

    • 00:00-03:00
      156
    • 03:00-06:00
      161
    • 06:00-09:00
      117
    • 09:00-12:00
      65
    • 12:00-15:00
      49
    • 15:00-18:00
      53
    • 18:00-21:00
      70
    • 21:00-24:00
      106


Recommended Posts

Έσπασαν τα νερά 12.10 τα ξημερώματα και γέννησα 1.20 ίσα που προλάβαμε να πάμε στο νοσοκομείο!!!Φυσιολογικά εννοείται!

 

JDP Με το καλό το μωρό σας έρχεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σ 08/07/2007

Α 07/08/2011

Θ 06/06/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο πρωτο μου αγορακι μου εσπασαν τα νερα στις 01.00 το βραδυ κ εφυγα για μαιευτηριο κ στις 04.45 08/12 γεννησα φυσιολογικα το μωρακι μου.

Στο δευτερο αγορακι μου ξεπερασαμε ημερομηνια κ πηγα με ραντεβου κ πονους κ γεννησα φυσιολογικα στις 11.25 το πρωι 11/03 απο τις 07.00 που ειχα παει.

 

Χαλαλι τους κ να ειναι παντα καλα τα αγγελουδια μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Στην πρώτη μου κόρη, τη Ζήνα, ένιωσα τον πρώτο δυνατό πόνο στις 17/11 /2002 στις 1.30 π.μ. μόλις είχα πάει να ξαπλώσω...γεννήθηκε εντέλει στις 10.55 το πρωί.

Στη δεύτερη ξύπνησα από τον πόνο στις 5.30 το πρωί στις 25/3/2004 και γέννησα στις 10.15.

Τώρα στο τρίτο θα δούμε...χιχι!

.png

.png

Το μικρό μου είναι 10 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...

Οι πόνοι άρχισαν κατά τις 23:00 αλλά έλεγα αποκλείεται (κάτι τσιμπιματάκια ήταν και δεν το πίστεψα). Συνειδητοποίησα ότι γεννάω στις 03:00 και ο μικρός γεννήθηκε στις 15:25 το μεσημέρι.

Το φουντούκι μου είναι καισαρική άρα δεν μετράει

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω τη κορη μου την εκανα με καισαρικη στις ¨8:15 το πρωι.

Γιατι ψηφισα;;; :lol::lol:

Ο γιος μου αποφασησε να αρχισει τις πρωτες επαφες απο νωρις.

Επρεπε να μπω στις 1 Οκτωβριου 2007 το απογευμα για να γεννησω το πρωι της επομενης μερας.

Ο γιος μου ομως, επειδη ήμουν και λιγο ταρζαν εγω, πηγα και πηρα τη κορη μου απο το σχολειο της και ανεβηκα καμια 30 σκαλια, αρχισε το μεσημερι με δυνατους πονους, σε μεση, κοιλια κ να μην ξερω πως να καθισω.

Μεχρι να παω στο νοσοκομειο ήμουν καλητερα αλλα, ξεκινησε παλι η ιδια διαδικασια, τα μεσανυχτα.

Τελικα ήρθε στις 7:15 στις 2 Οκτωβριου

Φιλακια και ολα να πανε καλα στις εγκυουλες

ΜΘΣΟΒΜ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

είδα αίμα κατά τις 1 το μεσημέρι και γέννησα 8.50 το βραδυ

 

 

υ.σ μόνο εγω είδα αίμα κατευθείαν χωρίς να έχω πόνους, συσπάσεις ή ¨απώλεια υγρών¨

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με τεχνητους πονους γεννησα .μου βαλανε υποθετο στις 12 το βραδυ κ οι πονοι με πιασανε στις 3 το πρωι.καταλαβα οτι θα γεννησω στις 7κ 25 κ στις 7,30 γεννησα.5 λεπτα υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

με έπιασαν οι πόνοι από το πρωί.γύρω στις 6 το απόγευμα άρχισαν να γίνονται πιο συχνοί και πιό έντονοι, στις 8 το βράδυ ήμουν στο μαιευτήριο και στις 22:25 κρατούσα το αγγελούδι μου στην αγκαλιά μου!!!

.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

την πρωτη φορα με ειχαν πιασει κατι πονακια απο τις 9 το βραδυ αλλα ηταν 2 εβδομαδες νωριτερα και το απεδωσα στο πολυ γελιο γιατι βλεπαμε με το συζυγο το παραπεντε.στις 7 το πρωι με επιασε παλι ενας πολυ εντονος πονος και μετα τιποτα.μετα απο προτροπη του συζυγου εκλεισα ραντεβου με τον γιατρο το μεσημερι και αφου με εξετασε με κρατησε μεσα γιατι ειχα διαστολη και γεννησα 9 το βραδυ

τη δευτερη φορα λογω κουρασης ειχα πονακια τον τελευταιο εναμιση μηνα και ο γιατρος μου ειχα δωσει φαρμακα.αφου πηγα το βραδυ στο ιατρειο του μου ειπε οτι εχω αλλη μια εβδομαδα αλλα πρεπει να ξεκουραζομαι.την αλλη μερα στις 7 το πρωι ειχα παλι εναν εντονο πονο αλλα σιγουρη μετα την εξεταση της προηγουμενης ημερας ελεγα οτι δεν ηταν τιποτα.τελικα αφου οι πονοι εγιναν πιο συχνοι και με ειδε η αδελφη μου,μονο που δεν με εδιωξε,τηλ στο γιατρο και πηγα στις 9μιση το πρωι.στις 10 κραταγα την κορη μου αγκαλια.να σημειωσω οτι και στις 2 γεννες δεν μου εσπασαν τα νερα

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Στον γιό μου άρχισα να αντιλαμβάνομαι μικροπονάκια κατά τις 7:00 το απόγευμα. Μπήκα με δυνατούς πόνους και 6εκ. διαστολή στο νοσοκομείο στις 11:00 και 01:50 είχα γεννήσει!

Στην κόρη μου επειδή ερχόταν ανάποδα, είχα προγραμματισμένη καισαρική ημέρα Τρίτη, αλλά μια μέρα πριν, τη Δευτέρα στις 3:30 το μεσημέρι μου έσπασαν τα νερά! Στις 5:00 μπήκα στο μαιετήριο, στις 6:00 είχα 5λεπτους πόνους και τελικά γεννήθηκε με καισαρική στις 7:10.

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κατά τις 12:00 το βράδυ, αφού έφυγαν οι επισκέπτες που είχαμε, με πιάσανε κάτι πονάκια, τα οποία ήταν σε τακτά διαστήματα (ανά 15). Επειδή όμως δεν πόναγα και πάρα πολύ δεν έδωσα μεγάλη σημασία. Κατά τις 1:00 οι πόνοι δεν έλεγαν να σταματήσουν και ενώ γινόντουσαν πιο έντονοι και ανά 10 λεπτά εγώ δεν ήθελα να πάρω βραδιάτικα τον γυναικολόγο μου και να τον ξυπνήσω (!!!!). Κατά τις 1:30, αφού δεν άντεχα άλλο, πήρα την μαία μου η οποία μου είπε να πάρω τον γιατρό και να του πω τι αισθάνομαι. Πριν τον πάρω τηλέφωνο, πήγα τουαλέτα και είδα ροζ, οπότε τότε είπα ότι έπρεπε να τον πάρω τηλέφωνο και να πάω σιγά σιγά προς το μαιευτήριο! Οπότε το κατάλαβα κατά τις 1:30 και γέννησα στις 8:10 το πρωί! (Τα νερά σπάσανε στο μαιευτήριο!)

81332fc420.png

ad017ac402.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΤΡΙΤΗ 20 ΜΑΪΟΥ 2008 8:15 το απόγευμα εκεί που έσκυψα να πάρω κάτι έσπασαν τα νερά .

μετά από 45 ώρες…………….!!!!!!

Με λευτέρωσε ο Λευετρακις μου Πέμπτη 22 Μαΐου 2008 8 : 45 το απόγευμα….

 

( τις 31 είχα δυνατούς πόνους ααααααααα να πω την αλήθεια 31 ώρες ήμουνα στο μπουμ τις άλλες 14 απλά ένιωθα πόνο σαν περίοδο και είχα τάση για εμετό )

.....

Link to comment
Share on other sites

με πιασανε οι πονοι της περιοδου 7το πρωι στις 24/10αρχισαν οι συσπασεις του 10λ στις 7το απογευμα,στις 4ξημερωματα σπασανε τα νερα και γεννησα στις 25/10 στις 14,30το μεσημερι ακριβως φυσιολογικα..με ταλαιπωρησε αλλα δεν πειραζει..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...